О внесении изменений в решение Мойынкумского районного маслихата "О районном бюджете на 2025 - 2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 34-3
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 12 августа 2025 года № 38-2
Мойынкумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мойынкумского районного маслихата "О районном бюджете 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года №34-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 390 679 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 939 325 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 35 880 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 44 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 371 074 тысяч тенге;
2) затраты – 8 269 853 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 40 219 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 127 790 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 87 571 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -919 393 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 919 393 тысяч тенге, в том числе:

Мойынқұм аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 34-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2025 жылғы 12 тамыздағы № 38-2 шешімі
Мойынқұм аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мойынқұм аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" №34-3 шешіміне өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1.2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 390 679 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 939 325 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 35 880 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер –44 400 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 371 074 мың теңге;
2) шығындар – 8 269 853 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 40 219 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 127 790 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 87 571 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -919 393 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 919 393 мың теңге, оның ішінде:

поступление займов – 284 654 тысяч тенге;
погашение займов – 87 571 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 722 310 тысяч тенге."
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
И.о председателя маслихата Мойынкумского района М. Кошкимбаев
Приложение к решению
Мойынкумского районного маслихата
от 12 августа 2025 года №38-2
Приложение 1 к решению
Мойынкумского районного маслихата

қарыздар түсімі – 284 654 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 87 571 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 722 310 мың теңге."
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мойынқұм аудандық мәслихаты төрағасының м.а М.Кошкимбаев
Мойынқұм аудандық мәслихатының
2025 жылғы 12 тамыздағы №38-2
шешіміне қосымша
Мойынқұм аудандық мәслихатының

42476
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
42476
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
483955
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85545
005
Государственная адресная социальная помощь
85545
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
130625
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
41798
006
Оказание жилищной помощи
1000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50451
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1287
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
36089
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
267785
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для
населения
99465
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
625
021
Капитальные расходы государственного органа
1151
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
5502
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
82246
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
77815
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
981
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2335104
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
454285
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9700
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
444585
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
308826
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
308826
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

42476
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
42476
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
483955
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85545
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
85545
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
130625
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
41798
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1287
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
36089
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
267785
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99465
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
625
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1151
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
5502
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
82246
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
77815
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
981
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2335104
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
454285
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
9700
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
444585
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
308826
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
308826
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі