О бюджете сельских округов Байзакского района на 2026-2028 годы
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 26 декабря 2025 года № 58-2
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
В соответствии со статьей 89 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
Утвердить бюджет сельских округов на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1-1. Жалгызтюбинский сельский округ на 2026 год:
1) доходы – 84206 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17849 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 216 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2500 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 63641 тысячи тенге;
2) затраты – 84206 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – 0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 0 тысячи тенге.
1-2. Диханский сельский округ на 2026 год:
1) доходы – 87459 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24999 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 216 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2000 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 60244 тысячи тенге;
2) затраты – 87459 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – 0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 0 тысячи тенге
1-3. Мырзатайский сельский округ на 2026 год:
1) доходы – 95046 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 25996 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 216 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2500 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 66334 тысячи тенге;
2) затраты – 95046 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;

2026-2028 жылдарға арналған Байзақ ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 58-2 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 3 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 89 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына сәйкес Байзақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған ауылдық округтерінің бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1-1. Жалғызтөбе ауылдық округі 2026 жылға:
1) кірістер – 84206 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 17849 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 216 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 63641 мың теңге;
2) шығындар – 84206 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге;
1-2. Дихан ауылдық округі 2026 жылға:
1) кірістер – 87459 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 24999 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 216 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 60244 мың теңге;
2) шығындар – 87459 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге;
1-3. Мырзатай ауылдық округі 2026 жылға:
1) кірістер – 95046 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 25996 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 216 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 66334 мың теңге;
2) шығындар – 95046 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;

6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 0 тысячи тенге
2. Объем изъятия из бюджета сельских округов в районный бюджет на 2026 год установить в размере 139972 тысяч тенге, в том числе:
из Сарыкемерского сельского округа – 139972 тысячи тенге;
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Байзакского районного маслихата Б. Акбаев
Приложение 1 к решению
Байзакского районного маслихата
от 26 декабря 2025 года №58-2
Бюджет сельских округов Байзакского района на 2026 год
Категория
Cумма(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
І. ДОХОДЫ

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге;
2. 2026 жылы ауылдық округтердің бюджетінен аудандық бюджетке алып қоюлар мөлшері 139972 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Сарыкемер ауылдық округінен – 139972 мың теңге.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байзақ аудандық мәслихат төрағасы Б. Ақбаев
Байзақ аудандық мәслихатының
2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№58-2 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Байзақ ауданы ауылдық округтер бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. КІРІСТЕР