О понижении размера ставки налогов по специальному налоговому режиму на основе упрощенной декларации в районе Жаңасемей
Решение маслихата района Жаңасемей области Абай от 27 ноября 2025 года № 22/251-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
В соответствии с подпунктом 15 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 726 Налогового Кодекса Республики Казахстан маслихат района Жаңасемей РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки корпоративного или индивидуального подоходного налога, за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, по специальному налоговому режиму на основе упрощенной декларации в районе Жаңасемей с 4% на 2% по доходам, полученным (подлежащим получению) за налоговый период.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель маслихата района Жаңасемей Е. Абильмажинов

Жаңасемей ауданында оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимі бойынша салықтарының мөлшерін төмендету туралы
Абай облысы Жаңасемей аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 қарашадағы № 22/251-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының Салық Кодексінің 726-бабына сәйкес Жаңасемей аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жаңасемей ауданында оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимі бойынша төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығы мөлшерлемесінің мөлшерін салық кезеңі үшін алынған (алынуға жататын) кірістер бойынша 4% - дан 2% - ға дейін төмендетілсін.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Жаңасемей аудандық мәслихатының төрағасы Е. Абилмажинов