О бюджете Жарминского района на 2026-2028 годы
Решение Жарминского районного маслихата области Абай от 18 декабря 2025 года № 32/553-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьями 88, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением маслихата области Абай от 8 декабря 2025 года №32/212-VIII "Об областном бюджете на 2026-2028 годы", Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 945 188,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 079 706,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33 555,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступления трансфертов – 2 831 927,9 тысяч тенге;
2) затраты – 7 595 927,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 524,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 108 125,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 96 601,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 337 737,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -1 337 737,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 108 125,0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 712 281,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 266 419,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жарминского районного маслихата области Абай от 08.04.2026 № 34/591-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить в районном бюджете объемы субвенций и трансфертов, поступаемых из вышестоящего бюджета в сумме 2 523 150,0 тысяч тенге.
3. Принять к исполнению на 2026 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу – 1 (один) процент, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 (сто) процентов, установленные решением маслихата области Абай от 8 декабря 2025 года №32/212-VIII "Об областном бюджете на 2026-2028 годы".

2026-2028 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы
Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 32/553-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 88, 91 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Абай облысы мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы №32/212-VIII "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Жарма аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 945 188,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 079 706,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33 555,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі – 2 831 927,9 мың теңге;
2) шығындар – 7 595 927,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 524,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 108 125,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 96 601,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 337 737,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -1 337 737,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 108 125,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 712 281,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 266 419,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 08.04.2026 № 34/591-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджетке жоғары деңгейлі бюджеттен түсетін трансферттер мен субвенциялар көлемi – 2 523 150,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2026 жылға аудан бюджетіне әлеуметтік салық бойынша 1 (бір) пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Абай облысы мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы №32/212-VIII "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен белгіленген 100 (жүз) пайыз көлемінде атқаруға алынсын.

4. Утвердить бюджет на 2027 год в следующем объеме – 6 839 827,0 тысяч тенге согласно приложению №2.
5. Утвердить бюджет на 2028 год в следующем объеме – 7 700 360,0 тысяч тенге согласно приложению №3.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 66 000,0 тысяч тенге согласно приложению №4.
7. Учесть средства для реализации мер социальной поддержки специалистам социальной сферы сельских населенных пунктов на 2026 год согласно приложению №5.

4. 2027 жылдың бюджеті – 6 839 827,0 мың теңге көлемінде №2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2028 жылдың бюджеті – 7 700 360,0 мың теңге көлемінде №3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2026 жылға 66 000,0 мың теңге сомасында №4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2026 жылға арналған ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін қаражат №5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Жарминского районного маслихата М. Оспанбаев
Приложение №1 к решению
Жарминского районного
маслихата
от 18 декабря 2025 года
№ 32/553-VІII
Районный бюджет Жарминского района на 2026 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Жарминского районного маслихата области Абай от 08.04.2026 № 34/591-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма, тыс.тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

8. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарма аудандық мәслихатының төрағасы М. Оспанбаев
Жарма аудандық мәслихатының
2025 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 32/553-VIІI шешіміне
№1 қосымша
Жарма ауданының 2026 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 08.04.2026 № 34/591-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
І. Кірістер

8 945 188,9
1
Налоговые поступления
6 079 706,0
01
Подоходный налог
4 500 580,0
1
Корпоративный подоходный налог
533 295,0
11
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора
533 295,0
2
Индивидуальный подоходный налог
3 967 285,0
01
Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты
3 878 389,0
02
Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты
85 000,0
05
Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты
3 896,0
03
Социальный налог
31 360,0
1
Социальный налог
31 360,0
01
Социальный налог
31 360,0
04
Hалоги на собственность
1 410 600,0
1
Hалоги на имущество
1 410 600,0
01
Hалог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей
1 410 600,0
4
Налог на транспортные средства
0,0
01
Hалог на транспортные средства с юридических лиц
0,0
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
97 366,0
2
Акцизы
10 770,0
84
Бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан
10 770,0
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
70 000,0
15
Плата за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка
70 000,0
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
16 596,0
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
3 330,0
29
Регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет
716,0
34
Плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности
12 550,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
39 800,0
1
Государственная пошлина
39 800,0
26
Государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет
39 800,0
2
Неналоговые поступления
33 555,0
01
Доходы от государственной собственности
33 555,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
0,0
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
0,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
33 522,0
08
Доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
0,0
09
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
33 522,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
33,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
33,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
0,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
0,0
02
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
0,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
18
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
0,0
3
Поступления от продажи основного капитала
0,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
0,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
0,0
02
Поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
0,0
5
Поступления трансфертов

8 945 188,9
1
Салықтық түсімдер
6 079 706,0
01
Табыс салығы
4 500 580,0
1
Корпоративтік табыс салығы
533 295,0
11
Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы
533 295,0
2
Жеке табыс салығы
3 967 285,0
01
Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
3 878 389,0
02
Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
85 000,0
05
Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы
3 896,0
03
Әлеуметтiк салық
31 360,0
1
Әлеуметтік салық
31 360,0
01
Әлеуметтік салық
31 360,0
04
Меншiкке салынатын салықтар
1 410 600,0
1
Мүлiкке салынатын салықтар
1 410 600,0
01
Заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық
1 410 600,0
4
Көлiк құралдарына салынатын салық
0,0
01
Заңды тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық
0,0
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын iшкi салықтар
97 366,0
2
Акциздер
10 770,0
84
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны
10 770,0
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
70 000,0
15
Ааудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы
70 000,0
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
16 596,0
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
3 330,0
29
Жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым
716,0
34
Қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы
12 550,0
08
Заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
39 800,0
1
Мемлекеттік баж
39 800,0
26
Жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж
39 800,0
2
Салықтық емес түсiмдер
33 555,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
33 555,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
0,0
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
0,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
33 522,0
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер
0,0
09
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
33 522,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
33,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
33,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
0,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
0,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
0,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
18
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
0,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
0,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
0,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер
0,0
5
Трансферттер түсімі

113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 601 700,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
152 905,2
013
Капитальные расходы государственного органа
670,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 448 125,6
02
Оборона
58 988,0
1
Военные нужды
30 582,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
30 582,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
30 582,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
28 406,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28 406,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 255,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
23 151,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 110 020,0
1
Социальное обеспечение
203 380,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
203 380,0
005
Государственная адресная социальная помощь
203 380,0
2
Социальная помощь
816 442,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
816 442,0
002
Программа занятости
0,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
110 807,0
006
Оказание жилищной помощи
4 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
93 999,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 006,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
407 947,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 601 700,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
152 905,2
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
670,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 448 125,6
02
Қорғаныс
58 988,0
1
Әскери мұқтаждар
30 582,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
30 582,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
30 582,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
28 406,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28 406,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 255,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
23 151,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 000,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 110 020,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
203 380,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
203 380,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
203 380,0
2
Әлеуметтік көмек
816 442,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
816 442,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
110 807,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
93 999,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 006,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
407 947,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

97 481,1
6
Земельные отношения
77 080,1
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
77 080,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
66 680,1
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0,0
007
Капитальные расходы государственного органа
10 400,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
20 401,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
20 401,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
20 401,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
149 118,3
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
149 118,3
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
149 118,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
41 087,6
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
94 804,6
015
Капитальные расходы государственного органа
13 226,1
12
Транспорт и коммуникации
554 160,0
1
Автомобильный транспорт
499 160,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
499 160,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
359 627,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
136 787,3
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
2 745,7
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникации
55 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
55 000,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских) пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
0,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
55 000,0
13
Прочие
266 000,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
0,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
0,0

97 481,1
6
Жер қатынастары
77 080,1
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынасы бөлімі
77 080,1
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 680,1
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 400,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
20 401,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
20 401,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
20 401,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
149 118,3
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
149 118,3
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
149 118,3
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
41 087,6
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
94 804,6
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 226,1
12
Көлiк және коммуникация
554 160,0
1
Автомобиль көлiгi
499 160,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
499 160,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
359 627,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
136 787,3
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2 745,7
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
55 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
55 000,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
0,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
55 000,0
13
Басқалар
266 000,0
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
0,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
0,0

13 175,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
41 990,0
1
Государственная пошлина
41 990,0
26
Государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет
41 990,0
2
Неналоговые поступления
36 765,0
01
Доходы от государственной собственности
36 765,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
0,0
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
0,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
36 732,0
08
Доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
0,0
09
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
36 732,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
33,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
33,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
0,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
0,0
02
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
0,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
18
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
0,0
06
Прочие неналоговые поступления
0,0
1
Прочие неналоговые поступления
0,0
05
Поступления дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета
0,0
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
0,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
0,0
14
Отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры
0,0
3
Поступления от продажи основного капитала
0,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
0,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
0,0
02
Поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
0,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
0,0
1
Продажа земли
0,0
01
Поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения или находящихся на территории города районного значения, села, поселка
0,0
2
Продажа нематериальных активов
0,0
02
Плата за продажу права аренды земельных участков, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка
0,0
4
Поступления трансфертов
0,0
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
0,0
3
Трансферты из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
0,0
02
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
0,0
08
Поступления трансфертов из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на компенсацию потерь районного (города областного значения) бюджета
0,0
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
0,0
2
Трансферты из областного бюджета
0,0
01
Целевые текущие трансферты
0,0
02
Целевые трансферты на развитие
0,0
03
Субвенции из областного бюджета
0,0
08
Субвенции из республиканского бюджета на образование
0,0
Функциональная группа
Сумма, тыс.тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІІ. Затраты

13 175,0
08
Заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
41 990,0
1
Мемлекеттік баж
41 990,0
26
Жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж
41 990,0
2
Салықтық емес түсiмдер
36 765,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
36 765,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
0,0
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
0,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
36 732,0
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер
0,0
09
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
36 732,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
33,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
33,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
0,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
0,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
0,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
18
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
0,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
0,0
05
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің түсімі
0,0
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
0,0
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
0,0
14
Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары
0,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
0,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
0,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
0,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер
0,0
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
0,0
1
Жерді сату
0,0
01
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
0,0
2
Материалдық емес активтерді сату
0,0
02
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы
0,0
4
Трансферттер түсімі
0,0
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
0,0
3
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтардың бюджеттерінен трансферттер
0,0
02
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
0,0
08
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер түсімдері
0,0
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
0,0
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
0,0
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер
0,0
02
Нысаналы даму трансферттері
0,0
03
Субвенции из областного бюджета
0,0
08
Республикалық бюджеттен білім беру субвенциялары
0,0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
ІІ. Шығындар