О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Бородулихинского районного маслихата области Абай от 18 декабря 2025 года № 41-2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 4045289 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2853987 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19618 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 767 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1170917 тысяч тенге;
2) затраты – 3297289 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 36049 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 110287 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 74238 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 711951 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 711951 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 110287 тысяч тенге;
погашение займов – 822238 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Принять к исполнению на 2026 год норматив распределения доходов в бюджет района по социальному налогу 1%, установленный решением маслихата области Абай от 8 декабря 2025 года № 32/212-VIII "Об областном бюджете на 2026-2028 годы".
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, села, поселка, сельского округа, в сумме 283556 тысяч тенге, в том числе:
Андреевскому сельскому округу
32764 тысяч тенге;
Бакинскому сельскому округу
10230 тысяч тенге
Бель-Агачскому сельскому округу
9608 тысяч тенге;
Дмитриевскому сельскому округу
11706 тысяч тенге;
Жерновскому сельскому округу
21899 тысяч тенге;
Зубаирскому сельскому округу
16095 тысяч тенге;
Кунарлинскому сельскому округу
20153 тысяч тенге;
Красноярскому сельскому округу
24710 тысяч тенге;
Новодворовскому сельскому округу
15637 тысяч тенге;
Новошульбинскому сельскому округу
38295 тысяч тенге;
Новопокровскому сельскому округу
26243 тысяч тенге;
Переменовскому сельскому округу
667 тысяч тенге;
Подборному сельскому округу
12894 тысяч тенге;
Степному сельскому округу
17220 тысяч тенге;
Таврическому сельскому округу
25435 тысяч тенге.

2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 41-2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-баптарына, "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4045289 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2853987 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19618 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 767 теңге;
трансферттер түсімдері – 1170917 мың теңге;
2) шығындар – 3297289 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 36049 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 110287 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 74238 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 711951 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 711951 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі –110287 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 822238 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Абай облысы мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы № 32/212-VIII шешімімен белгіленген, 2026 жылға аудан бюджетіне әлеуметтік салық 1%, мөлшерінде нормативтерді орындауға қабылдансын.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтерге берілетін бюджеттік субвенцияның көлемі 283556 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Андреевка ауылдық округіне
32764 мың теңге;
Бақы ауылдық округіне
10230 мың теңге;
Белағаш ауылдық округіне
9608 мың теңге;
Дмитриевка ауылдық округіне
11706 мың теңге;
Жерновка ауылдық округіне
21899 мың теңге;
Зубаир ауылдық округіне
16095 мың теңге;
Құнарлы ауылдық округіне
20153 мың теңге;
Красный Яр ауылдық округіне
24710 мың теңге;
Новодворовка ауылдық округіне
15637 мың теңге;
Новошульба ауылдық округіне
38295 мың теңге;
Новопокровка ауылдық округіне
26243 мың теңге;
Переменовка ауылдық округіне
667 мың теңге;
Подборный ауылдық округіне
12894 мың теңге;
Степной ауылдық округіне
17220 мың теңге;
Таврия ауылдық округіне
25435 мың теңге.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 57488 тысяч тенге.
5. Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2026 год определяется постановлением акимата Бородулихинского района.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 727817 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2026 год определяется постановлением акимата Бородулихинского района.

4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 57488 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттерді бөлу Бородулиха ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 727817 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Облыстық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне 2026 жылға арналған нысаналы трансферттерді бөлу Бородулиха ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

7. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 210466 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 110287 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата С. Урашева
Приложение 1 к решению
Бородулихинского районного
маслихата

7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 210466 мың теңге сомасында көзделсін.
8. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 110287 мың теңге сомасында кредиттер көзделсін.
9. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Урашева
Бородулиха аудандық
мәслихатының

120
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
88869
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
19463
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
255171
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
29857
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
176582
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
176582
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63868
011
Оплата услуг по зачислению выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1294
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
13162
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
98258
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
227212
1
Жилищное хозяйство
16746
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
14000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2746
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2746
2
Коммунальное хозяйство
210466
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
210466
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
210466
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
733890
1
Деятельность в области культуры
150317
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
150317
003
Поддержка культурно-досуговой работы
150317
2
Спорт
6943
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
6943
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
2127
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне

120
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
88869
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
19463
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
255171
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
29857
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
176582
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
176582
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63868
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1294
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
13162
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
98258
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
227212
1
Тұрғын үй шаруашылығы
16746
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
14000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2746
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2746
2
Коммуналдық шаруашылық
210466
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
210466
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
210466
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
733890
1
Мәдениет саласындағы қызмет
150317
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
150317
003
Мәдени - демалыс жұмысын қолдау
150317
2
Спорт
6943
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
6943
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
2127
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу

2675
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2141
3
Информационное пространство
149051
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
17000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
17000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
132051
006
Функционирование районных (городских) библиотек
99981
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
32070
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
427579
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
82971
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
36031
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
46940
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
344608
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
32258
014
Капитальные расходы государственного органа
300000
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
12350
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
65758
6
Земельные отношения
31870
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
31870
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29035
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2835
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
33888
453
Отдел экономики и бюджетного
планирования района (города областного значения)
33888
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
33888
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
29265
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
29265
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
29265
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

2675
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2141
3
Ақпараттық кеңістік
149051
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкi саясат бөлiмi
17000
002
Мемлекеттiк ақпараттық саясат жүргiзу жөніндегі қызметтер
17000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
132051
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
99981
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халықының басқа да тiлдерiн дамыту
32070
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
427579
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкi саясат бөлiмi
82971
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36031
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
46940
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
344608
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32258
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12350
10
Ауыл, су орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
65758
6
Жер қатынастары
31870
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
31870
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29035
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2835
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
33888
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
33888
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
33888
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
29265
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
29265
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
29265
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендердің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

49196
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26759
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
26759
02
Оборона
26976
1
Военные нужды
13141
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13141
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13141
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
13835
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13835
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5074
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
8761
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
405219
1
Социальное обеспечение
11318
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11318
005
Государственная адресная социальная помощь
11318
2
Социальная помощь
319317
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
319317
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
99951
006
Оказание жилищной помощи
120
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
44356
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
20727
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
120613
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
33550
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
74584
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74584
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

49196
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26759
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26759
02
Қорғаныс
26976
1
Әскери мұқтаждар
13141
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
13141
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегi iс-шаралар
13141
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
13835
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
13835
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5074
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерге өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
8761
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
405219
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
11318
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11318
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
11318
2
Әлеуметтік көмек
319317
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
319317
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
99951
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
120
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
44356
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
20727
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
120613
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
33550
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
74584
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74584
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер