О внесении изменений в решение Бородулихинского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 27-2-VIII "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Бородулихинского районного маслихата области Абай от 5 декабря 2025 года № 39-2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бородулихинского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 27-2-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6012441,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3054848 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17265 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 697 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2939631,4 тысяч тенге;
2) затраты – 6834649,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34947 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 104198 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 69251 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 60978 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 60978 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 918133,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 918133,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 852198 тысяч тенге;
погашение займов – 69251 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 135186,2 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 60251,3 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты и кредиты из областного бюджета в сумме 3084776,4 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:

Бородулиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 27-2-VIII "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2025 жылғы 5 желтоқсандағы № 39-2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бородулиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 27-2-VIII "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6012441,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3054848 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17265 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 697 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2939631,4 мың теңге;
2) шығындар – 6834649,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 34947 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 104198 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69251 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 60978 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 60978 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 918133,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 918133,2 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 852198 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 69251 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 135186,2 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 60251,3 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 3084776,4 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер мен кредиттер көзделсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"10. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 69363 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению, к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата С. Урашева
Приложение к решению
Бородулихинского районного
маслихата
от 5 декабря 2025 года
№ 39-2-VIII
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Всего доходы (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование доходов
1.ДОХОДЫ

"10. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 69363 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.";
осы шешімнің қосымшасына сәйкес көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Урашева
Бородулиха аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 39-2-VIII шешіміне
қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Барлығы кірістер (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Кiрiстер атауы
I.КІРІСТЕР

10936
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10936
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4422
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6514
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
900
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
900
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
900
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
900
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
660504,1
1
Социальное обеспечение
51192,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51192,2
005
Государственная адресная социальная помощь
51192,2
2
Социальная помощь
435892,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
435892,3
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
78156,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
78273,6
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13522
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
238346,3
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
27594
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
173419,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
172389,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62065,2
011
Оплата услуг по зачислению выплате и доставке пособий и других социальных выплат
996
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия

10936
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
10936
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4422
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерге өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6514
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
900
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
900
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
900
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
900
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
660504,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
51192,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51192,2
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
51192,2
2
Әлеуметтік көмек
435892,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
435892,3
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
78156,4
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
78273,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
13522
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
238346,3
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
27594
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
173419,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
172389,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62065,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
996
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

30458
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
137038,8
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
87802,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
39474
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
48193,7
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
134,4
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
49236,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
29596
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1222
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
18418,7
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
66724,9
1
Сельское хозяйство
0,5
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0,5
010
Развитие объектов сельского хозяйства
0,5
6
Земельные отношения
37921,4
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
37921,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28886,9
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
9034,5
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
28803
453
Отдел экономики и бюджетного
планирования района (города областного значения)
28803
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
28803
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
127098
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
127098
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
127098
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
40003
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

30458
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
137038,8
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкi саясат бөлiмi
87802,1
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39474
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
48193,7
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
134,4
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
49236,7
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29596
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1222
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
18418,7
10
Ауыл, су орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
66724,9
1
Ауыл шаруашылығы
0,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0,5
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
0,5
6
Жер қатынастары
37921,4
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
37921,4
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28886,9
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
9034,5
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
28803
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
28803
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
28803
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
127098
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
127098
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
127098
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендердің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
40003
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу