О внесении изменений в решение Бородулихинского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 27-2-VIII "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Бородулихинского районного маслихата области Абай от 25 июня 2025 года № 33-8-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бородулихинского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 27-2-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5809474,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3050240 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8309 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 2750925,4 тысяч тенге;
2) затраты – 5944660,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34947 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 104198 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 69251 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 170133,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 170133,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 104198 тысяч тенге;
погашение займов – 69251 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 135186,2 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 2150984,4 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:

Бородулиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 27-2-VIII "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 маусымдағы № 33-8-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бородулиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 27-2-VIII "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5809474,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3050240 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8309 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 2750925,4 мың теңге;
2) шығындар – 5944660,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 34947 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 104198 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69251 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 170133,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 170133,2 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 104198 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 69251 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 135186,2 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2150984,4 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"9. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 53164 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению, к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата С. Урашева
Приложение к решению
Бородулихинского районного
маслихата
от 25 июня 2025 года
№ 33-8-VIII
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Всего доходы (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование доходов
1.ДОХОДЫ

"9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 53164 мың теңге сомасында көзделсін.";
осы шешімнің қосымшасына сәйкес көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Урашева
Бородулиха аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 25 маусымдағы
№ 33-8-VIII шешіміне
қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Барлығы кірістер (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Кiрiстер атауы
I.КІРІСТЕР

283160
005
Государственная адресная социальная помощь
283160
2
Социальная помощь
477305,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
477305,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
79230
006
Оказание жилищной помощи
100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
114166,2
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13410
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
239889
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
30510
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
174070,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
173040,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62186,2
011
Оплата услуг по зачислению выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1963
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
12523
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
96368
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1030
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1030
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
404141
1
Жилищное хозяйство
50074
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
49000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
49000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1074
004
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1074
2
Коммунальное хозяйство
354067
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

283160
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
283160
2
Әлеуметтік көмек
477305,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
477305,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
79230
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
114166,2
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
13410
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
239889
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
30510
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
174070,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
173040,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62186,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1963
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
12523
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
96368
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1030
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1030
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
404141
1
Тұрғын үй шаруашылығы
50074
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
49000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
49000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1074
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1074
2
Коммуналдық шаруашылық
354067
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі