О бюджете района Ақсуат на 2026–2028 годы
Решение маслихата района Ақсуат области Абай от 18 декабря 2025 года № 38/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Ақсуат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 978 620,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 994 218,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 65 816,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 918 586,3 тысяч тенге;
2) затраты – 7 588 245,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 009,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –134 075,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 82 066,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 17 400,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 17 400,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 320 965,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 1 320 965,8 тысяч тенге;
поступление займов – 134 075,0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 518 226,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 63 185,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Ақсуат области Абай от 05.08.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 290 906,0 тысяч тенге, в том числе:
Кокжыринскому сельскому округу 34 593,0 тысяч тенге;
Кумкольскому сельскому округу 44 780,0 тысяч тенге;
Кызыл-кесикскому сельскому округу 49 015,0 тысяч тенге;
Ойшиликскому сельскому округу 43 807,0 тысяч тенге;
Киндиктинскому сельскому округу 32 185,0 тысяч тенге;
Сатпаевскому сельскому округу 29 552,0 тысяч тенге;
Ыргызбайскому сельскому округу 56 974,0 тысяч тенге.
3. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу в размере 1 процентов установленного решением маслихата области Абай "Об областном бюджете на 2026-2028 годы" от 8 декабря 2025 года №32/212-VIII.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год бюджетные изъятия из бюджетов сельских округов в районный бюджет в сумме 184 559,0 тысяч тенге, в том числе:

2026-2028 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы
Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 38/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсуат аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 978 620,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 994 218,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 65 816,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер– 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 5 918 586,3 мың теңге;
2) шығындар – 7 588 245,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 009,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 134 075,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 82 066,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 17 400,0 мың теңге;
қаржы активтерді сатып алу – 17 400,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 320 965,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 1 320 965,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 134 075,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 518 226,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 63 185,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 05.08.2026 № 46/2-VIII (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 290 906,0 мың теңге сомасында көзделсін, соның ішінде:
Көкжыра ауылдық округіне 34 593,0 мың теңге;
Құмкөл ауылдық округіне 44 780,0 мың теңге;
Қызыл кесік ауылдық округіне 49 015,0 мың теңге;
Ойшілік ауылдық округіне 43 807,0 мың теңге;
Кіндікті ауылдық округіне 32 185,0 мың теңге;
Сатпаев ауылдық округіне 29 552,0 мың теңге;
Ырғызбай ауылдық округіне 56 974,0 мың теңге.
3. "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Абай облысы мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы №32/212-VIII шешіміне сәйкес аудан бюджетіне әлеуметтік салығы кірістерді бөлу нормативтері 2026 жылға 1 пайыз мөлшерінде орындауға алынсын.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке 184 559,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қою көзделсін, соның ішінде:

Екпинского сельского округа 184 599,0 мың теңге;
5. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год установлен объем субвенции, передаваемый из областного бюджета в сумме 2 999 423,0 тысяч тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 22 000,0 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития, выделенных из бюджета на развитие и направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) районного бюджета на 2026 год, согласно приложению 4.

Екпін ауылдық округінен 184 599,0 мың теңге;
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 2 999 423,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
6. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 22 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген даму бюджеті бағдарламаларының тізбесі 4-шы қосымшаға сәйкес бекітілсін.

8. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
9. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрен кредит из республиканского бюджета в сумме – 134 075,0 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Временно исполняющий обязанности председателя маслихата района Аксуат Д.Рахымбаев
Приложение 1 к решению
маслихата района Аксуат

8. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 5-ші қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
9. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін кредит – 134 075,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
10. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсуат ауданы мәслихатының төрағасының уақытша міндетін атқарушы Д.Рахымбаев
Ақсуат ауданы мәслихатының

48 451,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3 000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 212 820,5
1
Социальное обеспечение
384 752,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
384 752,0
005
Государственная адресная социальная помощь
384 752,0
2
Социальная помощь
726 896,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
726 896,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
172 053,0
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64 920,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 483,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
227 696,7
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
171 244,7
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью
83 499,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
101 172,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
86 457,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
78 953,1
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 057,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 447,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 715,0

48 451,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3 000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 212 820,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
384 752,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
384 752,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
384 752,0
2
Әлеуметтiк көмек
726 896,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
726 896,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
172 053,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64 920,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 483,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
227 696,7
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
171 244,7
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
83 499,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
101 172,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
86 457,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 953,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 057,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 447,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14 715,0

008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
500,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
145 364,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
145 364,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
70 436,0
003
Капитальные расходы государственного органа
0,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
73 928,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
153 113,9
1
Сельское хозяйство
10 262,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 149,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
1 149,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
9 113,9
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
9 113,9
6
Земельные отношения
8 000,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
8 000,0
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8 000,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
134 851,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
63 768,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
63 768,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
71 083,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
71 083,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
0,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
0,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
0,0
12
Транспорт и коммуникации

008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
500,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
145 364,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
145 364,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 436,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
73 928,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
153 113,9
1
Ауыл шаруашылығы
10 262,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 149,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1 149,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
9 113,9
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
9 113,9
6
Жер қатынастары
8 000,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
8 000,0
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
8 000,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
134 851,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
63 768,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
63 768,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
71 083,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 083,0
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
0,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
0,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0,0
12
Көлiк және коммуникация

2 287 025,0
01
Государственные услуги общего характера
621 741,0
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
24 619,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
5 043,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
5 043,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 576,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
19 576,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
597 122,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
48 306,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
7 482,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
40 824,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
548 816,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
5 764,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
543 052,0
02
Оборона
1 046,0
1
Военные нужды
225,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
225,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
225,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
821,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
821,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
821,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
638 393,0
1
Социальное обеспечение
328 891,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
328 891,0
005
Государственная адресная социальная помощь
328 891,0
2
Социальная помощь
304 249,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
304 249,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
40 517,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
99554
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
60282
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

2 287 025,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
621 741,0
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
24 619,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
5 043,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
5 043,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 576,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
19 576,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
597 122,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
48 306,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 482,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
40 824,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
548 816,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 764,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
543 052,0
02
Қорғаныс
1 046,0
1
Әскери мұқтаждар
225,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
225,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
225,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
821,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
821,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
821,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
638 393,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
328 891,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
328 891,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
328 891,0
2
Әлеуметтiк көмек
304 249,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
304 249,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
40 517,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
99554
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
60282
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету