"О бюджете города Семей на 2026-2028 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 18 декабря 2025 года № 52/277-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьей 88 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Семей РЕШИЛ:
Утвердить городской бюджет на 2026 - 2028 годы согласно приложению 1, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 89 508 771,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 60 339 625,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 582 644,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 032 450,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 554 052,5 тысяч тенге;
2) затраты – 107 645 017,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -455 761,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 455 761,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 17 680 484,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -17 680 484,5 тысяч тенге:
поступление займов – 25 350 625,2 тысяч тенге;

"Семей қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 52/277-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 88-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
2026 - 2028 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1 - қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 89 508 771,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 60 339 625,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 582 644,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 032 450,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 554 052,5 мың теңге;
2) шығындар – 107 645 017,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -455 761,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 455 761,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 17 680 484,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -17 680 484,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 25 350 625,2 мың теңге;

погашение займов – 15 228 687,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 558 546,3 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Семей области Абай от 17.04.2026 № 56/299-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа (города областного значения) – 1 500 000,0 тыс. тенге.
3. Принять к исполнению на 2026 год:
норматив распределения доходов в бюджет города по социальному налогу в размере 1 процента.

қарыздарды өтеу – 15 228 687,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 558 546,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 17.04.2026 № 56/299-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның резерві – 1 500 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2026 жылға арналған:
әлеуметтік салық бойынша қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативі – 1 пайыз орындалсын.

3 024 062,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
350 000,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
350 000,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 071 782,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
899 282,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
358 158,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
11 235,0
021
Капитальные расходы государственного органа
21 089,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
259 714,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
228 808,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20 278,0
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
172 500,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
172 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
52 789 440,0
1
Жилищное хозяйство
19 593 598,1
467
Отдел строительства района (города областного значения)
14 516 363,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 693 067,5
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 823 295,5
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
1 276 192,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
833 980,4
003
Капитальные расходы государственного органа
1 050,0
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
87 271,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
353 891,0
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 801 042,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
249 669,9
003
Капитальные расходы государственного органа
17 286,0
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества

3 024 062,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
350 000,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
350 000,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 071 782,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
899 282,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
358 158,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
11 235,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21 089,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
259 714,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
228 808,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
20 278,0
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
172 500,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
172 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
52 789 440,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
19 593 598,1
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
14 516 363,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 693 067,5
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 823 295,5
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
1 276 192,4
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
833 980,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 050,0
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
87 271,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
353 891,0
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 801 042,7
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
249 669,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 286,0
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру