Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и районными (городов областного значения) бюджетами на 2026-2028 годы
Решение маслихата области Абай от 8 декабря 2025 года № 32/214-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.7.
В соответствии со статьей 82 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2026–2028 годы", маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Установить бюджетные изъятия из районных (городов областного значения) бюджетов в областной бюджет на 2026 год в сумме 18 431 049 тысяч тенге, в том числе:
города Семей – 13 446 884 тысяч тенге;
города Курчатов – 126 255 тысяч тенге;
Аягозского района – 4 857 910 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные изъятия из районных (городов областного значения) бюджетов в областной бюджет на 2027 год в сумме 31 663 445 тысяч тенге, в том числе:
города Семей – 23 373 739 тысяч тенге;
города Курчатов – 412 232 тысяч тенге;
Аягозского района – 4 933 883 тысяч тенге;
Бородулихинского района – 939 690 тысяч тенге;
Жарминского района – 2 003 901 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные изъятия из районных (городов областного значения) бюджетов в областной бюджет на 2028 год в сумме 44 729 764 тысяч тенге, в том числе:
города Семей – 36 133 201 тысяч тенге;
города Курчатов – 420 472 тысяч тенге;
Аягозского района – 4 653 216 тысяч тенге;
Бородулихинского района – 1 037 166 тысяч тенге;
Жарминского района – 2 485 709 тысяч тенге.
4. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районные (городов областного значения) бюджеты на 2026 год в сумме 19 389 068 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району – 1 865 215 тысяч тенге;
Бескарагайскому району – 1 753 428 тысяч тенге;
Бородулихинскому району – 232 634 тысяч тенге;
Жарминскому району – 695 249 тысяч тенге;
Кокпектинскому району – 2 562 185 тысяч тенге;
району Ақсуат – 2 999 423 тысяч тенге;
району Жаңасемей – 1 041 622 тысяч тенге;
району Мақаншы – 4 908 716 тысяч тенге;
Урджарскому району – 3 330 596 тысяч тенге.
5. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районные (городов областного значения) бюджеты на 2027 год в сумме 10 440 535 тысяч тенге, в том числе:

Облыстық бюджет пен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттер арасындағы 2026–2028 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Абай облысы мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы № 32/214-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 7- тармақтан караңыз.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 82 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының, 1-тармағының 1) тармақшасына, "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы 2026–2028 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерден облыстық бюджетке 2026 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 18 431 049 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Семей қаласынан – 13 446 884 мың теңге;
Курчатов қаласынан – 126 255 мың теңге;
Аягөз ауданынан – 4 857 910 мың теңге.
2. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерден облыстық бюджетке 2027 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 31 663 445 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Семей қаласынан – 23 373 739 мың теңге;
Курчатов қаласынан – 412 232 мың теңге;
Аягөз ауданынан – 4 933 883 мың теңге;
Бородулиха ауданынан – 939 690 мың теңге;
Жарма ауданынан – 2 003 901 мың теңге.
3. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерден облыстық бюджетке 2028 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 44 729 764 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Семей қаласынан – 36 133 201 мың теңге;
Курчатов қаласынан – 420 472 мың теңге;
Аягөз ауданынан – 4 653 216 мың теңге;
Бородулиха ауданынан – 1 037 166 мың теңге;
Жарма ауданынан – 2 485 709 мың теңге.
4. Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге берілетін 2026 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 19 389 068 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Абай ауданына – 1 865 215 мың теңге;
Бесқарағай ауданына – 1 753 428 мың теңге;
Бородулиха ауданына – 232 634 мың теңге;
Жарма ауданына – 695 249 мың теңге;
Көкпектi ауданына – 2 562 185 мың теңге;
Ақсуат ауданына – 2 999 423 мың теңге;
Жаңасемей ауданына – 1 041 622 мың теңге;
Мақаншы ауданына – 4 908 716 мың теңге;
Үржар ауданына – 3 330 596 мың теңге.
5. Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге берілетін 2027 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 10 440 535 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:

Абайскому району – 1 352 976 тысяч тенге;
Бескарагайскому району – 1 455 817 тысяч тенге;
Кокпектинскому району – 1 595 611 тысяч тенге;
району Ақсуат – 2 277 091 тысяч тенге;
району Жаңасемей – 209 351 тысяч тенге;
району Мақаншы – 1 831 242 тысяч тенге;
Урджарскому району – 1 718 447 тысяч тенге.
6. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районные (городов областного значения) бюджеты на 2028 год в сумме 9 417 357 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району – 1 434 725 тысяч тенге;
Бескарагайскому району – 1 482 316 тысяч тенге;
Кокпектинскому району – 1 671 992 тысяч тенге;
району Ақсуат – 578 337 тысяч тенге;
району Жаңасемей – 448 691 тысяч тенге;
району Мақаншы – 2 087 558 тысяч тенге;
Урджарскому району – 1 713 738 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и действует до 31 декабря 2028 года.
Председатель маслихата области Абай Ш. Байбеков

Абай ауданына – 1 352 976 мың теңге;
Бесқарағай ауданына – 1 455 817 мың теңге;
Көкпектi ауданына – 1 595 611 мың теңге;
Ақсуат ауданына – 2 277 091 мың теңге;
Жаңасемей ауданына – 209 351 мың теңге;
Мақаншы ауданына – 1 831 242 мың теңге;
Үржар ауданына – 1 718 447 мың теңге.
6. Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге берілетін 2028 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 9 417 357 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Абай ауданына – 1 434 725 мың теңге;
Бесқарағай ауданына – 1 482 316 мың теңге;
Көкпектi ауданына – 1 671 992 мың теңге;
Ақсуат ауданына – 578 337 мың теңге;
Жаңасемей ауданына – 448 691 мың теңге;
Мақаншы ауданына – 2 087 558 мың теңге;
Үржар ауданына – 1 713 738 мың теңге.
7. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2028 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
Абай облысы мәслихатының төрағасы Ш. Байбеков