Об утверждении перечня выполняемых работ и (или) оказываемых услуг сельскохозяйственными кооперативами своим членам в целях производства и переработки сельскохозяйственной продукции собственного производства, включая вспомогательные работы и услуги, а также перечня товаров, реализуемых сельскохозяйственными кооперативами своим членам, в целях производства и переработки сельскохозяйственной продукции собственного производства
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 сентября 2025 года № 301
Вводится в действие с 1 января 2026 года.
В соответствии с пунктом 1 статьи 16 Налогового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) перечень выполняемых работ и (или) оказываемых услуг сельскохозяйственными кооперативами своим членам в целях производства и переработки сельскохозяйственной продукции собственного производства, включая вспомогательные работы и услуги согласно приложению 1 к настоящему приказу;

Қосалқы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді қоса алғанда, өз өндірісінің ауыл шаруашылығы өнімін өндіру және қайта өңдеу мақсатында ауыл шаруашылығы кооперативтері өз мүшелеріне орындайтын жұмыстардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің тізбесін, сондай-ақ ауыл шаруашылығы кооперативтері өз мүшелеріне өз өндірісінің ауыл шаруашылығы өнімін өндіру және қайта өңдеу мақсатында өткізетін тауарлардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 17 қыркүйектегі № 301 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 16-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қосалқы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді қоса алғанда, өз өндірісінің ауыл шаруашылығы өнімін өндіру және қайта өңдеу мақсатында ауыл шаруашылығы кооперативтері өз мүшелеріне орындайтын жұмыстардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің тізбесі;

2) перечень товаров, реализуемых сельскохозяйственными кооперативами своим членам, в целях производства и переработки сельскохозяйственной продукции собственного производства согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегического планирования и анализа Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес ауыл шаруашылығы кооперативтері өз мүшелеріне өз өндірісінің ауыл шаруашылығы өнімін өндіру және қайта өңдеу мақсатында өткізетін тауарлардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Перечень выполняемых работ и (или) оказываемых услуг сельскохозяйственными кооперативами своим членам в целях производства и переработки сельскохозяйственной продукции собственного производства, включая вспомогательные работы и услуги
Наименование
Код общего классификатора видов экономической деятельности
1.
Производство готовых кормов для животных

2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Министр А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі
бұйрығына 1-қосымша
Қосалқы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді қоса алғанда, ауыл шаруашылығы кооперативтерінің өз мүшелеріне өз өндірісінің ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу мақсатында орындайтын жұмыстарының және (немесе) көрсетілетін қызметтерінің тізбесі
Атауы
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуші коды
1.
Жануарларға арналған дайын азықтарды өндіру