Об установлении публичного сервитута на земельные участки акционерного общества "национальная компания "Қазақстан темір жолы"
Постановление акимата города Шымкент от 6 ноября 2025 года № 6132
В соответствии с Земельным Кодексом Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", заявление акимат города Шымкент за № ЗТ-Р-25/2171 22 октября 2025 года ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут сроком до 24 октября 2030 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей на земельный участок акционерного общества "национальная компания "Қазақстан темір жолы", расположенный по адресу город Шымкент, Кызылсай-Казыгурт, площадью 0,0463 гектара для эксплуатации высоковольтных линий "ВЛ-10кВ" продольного электроснабжения "ПЭС" и автоблокировки "АБ" железных дорог.
Акционерное общество ""национальная компания "Қазақстан темір жолы" должно в течение 10 рабочих дней перечислить сумму платы за сервитут в размере 3186 (три тысячи сто восемьдесят шесть) тенге за 2025-2026 годы на счет 201910 Управления государственных доходов по городу Шымкент в соответствии с годовыми изменениями.
2. Установить публичный сервитут сроком до 24 октября 2030 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей на земельный участок акционерного общества "национальная компания "Қазақстан темір жолы", расположенный по адресу город Шымкент, Кызылсай-Коргасын, площадью 0,0484 гектара для эксплуатации высоковольтных линий "ВЛ-10кВ" продольного электроснабжения "ПЭС" и автоблокировки "АБ" железных дорог.
Акционерное общество ""национальная компания "Қазақстан темір жолы" должно в течение 10 рабочих дней перечислить сумму платы за сервитут в размере 3330 (три тысячи триста тридцать) тенге за 2025-2026 годы на счет 201910 Управления государственных доходов по городу Шымкент в соответствии с годовыми изменениями.
3. Государственному учреждению "Управление земельных отношений города Шымкент" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент Г. Сыздыкбеков

"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына жер учаскелеріне қоғамдық сервитут белгілеу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 6 қарашадағы № 6132 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, заңды тұлғаның 2025 жылғы 22 қазандағы ЗТ-Р-25/271 санды өтініші негізінде, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына Шымкент қаласы, Қызылсай-Қазығұрт мекенжайында орналасқан электрмен жабдықтаудың "ВЛ-10кВ" жоғары вольтты желілерін және темір жолдардың "АБ" автоблоктарын пайдалану, объектіге қызмет көрсету" мен пайдалану үшін алаңы 0,0463 га жер учаскелеріне меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2030 жылдың 24 қазанына дейін қоғамдық сервитут белгіленсін.
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы 10 жұмыс күн мерзім ішінде 2025-2026 жылдарға арналған сервитут құны 3186 (үш мың бір жүз сексен алты) теңгені жыл сайын өзгерістерге сәйкес Шымкент қаласының мемлекеттік кірістер басқармасының 201910 есеп шотына аударсын.
2. "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына Шымкент қаласы, Қызылсай-Қорғасын мекенжайында орналасқан электрмен жабдықтаудың "ВЛ-10кВ" жоғары вольтты желілерін және темір жолдардың "АБ" автоблоктарын пайдалану, объектіге қызмет көрсету мен пайдалану үшін алаңы 0,0484 га жер учаскелеріне меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2030 жылдың 24 қазанына дейін қоғамдық сервитут белгіленсін.
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы 10 жұмыс күн мерзім ішінде 2025-2026 жылдарға арналған сервитут құны 3330 (үш мың үш жүз отыз) теңгені жыл сайын өзгерістерге сәйкес Шымкент қаласының мемлекеттік кірістер басқармасының 201910 есеп шотына аударсын.
3."Шымкент қаласының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын жетекшілік ететін қала әкімінің бірінші орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі Ғ. Сыздықбеков