Об установлении публичного сервитута на земельный участок акционерного общества "управляющая компания специальной экономической зоны "Оңтүстік"
Постановление акимата города Шымкент от 6 ноября 2025 года № 6131
В соответствии с Земельным Кодексом Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", заявление акимат города Шымкент за № ЗТ-2025-03587437 от 13 октября 2025 года ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут сроком до 24 октября 2030 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей на земельный участок акционерного общества "управляющая компания специальной экономической зоны "Оңтүстік", расположенный по адресу город Шымкент, Юго-восточный район, площадью 20,9816 гектара для прокладки и эксплуатации инженерно-коммуникационных сетей.
Акционерное общество "управляющая компания специальной экономической зоны "Оңтүстік" должно в течение 10 рабочих дней перечислить сумму платы за сервитут в размере 1443535 (один миллион четыреста сорок три тысячи пятьсот тридцать пять) тенге за 2025-2026 годы на счет 201910 Управления государственных доходов по городу Шымкент в соответствии с годовыми изменениями.
3. Государственному учреждению "Управление земельных отношений города Шымкент" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент Г. Сыздыкбеков

"Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамына жер учаскесіне қоғамдық сервитут белгілеу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 6 қарашадағы № 6131 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, заңды тұлғаның 2025 жылғы 13 қазандағы ЗТ-2025-03587437 санды өтініші негізінде, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамына Шымкент қаласы, Оңтүстік-шығыс аймағында орналасқан инженерлік-коммуникациялық желілерін орнату және пайдалану үшін алаңы 20,9816 га жер учаскелеріне меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2030 жылдың 24 қазанына дейін қоғамдық сервитут белгіленсін.
"Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамын 10 жұмыс күн мерзім ішінде 2025-2026 жылдарға арналған сервитут құны 1443535 (бір миллион төрт жүз қырық үш мың бес жүз отыз бес) теңгені жыл сайын өзгерістерге сәйкес Шымкент қаласының мемлекеттік кірістер басқармасының 201910 есеп шотына аударсын.
2. "Шымкент қаласының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын жетекшілік ететін қала әкімінің бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі Ғ. Сыздықбеков