Об утверждении Перечня участников мониторинга крупных налогоплательщиков
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 декабря 2025 года № 786
Вводится в действие с 1 января 2026 года.
В соответствии с подпунктом 20) статьи 3 и пунктом 3 статьи 144 Налогового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень участников мониторинга крупных налогоплательщиков.
2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2024 года № 798 "Об утверждении Перечня налогоплательщиков, подлежащих мониторингу крупных налогоплательщиков".

Ірі салық төлеушілер мониторингіне қатысушылардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 786 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 3-бабы 20)-тармақшасына және 144-бабы 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ірі салық төлеушілер мониторингіне қатысушылардың тізбесі бекітілсін.
2. "Ірі салық төлеушілер мониторингіне жататын салық төлеушілердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 4 желтоқсандағы № 798 бұйрығы күші жойылды деп танылсын.

3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 декабря 2025 года № 786
Перечень участников мониторинга крупных налогоплательщиков
Наименование налогоплательщика
Бизнес-идентификационный номер
1
2
3
1.
Карачаганак Петролиум Оперейтинг Б.В. Казахстанский филиал

2) осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 786 бұйрығымен бекітілген
Ірі салық төлеушілер мониторингіне қатысушылардың тізбесі
Салық төлеушінің атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
1.
Карачаганак Петролиум Оперейтинг Б.В. Қазақстан филиалы