"Корректировка бюджета нижестоящего уровня при выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа области и района (города областного значения), а также по распределяемым бюджетным программам, осуществляется без уточнения бюджета в маслихате путем внесения изменений и дополнений в постановление местного исполнительного органа о реализации решения маслихата о местном бюджете с последующим внесением изменений и дополнений в сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам в порядке, установленном пунктами 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 и 64 настоящих Процедур.";
пункт 63 исключить;
пункты 76 и 77 исключить;
часть третью пункта 109 изложить в следующей редакции:
"Образец подписей и оттиска печати заверяется подписью руководителя администратора бюджетных программ или лица, им уполномоченного, и скрепляется оттиском печати (для государственного учреждения – гербовой) администратора бюджетных программ либо заверяется нотариально.";
часть первую пункта 148 изложить в следующей редакции:
"148. Поступления в бюджет в национальной валюте в соответствии с Бюджетным кодексом, Налоговым кодексом Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс), Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете и решениями маслихатов об утверждении местных бюджетов на соответствующий финансовый год и другими законодательными актами Республики Казахстан, зачисляются по кодам классификации поступлений единой бюджетной классификации Республики Казахстан на единый казначейский счет.";
заголовок параграфа 3 главы 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Поступления на контрольные счета наличности Специального государственного фонда, центрального и (или) местного уполномоченных органов соответствующей сферы";
пункт 158 изложить в следующей редакции:
"158. Операции по поступлениям на контрольный счет наличности Специального государственного фонда, центрального и (или) местного уполномоченных органов соответствующей сферы учитываются в соответствии с единой бюджетной классификацией Республики Казахстан.
Средства Специального государственного фонда перечисляются на контрольный счет наличности центрального уполномоченного органа соответствующей сферы с целью финансирования социальных, экономических проектов Республики Казахстан, а также расходов уполномоченного органа по возврату активов в соответствии с пунктом 1 статьи 32 Закона Республики Казахстан "О возврате государству незаконно приобретенных активов" (далее – Закон о возврате активов), на основании счета к оплате с приложением решения республиканской бюджетной комиссии и одобренного Перечня социальных, экономических проектов.
В случае если реализация социальных и экономических проектов возложена на ведомство (комитет) центрального уполномоченного органа соответствующей сферы, заявку на открытие контрольного счета наличности ведомству (комитету) в орган государственного казначейства представляет центральный уполномоченный орган соответствующей сферы.
Средства с контрольного счета наличности центрального уполномоченного органа соответствующей сферы перечисляются на контрольный счет наличности местного уполномоченного органа соответствующей сферы на основании счета к оплате с приложением решения республиканской бюджетной комиссии и одобренного Перечня социальных и экономических проектов.";

"Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе облыстың және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резервінен қаражат бөлу кезінде төмен тұрған бюджетті, сондай-ақ бөлінетін бюджеттік бағдарламалар бойынша түзету осы Рәсімдердің 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 және 64-тармақтарымен белгіленген тәртіппен кейіннен түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізе отырып, жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешімін іске асыру туралы жергілікті атқарушы органның қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу арқылы мәслихатта бюджетті нақтыламастан жүзеге асырылады.";
63-тармақ алынып тасталсын;
76 және 77-тармақтар алынып тасталсын;
109-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қойылатын қолдардың және мөр бедерінің үлгілері бюджеттік бағдарламалар әкімшісі басшысының немесе ол уәкілеттік берген адамның қолымен куәландырылады және бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің мөр бедерімен (мемлекеттік мекеме үшін – Елтаңбалы) бекітіледі не нотариалды куәландырылады.";
148-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"148. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Салық кодексіне (бұдан әрі – Салық кодексі), "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне, Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңына және тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджеттерді бекіту туралы мәслихаттардың шешімдеріне және Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілеріне сәйкес ұлттық валютада бюджетке түсетін түсімдер Қазақстан Республикасының бірыңғай бюджеттік сыныптамасының түсімдер сыныптамасының кодтары бойынша бірыңғай қазынашылық шотқа есептеледі.";
5-тараудың 3-параграфының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Арнаулы мемлекеттік қордың, тиісті саланың орталық және (немесе) жергілікті уәкілетті органдарының қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына түсетін түсімдер";
158-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"158. Арнаулы мемлекеттік қордың, тиісті саланың орталық және (немесе) жергілікті уәкілетті органдарының қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін түсімдер бойынша операциялар Қазақстан Республикасының бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес есепке алынады.
Арнаулы мемлекеттік қордың қаражаты республикалық бюджет комиссиясының шешімі және әлеуметтік, экономикалық жобалардың мақұлданған тізбесімен қоса төлеуге берілетін шот негізінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік, экономикалық жобаларын, сондай-ақ "Заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Активтерді қайтару туралы заң) 32-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының әлеуметтік, экономикалық жобаларын, сондай-ақ активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның шығыстарын қаржыландыру мақсатында тиісті саланың орталық уәкілетті органының қолма-қол ақшаны бақылау шотына аударылады.
Егер әлеуметтік және экономикалық жобаларды іске асыру тиісті саланың орталық уәкілетті органының ведомствосына (комитетіне) жүктелген жағдайда, ведомствоға (комитетке) қолма-қол ақшаны бақылау шотын ашуға өтінімді мемлекеттік қазынашылық органына тиісті саланың орталық уәкілетті органы ұсынады.
Тиісті саланың орталық уәкілетті органының қолма-қол ақшаны бақылау шотынан қаражат республикалық бюджет комиссиясының шешімімен және әлеуметтік және экономикалық жобалардың мақұлданған тізбесімен қоса төлеуге берілетін шот негізінде тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының қолма-қол ақшаны бақылау шотына аударылады.";

дополнить пунктами 158-1 и 158-2 следующего содержания:
"158-1. Использование средств с контрольного счета наличности центрального и (или) местного уполномоченных органов соответствующей сферы осуществляется только на цели, предусмотренные пунктом 1 статьи 32 Закона о возврате активов.
Проведение платежей, связанных с использованием средств контрольного счета наличности центрального и (или) местного уполномоченных органов соответствующей сферы, осуществляется в соответствии с параграфом 7 главы 6 настоящих Процедур.
158-2. Орган государственного казначейства осуществляет текущий контроль при проведении платежей с контрольного счета наличности местного уполномоченного органа соответствующей сферы, который заключается в проверке счетов к оплате на:
1) наличие документов, подтверждающих обоснованность платежа: счета-фактуры (импортированный из информационной системы "Электронный счет-фактура") или накладной (акта) о поставке товаров или акта выполненных работ, оказанных услуг.
2) соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан о платежах и платежных системах по полноте и правильности заполнения формы.";
пункт 161 изложить в следующей редакции:
"161. Возврат из бюджета и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений по кодам классификации поступлений в бюджет единой бюджетной классификации Республики Казахстан осуществляется органами государственного казначейства.
Возврат из бюджета и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений осуществляется на основании платежных поручений органов государственных доходов.
Возврат излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений осуществляется после исполнения всех плановых обязательств по расходам республиканского бюджета.
Для возврата из бюджета плательщикам, зачета между кодами бюджетной классификации поступлений, между органами государственных доходов излишне уплаченных, ошибочно поступивших сумм (далее – возврат и (или) зачет) органом государственных доходов по информационной системе "Казначейство-клиент" представляется электронный образ платежного поручения по форме, установленной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 208 "Об утверждении Правил осуществления безналичных платежей и (или) переводов денег на территории Республики Казахстан" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14419) (далее – Постановление № 208), подписанного электронной цифровой подписью руководителя органа государственных доходов или уполномоченного им лица, и уполномоченного сотрудника органа государственных доходов.
При передаче платежных поручений на возврат и зачет из информационной системы "Информационной системы налогового администрирования" Комитета государственных доходов в информационные системы Комитета государственного казначейства посредством интеграционной шины "Информационная система налогового администрирования" территориальные органы государственных доходов направляют электронные реестры платежных поручений, заверенные электронной цифровой подписью.

мынадай мазмұндағы 158-1 және 158-2-тармақтармен толықтырылсын:
"158-1. Тиісті саланың орталық және (немесе) жергілікті уәкілетті органдарының қолма-қол ақшаны бақылау шотынан қаражатты пайдалану Активтерді қайтару туралы заңның 32-бабының 1-тармағында көзделген мақсаттарға ғана жүзеге асырылады.
Тиісті саланың орталық және (немесе) жергілікті уәкілетті органдарының қолма-қол ақшаны бақылау шотының қаражатын пайдалануға байланысты төлемдерді жүргізу осы Рәсімдердің 6-тарауының 7-параграфына сәйкес жүзеге асырылады.
158-2. Мемлекеттік қазынашылық органы тиісті саланың жергілікті уәкілетті органының қолма-қол ақшаны бақылау шотынан төлемдер жүргізу кезінде ағымдағы бақылауды жүзеге асырады, ол төлеуге берілетін шоттарды:
1) төлемнің негізділігін растайтын құжаттардың: тауарларды жеткізу туралы шот-фактураның ("Электрондық шот-фактура" ақпараттық жүйесінен импортталған) немесе жүкқұжаттың (актінің) немесе орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер актісінің бар-жоғына.
2) нысанды толтырудың толықтығы мен дұрыстығы бойынша Қазақстан Республикасының төлемдер және төлем жүйелері туралы заңнамасының талаптарына сәйкестігіне тексеруді білдіреді.";
161-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"161. Қазақстан Республикасы Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының бюджетке түсетiн түсiмдер сыныптамасының кодтары бойынша түсiмдердiң артық (қате) төленген сомасын бюджеттен қайтаруды және (немесе) есептеудi мемлекеттік қазынашылық органдары жүзеге асырады.
Түсімдердің артық (қате) төленген сомаларын бюджеттен қайтару және (немесе) есепке жатқызу мемлекеттік кірістер органдарының төлем тапсырмалары негізінде жүзеге асырылады.
Түсімдердің артық (қате) төленген сомаларын қайтару республикалық бюджеттің шығыстары бойынша барлық жоспарлы міндеттемелерді өткізгеннен кейін жүргізіледі.
Түсiмдердiң бюджеттiк сыныптамасының кодтары арасында, мемлекеттік кірістер органдары арасында артық төленген немесе қате түскен сомаларды төлеушiлерге бюджеттен қайтару (бұдан әрi – қайтару және (немесе) есептеу) үшiн мемлекеттік кірістер органы "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі бойынша "Қазақстан Республикасының аумағында қолма-қол ақшасыз төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 208 қаулысында (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14419 болып тіркелді) (бұдан әрі – № 208 қаулы) белгiленген нысан бойынша мемлекеттік кірістер органының басшысы немесе ол уәкілеттік берген адам және мемлекеттік кірістер органының уәкілетті қызметкері электрондық цифрлық қолтаңба қойған төлем тапсырмасының электрондық түрін ұсынады.
Мемлекеттік кірістер комитетінің "Салықтық әкімшілендірудің ақпараттық жүйесі" ақпараттық жүйесінен "Салықтық әкімшілендірудің ақпараттық жүйесі" интеграциялық шинасы арқылы Мемлекеттік қазынашылық комитетінің ақпараттық жүйелеріне қайтаруға және есепке жатқызуға төлем тапсырмаларын беру кезінде аумақтық мемлекеттік кірістер органдары электрондық цифрлық қолтаңбамен расталған төлем тапсырмаларының электрондық тізілімдерін жібереді.

При отсутствии или изменении реквизитов в Справочнике получателей денег на возврат излишне (ошибочно) уплаченных сумм в бюджет орган государственных доходов формирует в информационной системе "Казначейство-клиент" электронный образ заявки на ввод получателя денег по форме согласно приложению 64 к настоящим Процедурам или заявки на внесение изменений реквизитов получателя денег по форме согласно приложению 67 к настоящим Процедурам.
Орган государственных доходов обеспечивает достоверность и правильность оформления заявки на ввод получателя денег и на внесение изменений реквизитов получателя денег.
Орган государственного казначейства осуществляет прием платежных поручений, поступивших от органов государственных доходов по информационной системе "Казначейство-клиент", в течение рабочего дня до 16.00 (шестнадцать) часов. Документы, поступившие после 16.00 (шестнадцать) часов, исполняются либо возвращаются без исполнения не позднее следующего рабочего дня.";
подпункт 1) части третьей пункта 179 изложить в следующей редакции:
"1) счета-фактуры, счета-извещения, счета, акта выполненных работ или иного документа, установленного законодательством Республики Казахстан, в случаях приобретения товаров, выполнения работ, оказания услуг;";
пункт 183 изложить в следующей редакции:
"183. Государственное учреждение заключает договор и/или дополнительное соглашение в рамках одной бюджетной программы в пределах индивидуального плана финансирования по обязательствам, за исключением случаев:
1) выделения средств из резервов Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа области, района (города областного значения);
2) изменения источника финансирования по гражданско-правовым сделкам в рамках реализации проектов, ранее профинансированных за счет средств Фонда поддержки инфраструктуры образования и/или Специального государственного фонда. При этом, регистрации в органах государственного казначейства подлежат дополнительные соглашения по гражданско-правовым сделкам в рамках реализации проектов, ранее профинансированных за счет средств Фонда поддержки инфраструктуры образования и/или Специального государственного фонда без регистрации основного договора.
К заявке на регистрацию дополнительного соглашения прилагается пояснительная записка в соответствии с пунктом 209 настоящих Процедур в которой дополнительно указывается сумма оплаченных обязательств по договору, ранее профинансированному за счет средств Фонда поддержки инфраструктуры образования и/или Специального государственного фонда.
В случае выделения средств из Специального государственного фонда в рамках реализации проектов, ранее профинансированных за счет средств республиканского и/или местного бюджетов, дополнительное соглашение заключается без регистрации в органах государственного казначейства.
При заключении государственным учреждением договора с одним получателем денег по нескольким бюджетным подпрограммам или спецификам экономической классификации расходов в договоре указывается общая сумма с разбивкой ее по каждой бюджетной подпрограмме или каждому коду бюджетной классификации расходов.
При заключении договора, реализуемого за счет целевых трансфертов на развитие из вышестоящего бюджета, государственное учреждение обеспечивает обязательное указание бюджетных подпрограмм с ежегодными суммами со финансирования из местного бюджета в размере, утвержденном в областном, районном (города областного значения) бюджете для реализации местных бюджетных программ развития.";
часть вторую пункта 184 изложить в следующей редакции:

Ақшаны алушылар анықтамалығында бюджетке артық (қате) төленген соманы қайтаруға деректемелер болмаған немесе өзгерген кезде мемлекеттік кірістер органы "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесіне осы Рәсімдерге 64-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ақша алушыны енгізуге арналған осы Рәсімдерге 67-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ақша алушы деректемелерінің өзгерістерін енгізуге өтінімнің электрондық түрін қалыптастырады.
Ақша алушыны енгізуге және ақша алушының деректемелерін өзгертуді енгізуге өтінімді ресімдеудің шынайылығын және дұрыстығын мемлекеттік кірістер органы қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік қазынашылық органы жұмыс күні ішінде сағат 16.00 (он алты) дейін "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі мемлекеттік кірістер органдарынан келіп түскен төлем тапсырмаларын қабылдауды жүзеге асырады. Сағат 16.00 (он алты) кейін түскен құжаттар орындалады немесе келесі жұмыс күнінен кешіктірілмей орындаусыз қайтарылады.";
179-тармақтың үшінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) тауарларды сатып алған, жұмыстарды орындаған, қызметтер көрсеткен жағдайларда шот-фактураның, хабарлама шотының, шоттың, актінің немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге құжаттың;";
183-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"183. Мемлекеттік мекеме мынадай:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резервтерінен қаражат бөлу;
2) Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының және/немесе Арнаулы мемлекеттік қордың қаражаты есебінен бұрын қаржыландырылған жобаларды іске асыру шеңберінде азаматтық-құқықтық мәмілелер бойынша қаржыландыру көзі өзгерген жағдайларды қоспағанда, міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспары шегінде бір бюджеттік бағдарлама шеңберінде шарт және/немесе қосымша келісім жасасады. Бұл ретте, негізгі шартты тіркеусіз Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының және/немесе Арнаулы мемлекеттік қордың қаражаты есебінен бұрын қаржыландырылған жобаларды іске асыру шеңберінде азаматтық-құқықтық мәмілелер бойынша қосымша келісімдер мемлекеттік қазынашылық органдарында тіркеуге жатады.
Қосымша келісімді тіркеуге арналған өтінімге осы Рәсімдердің 209-тармағына сәйкес Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының және/немесе Арнаулы мемлекеттік қордың қаражаты есебінен бұрын қаржыландырылған шарт бойынша төленген міндеттемелердің сомасы қосымша көрсетілетін түсіндірме жазба қоса беріледі.
Бұрын республикалық және/немесе жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен қаржыландырылған жобаларды іске асыру шеңберінде Арнаулы мемлекеттік қордан қаражат бөлінген жағдайда, қосымша келісім мемлекеттік қазынашылық органдарында тіркеусіз жасалады.
Мемлекеттік мекеме бір ақша алушымен бірнеше бюджеттік кіші бағдарлама немесе шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша шарт жасасқан кезде шартта әрбір бюджеттік кіші бағдарлама немесе шығыстардың бюджеттік сыныптамасының әрбір коды бойынша бөле отырып, жалпы сомасын көрсетеді.
Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері есебінен іске асырылатын шарт жасасқан кезде мемлекеттік мекеме жергілікті бюджеттік даму бағдарламаларын іске асыру үшін облыстық, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетте бекітілген мөлшерде жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын жыл сайынғы сомалары бар бюджеттік кіші бағдарламаларды міндетті түрде көрсетуді қамтамасыз етеді.";
184-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"По спецификам экономической классификации расходов, не входящим в указанный перечень, авансовая (предварительная) оплата разрешается в размере не более тридцати процентов от суммы договора на текущий финансовый год, за исключением специфик и видов расходов по спецификам экономической классификации расходов, указанных в пунктах 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 199-1, 200 и 201 настоящих Процедур.";
подпункт 2) части первой пункта 186 изложить в следующей редакции:
"2) от суммы договора на текущий финансовый год для оплаты затрат на строительство новых объектов и реконструкцию имеющихся объектов военного назначения;";
пункт 199 изложить в следующей редакции:
"199. Авансовая (предварительная) оплата при заключении гражданско-правовых сделок, по итогам проведения электронных государственных закупок способом запроса ценовых предложений товаров, работ, услуг, не разрешается.";
дополнить пунктом 199-1 следующего содержания:
"199-1. Авансовая (предварительная) оплата поставщикам, находящимся в реестре казахстанских товаропроизводителей, осуществляется в размере, установленном Правилами осуществления государственных закупок, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 октября 2024 года № 687 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35238), при наличии средств на контрольных счетах наличности соответствующих бюджетов.";
пункт 209 изложить в следующей редакции:
"209. Государственное учреждение для регистрации гражданско-правовой сделки при проведении заявок на бумажном носителе предоставляет в органы государственного казначейства реестр заявок на регистрацию гражданско-правовой сделки государственного учреждения по форме согласно приложению 77 к настоящим Процедурам и заявку на регистрацию гражданско-правовой сделки в двух экземплярах с приложением оригинала и копии договора (дополнительного соглашения), при этом один экземпляр реестра, заявки на регистрацию гражданско-правовой сделки и копия зарегистрированного договора (дополнительного соглашения) на бумажном носителе остается в органе государственного казначейства.
При предоставлении заявок для регистрации гражданско-правовой сделки посредством информационной системы "Казначейство-клиент" реестры заявок не представляются.
Для регистрации договора или дополнительного соглашения (в случае увеличения суммы договора о государственных закупках по итогам корректировки технико-экономического обоснования или проектно-сметной документации, прошедших экспертизу в порядке, установленном Правилами разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций и определения целесообразности бюджетного кредитования, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9938) (далее – Правила № 129)), связанного со строительством, либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, сооружений, дорог и других объектов, государственным учреждением предоставляется на бумажном носителе заявка на регистрацию гражданско-правовой сделки с обязательным приложением копии одного из следующих документов: положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы по проектно-сметной документации или положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы по технико-экономическому обоснованию, за исключением случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, когда стоимость изготовления проектно-сметной документации включена в стоимость договора, а также договоров по бюджетным инвестиционным проектам, не требующих корректировки проектно-сметной документации или технико-экономического обоснования, при наличии положительного заключения Республиканской бюджетной комиссии. И дополнительно: копия приказа об утверждении/переутверждении технико-экономического обоснования или проектно-сметной документации в порядке, установленном Правилами утверждения проектов (технико-экономических обоснований и проектно-сметной документации), предназначенных для строительства объектов за счет бюджетных средств и иных форм государственных инвестиций, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 апреля 2015 года № 304 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10632) (далее – Правила № 304). При этом, предоставление документов, предусмотренных частью третьей настоящего пункта, осуществляется в период действия технико-экономического обоснования или проектно-сметной документации.
Для регистрации договоров (дополнительного соглашения), заключенных в рамках реализации инвестиционных проектов, направленных на строительство теплоэлектроцентралей в столице, к заявке на регистрацию гражданско-правовой сделки прикрепляется дополнительно пояснительная записка с указанием сведений о стоимости приобретаемого сложного энергетического оборудования, по которому предусматривается авансовая (предварительная) оплата.
При обслуживании по информационной системе "Казначейство-клиент" формируется электронный образ заявки с прикреплением сканированных образов с оригинала документов, перечисленных в настоящем пункте, подписанные электронной цифровой подписью руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения.
Заявка на регистрацию гражданско-правовой сделки к договорам на приобретение товаров (работ, услуг), заключение которых в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан о государственных закупках предусмотрено посредством веб-портала государственных закупок, предоставляется в органы государственного казначейства путем передачи данных договора (дополнительного соглашения) о государственных закупках из автоматизированной интегрированной информационной системы "Электронные государственные закупки" посредством информационной системы "Казначейство-клиент".

"Осы Рәсімдердің 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 199-1, 200 және 201-тармақтарында көрсетiлген ерекшелiктер мен шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша шығыстар түрлерiн қоспағанда, шығыстардың экономикалық сыныптамасының көрсетiлген тiзбеге енбейтiн ерекшелiктерi бойынша аванстық (алдын ала) төлемге ағымдағы қаржы жылына жасалған шарт сомасының отыз пайызынан аспайтын мөлшерде рұқсат етiледi.";
186-тармақтың бірінші бөлігінің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) әскери мақсаттағы жаңа объектілерді салуға және қолданыстағы бар объектілерді реконструкциялауға жұмсалатын шығындарға ақы төлеу үшін ағымдағы қаржы жылына арналған шарт сомасының;";
199-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"199. Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен электрондық мемлекеттік сатып алуды жүргізу қорытындысы бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелерді жасасу кезінде аванстық (алдын ала) төлемге рұқсат етілмейді.";
мынадай мазмұндағы 199-1-тармақпен толықтырылсын:
"199-1. Қазақстандық тауар өндірушілер тізіліміндегі өнім берушілерге аванстық (алдын ала) төлем тиісті бюджеттердің қолма-қол ақшаны бақылау шоттарында қаражат болған кезде, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 9 қазандағы № 687 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35238 болып тіркелген) Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында белгіленген мөлшерде жүзеге асырылады.";
209-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"209. Мемлекеттік мекеме азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеу үшін өтінімдерді қағаз жеткізгіште жүргізу кезінде мемлекеттік қазынашылық органдарына осы Рәсімдерге 77-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік мекеменің азаматтық-құқықтық мәмілесін тіркеуге өтінімдер тізілімін және шарттың (қосымша келісімнің) түпнұсқасы мен көшірмесін қоса бере отырып, екі данада азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге өтінімді ұсынады, бұл ретте тізілімнің, азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге өтінімнің бір данасы және тіркелген шарттың (қосымша келісімнің) қағаз жеткізгіштегі көшірмесі мемлекеттік қазынашылық органында қалады.
Азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеу үшін өтінімдер "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі арқылы берілген кезде өтінімдер тізілімдері ұсынылмайды.
Ғимараттарды, құрылысжайларды, жолдарды салуға не реконструкциялауға, үй-жайларды, құрылысжайларды, жолдарды және басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты шартты немесе қосымша келісімді (Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9938 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, оған қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, іске асырылуын мониторингілеу және бағалау және бюджеттік кредиттеудiң орындылығын айқындау қағидаларында (бұдан әрі – № 129 қағидалар) белгіленген тәртіппен сараптамадан өткен техникалық-экономикалық негіздемені немесе жобалалау-сметалық құжаттаманы түзету нәтижесінде мемлекеттік сатып алу туралы шарттың сомасы ұлғайған жағдайда) тіркеу үшін мемлекеттік мекеме, Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда, мынадай құжаттардың бірінің: жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын дайындау құны шарттың құнына енген жағдайда жобалау-сметалық құжаттамасы бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысының немесе техникалық-экономикалық негіздемесі бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысының, сондай-ақ Республикалық бюджет комиссиясының оң қорытындысы болған кезде жобалау-сметалық құжаттаманы немесе техникалық-экономикалық негіздемені түзетуді талап етпейтін бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша шарттардың көшірмесін міндетті түрде қоса бере отырып, азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге өтінімді қағаз жеткізгіште ұсынады. Оған қоса: Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 2 сәуірдегі № 304 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10632 болып тіркелген) бекітілген Бюджет қаражаты және мемлекеттік инвестициялардың өзге де нысандары есебінен объектілерді салуға арналған жобаларды (техникалық-экономикалық негіздемелерді және жобалау-сметалық құжаттаманы) бекіту қағидаларында (бұдан әрі – № 304 қағидалар) белгіленген тәртіппен техникалық-экономикалық негіздемені немесе жобалау-сметалық құжаттаманы бекіту/қайта бекіту туралы бұйрықтың көшірмесі. Бұл ретте, осы тармақтың үшінші бөлігінде көзделген құжаттарды ұсыну техникалық-экономикалық негіздеменің немесе жобалау-сметалық құжаттаманың қолданылу кезеңінде жүзеге асырылады.
Астанада жылу электр орталықтарын салуға бағытталған инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде жасалған шарттарды (қосымша келісімді) тіркеу үшін, азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінімге аванстық (алдын ала) төлем көзделген сатып алынатын күрделі энергетикалық жабдықтың құны туралы мәліметтерді көрсете отырып, қосымша түсіндірме жазба қоса беріледі.
"Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі бойынша қызмет көрсету кезінде мемлекеттік мекеме басшысының және бас бухгалтерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған, осы тармақта санамаланған құжаттардың түпнұсқасынан құжаттардың сканерленген түрлерін тіркей отырып, өтінімнің электрондық түрі қалыптастырылады.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасының талаптарына сәйкес жасалуы мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы көзделген тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатып алуға арналған шарттарға азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінім мемлекеттік қазынашылық органдарына "Электрондық мемлекеттік сатып алу" автоматтандырылған интеграцияланған ақпараттық жүйеден мемлекеттік сатып алу туралы шарттың (қосымша келісімнің) деректерін беру жолымен "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі арқылы ұсынылады.

Для регистрации заключенного в автоматизированной интегрированной информационной системы "Электронные государственные закупки" договора или дополнительного соглашения (в случае увеличения суммы договора о государственных закупках по итогам корректировки технико-экономического обоснования или проектно-сметной документации, прошедших экспертизу в порядке, установленном Правилами № 129), связанного со строительством, либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, сооружений, дорог и других объектов, государственным учреждением посредством информационной системы "Казначейство-клиент" в орган государственного казначейства предоставляется заявка на регистрацию гражданско-правовой сделки путем передачи данных договора о государственных закупках из автоматизированной интегрированной информационной системы "Электронные государственные закупки" с прикреплением сканированного образа с оригинала одного из следующих документов: положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы по проектно-сметной документации или положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы по технико-экономическому обоснованию, за исключением случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, объектов, по которым стоимость изготовления проектной (проектно-сметной) документации включена в стоимость договора, а также договоров по бюджетным инвестиционным проектам, не требующих корректировки проектно-сметной документации или технико-экономического обоснования, при наличии положительного заключения Республиканской бюджетной комиссии. И дополнительно: сканированный образ с оригинала приказа об утверждении/переутверждении технико-экономического обоснования или проектно-сметной документации в соответствии с Правилами № 304. При этом, предоставление документов, предусмотренных частью седьмой настоящего пункта, осуществляется в период действия технико-экономического обоснования или проектно-сметной документации.
При этом, регистрация заключенных в автоматизированной интегрированной информационной системы "Электронные государственные закупки" договоров по строительству объектов в городе Туркестане, а также по строительству биофармацевтического завода по выпуску иммунобиологических препаратов против коронавирусной инфекции осуществляется на основании поэтапного получения положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы по проектно-сметной документации или положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы по технико-экономическому обоснованию, с последующей корректировкой общей стоимости договоров при получении окончательного положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы по проектно-сметной документации или положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы по технико-экономическому обоснованию объектов строительства.
К заявкам на регистрацию гражданско-правовой сделки, поступившим через автоматизированную интегрированную информационную систему "Электронные государственные закупки", прикрепление сканированных образов с оригинала документов, перечисленных в настоящем пункте не требуется, кроме положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы по проектно-сметной документации или положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы по технико-экономическому обоснованию, приказа об утверждении/переутверждении технико-экономического обоснования или проектно-сметной документации в соответствии с Правилами № 304 и пояснительной записки (в случае регистрации дополнительного соглашения) государственного учреждения, в которой указываются номера и даты уведомлений о регистрации обязательства, причина изменений условий договора и сумма договора (в случае ее изменения).
Для принятия обязательств по договорам (дополнительным соглашениям) государственно-частного партнерства, на которые требования по заключению договора о государственных закупках посредством веб-портала государственных закупок не распространяются, государственным учреждением к заявке на регистрацию гражданско-правовой сделки дополнительно предоставляется копия (сканированный образ) свидетельства о регистрации договора/дополнительного соглашения государственно-частного партнерства.
При заключении договора государственным учреждением или принятии обязательств в соответствии с решениями Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов (акимов городов районного значения, поселка, села, сельского округа), государственное учреждение дополнительно предоставляет в органы государственного казначейства копии (прикрепляет сканированный образ, подписанный электронной цифровой подписью уполномоченного лица государственного учреждения) соответствующих решений Правительства Республики Казахстан (местных исполнительных органов, акимов городов районного значения, поселка, села, сельского округа).";
часть пятую пункта 217 изложить в следующей редакции:
"При этом, предоставление государственным учреждением заявок осуществляется до проведения окончательного платежа по основному договору.";

Ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не реконструкциялауға, үй-жайларды, құрылыстарды, жолдарды және басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты "Электрондық мемлекеттік сатып алу" автоматтандырылған интеграцияланған ақпараттық жүйесінде жасалған шартты немесе қосымша келісімді (№ 129 қағидаларда белгіленген тәртіппен сараптамадан өткен техникалық-экономикалық негіздемені немесе жобалау-сметалық құжаттаманы түзету нәтижесінде мемлекеттік сатып алу туралы шарттың сомасы ұлғайған жағдайда) тіркеу үшін мемлекеттік мекеме "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қазынашылық органына, Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда, мынадай құжаттардың бірінің: жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын дайындау құны шарттың құнына енген объектілердің жобалау-сметалық құжаттамасы бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысының немесе техникалық-экономикалық негіздемесі бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысының, сондай-ақ Республикалық бюджет комиссиясының оң қорытындысы болған кезде жобалау-сметалық құжаттаманы немесе техникалық-экономикалық негіздемені түзетуді талап етпейтін бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша шарттардың түпнұсқасынан сканерленген үлгіні қоса бере отырып, "Электрондық мемлекеттік сатып алу" автоматтандырылған интеграцияланған ақпараттық жүйесінен мемлекеттік сатып алу туралы шарттың деректерін беру жолымен азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге өтінімді береді. Оған қоса: № 304 қағидаларға сәйкес техникалық-экономикалық негіздемені немесе жобалау-сметалық құжаттаманы бекіту/қайта бекіту туралы бұйрықтың түпнұсқасынан сканерленген үлгі. Бұл ретте, осы тармақтың жетінші бөлігінде көзделген құжаттарды ұсыну техникалық-экономикалық негіздеменің немесе жобалау-сметалық құжаттаманың қолданылу кезеңінде жүзеге асырылады.
Бұл ретте, Түркістан қаласында объектілер салу бойынша, сондай-ақ коронавирустық инфекцияға қарсы иммунобиологиялық препараттар шығару бойынша биофармацевтикалық зауыт салу бойынша "Электрондық мемлекеттік сатып алу" автоматтандырылған интеграцияланған ақпараттық жүйесінде жасалған шарттарды тіркеу жобалау-сметалық құжаттама бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысын немесе техникалық-сметалық құжаттама бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысын кезең-кезеңімен алу негізінде экономикалық негіздеме, жобалау-сметалық құжаттама бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың түпкілікті оң қорытындысын немесе құрылыс объектілерінің техникалық-экономикалық негіздемесі бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысын алған кезде шарттардың жалпы құнын кейіннен түзете отырыпжүзеге асырылады.
Жобалау-сметалық құжаттама бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысынан немесе техникалық-экономикалық негіздеме бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысынан, № 304 қағидаларға сәйкес техникалық-экономикалық негіздемені немесе жобалау-сметалық құжаттаманы бекіту/қайта бекіту туралы бұйрық және міндеттемені тіркеу туралы хабарламалардың нөмірлері мен күндері, шарт талаптарының өзгеру себебі және шарт сомасы көрсетілетін мемлекеттік мекеменің түсіндірме жазбасы (қосымша келісім тіркелген жағдайда) (өзгерген жағдайда) басқа "Электрондық мемлекеттік сатып алу" автоматтандырылған интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы келіп түскен азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінімдерге осы тармақта аталған құжаттардың түпнұсқасынан сканерленген бейнелерді бекіту талап етілмейді.
Мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасу жөніндегі талаптар қолданылмайтын мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары (қосымша келісімдері) бойынша міндеттемелерді қабылдау үшін мемлекеттік мекеме азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеуге арналған өтінімге мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартын/қосымша келісімін тіркеу туралы куәліктің көшірмесі (сканерленген бейнесі) ұсынады.
Мемлекеттік мекеме шарт жасасқан немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің жергілікті атқарушы органдардың, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің шешімдеріне сәйкес міндеттеме қабылдаған кезде мемлекеттік мекеме мемлекеттік қазынашылық органдарына Қазақстан Республикасы Үкіметінің (жергілікті атқарушы органдардың, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің) тиісті шешімдерінің көшірмелерін (мемлекеттік мекеменің уәкілетті тұлғасы электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойған сканерленген түрлерін тіркейді) қосымша ұсынады.";
217-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұл ретте мемлекеттік мекеменің өтінімдер беруі негізгі шарт бойынша түпкілікті төлем жүргізілгенге дейін жүзеге асырылады.";

подпункты 13) и 14) пункта 218 изложить в следующей редакции:
"13) не превышение суммы договора, связанного со строительством, либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, сооружений, дорог и других объектов над суммой, предусмотренной в положительном заключении комплексной вневедомственной экспертизы по проектно-сметной документации или положительном заключении комплексной вневедомственной экспертизы по технико-экономическому обоснованию;
14) по договору, связанного со строительством, либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, сооружений, дорог и других объектов предоставление копии или сканированного образа с положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы по проектно-сметной документации или положительного заключении комплексной вневедомственной экспертизы по технико-экономическому обоснованию в период срока их действия;";
в заголовок параграфа 7 главы 6 вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
часть четвертую пункта 228 изложить в следующей редакции:
"В случае недостаточности денег на контрольном счете наличности республиканского бюджета органом государственного казначейства в первоочередном порядке проводятся платежи по приоритетным направлениям расходов бюджетов: выплаты по погашению и обслуживанию долговых обязательств Правительства Республики Казахстан, пенсии, пособия и другие социальные выплаты, выплата заработной платы и других денежных выплат, в том числе заработная плата внештатного технического персонала и все удержания из заработной платы, денежные компенсации, предусмотренные законодательными актами Республики Казахстан, алименты, обязательные пенсионные взносы, обязательные пенсионные взносы работодателей, профессиональные и добровольные пенсионные взносы, социальные отчисления, отчисления и (или) взносы на обязательное социальное медицинское страхование, жилищные выплаты, трансферты физическим лицам, стипендии, оплата банковских услуг, бюджетные субвенции, налоги и другие обязательные платежи в бюджет.";
подпункты 8), 9) и 10) части первой пункта 230 изложить в следующей редакции:
"8) представление в орган государственного казначейства при приобретении либо поставке товаров – счет-фактуру или график погашения лизинговых платежей (в случае приобретения товара в лизинг), при выполнении работ или услуг – акт выполненных работ или оказанных услуг, за исключением услуг, при которых акты не составляются (далее – подтверждающие документы), при проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа по зарегистрированной гражданско-правовой сделке. Указанные документы подписываются электронной цифровой подписью поставщика. При этом, копии указанных документов, предоставляемые на бумажных носителях в соответствии с пунктом 2 настоящих Процедур, заверяются подписью руководителя аппарата центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия руководителя аппарата центрального исполнительного органа), или лица, им уполномоченного, а в случаях отсутствия таковых – руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного, и оттиском гербовой печати государственного учреждения;

218-тармақтың 13) және 14) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"13) ғимараттарды, құрылысжайларды, жолдарды салуға не реконструкциялауға, үй-жайларды, құрылысжайларды, жолдарды және басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты шарт сомасының жобалау-сметалық құжаттама бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысында немесе техникалық-экономикалық негіздеме бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысында көзделген сомасынан асып түспеуі;
14) ғимараттарды, құрылысжайларды, жолдарды салуға не реконструкциялауға, үй-жайларды, құрылыстарды, жолдарды және басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты шарт бойынша жобалау-сметалық құжаттама бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысы немесе олардың қолданылу мерзімі кезеңінде техникалық-экономикалық негіздеме бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысы көшірмесінің немесе сканерленген түрінің ұсынылуы;";
6-тараудың 7-параграфының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Ұлттық және шетел валюталарында төлемдер мен ақша аударымдарын жүзеге асыру тәртібі";
228-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Республикалық бюджеттің қолма-қол ақшаны бақылау шотында ақша жеткіліксіз болған жағдайда, мемлекеттік қазынашылық органы бірінші кезекте бюджет шығыстарының басым бағыттары бойынша төлемдерді Қазақстан Республикасы Үкіметінің борыштық міндеттемелерін өтеу және оларға қызмет көрсету жөніндегі төлемдерді, зейнетақыларды, жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді, жалақыны және басқа да ақшалай төлемдерді, оның ішінде штаттан тыс техникалық персоналдың жалақысын және жалақыдан барлық ұстап қалуларды, Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген ақшалай өтемақыларды, алименттерді, міндетті зейнетақы жарналарын, жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналарын, кәсіптік және ерікті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды, тұрғын үй төлемдерін, жеке тұлғаларға трансферттерді, стипендияларды, банк қызметтеріне ақы төлеуді, бюджеттік субвенцияларды, салық мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді жүргізеді.";
230-тармақтың бірінші бөлігінің 8), 9) және 10) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"8) Мемлекеттік қазынашылық органына тауарларды сатып алу не жеткізу кезінде – шот-фактураны немесе лизингтік төлемдерді өтеу кестесін (тауарды лизингке сатып алған жағдайда), жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді орындау кезінде – орындалған жұмыстардың немесе актілер жасалмайтын көрсетілетін қызметтерді қоспағанда, көрсетілген қызметтердің актісін (бұдан әрі – растаушы құжаттар), тіркелген азаматтық-құқықтық мәміле бойынша аванстық төлемнің сомасын қоспағанда, төлем жүргізген кезде беруді. Көрсетілген құжаттарға өнім берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылады. Бұл ретте, осы Рәсімдердің 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіште ұсынылатын құжаттардың көшірмелері орталық атқарушы органның аппарат басшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның аппарат басшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды адамның) немесе ол уәкілеттік берген адамның, ал ондайлар болмаған жағдайда – мемлекеттік мекеме басшысының немесе ол уәкілеттік берген адамның қолымен және мемлекеттік мекеменің елтаңбалы мөр бедерімен куәландырылады;

9) при получении электронного счета-фактуры, выписанного в соответствии с требованиями Налогового кодекса, формирование счета к оплате посредством интеграции из информационной системы "Электронный счет-фактура" в информационную систему "Казначейство-клиент";
10) предоставление копии или сканированного образа с положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы по проектно-сметной документации или положительного заключении комплексной вневедомственной экспертизы по технико-экономическому обоснованию при проведении платежа, следующего за авансовым, по расходам, связанным со строительством либо с реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог и других объектов, по которым стоимость изготовления проектной (проектно-сметной) документации включена в стоимость договора;";
подпункт 2) части третьей пункта 234 изложить в следующей редакции:
"2) для физического лица:
копия уведомления о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя или лицензии, выданной уполномоченным органом на право занятия деятельностью в качестве частного нотариуса, адвоката, частного судебного исполнителя. Копии данных документов предоставляются посредством сформированного уведомления на веб-портале "электронного правительства" и/или веб-портале "Е-лицензирование";
справка банка о наличии банковского счета с указанием его номера;";
пункт 236 изложить в следующей редакции:
"236. Счет к оплате на бумажном носителе, поступивший до 16.00 (шестнадцать) часов, исполняется либо возвращается без исполнения в течение двух рабочих дней со дня, следующего за днем его приема органом государственного казначейства, за исключением случаев отсутствия либо недостаточности денег на соответствующих контрольных счетах наличности для исполнения счетов к оплате.
Счета к оплате, поступившие в органы государственного казначейства от государственных учреждений на бумажном носителе после 16.00 (шестнадцать) часов, считаются принятыми на следующий рабочий день.
Счет к оплате, поступивший электронным образом по информационной системе "Казначейство-клиент", исполняется либо возвращается без исполнения не позднее следующего рабочего дня.
Счет к оплате на бумажном носителе и счет к оплате, поступивший электронным образом по информационной системе "Казначейство-клиент", возвращаются государственному учреждению без исполнения (отклоняется) в случаях:
1) несоответствия счета к оплате по форме и содержанию требованиям, установленным настоящими Процедурами;

9) Салық кодексінің талаптарына сәйкес жазылған электрондық шот-фактураны алған кезде "Электрондық шот-фактура" ақпараттық жүйесінен "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесіне интеграциялау арқылы төлем шотын қалыптастыру;
10) жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын дайындау құны шарт құнына енгізілген ғимараттарды, құрылысжайларды, жолдарды салуға не реконструкциялауға, үй-жайларды, ғимараттарды, құрылысжайларды, жолдарды және басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты шығыстар бойынша аванстық төлемнен кейінгі төлем жүргізу кезінде жобалау-сметалық құжаттама бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысының немесе техникалық-экономикалық негіздеме бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысының көшірмесін немесе сканерленген түрін ұсынуды;";
234-тармақтың үшінші бөлігінің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жеке тұлға үшін:
дара кәсіпкер ретінде қызметті бастағаны туралы хабарламаның немесе жеке нотариус, адвокат, жеке сот орындаушысы ретінде қызметпен айналысу құқығына уәкілетті орган берген лицензияның көшірмесін. Осы құжаттардың көшірмелері "электрондық үкімет" веб-порталында және/немесе "Е-лицензиялау" веб-порталында қалыптастырылған хабарлама арқылы ұсынылады;
нөмірін көрсете отырып, банктік шотының бар екендігі туралы банктің анықтамасын;";
236-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"236. Қолма-қол ақшаның тиiстi бақылау шоттарында төлеуге берiлетiн шоттарды орындау үшiн ақша болмаған не жеткiлiксiз болған жағдайларды қоспағанда, сағат 16.00 (он алты) дейін түскен қағаз тасығыштағы төлеуге берiлетiн шот орындалады не орындалмай оны мемлекеттік қазынашылық органы қабылдаған күннен кейiнгi күннен бастап екі жұмыс күнi iшiнде қайтарылады.
Мемлекеттік қазынашылық органына мемлекеттік мекемелерден сағат 16.00 (он алты) кейін қағаз тасығышта түскен төлеуге берілетін шоттар келесі жұмыс күні түскен болып саналады.
"Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі бойынша түскен төлеуге берілетін шот орындалады не орындалмастан келесі жұмыс күнінен кешіктірілмей қайтарылады.
Қағаз тасығыштағы төлеуге берiлетiн шот және "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі бойынша электрондық түрде түскен төлеуге берiлетiн шот:
1) төлеуге берiлетiн шоттың нысаны мен мазмұны бойынша осы Рәсімдерде белгiленген талаптарға сәйкес келмеген;

2) несоответствия подтверждающих и иных предусмотренных настоящими Процедурами документов по содержанию требованиям, установленным настоящими Процедурами;
3) превышения ограничения, установленного настоящими Процедурами, по перечислению сумм для пополнения текущего счета (корпоративной платежной карточки) государственного учреждения;
4) несоответствия данных представленного электронного сообщения в формате платежей МТ-002, МТ-003, МТ-004, МТ-005, МТ-007 следующим данным счета к оплате:
наименование государственного учреждения и наименование получателя денег, за исключением расхождений, связанных с указанием полных и сокращенных наименований;
сумма счета к оплате и общая сумма электронных сообщений в формате платежей МТ-002, МТ-003, МТ-004, МТ-005, МТ-007;
направление расходов, указанное в назначении платежа;
5) предоставления с исправлениями, в том числе от руки;
6) предоставления без приложения или с приложением не заверенных полистно подписью руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного и оттиском гербовой печати государственного учреждения (без прикрепления сканированного образа или с прикреплением сканированного образа, не подписанного электронной цифровой подписью руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения) предусмотренных настоящими Процедурами подтверждающих документов, в том числе на электронных носителях;
7) отсутствия подписей и (или) оттиска печати на требуемых полях;
8) несоответствия подписей и (или) оттиска печати документу с образцами подписей и оттиска печати при предоставлении счета к оплате на бумажном носителе;
9) нечеткого (неясного) проставления оттиска печати на требуемых полях на всех экземплярах документа;
10) несоответствия суммы цифрами сумме прописью;
11) несоответствия, указанных в счете к оплате реквизитов, подлежащих программной проверке, реквизитам, введенным в интегрированную информационную систему казначейства;
12) несоответствия назначения платежа направлению расходов в соответствии со Структурой специфики экономической классификации расходов и с классификацией поступлений бюджета;
13) несоответствия реквизитов счета к оплате реквизитам подтверждающих документов, приложенных к счету к оплате, за исключением банковских реквизитов (при приложении (прикреплении сканированного образа) документов в случаях, установленных настоящими Процедурами);
14) превышения суммы платежа сумме неиспользованного остатка индивидуального плана финансирования по платежам в соответствующем периоде (с нарастающим итогом), а также превышения суммы платежа сумме подтверждающих документов;

2) растайтын және осы Рәсімдерде көзделген өзге құжаттардың мазмұны бойынша осы Рәсімдерде белгіленген талаптарға сәйкес келмеген;
3) мемлекеттік мекеменің ағымдағы шотын (корпоративтік төлем карточкасын) толықтыру үшін сомаларды аудару бойынша шектеуді арттырған;
4) ұсынылған МТ-002, МТ-003, МТ-004, МТ-005, МТ-007 төлемдер форматтарындағы электрондық хабарлама деректері төлеуге берілетін шоттың мынадай – деректеріне сәйкес болмаған:
атауларының толық және қысқартылып көрсетілуіне байланысты алшақтықтарды қоспағанда, мемлекеттік мекеменің атауы мен ақша алушының атауы;
төлеуге берілетін шоттың сомасы мен МТ-002, МТ-003, МТ-004, МТ-005, МТ-007 төлемдер форматтарындағы электрондық хабарламаларының жалпы сомасы;
төлемнің мақсатында көрсетілген шығыстардың бағыты;
5) түзетулермен, оның iшiнде қолмен түзетiлiп ұсынылған;
6) осы Рәсімдерде көзделген растау құжаттары, оның iшiнде электрондық тасығыштарда қосымшасыз немесе мемлекеттік мекеме басшысының немесе уәкілеттік берілген адамның қолымен және мемлекеттік мекеменің елтаңбалы мөр бедерімен куәландырылмаған қосымшамен (сканерленген түрі тіркелмеген немесе мемлекеттік мекеме басшысының және бас бухгалтерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен қойылмаған сканерленген түрі тіркелген) ұсынылған;
7) талап етiлген жолдарда қойылған қолдар және (немесе) мөр бедерi болмаған;
8) қойылған қолдар және (немесе) мөр бедерi қойылған қолдардың және мөр бедерiнiң үлгiсi бар құжатқа сәйкес келмеген;
9) құжаттың барлық даналарындағы талап етiлген жолдарда мөр бедерi дәл (анық) қойылмаған;
10) санмен көрсетiлген сома жазылған сомаға сәйкес келмеген;
11) төлеуге берiлетiн шоттарда көрсетiлген, бағдарламалық тексеруге жататын деректер қазынашылықтың бiрiктiрiлген ақпараттық жүйесіне енгiзiлген деректерге сәйкес келмеген;
12) төлемнің мақсаты Шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшелiгiнiң құрылымына сәйкес шығыстардың бағытына, бюджет түсiмдерiнiң сыныптамасына сәйкес келмеген;
13) банктік деректемелерді қоспағанда, төлеуге берiлетiн шоттар деректемелерi төлеуге берiлетiн шоттарға қоса берiлген (осы Рәсімдерде белгiленген жағдайларда құжаттар қоса берiлген (сканерленген түрi жапсырылған) кезде) растайтын құжаттардың деректемелерiне сәйкес келмеген;
14) төлем сомасы қаржыландырудың жеке жоспарының тиiстi кезеңдегi (өспелi қорытындылармен) төлемдерi бойынша пайдаланылмаған қалдығы сомасынан асып кеткен, сондай-ақ төлем сомасы растайтын құжаттардың сомасынан асып кеткен;

15) превышения процента авансовой оплаты над размером, предусмотренным настоящими Процедурами;
16) несоответствия реквизитов первого экземпляра счета к оплате реквизитам второго экземпляра счета к оплате при предоставлении счета к оплате на бумажном носителе;
17) предоставления в срок, превышающий срок действия счета к оплате;
18) несоответствия количества предоставленных счетов к оплате количеству, указанному в реестре счетов к оплате;
19) выявления ошибок в формате платежей согласно приложениям 140, 141, 142, 143 и 144 к настоящим Процедурам;
20) несоответствия судебных актов, предоставляемых со счетами к оплате, при проведении платежей государственными учреждениями по исполнению судебных актов со счета временного размещения денег данным счета к оплате;
21) неверного выбора типа электронного образа счета к оплате по зарегистрированной гражданско-правовой сделке (несогласование счета к оплате с уведомлением о регистрации договора);
22) предоставления счета к оплате для осуществления платежей и переводов денег в пользу получателя денег без зарегистрированной гражданско-правовой сделки по спецификам экономической классификации расходов, по которым регистрация заключенных гражданско-правовых сделок является обязательной в соответствии с перечнем специфик экономической классификации расходов, в том числе видов расходов, по которым регистрация заключенных гражданско-правовых сделок является обязательной, определяемым центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета;
23) представления электронного счета-фактуры без интеграции с информационной системой "Электронный счет-фактура", за исключением случая, предусмотренного частью четвертой пункта 251 настоящих Процедур;
24) наличия непогашенного аванса прошлых лет при проведении авансовых платежей в текущем финансовом году.
Орган государственного казначейства при проведении платежей и переводов денег осуществляет текущий контроль на соответствие вышеперечисленным случаям и дополнительно на пропорциональное удержание государственным учреждением ранее оплаченного аванса и удержание гарантийного взноса в размере 5 (пяти) процентов от суммы Договора, предусмотренных в заявках на регистрацию гражданско-правовой сделки государственного учреждения согласно приложениям 78, 79, 80 и 81 к настоящим Процедурам.
При обнаружении несоответствия данных в счете к оплате, поступившего электронным образом по информационной системе "Казначейство-клиент", требованиям настоящих Процедур и Руководства пользователя в период приема и дальнейшей обработки, счет к оплате возвращается государственному учреждению электронным образом с указанием всех причин отклонения со ссылкой на соответствующие пункты настоящих Процедур и Руководства пользователя.
При обнаружении несоответствия счета к оплате на бумажном носителе требованиям настоящих Процедур в период приема, счет к оплате возвращается без оформления письма с отметкой о возврате в первом экземпляре реестра счетов к оплате – за подписью уполномоченного лица государственного учреждения, во втором экземпляре – за подписью ответственного исполнителя органа государственного казначейства. При обнаружении несоответствия после приема, в ходе проверки, счет к оплате возвращается с письменным обоснованием за подписью руководителя органа государственного казначейства или лица, им уполномоченного.
Секретно.";
в части первой пункта 238:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) в поле "Источник финансирования" указывается символ, обозначающий вид источника финансирования, за счет средств которого осуществляются платеж и перевод денег:
1 – за счет бюджетных средств, за исключением средств софинансирования по правительственным внешним займам или связанным грантам;
2 – за счет средств софинансирования по правительственным внешним займам или связанным грантам;
3 – за счет денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг);
4 – за счет денег от благотворительной помощи;
5 – за счет денег, передаваемых государственному учреждению физическими и (или) юридическими лицами на условиях их возвратности;
8 – за счет особых расходов;
S- за счет средств специального государственного фонда;";
подпункт 20) изложить в следующей редакции:
"20) в поле "Назначение платежа" указываются назначение платежа, наименование, номер и дата подтверждающего документа (счета-фактуры или накладной (акта) о поставке товаров, или акта выполненных работ, оказанных услуг или иного документа, установленного законодательством Республики Казахстан, на основании которого осуществляется приобретение товаров, выполнение работ, оказание услуг). При этом, дата подтверждающего документа не должна быть позже даты формирования счета к оплате.
И дополнительно:
по счетам к оплате по зарегистрированным договорам (дополнительным соглашениям) – номер и дата уведомления;
наименование приобретаемых товаров, работ, услуг согласно заключенного договора (уведомления);
по счетам к оплате по возврату/перечислению денег по исполнению судебных актов с контрольного счета наличности временного размещения денег – номер и дата платежного поручения, подтверждающего факт поступления суммы для получателя денег, решения суда либо исполнительного листа, судебного приказа, выданных на основании судебных актов.
По счетам к оплате на перечисление средств с контрольного счета наличности временного размещения денег, предназначенного для зачисления пенсионных выплат и пособий лиц, проживающих в медико-социальных учреждениях (организациях) и находящихся на полном государственном обеспечении, указывается номер и дата решения комиссии, номер и дата документа (счет-фактура, накладная, акт о поставке товаров, или акт выполненных работ, оказанных услуг, или другой документ, установленный законодательством Республики Казахстан, на основании которого осуществляется приобретение товаров, выполнение работ, оказание услуг).
В случае, получения автоматически сформированного счета к оплате посредством интеграции информационных систем "Единая платформа закупок", "Электронный счет-фактура" и "Казначейство-клиент", в поле "Назначение платежа" автоматически указывается назначение платежа с электронного счета-фактуры, при этом номер, дата уведомления и номер, дата подтверждающего документа не указываются;";
пункт 240 изложить в следующей редакции:

15) аванстық төлем пайызы осы Рәсімдерде көзделген мөлшерiнен асып кеткен;
16) төлеуге берiлетiн шоттың бiрiншi данасының деректемелерi төлеуге берiлетiн шоттың екiншi данасының деректемелерiне сәйкес келмеген;
17) төлеуге берiлетiн шоттың қолданылу мерзiмiнен асатын мерзiмде ұсынылған;
18) ұсынылған төлеуге берiлетiн шоттар саны төлеуге берiлетiн шоттар тiзiлiмiнде көрсетiлген санға сәйкес келмеген;
19) осы Рәсімдерге 140, 141, 142, 143 және 144-қосымшаларына сәйкес төлем форматындағы қателерді анықтау;
20) сот актілерін орындау жөніндегі мемлекеттік мекемелер ақшаны уақытша орналастыру шотынан төлемдер жүргізген кезде төлеуге берілетін шоттарымен берілетін сот актілерінің төлеуге берілетін шотының деректеріне сәйкес келмеген;
21) тіркелген азаматтық-құқықтық мәміле бойынша төлеуге берілген шоттың электронды түрі қате таңдалған (төлеуге берілетін шоттың шартты тіркеу туралы хабарламамен келісілмеуі);
22) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган белгілеген шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшеліктерінің, оның ішінде жасалған азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу міндетті болып табылатын шығыстар түрлерінің тізбесіне сәйкес жасалған азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу міндетті болып табылатын шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшеліктері бойынша азаматтық-құқықтық мәміле тіркелмеген төлемдер мен ақша аударымдарын ақша алушының пайдасына жүзеге асыруға төлеуге берілетін шотты ұсынған;
23) осы рәсімдердің 251-тармағының төртінші бөлігінде көзделген жағдайды қоспағанда, электрондық шот-фактураларды "Электрондық шот-фактура" ақпараттық жүйесімен интеграциясыз ұсыну;
24) ағымдағы қаржы жылында аванстық төлемдер жүргізу кезінде өткен жылдардың өтелмеген авансының болған жағдайларда мемлекеттік мекемеге орындаусыз қайтарылады (қабылданбайды).
Мемлекеттік қазынашылық органы төлемдер мен ақша аударымдарын жүргізу кезінде жоғарыда аталған жағдайларға сәйкестігіне және қосымша бұрын төленген авансты пропорционалды ұстап қалуға және мемлекеттік мекеменің азаматтық-құқықтық мәмілесін тіркеуге арналған өтінімдерде көзделген шарт сомасының 5 (бес) пайызы мөлшерінде кепілдік жарнаны ұстап қалуға ағымдағы бақылауды осы Рәсімдерге 78, 79, 80 және 81-қосымшаларға сәйкес жүзеге асырады.
"Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі бойынша электрондық түрде келіп түскен төлеуге берілетін шоттағы деректердің қабылдау және одан әрі өңдеу кезеңінде осы Рәсімдердің және Пайдаланушының нұсқаулығының талаптарына сәйкессіздігі анықталған кезде, төлеуге берілетін шот осы Рәсімдердің тиісті тармақтарына және Пайдаланушының нұсқаулығына сілтеме жасап, қабылдамау себебін көрсете отырып, электрондық түрде мемлекеттік мекемеге қайтарылады.
Қабылдау кезеңінде қағаз тасығыштағы төлеуге берілетін шотта осы рәсімдердің талаптарына сәйкессіздік анықталған кезде хат ресімделместен, төлеуге берілетін шоттардың тізілімінің бірінші данасында мемлекеттік мекеменің уәкілетті тұлғасының қолымен қайтару туралы белгі қойыла отырып, екінші данада – мемлекеттік қазынашылық органының жауапты орындаушысының қолымен қайтарылады. Қабылданғаннан кейін тексеру барысында сәйкессіздік анықталған кезде төлеуге берілетін шот мемлекеттік қазынашылық органы басшысының немесе ол уәкілеттік берген тұлғаның қолымен жазбаша негіздеме бере отырып қайтарылады.
Құпия.";
238-тармақтың бірінші бөлігінде:
5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) "Қаржыландыру көзі" жолында қаражат есебінен төлем және ақша аудару жүзеге асырылатын қаржыландыру көзінің түрін білдіретін таңба көрсетіледі:
1 – үкіметтік сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттар бойынша қоса қаржыландыру қаражатын қоспағанда, бюджет қаражаты есебінен;
2 – үкіметтік сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттар бойынша қоса қаржыландыру қаражаты есебінен;
3 – мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түскен ақша есебінен;
4 – қайырымдылық көмектен түскен ақша есебінен;
5 – жеке және (немесе) заңды тұлғалар мемлекеттік мекемеге қайтару шарттарында беретін ақша есебінен;
8 – ерекше шығыстар есебінен;
S – Арнаулы мемлекеттік қор қаражаты есебінен;";
20) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"20) "Төлемнің мақсаты" ашық жолағында төлемнің мақсаты, растайтын құжаттың атауы, нөмірі мен күні (тауарларды жеткізу туралы шот-фактуралар немесе орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актісі немесе осының негізінде тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатып алу жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге құжат) көрсетіледі. Бұл ретте растайтын құжаттың күні төлем шотын қалыптастыру күнінен кеш болмауы тиіс.
Және қосымша:
тіркелген шарттар (қосымша келісімдер) жөніндегі төлеуге берілетін шоттар бойынша - хабарламаның нөмірі мен күні;
жасалған шартқа (хабарламаға) сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы;
сот актілерін орындау бойынша ақшаны қайтару/аудару бойынша төлемге берілетін шоттар бойынша қолма-қол ақшаны бақылау шотынан ақшаны уақытша орналастыру - ақшаны алу үшін түскен сомаларды растайтын факті, сот шешімінің не сот актілерінің негізінде берілген атқарушылық парақтың, сот бұйрығының нөмірі мен күні.
Медициналық-әлеуметтік мекемелердің (ұйымдардың) қолма-қол ақшаны бақылау шотынан ақшаны уақытша орналастыру шотынан ақшаны алу үшін төлеу шотын ұсыну кезінде комиссия шешімінің нөмірі мен күні, құжаттардың нөмірі мен күні (шот-фактуралар немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжат (акт) немесе орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актісі немесе оның негізінде тауарларды сатып алу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген басқа құжат).
"Бірыңғай сатып алу платформасы", "Электрондық шот-фактура" және "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйелерін интеграциялау арқылы автоматты түрде қалыптастырылған төлеуге берілетін шотты алған жағдайда, "Төлем мақсаты" жолында электрондық шот-фактурадан төлемнің мақсаты автоматты түрде көрсетіледі, бұл ретте хабарламаның нөмірі, күні және растайтын құжаттың нөмірі, күні көрсетілмейді;";
240-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"240. Для проведения авансовой (предварительной) оплаты в поле "Назначение платежа" дополнительно указывается текст: "Авансовая (предварительная) оплата в размере ___ процентов от суммы договора № ____ от ____, дата и № ____ уведомления".
Для проведения авансовой (предварительной) оплаты при осуществлении расходов по финансированию государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, в поле "Назначение платежа" дополнительно указывается текст: "Авансовая (предварительная) оплата в размере ___ процентов от суммы договора № ____ от ____, предусмотренной на текущий финансовый год на эти цели".";
пункт 251 изложить в следующей редакции:
"251. Для проведения платежей согласно условиям договора, зарегистрированного в органе государственного казначейства, государственное учреждение предоставляет на бумажном носителе реестр счетов к оплате, счета к оплате и:
при приобретении либо поставке товаров – счет-фактуру или копию графика погашения лизинговых платежей (в случае приобретения товара в лизинг), при выполнении работ или оказании услуг – копию акта выполненных работ или оказанных услуг или иного документа, установленного законодательством Республики Казахстан, а также по расходам, связанным со строительством либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог и других объектов, по которым стоимость изготовления проектной (проектно-сметной) документации включена в стоимость договора, дополнительно представляет копию положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы по проектно-сметной документации или положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы по технико-экономическому обоснованию, при проведении платежа, следующего за авансовым;
заявку на снятие средств софинансирования по правительственным внешним займам или связанным грантам при расходовании в национальной валюте средств софинансирования или связанных грантов по форме согласно приложению 95 к настоящим Процедурам.
При проведении платежа на бумажном носителе, за исключением предварительной (авансовой) оплаты, по зарегистрированной гражданско-правовой сделке к счету к оплате прилагаются копии подтверждающих документов, перечисленных в части первой настоящего пункта, заверенные полистно подписью руководителя аппарата центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия руководителя аппарата центрального исполнительного органа), или лица, им уполномоченного, а в случаях отсутствия таковых ‒ руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного, и оттиском гербовой печати государственного учреждения.
При проведении платежа согласно условиям зарегистрированного договора, в информационной системе "Казначейство-клиент" подтверждающим документом является электронный образ счета-фактуры, интегрированный из информационной системы "Электронный счет-фактура" в информационную систему "Казначейство-клиент" и подписанный электронной цифровой подписью руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения, за исключением случаев, при которых электронный счет-фактура не выписывается в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, или сканированный образ с оригинала иного документа, установленного законодательством Республики Казахстан.
Форма счета-фактуры, порядок выписки, отправки, приема, регистрации, обработки, передачи и получения счетов-фактур, выписываемых в электронном виде, порядок заверения электронного счета-фактуры, особенности подтверждения получения исправленных, дополнительных электронных счетов-фактур, порядок хранения электронных счетов-фактур регулируется налоговым законодательством Республики Казахстан.
При проведении платежа по условиям зарегистрированного договора в информационной системе "Казначейство-клиент" в пользу юридического лица, зарегистрированного на территории города Байконур, подтверждающим документом является сканированный образ с оригинала счета-фактуры.
При проведении платежа по условиям договора о государственных закупках, связанного со строительством, либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, сооружений, дорог и других объектов, зарегистрированного в информационной системе "Казначейство-клиент" государственное учреждение заполняет электронный образ счета к оплате на основании акта выполненных работ, сформированного и интегрированного посредством веб-портала государственных закупок и подписанного электронной цифровой подписью руководителя, а также по расходам, связанным со строительством либо реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог и других объектов, по которым стоимость изготовления проектной (проектно-сметной) документации включена в стоимость договора, дополнительно представляет сканированный образ положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы по проектно-сметной документации или положительного заключении комплексной вневедомственной экспертизы по технико-экономическому обоснованию, при проведении платежа, следующего за авансовым.
При проведении платежа согласно условиям, зарегистрированного договора в информационной системе "Казначейство-клиент" с физическими лицами государственное учреждение заполняет электронный образ счета к оплате с прикреплением файлов, содержащих сканированные с оригинала документы, перечисленные в части первой настоящего пункта или их электронный образ, подписанные электронной цифровой подписью руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения.
При проведении платежей в иностранной валюте согласно условиям зарегистрированного договора в информационной системе "Казначейство-клиент" государственное учреждение формирует электронный образ счета к оплате с заявкой на конвертацию иностранной валюты с прикреплением документов, указанных в настоящем пункте.";
пункт 252 исключить;
пункт 255 изложить в следующей редакции:

"240. Аванстық (алдын ала) төлем жүргізу үшін "Төлемнің мақсаты" жолында: Аванстық (алдын ала) төлем "___"___________ №_____шарт сомасының ______пайызы мөлшерінде, хабарламаның күні және №_____" деген мәтін қосымша көрсетіледі.
Республикалық немесе коммуналдық меншіктегі мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыру жөніндегі шығыстарды жүзеге асырған кезде аванстық (алдын ала) төлем жүргізу үшін "Төлемнің мақсаты" жолында: "Аванстық (алдын ала) төлем ағымдағы қаржы жылына осы мақсаттарға көзделген "___"___________ №_____шарт сомасының ______пайызы мөлшерінде" деген мәтін қосымша көрсетіледі.";
251-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"251. Мемлекеттік қазынашылық органында тіркелген шарттың талаптарына сәйкес төлемдерді жүргізу үшін мемлекеттік мекеме қағаз жеткізгіште төлем шоттарының тізілімін, төлем шоттарын және:
тауарларды сатып алу не жеткізу кезінде – шот-фактура немесе лизингтік төлемдерді өтеу кестесінің көшірмесі (тауарды лизингке сатып алған жағдайда), жұмыстарды орындау немесе қызметтер көрсету кезінде – орындалған жұмыстардың немесе көрсетілген қызметтердің актісі, сондай-ақ ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не реконструкциялауға, үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды және жобалық (жобалау-сметалық) құжаттаманы дайындау құны шарт құнына енгізілген басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты шығыстар бойынша қосымша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысын ұсынады жобалау-сметалық құжаттама немесе төлем жүргізу кезінде техникалық-экономикалық негіздеме бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысы, келесі аванстық;
осы Рәсімдерге 95-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұлттық валютада қоса қаржыландыру қаражатын немесе байланысты гранттарды жұмсаған кезде үкіметтік сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттар бойынша қоса қаржыландыру қаражатын алуға арналған өтінім.
Алдын ала (аванстық) төлемді қоспағанда, төлемді қағаз жеткізгіште жүргізген кезде тіркелген азаматтық-құқықтық мәміле бойынша төлем шотына орталық атқарушы орган аппараты басшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы орган аппараты басшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды адамның) қолымен расталған, осы тармақтың бірінші бөлігінде санамаланған растайтын құжаттардың көшірмелері қоса беріледі немесе оған уәкілеттік берілген, ал ондайлар болмаған жағдайларда ‒ мемлекеттік мекеме басшысының немесе ол уәкілеттік берген адамның және мемлекеттік мекеменің елтаңбалы мөрінің бедерімен.
Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес электрондық шот-фактура жазылмайтын жағдайларды қоспағанда, "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесінде тіркелген шарттың талаптары бойынша төлем жүргізу кезінде растаушы құжат "Электрондық шот-фактура" ақпараттық жүйесінен "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесіне интеграцияланған және мемлекеттік мекеме басшысының және бас бухгалтерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған шот-фактураның электрондық бейнесі немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген өзге құжаттың түпнұсқасының сканерленген бейнесі болып табылады.
Шот-фактураның нысаны, электрондық түрде жазып берілетін шот-фактураларды жазып беру, жіберу, қабылдау, тіркеу, өңдеу, беру және алу тәртібі, электрондық шот-фактураны куәландыру тәртібі, түзетілген, қосымша электрондық шот-фактураларды алуды растау ерекшеліктері, электрондық шот-фактураларды сақтау тәртібі Қазақстан Республикасының салық заңнамасымен реттеледі.
Байқоңыр қаласының аумағында тіркелген заңды тұлғаның пайдасына "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесінде тіркелген шарттың талаптары бойынша төлем жүргізу кезінде шот-фактураның түпнұсқасынан сканерленген бейне растайтын құжат болып табылады.
"Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесінде тіркелген ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не реконструкциялауға, үй-жайларды, құрылыстарды, жолдарды және басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты Мемлекеттік сатып алу туралы шарттың талаптары бойынша төлем жүргізу кезінде мемлекеттік мекеме орындалған жұмыстар актісі негізінде төлем шотының электрондық бейнесін толтырады, қалыптастырылған және интеграцияланған Мемлекеттік сатып алу веб-порталы және басшының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған, сондай-ақ шығыстар бойынша, жобалық (жобалау-сметалық) құжаттаманы дайындау құны шарт құнына енгізілген ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не реконструкциялауға, үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды және басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты жобалық-сметалық құжаттама бойынша техникалық-экономикалық негіздеме бойынша, аванстық төлемнен кейінгі төлемді жүргізу кезінде ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысының немесе ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысының сканерленген бейнесін қосымша ұсынады.
Жеке тұлғалармен "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесінде тіркелген шарттың талаптарына сәйкес төлем жүргізу кезінде мемлекеттік мекеме осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген түпнұсқадан сканерленген құжаттарды немесе мемлекеттік мекеме басшысының және бас бухгалтерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған олардың электрондық бейнесін қамтитын, файлдарды қоса отырып, төлеуге берілетін шоттың электрондық бейнесін толтырады.
"Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесінде тіркелген шарттың талаптарына сәйкес шетел валютасында төлемдер жүргізу кезінде мемлекеттік мекеме осы тармақта көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, шетел валютасын айырбастауға арналған өтініммен төлеуге берілетін шоттың электрондық бейнесін қалыптастырады.";
252-тармақ алынып тасталсын;
255-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"255. Для проведения платежей по видам расходов без заключения договоров, за исключением расходов, предусмотренных пунктом 246 настоящих Процедур, либо с заключением договоров по кодам бюджетной классификации расходов, по которым не требуется регистрация заключенных договоров в органе государственного казначейства, государственное учреждение предоставляет на бумажном носителе реестр счетов к оплате, счета к оплате и:
при приобретении либо поставке товаров – счет-фактуру или накладную (акт) о поставке товаров, при выполнении работ и оказания услуг – акт выполненных работ или оказанных услуг, за исключением услуг, при которых акты не составляются или иной документ, установленный законодательством Республики Казахстан;
заявка на получение наличных денег и чек;
вступившее в законную силу решение либо определение, либо постановление, либо судебный приказ, заверенный оттиском печати суда;
инкассовое распоряжение;
заявку на снятие средств софинансирования по правительственным внешним займам или связанным грантам при расходовании в национальной валюте средств софинансирования или связанных грантов по форме согласно приложению 95 к настоящим Процедурам.
При проведении платежа в информационной системе "Казначейство-клиент" по кодам бюджетной классификации расходов, по которым не требуется регистрация заключенных договоров подтверждающим документом является электронный образ счета-фактуры, импортированный из информационной системы "Электронный счет-фактура" в информационную систему "Казначейство-клиент" и подписанный электронной цифровой подписью руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения или сканированный образ с оригинала иного документа, установленного законодательством Республики Казахстан.
В случае оформления на несколько видов товаров (работ, услуг) одного подтверждающего документа при приобретении товаров (работ, услуг), приобретение которых классифицируются по нескольким кодам бюджетной классификации расходов, составление счета к оплате осуществляется по каждому коду бюджетной классификации расходов.
В документе, на основании которого осуществляется приобретение государственным учреждением товаров (работ, услуг) без регистрации договора, обязательно наличие следующей информации:
наименование государственного учреждения, на имя которого оформлен документ (допускается сокращение наименования организационно-правовой формы и наименования государственного учреждения, не затрудняющее работу органа государственного казначейства и государственного учреждения);
реквизитов получателя денег, в том числе банка-получателя;
даты оформления, которое должно быть осуществлено в текущем финансовом году (день, месяц, текущий финансовый год);
указания наименования товара (работы, услуги), количества и суммы (с обязательным указанием суммы налога на добавленную стоимость либо отсутствия налога на добавленную стоимость);
наличие подписей получателя денег и оттиска печати (при его наличии).";
часть первую пункта 257 изложить в следующей редакции:

"255. Осы Рәсімдердің 246-тармағында көзделген шығыстарды қоспағанда, не мемлекеттік қазынашылық органында жасалған шарттарды тіркеу талап етілмейтін шығыстардың бюджеттік сыныптамасының кодтары бойынша шарттар жасаса отырып, шығыстардың түрлері бойынша төлемдер жүргізу үшін мемлекеттік мекеме қағаз жеткізгіште төлем шоттарының тізілімін, төлем шоттарын және:
тауарларды сатып алу не жеткізу кезінде – шот-фактура немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжат (акт), жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету кезінде – актілер жасалмайтын қызметтерді қоспағанда, орындалған жұмыстардың немесе көрсетілген қызметтердің актісін немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге құжат түрін;
қолма-қол ақшаны және чекті алуға арналған өтінімді;
сот мөрінің бедерімен расталған заң күшіне енген шешім не ұйғарым, не қаулы, не сот бұйрығын;
инкассалық өкімді;
осы Рәсімдерге 95-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоса қаржыландыру қаражатын немесе байланысқан гранттарды ұлттық валютада жұмсаған кезде үкiметтiк сыртқы қарыздар немесе байланысқан гранттар бойынша қоса қаржыландыру қаражатын алуға өтiнiмді ұсынады.
Жасалған шарттарды тіркеу талап етілмейтін шығыстардың бюджеттік сыныптамасының кодтары бойынша "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесінде төлем жүргізу кезінде растаушы құжат – "Электрондық шот-фактура" ақпараттық жүйесінен "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесіне импортталған және мемлекеттік мекеменің басшысы мен бас бухгалтерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған шот-фактураның электрондық бейнесі немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге құжаттың түпнұсқасынан сканерленген бейнесі болып табылады.
Сатып алынуы бірнеше шығыстардың бюджеттік сыныптамасының коды бойынша жіктелетін тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатып алу кезінде тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) бірнеше түрлеріне бір құжатты ресімдеген жағдайда төлеуге берілетін шотты жасау әрбір шығыстардың бюджеттік сыныптамасының коды бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік мекеме тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) шартты тіркеусіз сатып алуды жүзеге асыру үшін негіз болатын құжатта мынадай ақпараттың болуы міндетті:
атына құжат ресімделген мемлекеттік мекеменің атауы (мемлекеттік қазынашылық органының және мемлекеттік мекеменің жұмысын қиындатпайтын ұйымдастыру-құқықтық нысанының атауын және мемлекеттік мекеменің атауын қысқартуға жол беріледі);
ақша алушының, оның ішінде алушы банктің деректемелері;
ағымдағы қаржы жылында жүзеге асырылуы тиіс ресімдеу күні (күн, ай, ағымдағы қаржы жылы);
тауардың (жұмыстың, қызметтің) атауы, саны мен (қосылған құн салығының сомасын не қосылған құн салығының болмауын міндетті түрде көрсете отырып) сомасы;
ақша алушының қолы мен мөр бедерінің болуы (олар болған кезде).";
257-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"257. При проведении платежа с контрольных счетов наличности временного размещения денег, предназначенного для зачисления пенсионных выплат и пособий лиц, проживающих в медико-социальных учреждениях (организациях) и находящихся на полном государственном обеспечении, за исключением суммы авансового платежа, на бумажном носителе представляется копия решения комиссии, копия подтверждающего документа (счета-фактуры или накладная акт о поставке товаров, оказанных услуг или другой документ установленный законодательством Республики Казахстан), на основании которого осуществляется приобретение товаров, выполнение работ, оказание услуг.";
пункт 260 изложить в следующей редакции:
"260. Перечисление средств администратором бюджетных программ субъектам квазигосударственного сектора осуществляется на основании документов, подтверждающих обоснованность платежа в соответствии с финансово-экономическим обоснованием или технико-экономическим обоснованием (проектно-сметной документацией), а также иного вида документа, предусмотренного законодательством Республики Казахстан, в пределах, указанных в них сумм на текущий финансовый год.
Перечисление денег на увеличение уставных капиталов юридических лиц с участием государства в уставном капитале и на увеличение уставного капитала их дочерних организаций в оплату объявленных акций юридических лиц осуществляется администратором бюджетных программ в пределах сумм, предусмотренных на соответствующий финансовый год согласно финансово-экономическому обоснованию, после государственной регистрации выпуска объявленных акций (ценных бумаг), подтверждаемой соответствующим свидетельством государственного органа, осуществляющего регулирование и надзор за рынком ценных бумаг.
Предоставление администратором бюджетных программ в орган государственного казначейства счета к оплате в оплату объявленных акций юридических лиц без государственной регистрации выпуска объявленных акций (ценных бумаг) не допускается. Администратор бюджетных программ обеспечивает обоснованность и правомерность предоставления счета к оплате в оплату объявленных акций юридических лиц.
После перечисления денег в счет оплаты объявленных акций (ценных бумаг) юридическое лицо обеспечивает зачисление оплаченных акций на счет уполномоченного органа по распоряжению государственной собственностью в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг.
При осуществлении бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале национальных холдингов и национального управляющего холдинга администраторы бюджетных программ, не имеющие права владения и пользования государственным пакетом акций указанных юридических лиц, в соответствии с решением Правительства Республики Казахстан оплачивают эмиссию акций национальных холдингов и национального управляющего холдинга.
Перечисление трансферта из республиканского бюджета фонду социального медицинского страхования на оплату услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи осуществляется администратором бюджетной программы в пределах сумм индивидуального плана финансирования по платежам.";
пункт 314 изложить в следующей редакции:

"257. Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) тұратын және толық мемлекеттік қамтамасыз етудегі адамдардың зейнетақы төлемдері мен жәрдемақыларын есепке жатқызуға арналған ақшаны уақытша орналастырудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарынан төлем жүргізу кезінде аванстық төлем сомасын қоспағанда, комиссия шешімінің көшірмесі, растайтын құжаттың (шот-фактуралар немесе жүкқұжат, тауарларды, көрсетілген қызметтерді жеткізу туралы акті немесе соның негізінде тауарларды сатып алу, жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген басқа құжат) қағаз жеткізгіште ұсынылады.";
260-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"260. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің қаражатты квазимемлекеттік сектор субъектілеріне аударуы қаржылық-экономикалық негіздемеге немесе техника-экономикалық негіздемеге (жобалау-сметалық құжаттамаға) сәйкес төлемнің негізділігін растайтын құжаттардың, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген құжаттың өзге де түрінің негізінде, оларда ағымдағы қаржы жылына көрсетілген сома шегінде жүзеге асырылады.
Жарғылық капиталында мемлекет қатысатын заңды тұлғалардың жарғылық капиталын арттыруға және заңды тұлғалардың жарияланған акцияларын төлеу үшiн олардың еншiлес ұйымдарының жарғылық капиталын арттыруға ақша аудару, бағалы қағаздар нарығын реттеудi және қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттiк органның тиiстi куәлiгiмен расталатын жарияланған акциялар (бағалы қағаздар) шығарылымын мемлекеттiк тiркегеннен кейiн бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсі тиісті қаржы жылына көзделген сома шегінде қаржы-экономикалық негіздемеге сәйкес жүзеге асырады.
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсінiң заңды тұлғалардың жарияланған акцияларына ақы төлеуге берiлетiн шотты мемлекеттік қазынашылық органдарына жарияланған акциялардың (бағалы қағаздардың) шығарылымын мемлекеттiк тiркеусiз ұсынуға жол берiлмейдi. Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi заңды тұлғалардың жарияланған акцияларына ақы төлеуге берiлетiн шоттың негiздiлiгi мен заңдылығын қамтамасыз етедi.
Жарияланған акцияларға (бағалы қағаздарға) ақы төлеу шотына ақша аударылғаннан кейiн заңды тұлға бағалы қағаздар нарығы туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген мерзiмде мемлекеттiк меншiкке иелiк ету жөнiндегi уәкiлеттi органның шотына төленген акцияларды есептеудi қамтамасыз етедi.
Бюджеттiк инвестицияларды ұлттық холдингтердің және ұлттық басқарушы холдингiнiң жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы арқылы жүзеге асырылған кезде, көрсетiлген заңды тұлғалардың акцияларының мемлекеттiк пакетiне иелiк ету және пайдалану құқығы жоқ бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмiне сәйкес ұлттық холдингтердiң және ұлттық басқарушы холдингi акцияларының эмисиясын төлей алады.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге республикалық бюджеттен әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферт аударымын төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарының сомалары шегінде бюджеттік бағдарламаның әкімшісі жүзеге асырады.";
314-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"314. Перечисление целевых трансфертов производится с соблюдением норм, предусмотренных абзацем первым пункта 313 настоящих Процедур, при условии софинансирования бюджетных инвестиций из нижестоящего местного бюджета в размере не менее тридцати процентов, а также полного освоения ранее выделенных и перечисленных целевых трансфертов, на основании предоставленных администратором бюджетных программ вышестоящего бюджета счета к оплате и подтверждающего документа (счет-фактура или акт выполненных работ или акт сверки).
Администратор бюджетных программ обеспечивает обоснованность и правомерность предоставления в органы государственного казначейства счета к оплате на перечисление целевых трансфертов.
Расходы администраторов программ нижестоящего бюджета по местным бюджетным программам, реализуемым за счет трансфертов из вышестоящего бюджета, осуществляются в установленном настоящими Процедурами порядке в зависимости от используемой специфики экономической классификации расходов.";
пункт 316 изложить в следующей редакции:
"316. Использованные не по целевому назначению суммы целевых трансфертов подлежат обязательному возврату в вышестоящий бюджет, выделивший данные трансферты не позднее трех месяцев после подписания акта органа государственного аудита и финансового контроля.
Возмещение нижестоящими бюджетами сумм нецелевого использования целевых трансфертов, полученных из вышестоящего бюджета, как по целевым трансфертам текущего года, так и целевым трансфертам прошлых лет осуществляется местными исполнительными органами, аппаратами акимов городов районного значения, села, поселка, сельского округа при корректировке местных бюджетов на соответствующий финансовый год за счет средств соответствующих местных бюджетов.
Эти суммы являются для вышестоящего бюджета суммами возмещения целевых трансфертов, а для нижестоящего бюджета – суммами расходов по возмещению целевых трансфертов.
Перечисление средств производится уполномоченным органом по исполнению нижестоящего бюджета, аппаратом акимов городов районного значения, села, поселка, сельского округа по соответствующей бюджетной программе функциональной классификации расходов бюджета единой бюджетной классификации Республики Казахстан на основании счета к оплате и представления органа государственного аудита и финансового контроля.
При этом, уполномоченный орган по исполнению нижестоящего бюджета, аппарат акимов городов районного значения, села, поселка, сельского округа в трехдневный срок доводит до уполномоченного органа по исполнению вышестоящего бюджета копии счета к оплате по каждому возврату средств нецелевого использования и письмо-обоснование, содержащего коды бюджетной классификации расходов, по которым было допущено нецелевое использование.
Использованные не по целевому назначению бюджетные средства, выделенные субъектам квазигосударственного сектора, подлежат возврату в соответствующий бюджет не позднее трех месяцев после подписания аудиторского заключения, принимаемого по результатам государственного аудита.";
заголовок параграфа 22 главы 6 изложить в следующей редакции:

"314. Нысаналы трансферттерді аудару осы Рәсімдердің 313-тармағының бірінші абзацында көзделген нормаларды сақтай отырып, төмен тұрған жергілікті бюджеттен бюджеттік инвестицияларды кемінде отыз пайыз мөлшерінде қоса қаржыландыру жағдайында, сондай-ақ жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі ұсынған төлеуге берілетін шот және растайтын құжат (шот-фактура немесе орындалған жұмыстардың актісі немесе салыстыру актісі) негізінде бұрын бөлінген және аударылған нысаналы трансферттерді толығымен игерумен жүргізіледі.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі нысаналы трансферттерді мемлекеттік қазынашылық органына аударуға төлеуге берілетін шотты беру негізділігі мен заңдылығын қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған бюджеттен берілетін трансферттердің есебінен іске асырылатын жергілікті бюджеттік бағдарламалар бойынша төмен тұрған бюджет бағдарламалары әкімшілерінің шығыстары шығыстардың экономикалық сыныптамасының пайдаланылатын ерекшелігіне байланысты осы Рәсімдерде белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.";
316-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"316. Мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттер сомасы осы трансферттерді бөлген жоғары тұрған бюджетке мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органының актісіне қол қойылғаннан кейін үш айдан кешіктірілмей міндетті түрде қайтаруға жатады.
Төмен тұрған бюджеттердiң ағымдағы жылдың нысаналы трансферттерi бойынша да, өткен жылдардың нысаналы трансферттерi бойынша да жоғары тұрған бюджеттен алынған нысаналы трансферттердiң мақсатқа сай пайдаланылмаған сомаларын өтеуді тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджетті түзету кезінде аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппараттарымен тиісті жергілікті бюджеттің қаражаты есебінен жүзеге асырады.
Бұл сомалар жоғары тұрған бюджет үшін нысаналы трансферттерді өтеу сомалары, ал төмен тұрған бюджет үшін – нысаналы трансферттерді өтеу жөніндегі шығыстардың сомалары болып табылады.
Қаражат аударуды төмен тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппараттарымен Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы бюджет шығыстары функционалдық сыныптамасының тиісті бюджеттік бағдарламасы бойынша төлеуге берілетін шот және мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органының ұсынымы негізінде жүргізеді.
Бұл ретте төмен тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппараттары мақсатқа сай пайдаланылмаған қаражатты әрбір қайтару бойынша төлеуге берілетін шоттың көшірмесін және мақсатқа сай пайдаланбауға жол берілген шығыстардың бюджеттік сыныптамасының кодтарын қамтитын негіздеме хаттың көшірмесін үш күндік мерзімде жоғары тұрған бюджетке жеткізеді.
Квазимемлекеттік сектор субъектілеріне бөлінген, нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылмаған бюджет қаражаты мемлекеттік аудит нәтижелері бойынша қабылданатын аудиторлық қорытындыға қол қойылғаннан кейін үш айдан кешіктірілмей тиісті бюджетке қайтарылуға жатады.";
6-тараудың 22-параграфының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"Параграф 22. Процедуры принятия и регистрации обязательств и проведения платежей, осуществления учета операций по исполнению бюджета с грифом секретности";
главу 6 дополнить параграфом 23 следующего содержания:
"Параграф 23. "Секретно"";
подпункт 8) пункта 387 изложить в следующей редакции:
"8) при получении электронного счета-фактуры, выписанного в соответствии с требованиями Налогового кодекса, формирование платежного поручения посредством интеграции из информационной системы "Электронный счет-фактура" в информационную систему "Казначейство-клиент";";
часть вторую пункта 392 изложить в следующей редакции:
"При отсутствии и/или изменении реквизитов получателя денег в интегрированной информационной системе казначейства субъектом квазигосударственного сектора, оператором финансовой поддержки, автономной организацией образования, фондом социального медицинского страхования, единым оператором в сфере государственных закупок представляется на бумажном носителе или электронным образом по информационной системе "Казначейство-клиент" заявка на внесение изменений реквизитов получателя денег в справочник получателей денег согласно приложению 67 к настоящим Процедурам.";
пункт 397 изложить в следующей редакции:
"397. Для проведения платежей и переводов денег субъект квазигосударственного сектора представляет в орган государственного казначейства:
1) при увеличении/формировании уставного капитала – свидетельство уполномоченного органа, осуществляющего регулирование и надзор за рынком ценных бумаг, либо соответствующее решение органов управления при перечислении денег на увеличение уставного капитала субъекта квазигосударственного сектора, финансово-экономического обоснование с приложением положительного экономического заключения уполномоченного органа по государственному планированию;
2) при реализации инвестиционного проекта, за исключением суммы авансового платежа, счет-фактуру (интегрированный из информационной системы "Электронный счет-фактура") или накладную (акт) о поставке товаров или акт выполненных работ, оказанных услуг или иной вид документа, установленный действующим законодательством Республики Казахстан.
При возмещении расходов и/или привлеченных заемных средств, в том числе из Национального Фонда Республики Казахстан, за счет средств, ранее выделенных субъектам квазигосударственного сектора на формирование или увеличение уставного капитала, субъект квазигосударственного сектора предоставляет в орган государственного казначейства копию постановления Правительства Республики Казахстан по возмещению расходов и дополнительно, при привлечении заемных средств – копию кредитного договора.
При реализации инвестиционного проекта допускается авансовая (предварительная) оплата от суммы договора в соответствии с финансово-экономическим обоснованием и наличием средств на контрольных счетах наличности субъектов квазигосударственного сектора:
в размере не более тридцати процентов – по всем инвестиционным проектам;
в размере не более пятидесяти процентов – по приобретению высокотехнологичных товаров, работ, услуг.
При осуществлении закупа зерна перечисление авансовой (предварительной) оплаты оператором по зерновому рынку на весенне-летнее финансирование сельскохозяйственных товаропроизводителей осуществляется в размере не более семидесяти процентов согласно сумме заключенного договора.
Перечисление оставшейся суммы производится после осеннего закупа зерна согласно заключенному дополнительному соглашению на основании счета-фактуры (в информационной системе "Казначейство-клиент" платежное поручение формируется на основании интегрированной электронной счет-фактуры);

"Параграф 22. Құпиялылық белгісі бар міндеттемелерді қабылдау мен тіркеу және төлемдерді жүргізу, бюджетті атқару жөніндегі операцияларды есепке алуды жүзеге асыру рәсімдері";
6-тарау мынадай мазмұндағы 23-параграфпен толықтырылсын:
"23-параграф. "Құпия"";
387-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) Салық кодексінің талаптарына сәйкес жазып берілген электрондық шот-фактураны алған кезде "Электрондық шот-фактура" ақпараттық жүйесінен "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесіне интеграциялау арқылы төлем тапсырмасын қалыптастыру;";
392-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазынашылықтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақша алушының деректемелері болмаған және/немесе өзгерген кезде квазимемлекеттік сектор субъектісі, қаржылық қолдау операторы, дербес білім беру ұйымы, әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры, мемлекеттік сатып алу саласындағы бірыңғай операторы қағаз жеткізгіште немесе "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі бойынша осы Рәсімдерге 67-қосымшаға сәйкес ақша алушылардың анықтамалығына ақша алушының деректемелеріне өзгерістер енгізуге өтінім береді.";
397-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"397. Төлемдер мен ақша аударымдарын жүргізу үшін квазимемлекеттік сектор субъектісі мемлекеттік қазынашылық органына:
1) жарғылық капиталды ұлғайту/қалыптастыру кезінде – бағалы қағаздар нарығын реттеуді және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті органның куәлігін не квазимемлекеттік сектор субъектісінің жарғылық капиталын ұлғайтуға ақша аудару кезіндегі басқару органдарының тиісті шешімін, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның оң экономикалық қорытындысы қоса берілген қаржы-экономикалық негіздемесін;
2) аванстық төлем сомасын қоспағанда, инвестициялық жобаны іске асыру кезінде шот-фактураны ("Электрондық шот-фактура" ақпараттық жүйесінен интеграцияланған) немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжатты (акт) немесе орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер актісін немесе Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген құжаттың өзге де түрін ұсынады.
Квазимемлекеттік сектор субъектілеріне жарғылық капиталды қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бұрын бөлінген қаражат есебінен шығыстарды және/немесе тартылған қарыз қаражатын, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан өтеу кезінде квазимемлекеттік сектор субъектісі мемлекеттік қазынашылық органына Қазақстан Республикасы Үкіметінің шығыстарды өтеу жөніндегі қаулысының көшірмесін және қосымша, қарыз қаражатын тартқан кезде - кредиттік шарттың көшірмесін ұсынады.
Инвестициялық жобаны іске асыру кезінде қаржы-экономикалық негіздемеге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қолма-қол ақшаны бақылау шоттарында қаражаттың болуына сәйкес шарт сомасынан:
барлық инвестициялық жобалар бойынша – отыз пайыздан аспайтын мөлшерде;
жоғары технологиялық тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша – елу пайыздан аспайтын мөлшерде аванстық (алдын ала) төлемге жол беріледі.
Астық сатып алуды жүзеге асыру кезінде астық нарығы жөніндегі оператордың ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді көктемгі-жазғы қаржыландыруға аванстық (алдын ала) төлемді аударуы жасалған шарт сомасына сәйкес жетпіс пайыздан аспайтын мөлшерде жүзеге асырылады.
Қалған соманы аудару шот-фактура негізінде жасалған қосымша келісімге сәйкес астықты күзгі сатып алғаннан кейін жүргізіледі ("Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесінде төлем тапсырмасы интеграцияланған электрондық шот-фактура негізінде қалыптастырылады);

3) при выполнении государственного задания, за исключением суммы авансового платежа, счет-фактуру (интегрированный из информационной системы "Электронный счет-фактура") или накладную (акт) о поставке товаров или акт выполненных работ, оказанных услуг или иной вид документа, установленный действующим законодательством Республики Казахстан;
Субъект квазигосударственного сектора, ответственный за выполнение государственного задания, при выполнении государственного задания и достижении цели государственного задания, согласно условиям заключенного договора по согласованию с администратором бюджетных программ перечисляет остатки средств со своего контрольного счета наличности в органе государственного казначейства на свой расчетный счет в банке второго уровня, за исключением размещения данных средств на депозитных счетах в банках второго уровня;
4) при возврате в бюджет неиспользованных остатков на контрольных счетах наличности, образовавшихся по итогам реализации бюджетных инвестиций посредством участия государства в их уставном капитале в виде экономии бюджетных средств – платежное поручение и решение соответствующего органа управления (учредителя) субъекта квазигосударственного сектора, принятого в соответствии с Законом о государственном имуществе и Законом об акционерных обществах;
5) при перечислении в доход соответствующего бюджета средств от уплаты неустойки (штрафа, пени), зачисленных на контрольные счета наличности субъектов квазигосударственного сектора – платежное поручение.
Для проведения платежей на оплату услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования фонд социального медицинского страхования представляет в орган государственного казначейства (в информационной системе "Казначейство-клиент" формирует) платежное поручение.
Для проведения платежей с контрольного счета наличности единого оператора в сфере государственных закупок единый оператор в сфере государственных закупок представляет в орган государственного казначейства (в информационной системе "Казначейство-клиент" формирует) платежное поручение.
Фонд социального медицинского страхования и единый оператор в сфере государственных закупок обеспечивают:
1) правомерность и обоснованность представления платежных поручений;
2) достоверность указанных реквизитов в платежных поручениях.";
пункт 400 исключить;
часть первую пункта 402 изложить в следующей редакции:
"402. При заключении субъектом квазигосударственного сектора договора в иностранной валюте с нерезидентом Республики Казахстан, предусматривающего форму расчета с применением документарного аккредитива, субъект квазигосударственного сектора представляет на бумажном носителе или электронным образом по информационной системе "Казначейство-клиент" в орган государственного казначейства платежное поручение для перечисления денег с контрольного счета наличности субъекта квазигосударственного сектора на счет, открытый в банке второго уровня, для покупки в тот же день иностранной валюты в порядке, определенном в пункте 401 настоящих Процедур.";
часть первую пункта 406 изложить в следующей редакции:

3) аванстық төлем сомасын қоспағанда, мемлекеттік тапсырманы орындау кезінде шот-фактура ("Электрондық шот-фактура" ақпараттық жүйесінен интеграцияланған) немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжат (акт) немесе орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер актісі немесе Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген құжаттың өзге де түрін.
Мемлекеттік тапсырманы орындауға жауапты квазимемлекеттік сектор субъектісі мемлекеттік тапсырманы орындау және мемлекеттік тапсырманың мақсатына қол жеткізу кезінде бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің келісімімен жасалған шарттың талаптарына сәйкес осы қаражатты екінші деңгейдегі банктердегі депозиттік шоттарда орналастыруды қоспағанда, мемлекеттік қазынашылық органындағы өзінің қолма-қол ақшаны бақылау шотынан қаражаттың қалдықтарын екінші деңгейдегі банктегі өзінің есеп шотына аударады;
4) бюджет қаражатын үнемдеу түрінде олардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестицияларды іске асыру қорытындылары бойынша қалыптасқан қолма-қол ақшаның бақылау шоттарындағы пайдаланылмаған қалдықтарды бюджетке қайтару кезінде – төлем тапсырмасы және Мемлекеттік мүлік туралы заңға және Акционерлік қоғамдар туралы заңға сәйкес қабылданған квазимемлекеттік сектор субъектісінің тиісті басқару органының (құрылтайшысының) шешімін;
5) квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына есептелген тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімпұлды) төлеуден түскен қаражатты тиісті бюджеттің кірісіне аудару кезінде – төлем тапсырмасын ұсынады.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге төлемдер жүргізу үшін әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры мемлекеттік қазынашылық органына төлем тапсырмасын ("Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесінде қалыптастырады) ұсынады.
Мемлекеттік сатып алу саласындағы бірыңғай оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотынан төлемдер жүргізу үшін мемлекеттік сатып алу саласындағы бірыңғай оператор мемлекеттік қазынашылық органына төлем тапсырмасын ("Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесінде қалыптастырады) ұсынады.
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры және мемлекеттік сатып алу саласындағы бірыңғай оператор:
1) төлем тапсырмаларын ұсынудың заңдылығы мен негізділігін;
2) төлем тапсырмаларында көрсетілген деректемелердің дұрыстығын қамтамасыз етеді.";
400-тармақ алынып тасталсын;
402-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"402. Квазимемлекеттік сектор субъектісі құжаттық аккредитивті пайдалана отырып есеп айырысу нысанын көздейтін Қазақстан Республикасының бейрезидентімен шетел валютасында шарт жасасқан кезде, квазимемлекеттік сектор субъектісі қағаз жеткізгіште немесе "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі бойынша электрондық түрде мемлекеттік қазынашылық органына квазимемлекеттік сектор субъектісінің қолма-қол ақшаны бақылау шотынан екінші деңгейдегі банктегі ашық шотқа ақша аудару үшін төлем тапсырмасын береді сол күні шетел валютасын сатып алу тәртібі осы Рәсімдердің 401-тармағында айқындалған.";
406-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"406. Остатки средств на конец отчетного финансового года, полученных из бюджета, оставшиеся неиспользованными на конец отчетного периода на контрольных счетах наличности субъектов квазигосударственного сектора, на основании решения республиканской бюджетной комиссии или бюджетной комиссии области, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения):
1) используются на продолжение реализации бюджетного инвестиционного проекта, на который ранее были выделены бюджетные средства посредством корректировки финансово-экономического обоснования;
2) используются на реализацию иных бюджетных инвестиционных проектов в рамках данного субъекта квазигосударственного сектора посредством разработки нового финансово-экономического обоснования;
3) подлежат возврату в соответствующий бюджет, за исключением субъектов квазигосударственного сектора в организационно-правовой форме акционерных обществ.";
пункты 408, 409 и 410 изложить в следующей редакции:
"408. В настоящей главе используются следующие основные понятия:
казначейское сопровождение – деятельность по осуществлению текущего контроля в соответствии со статьей 110 Бюджетного кодекса за целевым использованием средств, выделенных на авансирование при реализации бюджетных инвестиционных проектов, связанных со строительством, при проведении платежей через контрольные счета наличности;
генеральный подрядчик (поставщик) в рамках казначейского сопровождения – юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено законами Республики Казахстан) или временное объединение юридических лиц (консорциум), выступающие в качестве стороны в заключенном с заказчиком договоре о государственных закупках в рамках казначейского сопровождения (далее – генеральный подрядчик);
заказчик в рамках казначейского сопровождения – государственное учреждение, выступающее в качестве стороны в заключенном с генеральным подрядчиком договоре о государственных закупках в рамках казначейского сопровождения (далее – заказчик);
контрольный счет наличности государственных закупок – счет, связанный с зачислением средств и их использованием генеральным подрядчиком в рамках казначейского сопровождения;
платежный сертификат – документ, предоставляемый заказчиком генеральному подрядчику в рамках казначейского сопровождения для дальнейшего представления в органы государственного казначейства при проведении платежей в рамках казначейского сопровождения, который служит основанием для осуществления платежа, по форме согласно приложению 113 к настоящим Процедурам.

"406. Республикалық бюджет комиссиясының немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік комиссиясының шешімі негізінде есепті кезеңнің соңында квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қолма-қол ақшаны бақылау шоттарында пайдаланылмай қалған, бюджеттен алынған есепті қаржы жылының соңындағы қаражат қалдықтары:
1) бұрын қаржы-экономикалық негіздемені түзету арқылы бюджет қаражаты бөлінген бюджеттік инвестициялық жобаны іске асыруды жалғастыруға пайдаланылады;
2) жаңа қаржы-экономикалық негіздемені әзірлеу арқылы осы квазимемлекеттік сектордың осы субъектісі шеңберінде өзге де бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға пайдаланылады;
3) акционерлік қоғамдардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы квазимемлекеттік сектор субъектілерін қоспағанда, тиісті бюджетке қайтарылуға жатады.";
408, 409 және 410-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"408. Осы тарауда мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
қазынашылық сүйемелдеу – қолма-қол ақшаны бақылау шоттары арқылы төлемдер жүргізу кезінде құрылыспен байланысты бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру кезінде аванс беруге бөлінген қаражаттың нысаналы пайдаланылуын Бюджет кодексінің 110-бабына сәйкес ағымдағы бақылауды жүзеге асыру жөніндегі қызмет.
қазынашылық сүйемелдеу шеңберінде бас мердігер (өнім беруші) – тапсырыс берушімен қазынашылық сүйемелдеу шеңберінде жасалған мемлекеттік сатып алу туралы шартта тарап ретінде әрекет ететін заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда) немесе заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум) (бұдан әрі – бас мердігер);
қазынашылық сүйемелдеу шеңберінде тапсырыс беруші – қазынашылық сүйемелдеу шеңберінде бас мердігермен жасалған мемлекеттік сатып алу туралы шартта тарап ретінде әрекет ететін мемлекеттік мекеме (бұдан әрі – тапсырыс беруші);
мемлекеттік сатып алулардың қолма-қол ақшаны бақылау шоты – бас мердігердің қазынашылық сүйемелдеу шеңберінде қаражатты есепке алуына және оларды пайдалануына байланысты шот;
төлем сертификаты – осы Рәсімдерге 113-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қазынашылық сүйемелдеу шеңберінде төлемдерді жүргізу кезінде төлемді жүзеге асыру үшін негіз болатын, кейіннен мемлекеттік қазынашылық органдарына ұсыну үшін тапсырыс беруші қазынашылық сүйемелдеу шеңберінде бас мердігерге ұсынатын құжат.

409. Государственное учреждение обеспечивает проведение процедуры государственных закупок с условиями казначейского сопровождения государственных закупок по строительству, за исключением объектов, сведения по которым содержат служебную информацию с государственными секретами (с грифом "Секретно") и объектов, по которым имеется решение Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314 "О мерах по модернизации экономики Республики Казахстан".
После подведения итогов государственных закупок:
заказчик не позднее следующего рабочего дня со дня определения генерального подрядчика, письменно уведомляет его об открытии контрольного счета наличности государственных закупок в государственном казначействе;
генеральный подрядчик не позднее следующего рабочего дня после получения уведомления от заказчика представляет в орган государственного казначейства по месту обслуживания заказчика заявку на присвоение кода и открытие контрольного счета наличности государственных закупок по форме согласно приложению 145 к настоящим Процедурам с приложением документов, необходимых для формирования досье, предусмотренных параграфом 5 главы 4 настоящих Процедур, копии уведомления, указанного в абзаце третьем настоящего пункта и перечень контрагентов (поставщик, субподрядчик) в рамках казначейского сопровождения по форме согласно приложению 146 к настоящим Процедурам (далее – перечень контрагентов).
410. Орган государственного казначейства не позднее следующего рабочего дня со дня получения документов, перечисленных в части второй пункта 409 настоящих Процедур, посредством электронного документооборота в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" (далее – Закон об электронном документе и электронной цифровой подписи) направляет:
1) в государственное казначейство заявку на присвоение кода генерального подрядчика и открытие контрольного счета наличности государственных закупок по форме согласно приложению 145 к настоящим Процедурам;
2) в орган государственных доходов по месту обслуживания заказчика для проведения анализа перечень контрагентов.
Генеральный подрядчик обеспечивает достоверность реквизитов, указанных в заявках на присвоение кода и открытие контрольного счета наличности государственных закупок и перечне контрагентов.";
дополнить пунктами 410-1 и 410-2 следующего содержания:
"410-1. Орган государственных доходов в срок не более десяти рабочих дней со дня, следующего за днем поступления от органа государственного казначейства перечня контрагентов, посредством электронного документооборота в соответствии с Законом об электронном документе и электронной цифровой подписи направляет в орган государственного казначейства итоги проведенного анализа по перечню контрагентов.

409. Мемлекеттік мекеме мемлекеттік құпиялары бар қызметтік ақпаратты қамтитын ("Құпия" белгісі бар) объектілерді және "Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі № 314 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның шешімі бар объектілерді қоспағанда, мемлекеттік сатып алу рәсімін құрылыс бойынша мемлекеттік сатып алуды қазынашылық сүйемелдеу шарттарымен жүргізуді қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік сатып алу қорытындыларын шығарғаннан кейін:
тапсырыс беруші бас мердігерді анықтаған күннен бастап келесі жұмыс күнінен кешіктірмей оны мемлекеттік қазынашылықта мемлекеттік сатып алудың қолма-қол ақшасын бақылау шотының ашылғаны туралы жазбаша хабардар етеді;
бас мердігер тапсырыс берушіден хабарлама алғаннан кейін келесі жұмыс күнінен кешіктірмей тапсырыс берушіге қызмет көрсету орны бойынша мемлекеттік қазынашылық органына осы Рәсімдердің 4-тарауының 5-параграфында көзделген дерекнаманы қалыптастыру үшін қажетті құжаттарды қоса бере отырып, осы Рәсімдерге 145-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік сатып алудың кодын беруге және қолма-қол ақшаны бақылау шотын ашуға өтінімді, осы тармақтың үшінші абзацында көрсетілген хабарламаның көшірмелерін және осы Рәсімдерге 146-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қазынашылық сүйемелдеу шеңберінде контрагенттердің (өнім берушінің, қосалқы мердігердің) тізбесін (бұдан әрі - контрагенттердің тізбесі) ұсынады.
410. Мемлекеттік қазынашылық органы осы Рәсімдердің 409-тармағының екінші бөлігінде көрсетілген құжаттарды алған күннен бастап келесі жұмыс күнінен кешіктірмей "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы Заң) сәйкес электрондық құжат айналымы арқылы:
1) мемлекеттік қазынашылыққа осы Рәсімдерге 145-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бас мердігердің кодын беруге және мемлекеттік сатып алудың қолма-қол ақшасының бақылау шотын ашуға өтінімді;
2) тапсырыс берушінің қызмет көрсету орны бойынша мемлекеттік кіріс органына талдау жүргізу үшін контрагенттердің тізбесін жолдайды.
Бас мердігер код беруге және мемлекеттік сатып алудың қолма-қол ақшаны бақылау шотын ашуға арналған өтінімдерде көрсетілген деректемелердің және контрагенттердің тізбесінің дұрыстығын қамтамасыз етеді.";
мынадай мазмұндағы 410-1 және 410-2-тармақтармен толықтылырсын:
"410-1. Мемлекеттік кіріс органы мемлекеттік қазынашылық органынан контрагенттердің тізбесі түскен күннен кейінгі он жұмыс күнінен аспайтын мерзімде контрагенттер тізбесі бойынша жүргізілген талдау қорытындыларын мемлекеттік қазынашылық органына электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы Заңға сәйкес электрондық құжат айналымы арқылы жолдайды.

410-2. В случае получения отрицательных результатов по итогам анализа, проведенного органом государственных доходов в отношении контрагентов (поставщиков, субподрядчиков), орган государственного казначейства письменно уведомляет об этом генерального подрядчика.
В случае внесения изменений и дополнений в перечень контрагентов (поставщик, субподрядчик), генеральный подрядчик обеспечивает его представление в орган государственного казначейства в соответствии с пунктом 409 настоящих Процедур. Органы государственного казначейства и государственных доходов по вновь представленному перечню осуществляют действия в соответствии с требованиями пунктов 410 и 410-1 настоящих Процедур.";
пункт 417 изложить в следующей редакции:
"417. Органы государственного казначейства осуществляют контроль при проведении платежей генерального подрядчика в порядке, предусмотренном настоящими Процедурами.
Для регистрации гражданско-правовой сделки, связанной со строительством объектов, подлежащих казначейскому сопровождению, в органы государственного казначейства предоставляется заявка на сумму договора, предусмотренную на текущий финансовый год, с указанием суммы авансовой (предварительной) оплаты и реквизитов контрольного счета наличности генерального подрядчика, открытого в государственном казначействе в порядке, предусмотренном пунктом 409 настоящих Процедур.
Орган государственного казначейства осуществляет проверку договора (дополнительного соглашения), подлежащего казначейскому сопровождению, предоставленного на регистрацию заказчиком на бумажном носителе или электронным образом по информационной системе "Казначейство-клиент" на соответствие требованиям, указанным параграфом 5 главы 6 настоящих Процедур, и дополнительно на:
наличие условия о перечислении авансовой (предварительной) оплаты по договору на контрольный счет наличности государственных закупок, открытый в государственном казначействе;
наличие условия выписки счетов-фактур через информационную систему "Электронный счет-фактура".
На поставщиков, с которыми заключены договора в рамках казначейского сопровождения, требование по внесению обеспечения аванса не распространяется.";
дополнить пунктом 417-1 следующего содержания:
"417-1. Для проведения органами государственных доходов налогового администрирования посредством системы управления налоговыми рисками в соответствии со статьей 90 Налогового кодекса сведения о проведенных платежах генерального подрядчика согласно приложению 147 к настоящим Процедурам органами государственного казначейства ежеквартально не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом направляются в органы государственных доходов по месту обслуживания заказчика посредством электронного документооборота в соответствии с Законом об электронном документе и электронной цифровой подписи.";
пункт 418 изложить в следующей редакции:

410-2. Контрагенттердің (өнім берушілердің, қосалқы мердігерлердің) мемлекеттік кірістер органы жүргізген талдау қорытындылары бойынша теріс нәтижелер алынған жағдайда, мемлекеттік қазынашылық органы бұл туралы бас мердігерді жазбаша хабардар етеді.
Контрагенттердің (өнім берушінің, қосалқы мердігердің) тізбесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайда, бас мердігер оның осы Рәсімдердің 409-тармағына сәйкес мемлекеттік қазынашылық органына ұсынылуын қамтамасыз етеді. Мемлекеттік қазынашылық және мемлекеттік кірістер органдары жаңадан ұсынылған тізбе бойынша осы Рәсімдердің 410 және 410-1-тармақтарының талаптарына сәйкес іс-әрекеттерді жүзеге асырады.";
417-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"417. Мемлекеттік қазынашылық органдары бас мердігердің төлемдерін жүргізу кезінде осы Рәсімдерде белгіленген тәртіпте бақылауды жүзеге асырады.
Қазынашылық сүйемелдеуге жататын объектілерді салуға байланысты азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеу үшін мемлекеттік қазынашылық органдарына осы Рәсімдердің 409-тармағында көзделген тәртіппен мемлекеттік қазынашылықта ашылған бас мердігердің қолма-қол ақшаны бақылау шотының деректемелерін және аванстық (алдын ала) сомасын көрсете отырып, ағымдағы қаржы жылына қарастырылған шарттың сомасына өтінім беріледі.
Мемлекеттік қазынашылық органы тапсырыс беруші тіркеуге қағаз жеткізгіште немесе "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі арқылы электрондық түрде ұсынған қазынашылық сүйемелдеуге жататын шартты (қосымша келісімді) осы Рәсімдердің 6-тарауының 5-параграфында көрсетілген талаптарға сәйкестігіне тексеруді жүзеге асырады және қосымша:
шарт бойынша аванстық (алдын ала) төлемді мемлекеттік қазынашылықта ашылған мемлекеттік сатып алудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына аудару туралы шарттың болуы;
"Электрондық шот-фактура" ақпараттық жүйесі арқылы шот-фактураларды жазып беру талаптарының болуы.
Қазынашылық сүйемелдеу шеңберінде шарттар жасалған өнім берушілерге авансты қамтамасыз етуді енгізу жөніндегі талап қолданылмайды.";
мынадай мазмұндағы 417-1-тармақшамен толықтырылсын:
"417-1. Салық кодексінің 90-бабына сәйкес салықтық тәуекелдерді басқару жүйесі арқылы мемлекеттік кірістер органдарының салықтық әкімшілендіруді жүргізуі үшін осы Рәсімдерге 147-қосымшаға сәйкес бас мердігердің жүргізген төлемдері туралы мәліметтерді мемлекеттік қазынашылық органдары тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей тапсырыс берушінің қызмет көрсетілетін жері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы Заңға сәйкес электрондық құжат айналымы арқылы жібереді.";
418-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"418. После выплаты суммы авансирования согласно условиям договора (дополнительного соглашения), подлежащих казначейскому сопровождению, в органы государственного казначейства предоставляется заявка для регистрации дополнительного соглашения на оставшуюся сумму текущего финансового года с указанием реквизитов счета генерального подрядчика, открытого в банке второго уровня в порядке, предусмотренном пунктом 217 настоящих Процедур, с пояснительной запиской государственного учреждения, в которой указываются все номера и дата уведомлений о регистрации обязательства, причина изменений условий договора, а также сумма договора при ее изменении.";
пункт 420 изложить в следующей редакции:
"420. Платежи и (или) переводы денег генерального подрядчика при реализации бюджетного инвестиционного проекта, связанного со строительством, проводятся в пределах остатков денег, находящихся на контрольном счете наличности государственных закупок, путем формирования генеральным подрядчиком платежного поручения по форме, установленной постановлением № 208, при соблюдении следующих условий:
1) основанием для формирования генеральным подрядчиком платежного поручения является платежный сертификат (при обслуживании по информационной системе "Казначейство-клиент" предоставляется сканированный образ с оригинала), электронная счет-фактура, интегрированная из информационной системы "Электронный счет-фактура" в информационную систему "Казначейство-клиент";
2) возмещение текущих затрат, произведенных за счет собственных средств генерального подрядчика с контрольного счета наличности государственных закупок, открытого в государственном казначействе, на счета генерального подрядчика, открытые в банках второго уровня, не допускается;
3) для проведения платежей по перечислению заработной платы и других денежных выплат работникам, а также других выплат физическим лицам на их текущие или сберегательные счета, открытые в банке второго уровня, обязательных пенсионных взносов, обязательных пенсионных взносов работодателей, обязательных профессиональных взносов, добровольных пенсионных взносов и социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, платежей по договорам накопительного вида страхования по информационной системе "Казначейство-клиент" к электронному образу платежного поручения прикрепляются платежный сертификат и списки получателей денег в электронном формате платежей в соответствии с приложениями 140, 141, 142, 143 и 144 к настоящим Процедурам и подписываются электронной цифровой подписью генерального подрядчика и бухгалтера;

"418. Шарттың (қосымша келісімнің) талаптарына сәйкес қазынашылық сүйемелдеуге жататын аванстық соманы төлегеннен кейін мемлекеттік қазынашылық органдарына осы Рәсімдердің 217-тармағында көзделген тәртіппен екінші деңгейдегі банкте ашылған бас мердігер шотының деректемелерін көрсете отырып, ағымдағы қаржы жылының қалған сомасына қосымша келісімді тіркеу үшін міндеттемені тіркеу туралы хабарламалардың барлық нөмірлері мен күні, шарт талаптарының өзгеру себебі, сондай-ақ өзгерген жағдайда шарт сомасы көрсетілетін мемлекеттік мекеменің түсіндірме жазбасымен қоса өтінім беріледі.";
420-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"420. Құрылысқа байланысты бюджеттік инвестициялық жобаны іске асыру кезінде бас мердігердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатып алумен байланысты төлемдері және (немесе) ақша аударымдары бас мердігердің № 208 қаулыда белгіленген нысан бойынша төлем тапсырмасын қалыптастыру жолымен мемлекеттік сатып алудың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдықтары шегінде келесі шарттар сақталған кезде жүргізіледі:
1) бас мердігердің төлем тапсырмасын қалыптастыруы үшін төлем сертификаты ("Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі бойынша қызмет көрсету кезінде түпнұсқадан сканерленген кескін ұсынылады), "Электрондық шот-фактура" ақпараттық жүйесінен "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесіне интеграцияланған электрондық шот-фактура негіз болып табылады;
2) бас мердігердің меншікті қаражаты есебінен мемлекеттік қазынашылықта ашылған мемлекеттік сатып алудың қолма-қол ақшаны бақылау шотынан екінші деңгейдегі банктерде ашылған бас мердігердің шоттарына жүргізілген ағымдағы шығындарды өтеуге жол берілмейді;
3) қызметкерлерге жалақыны және басқа да ақшалай төлемдерді, сондай-ақ жеке тұлғаларға олардың екінші деңгейдегі банкте ашылған ағымдағы немесе жинақ шоттарына, міндетті зейнетақы жарналарына, жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік жарналарға, ерікті зейнетақы жарналарына және әлеуметтік аударымдарға, міндетті зейнетақы жарналарына және (немесе) жарналарына басқа да төлемдерді аудару бойынша төлемдер жүргізу үшін әлеуметтік медициналық сақтандыру, "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі бойынша сақтандырудың жинақтаушы түрінің шарттары бойынша төлемдер төлем тапсырмасының электрондық кескініне төлем сертификаты және осы Қағидаларға 140, 141, 142, 143 және 144-қосымшаларға сәйкес төлемдердің электрондық форматындағы ақша алушылардың тізімдері бекітіледі және бас мердігер мен бухгалтердің электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылады;

4) уплата налогов и других обязательных платежей в бюджет генеральным подрядчиком осуществляется на основании платежного поручения и платежного сертификата;
5) перечисление генеральным подрядчиком (основным участником консорциума) авансовой (предварительной) оплаты с контрольного счета наличности государственных закупок, открытого в государственном казначействе на счета субподрядчиков (участников консорциума) и (или) поставщиков, открытые в банках второго уровня, осуществляется на основании платежного сертификата;
6) генеральный подрядчик обеспечивает предоставление в орган государственного казначейства платежного поручения с приложением документов, указанных в настоящем пункте;
7) при заполнении платежного поручения генеральным подрядчиком в поле "Назначение платежа" указываются назначение платежа, номер и дата договора, заключенного между заказчиком и генеральным подрядчиком, наименование, номер и дата подтверждающих документов.";
дополнить пунктом 420-1 следующего содержания:
"420-1. По договорам, зарегистрированным в органах государственного казначейства до 1 января 2025 года, основанием для формирования субподрядчиком в рамках казначейского сопровождения платежного поручения является электронная счет-фактура, интегрированная из информационной системы "Электронный счет-фактура" в информационную систему "Казначейство-клиент".";
дополнить главой 14-1 следующего содержания:
"Глава 14-1. Регистрация государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовых сделок по услугам лизинга
624-1. Регистрация договоров государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовых сделок по услугам лизинга Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, а также дополнительные соглашения к ним, осуществляются государственным казначейством или органами государственного казначейства.
Дополнительные соглашения к договорам государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовым сделкам по услугам лизинга Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, зарегистрированным государственным казначейством или органами государственного казначейства, регистрируются в случаях изменения:
наименования, количества или замены участников договора, сумм и сроков реализации договоров государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовой сделки по услугам лизинга (в том числе при изменении графиков платежей);
расторжения договора в случаях и порядке, предусмотренных условиями заключенного договора и законодательством Республики Казахстан.
Не допускается изменение размера государственных обязательств, предусмотренного договором государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовой сделки по услугам лизинга без рассмотрения соответствующей бюджетной комиссии.
Сумма договора о строительстве "под ключ" не может пересматриваться в сторону увеличения обязательств государства.
Договоры государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовые сделки по услугам лизинга подлежат изменению и расторжению по соглашению сторон договора.
Договоры государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовые сделки по услугам лизинга действительны при наличии свидетельства о регистрации.
Проекты строительства "под ключ" и гражданско-правовые сделки по услугам лизинга считаются завершенными после выполнения сторонами договора всех взятых на себя обязательств.

4) бас мердігердің салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеуі төлем тапсырмасы мен төлем сертификаты негізінде жүзеге асырылады;
5) бас мердігердің (консорциумның негізгі қатысушысының) мемлекеттік қазынашылықта ашылған мемлекеттік сатып алудың қолма-қол ақшаны бақылау шотынан екінші деңгейдегі банктерде ашылған қосалқы мердігерлердің (консорциумның қатысушыларының) және (немесе) өнім берушілердің шоттарына аванстық (алдын ала) төлемді аударуы төлем сертификаты негізінде жүзеге асырылады;
6) бас мердігерлер осы тармақта көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, мемлекеттік қазынашылық органдарына төлем тапсырмасын ұсынуды қамтамасыз етеді;
7) бас мердігер төлем тапсырмасын толтырған кезде "Төлемнің мақсаты" жолында төлемнің мақсаты, тапсырыс беруші мен бас мердігер арасында жасалған шарттың нөмірі мен күні, растайтын құжаттардың атауы, нөмірі мен күні көрсетеді.";
мынадай мазмұндағы 420-1-тармақшамен толықтырылсын:
"420-1. Мемлекеттік қазынашылық органдарында 2025 жылғы 1 қаңтарға дейін тіркелген шарттар бойынша қазынашылық сүйемелдеу шеңберіндегі қосалқы мердігердің төлем тапсырмасын қалыптастыру үшін "Электрондық шот-фактура" ақпараттық жүйесінен "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесіне интеграцияланған электрондық шот-фактура негіз болып табылады.";
мынадай мазмұндағы 14-1-тараумен толықтырылсын:
"14-1-тарау. "Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді және лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу
624-1. "Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер шарттарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелерді, сондай-ақ оларға қосымша келісімдерді тіркеуді мемлекеттік қазынашылық немесе мемлекеттік қазынашылық органдары жүзеге асырады.
Мемлекеттік қазынашылық немесе мемлекеттік қазынашылық органдары тіркеген "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер шарттарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелерге қосымша келісімдер:
шартқа қатысушылардың атауы, саны немесе ауыстырылуы, "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер шарттарын және лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелерді іске асыру сомалары мен мерзімдері (оның ішінде төлем кестелері өзгерген кезде);
жасалған шарттың талаптарында және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда және тәртіппен шартты бұзған жағдайларда тіркеледі.
Тиісті бюджет комиссиясының қарауынсыз "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер шартында көзделген мемлекеттік міндеттемелердің және лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелердің мөлшерін өзгертуге жол берілмейді.
"Толық бітіріп берілетін" құрылыс туралы шарттың сомасы мемлекеттің міндеттемелерін ұлғайту жағына өзгертілуге жатпайды.
"Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер және лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелер шартын шарт тараптарының келісімі бойынша өзгертуге және бұзуға болады.
"Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер шарттары және лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелер тіркеу туралы куәлік бар болған кезде жарамды.
"Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары және лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелер тараптар өзіне алған барлық міндеттемелерді орындағаннан кейін аяқталды деп есептеледі.

624-2. Договоры/дополнительные соглашения государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовой сделке по услугам лизинга подлежат регистрации только в пределах сумм и сроков, установленных договором, а также согласно решения соответствующей бюджетной комиссии.
624-3. Предоставление на регистрацию в государственное казначейство или орган государственного казначейства договоров/дополнительных соглашений государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовых сделок по услугам лизинга центральными государственными органами и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета осуществляется не позднее пяти рабочих дней после их заключения посредством интегрированной автоматизированной информационной системы "е-Минфин".
624-4. Регистрация договоров/дополнительных соглашений государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовых сделок по услугам лизинга Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов осуществляется на основании заявки на регистрацию, которая представляется в государственное казначейство или орган государственного казначейства посредством интегрированной автоматизированной информационной системы "е-Минфин".
Заявка на регистрацию договоров/дополнительных соглашений государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовых сделок по услугам лизинга составляется по форме согласно приложению 136-1 (далее – Заявка на регистрацию по форме согласно приложению 136-1) к настоящим Процедурам.
624-5. Для регистрации договоров/дополнительных соглашений государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовых сделок по услугам лизинга Правительства Республики Казахстан центральные государственные органы по каждому отдельному проекту строительства "под ключ" и гражданско-правовой сделке по услугам лизинга представляют в государственное казначейство посредством интегрированной автоматизированной информационной системы "е-Минфин" следующие документы:
заявку на регистрацию по форме согласно приложению 136-1 к настоящим Процедурам;
договор/дополнительное соглашение государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" или гражданско-правовой сделке по услугам лизинга;
решение республиканской бюджетной комиссии;
положительное заключение комплексной вневедомственной экспертизы по проектно-сметной документации или положительное заключение комплексной вневедомственной экспертизы по технико-экономическому обоснованию или расчетной стоимости строительства "под ключ" (по проектам строительства "под ключ");
график погашения лизинговых платежей (по гражданско-правовым сделкам по услугам лизинга).

624-2. "Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің шарттары/қосымша келісімдері және лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелер шартта белгіленген сомалар мен мерзімдер шегінде, сондай-ақ тиісті бюджет комиссиясының шешіміне сәйкес тіркелуге жатады.
624-3. Орталық мемлекеттік органдар мен бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар мемлекеттік қазынашылыққа немесе мемлекеттік қазынашылық органына тіркеуге "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді және лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелерді шарттарды/қосымша келісімдерді ұсынуды олар жасалғаннан кейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей "е-Қаржымині" интеграцияланған автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы жүзеге асырады.
624-4. "Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің шарттарын/қосымша келісімдерін және Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу мемлекеттік қазынашылыққа немесе мемлекеттік қазынашылық органына "е-Қаржымині" интеграцияланған автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы ұсынылатын тіркеуге арналған өтінім негізінде жүзеге асырылады.
"Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің шарттарын/қосымша келісімдерін және лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеуге арналған өтінім осы Рәсімдерге 136-1-қосымшаға (бұдан әрі – 136-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеуге арналған өтінім) сәйкес нысан бойынша жасалады.
624-5. "Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің шарттарын/қосымша келісімдерін және Қазақстан Республикасы Үкіметінің лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу үшін орталық мемлекеттік органдар әрбір жеке "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша және лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелерді мемлекеттік қазынашылыққа "е-Қаржымині" интеграцияланған автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы мына құжаттарды:
осы Рәсімдерге 136-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеуге арналған өтінімді;
"толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары немесе лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелер бойынша мемлекеттік міндеттемелер шартын/қосымша келісімді;
республикалық бюджет комиссиясының шешімін;
жобалау-сметалық құжаттама бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысын немесе техникалық-экономикалық негіздеме немесе "толық бітіріп берілетін" құрылыстың ("толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша) есептік құны бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысын;
лизингтік төлемдерді өтеу кестесін (лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелер бойынша) ұсынады.

624-6. Для регистрации договоров/дополнительных соглашений государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовых сделок по услугам лизинга местных исполнительных органов местные уполномоченные органы по исполнению бюджета по каждому отдельному проекту строительства "под ключ" и гражданско-правовой сделке по услугам лизинга представляют в орган государственного казначейства посредством интегрированной автоматизированной информационной системы "е-Минфин":
заявку на регистрацию по форме согласно приложению 136-1 к настоящим Процедурам;
договор/дополнительное соглашение государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" или гражданско-правовой сделке по услугам лизинга;
решение соответствующей бюджетной комиссии;
положительное заключение комплексной вневедомственной экспертизы по проектно-сметной документации или положительное заключение комплексной вневедомственной экспертизы по технико-экономическому обоснованию или расчетную стоимость строительства "под ключ" (по проектам строительства "под ключ");
график погашения лизинговых платежей (по гражданско-правовым сделкам по услугам лизинга).
624-7. Документом, подтверждающим регистрацию договора/дополнительного соглашения государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовых сделок по услугам лизинга (за исключением случаев расторжения договоров), является свидетельство о регистрации договора/дополнительного соглашения государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовых сделок по услугам лизинга по форме согласно приложению 137-1 (далее – Свидетельство о регистрации по форме согласно приложению 137-1) к настоящим Процедурам.
624-8. Государственное казначейство или орган государственного казначейства в течение пяти рабочих дней со дня поступления договора/дополнительного соглашения государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовой сделке по услугам лизинга осуществляют регистрацию путем рассмотрения заявки и подтверждающих документов с последующим формированием свидетельства о регистрации (за исключением случаев расторжения договоров).
624-9. Свидетельство о регистрации по форме согласно приложению 137-1 к настоящим Процедурам составляется в двух экземплярах.
Один экземпляр Свидетельства о регистрации по форме согласно приложению 137-1 к настоящим Процедурам остается в государственном казначействе или органе государственного казначейства, другой экземпляр передается центральному государственному органу или местному уполномоченному органу по исполнению бюджета соответственно.

624-6. "Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің шарттарын/қосымша келісімдерді және жергілікті атқарушы органдардың лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу үшін әрбір жеке "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобасы бойынша бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар және лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелерді "е-Қаржымині" интеграцияланған автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қазынашылық органына:
осы Рәсімдерге 136-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеуге арналған өтінімді;
"толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары немесе лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелер бойынша мемлекеттік міндеттемелердің шартын/қосымша келісімді;
тиісті бюджет комиссиясының шешімін;
жобалау-сметалық құжаттама бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысын немесе техникалық-экономикалық негіздеме бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысын немесе "толық бітіріп берілетін" құрылыстың есептік құнын ("толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша);
лизингтік төлемдерді өтеу кестесін (лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелер бойынша) ұсынады.
624-7. Осы Рәсімдерге 137-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер шартын/қосымша келісімін және лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – 137-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу туралы куәлік) "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің және лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелердің (шарттарды бұзу жағдайларын қоспағанда) тіркелгенін растайтын құжат болып табылады.
624-8. Мемлекеттік қазынашылық немесе мемлекеттік қазынашылық органы "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің шарты/қосымша келісімі және лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелер келіп түскен күннен бастап кейіннен тіркеу туралы куәлікті қалыптастыра отырып (шарттарды бұзу жағдайларын қоспағанда), өтінімді және растаушы құжаттарды қарау жолымен бес жұмыс күні ішінде тіркеуді жүзеге асырады.
624-9. Осы Рәсімдерге 137-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу туралы куәлік екі данада жасалады.
Осы Рәсімдерге 137-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу туралы куәліктің бір данасы мемлекеттік қазынашылықта немесе мемлекеттік қазынашылық органында қалады, екінші данасы тиісінше орталық мемлекеттік органға немесе бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға беріледі.

624-10. Свидетельство о регистрации по форме согласно приложению 137-1 к настоящим Процедурам подписывается государственным казначейством или органом государственного казначейства, оформляется печатью с проставлением даты обработки документа ответственным исполнителем.";
приложение 27 к указанным Процедурам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложения 64, 65, 66 и 67 к указанным Процедурам изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу;
приложения 78, 79, 80 и 81 к указанным Процедурам изложить в новой редакции согласно приложениям 6, 7, 8 и 9 к настоящему приказу;
в приложение 95 к указанным Процедурам вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
приложение 111 к указанным Процедурам изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
приложение 113 к указанным Процедурам изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу;
в приложение 120 к указанным Процедурам вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
приложение 121 к указанным Процедурам изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему приказу;
в приложение 132 к указанным Процедурам вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
дополнить приложениями 136-1 и 137-1 к указанным Процедурам согласно приложениям 13 и 14 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152 и 153 к указанным Процедурам согласно приложениям 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 и 22 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года, за исключением абзацев сто двадцатого, сто двадцать первого, двести тридцать восьмого, двести сорок первого, двести сорок третьего, двести сорок четвертого, двести сорок пятого, двести сорок шестого, двести пятьдесят четвертого, двести пятьдесят пятого и триста третьего пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 июня 2026 года, и подлежит официальному опубликованию.

624-10. Осы Рәсімдерге 137-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу туралы куәлікке мемлекеттік қазынашылық немесе мемлекеттік қазынашылық органы қол қояды, жауапты орындаушы құжатты өңдеу күнін қойып, мөрмен ресімделеді.";
көрсетілген Рәсімдерге 27-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Рәсімдерге 64, 65, 66 және 67-қосымшалар осы бұйрыққа 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Рәсімдерге 78, 79, 80 және 81-қосымшалар осы бұйрыққа 6, 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Рәсімдерге 95-қосымша осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Рәсімдерге 111-қосымша осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Рәсімдерге 113-қосымша осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Рәсімдерге 120-қосымша осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Рәсімдерге 121-қосымша осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Рәсімдерге 132-қосымша осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Рәсімдер осы бұйрыққа 16 және 17-қосымшаларға сәйкес 136-1 және 137-1-қосымшалармен толықтырылсын;
көрсетілген Рәсімдер осы бұйрыққа 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152 және 153-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 маусымнан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының бір жүз жиырма екінші, бір жүз жиырма үшінші, екі жүз қырқыншы, екі жүз қырық үшінші, екі жүз қырық бесінші, екі жүз қырық алтыншы, екі жүз қырық жетінші, екі жүз қырық сегізінші, екі жүз елу алтыншы, екі жүз елу жетінші және үш жүз бесінші абзацтарын қоспағанда, 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.

Приложение 136-1
к Процедурам казначейского
исполнения бюджета и их
кассового обслуживания,
процедурам казначейского
учета и мониторинга
Заявка на регистрацию договора/дополнительного соглашения государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовых сделок по услугам лизинга от "__" _______ 20__ года
Вид бюджета:
Центральный государственный орган/местный уполномоченный орган по исполнению бюджета:
Регион: ________________
Наименование проекта.
Наименование заказчика
Наименование поставщика
Документ-обоснование
Сумма договора
Срок действия договора
Руководитель центрального государственного органа/местного уполномоченного органа по исполнению бюджета
____________________________________________________________________________
фамилия, имя, отечество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение 14 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "2" декабря 2025 года № 745
Приложение 137-1
к Процедурам казначейского
исполнения бюджета и их
кассового обслуживания,
процедурам казначейского
учета и мониторинга
Свидетельство о регистрации договора/дополнительного соглашения государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовых сделок по услугам лизинга
Город "__" _______ 20__ год
Настоящим _____________________________________________________ (государственное казначейство/орган государственного казначейства)
регистрирует договор/дополнительное соглашение государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" и гражданско-правовых сделок по услугам лизинга от под номером _______
Наименование проекта
Заказчик
Поставщик
Сумма договора
Срок действия договора
Основание для выдачи свидетельства о регистрации
Руководитель государственного казначейства/органа государственного казначейства
_____________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение 15 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "2" декабря 2025 года № 745
Приложение 146
к Процедурам казначейского
исполнения бюджета и их
кассового обслуживания,
процедурам казначейского
учета и мониторинга
___________________________________________________________________
(наименование органа государственного казначейства/органа государственных доходов)
Перечень контрагентов (поставщик, субподрядчик) в рамках казначейского сопровождения от "___" ______________ _____ года
Наименование контрагента (поставщик, субподрядчик)
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер контрагента (поставщик, субподрядчик)
Индивидуальный идентификационный код/ банковский идентификационный код контрагента (поставщик, субподрядчик)
Юридический адрес контрагента (поставщик, субподрядчик)
Наименование обьекта строительства, подлежащего казначейскому сопровождению
1
2
3
4
5
6
Генеральный подрядчик (поставщик) в рамках казначейского сопровождения (руководитель органа государственного казначейства)
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Примечание: настоящее приложение подлежит заполнению в формате Microsoft Excel.
Приложение 16 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "2" декабря 2025 года № 745
Приложение 147
к Процедурам казначейского
исполнения бюджета и их
кассового обслуживания,
процедурам казначейского
учета и мониторинга
__________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
Сведения о проведенных платежах генеральным подрядчиком в рамках казначейского сопровождения "___" ______________ ____ года
Наименование отправителя
Бизнес-идентификационный номер отправителя
Наименование получателя
Бизнес-идентификационный номер получателя
Договор (дата, номер)
Номер и дата платежного поручения
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель органа государственного казначейства
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество) (при его наличии) (подпись)
Место печати
Ответственный исполнитель органа государственного казначейства
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество) (при его наличии) (подпись)
Место штампа
Примечание: в графе 6 указываются дата и номер договора, заключенного между заказчиком и генеральным подрядчиком.
Приложение 17 к приказу
Министра финансов

136-1-қосымша
"Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер шартын/қосымша келісімін және лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеуге өтінім __________ жылғы "___" __________
Бюджеттің түрі ________________
Орталық мемлекеттік орган/бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган ______________________________________________________
Өңір __________
Жобаның атауы
Тапсырыс берушінің атауы
Өнім берушінің атауы
Құжат-негіздеме
Шарт сомасы
Шарттың қолданыс мерзімі
Орталық мемлекеттік органның/бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті
органның басшысы ___________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы 2 желтоқсан
№ 745 бұйрығына
17-қосымша
Бюджетті қазынашылық атқару
және оларға кассалық қызмет
көрсету рәсімдеріне,
қазынашылық есепке алу және
мониторинг рәсімдеріне
137-1-қосымша
"Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер шартын/қосымша келісімін және лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу туралы куәлік
Қала _____ жылғы "___" __________
Осымен ________________________________________________________
(мемлекеттік қазынашылық/мемлекеттік қазынашылық органы)
"Толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары және лизинг қызметтері бойынша азаматтық-құқықтық мәмілелер бойынша мемлекеттік міндеттемелер шартын/қосымша келісімін нөмірмен тіркейді _______
.
Жобаның атауы
Тапсырыс беруші
Өнім беруші
Шарт сомасы
Шарттың қолданыс мерзімі
Тіркеу туралы куәлікті беру үшін негіздеме
Мемлекеттік қазынашылық/мемлекеттік қазынашылық органының басшысы
___________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы 2 желтоқсан
№ 745 бұйрығына
18-қосымша
Бюджетті қазынашылық атқару
және оларға кассалық қызмет
көрсету рәсімдеріне,
қазынашылық есепке алу және
мониторинг рәсімдеріне
146-қосымша
______________________________________________________________
(мемлекеттік қазынашылық органының/мемлекеттік кірістер органының атауы)
Қазынашылық сүйемелдеу шеңберінде контрагенттердің тізбесі (өнім беруші, қосалқы мердігер) __________ жылғы "___" __________
Контрагенттің атауы (өнім беруші, қосалқы мердігер)
Контрагенттің (өнім беруші, қосалқы мердігер) жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Контрагенттің (өнім беруші, қосалқы мердігер) жеке сәйкестендіру коды/банктік сәйкестендіру коды
Контрагенттің (өнім беруші, қосалқы мердігер)заңды мекенжайы
Қазынашылық сүйемелдеуге жататын құрылыс объектісінің атауы
1
2
3
4
5
6
Қазынашылық сүйемелдеу шеңберінде бас мердігер (өнім беруші) (мемлекеттік қазынашылық органының басшысы)
______________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөр орны
Ескерту: осы қосымша Microsoft Exсel форматында толтырылуы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы 2 желтоқсан
№ 745 бұйрығына
19-қосымша
Бюджетті қазынашылық атқару
және оларға кассалық қызмет
көрсету рәсімдеріне,
қазынашылық есепке алу және
мониторинг рәсімдеріне
147-қосымша
______________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Бас мердігердің қазынашылық сүйемелдеу шеңберінде жүргізген төлемдері туралы мәліметтер __________ жылғы "___" __________
Жөнелтушінің атауы
Жөнелтушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі
Алушының атауы
Алушының бизнес сәйкестендіру нөмірі
Шарт (күні, нөмірі)
Төлем тапсырмасының нөмірі және күні
Сомасы,
теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Мемлекеттік қазынашылық органының басшысы
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөр орны
Мемлекеттік қазынашылық органының жауапты орындаушысы
___________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Мөртабан орны
Ескерту: 6-бағанда тапсырыс беруші мен бас мердігер арасында жасалған шарттың күні мен нөмірі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы 2 желтоқсан
№ 745 бұйрығына
20-қосымша
Бюджетті қазынашылық атқару
және оларға кассалық қызмет
көрсету рәсімдеріне,
қазынашылық есепке алу және
мониторинг рәсімдеріне
148-қосымша
Құпия
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы "2" желтоқсан
№ 745 бұйрығына
21-қосымша
Бюджетті қазынашылық атқару
және оларға кассалық қызмет
көрсету рәсімдеріне,
қазынашылық есепке алу
және мониторинг рәсімдеріне
149-қосымша
Құпия
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы "2" желтоқсан
№ 745 бұйрығына
22-қосымша
Бюджетті қазынашылық атқару
және оларға кассалық қызмет
көрсету рәсімдеріне,
қазынашылық есепке алу және
мониторинг рәсімдеріне
150-қосымша
Құпия
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы "2" желтоқсан
№ 745 бұйрығына
23-қосымша
Бюджетті қазынашылық атқару
және оларға кассалық қызмет
көрсету рәсімдеріне,
қазынашылық есепке алу
және мониторинг рәсімдеріне
151-қосымша
Құпия
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы "2" желтоқсан
№ 745 бұйрығына
24-қосымша
Бюджетті қазынашылық атқару
және оларға кассалық қызмет
көрсету рәсімдеріне,
қазынашылық есепке алу және
мониторинг рәсімдеріне
152-қосымша
Құпия
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы "2" желтоқсан
№ 745 бұйрығына
25-қосымша
Бюджетті қазынашылық атқару
және оларға кассалық қызмет
көрсету рәсімдеріне,
қазынашылық есепке алу және
мониторинг рәсімдеріне
153-қосымша
Құпия