Об утверждении Правил и формы представления кредитным бюро в орган государственных доходов сведений из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед коллекторскими и (или) микрофинансовыми организациями
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 октября 2025 года № 625
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 3.
В соответствии с пунктом 30 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила представления кредитным бюро в орган государственных доходов сведений из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед коллекторскими и (или) микрофинансовыми организациями, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед коллекторскими организациями, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму сведений из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед микрофинансовыми организациями, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течении пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует по 31 декабря 2025 года включительно.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики
Казахстан по регулированию
и развитию финансового рынка
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 24 октября 2025 года № 625
Правила представления кредитным бюро в орган государственных доходов сведений из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед коллекторскими и (или) микрофинансовыми организациями
Глава 1. Общие положения

Кредиттік бюромен активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық және (немесе) микроқаржы ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтерін мемлекеттік кіріс органдарына ұсыну қағидалары мен нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 24 қазандағы № 625 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабының 30 тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3 тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес кредиттік бюромен активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық және (немесе) микроқаржы ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтерін мемлекеттік кіріс органдарына ұсыну қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтерінің нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың микроқаржы ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтерінің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрілігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанға дейін қолданыста болады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 24 қазандағы
№ 625 Бұйрыққа 1-қосымша
Кредиттік бюромен активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық және (немесе) микроқаржы ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтерін мемлекеттік кіріс органдарына ұсыну қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила представления кредитным бюро в орган государственных доходов сведений из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед коллекторскими и (или) микрофинансовыми организациями (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 30 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок предоставления кредитным бюро в орган государственных доходов сведений из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед коллекторскими организациями и (или) микрофинансовыми организациями.
Глава 2. Порядок представления кредитным бюро в орган государственных доходов сведений из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед коллекторскими и (или) микрофинансовыми организациями
2. Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) в срок не позднее 25 ноября года, следующего за отчетным годом, формирует по состоянию на 31 декабря отчетного года список физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе.
3. Комитет в течении 10 (десяти) календарных дней с даты формирования списка физических лиц, указанных в пункте 2 настоящих Правил, направляет сведения о физических лицах (индивидуальный идентификационный номер) в кредитное бюро в автоматизированном порядке через информационную систему "Smart Data Finance" Комитета.
4. Кредитное бюро в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения от Комитета сведений о физических лицах (индивидуальный идентификационный номер) передаҰт в Комитет в автоматизированном порядке через информационную систему "Smart Data Finance" Комитета следующие сведения из кредитного отчҰта:
по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед коллекторскими организациями – по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу;
по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед микрофинансовыми организациями – по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу.

1. Осы кредиттік бюромен активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық және (немесе) микроқаржы ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтерін мемлекеттік кіріс органдарына ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар), "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабының 30 тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленген және кредиттік бюромен активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық және (немесе) микроқаржы ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтерін мемлекеттік кіріс органдарына ұсыну тәртібін айқындайды.
2 тарау. Кредиттік бюромен активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық және (немесе) микроқаржы ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтерін мемлекеттік кіріс органдарына ұсыну тәртібі
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі-Комитет) есепті жылдан кейінгі жылдың 25 қарашасынан кешіктірілмейтін мерзімде есепті жылдың 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша активтері мен міндеттемелері, кірістері мен мүлкі туралы декларацияны ұсыну бойынша міндеті туындаған жеке тұлғалардың тізімін қалыптастырады.
3. Комитет осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген жеке тұлғалардың тізімін қалыптастырған сәттен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде Комитеттің "Smart Data Finance" ақпараттық жүйесі арқылы кредиттік бюроға жеке тұлғалар (жеке сәйкестендіру нөмірі) туралы мәліметтерді автоматтандырылған тәртіппен жібереді.
4. Кредиттік бюро Комитеттен жеке тұлғалар туралы мәліметтерді (Жеке сәйкестендіру нөмірі) алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Комитетке автоматтандырылған тәртіппен Комитеттің "Smart Data Finance" ақпараттық жүйесі арқылы:
осы бұйрыққа 2 – қосымшаға сәйкес нысан бойынша активтер мен міндеттемелер, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық ұйымдар алдындағы берешегі бойынша;
осы бұйрыққа 3 – қосымшаға сәйкес нысан бойынша активтер мен міндеттемелер, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған жеке тұлғалардың берешегі бойынша мәліметтерді жібереді.

5. Комитет и кредитные бюро при получении сведений, предусмотренных настоящим Правилом, обеспечивают соблюдение требований законодательства Республики Казахстан о неразглашении и недопущении утечки сведений, составляющих налоговую и иную охраняемую законом тайну.
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 24 октября 2025 года № 625
форма, предназначенная
для сбора административных
данных
Сведения из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед коллекторскими организациями
Представляется: в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед коллекторскими организациями.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1 – СЗФЛКО.
Периодичность: ежегодно.
Отчетный период: 20___год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: кредитное бюро
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения от Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан сведений о физических лицах.
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер: ___________________.
Метод сбора: в электронном виде.
Сведения из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед коллекторскими организациями
тенге
п/п
Индивидуальный идентификационный номер физического лица
Сумма первоначальной задолженности перед коллекторской организацией (по каждой организации заполняется отдельно)
Наименование организации
Бизнес-идентификационный номер организации
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Дата договора займа
Номер договора займа
Остаток задолженности перед коллекторской организацией (по состоянию на дату кредитного отчҰта)
Дата кредитного отчета
(указывается по состоянию на наиболее позднюю дату налогового отчетного периода)
6
7
8
9
Пояснение по заполнению формы "Сведения из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед коллекторскими организациями" приведено в приложении к настоящей форме.
Наименование ____________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________________ Исполнитель___________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_________________________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе,                   подпись
удостоверяющем личность)
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства).
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения из кредитного отчета
по задолженности физических
лиц, у которых возникла
обязанность по представлению
декларации об активах и
обязательствах, о доходах и
имуществе, перед
коллекторскими организациями
Пояснение по заполнению формы "Сведения из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед коллекторскими организациями" (1 – СЗФЛКО, ежегодно)
Форма "Сведения из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед коллекторскими организациями" (далее – Форма) заполняется следующим образом:

5. Комитет пен кредиттік бюро осы Қағидалар шеңберінде алынған ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз етеді.
Комитет және кредиттік бюролар осы Ережеде көзделген мәліметтерді. алған кезде Қазақстан Республикасының салық және банк құпиясын құрайтын және өзге де заңмен қорғалатын ақпаратты жария етпеу, оның жария етілуіне жол бермеу туралы заңнама талаптарының сақталуын қамтамасыз етеді.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 24 қазандағы
№ 625 Бұйрыққа 2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтері
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Әкімшілік нысанның атауы: Активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтері
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1 – СЗФЛКО
Кезеңділік: жыл сайын.
Есепті кезең: 20___ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: кредиттік бюро.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінен жеке тұлғалар туралы мәліметтерді алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі: __________________.
Жинау әдісі: электронды түрде.
Активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтері
теңге
р/с
Жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі
Коллекторлық ұйым алдындағы бастапқы берешек сомасы (әр ұйым бойынша бөлек толтырылады)
Ұйымның атауы
Ұйымның Бизнес- сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Қарыз шартының жасалған күні
Қарыз шартының нөмірі
Коллекторлық ұйым алдындағы қалған берешек сомасы (кредиттік есептегі күн бойынша)
Кредиттік есептің жасалған күні
(салықтық кезеңнің неғұрлым кеш күні бойынша)
6
7
8
9
"Активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтер" деген нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшаға сәйкес келтірілген.
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы___________________________________________
Орындаушы ___________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________________
____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда).
"Активтер мен міндеттемелер
туралы, кірістер мен мүлік
туралы декларацияны ұсыну
жөніндегі міндеті туындаған
жеке тұлғалардың коллекторлық
ұйымдарының алдындағы
берешегі бойынша кредиттік
есептен мәліметтер"
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанына қосымша
"Активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (1 – СЗФЛКО, жыл сайын)
"Активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтер" нысаны (бұдан әрі -Нысан) келесідей толтырылады:

1) в графе 1 Формы указывается порядковый номер;
2) в графе 2 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) налогоплательщика;
3) в графе 3 Формы указываются сумма первоначальной задолженности перед коллекторской организацией, при этом по каждой организации заполняется отдельно;
4) в графе 4 Формы указываются наименование коллекторской организации;
5) в графе 5 Формы указывается бизнес-идентификационный номер коллекторской организации;
6) в графе 6 Формы указывается дата договора займа;
7) в графе 7 Формы указывается номер договора займа;
8) в графе 8 Формы указывается остаток задолженности перед коллекторской организацией по состоянию на дату кредитного отчета;
9) в графе 9 Формы указывается дата кредитного отчета по состоянию на наиболее позднюю дату налогового отчетного периода.
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 24 октября 2025 года № 625
форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед микрофинансовыми организациями
Представляется: в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед микрофинансовыми организациями.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1 – СЗФЛМО.
Периодичность: ежегодно.
Отчетный период: год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: кредитное бюро
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения от Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан сведений о физических лицах.
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер: ___________________.
Метод сбора – в электронном виде.
Сведения из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед микрофинансовыми организациями
тенге
п/п
Индивидуальный идентификационный номер физического лица
Сумма займа по договору перед микрофинансовой организацией
(по каждой организации заполняется отдельно)
Наименование организации
Бизнес-идентификационный номер организации
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Дата договора займа
Номер договора займа
Остаток задолженности перед микрофинансовой организацией
(по состоянию на дату кредитного отчҰта)
Дата кредитного отчета (указывается по состоянию на наиболее позднюю дату налогового отчетного периода)
6
7
8
9
Пояснение по заполнению формы "Сведения из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед микрофинансовыми организациями" приведено в приложении к настоящей форме.
Наименование ____________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________
Телефон _________________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________________
Исполнитель______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________ ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства).
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения из кредитного отчета
по задолженности физических
лиц, у которых возникла
обязанность по представлению
декларации об активах и
обязательствах, о доходах и
имуществе, перед
микрофинансовыми
организациями"
Пояснение по заполнению формы "Сведения из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед микрофинансовыми организациями" (1 – СЗФЛМО, ежегодно)
Форма "Сведения из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед микрофинансовыми организациями" (далее – Форма) заполняется следующим образом:

1) Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) Нысанның 2-бағанында жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі (бұдан әрі – ЖСН);
3) Нысанның 3-бағанында коллекторлық ұйым алдындағы бастапқы берешек сомасы (әр ұйым бойынша бөлек толтырылады) көрсетіледі;
4) Нысанның 4-бағанында коллекторлық ұйымның атауы көрсетіледі;
5) Нысанның 5-бағанында коллекторлық ұйымның Бизнес- сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
6) Нысанның 6-бағанында қарыз шартының жасалған күні көрсетіледі;
7) Нысанның 7-бағанында қарыз шартының нөмірі көрсетіледі;
8) Нысанның 8-бағанында коллекторлық ұйым алдындағы қалған берешек сомасы (кредиттік есептегі күн бойынша) көрсетіледі;
9) Нысанның 8-бағанында кредиттік есептің жасалған күні (салықтық кезеңнің неғұрлым кеш күні бойынша) көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 24 қазандағы
№ 625 Бұйрыққа 3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың микроқаржы ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтері
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет- ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Әкімшілік нысанның атауы: Активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың микроқаржы ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1 – СЗФЛКО.
Кезеңділік: жыл сайын.
Есепті кезең: 20___ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: кредиттік бюро.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінен жеке тұлғалар туралы мәліметтерді алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі: __________________.
Жинау әдісі: электронды түрде.
Активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың микроқаржы ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтері
теңге
р/с
Жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі
Микроқаржы ұйым алдындағы бастапқы берешек сомасы (әр ұйым бойынша бөлек толтырылады)
Ұйымның атауы
Ұйымның Бизнес- сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Қарыз шартының жасалған күні
Қарыз шартының нөмірі
Микроқаржы ұйым алдындағы қалған берешек сомасы (кредиттік есептегі күн бойынша)
Кредиттік есептің жасалған күні
(салықтық кезеңнің неғұрлым кеш күні бойынша)
6
7
8
9
"Активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың микроқаржы ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтер" деген нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшаға сәйкес келтірілген.
Атауы __________________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы____________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________________
___________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
қолы Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда).
"Активтер мен міндеттемелер
туралы, кірістер мен мүлік
туралы декларацияны ұсыну
жөніндегі міндеті туындаған
жеке тұлғалардың микроқаржы
ұйымдарының алдындағы
берешегі бойынша кредиттік
есептен мәліметтер"
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанына қосымша
"Активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың микроқаржы ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтері" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (1 – СЗФЛКО, жыл сайын)
"Активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндеті туындаған жеке тұлғалардың микроқаржы ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтері" нысаны (бұдан әрі -Нысан) келесідей толтырылады:

1) в графе 1 Формы указывается порядковый номер;
2) в графе 2 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) налогоплательщика;
3) в графе 3 Формы указываются сумма первоначальной задолженности перед микрофинансовой организацией, при этом по каждой организации заполняется отдельно;
4) в графе 4 Формы указываются наименование коллекторской организации;
5) в графе 5 Формы указывается бизнес-идентификационный номер микрофинансовой организации;
6) в графе 6 Формы указывается дата договора займа;
7) в графе 7 Формы указывается номер договора займа;
8) в графе 8 Формы указывается остаток задолженности перед микрофинансовой организацией по состоянию на дату кредитного отчета;
9) в графе 9 Формы указывается дата кредитного отчета по состоянию на наиболее позднюю дату налогового отчетного периода.

1) Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) Нысанның 2-бағанында жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі (бұдан әрі – ЖСН);
3) Нысанның 3-бағанында микроқаржы ұйым алдындағы бастапқы берешек сомасы (әр ұйым бойынша бөлек толтырылады) көрсетіледі;
4) Нысанның 4-бағанында микроқаржы ұйымның атауы көрсетіледі;
5) Нысанның 5-бағанында микроқаржы ұйымның Бизнес- сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
6) Нысанның 6-бағанында қарыз шартының жасалған күні көрсетіледі;
7) Нысанның 7-бағанында қарыз шартының нөмірі көрсетіледі;
8) Нысанның 8-бағанында микроқаржы ұйым алдындағы қалған берешек сомасы (кредиттік есептегі күн бойынша) көрсетіледі;
9) Нысанның 8-бағанында кредиттік есептің жасалған күні (салықтық кезеңнің неғұрлым кеш күні бойынша) көрсетіледі.