Об утверждении формы сведений, представляемых владельцами интернет-площадок в орган государственных доходов о реализованных товарах, оказанных услугах (работах) и (или) выплатах физическим лицам – резидентам Республики Казахстан и Правила их представления
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2025 года № 509
Вводится в действие c 1 января 2026 года.
В соответствии с пунктом 5 статьи 56 Налогового кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму сведений, представляемых владельцами интернет-площадок в орган государственных доходов о реализованных товарах, оказанных услугах (работах) и (или) выплатах физическим лицам – резидентам Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила представления в орган государственных доходов владельцами интернет-площадок сведений о реализованных товарах, оказанных услугах (работах) и (или) выплатах физическим лицам – резидентам Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие c 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому планированию и
реформам Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2025 года № 509
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения, представляемые владельцами интернет-площадок в орган государственных доходов о реализованных товарах, оказанных услугах (работах) и (или) выплатах физическим лицам – резидентам Республики Казахстан
Представляется: в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.kgd.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения, представляемые владельцами интернет-площадок в орган государственных доходов о реализованных товарах, оказанных услугах (работах) и (или) выплатах физическим лицам – резидентам Республики Казахстан.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: СВИП1.
Периодичность: ежемесячно.
Отчетный период: _______ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: владельцы интернет-площадок.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер: ______________________.
Метод сбора: в электронном виде и (или) бумажный.
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер лиц, реализующих товары и (или) услуги
Наименование лиц, реализующих товары и (или) услуги (работ)
Резидентство лиц, реализующих товары и (или) услуги
Стоимость реализованных товаров без учета налога на добавленную стоимость (тенге)
Продукты питания
Лекарственные препараты
Филь мы, музыка
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы
Книги, журналы, газеты
Одежда, обувь, спортивные товары
Косме тика
Компьютерное, программное обеспечение, за исключением игр
Компьютерные товары (диски и флеш-накопитель)
Компьютерные игры и видео игры
Фото, телекоммуникационное и оптическое оборудование
8
9
10
11
12
13
14
Продолжение таблицы
Товары для домашнего использования (мебель и кухонные принадлежности
Музыкальные инструменты
Канцелярские товары
Запасные части авто транс портных средств
Другие виды товаров
Всего реализации без учета возврата
Воз врат по реализованным товарам
Всего реализованных товаров с учетом возврата
15
16
17
18
19
20
21
22
Продолжение таблицы
Сумма налога на добавленную стоимость по реализованным товарам (тенге)
Стоимость оказанных услуг (работы) без учета налога на добавленную стоимость (тенге)
Бронирование и оплата мест услуг размещения (жилье, гостиница)
Бронирование и билеты на услуги транспорта (авиа, железнодорожный, морс кой или речной)
Бронирование и билеты на развлекательные мероприятия (спортивные, театр, цирк, концерт)
Услуги по перевозке пассажиров (авиа, железнодорожный, морс кой или речной)
Услуги по перевозке грузов (авиа, железнодорожный, морской или речной)
Услуги лечебно-оздорови тельные и стоматологические
23
24
25
26
27
28
29
Продолжение таблицы
Услуги юридические
Услуги финансовые, бухгалтерские
Услуги образовательные
Услуги в области рекламы
Услуги в области информационно-коммуникационных технологий (телевидение, цифровая телефония)
Другие виды услуг
30
31
32
33
34
35
Продолжение таблицы
Всего реализации без учета суммы возврата по реализованным услугам
Возврата по реализованным услугам
Всего реализации с учетом суммы возврата по реализованным услугам
Сумма налога на добавленную стоимость по оказанным услугам (работам)
Сумма удержанной комиссии или полученного дохода интернет-площадкой без учета налога на добавленную стоимость
36
37
38
39
40
Продолжение таблицы
Индивидуальный идентификационный номер лица, получившего выплату
Фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющим личность) лица, получившего выплату
Дата выплаты
Сумма выплаты без учета налога
Сумма налога по начисленной выплате
41
42
43
44
45
Примечание: Пояснение по заполнению формы сведений, представляемых владельцами интернет-площадок в орган государственных доходов о реализованных товарах, оказанных услугах (работах) и (или) выплатах физическим лицам – резидентам Республики Казахстан приведено в приложении к указанной форме.
Наименование _________________________________________________________________________
Резидентство __________________________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________________
Телефон _________________________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства)
Приложение
к форме сведений,
представляемых владельцами
интернет-площадок
в орган государственных
доходов о реализованных
товарах, оказанных услугах
(работах) и (или) выплатах
физическим лицам – резидентам
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению сведений, представляемых владельцами интернет-площадок в орган государственных доходов о реализованных товарах, оказанных услугах (работах) и (или) выплатах физическим лицам – резидентам Республики Казахстан
В графе 1 формы указывается порядковый номер строки.
В графе 2 формы указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер лиц, реализующих товары и (или) услуги. Данная графа заполняется в отношении лиц, реализующих товары и (или) услуги, которые являются резидентами Республики Казахстан.
В графе 3 формы указывается наименование лиц, реализующих товары и (или) услуги.
В графе 4 формы указывается резидентство лиц, реализующих товары и (или) услуги.
В графе 5 формы указывается стоимость реализованных продуктов питания.
В графе 6 формы указывается стоимость реализованных лекарственных препаратов.
В графе 7 формы указывается стоимость реализованных фильмов, музыки.
В графе 8 формы указывается стоимость реализованных книг, журналов, газет.
В графе 9 формы указывается стоимость реализованных одежды, обуви, спортивных товаров.
В графе 10 формы указывается стоимость реализованной косметики.
В графе 11 формы указывается стоимость реализованных компьютерных, программных обеспечений, за исключением игр.
В графе 12 формы указывается стоимость реализованных компьютерных товаров (диски и флеш-накопитель).
В графе 13 формы указывается стоимость реализованных компьютерных игр и видеоигр.
В графе 14 формы указывается стоимость реализованных фото, телекоммуникационное и оптическое оборудование.
В графе 15 формы указывается стоимость реализованных товары для домашнего использования (мебель и кухонные принадлежности).
В графе 16 формы указывается стоимость реализованных музыкальных инструментов.
В графе 17 формы указывается стоимость реализованных канцелярских товаров.
В графе 18 формы указывается стоимость реализованных запасных частей автотранспортных средств.
В графе 19 формы указывается стоимость других реализованных товаров.
В графе 20 формы указывается стоимость всего реализации без учета возврата.
В графе 21 формы указывается стоимость возврата по реализованным товарам.
В графе 22 формы указывается стоимость всего реализованных товаров с учетом возврата.
В графе 23 формы указывается сумма налога на добавленную стоимость по реализованным товарам.
В графе 24 формы указывается стоимость реализации по оказанным услугам по бронированию и оплате мест услуг размещения (жилье, гостиница)
В графе 25 формы указывается стоимость реализации по оказанным услугам по бронированию и билетам на услуги транспорта (авиа, железнодорожный, морской или речной).
В графе 26 формы указывается стоимость реализации по оказанным услугам по бронированию и билетам на развлекательные мероприятия (спортивные, театр, цирк, концерт).
В графе 27 формы указывается стоимость реализации по оказанным услугам по перевозке пассажиров (авиа, железнодорожный, морской или речной).
В графе 28 формы указывается стоимость реализации по оказанным услугам по перевозке грузов (авиа, железнодорожный, морской или речной).
В графе 29 формы указывается стоимость реализации по оказанным лечебно-оздоровительным и стоматологическим услугам.
В графе 30 формы указывается стоимость реализации по оказанным юридическим услугам.
В графе 31 формы указывается стоимость реализации по оказанным финансовым, бухгалтерским услугам.
В графе 32 формы указывается стоимость реализации по оказанным образовательным услугам.
В графе 33 формы указывается стоимость реализации по оказанным услугам в области рекламы.
В графе 34 формы указывается стоимость реализации по оказанным услугам в области информационно-коммуникационных технологий (телевидение, цифровая телефония).
В графе 35 формы указывается стоимость реализации по другим видам оказанным услугам.
В графе 36 формы указывается стоимость всего реализации без учета суммы возврата по реализованным услугам.
В графе 37 формы указывается сумма возврата по реализованным услугам.
В графе 38 формы указывается всего реализации с учетом суммы возврата по реализованным услугам.
В графе 39 формы указывается сумма налога на добавленную стоимость по оказанным услугам (работам).
В графе 40 формы указывается сумма удержанной комиссии или полученного дохода интернет-площадкой без учета налога на добавленную стоимость.
В графе 41 формы указывается индивидуальный идентификационный номер лица, получившего выплату. Данная графа заполняется в отношении лиц, получивших выплату, которые являются резидентами Республики Казахстан.
В графе 42 формы указывается фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющим личность) лица, получившего выплату.
В графе 43 формы указывается дата выплаты.
В графе 44 формы указывается сумма выплаты без учета налога.
В графе 45 формы указывается сумма налога по начисленной выплате.
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2025 года № 509
Правила представления в орган государственных доходов владельцами интернет-площадок сведений о реализованных товарах, оказанных услугах (работах) и (или) выплатах физическим лицам – резидентам Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения

Интернет-алаң иелерінің мемлекеттік кірістер органына Қазақстан Республикасының резидент – жеке тұлғаларына өткізілген тауарлар, көрсетілген қызметтер (жұмыстар) және (немесе) төлемдер туралы ұсынатын мәліметтерінің нысанын және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 қыркүйектегі № 509 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 56-бабы 5-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Интернет-алаң иелерінің мемлекеттік кірістер органына Қазақстан Республикасының резидент – жеке тұлғаларына өткізілген тауарлар, көрсетілген қызметтер (жұмыстар) және (немесе) төлемдер туралы ұсынатын мәліметтерінің нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Интернет-алаң иелерінің мемлекеттік кірістер органына Қазақстан Республикасының резидент – жеке тұлғаларына өткізілген тауарлар, көрсетілген қызметтер (жұмыстар) және (немесе) төлемдер туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 509 Бұйрыққа 1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Интернет-алаң иелерінің мемлекеттік кірістер органына Қазақстан Республикасының резидент – жеке тұлғаларына өткізілген тауарлар, көрсетілген қызметтер (жұмыстар) және (немесе) төлемдер туралы ұсынылатын мәліметтері
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.kgd.gov.kz интернет – ресурста орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Интернет-алаң иелерінің мемлекеттік кірістер органына Қазақстан Республикасының резидент – жеке тұлғаларына өткізілген тауарлар, көрсетілген қызметтер (жұмыстар) және (немесе) төлемдер туралы ұсынылатын мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі ИАИМ1.
Кезеңділік: ай сайын.
Есепті кезең: 20____ жыл ____ айы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Интернет-алаң иелері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есептік айдан кейінгі айдың 5-інен (бесінен) кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі: __________________.
Жинау әдісі: электронды түрде және (немесе) қағаз жеткізгіште.
Тауарлар мен (немесе) қызметтерді (жұмыстарды) жүзеге асыратын тұлғалардың жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Тауарлар мен (немесе) қызметтерді (жұмыстар ды) жүзеге асыратын тұлғалардың атауы
Тауарлар мен (немесе) қызмет терді (жұмыс тарды) жүзеге асыратын тұлғалардың резидент тік мәртебесі
Қосылған құн салығын қоспағандағы өткізілген тауарлардың құны (теңге)
Азық- түлік
Дәрі-дәрмектер
Фильмдер, музыка
1
2
3
4
5
6
7
Кестенің жалғасы
Кітаптар, журнал дар, газеттер
Киім, аяқ-киім, спорттық тауарлар
Косме тика
Ойындарды қоспағанда, компьютер лік, бағдарламалық қамтамасыз ету
Компью терлік тауарлар (дискілер флеш жинақта ғыштар
Компьютерлік ойындар және бейне ойын дар
Фото, телекоммуникациялық және оптикалық құрылғы
8
9
10
11
12
13
14
Кестенің жалғасы
Тұрмыс
тық тауарлардың (жиһаз және ас үй жабдықтары)
Музыкалық аспаптар
Кеңсе тауарлары
Автокөлік қосалқы бөлшектері
Өзге тауар лар
Қайтар ымды қоспағандағы өткізу дің жалпы құны
Өткізіл ген тауарлар бойынша қайтарым құны
Қайтарым ды ескере отырып өткіз ілген тауарлар дың жал пы құны
15
16
17
18
19
20
21
22
Кестенің жалғасы
Өткізіл ген тауарлар бойын ша қосым ша құн салығы ның сомасы (теңге)
Көрсетілген қызметтердің (жұмыстардың) қосылған құн салығын қоспағандағы құны (теңге)
Орналас тыру қызмет теріндегі (тұрғын үй, қонақ үй) орындар ды брондау және төлеу бойынша көрсетіл ген қызмет тердің өткізу құны
Көлік қызметтеріне (әуе, темір жол, теңіз немесе өзен) билет терді брон дау және төлеу бойынша көрсет ілген қызметтердің өткізу құны
Ойын-сауық іс-шара ларына (спорт тық, театр, цирк, концерт) билеттерді брондау бойынша көрсетіл ген қызмет тердің өткізу құны
Жолау шы ларды тасымал дау қызмет тері (әуе, темір жол, теңіз немесе өзен) бойын ша өткізу дің құны
Жүк тасымал дау қызмет тері (әуе, темір жол, теңіз немесе өзен) бойын ша өткізу дің құны
Емдік-сауықтыру және стоматология лық қызметтердің өткізу құны
23
24
25
26
27
28
29
Кестенің жалғасы
Заң қызметтері нің өткізу құны
Қаржылық, бухгалтерлік қызметтер дің өткізу құны
Білім беру қызмет терінің өткізу құны
Жарнама саласын дағы қызметтердің өткізу құны
Ақпараттық-коммуникация лық технологиялар саласындағы (теледидар, цифрлық телефония) қызметтердің өткізу құны
Өзге де қызмет түрлерінің өткізу құны
30
31
32
33
34
35
Кестенің жалғасы
Көрсетілген қызметтер бойынша қайтарым сомасын қоспағандағы өткізудің жалпы құны
Өткізілген қызметтер бойынша қайтарым сомасы
Қайтарымды ескере отырып өткізілген қызметтердің жалпы құны
Көрсетілген қызметтер (жұмыстар) бойынша қосылған құн салығының сомасы
Қосылған құн салығын қоспағандағы интернет-алаң ұстаған комиссия немесе оның алған табыс сомасы
36
37
38
39
40
Төлемді алған тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі
Төлемді алған тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Төлем жасалған күн
Салықты есептемегендегі төлем сомасы
Есептелген төлем бойынша салық сомасы
41
42
43
44
45
Ескерту: Интернет-алаң иелерінің мемлекеттік кірістер органына Қазақстан Республикасының резидент – жеке тұлғаларына өткізілген тауарлар, көрсетілген қызметтер (жұмыстар) және (немесе) төлемдер туралы ұсынылатын мәліметтер нысанын толтыруға арналған түсіндірме аталған нысанға қоса берілген қосымшада келтірілген.
Атауы _____________________________________________________________
Резиденттік мәртебесі ________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) қолы, телефон _________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _______________________________
______________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда).
Интернет-алаң иелерінің мемлекеттік кірістер органына Қазақстан Республикасының резидент – жеке тұлғаларына өткізілген тауарлар, көрсетілген қызметтер (жұмыстар) және (немесе) төлемдер туралы ұсынылатын мәліметтер нысанға
қосымша
Қазақстан Республикасының резидент–жеке тұлғаларына өткізілген тауарлар, көрсетілген қызметтер (жұмыстар) және (немесе) төлемдер туралы ұсынылатын мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме
Нысанның 1-бағанында жолдың реттік нөмірі.
Нысанның 2-бағанында  тауарларды және (немесе) қызметтерді өткізетін тұлғалардың жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
Аталған баған Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын тауарларды және (немесе) қызметтерді өткізетін тұлғаларға қатысты толтырылады.
Нысанның 3-бағанында тауарларды және (немесе) қызметтерді өткізетін тұлғалардың атауы көрсетіледі.
Нысанның 4-бағанында тауарларды және (немесе) қызметтерді өткізетін тұлғалардың резиденттік мәртебесі көрсетіледі.
Нысанның 5-бағанында өткізілген азық-түлік өнімдерінің құны көрсетіледі.
Нысанның 6-бағанында өткізілген дәрі-дәрмектердің құны көрсетіледі.
Нысанның 7-бағанында өткізілген фильмдер мен музыканың құны көрсетіледі.
Нысанның 8-бағанында өткізілген кітаптар, журналдар, газеттердің құны көрсетіледі.
Нысанның 9-бағанында өткізілген киімдер, аяқ киімдер, спорттық тауарлардың құны көрсетіледі.
Нысанның 10-бағанында өткізілген косметиканың құны көрсетіледі.
Нысанның 11-бағанында ойындардан қоспағанда өткізілген компьютерлік, бағдарламалық қамтамасыз етудің құны көрсетіледі.
Нысанның 12-бағанында өткізілген компьютерлік тауарлардың (дискілер және флеш-жинақтағыш) құны көрсетіледі.
Нысанның 13-бағанында өткізілген компьютерлік ойындар мен бейнеойындардың құны көрсетіледі.
Нысанның 14-бағанында өткізілген фото, телекоммуникациялық және оптикалық жабдықтардың құны көрсетіледі.
Нысанның 15-бағанында өткізілген тұрмыстық тауарлардың (жиһаз және ас үй жабдықтары) құны көрсетіледі.
Нысанның 16-бағанында өткізілген музыкалық аспаптардың құны көрсетіледі.
Нысанның 17-бағанында өткізілген кеңсе тауарларының құны көрсетіледі.
Нысанның 18-бағанында өткізілген автокөлік қосалқы бөлшектерінің құны көрсетіледі.
Нысанның 19-бағанында өткізілген өзге тауарлардың құны көрсетіледі.
Нысанның 20-бағанында қайтарымды қоспағандағы өткізудің жалпы құны көрсетіледі.
Нысанның 21-бағанында өткізілген тауарлар бойынша қайтарым құны көрсетіледі.
Нысанның 22-бағанында қайтарымды ескере отырып өткізілген тауарлардың жалпы құны көрсетіледі.
Нысанның 23-бағанында өткізілген тауарлар бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
Нысанның 24-бағанында орналастыру қызметтеріндегі (тұрғын үй, қонақ үй) орындарды брондау және төлеу бойынша көрсетілген қызметтердің өткізу құны көрсетіледі.
Нысанның 25-бағанында көлік қызметтеріне (әуе, теміржол, теңіз немесе өзен) билеттерді брондау және төлеу бойынша көрсетілген қызметтердің өткізу құны көрсетіледі.
Нысанның 26-бағанында ойын-сауық іс-шараларына (спорттық, театр, цирк, концерт) билеттерді брондау бойынша көрсетілген қызметтердің өткізу құны көрсетіледі.
Нысанның 27-бағанында жолаушыларды тасымалдау қызметтері (әуе, теміржол, теңіз немесе өзен) бойынша өткізудің құны көрсетіледі.
Нысанның 28-бағанында жүк тасымалдау қызметтері (әуе, теміржол, теңіз немесе өзен) бойынша өткізудің құны көрсетіледі.
Нысанның 29-бағанында көрсетілген емдік-сауықтыру және стоматологиялық қызметтердің өткізу құны көрсетіледі.
Нысанның 30-бағанында көрсетілген заң қызметтерінің өткізу құны көрсетіледі.
Нысанның 31-бағанында көрсетілген қаржылық, бухгалтерлік қызметтердің өткізу құны көрсетіледі.
Нысанның 32-бағанында көрсетілген білім беру қызметтерінің өткізу құны көрсетіледі.
Нысанның 33-бағанында көрсетілген жарнама саласындағы қызметтердің өткізу құны көрсетіледі.
Нысанның 34-бағанында көрсетілген ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы (теледидар, цифрлық телефония) қызметтердің өткізу құны көрсетіледі.
Нысанның 35-бағанында көрсетілген өзге де қызмет түрлерінің өткізу құны көрсетіледі.
Нысанның 36-бағанында көрсетілген қызметтер бойынша қайтарым сомасын қоспағандағы өткізудің жалпы құны көрсетіледі.
Нысанның 37-бағанында өткізілген қызметтер бойынша қайтарым сомасы көрсетіледі.
Нысанның 38-бағанында қайтарымды ескере отырып өткізілген қызметтердің жалпы құны көрсетіледі.
Нысанның 39-бағанында көрсетілген қызметтер (жұмыстар) бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
Нысанның 40-бағанында қосылған құн салығын қоспағанда интернет-алаң ұстаған комиссия немесе оның алған табыс сомасы көрсетіледі.
Нысанның 41-бағанында төлемді алған тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Аталған баған төлем алған Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын тұлғаларға қатысты толтырылады.
Нысанның 42-бағанында төлемді алған тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі.
Нысанның 43-бағанында төлем жасалған күн көрсетіледі.
Нысанның 44-бағанында салықты есептемегендегі төлем сомасы көрсетіледі.
Нысанның 45-бағанында есептелген төлем бойынша салық сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 509 Бұйрыққа 2-қосымша
Интернет-алаң иелерінің мемлекеттік кірістер органына Қазақстан Республикасының резидент – жеке тұлғаларына өткізілген тауарлар, көрсетілген қызметтер (жұмыстар) және (немесе) төлемдер туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары
1-бөлім. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила представления в орган государственных доходов владельцами интернет-площадок сведений о реализованных товарах, оказанных услугах (работах) и (или) выплатах физическим лицам – резидентам Республики Казахстан (далее − Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 56 Налогового кодекса Республики Казахстан и определяют порядок представления в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) владельцами интернет-площадок сведений о реализованных товарах, оказанных услугах (работах) и (или) выплатах физическим лицам – резидентам Республики Казахстан.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) интернет-площадка – интернет-магазин и (или) торговая площадка, предназначенные для продажи товаров, оказания услуг, предложений об оказании услуг посредством сети телекоммуникаций общего пользования и Интернета, в том числе оказания посреднических услуг по предоставлению возможности для продажи и оказания услуг, оформления заказа и оплаты иным лицам путем предоставления доступа к интернет-магазину и (или) торговой площадке;
2) владелец интернет-площадки – юридическое лицо, осуществляющее деятельность по организации реализации товаров и услуг;
3) иностранная компания, осуществляющая деятельность посредством интернет-площадки на территории Республики Казахстан – юридическое лицо – нерезидент, осуществляющее реализацию товаров и (или) оказывающее услуги посредством интернет-площадки на территории Республики Казахстан;
4) орган государственных доходов – государственный орган, в пределах своей компетенции осуществляющий обеспечение поступлений налогов и платежей в бюджет, таможенное регулирование в Республике Казахстан, полномочия по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также выполняющий иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок и сроки представления в орган государственных доходов владельцами интернет-площадок сведений о реализованных товарах, оказанных услугах (работах) и (или) выплатах физическим лицам - резидентам Республики Казахстан
3. Владелец интернет-площадки ежемесячно не позднее 5 (пятого) числа, следующего за отчетным месяцем, представляет в Комитет сведения о реализованных товарах, оказанных услугах (работах) и (или) выплатах физическим лицам - резидентам Республики Казахстан (далее – Сведения) по форме согласно приложению 1 к настоящему приказу.

1. Осы интернет-алаң иелерінің мемлекеттік кірістер органына Қазақстан Республикасының резидент – жеке тұлғаларына өткізілген тауарлар, көрсетілген қызметтер (жұмыстар) және (немесе) төлемдер туралы мәліметтерді ұсыну (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 56-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді және интернет-алаң иелері Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетіне (бұдан әрі – Комитет) Қазақстан Республикасының резидент – жеке тұлғаларына өткізілген тауарлар, көрсетілген қызметтер (жұмыстар) және (немесе) төлемдер туралы мәліметтерді ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын ұғымдар:
1) интернет-алаң – ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желісі мен интернет арқылы тауарлар сатуға, қызметтер көрсетуге, қызметтер көрсету туралы ұсыныстарға, оның ішінде интернет-дүкенге және (немесе) сауда алаңына қолжетімділік беру арқылы өзге тұлғаларға көрсетілетін қызметтерді сату және көрсету, тапсырысты ресімдеу және төлем жасау үшін мүмкіндік беру бойынша делдалдық қызметтер көрсетуге арналған интернет-дүкен және (немесе) сауда алаңы.
2) интернет-алаң иесі – тауарлар мен қызметтерді өткізу ісін ұйымдастыратын заңды тұлға;
3) Қазақстан Республикасы аумағында интернет-алаң арқылы қызметін жүзеге асыратын шетелдік компания – Қазақстан Республикасының аумағында интернет-алаң арқылы тауарларды жүзеге асыратын және (немесе) қызмет көрсететін резидент емес заңды тұлға;
4) мемлекеттік кірістер органы – өз құзыреті шегінде салықтар мен бюджетке төленетін төлемдердің түсуін қамтамасыз етуді, Қазақстан Республикасында кедендік реттеуді, Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның қарауына жатқызылған әкімшілік құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу жөніндегі өкілеттіктерді жүзеге асыратын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді орындайтын мемлекеттік орган салық органы болып табылады.
2-бөлім. Интернет-алаң иелерінің мемлекеттік кірістер органына Қазақстан Республикасының резидент – жеке тұлғаларына өткізілген тауарлар, көрсетілген қызметтер (жұмыстар) және (немесе) төлемдер туралы мәліметтерді ұсыну тәртібі мен мерзімдері
3. Интернет-алаң иесі есептік айдан кейінгі айдың 5-інен (бесінен) кешіктірмей Комитетке Қазақстан Республикасының резидент – жеке тұлғаларына өткізілген тауарлар, көрсетілген қызметтер (жұмыстар) және (немесе) төлемдер туралы мәліметтерді (бұдан әрі - Мәліметтер), осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұсынады.

Сведения отражаются в национальной валюте Республики Казахстан - тенге. В случае если реализация товаров и услуг, а также выплаты осуществлены в иностранной валюте, сумма такой реализации и выплаты конвертируется в национальную валюту Республики Казахстан, с применением курса обмена валюты, на дату совершения реализации и (или) выплаты определенным уполномоченным органом совместно с Национальным Банком Республики Казахстан в соответствии с пунктом 6-1 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности".
4. Сведения представляются в Комитет посредством интегрированной системы налогового администрирования (далее – ИСНА), за исключением случаев, когда в ИСНА произошли технические сбои (ошибки). При наличии технических сбоев (ошибок) в ИСНА Сведения представляются в Комитет на бумажном носителе по почтовой связи.
Информация о наличии технических сбоев (ошибок) в ИСНА подтверждается путем публикации пресс-релиза на сайте Комитета о наличии технических сбоев (ошибок).
До установления интеграции в ИСНА Сведения представляются на бумажном носителе.
5. Сведения представляются в Комитет на казахском или русском языках, которые подписываются руководителем или лицом, его замещающим.
Руководитель несет персональную ответственность за достоверность и своевременность представляемых Сведений.
Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях предусмотрена административная ответственность за невыполнение законных требований органов государственных доходов и их должностных лиц.
При отсутствии данных, подлежащих отражению, Сведения представляются с нулевыми значениями.

Мәліметтер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңгемен көрсетіледі. Егер тауарлар мен қызметтердің өткізілуі, сондай-ақ төлемдер шетел валютасында жүзеге асырылған болса, мұндай сатылым мен төлемнің сомасы өткізу және (немесе) төлем жасалған күнге Қазақстан Республикасының "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Заңының 20-бабының 6-1-тармағына сәйкес уәкілетті орган мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бірлесіп айқындаған валюта айырбастаудың нарықтық бағамын қолдана отырып Қазақстан Республикасының ұлттық валютасына конвертацияланады.
4. Мәліметтер Комитетке интеграцияланған салық әкімшілендіру жүйесі (бұдан әрі – ИСӘЖ) техникалық ақаулар (қателер) болған жағдайларды қоспағанда, ИСӘЖ арқылы ұсынылады. ИСӘЖ техникалық ақаулар (қателер) болған жағдайларда Мәліметтер Комитетке қағаз күйінде пошта байланысы арқылы ұсынылады.
ИСӘЖ техникалық ақаулардың (қателердің) бар екендігі туралы ақпарат Комитеттің сайтында техникалық ақаулардың (қателердің) бар екендігі туралы баспасөз релизін жариялау арқылы расталады.
ИСӘЖ интеграция орнатылғанға дейін Мәліметтер қағаз түрінде ұсынылады.
5. Мәліметтер Комитетке қазақ немесе орыс тілінде ұсынылады және оларды ұйым басшысы немесе оны алмастыратын тұлға қол қояды.
Ұйым басшысы ұсынылған Мәліметтердің дұрыстығы мен уақтылығына жеке жауапты болады.
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде мемлекеттік кірістер органдары мен олардың лауазымды адамдарының заңды талаптарын орындамағаны үшін әкімшілік жауапкершілік көзделген.
Толтыруға жататын деректер болмаған жағдайда, Мәліметтер нөлдік мәнімен ұсынылады.