Об утверждении решений органов государственных доходов, связанных с контролем за соблюдением порядка учета, хранения, оценки, дальнейшего использования и реализации имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства и контролем за деятельностью уполномоченных государственных органов, местных исполнительных органов и Государственной корпорации "Правительство для граждан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 сентября 2025 года № 489
Вводится в действие c 1 января 2026 года.
В соответствии с пунктом 4 статьи 49 и со статьями 177 и 178 Налогового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму решения о назначении контроля согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму дополнительного решения к решению о назначении контроля согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму Акта о воспрепятствовании осуществлению контроля согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму Акта контроля согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму Требования об устранении нарушений, выявленных по результатам контроля согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие c 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 сентября 2025 года № 489
Форма
Решение о назначении контроля
"____" _____________ 20___ года №_____
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
в соответствии со статьями 177 и 178 Налогового кодекса Республики Казахстан РЕШИЛ:
1) осуществить контроль в
____________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного государственного органа/ местного исполнительного органа, государственного учреждения, субъекта предпринимательства, а также государственного органа)
____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
____________________________________________________________________
Обоснование назначения контроля: _____________________________________

Мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау, одан әрі пайдалану және өткізу тәртібінің сақталуын бақылауға және уәкілетті мемлекеттік органдардың, жергілікті атқарушы органдардың және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызметін бақылауға байланысты Мемлекеттік кіріс органдарының шешімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 10 қыркүйектегі № 489 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 49-бабының 4-тармағы мен 177 және 178-баптарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекіту:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес бақылауды тағайындау туралы шешімнің нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес бақылауды тағайындау туралы шешімге қосымша шешімнің нысаны;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес бақылауды жүзеге асыруға кедергі жасау туралы акт нысаны;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес бақылау актісінің нысаны;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы талап нысанын қамтиды.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында оның орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 489 бекітілген бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Бақылауды тағайындау туралы шешім
20___ жылғы "____" _____________ №_____
___________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 177 және 178-бабына сәйкес
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1)_________________________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органының/жергілікті атқарушы органның, мемлекеттік
мекеменің, кәсіпкерлік субъектісінің, сондай-ақ мемлекеттік органның толық атауы)
______________________________________________________________________
бақылау жүргізуге ______________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____________________
бақылауды тағайындау негіздемесі: _______________________________________

2) для осуществления контроля направить:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
должность работника (-ов) государственного органа (-ов))
3) срок проведения контроля __рабочих дней с момента вручения решения
4) период осуществления контроля установить с "__" _____ 20__ года по "___" 20__года
5) вопросы осуществления контроля_____________________________________
1) привлечь к осуществлению контроля работника (-ов):
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), должность привлеченного (-ых) работника (-ов), в том числе должностного (-ых) лица (-ц) иных государственных органов)
Руководитель государственного органа __________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность))
Место печати _________________________________(подпись)
Ознакомлен (-а) и решение (копию) получил (-а):
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), должностного лица уполномоченного государственного органа/ местного исполнительного органа, государственного учреждения, субъекта предпринимательства, а также государственного органа, подпись, дата)
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 сентября 2025 года № 489
№ ____
Форма
Форма
Дополнительное решение к решению о назначении контроля от "__" _____года № ______
"____" _____________ 20___ года №______
____________________________________________ (наименование государственного органа)
в соответствии со статьями 177 и 178 Налогового кодекса Республики Казахстан РЕШИЛ:
1) продлить срок осуществления контроля на "____" рабочих дней в уполномоченном Государственном органе/местном исполнительном органе, государственном учреждении, субъекте предпринимательства, а также государственном органе
_______________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного государственного органа/местного исполнительного органа, государственного учреждения, субъекта предпринимательства, а также государственного органа)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
_______________________________________________________________________________
2) продлить период осуществления контроля с "__" ___________ 20_ года по "__" _____ 20__ года

2) бақылау жүргізу үшін жіберілсін: _______________________________________
_______________________________________________________________________
(мемлекеттік органның (органдардың) лауазымды адамының (адамдарының)
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта
көрсетілсе))
3) бақылау өткізу мерзімі шешімді тапсырған кезден бастап__ жұмыс күні
4) бақылау жүргізілетін кезең 20_ жылғы "__" ____ бастап 20__жылғы "_" _____
дейін белгіленсін.
5) бақылау жүргізу мәселелері________________________________________
6) бақылауды жүзеге асыруға мына маман (мамандар) жұмылдырылсын:
____________________________________________________________________
(тексеру жүргізуге өзге мемлекеттік органдардан тартылған жұмыскердің
(жұмыскерлердің), оның ішінде лауазымды адамның (лауазымды адамдардың) тегі,
аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Мемлекеттік органның басшысы ___________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Мөр орны _______________________ (қолы)
Таныстым және шешімді (көшірмесін) алдым: _________________________
____________________________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органының/жергілікті атқарушы органның, мемлекеттік мекеменің, кәсіпкерлік субъектісінің, сондай-ақ мемлекеттік органның лауазымды адамының (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 489 бекітілген бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Бақылауды тағайындау туралы 20__ жылғы "___" _________ № ______ шешімге қосымша шешім
20___ жылғы "____" _____________ №_____
__________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 177 және 178-бабына сәйкес
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1)__________________________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органның/жергілікті атқарушы органның, мемлекеттік
мекеменің, кәсіпкерлік субъектісінің, сондай-ақ мемлекеттік органның атауы)
уәкілетті мемлекеттік органындағы/жергілікті атқарушы органдағы, мемлекеттік мекемедегі, кәсіпкерлік субъектегі, сондай-ақ мемлекеттік органдағы бақылау мерзімі "___" жұмыс күніне ұзартылсын.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________
2) бақылау кезеңі 20__ жылғы "__"____ бастап 20__ жылғы "___" _________
дейін ұзартылсын.

3) включить в состав лиц, осуществляющих контроль, работника (-ов) органа (-ов) государственных доходов:_______________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), должность работника (-ов) государственного органа (-ов))
4) привлечь к осуществлению контроля следующего (-их) работника (-ов):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
должность привлеченного (-ых) работника (-ов), в том числе должностного (-ых) лица (-ц) иных государственных органов)
4) исключить из состава лиц, осуществляющих контроль, работника (-ов) органов государственных доходов и (или) иного (-ых) работника (-ов):
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), должность)
Руководитель государственного органа_______________________________________
Место печати (подпись)_____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность))
Ознакомлен (-а) и дополнительное решение (копию) получил (а):
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), должностного лица уполномоченного государственного органа/местного исполнительного органа, государственного учреждения, субъекта предпринимательства, а также государственного органа, подпись, дата)
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 сентября 2025 года № 489
Форма
Акт о воспрепятствовании осуществлению налогового контроля
"____" _____________ 20___ года №_____
________________________________________(наименование государственного органа)
в соответствии со статьями 177 и 178 Налогового кодекса Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс):
Мы, нижеподписавшиеся должностные лица органов государственных доходов:
1. ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), должность);
2. ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), должность)
на основании Решения о назначении контроля от "_" _____ 20___ года. № ____прибыл(и) на объект для осуществления контроля в отношении _____________________________________________________________________;
(уполномоченного государственного органа/ местного исполнительного органа, государственного учреждения, субъекта предпринимательства, а также государственного органа);
3.________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (уполномоченного государственного органа/ местного исполнительного органа, государственного учреждения, субъекта предпринимательства, а также государственного органа);
Адрес (место нахождения):
Описание факта воспрепятствования: _________________________________
"__" ___________ 20__ года в _____ часов при попытке осуществления контроля представитель налогоплательщика уполномоченного государственного органа/местного исполнительного органа:
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), должность)
Должность:________________________________________________________
воспрепятствовал(а) проведению контроля, а именно:
отказался(лась) подписывать решения о назначении контроля;
не допустил(а) проверяющих допуске к объектам контроля для осуществления обследования;
отказался(лась) предоставить документы и сведений к контролю;
создал(а) иные препятствия, указать: __________________________
факт зафиксирован в присутствии свидетелей / видеозапись / пояснение прилагается.
Правовая квалификация:

3) бақылау жүргізіп жатқан адамдардың құрамына мемлекеттік кірістер органның
жұмыскерлері қосылсын:
___________________________________________________________________
(мемлекеттік органның (органдардың) лауазымды адамының (адамдарының)
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе))
4) бақылауды жүзеге асыруға мына жұмыскерле (жұмыскерлер) тартылсын:
___________________________________________________________________
(бақылау жүргізуге басқа мемлекеттік органдардан тартылған жұмыскердің (жұмыскерлердің), оның ішінде лауазымды адамның (лауазымды адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе))
5) бақылау жүргізіп жатқан адамдардың құрамынан мемлекеттік кірістер органдарының жұмыскері (жұмыскерлері), оның ішінде өзге мемлекеттік органдардың жұмыскері (жұмыскерлері) шығарылсын
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), лауазымы)
Мемлекеттік органның басшысы_____________________________________
Мөр орны ____________________________________________(қолы)
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Таныстым және қосымша шешімнің (көшірмесін) алдым:
___________________________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органның/жергілікті атқарушы органның, мемлекеттік мекеменің, кәсіпкерлік субъектісінің, сондай-ақ мемлекеттік органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 489 бекітілген бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Бақылауды жүзеге асыруға кедергі жасау туралы акт
20__ жылғы "___" ____________ № _______
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 177 және 178-
бабына сәйкес ___________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Біз, мемлекеттік кірістер органдарының төменде қол қойған лауазымды адамдары:
1.______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе),
лауазымы);
2.______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе),
лауазымы)
Бақылауды тағайындау туралы шешім негізінде 20___жылғы "_" _____ №____
_____________________________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органның/жергілікті атқарушы органның, мемлекеттік
мекеменің, кәсіпкерлік субъектісінің және де мемлекеттік органның атауы) қатысты
бақылауды жүзеге асыру үшін объектіге келді;
3.______________________________________________________________
уәкілетті мемлекеттік органның/жергілікті атқарушы органның, мемлекеттік
мекеменің, кәсіпкерлік субъектісінің, сондай-ақ мемлекеттік органның жеке
сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
Мекенжайы (орналасқан жері):
Кедергі жасау фактісінің сипаттамасы: ________________________________
20__ жылғы "__" ___________ ___сағатта бақылауды жүзеге асыру әрекеті кезінде
уәкілетті мемлекеттік органның/жергілікті атқарушы органның салық төлеушінің
өкілі:
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе),
лауазымы)
Лауазымы:________________________________________________________
бақылау жүргізуге кедергі келтірді, атап айтқанда:
бақылауды тағайындау туралы шешімдерге қол қоюдан бас тартты;
тексерушілерді тексеруді жүзеге асыру үшін бақылау объектілеріне жіберуге жол бермеді;
құжаттар мен бақылауға мәліметтер беруден бас тартты;
басқа кедергілерді жасады, көрсету: ___________________________________
факт куәгерлердің қатысуымен тіркелді/бейнежазба/түсініктеме қоса беріледі.
Құқықтық біліктілік:

В соответствии с пунктом 6 статьи 177 и пунктом 6 статьи 178 Налогового кодекса, должностные лица субъекта такого контроля оказывают содействие должностным лицам органа государственных доходов, осуществляющим контроль в получении документов и сведений, необходимых для осуществления такого контроля и в допуске к объектам контроля для осуществления обследования.
При осуществлении контроля воспрепятствование влечет ответственность в соответствии со статьей __ Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях.
Приложение:
☑ Фото/видеофиксация
☑ Объяснительные записки
☑ Пояснения свидетелей
Подписи: Должностные лица органов государственных доходов:
1.___________________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность))
2.___________________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность))
Должностные лица (уполномоченного государственного органа/местного исполнительного органа, государственного учреждения, субъекта предпринимательства, а также государственного органа):
Подписал(а):____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность))
От подписи отказался(ась), что зафиксировано в настоящем акте
Свидетели (при наличии):
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность))
Приложение 4 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 сентября 2025 года № 489
Форма
Акт контроля
"____" _____________ 20___ года № __________
В соответствии с пунктом 10 статьи 177 и пунктом 10 статьи 178 Налогового кодекса Республики Казахстан Акт контроля содержит:
1) место осуществления контроля, дату составления акта контроля;
2) наименование органа государственных доходов, осуществившего контроль;
3) должности, фамилии, имена и отчества (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) должностных лиц органа государственных доходов, осуществлявших контроль;
4) контроль произведен на основании решения (дело № и дата, № решение и дата, орган инициирования контроля, дата начала и окончания контроля);
5) фамилию, имя и отчество или наименование субъекта контроля, фамилию, имя и отчество руководителя (уполномоченного должностного лица), идентификационный номер, а также адрес субъекта контроля;
6) период осуществления контроля;
7) должности, фамилии, имена и отчества должностных лиц субъекта контроля, с ведома и в присутствии которых осуществлялся контроль;

Салық кодексінің 177-бабы 6-тармағына және 178-бабының 6-тармағына сәйкес мұндай бақылау субъектісінің лауазымды адамдары осындай бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті құжаттар мен мәліметтерді алуда және тексеруді жүзеге асыру үшін бақылау объектілеріне жіберуде бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамдарына жәрдем көрсетеді.
Бақылауды жүзеге асыру кезінде кедергі Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің __бабына сәйкес жауаптылыққа әкеп соғады.
Қосымша:
☑ Фото / бейне түсіру
☑ Түсіндірме жазбалар
☑ Куәгерлердің түсіндірмелері
Қолтаңбалар:
Мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдары:
1._____________________________________________________қолы
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе))
2._____________________________________________________қолы
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Лауазымды тұлғалар (уәкілетті мемлекеттік органның/жергілікті атқарушы органның,
мемлекеттік мекеменің, кәсіпкерлік субъектісінің және де мемлекеттік органның):
Қол қойды: _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Қол қоюдан бас тартқаны осы актіде расталған
Куәгерлер (бар болса):________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 489 бекітілген бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Бақылау актісі
20___ жылғы "____" _____________ № __________
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 177-бабы 10-тармағына және 178-бабының
10-тармағына сәйкес бақылау актісі:
1) бақылауды жүзеге асыру орны, бақылау актісін жасау күні;
2) бақылауды жүзеге асырған мемлекеттік кірістер органының атауы;
3) бақылауды жүзеге асырған мемлекеттік кірістер органы лауазымды адамдарының лауазымдары, тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе);
4) бақылау шешім негізінде жүргізілді (іс № және күні, шешім № және күні, бақылауға бастамашылық жасау органы, бақылаудың басталу және аяқталу күні);
5) бақылау субъектісінің тегі, аты және әкесінің аты немесе атауы, басшының (уәкілетті лауазымды адамның) тегі, аты және әкесінің аты, сәйкестендіру нөмірі, сондай-ақ бақылау субъектісінің мекенжайы;
6) бақылауды жүзеге асыру кезеңі;
7) бақылау субъектісі лауазымды адамдарының білімімен және қатысуымен бақылау жүзеге асырылған лауазымдары, тегі, аты және әкесінің аты;

8) перечень представленных к контролю документов;
9) перечень не представленных к контролю документов;
10) дополнительные сведения о документах;
11) сведения о предыдущем контроле и принятых мерах по устранению ранее выявленных нарушений;
12) результаты осуществленного контроля;
Должности, фамилии, имена и отчества (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) должностных лиц органа государственных доходов, осуществлявших контроль: ______________________ подписи: ______
Должности, фамилии, имена и отчества (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) ответственных должностных лиц уполномоченного органа: _________________подписи: ______
Приложение 5 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 сентября 2025 года № 489
Форма
Требование об устранении нарушений, выявленных по результатам контроля
В соответствии со статьями 177 и 178 Налогового кодекса Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс) _______ (наименование государственного органа) сообщает Вам___________________
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), руководителя уполномоченного государственного органа/местного исполнительного органа, государственного учреждения, субъекта предпринимательства, а также государственного органа, полное наименование уполномоченного государственного органа/ местного исполнительного органа, государственного учреждения, субъекта предпринимательства, а также государственного органа адрес)
_____________________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
о необходимости устранения нарушений, выявленных по результатам контроля:
_____________________________________________________________________________
(суть нарушения, с указанием сумм, подлежащих внесению в бюджет (при наличии))
____________________________________________________________________________
В соответствии со статьями 177 и 178 Налогового кодекса Вам необходимо устранить нарушение (-я) указанное (-ые) в акте контроля №___ от _____ 20___ года в течение 30 (тридцати) рабочих дней со дня вручения (получения) настоящего требования.
В соответствии со статьями 199 и 200 Налогового кодекса Вы имеете право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органа государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд в порядке, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан.
Руководитель государственного органа_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность))
Место печати _____________________ (подпись)
Требование получил ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
руководителя уполномоченного государственного органа/местного исполнительного
органа, государственного учреждения, субъекта предпринимательства, а также
государственного органа подпись, дата)
Требование вручил уполномоченному государственному органу/ местному исполнительному органу, государственному учреждению, субъекту предпринимательства, а также государственному органу
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
должностного лица государственного органа, подпись, дата)
Требование отправлено уполномоченному государственному органу/местному исполнительному органу, государственному учреждению, субъекту предпринимательства, а также государственному органу
______________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки)

8) бақылауға ұсынылған құжаттардың тізбесі;
9) бақылауға ұсынылмаған құжаттардың тізбесі;
10) құжаттар туралы қосымша мәліметтер;
11) алдыңғы бақылау және бұрын анықталған бұзушылықтарды жою бойынша қабылданған шаралар туралы мәліметтер;
12) жүзеге асырылған бақылау нәтижелерін қамтиды.
Бақылауды жүзеге асырған мемлекеттік кірістер органы лауазымды адамдарының лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта
көрсетілсе): ____________________қолтаңбалары: ____
Уәкілетті органның жауапты лауазымды адамдарының лауазымы, тегі, аты және
әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе):
___________________қолтаңбалары: _______
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 489 бекітілген бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы талап
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 177 және 178-бабына сәйкес
___________________________________________(мемлекеттік органның атауы)
Сізге_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе),
уәкілетті мемлекеттік органның/жергілікті атқарушы органның, мемлекеттік
мекеменің, кәсіпкерлік субъектісінің, сондай-ақ мемлекеттік органның басшысының,
уәкілетті мемлекеттік органның/ жергілікті атқарушы органның, мемлекеттік
мекеменің, кәсіпкерлік субъектісінің, сондай-ақ мемлекеттік органның толық атауы
мекенжайы)
_____________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі бақылау нәтижелері бойынша
анықталған бұзушылықтарды жою қажеттілігі туралы:
________________________________________________________________
(бюджетке енгізуге жататын сомаларды көрсете отырып, бұзушылықтың мәні (бар болса))
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 177 және 178-бабына сәйкес Сізге 20__ жылғы №____бақылау актісінде көрсетілген бұзушылықты (бұзушылықтарды) осы талап табыс етілген (алынған) күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде жою қажет.
Салық кодексінің 199 және 200-бабына сәйкес Сіз мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген тәртіппен шағымдануға құқығыңыз бар.
Мемлекеттік органның басшысы ____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Мөр орны ________________________________(қолы)
Талап алды________________________________________________________
уәкілетті мемлекеттік орган/жергілікті атқарушы органның, мемлекеттік мекеменің,
кәсіпкерлік субъектінің, сондай-ақ мемлекеттік орган басшысының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), қолы, күні)
Талап уәкілетті мемлекеттік органға/жергілікті атқарушы органға, мемлекеттік
мекемеге, кәсіпкерлік субъектіге, сондай-ақ мемлекеттік органға жолданды
______________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке
басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), қолы, күні)
Талап уәкілетті мемлекеттік органға/жергілікті атқарушы органға, мемлекеттік
мекемеге, кәсіпкерлік субъектіге, сондай-ақ мемлекеттік органға жіберілді
_______________________________ (жіберу фактісін растайтын құжат)