О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 мая 2025 года № 219 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 5 августа 2025 года № 423
ПРИКАЗЫВАЮ:

"Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түскен ақша өз иелігінде қалатын тауарлары (жұмыстары, көрсетілетін қызметтері) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 6 мамырдағы № 219 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2025 жылғы 5 тамыздағы № 423 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:

1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 мая 2025 года № 219 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении" следующие изменения и дополнения:
в Классификаторе перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении, утвержденном указанным приказом:
в наименовании раздела "Услуги, предоставляемые государственными учреждениями в сфере сортоиспытания сельскохозяйственных растений" внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
строку 1 раздела "Услуги, предоставляемые государственными учреждениями в сфере сортоиспытания сельскохозяйственных растений" изложить в следующей редакции:
"
Услуги, предоставляемые государственными учреждениями в сфере сортоиспытания сельскохозяйственных растений
Вид бюджета
Наименование товаров (работ, услуг)/источники образования денег от реализации товаров (работ, услуг)
Направления использования
Обоснование
Функциональная группа
Подфункция
Администратор программ
Программа
Подпрограмма
Код това ро (раб от, усл уг)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
РБ
10
1

1. "Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түскен ақша өз иелігінде қалатын тауарлары (жұмыстары, көрсетілетін қызметтері) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 6 мамырдағы № 219 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түскен ақша өз иелігінде қалатын тауарлары (жұмыстары, көрсетілетін қызметтері) тізбесінің сыныптауышында:
"Ауыл шаруашылық өсiмдiктерiнiң сорттарын сынақтан өткiзу саласында мемлекеттiк мекемелер ұсынатын қызметтер" бөлімінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттiк мекемелер ұсынатын ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сұрыптық сынау саласында көрсетілетін қызметтер";
"Мемлекеттiк мекемелер ұсынатын ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сұрыптық сынау саласында көрсетілетін қызметтер" бөлімінің 1-жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
Мемлекеттiк мекемелер ұсынатын ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сұрыптық сынау саласында көрсетілетін қызметтер
Бюджет түрi
Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердiң) атауы/тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi) өткізуден түскен ақшаның пайда болу көздерi
Пайдалану бағыттары
Негiздеме
Функционалдық топ
Кiшi функция
Бағдарламалар әкiмшiсi
Бағдарлама
Кiшi бағдарлама
Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердiң) коды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
РБ
10
1

212
255
100
037
Услуги по реализации продукции, полученной в результате проведения сортоиспытания сельскохозяйственных растений
1) проведение сельскохозяйственных работ и лабораторных исследований на сортоиспытательных станциях и участках;
2) приобретение транспортных средств, сельскохозяйственной техники, тракторов, комбайнов, силовых машин и оборудований, машин-генераторов, рабочих машин и оборудований, измерительных приборов, регулирующих приборов и устройств, лабораторного оборудования, компьютерного оборудования, прочих машин и оборудований, инструментов механизированных и немеханизированных орудий труда общего назначения, производственного инвентаря и принадлежностей, хозяйственного инвентаря, предметов противопожарного назначения, прочего производственного и хозяйственного инвентаря и инструментов;

212
255
100
037
Ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сұрыптық сынау нәтижесiнде алынған өнiмдердi өткізу бойынша көрсетілетін қызметтер
1) сұрыптық сынау станциялары мен учаскелерінде ауыл шаруашылығы жұмыстарын және зертханалық зерттеулер жүргізу;
2) көлік құралдарын, ауыл шаруашылығы техникасын, тракторларды, комбайндарды, күштік машиналар мен жабдықтарды, генератор машиналарын, жұмыс машиналары мен жабдықтарды, өлшеу аспаптарын, реттеуші аспаптар мен құрылғыларды, зертханалық жабдықтарды, компьютерлік жабдықтарды, өзге де машиналар мен жабдықтарды, жалпы мақсатқа арналған механикаландырылған және механикаландырылмаған еңбек құралдарын, өндірістік мүкәммал мен керек-жарақтарды, шаруашылық мүкәммалын, өртке қарсы мақсатқа арналған заттарды, өзге де өндірістік және шаруашылық мүкәммал мен құралдарды сатып алу;

3) проведение научных исследований в сфере сортоиспытания сельскохозяйственных растений;
4) оплата труда внештатных сезонных специалистов и рабочих, технического персонала, привлекаемых государственным учреждением в сфере сортоиспытания для проведения сельскохозяйственных и лабораторных работ в сфере сортоиспытания;
5) приобретение топлива, горюче-смазочных материалов (масло, тосол, дрова, уголь, торф, бензин, керосин, мазут, автол и другие горюче-смазочные материалы), талонов на горюче-смазочные материалы, а также оплата услуг по погрузке, разгрузке, транспортировке и хранению топлива всех видов;
6) приобретение прочих материалов (посадочный материал, семена, удобрения, пестициды, технические носители информации, почтовые марки, маркированные конверты, бланочная продукция, журналы регистраций входящей (исходящей) корреспонденции, картриджи, тонеры);
7) приобретение лекарственных средств, изделий медицинского назначения, аптечек (аптечек для автомобилей);
8) приобретение строительных материалов, используемых в процессе строительства и монтажных работ (рукан (рубероид), смесители, раковины, унитазы, душевые кабинки, ванны, дверной блок, оконный блок, коннектор, кабель-канал, двери, ручки на двери, дверной доводчик, замок врезной, розетки, выключатели, линолеум, ковролан);
9) приобретение хозяйственных материалов (электрических сетевых фильтров, удлинителей, посуд, чистящих, дезинфицирующих, моющих средств для содержания помещений, освежителей воздуха, мешков для мусора; ветоши, перчаток хозяйственных, черенков для лопат, батареек, шпагатов, шлангов, туалетной бумаги, бумажных полотенец, принадлежностей для уборки помещений, канцелярских принадлежностей, специальной одежды, коробок, мешков для семян);
10) оплата услуг всех видов связи, в том числе интернет-связи, коммунальных услуг, аренды помещений и зданий, по агрохимическому обследованию почв и проведению мелиоративных мероприятий, по поверке весового и специализированного оборудования;
11) приобретение подписных изданий, научной, методической и специальной литературы;
12) издание научных, методических материалов и официальных бюллетеней;
13) подготовка и повышение квалификации специалистов;
14) оплата услуг по переводу иностранной корреспонденции и научной документации;
15) проведение массовых мероприятий по рекламе и пропаганде перспективных и ценных сортов сельскохозяйственных растений (дни поля, семинары, выставки, экскурсии, презентации);

3) ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сұрыптық сынау саласында ғылыми зерттеулер жүргізу;
4) сұрыптық сынау саласында ауыл шаруашылығы және зертханалық жұмыстарды жүргізу үшін сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеме тартатын штаттан тыс маусымдық, мамандар мен жұмысшыларға, техникалық персоналға, еңбекақы төлеу;
5) отын, жанар-жағармай материалдарын (май, тосол, отын, көмір, шымтезек, бензин, керосин, мазут, автол және басқа да жанар-жағармай материалдары), жанар-жағармай материалдарына талондар сатып алу, сондай-ақ отынның барлық түрлерін тиеу, түсіру, тасымалдау және сақтау бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу;
6) өзге де материалдарды (отырғызу материалы, тұқымдар, тыңайтқыштар, пестицидтер, техникалық ақпарат тасығыштар, почта маркалары, таңбаланған конверттер, бланк өнімдері, кіріс (шығыс) хат-хабарларды тіркеу журналдары, картридждер, тонерлер) сатып алу;
7) дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды, дәрі қобдишаларын (автомобильдерге арналған дәрі қобдишаларын) сатып алу;
8) құрылыс және монтаждау жұмыстары процесінде пайдаланылатын құрылыс материалдарын (рукан (рубероид), араластырғыштар, раковиналар, унитаздар, душ кабиналары, ванналар, есік блогы, терезе блогы, коннектор, кәбіл каналы, есіктер, есіктегі тұтқалар, есік жеткізгіш, ойма құлып, розеткалар, ажыратқыштар, линолеум, ковролан) сатып алу;
9) шаруашылық материалдарын (электр желілік сүзгілерді, ұзартқыштарды, ыдыстарды, үй-жайларды күтіп ұстауға арналған тазалағыш, дезинфекциялағыш, жуғыш құралдарды, ауа тазартқыштарды, қоқысқа арналған қаптарды; шүберектерді, шаруашылық қолғаптарды, күректерге арналған саптарды, батареяларды, шпагаттарды, шлангілерді, дәретхана қағазын, қағаз сүлгілерді, үй-жайларды жинауға арналған керек-жарақтарды, кеңсе керек-жарақтарын, арнайы киімдер, қораптар, тұқымдарға арналған қаптар) сатып алу;
10) байланыстың барлық түрлерінің көрсетілетін қызметтеріне, оның ішінде интернет байланысы, коммуналдық көрсетілетін қызметтерге, үй-жайлар мен ғимараттарды жалға алу, топырақты агрохимиялық зерттеп-қарау және мелиорациялық іс-шаралар жүргізу бойынша, таразылық және мамандандырылған жабдықтарды тексеру бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу;
11) жазылым басылымдарын, ғылыми, әдістемелік және арнайы әдебиет сатып алу;
12) ғылыми, әдістемелік материалдар мен ресми бюллетеньдер шығару;
13) мамандар даярлау және олардың біліктілігін арттыру;
14) шетелдік хат-хабарларды және ғылыми құжаттаманы аудару бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу;
15) ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің перспективалы және бағалы сұрыптарын жарнамалау және насихаттау жөніндегі бұқаралық іс-шараларды (дала күндері, семинарлар, көрмелер, экскурсиялар, таныстырылымдар) өткізу;

16) текущий ремонт зданий, сооружений и объектов, связанных с функционированием государственного учреждения в сфере сортоиспытания (общестроительные работы, гидроизоляционные работы, работы по монтажу электропроводов и установке электроарматуры, электромонтажные работы по установке оборудования электросвязи, установка электрооборудования в здании, проведение линий локальной сети (электричества), газификация, монтаж (установка), демонтаж водопроводного счетчика, электросчетчика, силового щитка, электроавтомата, трансформатора, сплит-систем, газового счетчика, установка лабораторного оборудования);
17) техническое обслуживание, текущий ремонт отопительной, канализационной, водопроводной системы, сварочные работы, водопроводные работы, установку заборов и оград, ставней и навесов, ворот, монтаж (установку) кондиционера, антенн для зданий;
18) штукатурные, малярные работы, стекольные работы, установку перегородок в помещении;
19) приобретение запасных частей, предназначенных для ремонта и замены изношенных частей в оборудовании, тракторах, комбайнах, транспортных средствах (автомобильные двигатели, аккумулятор, аккумуляторные батареи, трос, маховик, сальники, реле, водяной насос, крестовина, амортизаторы и другие запасные части), компьютерной техники (материнская плата, жесткий диск, кулер, оперативное запоминающее устройство, блок питания);
20) командировочные расходы работников государственного учреждения в сфере сортоиспытания и технического персонала, в пределах и в том числе за пределами Республики Казахстан, в пределах норм возмещения командировочных расходов согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
21) поощрение работников государственного учреждения в сфере сортоиспытания за трудовые показатели;
22) оплата услуг по разработке и экспертизе проектной (технико-экономического обоснования) документации, изготовлению топографической съемки земельного участка, разработке землеустроительного проекта, установлению на местности границ земельного участка, изготовлению и выдаче идентификационного документа на земельный участок;
23) затраты на аренду транспортных средств для проведения сельскохозяйственных работ;
24) текущие затраты (штрафы, неустойка, комиссионные платежи, вступительные взносы, государственная пошлина, налоги и другие обязательные платежи в бюджет, пеня и штрафы по ним (кроме социального налога));
25) затраты на приобретение помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств, а также оформление земли, на которой размещены помещения, здания и сооружения;

16) сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеменің жұмыс істеуімен байланысты ғимараттарды, құрылысжайлар мен объектілерді ағымдағы жөндеу (жалпы құрылыс жұмыстары, гидрооқшаулау жұмыстары, электр сымдарын монтаждау және электр арматурасын орнату бойынша жұмыстар, электр байланысы жабдығын орнату бойынша электр монтаждау жұмыстары, ғимаратқа электр жабдығын орнату, жергілікті желі (электр) желілерін жүргізу, газдандыру, монтаждау (орнату), су құбыры есептегішін, электр есептегішті, күш қалқаншасын, электр автоматын, трансформаторды, сплит-жүйелерді, газ есептегішін демонтаждау, зертханалық жабдықты орнату);
17) жылыту, кәріз, су құбыры жүйесіне техникалық қызмет көрсетуге, оны ағымдағы жөндеуге, дәнекерлеу жұмыстарына, су құбыры жұмыстарына, қоршаулар мен дуалдарды, қақпалар мен бастырмаларды, қақпаларды орнатуға, ауабаптағышты, ғимараттарға арналған антенналарды монтаждау (орнату);
18) сылау, сырлау жұмыстарына, шыны жұмыстарына, үй-жайда арақабырғалар орнату;
19) жабдықтардағы, тракторлардағы, комбайндардағы, көлік құралдарындағы тозған бөлшектерді жөндеуге және ауыстыруға арналған қосалқы бөлшектерді (автомобиль қозғалтқыштары, аккумулятор, аккумуляторлық батареялар, трос, сермер, тығыздамалар, реле, су сорғысы, айқастырма, амортизаторлар және басқа да қосалқы бөлшектер), компьютерлік техниканы (негізгі плата, қатты диск, кулер, жедел есте сақтау құрылғысы, қоректендіру блогы) сатып алу;
20) Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің және техникалық персоналдың, Қазақстан Республикасының шегінде және одан тыс жерлерге іссапар шығыстары;
21) сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеменің жұмыскерлерін еңбек көрсеткіштері үшін көтермелеу;
22) жобалау құжаттамасын (техникалық-экономикалық негіздеме) әзірлеу және сараптау, жер учаскесінің топографиялық түсірілімін дайындау, жерге орналастыру жобасын әзірлеу, жергілікті жерде жер учаскесінің шекараларын белгілеу, жер учаскесіне сәйкестіндіру құжатын дайындау және беру бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу;
23) ауыл шаруашылығы жұмыстарын жүргізуге арналған көлік құралдарын жалдау шығындары;
24) ағымдағы шығындар (айыппұлдар, тұрақсыздық айыбы, комиссиялық төлемдер, кіру жарналары, мемлекеттік баж, салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, олар бойынша өсімақылар мен айыппұлдар (әлеуметтік салықтан басқа));
25) үй-жайларды, ғимараттарды, құрылысжайларды, беріліс құрылғыларын ресімдеу, сондай-ақ үй-жайлар, ғимараттар мен құрылысжайлар орналасқан жерді ресімдеу шығындары;

26) приобретение и установка офисного оборудования, офисной техники, информационных систем и программного обеспечения, антивирусной программы, специального программного обеспечения автоматической обработки данных результатов в сфере сортоиспытания сельскохозяйственных растений;
27) оплата услуг по техническому осмотру, обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств;
28) оплата услуг по установке, обслуживанию программного обеспечения Webkassa 2.0, консультационных услуг по поддержке программного обеспечения, обработке данных, созданию баз данных, техническому обслуживанию веб-порталов в сфере государственного сортоиспытания;
29) оплата услуг по вывозу твердых бытовых отходов, услуг дезинфекции, дезинсекции, дератизации;
30) оплата услуг по диагностике, ремонту транспортных средств, замене автомобильного масла, монтажу шин, замене резины, техническому обслуживанию транспортных средств;
31) оплата за установку приборов учета электроэнергии, воды, газа с прохождением государственной проверки и программированием;
32) изготовление баннера, бланков, твердых папок, благодарственных писем, грамот, специальных журналов, штампов, стендов;
33) оплата услуг по ремонту, сборке, установке, обслуживанию офисной техники, компьютеров и периферийных устройств, принтера, серверного оборудования, копировального аппарата, факса, оборудования для систем пожарной сигнализации и огнетушителей;
34) представительские расходы;

26) ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сұрыптық сынау саласындағы нәтижелерді деректерін автоматты түрде өңдеуге офистік жабдықтарды, офистік техниканы, ақпараттық жүйелер мен бағдарламалық қамтылымды, вирусқа қарсы бағдарламаны, арнайы бағдарламалық қамтылымды сатып алу және орнату;
27) көлік құралдарын техникалық қарап-тексеру, иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу;
28) Webkassa 2.0 бағдарламалық қамтылымын орнату, оған қызмет көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерге, бағдарламалық қамтылымды қолдау бойынша консультациялық қызмет көрсету, деректерді өңдеу, дерекқорлар құру, мемлекеттік сұрыптық сынау саласындағы веб-порталдарға техникалық қызмет көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу;
29) қатты тұрмыстық қалдықтарды шығару бойынша көрсетілетін қызметтерге, дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизациялау бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу;
30) көлік құралдарын диагностикалау, жөндеу, автомобиль майын ауыстыру, шиналарды монтаждау, резеңкені ауыстыру, көлік құралдарына техникалық қызмет көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу;
31) электр энергиясын, суды, газды есепке алу аспаптарын мемлекеттік тексеруден өткізе және бағдарлама жасай отырып орнату үшін ақы төлеу;
32) баннерлер, бланкілер, қатты папкалар, алғыс хаттар, грамоталар, арнайы журналдар, мөртабандар, стендтер дайындау;
33) офистік техниканы, компьютерлер мен перифериялық құрылғыларды, принтерлерді, серверлік жабдықтарды, көшіру аппаратын, факсты, өрт дабылдамасы жүйелері мен өрт сөндіргіштерге арналған жабдықты жөндеу, құрастыру, орнату, оларға қызмет көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу;
34) өкілдік шығыстар;

35) оплата обязательных пенсионных взносов работодателей;
36) добровольное исполнение исполнительного документа государственным учреждением до предъявления инкассового распоряжения в территориальное подразделение казначейства;
37) оплата гарантийного взноса;
38) оплата услуг по хранению зерна;
39) абонентская плата за годовое обслуживание лицевого счета клиента в регистраторской информационной системе;
40) оплата стоимости работ органа по аккредитации по проведению оценок (112, 116, 121, 122, 123, 124, 131, 135, 136, 144, 149, 151, 152, 153, 156, 157, 158, 159, 161, 162, 165, 169, 412, 413, 414, 416, 419 и 421).
Статья 25 Закона Республики Казахстан "Об охране селекционных достижений", статья 23-4 Закона Республики Казахстан "О семеноводстве", приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 апреля 2025 года № 135 "Об утверждении Правил осуществления платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственным учреждением в сфере сортоиспытания, использования им денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в его распоряжении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36050).
";
раздел "Услуги, предоставляемые государственными учреждениями Вооруженных Сил, специализирующимися в области спорта" изложить в следующей редакции:
"
Услуги, предоставляемые государственными учреждениями Вооруженных Сил, в сфере спорта
Вид бюд жета
Наименование товаров (работ, услуг)/источники образования денег от реализации товаров (работ, услуг)
Направления использования
Обоснование
Функ цио наль ная гру ппа
Под фун кция
Адми нистр атор прог рамм
Прог рамма
Под прог рамма
Код това ров (раб от, усл уг)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
РБ
02
1

35) жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналарын төлеу;
36) аумақтық қазынашылық бөлімшесіне инкассалық өкім ұсынылғанға дейін мемлекеттік мекеменің атқарушылық құжатты ерікті түрде орындау;
37) кепілдік жарнаны төлеу;
38) астықты сақтау бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу;
39) тіркеуші ақпараттық жүйедегі клиенттің дербес шотына жылдық қызмет көрсеткені үшін абоненттік төлемақы төлеу;
40) аккредиттеу жөніндегі органның бағалау жүргізу бойынша жұмыстарының құнын төлеу. (112, 116, 121, 122, 123, 124, 131, 135, 136, 144, 149, 151, 152, 153, 156, 157, 158, 159, 161, 162, 165, 169, 412, 413, 414, 416, 419 және 421).
"Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабы, "Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 23-4-бабы, "Сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеменің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуі бойынша ақылы қызмет түрлерін жүзеге асыру, оның тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін, өз иелігінде қалатын ақшаны пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 29 сәуірдегі № 135 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 36050 болып тіркелді).
";
"Спорт саласында мамандандырылатын Қарулы Күштердiң мемлекеттiк мекемелерi ұсынатын қызметтер" бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қарулы Күштердiң мемлекеттiк мекемелерi ұсынатын спорт саласында көрсетілетін қызметтер
Бюджет түрi
Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердiң) атауы/тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi) өткізуден түскен ақшаның пайда болу көздерi
Пайдалану бағыттары
Негiздеме
Функционалдық топ
Кiшi функция
Бағдарламалар әкiмшiсi
Бағдарлама
Кiшi бағдарлама
Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердiң) коды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
РБ
02
1

208
047
100
043
Физкультурно-оздоровительные и спортивные услуги
1) укрепление материально-технической (учебно-материальной) базы;
2) приобретение оборудования, имущества и инвентаря (в том числе мебели);
3) хозяйственные расходы (оплата услуг связи, коммунальных услуг, приобретение предметов и материалов для текущих и хозяйственных целей, расходы на приобретение товаров (канцелярских), эксплуатационные расходы оборудования и техники);

208
047
100
043
Дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық көрсетілетін қызметтер
1) материалдық-техникалық (оқу- материалдық) базаны нығайту;
2) жабдықты, мүлікті және мүкәммалды (оның ішінде жиһазды) сатып алу;
3) шаруашылық шығыстар (байланыс қызметіне, коммуналдық қызметке ақы төлеу, ағымдағы және шаруашылық мақсат үшін заттар мен материалдарды сатып алу, тауарды (кеңселік) сатып алуға арналған шығыстар, жабдық пен техниканы пайдалану шығыстары);

4) реконструкция и капитальный (текущий) ремонт зданий и сооружений, а также оплата услуг по обслуживанию зданий и сооружений;
5) командировочные расходы внутри страны и за ее пределами, связанные с проведением исследований, стажировок, курсов, участием в выставках, семинарах, научных конференциях, дистанционных советах, в том числе международных, в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан, а также проведение совместной работы Казахстана и иностранных государств;
6) банковские услуги;

4) ғимарат пен құрылысжайды реконструкциялау және күрделі (ағымдағы) жөндеу, сондай-ақ ғимарат пен құрылысжайға қызмет көрсету бойынша көрсетілетін қызметке ақы төлеу;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде зерттеу, тағылымдама, курс өткізуге, көрмеге, семинарға, ғылыми конференцияға, қашықтан өткізілетін кеңеске оның ішінде халықаралыққа қатысуға, сондай-ақ Қазақстан мен шет мемлекеттердің бірлескен жұмысына байланысты ел ішіндегі және одан тыс жердегі іссапар шығыстары;
6) банк көрсететін қызметтер;

7) внесение для обеспечения исполнения договора о государственных закупках и суммы через электронный кошелек;
8) установление доплат, надбавок, премий и выплат стимулирующего характера в размере до 30 % от дохода при выполнении плана дохода;
9) оплата неустойки, начисленной в соответствии с условиями договора закупа услуг в рамках государственных закупок;
10) оплата транспортных услуг;
11) оплата представительских расходов;

7) мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету үшін электрондық әмиян арқылы соманы енгізу;
8) кіріс жоспарын орындау кезінде табыстың 30 %-на дейінгі мөлшерде қосымша ақы, үстемеақы, сыйлықақы және ынталандыру сипатындағы төлемді белгілеу;
9)мемлекеттік сатып алу шеңберінде көрсетілетін қызметті сатып алу шартының талаптарына сәйкес есептелген тұрақсыздық төлемін төлеу;
10) көлік қызметтеріне ақы төлеу;
11) өкілдік шығыстарды төлеу;

12) аренда помещений, транспортных средств и оборудований, приобретение учебных пособий, наглядных материалов для проведения обучения по заказам (заявкам) физических и юридических лиц;
13) проведение обучающих семинаров, конференций, а также повышение квалификации специалистам по физической подготовке Вооруженных Сил, тренерам и инструкторам
14) проведение кофе-брейков, приобретение сувенирной продукции, денежное вознаграждение в рамках выставок, семинаров, конференций, в том числе международных, круглых столов, конкурсов;

12) жеке және заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша оқыту үшін үй-жайды, көлік құралдары мен жабдықтарды жалға алуға, оқу құралын, көрнекі материалды сатып алу;
13) Қарулы Күштердің дене дайындығы жөніндегі мамандарына, жаттықтырушыларына және нұсқаушыларына оқыту семинарларын, конференциялар өткізу, сондай-ақ біліктіліктерін арттыру;
14) көрме, семинар, конференция, оның ішінде халықаралық, дөңгелек үстелдер, конкурстар шеңберінде кофе-брейк өткізу, кәдесый өнімін сатып алу, ақшалай сыйақы;

15) проведение республиканских и международных спортивных мероприятий;
16) содержание столовых (заработная плата, приобретение продуктов питания, приобретение оборудования и инвентаря, капитальный ремонт);
17) оздоровительные мероприятия;
18) покрытие расходов по питанию участников соревнований, оплата труда арбитров (судей) и медицинских работников;
19) представительские расходы на проживание и питание участников стран независимых государств и зарубежных стран;

15) республикалық және халықаралық спорттық іс-шаралар өткізу;
16) асхананы ұстау (жалақы, азық-түлік сатып алу, жабдық пен мүкәммал сатып алу, күрделі жөндеу);
17) сауықтыру іс-шаралары;
18) жарысқа қатысушылардың тамақтануы бойынша шығыстарды жабу, төрешінің (судьяның) және медицина қызметкерінің еңбегіне ақы төлеу;
19) тәуелсіз мемлекеттер елдері және шет елдер қатысушыларының тұруына және тамақтануына өкілдік шығыстар;

011
047
047
047
047
000
100
101
108
111
047
Разработка и (или) реализация учебно-методической, издательской и полиграфической продукции
1) укрепление материально-технической (учебно-материальной) базы;
2) приобретение оборудования, имущества и инвентаря (в том числе мебели);
3) хозяйственные расходы (оплата услуг связи, коммунальных услуг, приобретение предметов и материалов для текущих и хозяйственных целей, расходы на приобретение товаров (канцелярских), эксплуатационные расходы оборудования и техники);

011
047
047
047
047
000
100
101
108
111
047
Оқу-әдістемелік, баспа және полиграфиялық өнімді әзірлеу және (немесе) өткізу
1) материалдық-техникалық (оқу- материалдық) базаны нығайту;
2) жабдықты, мүлікті және мүкәммалды (оның ішінде жиһазды) сатып алу;
3) шаруашылық шығыстар (байланыс қызметіне, коммуналдық қызметке ақы төлеу, ағымдағы және шаруашылық мақсат үшін заттар мен материалдарды сатып алу, тауарды (кеңселік) сатып алу шығыстары, жабдық пен техниканы пайдалану шығыстары);

4) реконструкция и капитальный (текущий) ремонт зданий и сооружений, а также оплата услуг по обслуживанию зданий и сооружений;
5) командировочные расходы внутри страны и за ее пределами, связанные с проведением исследований, стажировок, курсов, участием в выставках, семинарах, научных конференциях, дистанционных советах, в том числе международных, в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан, а также проведение совместной работы Казахстана и иностранных государств;
6) банковские услуги;
7) внесение для обеспечения исполнения договора о государственных закупках и суммы через электронный кошелек;
8) установление доплат, надбавок, премий и выплат стимулирующего характера в размере до 30 % от дохода при выполнении плана дохода;
9) оплата неустойки, начисленной в соответствии с условиями договора закупа услуг в рамках государственных закупок;
10) оплата транспортных услуг;
11) оплата представительских расходов;
12) вознаграждение за труд руководителя и членов исследовательской группы, участвующих в проведении научного исследования, наемных работников (профессорско-преподавательского состава), оказывающих платные образовательные услуги, включая начисление всех налогов и других обязательных платежей в бюджет;
13) услуги научных лабораторий коллективного пользования, иных лабораторий, прочих организаций, необходимые для выполнения исследований, в том числе организационные взносы для участия
в конференциях;

4) ғимарат пен құрылысжайды реконструкциялау және күрделі (ағымдағы) жөндеу, сондай-ақ ғимарат пен құрылысжайға қызмет көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде зерттеу, тағылымдама, курс өткізуге, көрмеге, семинарға, ғылыми конференцияға, қашықтан өткізілетін кеңеске оның ішінде халықаралыққа қатысуға, сондай-ақ Қазақстан мен шет мемлекеттердің бірлескен жұмысына байланысты ел ішіндегі және одан тыс жердегі іссапар шығыстары;
6) банк көрсететін қызметтер;
7) мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету үшін электрондық әмиян арқылы соманы енгізу;
8) кіріс жоспарын орындау кезінде табыстың 30 %-на дейінгі мөлшерде қосымша ақы, үстемеақы, сыйлықақы және ынталандыру сипатындағы төлемді белгілеу;
9) мемлекеттік сатып алу шеңберінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының талаптарына сәйкес есептелген тұрақсыздық төлемін төлеу;
10) көлік қызметтеріне ақы төлеу;
11) өкілдік шығыстарды төлеу;
12) барлық салықты және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемді есептеуді қоса алғанда, ғылыми зерттеуге қатысатын зерттеу тобы жетекшісінің және мүшелерінің, ақылы білім беру қызметін көрсететін жалдамалы қызметкерлердің (профессор- оқытушы кұрамының) еңбегі үшін сыйақы;
13) зерттеуді орындау үшін қажетті ұжымдық пайдаланудағы ғылыми зертхана, өзге де зертхана, өзге де ұйым көрсететін қызметке, оның ішінде конференцияда қатысу үшін ұйымдастыру жарнасы;

14) приобретение расходных материалов, оборудования, техники и программного обеспечения для проведения исследований, а также на их содержание;
15) подготовка публикаций и опубликование результатов научных исследований;
16) корректура в рамках проведения научных исследований;
17) приобретение абонементов стороннего пользователя, в том числе для использования отечественных и зарубежных электронных баз данных (ресурсов), оборудования и расходных материалов технопарков в рамках проведения научных исследований;

14) зерттеу үшін шығыс материалын, жабдықты, техника мен бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу, сондай-ақ оларды күтіп-ұстау;
15)ғылыми зерттеу жарияланымын дайындауға және нәтижесін жариялау;
16) ғылыми зерттеу шеңберіндегі түзету;
17) ғылыми зерттеу шеңберінде басқа пайдаланушының абонементін, оның ішінде отандық және шетелдік электрондық дерекқорын (ресурсын), технопарк жабдығы мен шығыс материалын пайдалану үшін сатып алу;

18) аренда лабораторий коллективного пользования и научно-экспериментальной базы сторонних организаций;
19) аренда помещений, оборудования и техники для проведения исследований;
20) организация учебного процесса по дополнительным учебным программам;
21) приобретение электронных коллекций и баз данных для пополнения библиотечных фондов;
22) изготовление видеороликов, видеофильмов, аудиозаписей для учебных и научных целей;
23) проведение кофе-брейков, приобретение сувенирной продукции, памятных подарков в рамках конференций, семинаров, круглых столов, конкурсов, соревнований, олимпиад, в том числе международных;

18) ұжымдық пайдалану зертханасын және басқа ұйымның ғылыми-эксперименттік базасын жалға алу;
19) зерттеу үшін үй-жайды, жабдықты және техниканы жалға алу;
20) қосымша оқу бағдарламасы бойынша оқу процесін ұйымдастыру;
21) кітапхана қорын толықтыру үшін электрондық жинақ пен дерекқорды сатып алу;
22) оқу және ғылыми мақсат үшін бейнеролик, бейнефильм, аудиожазба дайындау;
23) конференция, семинар, дөңгелек үстел, конкурс, жарыс, олимпиада, оның ішінде халықаралық, шеңберінде кофе-брейк өткізуге, кәдесый өнімін, естелік сыйлық сатып алу;

24) приобретение расходных материалов и оборудования в целях изготовления издательской и полиграфической продукции;
25) покрытие расходов по питанию участников соревнований, олимпиад, в том числе международных;
26) приобретение учебных пособий, наглядных материалов для учебного процесса;
27) проведение обучающих тренингов, семинаров;
28) оплата труда членов диссертационных советов и исследовательской группы по проведению научных исследований, включая зарубежных ученых, молодых ученых (постдокторантов, студентов докторантуры, магистратуры и бакалавриата (111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 136, 141, 142, 143, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 156, 157, 159, 161, 162, 169, 324, 413, 414, 416, 419, 421).

24) баспа және полиграфиялық өнімді дайындау мақсатында шығыс материалы мен жабдығын сатып алу;
25) жарысқа, олимпиадаға, оның ішінде халықаралық, қатысушылардың тамақтануы бойынша шығыстарды жабу;
26) оқу процесі үшін оқу құралын, көрнекі материалды сатып алу;
27) оқыту тренингін, семинарын өткізу;
28) диссертациялық кеңес мүшелерінің және шетелдік ғалымдарды, жас ғалымдарды (постдокторанттарды, докторантура, магистратура және бакалавриат студенттерін) қоса алғанда, ғылыми зерттеулер жүргізу жөніндегі зерттеу тобының құрамына еңбек ақы төлеу (111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 136, 141, 142, 143, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 156, 157, 159, 161, 162, 169, 324, 413, 414, 416, 419, 421).

008
011
047
047
047
000
000
100
101
111
073
Медицинская помощь в рамках перечня ГОБМП, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2020 года № 672
1) укрепление материально-технической (учебно-материальной) базы;
2) приобретение оборудования, имущества и инвентаря (в том числе мебели);
3) хозяйственные расходы (оплата услуг связи, коммунальных услуг, приобретение предметов и материалов для текущих и хозяйственных целей, расходы на приобретение товаров (канцелярских), эксплуатационные расходы оборудования и техники);
4) реконструкция и капитальный (текущий) ремонт зданий и сооружений, а также оплата услуг по обслуживанию зданий и сооружений;
5) командировочные расходы внутри страны и за ее пределами, связанные с проведением исследований, стажировок, курсов, участием в выставках, семинарах, научных конференциях, дистанционных советах, в том числе международных, в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан, а также проведение совместной работы Казахстана и иностранных государств;
6) банковские услуги;
7) внесение для обеспечения исполнения договора о государственных закупках и суммы через электронный кошелек;
8) установление доплат, надбавок, премий и выплат стимулирующего характера в размере до 30 % от дохода при выполнении плана дохода;
9) оплата неустойки, начисленной в соответствии с условиями договора закупа услуг в рамках государственных закупок;
10) оплата транспортных услуг;
11) оплата представительских расходов;
12) приобретение (обеспечение) лекарственных средств и медицинских изделий, расходных материалов в соответствии с клиническими протоколами и перечнями лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС), закупаемых у единого дистрибьютора на соответствующий год, также аптечек, специализированных лечебных продуктов;
13) питание и оснащение мягким инвентарем пациентов в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 января 2002 года № 128 "Об утверждении натуральных норм на питание и минимальных норм оснащения мягким инвентарем государственных организаций здравоохранения республики";
14) оплата неустойки, начисленной в соответствии с условиями договора закупа услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС;
15) оплата услуг медицинских информационных систем, сервисного обслуживания медицинской техники;

008
011
047
047
047
000
000
100
101
111
073
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 16 қазандағы № 672 қаулысымен бекітілген ТМККК тізбесі шеңберіндегі медициналық көмек
1) материалдық-техникалық (оқу- материадық) базаны нығайту;
2) жабдықты, мүлікті және мүкәммалды (оның ішінде жиһазды) сатып алу;
3) шаруашылық шығыстар (байланыс қызметіне, коммуналдық қызметке ақы төлеу, ағымдағы және шаруашылық мақсат үшін заттар мен материалдарды сатып алу, тауарды (кеңселік) сатып алу шығыстары, жабдық пен техниканы пайдалану шығыстары);
4) ғимарат пен құрылысжайды реконструкциялау және күрделі (ағымдағы) жөндеу, сондай-ақ ғимарат пен құрылысжайға қызмет көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде зерттеу, тағылымдама, курс өткізуге, көрмеге, семинарға, ғылыми конференцияға, қашықтан өткізілетін кеңеске оның ішінде халықаралыққа қатысуға, сондай-ақ Қазақстан мен шет мемлекеттердің бірлескен жұмысына байланысты ел ішіндегі және одан тыс жердегі іссапар шығыстары;
6) банк көрсететін қызмет;
7) мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету үшін электрондық әмиян арқылы соманы енгізу;
8) кіріс жоспарын орындау кезінде табыстың 30 %-на дейінгі мөлшерде қосымша ақы, үстемеақы, сыйлықақы және ынталандыру сипатындағы төлемді белгілеу;
9) мемлекеттік сатып алу шеңберінде көрсетілетін қызметті сатып алу шартының талаптарына сәйкес есептелген тұрақсыздық төлемін төлеу;
10) көлік қызметтеріне ақы төлеу;
11) өкілдік шығыстарды төлеу;
12) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде клиникалық хаттамаға және дәрілік заттар мен медициналық бұйым тізбесіне сәйкес бірыңғай дистрибьютордан тиісті жылға сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымды, шығыс материалын, сондай-ақ дәріқобдишаны, арнайы емдік өнімді сатып алу (қамтамасыз ету);
13) "Республиканың мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында тамақтанудың заттай нормаларын және жұмсақ мүкәммалмен жабдықтаудың ең төменгі нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 қаңтардағы № 128 қаулысына сәйкес пациентті тамақтанумен және жұмсақ мүкәммалмен жабдықтау;
14) ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметті сатып алу шартының талаптарына сәйкес есептелген тұрақсыздық төлемін төлеу;
15) медициналық ақпарат жүйесі көрсететін қызметке, медициналық техникаға сервистік қызмет көрсетуге ақы төлеу;

8) установление доплат, надбавок, премий и выплат стимулирующего характера в размере до 30 % от дохода при выполнении плана дохода;
9) оплата неустойки, начисленной в соответствии с условиями договора закупа услуг в рамках государственных закупок;
10) оплата транспортных услуг;
11) оплата представительских расходов;
12) приобретение строительных материалов для ремонта аэродромов;
13) приобретение техники средств наземного обеспечения полетов и радиотехнического обеспечения;

8) кіріс жоспарын орындау кезінде табыстың 30 %-на дейінгі мөлшерде қосымша ақы, үстемеақы, сыйлықақы және ынталандыру сипатындағы төлемді белгілеу;
9) мемлекеттік сатып алу шеңберінде көрсетілетін қызметті сатып алу шартының талаптарына сәйкес есептелген тұрақсыздық төлемін төлеу;
10) көлік қызметтеріне ақы төлеу;
11) өкілдік шығыстарды төлеу;
12) әуеайлақты жөндеу үшін құрылыс материалын сатып алу;
13) ұшуды жерүсті қамтамасыз ету және радиотехникалық қамтамасыз ету құралының техникасын сатып алу;

1) укрепление материально-технической (учебно-материальной) базы;
2) приобретение оборудования, имущества и инвентаря (в том числе мебели);
3) хозяйственные расходы (оплата услуг связи, коммунальных услуг, приобретение предметов и материалов для текущих и хозяйственных целей, расходы на приобретение товаров (канцелярских), эксплуатационные расходы оборудования и техники);
4) реконструкция и капитальный (текущий) ремонт зданий и сооружений, а также оплата услуг по обслуживанию зданий и сооружений;

1) материалдық-техникалық (оқу- материалдық) базаны нығайту;
2) жабдықтарды, мүлікті және мүкәммалды (оның ішінде жиһазды) сатып алу;
3) шаруашылық шығыстар (байланыс қызметін, коммуналдық қызметтерге ақы төлеу, ағымдағы және шаруашылық мақсаттағы заттар мен материалдарды сатып алу, тауарды (кеңселік) сатып алу шығыстар, жабдықтар мен техникаларды пайдалану шығыстары);
4) ғимараттар мен құрылысжайларды реконструкциялау және күрделі (ағымдағы) жөндеу, сондай-ақ ғимарат пен құрылысжайға қызмет көрсету бойынша қызметтерге ақы төлеу;

5) командировочные расходы внутри страны и за ее пределами, связанные с проведением исследований, стажировок, курсов, участием в выставках, семинарах, научных конференциях, дистанционных советах, в том числе международных, в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан, а также проведение совместной работы Казахстана и иностранных государств;
6) банковские услуги;
7) внесение для обеспечения исполнения договора о государственных закупках и суммы через электронный кошелек;

5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде зерттеу, тағылымдама, курс өткізу, көрмеге, семинарға, ғылыми конференцияға, қашықтан өткізілетін кеңеске, оның ішінде халықаралық кеңеске қатысу, сондай-ақ Қазақстан мен шет мемлекеттердің бірлескен жұмысына байланысты ел ішіндегі және одан тыс жердегі іссапар шығыстары;
6) банк көрсететін қызметтер;
7) мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету үшін соманы электрондық әмиян арқылы енгізу;

8) установление доплат, надбавок, премий и выплат стимулирующего характера в размере до 30 % от дохода при выполнении плана дохода;
9) оплата неустойки, начисленной в соответствии с условиями договора закупа услуг в рамках государственных закупок;
10) оплата транспортных услуг;
11) оплата представительских расходов;
12) приобретение строительных материалов для ремонта аэродромов;
13) приобретение техники средств наземного обеспечения полетов и радиотехнического обеспечения;

8) кіріс жоспарын орындау кезінде табыстың 30 %-ына дейінгі мөлшерде қосымша ақы, үстемеақы, сыйлықақы және ынталандыру сипатындағы төлемді белгілеу;
9) мемлекеттік сатып алу шеңберінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының талаптарына сәйкес есептелген тұрақсыздық төлемін төлеу;
10) көлік қызметіне ақы төлеу;
11) өкілдік шығыстарды төлеу;
12) әуеайлақтарды жөндеу үшін құрылыс материалдарын сатып алу;
13) ұшуды жерүсті қамтамасыз етуге және радиотехникалық қамтамасыз ету құралдарының техникасын сатып алу;

9) оплата неустойки, начисленной в соответствии с условиями договора закупа услуг в рамках государственных закупок;
10) оплата транспортных услуг;
11) оплата представительских расходов;
12) организация и проведение мероприятий военно-патриотического характера с привлечением допризывной молодежи;
13) приобретение памятных сувенирной и типографической продукции, грамот победителям и участникам военно-патриотических и спортивных мероприятий (военно-спортивных и спортивных соревнований и сборов, творческих и интеллектуальных конкурсов и фестивалей, форумов);

9) мемлекеттік сатып алу шеңберінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының талаптарына сәйкес есептелген тұрақсыздық төлемін төлеу;
10) көлік қызметіне ақы төлеу;
11) өкілдік шығыстарды төлеу;
12) әскерге шақыру жасына дейінгі жастарды тартып, әскери-патриоттық сипаттағы іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу;
13) әскери-патриоттық және спорттық іс-шаралардың (әскери-спорттық және спорттық жарыс пен жиынның, шығармашылық және зияткерлік конкурс пен фестивальдің, форумның) жеңімпаздары мен қатысушыларына естелік кәдесый және типографиялық өнімді, грамотаны сатып алу;

14) проведение кофе – брейков и фуршетов для делегаций – участников и лиц, сопровождающих мероприятия;
15) приобретение и пошив формы одежды (костюмы для экскурсоводов, сценические костюмы) для личного состава и участников патриотических мероприятий;
16) обустройство помещений для занятий и проведения военно-патриотических и образовательных мероприятий с допризывной молодежью;
17) аренда помещений, оборудований, приобретение учебных пособий, наглядных материалов для проведения обучения по заказам (заявкам) физических и негосударственных юридических лиц;

14) іс-шараларға қатысатын делегацияға және олармен бірге жүретін адамдарға кофе-брейктер өткізу;
15) жеке құрам және патриоттық іс-шараларға қатысушылар үшін киім нысанын (экскурсияны жетекші жүргізушінің костюмі, сахналық костюм) сатып алу және тігу;
16) әскерге шақыру жасына дейінгі жастармен әскери-патриот
тық және білім беру іс-шараларын өткізу және өткізу үшін үй-жайларды жайластыру;
17) жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалардың тапсырысымен (өтінімі) оқыту үшін үй-жайды, жабдықтарды жалға алуға, оқу құралын, көрнекі материалды сатып алу;

18) приобретение оборудования, инвентаря, в том числе музыкальных инструментов, звукового оборудования и расходных материалов (пластики для барабанов, палочки для барабанов, батарейки, жидкости для генератора дыма);
19) ремонт музыкальных инструментов, звукового оборудования и сценических костюмов;
20) реставрация и возведение памятников культуры;
21) закуп экспонатов и музейных ценностей;
22) хранение и реставрация музейных ценностей;

18) жабдықтарды, мүкәммалды, оның ішінде музыкалық аспапты, дыбыстық жабдықтарды және шығыс материалдарын (барабанға пластик, барабанға таяқша, батарея, түтін генераторына сұйықтық) сатып алу;
19) музыкалық аспапты, дыбыстық жабдықтарды жөндеу және сахналық костюм;
20) мәдени ескерткіштерді реставрациялау және тұрғызу;
21) экспонаттар мен мұражай құндылығын сатып алу;
22) мұражай құндылығын сақтау және қалпына келтіру;

13) проведение кофе-брейков, приобретение сувенирной продукции, памятных подарков в рамках учений (тренировок), конференций, семинаров, круглых столов, в том числе международных;
14) покрытие расходов по материально-техническому обеспечению, приобретению навигационно-гидрографического, аварийно-спасательного, водолазного оборудования и имущества, сигнальных средств;
15) поддержание в рабочем состоянии гидрографического, топогеодезического и гидрометеорологического оборудования (обслуживание, поверка, ремонт, обновление программного обеспечения);

13) оқу-жаттығу (жаттығу), оның ішінде халықаралық конференция, семинар, дөңгелек үстелдер шеңберінде кофе-брейктер өткізуге, кәдесый өнімін, естелік сыйлықтар сатып алу;
14) материалдық-техникалық қамтамасыз ету, навигациялық-гидрографиялық, авариялық-құтқару, сүңгуірлік жабдықтар мен мүліктерді, сигналдық құралдарды сатып алу бойынша шығыстарды жабу;
15) гидрографиялық, топогеодезиялық және гидрометеорологиялық жабдықтарды жұмыстық күйінде ұстау (қызмет көрсету, тексеру, жөндеу, бағдарламалық қамтылымды жаңарту);

1) укрепление материально-технической (учебно-материальной) базы;
2) приобретение оборудования, имущества и инвентаря (в том числе мебели);
3) хозяйственные расходы (оплата услуг связи, коммунальных услуг, приобретение предметов и материалов для текущих и хозяйственных целей, расходы на приобретение товаров (канцелярских), эксплуатационные расходы оборудования и техники);
4) реконструкция и капитальный (текущий) ремонт зданий и сооружений, а также оплата услуг по обслуживанию зданий и сооружений;

1) материалдық-техникалық (оқу- материалдық) базаны нығайту;
2) жабдықтарды, мүлікті және мүкәммалды (оның ішінде жиһазды) сатып алу;
3) шаруашылық шығыстар (байланыс қызметіне, коммуналдық қызметтерге ақы төлеу, ағымдағы және шаруашылық мақсаттағы заттар мен материалдарды сатып алу, тауар (кеңселік) сатып алу шығыстары, жабдықтар мен техникаларды пайдалану шығыстары);
4) ғимараттар мен құрылысжайларды реконструкциялауға және күрделі (ағымдағы) жөндеуге, сондай-ақ ғимарат пен құрылысжайға қызмет көрсету бойынша қызметтерге ақы төлеу;

5) командировочные расходы внутри страны и за ее пределами, связанные с проведением исследований, стажировок, курсов, участием в выставках, семинарах, научных конференциях, дистанционных советах, в том числе международных, в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан, а также проведение совместной работы Казахстана и иностранных государств;
6) банковские услуги;
7) внесение для обеспечения исполнения договора о государственных закупках и суммы через электронный кошелек;

5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде зерттеу, тағылымдама, курс өткізу, көрмеге, семинарға, ғылыми конференцияға, қашықтан өткізілетін кеңеске оның ішінде халықаралық кеңеске қатысу; сондай-ақ Қазақстан мен шет мемлекеттердің бірлескен жұмысына байланысты ел ішіндегі және одан тыс жердегі іссапар шығыстар;
6) банк көрсететін қызметтер;
7) мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету үшін соманы электрондық әмиян арқылы енгізу;

13) проведение кофе-брейков, приобретение сувенирной продукции, памятных подарков в рамках учений (тренировок), конференций, семинаров, круглых столов, в том числе международных;
14) покрытие расходов по материально-техническому обеспечению, приобретению навигационно-гидрографического, аварийно-спасательного, водолазного оборудования и имущества, сигнальных средств;
15) поддержание в рабочем состоянии гидрографического, топогеодезического и гидрометеорологического оборудования (обслуживание, поверка, ремонт, обновление программного обеспечения);

13) оқу-жаттығу (жаттығу), оның ішінде халықаралық конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер шеңберінде кофе-брейктер өткізуге, кәдесый өнімдерін, естелік сыйлықтар сатып алу;
14) материалдық-техникалық қамтамасыз етуге, навигациялық-гидрографиялық, авариялық-құтқару, сүңгуірлік жабдықтар мен мүліктерді, сигналдық құралдарды сатып алу бойынша шығыстарды жабу;
15) гидрографиялық, топогеодезиялық және гидрометеорологиялық жабдықтарды жұмыстық күйінде ұстау (қызмет көрсету, тексеру, жөндеу, бағдарламалық қамтылымды жаңарту);

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
Е. Биржанов

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Е. Біржанов