Об утверждении Правил составления, представления, рассмотрения бюджетного запроса
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2025 года № 185.
В соответствии с пунктом 23 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила составления, представления, рассмотрения бюджетного запроса.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Утверждены приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 апреля 2025 года № 185
Правила составления, представления, рассмотрения бюджетного запроса
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления, представления, рассмотрения бюджетного запроса (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 23 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяют порядок составления, представления, рассмотрения бюджетного запроса.
2. Бюджетный запрос администратора бюджетных программ представляет собой бюджетную документацию, составляемую администратором бюджетных программ на очередной плановый период для обоснования объемов расходов и содержащую сведения о деятельности государственного органа по обеспечению реализации его функций, полномочий и компетенций, о достижении цели плана развития или проекта плана развития государственного органа, плана развития области, города республиканского значения, столицы и показателей результатов или реализацию целевых индикаторов документов Системы государственного планирования и состоит из следующих документов:
1) паспорта деятельности администратора бюджетных программ;
2) агрегированной сводной информации о паспортах бюджетных программ, содержащей общие сведения о бюджетных программах администратора бюджетных программ;
3) утвержденного плана развития или проекта плана развития государственного органа (для администраторов бюджетных программ, разрабатывающих план развития государственных органов);

Бюджеттік сұранымды жасау, ұсыну, қарау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 22 сәуірдегі № 185 бұйрығы.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабының 23-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Бюджеттік сұранымды жасау, ұсыну, қарау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында оның орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы 22 сәуірдегі
№ 185 бұйрығымен
бекітілген
Бюджеттік сұранымды жасау, ұсыну, қарау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Бюджеттік сұранымды жасау, ұсыну, қарау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 75-бабына сәйкес әзірленді және бюджеттік сұранымды жасау, ұсыну, қарау тәртібін айқындайды.
2. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік сұранымы шығыстар көлемін негіздеу үшін кезекті жоспарлы кезеңге бюджеттік бағдарламалар әкімшісі жасайтын және мемлекеттік органның функцияларын, өкілеттіктері мен құзыреттерін іске асыруды қамтамасыз ету жөніндегі оның қызметі туралы, мемлекеттік органның даму жоспарының немесе даму жоспары жобасының, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарының мақсаттарына және нәтижелер көрсеткіштеріне немесе Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының нысаналы индикаторларын іске асыруға қол жеткізу туралы мәліметтерді қамтитын бюджеттік құжаттаманы білдіреді және мынадай құжаттардан тұрады:
1) бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің паспорты;
2) бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламалары бойынша жалпы мәліметтерді қамтитын бюджеттік бағдарламалардың паспорттары туралы біріктірілген жиынтық ақпаратты;
3) мемлекеттік органның бекітілген даму жоспары немесе даму жоспарының жобасы (мемлекеттік органдардың даму жоспарын әзірлейтін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері үшін);

4) паспортов бюджетных программ;
5) расчетов.
Исключена в соответствии с приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок составления бюджетного запроса
Параграф 1. Паспорт деятельности администратора бюджетных программ
3. Паспорт деятельности администратора бюджетных программ содержит полную и достоверную информацию о деятельности администратора бюджетных программ.
4. Паспорт деятельности администратора бюджетных программ составляется по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и содержит следующую информацию:
1) код и наименование администратора бюджетных программ;
2) основные направления государственной политики в курируемой отрасли (сфере);
3) нормативная правовая основа деятельности администратора бюджетных программ;
4) сведения о целях и целевых индикаторах деятельности администратора бюджетных программ или функциях, полномочиях и компетенциях;
5) перечень документов Системы государственного планирования, по которым администратор бюджетных программ является ответственным исполнителем или соисполнителем, с указанием ожидаемых результатов деятельности;
6) краткую характеристику объемов планируемых расходов на реализацию функций, полномочий и компетенций или документов Системы государственного планирования.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 2. Агрегированная сводная информация о паспортах бюджетных программ
5. Агрегированная сводная информация о паспортах бюджетных программ содержит общие сводные сведения о бюджетных программах администратора бюджетных программ.
6. Агрегированная сводная информация о паспортах бюджетных программ составляется по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и содержит следующую информацию:
1) лимиты расходов администратора бюджетной программы по блокам, установленным пунктами 5 и 9 статьи 74 Кодекса;
2) общее количество бюджетных программ, целевых индикаторов и конечных результатов;
3) взаимоувязку с предусмотренными бюджетными средствами.
Параграф 3. Паспорт бюджетной программы администратора бюджетных программ и требования к его разработке
7. Паспорт бюджетной программы администратора бюджетных программ разрабатывается на основе и в пределах лимитов расходов, составляется по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам и содержит следующую информацию:

4) бюджеттік бағдарламалар паспорттары;
5) есеп-қисаптар.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Бюджеттік сұранымды жасау тәртібі
1-параграф. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің паспорты
3. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің паспорты бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің қызметі туралы толық және дәйекті ақпаратты қамтиды.
4. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің паспорты осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады және мынадай ақпаратты қамтиды:
1) бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды және атауы;
2) жетекшілік ететін саладағы (аядағы) мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттары;
3) бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің нормативтік құқықтық негізі;
4) бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің мақсаттары мен нысаналы индикаторлары немесе функциялар, өкілеттіктер мен құзыреттер туралы мәліметтерді;
5) жауапты орындаушы немесе бірлесіп орындаушы бюджеттік бағдарламалар әкімшісі болып табылатын, қызметтің күтілетін нәтижелері көрсетілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының тізбесін;
6) функцияларды, өкілеттіктер мен құзыреттерді іске асыруға жоспарланған шығыстар көлемдерінің немесе Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының қысқаша сипаттамасы.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-параграф. Бюджеттік бағдарламалардың паспорттары туралы біріктірілген жиынтық ақпарат
5. Бюджеттік бағдарламалардың паспорттары туралы біріктірілген жиынтық ақпарат бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламалары туралы жалпы жиынтық мәліметтерді қамтиды.
6. Бюджеттік бағдарламалардың паспорттары туралы біріктірілген жиынтық ақпарат осы Қағидаларға 3 қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады және мынадай ақпаратты қамтиды:
1) Кодекстің 74-бабы 5 және 9-тармақтарында белгіленген блоктар бойынша бюджеттік бағдарлама әкімшісінің шығыстар лимиттері;
2) бюджеттік бағдарламалардың, нысаналы индикаторлардың және түпкілікті нәтижелердің жалпы саны;
3) көзделген бюджет қаражатымен өзара байланыстыру.
3-параграф. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламасының паспорты және оны әзірлеуге қойылатын талаптар
7. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламасының паспорты шығыстар лимиттері негізінде және шегінде әзірленеді, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады және мынадай ақпаратты қамтиды:

1) плановый период;
2) код и наименование бюджетной программы;
3) код и наименование функции (функций) государственного органа в соответствии с реестром функций государственных органов,
4) код и наименование государственной услуги в соответствии с реестром государственных услуг;
5) вид бюджетной программы;
6) описание (обоснование), текущий статус бюджетной программы;
7) цель бюджетной программы;
8) сведения о целевых индикаторах утвержденного плана развития или проекта плана развития государственного органа, области, города республиканского значения, столицы или целевые индикаторы документов Системы государственного планирования (для бюджетных программ администраторов республиканских бюджетных программ, не разрабатывающих планы развития государственного органа), на реализацию которых направлена бюджетная программа;
9) показатели конечных результатов бюджетной программы (подпрограммы), мероприятия с указанием их результатов и объемов планируемых расходов, за исключением бюджетной программы, направленной на осуществление государственной политики, обеспечение деятельности государственных органов по которой мероприятия не указываются.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. К паспортам бюджетных программ, содержащим расходы, осуществляемые субъектами квазигосударственного сектора, прилагаются планы развития или проекты планов развития или планы мероприятий субъектов квазигосударственного сектора и результаты бюджетного мониторинга, проводимого в соответствии со статьей 119 Кодекса.
9. К паспортам бюджетных программ администраторов бюджетных программ, не разрабатывающих планы развития, прилагается инвестиционный план государственного органа, разработанный в соответствии с пунктом 8 статьи 148 Кодекса.
10. При разработке паспорта бюджетной программы должны соблюдаться требования статьи 75 Кодекса.
11. Паспорта бюджетных программ администратора бюджетных программ вышестоящего бюджета, направленные на предоставление целевых трансфертов на развитие и (или) бюджетных кредитов нижестоящим бюджетам, администраторами республиканских или областных бюджетных программ доводятся местным уполномоченным органам по государственному планированию областей, городов республиканского значения, столицы или районов (городов областного значения) не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня их подписания.
Паспорта бюджетных программ администратора бюджетных программ вышестоящего бюджета, направленные на предоставление целевых трансфертов на развитие и (или) бюджетных кредитов нижестоящим бюджетам, администраторами районных (городских) бюджетных программ доводятся аппаратам акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня их подписания.

1) жоспарлы кезең;
2) бюджеттік бағдарламаның коды және атауы;
3) мемлекеттік органдар функцияларының тізіліміне сәйкес мемлекеттік орган функциясының (функцияларының) коды және атауы;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет коды және атауы;
5) бюджеттік бағдарламаның түрі;
6) бюджеттік бағдарламаның сипаттамасы (негіздемесі), ағымдағы мәртебесі;
7) бюджеттік бағдарламаның мақсаты;
8) мемлекеттік органның, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бекітілген даму жоспарының немесе даму жоспары жобасының мақсаттары мен нысаналы индикаторлары немесе іске асыруға бюджеттік бағдарлама бағытталған Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының нысаналы индикаторлары (мемлекеттік органның даму жоспарларын әзірлемейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламалары үшін) туралы мәліметтер;
9) мемлекеттік саясатты жүзеге асыруға, іс-шаралары көрсетілмейтін мемлекеттік органдардың қызметін қамтамасыз етуге бағытталған бюджеттік бағдарламаны қоспағанда, бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) түпкілікті нәтижелерінің көрсеткіштері, олардың нәтижелері мен жоспарланатын шығыстар көлемдері көрсетілген іс-шаралар.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Квазимемлекеттік сектор субъектілері жүзеге асыратын шығыстарды қамтитын бюджеттік бағдарламалардың паспорттарына квазимемлекеттік сектор субъектілерінің даму жоспарлары немесе даму жоспарларының жобалары немесе іс-шаралар жоспарлары және Кодекстің 119-бабына сәйкес жүргізілетін бюджеттік мониторинг нәтижелері қоса беріледі.
9. Даму жоспарларын әзірлемейтін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының паспорттарына Кодекстің 148-бабы 8-тармағына сәйкес әзірленген мемлекеттік органның инвестициялық жоспары қоса беріледі.
10. Бюджеттік бағдарламаның паспортын әзірлеу кезінде Кодекстің 75-бабының талаптары сақталуы тиіс.
11. Төмен тұрған бюджеттерге нысаналы даму трансферттерін және (немесе) бюджеттік кредиттерді беруге бағытталған жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламалары әкімшісінің бюджеттік бағдарламаларының паспорттарын республикалық немесе облыстық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың немесе аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарына оларға қол қойылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей жеткізеді.
Төмен тұрған бюджеттерге нысаналы даму трансферттерін және (немесе) бюджеттік кредиттерді беруге бағытталған жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламалары әкімшісінің бюджеттік бағдарламаларының паспорттарын аудандық (қалалық) бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарына оларға қол қойылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей жеткізеді.

Параграф 4. Расчеты
12. Расчеты – совокупность документов и материалов для обоснования объемов расходов, которые составляются к бюджетным программам.
Расчеты составляются с учетом необходимости направления расходов на достижение конечных результатов паспортов бюджетных программ и (или) целевых индикаторов утвержденного плана развития или проекта плана развития государственного органа, области, города республиканского значения, столицы.
При этом, расчеты к бюджетной программе администратора бюджетных программ, не разрабатывающего план развития государственного органа, составляются с учетом достаточности обеспечения реализации функций, полномочий и компетенций администратора бюджетных программ.
13. Расчеты по видам расходов составляются по каждой специфике экономической классификации расходов на каждый год планового периода в разрезе мероприятий по формам согласно приложениям 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 21-1, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 45-1, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 59-1, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 67-1, 68, 69, 70, 71, 71-1, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 83-1, 84, 85, 85-1, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 и 95 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Расчеты составляются с учетом базы данных цен на товары, работы, услуги, формируемой в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках. База данных цен содержит отечественные маркетплейсы. В случае отсутствия информации в базе данных цен представляются не менее 3 (трех) прайс-листов.
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. По безусловным базовым расходам постоянного характера расчеты в полном объеме составляются и представляются в год завершения действующих лимитов по безусловным базовым расходам постоянного характера.
16. На второй и третий год планового периода составляются и представляются расчеты по всем расходам, за исключением:
расчетов по безусловным базовым расходам постоянного характера;
расчетов, не меняющихся по сравнению с суммой, утвержденной (уточненной) по данным программам в законе о республиканском бюджете или решении маслихата о местном бюджете.
Расчеты по данным бюджетным программам составляются только на третий год.

4-параграф. Есеп-қисаптар
12. Есеп-қисаптар – бюджеттік бағдарламаларға жасалатын шығыстар көлемдерін негіздеуге арналған құжаттар мен материалдар жиынтығы.
Есеп-қисаптар бюджеттік бағдарламалар паспорттарының түпкілікті нәтижелеріне және (немесе) мемлекеттік органның, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бекітілген даму жоспарының немесе даму жоспары жобасының нысаналы индикаторларына қол жеткізуге арналған шығыстарды бағыттау қажеттілігі ескеріле отырып жасалады.
Бұл ретте, мемлекеттік органның даму жоспарын әзірлемейтін бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламасына есеп-қисаптар бюджеттік бағдарламалар әкімшісі функцияларының, өкілеттіктері мен құзыреттерінің іске асырылуының жеткілікті қамтамасыз етілуі ескеріле отырып жасалады.
13. Шығыстардың түрлері бойынша есептеулер жоспарлы кезеңнің әрбір жылына арналған шығыстардың экономикалық сыныптамасының әрбір ерекшелігі бойынша іс-шаралар бөлінісінде осы Қағидаларға 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 21-1, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 45-1, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 59-1, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 67-1, 68, 69, 70, 71, 71-1, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 83-1, 84, 85, 85-1, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 және 95-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша жасалады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Есептеулер Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес қалыптастырылатын тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге бағалардың дерекқоры ескеріле отырып жасалады. Бағалардың дерекқоры отандық маркетплейстерді қамтиды. Бағалардың дерекқорында ақпарат болмаған жағдайда кемінде 3 (үш) прайс-парақ ұсынылады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Тұрақты сипаттағы шартсыз базалық шығыстар бойынша есептеулер толық көлемде жасалады және тұрақты сипаттағы шартсыз базалық шығыстар бойынша қолданыстағы лимиттер аяқталған жылы ұсынылады.
16. Жоспарлы кезеңнің екінші және үшінші жылында мына есептеулерді қоспағанда, барлық шығыстар бойынша есептеулер жасалады және ұсынылады:
тұрақты сипаттағы шартсыз базалық шығыстар бойынша есеп-қисаптар;
республикалық бюджет туралы заңда немесе жергілікті бюджет туралы мәслихат шешімінде осы бағдарламалар бойынша бекітілген (нақтыланған) сомамен салыстырғанда өзгермейтін есеп-қисаптар.
Осы бюджеттік бағдарламалар бойынша есептеулер тек үшінші жылға жасалады.

17. Если по отдельным бюджетным программам сумма расходов второго и третьего годов предыдущего планового периода не меняется по сравнению с суммой, утвержденной по данным программам в законе о республиканском бюджете или решении маслихата о местном бюджете, то расчеты по видам расходов по данным программам (подпрограмм) не составляются, а составляются только на третий год.
Если по отдельным бюджетным программам суммы расходов второго и (или) третьего годов предыдущего планового периода меняются по сравнению с суммами, утвержденными по данным программам в законе о республиканском бюджете, то расчеты по видам расходов составляются и представляются к данным программам (подпрограммам) в разрезе годов планируемого планового периода.
18. Расчеты расходов по бюджетным программам, направленным на осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг составляются на основании утвержденных натуральных норм, при их наличии и лимитов штатной численности.
Сноска. Пункт 18 - в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Расчеты расходов, а также дополнительные детальные расчеты и обоснования по видам расходов по каждой специфике экономической классификации расходов подписывает руководитель аппарата центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия руководителя аппарата центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых – руководитель государственного учреждения или лицо им уполномоченное, либо руководитель структурного подразделения государственного учреждения, ответственного за их составление, а при отсутствии последних – лицо, на которого соответствующими приказами возложено исполнение обязанностей, руководитель бюджетной программы, определенный соответствующим приказом, и руководитель финансово-экономической службы (далее – главный бухгалтер (начальник финансово-экономического отдела).
20. Сводные расчеты расходов подписывает руководитель аппарата центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия руководителя аппарата центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых – руководитель государственного учреждения или лицо им уполномоченное, и главный бухгалтер (начальник финансово-экономического отдела).
21. Подготовка расчетов к бюджетному запросу, сроки ее согласования внутри администратора бюджетных программ и рассмотрения на ведомственной бюджетной комиссии администратора республиканских бюджетных программ осуществляется в порядке, утвержденном приказом руководителя администратора бюджетных программ.

17. Егер жекелеген бюджеттік бағдарламалар бойынша алдыңғы жоспарлы кезеңнің екінші және үшінші жылдарының шығыстар сомасы республикалық бюджет туралы заңда немесе жергілікті бюджет туралы мәслихат шешімінде осы бағдарламалар бойынша бекітілген сомамен салыстырғанда өзгермесе, онда осы бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша шығыстар түрлері бойынша есептер жасалмайды, тек үшінші жылға ғана жасалады.
Егер жекелеген бюджеттік бағдарламалар бойынша алдыңғы жоспарлы кезеңнің екінші және (немесе) үшінші жылдарының шығыстар сомалары республикалық бюджет туралы заңда осы бағдарламалар бойынша бекітілген сомалармен салыстырғанда өзгерсе, онда шығыстар түрлері бойынша есептер жоспарланатын жоспарлы кезең жылдарының бөлінісінде жасалады және осы бағдарламаларға (кіші бағдарламаларға) ұсынылады.
18. Мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыруға және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсетуге бағытталған бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарды есептеулер олар болған кезде бекітілген заттай нормалар және штат санының лимиттері негізінде жасалады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Шығыстардың есептеріне, сондай-ақ шығыстардың экономикалық сыныптамасының әрбір ерекшелігі бойынша шығыстардың түрлері бойынша қосымша егжей-тегжейлі есептер мен негіздемелерге орталық атқарушы орган аппаратының басшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы орган аппараты басшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды адам), ал олар болмаған жағдайларда – мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген адам не оларды жасауға жауапты мемлекеттік мекеменің құрылымдық бөлімшесінің басшысы, ал соңғылары болмаған кезде – тиісті бұйрықтармен міндеттерді орындау жүктелген тұлға, тиісті бұйрықпен айқындалған бюджеттік бағдарламаның басшысы және қаржы-экономикалық қызметтің басшысы (бұдан әрі – бас бухгалтер (қаржы-экономикалық бөлімнің бастығы) қол қояды.
20. Шығыстардың жиынтық есептеріне орталық атқарушы орган аппаратының басшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы орган аппараты басшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды адам), ал олар болмаған жағдайда – мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген адам және бас бухгалтер (қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы) қол қояды.
21. Бюджеттік сұранымға есептерді дайындау, оны бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің ішінде келісу және республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің ведомстволық бюджеттік комиссиясында қарау мерзімдері бюджеттік бағдарламалар әкімшісі басшысының бұйрығымен бекітілген тәртіппен жүзеге асырылады.

22. Администратор бюджетных программ не представляет в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию и (или) соответствующий местный уполномоченный орган по государственному планированию детальные расчеты по текущим административным расходам в соответствии с подпунктом 1) пункта 5 статьи 74 Кодекса.
23. По расходам, указанным в пункте 22 настоящих Правил, администратор бюджетных программ составляет формы сводного расчета расходов государственного учреждения по бюджетным программам (подпрограммам) и сводного расчета расходов администратора бюджетных программ по бюджетным программам (подпрограммам) в которых указывается общая сумма по бюджетной подпрограмме "Текущие административные расходы".
24. Администраторы бюджетных программ при увеличении лимитов штатной численности дополнительно представляют расчеты расходов по бюджетным программам по формам согласно приложениям 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 и 21 к настоящим Правилам.
25. Расчеты расходов по специфике 111 "Оплата труда" составляются по формам 01-111, 02-111, 03-111, 04-111, 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111, 11-111, 12-111, 13-111, 14-111, 15-111, 16-111 согласно приложениям 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 и 21-1 к настоящим Правилам.
При составлении расчетов по указанным формам при расчете дополнительной оплаты за проживание на территориях радиационного риска и за проживание в зонах экологического бедствия следует руководствоваться Законом Республики Казахстан "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" и Законом Республики Казахстан "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье".
Форма 01-111 предназначена для расчета расходов на оплату труда административных государственных служащих, за исключением сотрудников органов прокуратуры, правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, государственной противопожарной службы, органов внутренних дел, антикоррупционной службы, службы экономических расследований, уголовно-исполнительной системы и таможенных служб, военнослужащих, по которым заполняются соответственно формы 12-111, 13-111, 14-111 и 15-111. При составлении данных расчетов следует руководствоваться главой 2 Реестра должностей политических и административных государственных служащих по категориям, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 646 дсп "Об утверждении единой системы оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета" (далее – Постановление № 646 дсп). Форма 01-111 составляется согласно приложению 6 к настоящим Правилам.

22. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға және (немесе) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органға Кодекстің 74-бабының 5-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ағымдағы әкімшілік шығыстар бойынша егжей-тегжейлі есептерді ұсынбайды.
23. Осы Қағидалардың 22-тармағында көрсетілген шығыстар бойынша, бюджеттік бағдарламалар әкімшісі "Ағымдағы әкімшілік шығыстар" кіші бағдарламасы бойынша жалпы сома көрсетілетін мемлекеттік мекемелердің бюджеттік бағдарламалары (кiшi бағдарламалары) бойынша шығыстардың жиынтық есебі және бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламалары (кiшi бағдарламалары) бойынша шығыстардың жиынтық есебі нысандарын жасайды.
24. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері штат санының лимиттерін ұлғайту кезінде қосымша осы Қағидаларға 6, 7, 8, 9, 10, 11 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстардың есептерін ұсынады.
25. 111 "Еңбек ақы төлеу" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеулер осы Қағидаларға 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 және 21-1-нысандарға сәйкес 01-111, 02-111, 03-111, 04-111, 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111, 11-111, 12-111, 13-111, 14-111, 15-111, 16-111-нысандар бойынша жасалады.
Көрсетілген нысандар бойынша есеп-қисапттарды жасау кезінде радиациялық қауіп аумақтарында тұрғаны және экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшін қосымша ақы есептеу кезінде "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын және "Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын басшылыққа алған жөн.
01-111-нысан тиісінше 12-111, 13-111, 14-111 және 15-111-нысандары толтырылатын прокуратура органдарының, құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің, мемлекеттік өртке қарсы қызметтің, ішкі істер органдарының, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің, экономикалық тергеп-тексеру қызметінің, қылмыстық-атқару жүйесінің және кеден қызметтерінің қызметкерлерін, әскери қызметшілерді қоспағанда, мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған. Осы есептерді жасау кезінде "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығымен және "Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылатын барлық органдар үшін бірыңғай қызметкерлерге еңбекақы төлеу жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 16 қазандағы № 646 ҚБПҮ қаулысымен (бұдан әрі – № 646 ҚБПҮ Қаулысы) бекітілген Санаттары бойынша мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімінің 2-бөлімін басшылыққа алған жөн. 01-111-нысан осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес жасалады.

Форма 02-111 предназначена для расчета расходов на оплату труда политических государственных служащих, депутатов и составляется согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Форма 02-111 предназначена для расчета расходов на оплату труда судей, стажеров-кандидатов в судьи и составляется согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
Постановлением № 646 дсп следует руководствоваться при составлении расчетов по формам 02-111, 03-111, 12-111, 13-111, 14-111 и 15-111.
Форма 03-111 предназначена для расчета расходов на оплату труда и денежных доплат персонала дипломатической службы Республики Казахстан за границей согласно Постановлению № 646 дсп и составляется согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
Форма 04-111 предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений образования и составляется согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
При составлении данных расчетов следует руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" (далее – Постановление № 1193). Данным нормативным правовым актом также следует руководствоваться при составлении расчетов по формам 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111 и 11-111.
Форма 06-111 предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений здравоохранения и составляется согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
Форма 07-111 предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений социального обеспечения и составляется согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
Форма 08-111 предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений культуры и архивного дела и составляется согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
Форма 09-111 предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений физической культуры и спорта и составляется согласно приложению 15 к настоящим Правилам.
Форма 10-111 предназначена для расчета расходов на оплату труда работников прочих государственных учреждений, за исключением государственных учреждений образования, высшего образования и науки, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и архивного дела, физической культуры и спорта, правоохранительных органов, Службы государственной охраны Республики Казахстан и составляется согласно приложению 16 к настоящим Правилам.

02-111-нысан мемлекеттік саяси қызметшілердің, депутаттардың еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес жасалады.
02-111-нысан судьялардың, судьялыққа үміткер тағылымдамашылардың еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес жасалады.
02-111, 03-111, 12-111, 13-111, 14-111 және 15-111-нысандары бойынша есептерді жасау кезінде № 646 ҚБПҮ қаулысын басшылыққа алған жөн.
03-111-нысан № 646 ҚБПҮ Қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының шетелдегі дипломатиялық қызметінің персоналына еңбегіне ақы төлеуге және ақшалай қосымша төлемдерге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес жасалады.
04-111-Нысан мемлекеттік білім беру мекемелері қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес жасалады
Осы есептерді жасау кезінде "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысын (бұдан әрі – № 1193 қаулы) басшылыққа алу керек. Осы нормативтік құқықтық актіні 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111 және 11-111-нысандар бойынша есептерді жасау кезінде де басшылыққа алу керек.
06-111-нысан мемлекеттік денсаулық сақтау мекемелері қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес жасалады.
07-111-нысан мемлекеттік әлеуметтік қамсыздандыру мекемелері қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес жасалады.
08-111-нысан мемлекеттік мәдениет және архив ісі мекемелері қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес жасалады.
09-111-нысан мемлекеттік дене шынықтыру және спорт мекемелері қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес жасалады.
10-111-нысан мемлекеттік білім беру, жоғары білім және ғылым, денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және архив ісі, дене шынықтыру және спорт, құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі мекемелерін қоспағанда, өзге де мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес жасалады.

Форма 11-111 предназначена для расчета расходов на оплату труда рабочих государственных учреждений и составляется согласно приложению 17 к настоящим Правилам.
Приложения 16 и 17 применяются также для расчета расходов по специфике 131 "Оплата труда технического персонала и контрактных служащих". При составлении данных расчетов следует руководствоваться Постановлением № 1193.
Форма 12-111 предназначена для расчета расходов на оплату труда сотрудников органов прокуратуры (за исключением военнослужащих Главной военной прокуратуры, военных прокуратур округов, гарнизонов и войск Республики Казахстан, по которым заполняется форма 13-111). Форма 12-111 составляется согласно приложению 18 к настоящим Правилам.
Форма 13-111 предназначена для расчета расходов на оплату труда военнослужащих и сотрудников органов внутренних дел, антикоррупционной службы, службы экономических расследований, правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы и составляется согласно приложению 19 к настоящим Правилам.
В графе 38 приложения 19 указывается количество сотрудников правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы, получающих надбавку за особые условия прохождения службы, а в графе 39 приложения 19 указывается сумма надбавки за особые условия прохождения службы. Общая сумма надбавки за особые условия прохождения службы устанавливается согласно Постановлению № 646 дсп.
Форма 14-111 предназначена для расчета расходов на оплату труда военнослужащих и сотрудников специальных государственных органов и составляется согласно приложению 20 к настоящим Правилам.
В графе 38 приложения 20 указывается количество военнослужащих, получающих надбавку за особые условия прохождения службы, а в графе 39 приложения 20 указывается сумма надбавки за особые условия прохождения службы. Общая сумма надбавки за особые условия прохождения службы устанавливается согласно Постановлению № 646 дсп.
При расчете расходов на оплату труда по формам 12-111, 13-111 и 14-111 следует руководствоваться Указом Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1283 дсп "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям" и Постановлением № 646 дсп.

11-111-нысан мемлекеттік мекемелердің жұмысшыларына еңбекақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес жасалады.
16 және 17-қосымшалар 131 "Техникалық персоналдың және келісімшарттық қызметшілердің еңбегіне ақы төлеу" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеу үшін де қолданылады. Осы есептерді жасау кезінде № 1193 қаулыны басшылыққа алу керек.
12-111-нысан прокуратура органдары қызметкерлерінің (13-111-нысан толтырылатын Бас әскери прокуратураның, округтердің әскери прокуратуралардың, гарнизондар мен Қазақстан Республикасы әскерлері әскери қызметшілерін қоспағанда) еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған. 12-111-нысан осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес жасалады.
13-111-нысан әскери қызметшiлердің, ішкі істер органдары, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет, экономикалық тергеу қызметі, құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет, қылмыстық-атқару жүйесі органдары қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес жасалады.
19-қосымшаның 38-бағанында қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақы алатын құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет, қылмыстық-атқару жүйесі органдары қызметкерлерінің саны көрсетіледі, ал 19-қосымшаның 39-бағанында қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақы сомасы көрсетіледі. Қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақының жалпы сомасы № 646 ҚБПҮ Қаулысына сәйкес белгіленеді.
14-111-нысан әскери қызметшілердің және арнайы мемлекеттік органдардың қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес жасалады.
20-қосымшаның 38-бағанында қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақы алатын әскери қызметшілердің саны көрсетіледі, ал 20-қосымшаның 39-бағанында қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақы сомасы көрсетіледі. Қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақының жалпы сомасы № 646 ҚБПҮ Қаулысына сәйкес белгіленеді.
12-111, 13-111 және 14-111-нысандар бойынша еңбекке ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу кезінде "Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері, арнаулы мемлекеттік органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызметі мен прокуратура органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттары бойынша тізілімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1283 ҚБПҮ Жарлығын және № 646 ҚБПҮ қаулысын басшылыққа алу керек.

Форма 15-111 предназначена для расчета расходов по должностному окладу военнослужащих срочной военной службы и составляется согласно приложению 21 к настоящим Правилам.
Форма 01-112 предназначена для расчета затрат на дополнительные денежные выплаты и составляется согласно приложению 22 к настоящим Правилам.
Данная форма предназначена для расчета затрат на дополнительные денежные выплаты, надбавки к должностным окладам, установленные по решению руководителя государственного органа по плану финансирования; премии, единовременные денежные выплаты и так далее согласно Постановлению № 646 дсп.
"Форма 16-111 предназначена для расчета расходов на оплату труда военнослужащих и сотрудников специальных государственных органов и составляется согласно приложению 21-1 к настоящим Правилам.
В графе 40 приложения 21-1 указывается количество военнослужащих и сотрудников специальных государственных органов, получающих надбавку за особые условия прохождения службы, а в графе 41 приложения 21-1 указывается сумма надбавки за особые условия прохождения службы. Общая сумма надбавки за особые условия прохождения службы устанавливается согласно Постановлению № 646 дсп.
Сноска. Пункт 25 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Форма 01-113 предназначена для расчета расходов на компенсационные выплаты и составляется согласно приложению 23 к настоящим Правилам.
По данной форме осуществляются расчеты расходов на выплату пособий на оздоровление государственным и гражданским служащим в соответствии с Постановлением № 646 дсп и Постановлением № 1193 соответственно, также расчеты расходов на компенсационные выплаты, единовременные пособия.
27. Форма 02-114 предназначена для расчета расходов на обязательные профессиональные пенсионные взносы и составляется согласно приложению 24 к настоящим Правилам.
При составлении расчета по данной форме следует руководствоваться Социальным кодексом Республики Казахстан.
Приложение 24 применяется также для расчета расходов на обязательные профессиональные пенсионные взносы по специфике 135 "Взносы работодателей по техническому персоналу и контрактным служащим".
28. Форма 01-116 предназначена для расчета расходов на обязательные пенсионные взносы работодателей и составляется согласно приложению 25 к настоящим Правилам.
При составлении расчета по данной форме следует руководствоваться Социальным кодексом Республики Казахстан.

15-111-нысан мерзімді әскери қызмет әскери қызметшілерінің лауазымдық айлықақысы бойынша шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес жасалады.
01-112 нысаны қосымша ақшалай төлемдерге арналған шығындарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес жасалады.
Бұл нысан қосымша ақшалай төлемдерге, қаржыландыру жоспары бойынша мемлекеттік орган басшысының шешімі бойынша белгіленген лауазымдық айлықақыларға үстемеақыға, сыйлықақыға, № 646 ҚБПҮ қаулысына сәйкес біржолғы ақшалай төлемдерге арналған шығындарды есептеуге арналған.
16-111-нысан әскери қызметшiлердің, арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 21-1-қосымшаға сәйкес жасалады.
21-1-қосымшаның 40-бағанында қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақы алатын әскери қызметшiлер мен арнаулы мемлекеттік органдардың қызметшілерінің саны көрсетіледі, ал 21-1-қосымшаның 41-бағанында қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақы сомасы көрсетіледі. Қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақының жалпы сомасы № 646 ҚБПҮ Қаулысына сәйкес белгіленеді.
Ескерту. 25-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. 01-113-нысан өтемақы төлемдеріне арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес жасалады.
Осы нысан бойынша тиісінше № 646 ҚБПҮ қаулысына және № 1193 қаулысына сәйкес мемлекеттік және азаматтық қызметшілердің сауықтыру жәрдемақыларын төлеуге арналған шығыстарды есептеу, сондай-ақ өтемақы төлемдеріне, біржолғы жәрдемақыларға арналған шығыстарды есептеу жүзеге асырылады.
27. 02-114-нысан міндетті кәсіби зейнетақы жарналарына арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес жасалады.
Осы нысан бойынша есеп жасау кезінде Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексін басшылыққа алу қажет.
24-қосымша 135 "Техникалық персонал және келісімшарттық қызметшілер бойынша жұмыс берушілердің жарналары" ерекшелігі бойынша міндетті кәсіби зейнетақы жарналарына арналған шығыстарды есептеу үшін де қолданылады.
28. 01-116-нысан жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналарына арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес жасалады.
Осы нысан бойынша есеп жасау кезінде Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексін басшылыққа алу қажет.

Приложение 25 применяется также для расчета расходов на обязательные пенсионные взносы работодателей по специфике 135 "Взносы работодателей по техническому персоналу и контрактным служащим".
29. Форма 01-121 предназначена для расчета расходов на уплату социального налога и составляется согласно приложению 26 к настоящим Правилам.
При расчете суммы социального налога на плановый период необходимо руководствоваться Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее – Налоговый кодекс).
30. Форма 01-122 предназначена для расчета расходов на уплату социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования и составляется согласно приложению 27 к настоящим Правилам.
При расчете суммы социальных отчислений на планируемый год необходимо руководствоваться Социальным кодексом Республики Казахстан.
31. Форма 01-124 предназначена для расчета расходов на уплату отчислений на обязательное социальное медицинское страхование и составляется согласно приложению 30 к настоящим Правилам.
При расчете суммы отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании".
32. Формы 01-123 и 02-123 предназначены для расчета расходов по специфике 123 "Взносы на обязательное страхование" и составляются согласно приложениям 28 и 29 к настоящим Правилам.
Форма 01-123 предназначена для расчета размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств.
Приложение 28 заполняется государственными учреждениями, у которых на балансе числятся транспортные средства, для определения суммы расходов на обязательное страхование гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств.
При расчете размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств".
Форма 02-123 предназначена для расчета размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами и составляется согласно приложению 29 к настоящим Правилам.
При расчете размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами".

25-қосымша 135 "Техникалық персонал және келісімшарттық қызметшілер бойынша жұмыс берушілердің жарналары" ерекшелігі бойынша жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналарына арналған шығыстарды есептеу үшін де қолданылады.
29. 01-121-нысан әлеуметтік салықты төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес жасалады.
Жоспарлы кезеңге арналған әлеуметтік салық сомасын есептеу кезінде "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (бұдан әрі – Салық кодексі) басшылыққа алу қажет.
30. 01-122-нысан Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдарды төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 27-қосымшаға сәйкес жасалады.
Жоспарланған жылға арналған әлеуметтік аударымдар сомасын есептеу кезінде Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексін басшылыққа алу қажет.
31. 01-124-нысан әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес жасалады.
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар сомасын есептеу кезінде "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңын басшылыққа алу қажет.
32. 01-123 және 02-123-нысандар 123 "Міндетті сақтандыру жарналары" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 28 және 29-қосымшаларға сәйкес жасалады.
01-123-нысан көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру кезінде сақтандыру сыйлықақысының мөлшерін есептеуге арналған.
28-қосымшаны көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыруға шығыстарының сомасын айқындау үшін теңгерімінде көлік құралдары бар мемлекеттік мекемелер толтырады.
Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру кезінде сақтандыру сыйлықақысының мөлшерін есептеу кезінде "Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңын басшылыққа алу қажет.
02-123-нысан тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру кезінде сақтандыру сыйлықақысының мөлшерін есептеуге арналған және осы Қағидаларға 29-қосымшаға сәйкес жасалады.
Тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру кезінде сақтандыру сыйлықақысының мөлшерін есептеу кезінде "Тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңын басшылыққа алу қажет.

33. Форма 01-134 предназначена для расчета выплаты вознаграждений присяжным заседателям и составляется согласно приложению 31 к настоящим Правилам.
34. Форма 01-135 предназначена для расчета расходов на взносы работодателей по техническому персоналу и контрактным служащим и составляется согласно приложению 32 к настоящим Правилам. При расчете необходимо руководствоваться Налоговым кодексом и Социальным кодексом Республики Казахстан.
35. Форма 01-139 предназначена для расчета расходов на оплату труда иностранных работников государственных органов и составляется согласно приложению 33 к настоящим Правилам. При составлении расчета следует руководствоваться трудовым договором.
В приложении 33 в графе 1 "Наименование должности" указывается должность иностранного работника, принятого в государственный орган в соответствии с заключенным трудовым договором; в графе 2 "Сумма должностного оклада в месяц" указывается сумма оклада в месяц в соответствии с заключенным трудовым договором; в графе 3 "Срок привлечения иностранного работника в государственный орган" указывается количество месяцев, на которые привлечен иностранный работник в государственный орган в соответствии с трудовым договором; в графе 4 "Итого основной заработной платы в год графа 2 х графа 3" указывается итоговая сумма.
36. Формы 01-141, 02-141, 03-141 и 04-141 предназначены для расчета расходов по специфике 141 "Приобретение продуктов питания".
Форма 01-141 предназначена для расчета расходов на питание в учреждениях образования и социальной защиты, кроме учреждений органов внутренних дел, антикоррупционной службы, службы экономических расследований, уголовно-исполнительной системы, государственной противопожарной службы, здравоохранения и ветеринарных учреждений, Министерства обороны Республики Казахстан и составляется согласно приложению 34 к настоящим Правилам. При составлении расчета по данной форме следует руководствоваться нормами питания для государственных учреждений здравоохранения и социальной защиты, утверждаемыми в соответствии со статьей 70 Кодекса.
Форма 02-141 предназначена для расчета расходов на приобретение продуктов питания военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы, антикоррупционной службы, службы экономических расследований, спасателей профессиональных аварийно-спасательных формирований, сотрудников органов государственной противопожарной службы, курсантов, слушателей военных и специальных учебных заведений, воспитанников военных школ-интернатов, больных, находящихся на излечении или обследовании в военно-медицинских (медицинских) подразделениях, а также подозреваемых, обвиняемых, подсудимых и осужденных и составляется согласно приложению 35 к настоящим Правилам. При составлении расчета по данной форме следует руководствоваться натуральными нормами, утверждаемыми в соответствии со статьей 70 Кодекса.

33. 01-134-нысан алқабилерге сыйақы төлемін есептеуге арналған және осы Қағидаларға 31-қосымшаға сәйкес жасалады.
34. 01-135-нысан техникалық персонал және келісімшарттық қызметшілербойынша жұмыс берушілердің жарналарына арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес жасалады. Есептеу кезінде Қазақстан Республикасының Салық Кодексін және Әлеуметтік кодексін басшылыққа алу қажет.
35. 01-139-нысан мемлекеттік органға қабылданған шетелдік қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 33-қосымшаға сәйкес жасалады. Есепті жасау кезінде еңбек шартын басшылыққа алу керек.
33-қосымшада "Лауазымның атауы" деген 1-бағанда жасалған еңбек шартына сәйкес мемлекеттік органға қабылданған шетелдік қызметкердің лауазымы көрсетіледі; "Айына лауазымдық айлықақы сомасы" деген 2-бағанда жасалған еңбек шартына сәйкес айына айлықақы сомасы көрсетіледі; "Мемлекеттік органға шетелдік қызметкерді тарту мерзімі" деген 3-бағанда еңбек шартына сәйкес мемлекеттік органға шетелдік қызметкер тартылған айлардың саны көрсетіледі; "Жылына негізгі жалақының жиыны 2-баған х 3-баған" деген 4-бағанда жиынтық сома көрсетіледі.
36. 01-141, 02-141, 03-141 және 04-141 нысандары 141 "Азық-түлік өнімдерін сатып алу" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеуге арналған.
01-141-нысан ішкі істер органдарының, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің, экономикалық тергеу қызметінің, қылмыстық-атқару жүйесінің, мемлекеттік өртке қарсы қызметтің, денсаулық сақтау және ветеринариялық мекемелердің, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мекемелерінен басқа, білім беру және әлеуметтік қорғау мекемелерінде тамақтануға арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 34-қосымшаға сәйкес жасалады. Осы нысан бойынша есептеуді жасау кезінде Кодекстің 70-бабына сәйкес бекітілетін мемлекеттік денсаулық сақтау және әлеуметтік қорғау мекемелері үшін тамақтану нормаларын басшылыққа алған жөн.
02-141-нысан әскери қызметшілердің, арнайы мемлекеттік органдар, ішкі істер органдары, қылмыстық-атқару жүйесі қызметкерлерінің, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің, экономикалық тергеп-тексеру қызметінің, кәсіптік авариялық-құтқару құралымдарының құтқарушыларының, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің, әскери және арнаулы оқу орындарының курсанттарының, тыңдаушыларының, әскери мектеп-интернаттар тәрбиеленушілерінің, әскери-дәрігерлік (медициналық) бөлімшелерде емделіп жатқан немесе тексеріліп жатқан науқастар, сондай-ақ күдіктілер, айыпталушылар, сотталушылар және сотталғандардың тамақ өнімдерін сатып алуға арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 35-қосымшаға сәйкес жасалады. Осы нысан бойынша есептеуді жасау кезiнде Кодекстiң 70-бабына сәйкес бекiтiлетiн заттай нормаларды басшылыққа алған жөн.

Форма 03-141 предназначена для расчета расходов на питание в ветеринарных учреждениях и составляется согласно приложению 36 к настоящим Правилам. При составлении данного расчета следует руководствоваться нормами питания для животных.
Форма 04-141 предназначена для расчета расходов на питание в учреждениях здравоохранения и составляется согласно приложению 37 к настоящим Правилам. При составлении данного расчета следует руководствоваться нормами питания.
37. Формы 01-142, 02-142 и 03-142 предназначены для определения объема расходов по специфике 142 "Приобретение лекарственных средств и прочих изделий медицинского назначения".
Форма 01-142 предназначена для расчета расходов на медикаменты и прочие средства медицинского назначения, кроме учреждений здравоохранения и составляется согласно приложению 38 к настоящим Правилам.
Форма 02-142 предназначена для расчета расходов на медикаменты в стационарных учреждениях здравоохранения и составляется согласно приложению 39 к настоящим Правилам.
Форма 03-142 предназначена для расчета расходов на медикаменты в амбулаторно-поликлинических учреждениях здравоохранения и составляется согласно приложению 40 к настоящим Правилам.
При расчете расходов на приобретение медикаментов и других средств медицинского назначения по указанным формам следует руководствоваться нормами отпуска медикаментов на единицу в день.
38. Форма 01-143 предназначена для расчета расходов на приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования и составляется согласно приложению 41 к настоящим Правилам.
По приложению 41 рассчитываются расходы на приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования для военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы, антикоррупционной службы, службы экономических расследований, спасателей профессиональных аварийно-спасательных формирований, органов государственной противопожарной службы, курсантов военных и специальных учебных заведений, воспитанников военных школ-интернатов, специального и форменного обмундирования для сотрудников таможенных органов, органов прокуратуры, судей, судебных приставов, форменной одежды и знаков различия для работников государственной лесной охраны и охотничьего хозяйства, государственной фитосанитарной службы по карантину растений и государственной ветеринарной службы, осуществляющей ветеринарный надзор на государственной границе и транспорте.
При составлении расчета по данной форме необходимо руководствоваться нормами на предметы вещевого имущества, другое форменное и специальное обмундирование с учетом износа на год в денежном выражении на 1 получателя.

03-141-нысан ветеринариялық мекемелердегі тамақтану шығындарын есептеуге арналған және осы Қағидаларға 36-қосымшаға сәйкес жасалады. Осы есептеуді жасау кезінде жануарларға арналған тамақтану нормаларын басшылыққа алған жөн.
04-141-нысан денсаулық сақтау мекемелеріндегі тамақтану шығындарын есептеуге арналған және осы Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес жасалады. Осы есептеуді жасау кезінде тамақтану нормаларын басшылыққа алған жөн.
37. 01-142, 02-142 және 03-142 нысандары 142 "Дәрілік заттар және медициналық мақсаттағы өзге де бұйымдарды сатып алу" ерекшелігі бойынша шығыстар көлемін айқындауға арналған.
01-142-нысан денсаулық сақтау мекемелерінен басқа, дәрі-дәрмектерге және медициналық мақсаттағы өзге де құралдарға арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес жасалады.
02-142-нысан стационарлық денсаулық сақтау мекемелеріндегі дәрі-дәрмектерге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 39-қосымшаға сәйкес жасалады.
03-142-нысан амбулаториялық-емханалық денсаулық сақтау мекемелеріндегі дәрі-дәрмектерге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 40-қосымшаға сәйкес жасалады.
Көрсетілген нысандар бойынша дәрі-дәрмектерді және басқа да медициналық мақсаттағы құралдарды сатып алуға арналған шығыстарды есептеу кезінде күніне бір бірлікке дәрі-дәрмектерді босату нормаларын басшылыққа алған жөн.
38. 01-143-нысан киім-кешек және басқа да нысанды және арнайы киім-кешек заттарын сатып алуға, тігуге және жөндеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 41-қосымшаға сәйкес жасалады.
41-қосымша бойынша әскери қызметшілерге, ішкі істер органдарының, қылмыстық-атқару жүйесінің, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің, экономикалық тергеп-тексеру қызметінің қызметкерлеріне, кәсіптік авариялық-құтқару құралымдарының құтқарушыларына, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының курсанттарына, әскери және арнаулы оқу орындарының курсанттарына, тәрбиеленушілеріне арналған киім-кешек заттарын және басқа да нысанды және арнайы киім-кешектерді, әскери мектеп-интернаттар, кеден органдарының қызметкерлері үшін арнайы және нысанды киім-кешек, мемлекеттік орман күзеті мен аңшылық шаруашылығының, өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік фитосанитариялық қызметтің және мемлекеттік шекарада және көлікте ветеринариялық қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік ветеринариялық қызметтің қызметкерлері үшін прокуратура органдарының, судьялардың, сот приставтарының, нысанды киім мен айырым белгілерін сатып алуға, тігуге және жөндеуге арналған шығыстар есептеледі.
Осы нысан бойынша есептеуді жасау кезінде 1 алушыға ақшалай мәнде бір жылға тозуды ескере отырып, киім-кешек заттарына, басқа нысанды және арнайы киім-кешектерге арналған нормаларды басшылыққа алу қажет.

39. Форма 01-144 предназначена для расчета расходов государственных органов на горюче-смазочные материалы и составляется согласно приложению 42 к настоящим Правилам.
При расчете расходов по форме 01-144 следует руководствоваться утверждаемыми в соответствии со статьей 70 Кодекса натуральными нормами положенности служебных, дежурных и специальных автомобилей и нормами расходов горюче-смазочных материалов и расходов на содержание автотранспорта, при их наличии.
Расчет расходов на смазочные материалы для автотранспортных средств составляется в произвольной форме.
Сноска. Пункт 39 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
40. Форма 02-144 предназначена для расчета расходов на приобретение твердого и жидкого топлива для отопления зданий, помещений для государственных учреждений с автономной системой отопления и составляется согласно приложению 43 к настоящим Правилам.
41. Формы 01-149, 02-149, 03-149 предназначены для определения расходов по специфике 149 "Приобретение прочих запасов" с предоставлением обосновывающих документов за единицу стоимости товаров.
Форма 01-149 предназначена для расчета расходов на приобретение мягкого инвентаря в учреждениях здравоохранения и составляется согласно приложению 44 к настоящим Правилам. Данная форма заполняется государственными амбулаторно-поликлиническими и стационарными учреждениями здравоохранения.
При составлении данного расчета следует руководствоваться нормами оснащения мягким инвентарем государственных организаций здравоохранения республики.
Форма 02-149 заполняется для расчета расходов по закупке канцелярских принадлежностей и составляется согласно приложению 45 к настоящим Правилам.";
Форма 03-149 заполняется для расчета расходов по приобретению товаров, необходимых для обслуживания и содержания основных средств, строительных материалов, используемых на ремонт основных средств, запасных частей для оборудования, транспортных средств и других запасов, непосредственно связанные с содержанием, обслуживанием и ремонтом и составляется согласно приложению 46 к настоящим Правилам.
При планировании расходов на приобретение прочих запасов к расчету прилагаются не менее 3 (трех) предложений о ценах из отечественных маркетплэйсов по каждому виду запасов, за исключением канцелярских принадлежностей.
Форма 04-149 заполняется для расчета расходов по закупке расходных материалов и составляется согласно приложению 45-1 к настоящим Правилам.

39. 01-144-нысан мемлекеттік органдардың жанар-жағармай материалдарына шығыстарын есептеуге арналған және осы Қағидаларға 42-қосымшаға сәйкес жасалады.
01-144 нысан бойынша шығыстарды есептеу кезінде Кодекстің 70-бабына сәйкес бекітілетін қызметтік, кезекші және арнайы автомобильдер тиістілігінің заттай нормаларын және жанар-жағармай материалдары шығыстарының және автокөлікті ұстауға арналған шығыстардың нормаларын олар болған кезде басшылыққа алған жөн.
Автокөлік құралдарына арналған майлау материалдарына арналған шығыстарды есептеу еркін нысанда жасалады.
Ескерту. 39-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
40. 02-144-нысан дербес жылыту жүйесі бар мемлекеттік мекемелерге арналған ғимараттарды, үй-жайларды жылытуға арналған қатты және сұйық отынды сатып алуға арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 43-қосымшаға сәйкес жасалады.
41. 01-149, 02-149, 03-149 нысандары тауарлар құнының бірлігіне негіздемелік құжаттарды ұсына отырып, 149 "Өзге де қорларды сатып алу" ерекшелігі бойынша шығыстарды айқындауға арналған.
01-149-нысан денсаулық сақтау мекемелерінде жұмсақ мүкәммалды сатып алу үшін шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 44-қосымшаға сәйкес жасалады. Осы нысанды мемлекеттік амбулаториялық-емханалық және стационарлық денсаулық сақтау мекемелері толтырады.
Осы есепті жасау кезінде республиканың мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын жұмсақ мүкәммалмен жарақтандыру нормаларын басшылыққа алған жөн.
02-149-нысан кеңсе керек-жарақтарын сатып алу бойынша шығыстарды есептеу үшін толтырылады және осы Қағидаларға 45-қосымшаға сәйкес жасалады.
03-149-нысан негізгі құралдарға, негізгі құралдарды жөндеуге пайдаланылатын құрылыс материалдарына, жабдыққа, көлік құралдарына арналған қосалқы бөлшектерге және ұстауға, қызмет көрсетуге және жөндеуге тікелей байланысты басқа да қорларға қызмет көрсету және күтіп-ұстау үшін қажетті тауарларды, құрылыс материалдарын сатып алу жөніндегі шығыстарды есептеу үшін толтырылады және осы Қағидаларға 46-қосымшаға сәйкес жасалады.
Өзге қорларды сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлау кезінде есепке кеңсе керек-жарақтарын қоспағанда қорлардың әрбір түрі бойынша отандық маркетплейстерден бағалар туралы кемінде 3 (үш) ұсыныс қоса беріледі.
04-149-нысан шығыс материалдарын сатып алу бойынша шығыстарды есептеу үшін толтырылады және осы Қағидаларға 45-1-қосымшаға сәйкес жасалады.

Сноска. Пункт 41 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
42. Формы 01-151, 02-151, 03-151 и 04-151 составляются для определения объема бюджетных средств на планируемый период для оплаты коммунальных услуг (за воду, газ, электроэнергию и отопление).
Расходы для оплаты коммунальных услуг администраторов бюджетных программ, в случае если государственное учреждение размещается в помещениях другого государственного учреждения, содержащегося за счет одного уровня бюджета, могут планироваться у балансодержателя данного помещения.
При составлении расчетов по данным формам следует руководствоваться нормами потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета.
В графе 5 форм 01-151, 02-151 и 03-151 в приложениях 47, 48 и 49 настоящих Правил указываются количество единиц мощности, для которых установлены нормы потребления воды, электроэнергии, тепла, газа.
Форма 01-151 заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на горячую и холодную воду, канализацию, газ для приготовления пищи и составляется согласно приложению 47 к настоящим Правилам.
При расчете расходов на газ учитываются расходы на его транспортировку.
Форма 02-151 заполняется государственными учреждениями для расчета расходов воды на полив усовершенствованных покрытий и зеленых насаждений, территорий объектов и составляется согласно приложению 48 к настоящим Правилам.
Форма 03-151 заполняется государственными учреждениями для расчета расходов по оплате электроэнергии и составляется согласно приложению 49 к настоящим Правилам.
Форма 04-151 заполняется государственными учреждениями для расчета расходов тепла на отопление зданий, помещений для государственных учреждений с центральной системой отопления и составляется согласно приложению 50 к настоящим Правилам.
Данная форма заполняется для расчета расходов тепла на отопление зданий, помещений для государственных учреждений газом. При расчете расходов на газ учитываются расходы на его транспортировку.
43. Форма 01-152 составляется для расчета расходов на оплату услуг связи и составляется согласно приложению 51 к настоящим Правилам.
Государственными учреждениями форма 01-152 применяется также при планировании мероприятий на закупку телекоммуникационных услуг.
При расчете расходов по форме 01-152 следует руководствоваться нормами положенности за пользование телефонной связью.

Ескерту. 41-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
42. 01-151, 02-151, 03-151, 04-151 нысандары коммуналдық қызметтерге (су, газ, электр энергиясы және жылыту үшін) ақы төлеуге жоспарланған кезеңге арналған бюджет қаражатының көлемін айқындау үшін жасалады.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің коммуналдық қызметтеріне ақы төлеу үшін шығыстар, егер мемлекеттік мекеме бюджеттің бір деңгейі есебінен ұсталатын басқа мемлекеттік мекеменің үй-жайларында орналастырылған жағдайда, осы үй-жайдың теңгерім ұстаушысында жоспарлануы мүмкін.
Осы нысандар бойынша есептеулерді жасау кезінде бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылытуға арналған жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызметтерді тұтыну нормаларын басшылыққа алған жөн.
01-151, 02-151 және 03-151 нысандарының осы Қағидалардың 47, 48 және 49-қосымшалардың 5-бағанында су, электр энергиясын, жылуды, газды тұтыну нормалары белгіленген қуат бірліктерінің саны көрсетіледі.
01-151-нысанды ыстық және суық суға, кәрізге, тамақ дайындауға арналған газға арналған шығыстарды есептеу үшін мемлекеттік мекемелер толтырады және осы Қағидаларға 47-қосымшаға сәйкес жасалады.
Газға арналған шығыстарды есептеу кезінде оны тасымалдауға арналған шығыстар ескеріледі.
02-151-нысанды жетілдірілген жабындар мен жасыл желектерді, объектілердің аумақтарын суаруға арналған су шығыстарын есептеу үшін мемлекеттік мекемелер толтырады және осы Қағидаларға 48-қосымшаға сәйкес жасалады.
03-151-нысанды электр энергиясына ақы төлеу жөніндегі шығыстарды есептеу үшін мемлекеттік мекемелер толтырады және осы Қағидаларға 49-қосымшаға сәйкес жасалады.
04-151-нысанды орталық жылыту жүйесі бар мемлекеттік мекемелерге арналған ғимараттарды, үй-жайларды жылытуға арналған жылу шығыстарын есептеу үшін мемлекеттік мекемелер толтырады және осы Қағидаларға 50-қосымшаға сәйкес жасалады.
Бұл нысан ғимараттарды, мемлекеттік мекемелерге арналған үй-жайларды газбен жылытуға жұмсалатын жылу шығыстарын есептеу үшін толтырылады. Газға арналған шығыстарды есептеу кезінде оны тасымалдауға арналған шығыстар ескеріледі.
43. 01-152-нысан байланыс қызметтерін төлеуге арналған шығыстарды есептеу үшін жасалады және осы Қағидаларға 51-қосымшаға сәйкес жасалады.
Мемлекеттік мекемелер 01-152 нысанын телекоммуникациялық қызметтерді сатып алуға арналған іс-шараларды жоспарлау кезінде де қолданады.
01-152 нысаны бойынша шығыстарды есептеу кезінде телефон байланысын пайдаланғаны үшін тиістілік нормаларын басшылыққа алған жөн.

В строках 5 и 15 приложения 51 приведен примерный список и характеристики телекоммуникационных услуг, которые корректируются в соответствии со спецификой государственного органа.
44. Форма 01-153 предназначена для расчета расходов по оплате транспортных услуг и составляется согласно приложению 52 к настоящим Правилам. Для обоснования планируемых расходов на предстоящий плановый период представляются копии последних заключенных договоров об аренде транспорта.
Сноска. Пункт 44 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 45 предусматривается в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вступают в силу c 12.07.2026).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 45 предусматривается в редакции приказа Министра финансов РК от 13.03.2026 № 177 (вступают в силу c 12.07.2026).
45. Форма 01-158 предназначена для расчета расходов на оплату работ и услуг в сфере информатизации и составляется согласно приложению 53 к настоящим Правилам. При заполнении данной формы следует руководствоваться инструкцией по составлению, представлению и рассмотрению расчета расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 марта 2016 года № 274 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13631).
46. Формы 01-159 и 02-159 приложения 54 и 55 к настоящим Правилам предназначены для расчета расходов по специфике 159 "Оплата прочих услуг и работ".
Форма 01-159 предназначена для расчета расходов по содержанию, обслуживанию, текущему ремонту зданий, помещений, оборудования и других основных средств и составляется согласно приложению 54 к настоящим Правилам. Для обоснования планируемых расходов представляются копии последних заключенных договоров об оказании услуг, работ, в случае отсутствия договоров прилагается не менее 3 (трех) предложений о ценах из отечественных маркетплэйсов по каждому виду приобретаемых услуг и работ, дефектный акт и сметная документация по текущему ремонту за текущий финансовый год согласно Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан". При составлении перечня работ, выполняемых при текущем ремонте, следует руководствоваться нормами потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета, где предусмотрен перечень работ, выполняемых при текущем и капитальном ремонте зданий.
Сноска. Пункт 46 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В случае отсутствия информации на маркетплэйсе представляются не менее 3 (трех) прайс-листов.

51-қосымшаның 5 және 15-жолдарында мемлекеттік органның ерекшелігіне сәйкес түзетілетін телекоммуникациялық қызметтердің үлгілік тізімі мен сипаттамалары келтірілген.
44. 01-153-нысан көлік қызметтеріне ақы төлеу бойынша шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 52-қосымшаға сәйкес жасалады. Алдағы жоспарлы кезеңге жоспарланатын шығыстарды негіздеу үшін көлікті жалға алу туралы соңғы жасалған шарттардың көшірмелері ұсынылады.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
45-тармақ жаңа редакцияда көзделген – ҚР Қаржы министрінің 13.03.2026 № 356 (12.07.2026 бастап күшіне енеді); 01.06.2026 № 356 (12.07.2026 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
45. 01-158-нысан ақпараттандыру саласындағы жұмыстар мен қызметтерге ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 53-қосымшаға сәйкес жасалады. Осы нысанды толтыру кезінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушысының 2016 жылғы 16 наурыздағы № 274 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13631 болып тіркелген) бекітілген ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға арналған шығыстардың есеп-қисабын жасау, ұсыну және қарау жөніндегі нұсқаулықты басшылыққа алған жөн.
46. 01-159 және 02-159 нысандары осы Қағидалардың 54 және 55-қосымшалары 159 "Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеуге арналған.
01-159-нысан ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды және басқа да негізгі құралдарды күтіп ұстау, қызмет көрсету, ағымдағы жөндеу бойынша шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 54-қосымшаға сәйкес жасалады. Жоспарланатын шығыстарды негіздеу үшін қызметтерді көрсету, жұмыстар туралы соңғы жасалған шарттардың көшірмелері ұсынылады, шарттар болмаған жағдайда сатып алынатын көрсетілетін қызметтер мен жұмыстардың әрбір түрі бойынша отандық маркетплейстерден бағалар туралы кемінде 3 (үш) ұсыныс, "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ағымдағы қаржы жылы үшін ағымдағы жөндеу бойынша ақаулы акт және сметалық құжаттама қоса беріледі. Ағымдағы жөндеуде орындалатын жұмыстардың тізбесін жасау кезінде ғимараттарды ағымдағы және күрделі жөндеу кезінде орындалатын жұмыстардың тізбесі көзделген бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызмет көрсетулерді тұтынудың нормаларын басшылыққа алған жөн.
Маркетплейсте ақпарат болмаған жағдайда кемінде 3 (үш) прайс-парақ ұсынылады.

Форма 02-159 предназначена для расчета расходов по оплате работ и услуг, оказанных физическими лицами и государственными предприятиями, акционерными обществами, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществами с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников и составляется согласно приложению 55 к настоящим Правилам.
В данном расчете указывается сумма расходов в целом, а также приводится расшифровка по основным видам расходов:
1) для физических лиц:
заработная плата работников – по данной строке отражается заработная плата работников, участвующих в оказании услуг и выполнении работ (индивидуальный подоходный налог, обязательные взносы в единый накопительный пенсионный фонд, взносы на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования, удерживаемые из заработной платы работников, также отражаются по данной строке);
командировочные расходы;
приобретение материалов;
транспортные услуги;
2) для государственных предприятий, акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществ с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников:
оплата труда работников – по данной строке отражается оплата труда работников, участвующих в оказании услуг и выполнении работ;
социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования;
отчисления на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования;
командировочные расходы;
налоги и другие обязательные платежи в бюджет, в том числе отдельными строками показываются основные налоги и обязательные платежи в бюджет;
прочие налоги;
приобретение материалов;
коммунальные услуги, то есть расходы на воду, газ и другие коммунальные услуги, за исключением электроэнергии и отопления;
электроэнергия;
отопление;
услуги связи;
транспортные услуги;
текущий ремонт основных средств;
содержание, обслуживание зданий, помещений;
арендная плата;
банковские услуги;
прочие расходы.
Расчет расходов по оплате работ и услуг, оказываемых юридическими лицами, за исключением государственных предприятий, акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществ с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников, заполняющих форму 02-159, администраторы бюджетных программ представляют в произвольной форме.

02-159-нысан акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі жеке тұлғалар мен мемлекеттік кәсіпорындар, акционерлік қоғамдар және мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшері мемлекетке қатысушылардың жалпы жиналысының шешімдерін айқындауға мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер көрсеткен жұмыстар мен қызметтерге ақы төлеу жөніндегі шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 55-қосымшаға сәйкес жасалады.
Осы есептеуде шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі, сондай-ақ шығыстардың негізгі түрлері бойынша таратып жазу келтіріледі:
1) жеке тұлғалар үшін:
қызметкерлердің жалақысы – осы жол бойынша қызметтер көрсетуге және жұмыстарды орындауға қатысатын қызметкерлердің жалақысы көрсетіледі (жеке табыс салығы, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті жарналар, қызметкерлердің жалақысынан ұсталатын әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналары да осы жол бойынша көрсетіледі);
іссапар шығыстары;
материалдарды сатып алу;
көлік қызметтері;
2) акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындар, акционерлік қоғамдар және мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшері мемлекетке қатысушылардың жалпы жиналысының шешімдерін айқындауға мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер үшін:
қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу – осы жол бойынша қызметтер көрсетуге және жұмыстарды орындауға қатысатын қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу көрсетіледі;
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар;
әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар;
іссапар шығыстары;
салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, оның ішінде жекелеген жолдарда бюджетке төленетін негізгі салықтар мен міндетті төлемдер көрсетіледі;
өзге де салықтар;
материалдарды сатып алу;
коммуналдық қызметтер, яғни электр энергиясы мен жылытуды қоспағанда, су, газ және басқа да коммуналдық қызметтердің шығыстары;
электроэнергия;
жылыту;
байланыс қызметтері;
көлік қызметтері;
негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу;
ғимараттарды, үй-жайларды күтіп-ұстау, оларға қызмет көрсету;
жалдау ақысы;
банк қызметтері;
өзге де шығыстар.
Акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындарды, акционерлік қоғамдарды және 02-159 нысанын толтыратын қатысушылардың жалпы жиналысының шешімдерін мемлекетке айқындауға мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерді қоспағанда, заңды тұлғалар көрсететін жұмыстар мен қызметтерге ақы төлеу жөніндегі шығыстардың есебін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері еркін нысанда ұсынады.
Ескерту. 46-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

47. Форма 03-159 предназначена для расчета расходов на оплату аренды за помещение и составляется согласно приложению 56 к настоящим Правилам. Для обоснования планируемых расходов представляются не менее 3 (трех) ценовых предложений и (или) копии последних заключенных договоров об аренде помещений и зданий, с учетом базы данных цен на товары, работы, услуги, установленный Законом Республики Казахстан "О государственных закупках". Для обоснования планируемых расходов загранучреждениями Республики Казахстан представляются копии последних заключенных договоров об аренде помещений и зданий. В случае отсутствия договоров прилагается не менее 3 (трех) прайс-листов либо предложений о ценах из маркетплэйсов страны пребывания.
Сноска. Пункт 47 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
48. Форма 01-161 предназначена для расчета расходов на служебные командировки внутри страны и составляется согласно приложению 57 к настоящим Правилам.
Приложение 57 применяется государственными учреждениями при расчете расходов по спецификам 136 "Командировки и служебные разъезды внутри страны технического персонала и контрактных служащих", 137 "Командировочные расходы присяжных заседателей", 161 "Командировки и служебные разъезды внутри страны".
При расчете расходов по форме 01-161 следует руководствоваться постановлениями Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года № 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан" и от 11 мая 2018 года № 256 "Об утверждении Правил возмещения расходов на служебные командировки за счет бюджетных средств, в том числе в иностранные государства" (далее – постановление № 256).
49. Форма 01-162 заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на служебные командировки за пределы страны и составляется согласно приложению 58 к настоящим Правилам.
При составлении данного расчета следует руководствоваться постановлением № 256.
50. Для обоснования планируемых расходов на служебные командировки внутри страны и за пределы страны администраторами бюджетных программ представляются утвержденные планы командировок на текущий год и проекты планов командировок на плановый период.
51. Форма 01-166 заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на оплату деятельности политических партий и составляется согласно приложению 59 к настоящим Правилам.

47. 03-159-нысан үй-жай үшін жалдау ақысын төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 56-қосымшаға сәйкес жасалады. Жоспарланатын шығыстарды негіздеу үшін "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге бағалардың дерекқорын ескере отырып, үй-жайлар мен ғимараттарды жалдау туралы соңғы жасалған шарттардың көшірмелері және (немесе) кемінде 3 (үш) баға ұсынысы ұсынылады. Жоспарланатын шығыстарды негіздеу үшін Қазақстан Республикасының шетелдік мекемелері ағымдағы қаржы жылына арналған үй-жайлар мен ғимараттарды жалға алу туралы шарттарының көшірмелерін ұсынады. Шарттар болмаған жағдайда кемінде 3 (үш) прайс-парақтар не болатын елдің маркетплэйстерінен баға ұсыныстары қоса беріледі.
Ескерту. 47-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48. 01-161-нысан ел ішіндегі қызметтік іссапарларға арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 57-қосымшаға сәйкес жасалады.
Мемлекеттік мекемелер 57-қосымшаны 136 "Техникалық персоналдың және келісімшарттық қызметшілердің ел ішіндегі іссапарлары мен қызметтік жол жүрулері", 137 "Алқабилердің іссапар шығыстары", 161 "Ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарлар" ерекшеліктері бойынша шығыстарды есептеу кезінде қолданады.
01-161 нысан бойынша шығыстарды есептеу кезінде "Мемлекеттiк бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының Қазақстан Республикасының шегiндегi қызметтiк iссапарлары туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 22 қыркүйектегі № 1428 және "Бюджет қаражаты есебінен қызметтік іссапарларға, оның ішінде шет мемлекеттерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 11 мамырдағы № 256 (бұдан әрі - № 256 қаулы) қаулыларын басшылыққа алған жөн.
49. 01-162-нысанды мемлекеттік мекемелер елден тыс жерлерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарды есептеу үшін толтырады және осы Қағидаларға 58-қосымшаға сәйкес жасалады.
Осы есептеуді жасау кезінде № 256 қаулыны басшылыққа алған жөн.
50. Ел ішінде және елден тыс қызметтік іссапарларға жоспарланатын шығыстарды негіздеу үшін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ағымдағы жылға бекітілген іссапар жоспарларын және жоспарлы кезеңге арналған іссапар жоспарларының жобаларын ұсынады.
51. 01-166-нысан мемлекеттік мекемелер саяси партиялардың қызметіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу үшін толтырылады және осы Қағидаларға 59-қосымшаға сәйкес жасалады.

Форма 02-166 заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на оплату выборов и составляется согласно приложению 59-1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 51 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
52. Формы 01-324 и 02-324 приложения 60 и 61 предназначены для расчета расходов по специфике 324 "Стипендии";
Форма 01-324 предназначена для расчета расходов на выплату стипендии студентам, интернам, магистрантам, докторантам, слушателям, курсантам военно-учебных специальных учебных заведений и кадетов и составляется согласно приложению 60 к настоящим Правилам.
При заполнении данной формы следует руководствоваться Постановлением № 646 дсп, а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2008 года № 116 "Об утверждении Правил назначения, выплаты и размеров государственных стипендий" (далее – Постановление № 116).
Форма 02-324 предназначена для расчета расходов на выплату стипендии студентам, интернам, магистрантам, слушателям подготовительного отделения и резидентуры, докторантам, обучающимся в организациях образования и здравоохранения, культуры и спорта и составляется согласно приложению 61 к настоящим Правилам.
При заполнении данной формы следует руководствоваться Постановлением № 116.
53. Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 154, 155, 156 и 157 составляются согласно приложению 62 к настоящим Правилам.
Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 211, 212, 213, 221, 711, 712, 713, 721, 722 и 723 составляются согласно приложению 63 к настоящим Правилам.
Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 331, 339 и 359 составляются согласно приложению 64 к настоящим Правилам. Данные расчеты представляются с обоснованиями и обязательной расшифровкой по каждому виду расходов.
Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 341 и 451 составляются согласно приложению 65 к настоящим Правилам.
Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 411, 412, 417, 418 и 419 составляются согласно приложению 66 к настоящим Правилам.
Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 133, 163, 164, 165, 322, 323, 531, 541, 621, 812, 813, 814 и 815 составляются согласно приложению 67 к настоящим Правилам.

02-166-нысанды мемлекеттік мекемелер сайлауға ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу үшін толтырады және осы Қағидаларға 59-1-қосымшаға сәйкес жасалады.
Ескерту. 51-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
52. 01-324 және 02-324 нысандары осы Қағидалардың 60 және 61-қосымшалары 324 "Стипендиялар" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеуге арналған;
01-324-нысан студенттерге, интерндерге, магистранттарға, докторанттарға, тыңдаушыларға, әскери-арнаулы оқу орындарының курсанттары мен кадеттерге стипендия төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 60-қосымшаға сәйкес жасалады.
Осы нысанды толтыру кезінде № 646 қбп қаулысын, сондай-ақ "Білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияларды тағайындау, төлеу қағидаларын және олардың мөлшерлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 7 ақпандағы № 116 қаулысын (бұдан әрі - №116 қаулы) басшылыққа алған жөн.
02-324-нысан білім беру және денсаулық сақтау, мәдениет және спорт ұйымдарында оқитын студенттерге, интерндерге, магистранттарға, дайындық бөлімі мен резидентура тыңдаушыларына, докторанттарға стипендия төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 61-қосымшаға сәйкес жасалады.
Осы нысанды толтыру кезінде № 116 қаулыны басшылыққа алған жөн.
53. Шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша жоспарланатын шығыстар түрлері бойынша 154, 155, 156 және 157 есептеулер осы Қағидаларға 62-қосымшаға сәйкес жасалады.
Шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша жоспарланатын шығыстар түрлері бойынша 211, 212, 213, 221, 711, 712, 713, 721, 722 және 723 есептеулер Қағидаларға 63-қосымшаға сәйкес жасалады.
Шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша жоспарланатын шығыстардың түрлері бойынша 331, 339 және 359 есептеулер Қағидаларға 64-қосымшаға сәйкес жасалады. Осы есептемелер негіздемелерімен және мiндеттi түрде шығыстардың әрбiр түрi бойынша ашып жазыла отырып берiлуi тиiс.
Шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша жоспарланатын шығыстар түрлері бойынша 341 және 451 есептеулер Қағидаларға 65-қосымшаға сәйкес жасалады.
Шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша жоспарланатын шығыстардың түрлері бойынша 411, 412, 417, 418 және 419 есептеулер Қағидаларға 66-қосымшаға сәйкес жасалады.
Шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша жоспарланатын шығыстар түрлері бойынша 133, 163, 164, 165, 322, 323, 531, 541, 621, 812, 813, 814 және 815 есептеулер осы Қағидаларға 67-қосымшаға сәйкес жасалады.

Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 421, 422, 423 и 429 составляются согласно приложению 68 к настоящим Правилам.
Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 513 и 514 составляются согласно приложению 69 к настоящим Правилам. Данные расчеты представляются с обоснованиями и обязательной расшифровкой по каждому виду расходов.
Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 611 и 612 составляются согласно приложению 70 к настоящим Правилам. Данные расчеты представляются с обоснованиями и обязательной расшифровкой по каждому виду расходов.
Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 167, 332, 519, 521, 714 и 715 составляются в произвольной форме.
При планировании расходов на приобретение основных средств к расчету прилагаются не менее 3 (трех) предложений о ценах из отечественных маркетплэйсов по каждому виду основных средств.
Вместе с тем к расчетам на приобретение основных средств (по подклассу 410) необходимо представить информацию об их фактическом наличии (числящихся на балансе, с указанием года приобретения и срока износа) и план на трехлетний период.
В случае отсутствия информации на маркетплэйсе представляются не менее 3 (трех) прайс-листов.
При предоставлении расчета в обязательном порядке по спецификам 421, 423 и 435 государственные учреждения представляют заключение государственной экспертизы или комплексной вневедомственной экспертизы на проектно-сметную документацию и документы, обосновывающие стоимость работ (услуг), если иное не предусмотрено положениями о строительстве "под ключ", установленными законодательством Республики Казахстан, а к расчетам на приобретение запасов представляют информацию о фактическом наличии остатков запасов, числящихся на балансе государственного учреждения по состоянию на 1 января текущего года и план текущего года.
Расчет расходов по возмещению средней заработной платы депутатам маслихата по их основному месту работы осуществляется в соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" в размере, не превышающем заработную плату руководителя аппарата акима соответствующей административно-территориальной единицы со стажем работы в указанной должности до одного года. В расчет включаются взносы работодателей по социальному налогу в соответствии с Налоговым кодексом и социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования в соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан.

Шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша жоспарланатын шығыстар түрлері жөніндегі 421, 422, 423, және 429 есептеулер Қағидаларға 68-қосымшаға сәйкес жасалады.
Шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша жоспарланатын шығыстар түрлері жөніндегі 513 және 514 есептеулер Қағидаларға 69-қосымшаға сәйкес жасалады.
Шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша жоспарланатын шығыстар түрлері жөніндегі 611, және 612 есептеулер Қағидаларға 70-қосымшаға сәйкес жасалады. Осы есептер негіздемелерімен және мiндеттi түрде шығыстардың әрбiр түрi бойынша ашып жазыла отырып берiлуi тиiс.
Шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша жоспарланатын шығыстар түрлері бойынша 167, 332, 519, 521, 714 және 715 есептеулер ерікті нысанда жасалады.
Негізгі құралдарды сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлау кезінде есептеуге негізгі құралдардың әрбір түрі бойынша отандық маркетплейстерден бағалар туралы кемінде 3 (үш) ұсыныс қоса беріледі.
Сонымен қатар, негізгі құралдарды сатып алуға арналған есептеулерге (410-кіші сынып бойынша) олардың нақты болуы туралы ақпаратты (сатып алу жылы мен тозу мерзімі көрсетіле отырып, теңгерімде есепте тұрған) және үш жылдық кезеңге арналған жоспарды ұсыну қажет.
Маркетплейсте ақпарат болмаған жағдайда кемінде 3 (үш) прайс-парақ ұсынылады.
421, 423 және 435 ерекшеліктер бойынша міндетті түрде есептеу кезінде мемлекеттік мекемелер жобалау-сметалық құжаттамаға және жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) құнын негіздейтін құжаттарға мемлекеттік сараптаманың немесе ведомстводан тыс кешенді сараптаманың қорытындысын ұсынады, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген "толық бітіріп берілетін" құрылыс туралы ережелерде өзгеше көзделмесе, ал қорларды сатып алуға арналған есептеуге ағымдағы жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша мемлекеттік мекеменің теңгерімінде есепте тұрған қорлар қалдықтарының нақты болуы туралы ақпаратты және ағымдағы жылдың жоспарын ұсынады.
Мәслихат депутаттарының негізгі жұмыс орны бойынша орташа жалақысын өтеу жөніндегі шығыстарды есептеу "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабына сәйкес көрсетілген лауазымдағы жұмыс өтілі бір жылға дейінгі тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің әкімі аппараты басшысының жалақысынан аспайтын мөлшерде жүзеге асырылады. Есептеуге Салық кодексіне сәйкес жұмыс берушілердің әлеуметтік салық бойынша жарналары және Қазақстан Республикасының әлеуметтік кодексіне сәйкес Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар енгізіледі.

При представлении расчета по специфике 164 представляются копии договоров, заключенных между зарубежными высшими учебными заведениями (научными центрами и лабораториями мира) и юридическим лицом, определенным согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2005 года № 301 "О некоторых вопросах создания акционерного общества "Центр международных программ", поставщиком услуг по реализации международных программ подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров за рубежом, в том числе международной стипендии "Болашак", согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573 "Об утверждении Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии "Болашак" и определении направлений расходования международной стипендии "Болашак".
При планировании расходов на представительские затраты следует руководствоваться нормами Правил распределения распределяемой бюджетной программы "Представительские затраты", утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 20 мая 2025 года № 11-1-4/290 и порядком использования средств, предусмотренных на представительские затраты и норм представительских затрат, утвержденных местными исполнительными органами области.
Расходы на реализацию бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц планируются в соответствии со сроками реализации бюджетных инвестиций, определенными в финансово-экономическом обосновании.
Форма 01-321 предназначена для расчета расходов по специфике 321 "Жилищные выплаты сотрудникам правоохранительных, специальных государственных органов, органов гражданской защиты и военнослужащим" и составляется согласно приложению 67-1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 53 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
54. Форма 01-361 предназначена для расчета расходов по специфике 361 "Трансферты юридическим лицам" и составляется согласно приложению 71 к настоящим Правилам.
При составлении расчетов по видам расходов, планируемым в фонд социального медицинского страхования следует руководствоваться нормативными правовыми актами в сфере здравоохранения.
При планировании расходов по бюджетной программе, направленной на перечисление трансферта Администрации Международного финансового центра "Астана" расчеты составляются по видам расходов, которые направлены на реализацию целей, определенных в законодательных актах Республики Казахстан. К расчетам прилагаются соответствующие документы и обоснования по каждому виду расходов.
К расчетам дополнительно прилагаются:
по фонду оплаты труда – утвержденное на текущий финансовый год штатное расписание и проект штатного расписания на плановый период;
Примечание ИЗПИ!

164-ерекшелік бойынша есептеу ұсынылған кезде шетелдік жоғары оқу орындары (әлемнің ғылыми орталықтары мен зертханалары) мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 сәуірдегі № 301 қаулысына сәйкес айқындалған заңды тұлға, "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу қағидаларын бекіту және "Болашақ" халықаралық стипендиясын жұмсау бағыттарын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысына сәйкес шетелде кадрларды даярлаудың, қайта даярлаудың және олардың біліктілігін арттырудың халықаралық бағдарламаларын, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясын іске асыру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің өнім берушісі арасында жасалған шарттардың көшірмелері ұсынылады.
Өкілдік шығындарға арналған шығыстарды жоспарлау кезінде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 20 мамырдағы № 11-1-4/290 бұйрығымен бекітілген "Өкілдік шығындар" бөлінетін бюджеттік бағдарламасын бөлу қағидаларының нормаларын және облыстың жергілікті атқарушы органдары бекіткен өкілдік шығындарға көзделген қаражатты пайдалану тәртібі мен өкілдік шығындардың нормаларын басшылыққа алған жөн.
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестицияларды іске асыруға арналған шығыстар қаржылық-экономикалық негіздемеде айқындалған бюджеттік инвестицияларды іске асыру мерзімдеріне сәйкес жоспарланады.
01-321-нысан 321 "Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдардың, азаматтық қорғау органдарының қызметкерлеріне және әскери қызметшілерге төленетін тұрғын үй төлемдері" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 67-1-қосымшаға сәйкес жасалады.
Ескерту. 53-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 18.09.2025 № 510; 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
54. 01-361 нысаны 361 "Заңды тұлғаларға берілетін трансферттер" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеу үшін арналған және осы Қағидаларға 71-қосымшаға сәйкес жасалады.
Әлеуметтiк медициналық сақтандыру қорына жоспарланатын шығыстардың түрлері жөніндегі есептеулерді жасау кезінде денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді басшылыққа алған жөн.
"Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігіне трансферттерді аударуға бағытталған бюджеттік бағдарлама бойынша шығыстарды жоспарлау кезінде есептеулер Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде айқындалған мақсаттарды іске асыруға бағытталған шығыстардың түрлері бойынша жасалады. Есептеулерге шығыстардың әрбір түрі бойынша тиісті құжаттар мен негіздемелер қоса беріледі.
Есептеулерге қосымша қоса берілетіндер:
еңбекақы төлеу қоры бойынша ағымдағы қаржы жылына бекітілген штат кестесi мен жоспарлы кезеңге арналған штат кестесiнiң жобасы;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

Третьи абзац части третьи пункта 54 предусматривается в редакции приказа Министра финансов РК от 13.03.2026 № 177 (вступают в силу c 12.07.2026).
при планировании расходов на приобретение товаров, работ, услуг в сфере информатизации – заключение ведущих международных консалтинговых компаний, имеющих опыт внедрения услуг в области информационных технологий в других международных финансовых центрах;
при планировании расходов на приобретение основных средств – информация о фактическом наличии основных средств, годах выпуска и износа и не менее трех предложений о ценах из отечественных маркетплэйсов по каждому виду приобретаемых основных средств;
при планировании расходов на приобретение работ и услуг – копии последних заключенных договоров.
В случае отсутствия информации на маркетплэйсе представляются не менее 3 (трех) прайс-листов.
Сноска. Пункт 54 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
54-1. Форма 01-371 предназначена для расчета расходов по специфике 371 "Образовательный грант" и составляется согласно приложению 71-1 к настоящим Правилам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 54-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
55. Форма 01-372 заполняется для расчета расходов на оплату инновационных грантов и грантов субъектам социального предпринимательства и составляется согласно приложению 72 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 55 – в редакции приказа Министра финансов РК от 18.09.2025 № 510 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
56. Форма 01-373 заполняется для расчета расходов на оплату грантов организациям образования и составляется согласно приложению 73 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 56 – в редакции приказа Министра финансов РК от 18.09.2025 № 510 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
57. Расчеты по распределяемой бюджетной программе, направленной на разработку или корректировку технико-экономического обоснования бюджетного инвестиционного проекта, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов составляются на основе анализа средней стоимости и количества проектов истекшего планового периода, в случае их наличия.

54-тармақтың үшінші бөлігінің үшінші абзацы жаңа редакцияда көзделген – ҚР Қаржы министрінің 13.03.2026 № 177 (12.07.2026 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлау кезінде – ақпараттық технологиялар салсындағы көрсетілетін қызметтерді басқа халықаралық қаржы орталықтарына енгізу тәжірибесі бар алдыңғы қатарлы халықаралық консалтингтік компаниялар қорытындысы;
негізгі құралдарды сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлау кезінде-негізгі құралдардың нақты болуы, шығарылған және тозған жылдары туралы ақпарат және сатып алынатын негізгі құралдардың әрбір түрі бойынша отандық маркетплейстерден бағалар туралы кемінде үш ұсыныс;
жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлау кезінде соңғы жасалған шарттардың көшiрмелерi қоса беріледі.
Маркетплейсте ақпарат болмаған жағдайда кемінде 3 (үш) прайс-парақ ұсынылады.
Ескерту. 54-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
54-1. 01-371-нысан 371 "Білім беру гранты" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 71-1-қосымшаға сәйкес жасалады.
Ескерту. 54-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
55. 01-372 нысаны инновациялық гранттар мен әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілеріне гранттарды төлеуге шығыстарды есептеу үшін толтырылады және осы Қағидаларға 72-қосымшаға сәйкес жасалады.
Ескерту. 55-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 18.09.2025 № 510 бұйрығымен.
56. 01-373 нысаны білім беру ұйымдарына гранттарды төлеуге арналған шығыстарды есептеу үшін толтырылады және осы Қағидаларға 73-қосымшаға сәйкес жасалады.
Ескерту. 56-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 18.09.2025 № 510 бұйрығымен.
57. Бюджеттік инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеуге немесе түзетуге, сондай-ақ бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелеріне және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларына қажетті сараптамалар жүргізуге, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын және концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеуге бағытталған бөлінетін бюджеттік бағдарлама бойынша есептеулер олар болған жағдайда өткен жоспарлы кезең жобаларының орташа құны мен санын талдау негізінде жасалады.

58. На основании расчетов по вышеуказанным формам государственное учреждение составляет форму сводного расчета расходов государственного учреждения по бюджетным программам (подпрограммам) (далее – форма ГУ), согласно приложению 74 к настоящим к Правилам.
В форме ГУ указывается общая сумма расходов, в том числе в разрезе специфик экономической классификации расходов. Суммы расходов на прогнозируемый плановый период по каждой специфике экономической классификации расходов должны соответствовать итоговым суммам, указанным в приложенных к данной форме расчетах расходов по спецификам экономической классификации расходов.
В форме ГУ приводятся отчетные данные (кассовые и фактические расходы) за прошедший финансовый год (графы 2 и 3), уточненный план на текущий финансовый год (утвержденный индивидуальный план финансирования с учетом всех справок об изменении) (графа 4) и прогнозные данные на предстоящий плановый период (графы 5, 6 и 7).
59. Государственные учреждения форму ГУ с приложением расчетов расходов по каждой специфике экономической классификации расходов представляют администратору бюджетных программ.
60. На основании представленных государственными учреждениями сводных расчетов по форме ГУ администратор бюджетных программ составляет сводный расчет расходов администратора бюджетных программ по бюджетным программам (подпрограммам) по форме ГУ (свод) согласно приложению 75 к настоящим Правилам. Расчет составляется по каждой бюджетной программе (подпрограмме), включенной в план развития государственного органа.
61. На основании формы ГУ (свод) составляется сводный перечень бюджетных программ по форме согласно приложению 76 к настоящим Правилам. Данный расчет составляется по администратору бюджетных программ в разрезе бюджетных программ с описанием влияния заявленного финансирования на достижение показателей результатов бюджетных программ.
62. На основании расчетов расходов составляется сводная таблица расходов по текущим бюджетным программам и бюджетным программам развития, по форме согласно приложению 77 к настоящим Правилам.
63. Форма 01-413 предназначена для расчета расходов на приобретение транспортных средств и составляется согласно приложению 78 настоящим к Правилам.
64. Форма 01-414 предназначена для расчета расходов по закупке вычислительного и другого оборудования и составляется согласно приложению 79 к настоящим Правилам. Потребность в закупке вычислительного оборудования должна обосновываться требованиями и сроками внедряемых или тиражируемых информационных проектов, либо причинами физического или морального износа оборудования, а также утвержденными натуральными нормами, при их наличии.

58. Жоғарыда көрсетілген нысандар бойынша есептеулер негізінде мемлекеттік мекеме Қағидаларға 74-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша мемлекеттік мекеме шығыстарының жиынтық есебінің нысанын (бұдан әрі – ММ нысаны) жасайды.
ММ нысанында шығыстардың жалпы сомасы, оның ішінде шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бөлінісінде көрсетіледі. Шығыстардың экономикалық сыныптамасының әрбір ерекшелігі бойынша болжанатын жоспарлы кезеңге арналған шығыстардың сомалары шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша шығыстардың осы нысанға қоса берілген есептеулерінде көрсетілген жиынтық сомаларға сәйкес келуге тиіс.
ММ нысанында өткен қаржы жылындағы есептік деректер (кассалық және нақты шығыстар) (2, 3-бағандар), ағымдағы қаржы жылына нақтыланған жоспар (өзгерістер туралы барлық анықтамаларды ескере отырып бекітілген жеке қаржыландыру жоспары) (4-баған) және алдағы жоспарлы кезеңге арналған болжамды деректер (5, 6 және 7-бағандар) келтіріледі.
59. Мемлекеттік мекемелер шығыстардың экономикалық сыныптамасының әрбір ерекшелігі бойынша шығыстар есептеулерін қоса бере отырып ММ нысанын бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне ұсынады.
60. Мемлекеттік мекемелер ұсынған ММ нысаны бойынша жиынтық есептердің негізінде бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі ММ (жиынтық) нысаны бойынша бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шығыстарының жиынтық есебін осы Қағидаларға 75-қосымша сәйкес жасайды. Есептеу мемлекеттік органның даму жоспарына енгізілген әрбір бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша жасалады.
61. ММ (жиынтық) нысанының негізінде осы Қағидаларға 76-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік бағдарламалардың жиынтық тізбесі жасалады. Бұл есеп бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде мәлімделген қаржыландырудың бюджеттік бағдарламалар нәтижелерінің көрсеткіштеріне қол жеткізуге әсерін сипаттай отырып жасалады.
62. Шығыстарды есептеу негізінде осы Қағидаларға 77-қосымшаға сәйкес нысан бойынша базалық шығыстар мен жаңа бастамаларға арналған шығыстарды қамтитын ағымдағы бюджеттік бағдарламалар және бюджеттік даму бағдарламалары бойынша шығыстардың жиынтық кестесі жасалады.
63. 01-413-нысан автомобиль көлік құралдарын сатып алуға арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 78-қосымшаға сәйкес жасалады.
64. 01-414-нысан есептеу және басқа жабдықтарды сатып алу бойынша шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 79-қосымшаға сәйкес жасалады. Есептеу жабдығын сатып алу қажеттілігі енгізілетін немесе көбейтілетін ақпараттық жобалардың талаптары мен мерзімдеріне не жабдықтың физикалық немесе моральдық тозу себептеріне, сондай-ақ бар болған жағдайда бекітілген заттай нормаларға негізделуі тиіс.

Форма 02-414 составляется государственными органами для расчета расходов государственных органов на приобретение офисной мебели и составляется согласно приложению 80 к настоящим Правилам.
При составлении расчета применяется норматив на приобретение офисной мебели и нормы износа в соответствии с приказом Министра финансов Республики Казахстан от 12 мая 2025 года № 223 "Об утверждении Правил ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях".
Сноска. Пункт 64 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
65. Форма 01-416 предназначена для расчета расходов на приобретение нематериальных активов и составляется согласно приложению 81 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 65 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
66. Форма 01-311 предназначена для расчета расходов на субсидии государственным предприятиям и составляется согласно приложению 82 к настоящим Правилам. Вместе с расчетом представляются обосновывающие документы по направлениям затрат.
Расчет по данной форме состоит из 3 (трех) разделов.
В первом разделе указывается общая сумма доходов, получаемых государственным предприятием от осуществления деятельности.
Во втором разделе указывается общая сумма расходов с приведением расшифровки по основным видам расходов.
В третьем разделе указывается сумма превышения расходов над доходами государственных предприятий, то есть сумма, возмещаемая из соответствующего бюджета.
На основании расчетов по форме 01-311, представленной государственными предприятиями, администратор бюджетных программ составляет сводную форму 01-311-свод для расчета расходов на субсидии государственным предприятиям согласно приложению 83 к настоящим Правилам.
Данные расчеты представляются с обоснованиями и обязательной расшифровкой по каждому виду расходов и подписываются главным бухгалтером, либо руководителем финансово-экономической службы.
В случае если формы 01-311 и 01-311-свод не подходят для определения расходов по отдельным видам субсидий государственным предприятиям, то администраторами бюджетных программ составляются расчеты в произвольной форме.
Данные расчеты представляются с обоснованиями и обязательной расшифровкой по каждому виду расходов и подписываются главным бухгалтером, либо руководителем финансово-экономической службы.
При расчете расходов по специфике 312 "Субсидии юридическим лицам, не являющимися государственными предприятиями" применяется приложение 83-1.

02-414-нысанды мемлекеттік органдардың кеңсе жиһазын сатып алуға арналған шығыстарын есептеу үшін мемлекеттік органдар жасайды және осы Қағидаларға 80-қосымшаға сәйкес жасалады.
Есептеуді жасау кезінде "Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 12 мамырдағы № 223 бұйрығына сәйкес кеңсе жиһазын сатып алуға арналған норматив және тозу нормалары қолданылады.
Ескерту. 64-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
65. 01-416-нысан материалдық емес активтерді сатып алу шығындарын есептеуге арналған және осы Қағидаларға 81-қосымшаға сәйкес жасалады.
Ескерту. 65-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
66. 01-311-нысан мемлекеттік кәсіпорындарға субсидияларға арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 82-қосымшаға сәйкес жасалады. Есептеумен бірге шығындар бағыттары бойынша негіздеуші құжаттар ұсынылады.
Осы нысан бойынша есептеу 3 (үш) бөлімнен тұрады.
Бірінші бөлімде мемлекеттік кәсіпорындар қызметті жүзеге асырудан алатын табыстарының жалпы сомасы көрсетіледі.
Екінші бөлімде шығыстардың негізгі түрлері бойынша таратып жазуды келтіре отырып, шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі.
Үшінші бөлімде шығыстардың мемлекеттік кәсіпорындардың кірістерінен асып кету сомасы, яғни тиісті бюджеттен өтелетін сома көрсетіледі.
Мемлекеттік кәсіпорындар ұсынған 01-311-нысан бойынша есептеудің негізінде бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі мемлекеттік кәсіпорындарды субсидиялауға арналған шығыстарды есептеу үшін 01-311-жиынтық нысанды-жиынтықты осы Қағидаларға 83-қосымшаға сәйкес жасайды.
Бұл есептеулер шығыстардың әрбір түрі бойынша негіздемелермен және міндетті түрде таратылып жазумен ұсынылады және бас бухгалтер не қаржы-экономикалық қызмет басшысының қолы қойылады.
Егер 01-311 және 01-311-жиынтық нысандары мемлекеттік кәсіпорындарға субсидиялардың жекелеген түрлері бойынша шығыстарды айқындау үшін жарамсыз болған жағдайда, онда бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері еркін нысанда есептеулер жасайды.
Осы есептеулер шығыстардың әрбір түрі бойынша негіздемелермен және міндетті түрде таратып жазумен ұсынылады және бас бухгалтер не қаржы-экономикалық қызмет басшысының қолы қойылады.
312 "Мемлекеттік кәсіпорындар болып табылмайтын заңды тұлғаларға субсидиялар" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеу кезінде 83-1-қосымша қолданылады.

Сноска. Пункт 66 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
67. Расчеты по приобретаемым основным средствам должны содержать сведения, соответствующие нормам положенности, их фактическому наличию, году выпуска и износу.
68. При наличии у администраторов бюджетных программ инвестиционных проектов составляется расшифровка бюджетных инвестиционных проектов по форме согласно приложению 84 к настоящим Правилам.
В расшифровке бюджетных инвестиционных проектов в приложении 84 указываются:
в графе 4 "финансирование до начала планового периода" выделенные средства на проект, в том числе из резерва Правительства Республики Казахстан;
в строке "отрасль" государственные услуги общего характера; оборона; общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность; образование; здравоохранение; социальная помощь и социальное обеспечение; инженерно-коммуникационная инфраструктура; водоснабжение и водоотведение; культура, спорт, туризм и информационное пространство; газоснабжение; теплоэнергетика; сельское хозяйство; охрана окружающей среды; водные ресурсы; промышленность; транспорт; коммуникации; прочие;
в строке "область (регион)" наименование области, города республиканского значения, столицы;
в строке "статус проекта (продолжающиеся/новые проекты)" новыми проектами являются проекты, по которым отсутствует финансирование из республиканского бюджета до начала планового периода.
Расходы на бюджетные инвестиции по каждому проекту не заявляются с периодом финансирования, превышающим нормативный период реализации, установленный в соответствующей документации (технико-экономическое обоснование, финансово-экономическое обоснование, проектно-сметная документация) с учетом времени необходимого на проведение конкурсных процедур.
Приложение 84 также применяется при расчете расходов по спецификам 441 и 512.
Сноска. Пункт 68 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
69. Администраторы бюджетных программ, включившие в состав бюджетного запроса целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты местным исполнительным органам, за исключением бюджетных кредитов на реализацию бюджетных инвестиционных проектов представляют распределение целевых текущих трансфертов и бюджетных кредитов в разрезе регионов и направлений согласно приложениям 85 и 85-1 к настоящим Правилам.

Ескерту. 66-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
67. Сатып алынатын негізгі құралдар бойынша есептеулер тиістілік нормаларына, олардың нақты болуына, шығарылған жылы мен тозуына сәйкес мәліметтерді қамтуға тиіс.
68. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінде инвестициялық жобалар болған кезде осы Қағидаларға 84-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік инвестициялық жобалардың таратылып жазылуы жасалады.
Бюджеттік инвестициялық жобалардың таратылып жазылуында 84-қосымшада:
"жоспарлы кезең басталғанға дейін қаржыландыру" деген 4-бағанда жобаға бөлінген қаражат, оның ішінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен;
"сала" деген жолда жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер; қорғаныс; қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық атқару қызметі; білім беру; денсаулық сақтау; әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру; инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым; сумен жабдықтау және канализация; мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік; газбен жабдықтау; жылу энергетикасы; ауыл шаруашылығы; қоршаған ортаны қорғау; су ресурстары; өнеркәсіп; тасымалдау; коммуникациялар; басқалары;
"облыс (өңір)" деген жолда облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы;
"жоба мәртебесі (іске асырылып жатқан/жаңа жобалар)" деген жолда жоспарлы кезең басталғанға дейін республикалық бюджеттен қаржыландыру болмаған жобалар жаңа жобалар болып табылады.
Әрбір жоба бойынша бюджеттік инвестицияларға арналған шығыстар конкурстық рәсімдерді өткізуге қажетті уақытты ескере отырып, тиісті құжаттамада (техникалық-экономикалық негіздеме, қаржылық-экономикалық негіздеме, жобалау-сметалық құжаттама) белгіленген іске асырудың нормативтік кезеңінен асатын қаржыландыру кезеңімен мәлімделмейді.
84-қосымша сондай-ақ 441 және 512 ерекшелiктерi бойынша шығыстарды есептеу кезінде қолданылады.
Ескерту. 68-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
69. Бюджеттік сұранымның құрамына ағымдағы нысаналы трансферттерді және бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған бюджеттік кредиттерді қоспағанда, жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттерді енгізген бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері өңірлер мен бағыттар бөлінісінде ағымдағы нысаналы трансферттерді және бюджеттік кредиттерді бөлуді осы Қағидаларға 85 және 85-1-қосымшаларға сәйкес ұсынады.

Сноска. Пункт 69 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
70. Администратор бюджетных программ в составе бюджетного запроса представляет перечень затрат по каждой бюджетной программе (подпрограмме) в разрезе мероприятий согласно приложению 86 к настоящим Правилам.
В приложении 86:
в графе 1 указывается наименование мероприятия;
в графе 2 указывается код и наименование специфики экономической классификации расходов;
в графе 3 указывается наименование вида операции, планируемой по специфике;
в графах 4, 5 и 6 указываются суммы расходов на плановый период в тысячах тенге.
71. Перечень полученных и использованных связанных грантов представляется по состоянию на 1 января текущего финансового года с обязательной разбивкой суммы грантов по направлениям расходования (компонентам) и составляется по форме согласно приложению 87 к настоящим Правилам.
72. Информация о полученных и использованных несвязанных грантах представляется по состоянию на 1 января текущего финансового года по следующим формам:
1) сведения о предоставленных несвязанных грантах на поставку товаров, выполнение работ и оказание услуг, за исключением обучения за рубежом по форме согласно приложению 88 к настоящим Правилам;
К сведениям прилагается информация об обменных курсах валют по суммам, отраженным в долларах Соединенных Штатах Америки в графах 5, 6 и 7 приложения 88 к настоящим Правилам на день подписания соответствующего соглашения о несвязанном гранте, в графе 14 приложения 88 к настоящим Правилам указываются результаты реализации проекта;
2) сведения о предоставленных несвязанных грантах на обучение за рубежом по форме согласно приложению 89 к настоящим Правилам.
Обучение за рубежом подразумевает курсы, семинары, тренинги и другие виды повышения квалификации за границей должностных лиц государственных организаций Республики Казахстан (за исключением технического персонала).
В графе 5 приложения 89 к настоящим Правилам количество участников указывается по каждой категории (уровню) должности.
73. Прогноз поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, остающихся в их распоряжении, на плановый период составляется по форме согласно приложению 90 к настоящим Правилам.
73-1. Расчеты расходов по спецификам 168 "Штрафы, неустойка и другие платежи" и 169 "Прочие текущие затраты" составляются по форме согласно приложению 91 к настоящим Правилам.

Ескерту. 69-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
70. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бюджеттік сұраным құрамында осы Қағидаларға 86-қосымшаға сәйкес іс-шаралар бөлінісінде әрбір бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша шығындар тізбесін ұсынады.
86-қосымшада:
1-бағанда іс-шараның атауы көрсетіледі;
2-бағанда шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің коды мен атауы көрсетіледі;
3-бағанда ерекшелік бойынша жоспарланатын операция түрінің атауы көрсетіледі;
4, 5 және 6-бағандарда жоспарлы кезеңге арналған шығыстар сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
71. Алынған және пайдаланылған байланысты гранттардың тізбесі ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша гранттардың сомасын жұмсау бағыттары (компоненттері) бойынша міндетті түрде бөле отырып ұсынылады және осы Қағидаларға 87-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.
72. Алынған және пайдаланылған байланысты емес гранттар туралы ақпарат ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша мынадай нысандар бойынша ұсынылады:
1) Қағидаларға 88-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шетелде оқуды қоспағанда, тауарларды жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге берілген байланысты емес гранттар туралы мәліметтер;
Мәліметтерге байланысты емес грант туралы тиісті келісімге қол қойылған күнгі қағидаларға 88-қосымшаның 5, 6 және 7-бағандарында Америка Құрама Штаттарының долларында көрсетілген сомалар бойынша валюталардың айырбастау бағамдары туралы ақпарат қоса беріледі, Қағидаларға 88-қосымшаның 14-бағанында жобаны іске асыру нәтижелері көрсетіледі;
2) Қағидаларға 89-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шетелде оқуға берілген байланысты емес гранттар туралы мәліметтер.
Шетелде оқыту Қазақстан Республикасы Мемлекеттік ұйымдарының лауазымды адамдарының (техникалық персоналды қоспағанда) курстарын, семинарларын, тренингтерін және шетелде біліктілігін арттырудың басқа да түрлерін білдіреді.
Қағидаларға 89-қосымшаның 5-бағанында қатысушылардың саны лауазымның әрбір санаты (деңгейі) бойынша көрсетіледі.
73. Мемлекеттік мекемелердің иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстарының жоспарлы кезеңге болжамы Қағидаларға 90-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.
73-1. 168 "Айыппұлдар, тұрақсыздық айыбы және басқа төлемдер" және 169 "Өзге де ағымдағы шығындар" ерекшеліктері бойынша шығыстарды есептеу осы Қағидаларға 91-қосымшаға сәйкес жасалады.

Сноска. Правила дополнены пунктом 73-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
74. Отчет по итогам мониторинга бюджетных инвестиционных проектов, включая целевые трансферты на развитие, по итогам первого квартала текущего финансового года, составляется с учетом долгосрочных показателей экономической и социальной отдачи от реализации бюджетных инвестиционных проектов и заполняется по форме и в порядке, определяемом центральным уполномоченным органом по государственному планированию.
Глава 3. Порядок представления и рассмотрения бюджетного запроса
75. Бюджетный запрос администратора республиканских бюджетных программ на очередной плановый период, имеющий положительное предложение ведомственной бюджетной комиссии, подписывается и представляется в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня доведения лимитов расходов в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию.
Бюджетный запрос администратора местных бюджетных программ на очередной плановый период подписывается и представляется в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня доведения лимитов расходов:
администраторами областных бюджетных программ, бюджетных программ городов республиканского значения, столицы, районных (городов областного значения) бюджетных программ – в соответствующий местный уполномоченный орган по государственному планированию;
администраторами бюджетных программ сел, поселков, сельских округов – в местные уполномоченные органы по государственному планированию районов (городов областного значения).
76. Бюджетный запрос Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан направляется для рассмотрения в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию, который готовит заключение на него и включает в проект республиканского бюджета без внесения изменений.
Бюджетный запрос ревизионных комиссий направляется для рассмотрения в местный уполномоченный орган по государственному планированию, который готовит заключение на нее и включает в проект местного бюджета без внесения изменений.
77. С расчетами администраторы бюджетных программ также представляют:
1) информацию о полученных и использованных связанных грантах по состоянию на 1 января текущего финансового года с обязательной разбивкой суммы связанных грантов по направлениям расходования;
2) информацию о полученных и использованных несвязанных грантах по состоянию на 1 января текущего финансового года;

Ескерту. 73-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
74. Ағымдағы қаржы жылының бірінші тоқсанының қорытындылары бойынша нысаналы даму трансферттерін қоса алғанда, бюджеттік инвестициялық жобалар мониторингінің қорытындылары бойынша есеп бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асырудан түсетін экономикалық және әлеуметтік табыстың ұзақ мерзімді көрсеткіштері ескеріле отырып жасалады және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындайтын нысан бойынша және тәртіппен толтырылады.
3-тарау. Бюджеттік сұранымды ұсыну және қарау тәртібі
75. Ведомстволық бюджет комиссиясының оң ұсынысы бар кезекті жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік сұранымына бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға шығыстар лимиттері жеткізілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қол қойылады және ұсынылады.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің кезекті жоспарлы кезеңге арналған бюджеттік сұранымына шығыстар лимиттері жеткізілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде және ұсынылады:
облыстық бюджеттік бағдарламалардың, Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері қол қояды және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органға ұсынады;
ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері қол қояды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына ұсынады.
76. Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің бюджеттік сұранымы қарау үшін бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға жіберіледі, ол оған қорытынды дайындайды және өзгерістер енгізбестен республикалық бюджеттің жобасына енгізеді.
Тексеру комиссияларының бюджеттік сұранымы қарау үшін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға жіберіледі, ол оған қорытынды дайындайды және өзгерістер енгізбестен жергілікті бюджет жобасына енгізеді.
77. Есеп-қисаптармен бірге бюджеттік бағдарламалар әкімшілері ұсынады:
1) байланысты гранттар сомасын жұмсалу бағаныттары бойынша мiндеттi түрде бөле отырып, ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша алынған және пайдаланылған байланысты гранттар туралы ақпаратты;
2) ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша алынған және пайдаланылған байланысты емес гранттар туралы ақпаратты;

3) прогноз поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении;
4) отчет по итогам мониторинга бюджетных инвестиционных проектов, включая целевые трансферты на развитие, по итогам первого квартала текущего финансового года;
5) утвержденное на текущий год штатное расписание и проект штатного расписания на планируемый период центральных государственных органов, его ведомств, территориальных органов, подведомственных государственных учреждений, в том числе структурных подразделений центрального аппарата, ведомств и их территориальных органов; штатное расписание исполнительных органов, финансируемых из соответствующих местных бюджетов, и подведомственных им государственных учреждений в случае их изменения;
6) решение уполномоченной комиссии по рассмотрению вопросов привлечения в государственные органы иностранных работников и трудовые договоры, заключенные с иностранными работниками, привлеченными в государственный орган Республики Казахстан;
7) проект нормативного правового акта, требующего дополнительных расходов или сокращения поступлений бюджета, в случае если администратор бюджетных программ предлагает разработать или внести изменения и дополнения в нормативные правовые акты;
8) заключение Министерства юстиции Республики Казахстан о целесообразности разработки законопроектов и соответствия Перспективному плану законопроектных работ Правительства Республики Казахстан;
9) инвестиционные предложения с заключениями соответствующих экспертиз;
10) Исключен в соответствии с приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
11) Исключен в соответствии с приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
12) стратегические документы развития юридических лиц, в случае планирования бюджетных инвестиций посредством участия государства в их уставном капитале;
13) информацию о реализуемых и планируемых к реализации инвестиционных проектах субъектов квазигосударственного сектора с указанием источников финансирования (бюджетные, заемные, собственные и другие);
14) финансово-экономическое обоснование бюджетных инвестиций, осуществляемых посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, положительное экономическое заключение уполномоченного органа по государственному планированию по нему;

3) мемлекеттік мекемелердің өз иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін ақша түсімдері мен шығыстарының болжамын;
4) ағымдағы қаржы жылының бірінші тоқсанының қорытындылары бойынша нысаналы даму трансферттерін қоса алғанда, бюджеттік инвестициялық жобалар мониторингінің қорытындылары жөніндегі есепті;
5) орталық мемлекеттiк органдардың, оның ведомстволарының, аумақтық органдарының, ведомстволық бағаныныстағы мемлекеттiк мекемелердiң, оның iшiнде орталық аппараттың құрылымдық бөлiмшелерiнiң, ведомстволарының және олардың аумақтық органдарының ағымдағы жылға бекiтiлген штат кестесiн және жоспарлы кезеңге арналған штат кестесiнiң жобасын; тиiстi жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдардың және олар өзгерген жағдайда оларға ведомстволық бағанынысты мемлекеттiк мекемелердiң штат кестесін;
6) мемлекеттік органдарға шетелдік жұмыскерлерді тарту мәселелерін қарастыру жөніндегі уәкілетті комиссияның шешімі және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органына тартылған шетелдік жұмыскерлермен жасалған еңбек шарттары;
7) егер бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi нормативтiк құқықтық актiлер әзiрлеудi немесе оларға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi ұсынған жағдайда қосымша шығыстарды немесе бюджет түсiмдерiн қысқартуды талап ететiн тиiстi нормативтiк құқықтық актiнiң жобасын;
8) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң заң жобаларын әзiрлеу орындылығы мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Заң жобалау жұмысының перспективалық жоспарына сәйкес болуы туралы қорытындыны;
9) тиiстi сараптамалардың қорытындылары бар инвестициялық ұсыныстарды;
10) алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен;
11) алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен;
12) жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттiк инвестицияларды жоспарлаған жағдайда заңды тұлғалардың стратегиялық даму құжаттарын;
13) квазимемлекеттік сектор субъектілерінің, қаржыландыру көздерін (бюджеттік, қарызға алынған, меншікті, және басқа) көрсетумен іске асырылып жатқан және іске асырылуы жоспарланған инвестициялық жобалары туралы ақпаратты;
14) заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы жүзеге асырылатын бюджеттік инвестициялардың қаржы-экономикалық негіздемесін, ол бойынша мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның оң экономикалық қорытындысын;

15) информацию по реализованным, реализуемым и планируемых к реализации инвестиционным проектам, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц по форме согласно Правил планирования и реализации государственных инвестиционных проектов, разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения, технико-экономического и финансово-экономического обоснований, определения целесообразности бюджетного кредитования, формирования портфеля государственных инвестиционных проектов, а также корректировки утвержденных (уточненных) параметров, отбора, мониторинга и оценки реализации государственных инвестиционных проектов, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 июня 2025 года № 59.
16) исключен приказом Министра финансов РК от 18.09.2025 № 510 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
17) заключение государственной научной и научно-технической экспертизы научных исследований по темам, предлагаемым администраторами республиканских бюджетных программ;
18) заключения отраслевых государственных органов по обоснованности и эффективности тем тематических исследований государственных органов и совместных исследований;
19) заключение уполномоченного органа по бюджетной политике о целесообразности бюджетного кредитования по бюджетным программам, предлагаемым администратором бюджетных программ к реализации посредством бюджетного кредитования;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 20) предусматривается в редакции приказа Министра финансов РК от 13.03.2026 № 177 (вступают в силу c 12.07.2026).
20) заключение уполномоченного органа в сфере информатизации при планировании администраторами бюджетных программ расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации;
21) документ, подтверждающий согласие Главой Государства либо по его уполномочию с Администрацией Президента Республики на увеличение штатной численности администратора бюджетных программ;
22) предложения на оказание отдельных государственных услуг, и выполнение других задач, направленных на обеспечение социально-экономической стабильности государства и (или) социально-культурного развития государства в форме государственного задания и положительное заключение антимонопольного органа;
23) решения попечительских советов автономных организаций образования при планировании расходов по бюджетной программе, направленной на перечисление трансфертов юридическим лицам;

15) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2025 жылғы 28 маусымдағы № 59 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік инвестициялық жобаларды жоспарлау және іске асыру, инвестициялық ұсынысты, техникалық-экономикалық және қаржылық-экономикалық негіздемелерді әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамалар жүргізу, бюджеттік кредиттеудің орындылығын айқындау, мемлекеттік инвестициялық жобалар портфелін қалыптастыру, сондай-ақ мемлекеттік инвестициялық жобалардың бекітілген (нақтыланған) параметрлерін түзету, іріктеу, іске асырылуын мониторингтеу және бағалау қағидаларына сәйкес нысан бойынша заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асырылған, іске асырылып жатқан және іске асырылуы жоспарланған, іске асырылуы жоспарланып отырған инвестициялық жобалар туралы ақпарат;
16) алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 18.09.2025 № 510 бұйрығымен;
17) республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi ұсынатын тақырыптар бойынша ғылыми зерттеулердiң мемлекеттiк ғылыми және ғылыми-техникалық сараптамасының қорытындысын;
18) мемлекеттік органдардың тақырыптық зерттеулері мен бірлікескен зерттеулердің негізділігі мен тиімділігі бойынша салалық мемлекеттік органдардың қорытындылары;
19) бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң бюджеттiк кредиттеу арқылы iске асыруға ұсынып отырған бюджеттiк бағдарламалар бойынша бюджеттiк кредиттеудiң орындылығы туралы бюджеттік саясат жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның қорытындысын;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
20) тармақша жаңа редакцияда көзделген – ҚР Қаржы министрінің 13.03.2026 № 177 (12.07.2026 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
20) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға шығыстарды жоспарлау кезінде ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi органның қорытындысы;
21) бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi штат санын ұлғайтуға Мемлекет басшысының не оның уәкілеттік беруімен Республика Президенті Әкімшілігінің келісімін растайтын құжатты;
22) жекелеген мемлекеттiк қызметтердi көрсетуге, бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске асыруға және мемлекеттiк тапсырма мен Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының және монополияға қарсы органның оң қорытындылары нысанында мемлекеттiң әлеуметтiк-экономикалық тұрақтылығын және (немесе) мемлекеттiң әлеуметтік-мәдени дамуын қамтамасыз етуге бағанытталған басқа да міндеттерді орындауға арналған ұсыныстарды;
23) заңды тұлғаларға арналған трансферттер бағанытталған бюджеттiк бағдарлама бойынша шығыстарды жоспарлау кезiнде дербес бiлiм беру ұйымдарының қамқорлық кеңестерiнiң шешiмдерiн;

24) паспорт на проведение форума, семинара, конференции по форме согласно приложению 92 к настоящим Правилам;
25) Исключен в соответствии с приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
26) протоколы ведомственных бюджетных комиссий;
27) информация о неиспользованных субъектом квазигосударственного сектора средствах экономии, находящихся на контрольных счетах наличности по итогам предыдущих бюджетных инвестиций, и (или) средствах экономии, не возвращенных в бюджет по состоянию на 1 января и 1 апреля текущего финансового года;
28) другую необходимую информацию, запрашиваемую центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию или местным уполномоченным органом по государственному планированию в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 77 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 18.09.2025 № 510 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 78 предусматривается в редакции приказа Министра финансов РК от 13.03.2026 № 177 (вступают в силу c 12.07.2026).
78. Администратор республиканских бюджетных программ вносит бюджетный запрос в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию посредством информационной системы государственного планирования (за исключением бюджетного запроса секретного характера и для служебного пользования).
79. Администратор местных бюджетных программ вносит бюджетный запрос в местный уполномоченный орган по государственному планированию в виде электронного документа посредством использования единой системы электронного документооборота государственных органов либо на электронных носителях.
Примечание ИЗПИ!
Часть вторая пункта 79 предусматривается в редакции приказа Министра финансов РК от 13.03.2026 № 177 (вступают в силу c 12.07.2026).
При наличии информационной системы, соответствующей требованиям Закона Республики Казахстан "Об информатизации", администратор местных бюджетных программ вносит бюджетный запрос посредством информационной системы местного уполномоченного органа по государственному планированию.
80.Паспорт бюджетной программы администратора республиканских бюджетных программ на очередной плановый период, имеющий положительное предложение ведомственной бюджетной комиссии, подписывается и представляется в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня доведения лимитов расходов в центральный уполномоченный орган по государственному планированию для формирования перечня целевых индикаторов и конечных результатов паспортов бюджетных программ в разрезе администраторов бюджетных программ и заключения по итогам рассмотрения на предмет правильности выбора конечных результатов, наличия взаимоувязки конечных результатов, предусмотренных в паспортах бюджетных программ с целевыми индикаторами плана развития или проекта плана развития государственного органа.
Заключение центрального уполномоченного органа по государственному планированию к паспортам бюджетных программ администратора бюджетных программ формируется с учетом итогов оценки эффективности деятельности государственных органов по достижению целей планов развития государственных органов и по достижению конечных результатов паспортов бюджетных программ, а также с указанием приоритетности целей и целевых индикаторов для паспортов бюджетных программ администраторов бюджетных программ, не разрабатывающих планы развития и с перечнем целевых индикаторов и конечных результатов паспортов бюджетных программ в разрезе администраторов бюджетных программ направляются не позднее 5 июля текущего финансового года в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию.

24) осы Қағидаларға 92-қосымшаға сәйкес нысан бойынша форум, семинар, конференция өткізуге паспорт;
25) алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен;
26) ведомстволық бюджеттік комиссиялардың хаттамалары;
27) ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтардағы және 1 сәуірдегі жағдай бойынша алдыңғы бюджеттік инвестициялардың қорытындылары бойынша қолма-қол ақшаны бақылау шоттарындағы квазимемлекеттік сектор субъектісі пайдаланбаған үнемдеу қаражаты және (немесе) бюджетке қайтарылмаған үнемдеу қаражаты туралы ақпарат;
28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар сұрататын басқа да қажетті ақпаратты.
Ескерту. 77-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 18.09.2025 № 510; 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
78-тармақ жаңа редакцияда көзделген – ҚР Қаржы министрінің 13.03.2026 № 177 (12.07.2026 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
78. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі (құпия сипаттағы және қызмет бабында пайдалануға арналған бюджеттік сұранымды қоспағанда) бюджеттік сұранымды мемлекеттік жоспарлау ақпараттық жүйесі арқылы бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға енгізеді.
79. Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бюджеттік сұранымды мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесін пайдалану арқылы не электрондық жеткізгіштерде электрондық құжат түрінде енгізеді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
79-тармақтың екінші бөлігі жаңа редакцияда көзделген – ҚР Қаржы министрінің 13.03.2026 № 177 (12.07.2026 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
"Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес келетін ақпараттық жүйе болған кезде жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бюджеттік сұранымды мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органның ақпараттық жүйесі арқылы енгізеді.
80. Ведомстволық бюджет комиссиясының оң ұсынысы бар кезекті жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламасының паспортына бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бөлінісінде бюджеттік бағдарламалар паспорттарының нысаналы индикаторлары мен түпкілікті нәтижелерінің тізбесін, түпкілікті нәтижелерді таңдаудың дұрыстығы, мемлекеттік органның даму жоспарының нысаналы индикаторлары бар бюджеттік бағдарламалар паспорттарында көзделген түпкілікті нәтижелердің өзара байланыстылығы тұрғысынан қарау қорытындылары бойынша қорытындыны қалыптастыру үшін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға шығыстар лимиттері жеткізілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қол қойылады және ұсынылады.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламалар паспорттарына мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның қорытындысы мемлекеттік органдардың даму жоспарларының мақсаттарына қол жеткізу жөніндегі және бюджеттік бағдарламалар паспорттарының түпкілікті нәтижелеріне қол жеткізу жөніндегі қызметінің тиімділігін бағалау қорытындылары, сондай-ақ сондай-ақ даму жоспарларын әзірлемейтін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бюджеттік бағдарламаларының паспорттары үшін мақсаттар мен нысаналы индикаторлардың басымдығы және бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бөлінісінде бюджеттік бағдарламалар паспорттарының нысаналы индикаторлары мен түпкілікті нәтижелерінің тізбесі ескеріле отырып қалыптастырылады және ағымдағы қаржы жылының 5 шілдесінен кешіктірмей бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға жіберіледі.

81. Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию с учетом заключений центрального уполномоченного органа по государственному планированию к планам развития государственных органов, формируемых в соответствии со статьей 35 Кодекса, и паспортам бюджетных программ администраторов бюджетных программ, разрабатывающих планы развития государственных органов, результатов анализа исполнения бюджета, мониторинга, проводимого в соответствии со статьей 45 Кодекса, итогов бюджетного обзора расходов, проводимого в соответствии со статьей 43 Кодекса, рассматривает бюджетный запрос администратора республиканских бюджетных программ, разрабатывающего план развития государственного органа, на предмет соответствия:
бюджетному и иному законодательству Республики Казахстан, прогнозу социально-экономического развития;
функциям, полномочиям и компетенциям;
мероприятий паспортов бюджетных программ конечным результатам паспортов бюджетных программ;
мероприятий объемам планируемых бюджетных средств.
82. Местный уполномоченный орган по государственному планированию:
рассматривает паспорта бюджетных программ администратора бюджетных программ на предмет правильности выбора конечных результатов, наличия взаимоувязки конечных результатов, предусмотренных в паспортах бюджетных программ, с целевыми индикаторами плана развития области, города республиканского значения, столицы и формирует с учетом результатов анализа исполнения бюджета, мониторинга, проводимого в соответствии со статьей 45 Кодекса, итогов бюджетного обзора расходов, проводимого в соответствии со статьей 43 Кодекса, заключения центрального уполномоченного органа по региональной политике к плану развития области, города республиканского значения, столицы, составляемого в соответствии со статьей 37 Кодекса, и собственно плана развития области, города республиканского значения, столицы перечень целевых индикаторов и конечных результатов паспортов бюджетных программ в разрезе администраторов бюджетных программ и заключение к паспортам администраторов местных бюджетных программ;
рассматривает бюджетный запрос администратора местных бюджетных программ на предмет:
соответствия бюджетному и иному законодательству Республики Казахстан, прогнозу социально-экономического развития области, города республиканского значения, столицы;
соответствия функциям, полномочиям и компетенциям;
правильности выбора конечных результатов;
наличия взаимоувязки конечных результатов, предусмотренных в паспортах бюджетных программ с целевыми индикаторами утвержденного плана развития или проекта плана развития области, города республиканского значения, столицы;
реалистичности и достижимости конечных результатов;
соответствия мероприятий паспортов бюджетных программ конечным результатам;
соответствия мероприятий паспортов бюджетных программ объемам планируемых бюджетных средств.
В случае недостаточности бюджетных средств для достижения целевых индикаторов утвержденного плана развития или проекта плана развития государственного органа, области, города республиканского значения, столицы на разницу суммы, необходимой для достижения целевого индикатора, и суммы, предусмотренной паспортом бюджетной программы для достижения конечного результата (конечных результатов), в заключении центрального уполномоченного органа по бюджетному планированию и (или) соответствующего местного уполномоченного органа по государственному планированию определяется перечень расходов, в том числе государственных инвестиционных проектов, на которые выделение бюджетных средств не представляется возможным в плановом периоде.

81. Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның Кодекстің 35-бабына сәйкес қалыптастырылатын мемлекеттік органдардың даму жоспарларына және мемлекеттік органдардың даму жоспарларын әзірлейтін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының паспорттарына қорытындыларын, Кодекстің 45-бабына сәйкес жүргізілетін бюджеттің атқарылуын талдау, мониторинг нәтижелерін, Кодекстің 43-бабына сәйкес жүргізілетін шығыстарға бюджеттік шолу қорытындыларын ескере отырып, мемлекеттік органның даму жоспарын әзірлейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік сұранымын:
Қазақстан Респунебликасының бюджет және өзге де заңнамасына, әлеуметтік-экономикалық даму болжамына;
функцияларына, өкілеттіктері мен құзыреттері;
бюджеттік бағдарламалар паспорттары іс-шараларының бюджеттік бағдарламалар паспорттарының түпкілікті нәтижелеріне;
жоспарланатын бюджет қаражатының көлеміне іс-шаралардың сәйкестігі тұрғысынан қарайды.
82. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган:
бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламаларының паспорттарын түпкілікті нәтижелерді дұрыс таңдау, бюджеттік бағдарламалардың паспорттарында көзделген түпкілікті нәтижелерді облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарының нысаналы индикаторларымен өзара байланыстырудың болуы тұрғысынан қарайды және Кодекстің 45-бабына сәйкес жүргізілетін бюджеттің атқарылуын талдау, мониторинг нәтижелерін, Кодекстің 43-бабына сәйкес жүргізілетін шығыстарға бюджеттік шолу қорытындыларын ескере отырып, Кодекстің 37-бабына сәйкес жасалатын облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарына өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органның қорытындыларын және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарының өзін, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бөлінісінде бюджеттік бағдарламалар паспорттарының нысаналы индикаторлары мен түпкілікті нәтижелерінің тізбесін және жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің паспорттарына қорытынды қалыптастырады;
жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік сұранымын:
Қазақстан Республикасының бюджет және өзге де заңнамасына, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкестігі;
функцияларына, өкілеттіктері мен құзыреттеріне сәйкестігі;
түпкілікті нәтижелерді дұрыс таңдау;
бюджеттік бағдарламалардың паспорттарында көзделген түпкілікті нәтижелерді облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бекітілген даму жоспарының немесе даму жоспарының жобасымен өзара байланыстырудың болуы;
түпкілікті нәтижелердің шынайылығы мен қол жетімділігі;
бюджеттік бағдарламалар паспорттарының іс шараларының түпкілікті нәтижелерге сәйкестігі;
бюджеттік бағдарламалар паспорттары іс-шараларының жоспарланған бюджет қаражатының көлеміне сәйкестігі тұрғысынан қарайды.
Мемлекеттік органның, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бекітілген даму жоспарының немесе даму жоспары жобасының нысаналы индикаторларына қол жеткізу үшін бюджет қаражаты жеткіліксіз болған жағдайда нысаналы индикаторға қол жеткізу үшін қажетті сома мен түпкілікті нәтижеге (түпкілікті нәтижелерге) қол жеткізу үшін бюджеттік бағдарламаның паспортында көзделген сома айырмасына бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның және (немесе) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органның қорытындысында шығыстардың, оның ішінде жоспарлы кезеңде бюджет қаражатын бөлу мүмкін болмайтын мемлекеттік инвестициялық жобалар шығыстарының тізбесі айқындалады.

83. Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию и (или) соответствующий местный уполномоченный орган по государственному планированию по итогам рассмотрения бюджетных запросов администраторов бюджетных программ формирует заключения и вносит на рассмотрение соответствующей бюджетной комиссии.
84.При уточнении республиканского бюджета на текущий финансовый год администраторы республиканских бюджетных программ предоставляют бюджетные запросы в центральный уполномоченный орган, далее центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривает бюджетные запросы, готовит по ним заключения и вносит на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии.
При корректировке республиканского бюджета на текущий финансовый год администраторы республиканских бюджетных программ предоставляют сводную информацию согласно приложениям 93, 94 и 95 к настоящим Правилам в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию, далее центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривает расчеты, готовит по ним заключения и вносит на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии.
При этом, при перераспределении средств администраторов республиканских бюджетных программ в случае уменьшения общей суммы предоставляется только пояснительная записка, а в случае выделения дополнительных средств предоставляются предусмотренные настоящими Правилами формы расчетов.
Администраторы республиканских бюджетных программ с учетом предложения Республиканской бюджетной комиссии в течение 5 (пяти) рабочих дней после заседания Республиканской бюджетной комиссии представляют в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию окончательные бюджетные запросы и формы расчетов с паспортами бюджетных программ.
Сноска. Пункт 84 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
85. При уточнении местного бюджета на текущий финансовый год администраторы местных бюджетных программ предоставляют бюджетные запросы в местный уполномоченный орган по государственному планированию, далее местный уполномоченный орган по государственному планированию в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривает бюджетные запросы, готовит по ним заключения и вносит на рассмотрение бюджетной комиссии области, города республиканского значения, столицы или аппарата акима административно-территориальной единицы, бюджетной комиссии района (города областного значения).
При корректировке местного бюджета на текущий финансовый год администраторы местных бюджетных программ предоставляют сводную информацию согласно приложениям 93, 94 и 95 к настоящим Правилам в местный уполномоченный орган по государственному планированию, далее местный уполномоченный орган по государственному планированию в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривает расчеты, готовит по ним заключения и вносит на рассмотрение бюджетной комиссии области, города республиканского значения, столицы или аппарата акима административно-территориальной единицы, бюджетной комиссии района (города областного значения).
При этом, при перераспределении средств администраторов местных бюджетных программ в случае уменьшения общей суммы предоставляется только пояснительная записка, а в случае выделения дополнительных средств предоставляются предусмотренные настоящими Правилами формы расчетов.
Администраторы местных бюджетных программ с учетом предложения бюджетной комиссии области, города республиканского значения, столицы или аппарата акима административно-территориальной единицы, бюджетной комиссии района (города областного значения) в течение 5 (пяти) рабочих дней после заседания бюджетной комиссии представляют в местный уполномоченный орган по государственному планированию окончательные бюджетные запросы и формы расчетов с паспортами бюджетных программ.";

83. Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган және (немесе) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті орган бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік сұранымдарын қарау қорытындылары бойынша қорытындылар қалыптастырады және тиісті бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.
84. Ағымдағы қаржы жылына арналған республикалық бюджетті нақтылау кезінде республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік сұранымдарын орталық уәкілетті органға ұсынады, бұдан әрі бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бес жұмыс күні ішінде бюджеттік сұранымдарды қарайды, олар бойынша қорытындылар дайындайды және Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.
Ағымдағы қаржы жылына арналған республикалық бюджетті түзету кезінде республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері осы Қағидаларға 93, 94 және 95-қосымшаларға сәйкес жиынтық ақпаратты бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынады, одан әрі бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бес жұмыс күні ішінде есеп-қисаптарды қарайды, олар бойынша қорытындылар дайындайды және Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.
Бұл ретте, республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қаражатын қайта қарастыру кезінде жалпы сома азайған жағдайда түсіндірме жазба ғана ұсынылады, ал қосымша қаражат бөлінген жағдайда осы Қағидалармен көзделген есеп-қисаптардың нысандары ұсынылады.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Республикалық бюджет комиссиясының ұсынысын ескере отырып, Республикалық бюджет комиссиясының отырысынан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға түпкілікті бюджеттік сұранымдарды және бюджеттік бағдарлама паспорттарымен бірге есеп-қисаптардың нысандарын ұсынады.
Ескерту. 84-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
85. Ағымдағы қаржы жылына арналған жергілікті бюджетті нақтылау кезінде жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік сұранымдарын мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға ұсынады, одан әрі мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган бес жұмыс күні ішінде бюджеттік сұранымдарды қарайды, олар бойынша қорытындылар дайындайды және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет комиссиясының немесе әкімшілік-аумақтық бірліктің әкімі аппаратының, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.
Ағымдағы қаржы жылына арналған жергілікті бюджетті түзету кезінде жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері осы Қағидаларға 93, 94 және 95-қосымшаларға сәйкес жиынтық ақпаратты мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға ұсынады, одан әрі мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган бес жұмыс күні ішінде есеп-қисаптарды қарайды, олар бойынша қорытындылар дайындайды және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет комиссиясының немесе әкімшілік-аумақтық бірліктің әкімі аппаратының, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.
Бұл ретте, жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қаражатын қайта қарастыру кезінде жалпы сома азайған жағдайда түсіндірме жазба ғана ұсынылады, ал қосымша қаражат бөлінген жағдайда осы Қағидалармен көзделген есеп-қисаптардың нысандары ұсынылады.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет комиссиясының немесе әкімшілік-аумақтық бірліктің әкімі аппаратының, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет комиссиясының ұсынысын ескере отырып, бюджет комиссиясының отырысынан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға түпкілікті бюджеттік сұранымдарды және бюджеттік бағдарлама паспорттарымен бірге есеп-қисаптардың нысандарын ұсынады.

Сноска. Пункт 85 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
85-1. При уточнении и (или) корректировке бюджета на текущий финансовый год не принимаются бюджетные запросы администраторов бюджетных программ, представленные с нарушением установленных настоящими Правилами сроков.
Сноска. Правила дополнены пунктом 85-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
86. Если по отдельным бюджетным программам сумма расходов текущего финансового года не меняется по сравнению с суммой, утвержденной по данным программам в законе о республиканском бюджете или решении маслихата о местном бюджете, то расчеты по данным программам (подпрограмм) не представляются.
87.Разработка бюджетного запроса в случае выделения бюджетных средств по новым бюджетным программам при уточнении бюджета, при слиянии, разделении, сокращении (увеличении), передаче соответствующих бюджетных программ, связанных с корректировкой бюджета в случаях образования, ликвидации, реорганизации, изменения функции и лимитов штатной численности государственных органов и подведомственных им государственных учреждений, с изменением их объемов финансирования осуществляется в порядке, установленном настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 87 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
88. Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию и местный уполномоченный орган по государственному планированию на основании предложений соответствующей бюджетной комиссии формируют агрегированную сводную информацию о паспортах бюджетных программ администраторов бюджетных программ соответствующего бюджета, содержащую количественные сведения о целях, целевых индикаторах и конечных результатах, степени их достижения и взаимоувязке с предусмотренными бюджетными средствами.
89. Бюджетный запрос администраторов республиканских бюджетных программ, разрабатывающих план развития государственного органа, не разрабатывающих план развития государственного органа, после утверждения республиканского бюджета дорабатывается и представляется в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию администратором бюджетных программ до 30 декабря текущего финансового года.

Ескерту. 85-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
85-1. Ағымдағы қаржы жылына арналған бюджетті нақтылау және (немесе) түзету кезінде осы Қағидалармен белгіленген мерзімдерді бұза отырып ұсынылған бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік сұранымдары қабылданбайды.
Ескерту. 85-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
86. Егер жекелеген бюджеттік бағдарламалар бойынша ағымдағы қаржы жылының шығыстар сомасы республикалық бюджет туралы заңда немесе жергілікті бюджет туралы мәслихат шешімінде осы бағдарламалар бойынша бекітілген сомамен салыстырғанда өзгермейтін болса, онда осы бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша есеп айырысулар ұсынылмайды.
87. Бюджетті нақтылау кезінде, бюджетті түзетуге байланысты тиісті бюджеттік бағдарламаларды біріктіру, бөлу, қысқарту (ұлғайту), беру кезінде бюджет қаражаты жаңа бюджеттік бағдарламалар бойынша бөлінген жағдайда, мемлекеттік органдар мен оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер құрылған, таратылған, қайта ұйымдастырылған, қаржыландыру көлемі өзгере отырып, функциялары мен штат санының лимиттері өзгерген жағдайларда бюджеттік сұранымды әзірлеу осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Ескерту. 87-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
88. Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган тиісті бюджет комиссиясының ұсыныстары негізінде мақсаттар, нысаналы индикаторлар мен түпкілікті нәтижелер, оларға қол жеткізу дәрежелері және көзделген бюджет қаражатымен өзара байланысы туралы сандық мәліметтер қамтылатын тиісті бюджеттің бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының паспорттары туралы біріктірілген жиынтық ақпаратты қалыптастырады.
89. Мемлекеттік органның даму жоспарын әзірлейтін, мемлекеттік органның даму жоспарын әзірлемейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік сұранымын республикалық бюджет бекітілгеннен кейін бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ағымдағы қаржы жылының 30 желтоқсанына дейін пысықтайды және бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынады.

90. Бюджетный запрос администраторов бюджетных программ областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения) после утверждения соответствующего местного бюджета дорабатывается и подписывается руководителем соответствующего администратора местных бюджетных программ и представляется в соответствующий местный уполномоченный орган по государственному планированию до 30 декабря текущего финансового года.
91. Бюджетный запрос администраторов бюджетных программ городов районного значения, сел, поселков, сельских округов после утверждения бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, дорабатывается и подписывается руководителем соответствующего администратора местных бюджетных программ и представляется в соответствующий местный уполномоченный орган по государственному планированию до 30 декабря текущего финансового года.
92. Бюджетный запрос, направленный на реализацию мероприятий за счет целевых трансфертов и (или) бюджетных кредитов из вышестоящего бюджета, подписывается руководителем администратора бюджетных программ нижестоящего бюджета до 30 декабря текущего финансового года.
93. Бюджетный запрос ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы после утверждения соответствующего местного бюджета подписывается председателем соответствующей ревизионной комиссии до 30 декабря текущего финансового года.
94. Бюджетный запрос аппаратов маслихатов областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения) после утверждения соответствующего местного бюджета дорабатывается подписывается секретарем соответствующего маслихата до 30 декабря текущего финансового года.
95. В паспорта бюджетных программ вносятся изменения по инициативе администратора бюджетных программ без изменения годового объема расходов по бюджетной программе с сохранением конечного результата, без согласования с центральными уполномоченными органами по государственному и бюджетному планированию или по согласованию с местным уполномоченным органом по государственному планированию в случаях, установленных Процедурами казначейского исполнения бюджета и их кассового обслуживания, процедурами казначейского учета и мониторинга, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 июня 2025 года № 328.
Администраторы бюджетных программ при внесении изменений в паспорта бюджетных программ по своей инициативе в течение 3 (трех) рабочих дней направляют подписанные изменения в паспорт бюджетных программ соответственно в центральный или местный уполномоченный орган по исполнению бюджета в порядке уведомления.

90. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттік бағдарламалары әкімшілерінің бюджеттік сұранымы тиісті жергілікті бюджеті бекітілгеннен кейін ағымдағы қаржы жылының 30 желтоқсанына дейін пысықталады және тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы қол қояды және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органға ұсынылады.
91. Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары әкімшілерінің бюджеттік сұранымы аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері бекітілгеннен кейін ағымдағы қаржы жылының 30 желтоқсанына дейін пысықталады және тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы қол қояды және тиісті мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға ұсынылады.
92. Жоғары тұрған бюджеттен нысаналы трансферттер және (немесе) бюджеттік кредиттер есебінен іс-шараларды іске асыруға бағытталған бюджеттік сұранымға ағымдағы қаржы жылының 30 желтоқсанына дейін төмен тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламалары әкімшісінің басшысы қол қояды.
93. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссияларының бюджеттік сұранымы тиісті жергілікті бюджет бекітілгеннен кейін ағымдағы қаржы жылының 30 желтоқсанына дейін тиісті тексеру комиссиясының төрағасы қол қояды.
94. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) мәслихаттары аппараттарының бюджеттік сұранымы тиісті жергілікті бюджет бекітілгеннен кейін ағымдағы қаржы жылының 30 желтоқсанына дейін пысықталады және тиісті мәслихаттың хатшысы қол қояды.
95. Бюджеттік бағдарламалардың парспорттарына бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бастамасы бойынша бюджеттік бағдарлама бойынша шығыстардың жылдық көлемін өзгертпей мемлекеттік және бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органдардың келісімінсіз немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органның келісуі бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 27 маусымдағы № 328 бұйрығымен бекітілген Бюджеттің қазынашылық атқарылуы және оларға кассалық қызмет көрсету рәсімдерімен, қазынашылық есепке алу және мониторинг рәсімдерімен көзделген жағдайларда өзгерістер енгізіледі.
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік бағдарламаларға өз бастамасы бойынша өзгерістер енгізген кезде 3 (үш) жұмыс күні ішінде бюджеттік бағдарламалардың паспортына қол қойылған өзгерістерді тиісінше бюджетті атқару жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті органға хабарлама тәртібімен жібереді.

Сноска. Пункт 95 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
96. Паспорта бюджетных программ, агрегированная сводная информация о паспортах бюджетных программ в течение 3 (трех) рабочих дней после дня подписания и формирования размещаются на интернет-ресурсе администратора бюджетных программ в соответствии со статьей 40 Кодекса.
Сноска. Пункт 96 – в редакции приказа Министра финансов РК от 18.09.2025 № 510 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Исключен в соответствии с приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Паспорт деятельности администратора бюджетных программ Код и наименование администратора бюджетных программ на ___-___ годы
Сноска. Приложение 2 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Основные направления государственной политики в курируемой отрасли (сфере);
2. Нормативная правовая основа деятельности администратора бюджетных программ;
3. Сведения о целях и целевых индикаторах деятельности администратора бюджетных программ или функциях, полномочиях и компетенциях;
4. Перечень документов Системы государственного планирования, собственных документов, устанавливающих показатели деятельности администратора бюджетных программ с указанием результатов деятельности;
5. Краткая характеристика объемов планируемых расходов на реализацию функций, полномочий и компетенций, или документов Системы государственного планирования.
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель государственного учреждения
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Примечание:
Паспорт деятельности администратора бюджетных программ заполняется в соответствии с пояснениями по заполнению паспорта деятельности администратора бюджетных программ согласно приложению к настоящей форме.
Приложение
к форме паспорта
деятельности
администратора
бюджетных программ
Пояснения по заполнению паспорта деятельности администратора бюджетных программ
Паспорт деятельности администратора бюджетных программ составляется в соответствии со следующими требованиями:
в строке "Код и наименование администратора бюджетных программ" указываются полное наименование администратора бюджетных программ и его код в соответствии с единой бюджетной классификацией;
плановым периодом являются три финансовых года, следующих за текущим финансовым годом;

Ескерту. 95-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
96. Бюджеттік бағдарламалар паспорттары, бюджеттік бағдарламалар паспорттары туралы біріктірілген жиынтық ақпарат қол қойылған және қалыптастырылған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде Кодекстің 40-бабына сәйкес бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің интернет-ресурсына орналастырылады.
Ескерту. 96-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 18.09.2025 № 510 бұйрығымен.
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
1-қосымша
____________________ нысан
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
___________ ЖЫЛДАРҒА АРНАЛҒАН БЮДЖЕТТІК СҰРАНЫМ
Ескерту. 1-қосымша алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
2-қосымша
____________________ нысан
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің паспорты Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды және атауы ___-___ жылдарға
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жетекшілік ететін саладағы (аядағы) мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттары;
2. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің нормативтік-құқықтық негізі;
3. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің мақсаттары мен нысаналы индикаторлары немесе функциялары, өкілеттіктері мен құзыреттері туралы мәліметтер;
4. Жауапты орындаушы немесе бірлесіп орындаушы бюджеттік бағдарламалар әкімшісі болып табылатын, қызметтің күтілетін нәтижелері көрсетілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының тізбесін;
5. Функцияларды, өкілеттіктер мен құзыреттерді іске асыруға жоспарланған шығыстар көлемдерінің немесе Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының қысқаша сипаттамасы.
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Ескертпе:
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің паспорты осы нысанға қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің паспортын толтыру жөніндегі түсіндірмелерге сәйкес толтырылады.
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісі қызметінің
паспортының нысанына
қосымша
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі қызметінің паспортын толтыру жөніндегі түсіндірмелер
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің паспорты мынадай талаптарға сәйкес жасалады:
"Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды және атауы" деген жолда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің толық атауы және бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес оның коды көрсетіледі;
ағымдағы қаржы жылынан кейінгі үш қаржы жылы жоспарлы кезең болып табылады;

1) в строке "Основные направления государственной политики в курируемой отрасли (сфере)" указывается информация, соответствующая приоритетам устойчивого развития страны, политика которой ориентирована и направлена на курируемую отрасль или сферу деятельности;
2) в строке "Нормативная правовая основа деятельности администратора бюджетных программ" указываются заголовки, регистрационные номера нормативных правовых актов Республики Казахстан, определяющих государственные функции и полномочия, осуществляемые администраторами бюджетных программ в рамках данной бюджетной программы, а также обосновывающие необходимость данной бюджетной программы.
При этом указываются структурные элементы нормативных правовых актов;
3) в строке "Сведения о целях и целевых индикаторах деятельности администратора бюджетных программ или функциях, полномочиях и компетенциях" указываются цели и целевые индикаторы администратора бюджетных программ, вытекающие из вышестоящих документов или реализации функций, полномочий и компетенций, определенных законодательством Республики Казахстан, направлений деятельности;
4) в строке "Перечень документов Системы государственного планирования, собственных документов, устанавливающих показатели деятельности администратора бюджетных программ с указанием результатов деятельности" указывается перечень документов, которые декомпозируются из вышестоящих, долгосрочных, документов вытекающие по системе государственного планирования, по которым администратор бюджетных программ является ответственным исполнителем или соисполнителем, с указанием ожидаемых результатов деятельности;
5) в строке "Краткая характеристика объемов планируемых расходов на реализацию функций, полномочий и компетенций, или документов Системы государственного планирования" указывается общая сумма расходов по администратору бюджетных программ в тысячах тенге.
Приложение 3
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Агрегированная сводная информация о паспортах бюджетных программ Код и наименование администратора бюджетных программ Плановый период 20__- 20__ годы
Сноска. Приложение 3 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
тысяч тенге
Наименование показателей
Факт 20__год
План текущего 20__ года
Плановый период
Утвержденный
Уточненный
20___ год
20___ год
20__ год
Общая сумма потребности для достижения целевого индикатора или поставленной задачи вытекающие из вышестоящих документов
Общая сумма лимитов расходов администратора бюджетных программ, в том числе:
- безусловные базовые расходы постоянного характера
- расходы на новые инициативы
-увеличение безусловных базовых расходов, не связанное с изменением макроэкономических и социальных показателей и предусматривающее дополнительные направления расходования бюджетных средств (расширение объема выполняемых государственных функций, полномочий и компетенций и оказываемых государственных услуг) в рамках существующих бюджетных программ
- формирование резерва на инициативы Президента Республики Казахстан и резерва Правительства Республики Казахстан или резерва местного исполнительного органа *
Разница суммы общей потребности от суммы доведенных лимитов
Общее количество бюджетных программ, в том числе:
- текущие бюджетные программы
- бюджетные программы развития
Общее количество целевых индикаторов
Общее количество конечных результатов
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Примечание:
* - формирование резерва на инициативы Президента Республики Казахстан и резерва Правительства Республики Казахстан или резерва местного исполнительного органа осуществляется администратором распределяемой бюджетной программы.
Агрегированная сводная информация о паспортах бюджетных программ заполняется в соответствии с пояснениями по заполнению агрегированной сводной информации о паспортах бюджетных программ согласно приложению к настоящей форме.
Приложение
к форме агрегированной
сводной информации
о паспортах бюджетных
программ
Пояснения по заполнению агрегированной сводной информации о паспортах бюджетных программ
Агрегированная сводная информация о паспортах бюджетных программ администратора бюджетных программ заполняется следующим образом:

1) "Жетекшілік ететін саладағы (аядағы) мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттары" деген жолда саясаты жетекшілік ететін салаға немесе қызмет саласына бағдарланған және бағытталған елдің орнықты даму басымдықтарына сәйкес келетін ақпарат көрсетіледі;
2) "Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі қызметінің нормативтік құқықтық негізі" деген жолда осы бюджеттік бағдарлама шеңберінде бюджеттік бағдарламалар әкімшілері жүзеге асыратын, сондай-ақ осы бюджеттік бағдарламаның қажеттілігін негіздейтін мемлекеттік функциялар мен өкілеттіктерді айқындайтын Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің тақырыптары, қабылданған күндері және тіркеу нөмірлері көрсетіледі.
Бұл ретте нормативтік құқықтық актілердің құрылымдық элементтері көрсетіледі;
3) "Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің мақсаттары мен нысаналы индикаторлары немесе функциялары, өкілеттіктері мен құзыреттері туралы мәліметтер" деген жолда жоғары тұрған құжаттардан немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған функцияларды, өкілеттіктер мен құзыреттерді іске асырудан, қызмет бағыттарынан туындайтын бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің мақсаттары мен нысаналы индикаторлары көрсетіледі;
4) "Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының, қызмет нәтижелерін көрсете отырып, бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің көрсеткіштерін белгілейтін меншікті құжаттардың тізбесі" деген жолда қызметтің күтілетін нәтижелерін көрсете отырып, бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі жауапты орындаушы немесе бірлесіп орындаушы болып табылатын мемлекеттік жоспарлау жүйесі бойынша туындайтын жоғары тұрған, ұзақ мерзімді, құжаттардан декомпозияланатын құжаттардың тізбесі көрсетіледі;
5) "Функцияларды, өкілеттіктер мен құзыреттерді іске асыруға жоспарланған шығыстар көлемдерінің немесе Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының қысқаша сипаттамасы" деген жолда бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша шығыстардың жалпы сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
3-қосымша
____________________ нысан
Бюджеттік бағдарламалардың паспорттары туралы біріктірілген жиынтық ақпарат Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды және атауы Жоспарлы кезең 20__-20__ жылдар
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
мың теңге
Көрсеткіштердің атауы
Факт 20__ж
Ағымдағы 20___ жылдың жоспары
Жоспарлы кезең
Бекітілген
Нақтыланған
20___ жыл
20___ жыл
20___ жыл
Жоғары тұрған құжаттардан туындайтын нысаналы индикаторға немесе қойылған міндетке қол жеткізу үшін қажеттіліктің жалпы сомасы.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шығыстары лимиттерінің жалпы сомасы, оның ішінде:
- тұрақты сипаттағы шартсыз базалық шығыстар
- жаңа бастамаларға арналған шығыстар
- макроэкономикалық және әлеуметтік көрсеткіштердің өзгеруіне байланысты емес және қолданыстағы бюджеттік бағдарламалар шеңберінде бюджет қаражатын жұмсаудың қосымша бағыттарын (орындалатын мемлекеттік функциялардың, өкілеттіктер мен құзыреттердің және көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің көлемін кеңейту) көздейтін шартсыз базалық шығыстарды ұлғайту
- Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына резерв және Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервін немесе жергілікті атқарушы органның резервін қалыптастыру
Жалпы қажеттілік сомасының жеткізілген лимиттер сомасынан айырмашылығы
Бюджеттік бағдардамалардың жалпы саны, оның ішінде:
- ағымдағы бюджеттік бағдарламалар
- бюджеттік даму бағдарламалары
Нысаналы индикаторлардың жалпы саны
Түпкілікті нәтижелердің жалпы саны
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Ескертпе:
* - Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервті және Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервін немесе жергілікті атқарушы органның резервін қалыптастыру бөлінетін бюджеттік бағдарламалар әкімшісі жүзеге асырады.
Бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджеттік бағдарламалардың паспорттары туралы біріктірілген жиынтық ақпарат осы нысанға қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалардың паспорттары туралы біріктірілген жиынтық ақпаратты толтыру жөніндегі түсіндірмелерге сәйкес толтырылады.
Бюджеттік бағдарламалардың
паспорттары туралы
біріктірілген жиынтық
ақпарат нысанына
қосымша
Бюджеттік бағдарламалардың паспорттары туралы біріктірілген жиынтық ақпаратты толтыру жөніндегі түсіндірмелер
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламаларының паспорттары туралы біріктірілген жиынтық ақпарат былайша толтырылады:

1) в строке "код и наименование администратора бюджетных программ" указывается полное наименование администратора бюджетных программ и его код в соответствии с единой бюджетной классификацией;
плановым периодом являются три финансовых года, следующих за текущим финансовым годом;
2) в графе "Наименование показателей" указываются показатели результатов, подлежащие к расчету по следующим строкам;
3) в строке "Общая сумма потребности для достижения целевого индикатора или поставленной задачи вытекающие из вышестоящих документов" указывается необходимая общая сумма потребности для достижения конечных результатов, в соответствии всех целевых индикаторов, задач администратора бюджетной программы согласно вышестоящих документов;
4) в строке "Общая сумма лимитов расходов администраторов бюджетных программ" указывается сумма лимитов расходов, доведенных центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию и (или) соответствующим местным уполномоченным органом по государственному планированию на три года;
5) в строке "безусловные базовые расходы постоянного характера" указывается сумма расходов стабильного характера, которая не требует изменения денежных средств, согласно формированного перечня расходов, утвержденным центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию и (или) соответствующим местным уполномоченным органом по государственному планированию;
6) в строке "расходы на новые инициативы" указывается сумма расходов, направленные на вновь введенные, актуальные направления расходов, не входящие в базовые расходы постоянного характера;
7) в строке "увеличение безусловных базовых расходов, не связанное с изменением макроэкономических и социальных показателей и предусматривающее дополнительные направления расходования бюджетных средств (расширение объема выполняемых государственных функций, полномочий и компетенций и оказываемых государственных услуг) в рамках существующих бюджетных программ" указываются расходы необходимые на увеличение безусловных базовых расходов, не связанное с изменением макроэкономических и социальных показателей и предусматривающее дополнительные направления расходования бюджетных средств (расширение объема выполняемых государственных функций, полномочий и компетенций и оказываемых государственных услуг) в рамках существующих бюджетных программ;
8) в строке "формирование резерва на инициативы Президента Республики Казахстан и резерва Правительства Республики Казахстан или резерва местного исполнительного органа" указываются средства предусмотренные из резерва по инициативе Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан или резерва местного исполнительного органа.
Формирование резерва на инициативы Президента Республики Казахстан и резерва Правительства Республики Казахстан или резерва местного исполнительного органа осуществляется администратором распределяемой бюджетной программы;

1) "Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды және атауы" деген жолда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің толық атауы және бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес оның коды көрсетіледі;
ағымдағы қаржы жылынан кейінгі үш қаржы жылы жоспарлы кезең болып табылады;
2) "Көрсеткіштердің атауы" бағанында мынадай жолдар бойынша есептеуге жататын нәтижелер көрсеткіштері көрсетіледі;
3) "Жоғары тұрған құжаттардан туындайтын нысаналы индикаторға немесе қойылған міндетке қол жеткізу үшін қажеттіліктің жалпы сомасы" деген жолда жоғары тұрған құжаттарға сәйкес бюджеттік бағдарлама әкімшісінің барлық нысаналы индикаторларына, міндеттеріне сәйкес түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу үшін қажеттіліктің қажетті жалпы сомасы көрсетіледі;
4) "Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстары лимиттерінің жалпы сомасы" деген жолда бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган және (немесе) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті орган үш жылға жеткізген шығыстар лимиттерінің сомасы көрсетіледі;
5) "Тұрақты сипаттағы сөзсіз базалық шығыстар" деген жолда бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган және (немесе) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті орган бекіткен шығыстардың қалыптастырылған тізбесіне сәйкес ақша қаражатын өзгертуді талап етпейтін тұрақты сипаттағы шығыстардың сомасы көрсетіледі;
6) "Жаңа бастамаларға арналған шығыстар" деген жолда тұрақты сипаттағы базалық шығыстарға кірмейтін шығыстардың жаңадан енгізілген, өзекті бағыттарына бағытталған шығыстар сомасы көрсетіледі;
7) "Макроэкономикалық және әлеуметтік көрсеткіштердің өзгеруіне байланысты емес және қолданыстағы бюджеттік бағдарламалар шеңберінде бюджет қаражатын жұмсаудың қосымша бағыттарын (орындалатын мемлекеттік функциялардың, өкілеттіктер мен құзыреттердің және көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің көлемін кеңейту) көздейтін шартсыз базалық шығыстарды ұлғайту" деген жолда макроэкономикалық және әлеуметтік көрсеткіштердің өзгеруіне байланысты емес және қолданыстағы бюджеттік бағдарламалар шеңберінде бюджет қаражатын жұмсаудың қосымша бағыттарын (орындалатын мемлекеттік функциялардың, өкілеттіктер мен құзыреттердің және көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің көлемін кеңейту) көздейтін шартсыз базалық шығыстарды ұлғайтуға қажетті шығыстар көрсетіледі;
8) "Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервті және Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервін немесе жергілікті атқарушы органның резервін қалыптастыру" деген жолда Қазақстан Республикасы Президентінің бастамасы бойынша және Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен немесе жергілікті атқарушы органның резервінен көзделген қаражат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына резерв және Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервін немесе жергілікті атқарушы органның резервін қалыптастыруды бөлінетін бюджеттік бағдарламалар әкімшісі жүзеге асырады.

9) в строке "Разница суммы общей потребности от суммы доведенных лимитов" указывается сумма отклонения, недофинансирования необходимой потребности от общей суммы выделенных лимитов расходов;
10) в строке "Общее количество бюджетных программ" указывается количество бюджетных программ администратора бюджетных программ;
11) в строке "текущие бюджетные программы" указывается количество бюджетных программ, которые предусмотрены на текущие расходы;
12) в строке "бюджетные программы развития" указывается количество бюджетных программ, которые предусмотрены на расходы развития;
13) в строке "Общее количество целевых индикаторов" указывается общее количество целевых индикаторов по всем бюджетным программам предусмотренных у администратора бюджетных программ вытекающие из вышестоящих документов;
14) в строке "Общее количество конечных результатов" указывается общее количество конечных результатов по всем бюджетным программам предусмотренных у администратора бюджетных программ;
15) в строке "Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель государственного учреждения" указываются фамилия, инициалы и подписывается руководителем аппарата центрального исполнительного органа (должностным лицом, на которое в установленном порядке возложены полномочия руководителя аппарата центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых – руководителем государственного учреждения или лицом им уполномоченным, руководителем структурного подразделения государственного учреждения, ответственного за их составление, а при отсутствии последних – лицами, на которых соответствующими приказами возложено исполнение обязанностей.
Приложение 4 к Правилам
составления, представления,
рассмотрения бюджетного
запроса
Форма
Паспорт бюджетной программы Код и наименование администратора бюджетных программ Плановый период 20__-20__ годы
Сноска. Приложение 4 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код и наименование бюджетной программы:
Код и наименование функции (функций) государственного органа (в соответствии с реестром функций государственных органов):
Код и наименование государственной услуги (в соответствии с реестром государственных услуг):
Описание (обоснование), в том числе текущий статус:
Вид бюджетной программы:
в зависимости от содержания:
в зависимости от уровня государственного управления:
в зависимости от способа реализации:
текущая/развития
Показатели
Факт 20__ года
План текущего 20__ года
Плановый период
Утвержденный
Уточненный
20__
20__
20__
Целевой индикатор документов Системы государственного планирования, собственных документов, устанавливающих показатели деятельности администратора бюджетных программ:
Конечный результат бюджетной программы:
Отклонение конечного результата бюджетной программы от целевого индикатора
Потребность в бюджетных средствах согласно документам Системы государственного планирования, собственных документов, устанавливающих показатели деятельности администратора бюджетных программ
План
Отклонение плана от запланированных средств для достижения целевых индикаторов
Код и наименование бюджетной программы/подпрограммы:
На 20_________ год тысяч тенге
Мероприятия, всего, в том числе
Показатель мероприятия
Показатель документа Системы государственного планирования (при наличии)
Отклонение (при наличии)
Расходы
На 20_________ год тысяч тенге
Мероприятия, всего, в том числе
Показатель мероприятия
Показатель документа Системы государственного планирования (при наличии)
Отклонение (при наличии)
Расходы
На 20_________ год тысяч тенге
Мероприятия, всего, в том числе
Показатель мероприятия
Показатель документа Системы государственного планирования (при наличии)
Отклонение (при наличии)
Расходы
Руководитель бюджетной программы
________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
Паспорт бюджетной программы заполняется в соответствии с пояснениями по заполнению паспорта бюджетных программ согласно приложению к настоящей форме.
Приложение
к форме паспорта
бюджетной программы
Пояснения по заполнению паспорта бюджетных программ
Паспорт бюджетных программ администратора бюджетных программ составляется в соответствии со следующими требованиями:

9) "Жеткізілген лимиттер сомасынан жалпы қажеттілік сомасының айырмасы" деген жолда бөлінген шығыстар лимиттерінің жалпы сомасынан қажетті қажеттіліктің ауытқу, толық қаржыландырылмау сомасы көрсетіледі;
10) "Бюджеттік бағдарламалардың жалпы саны" деген жолда бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі әзірлейтін бюджеттік бағдарламалардың саны көрсетіледі;
11) "Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар" деген жолда ағымдағы шығыстарға көзделген бюджеттік бағдарламалардың саны көрсетіледі;
12) "Дамуға арналған бюджеттік бағдарламалар" деген жолда дамуға арналған шығыстар көзделген бюджеттік бағдарламалардың саны көрсетіледі;
13) "Нысаналы индикаторлардың жалпы саны" деген жолда жоғары тұрған құжаттардан туындайтын бюджеттік бағдарламалар әкімшісінде көзделген барлық бюджеттік бағдарламалар бойынша нысаналы индикаторлардың жалпы саны көрсетіледі;
14) "Түпкілікті нәтижелердің жалпы саны" деген жолда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінде көзделген барлық бюджеттік бағдарламалар бойынша түпкілікті нәтижелердің жалпы саны көрсетіледі.
15) "Орталық атқарушы орган аппаратының басшысы/мемлекеттік мекеменің басшысы" деген жолда тегі, аты-жөні көрсетіледі және оған орталық атқарушы орган аппаратының басшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы орган аппараты басшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды адам), ал олар болмаған жағдайда – мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген адам, мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы қол қояды оларды жасауға жауапты мекемелер, ал соңғысы болмаған кезде – тиісті бұйрықтармен міндеттерді орындау жүктелген адамдар.
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
4-қосымша
____________________ нысан
Бюджеттік бағдарлама паспорты Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды және атауы Жоспарлы кезең 20__-20__ жылдар
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Бюджеттік бағдарламаның коды мен атауы:
Мемлекеттік органдар функцияларының тізіліміне сәйкес мемлекеттік орган функциясының (функцияларының) коды мен атауы:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды мен атауы:
Сипаттама (негіздеме), оның ішінде ағымдағы мәртебе:
Бюджеттік бағдарламаның түрі:
мазмұнына байланысты:
мемлекеттік басқару деңгейіне байланысты:
іске асыру тәсіліне байланысты:
ағымдағы/даму
Көрсеткіштер
Факт 20__ жыл
Ағымдағы 20__ жылдың жоспары
Жоспарлы кезең
Бекітілген
Нақтыланған
20__
20__
20__
Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының, бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қызметінің көрсеткіштерін белгілейтін меншікті құжаттардың нысаналы индикаторы:
Бюджеттік бағдарламаның түпкілікті нәтижесі:
Бюджеттік бағдарламаның түпкілікті нәтижесінің нысаналы индикаторлардан ауытқуы
Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына, бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қызметінің көрсеткіштерін белгілейтін меншікті құжаттарға сәйкес бюджет қаражатына қажеттілік
Жоспар
Нысаналы индикаторларға қол жеткізу үшін жоспардың жоспарланған қаражаттан ауытқуы
Бюджеттік бағдарламаның/кіші бағдарламаның коды мен атауы:
20_________ жылға мың теңге
Іс-шаралар, барлығы, оның ішінде
Іс-шара көрсеткіші
Мемлекеттік жоспарлау жүйелері құжатының көрсеткіші (бар болған жағдайда)
Ауытқу (бар болған жағдайда)
20_________ жылға мың теңге
Іс-шаралар, барлығы, оның ішінде
Іс-шара көрсеткіші
Мемлекеттік жоспарлау жүйелері құжатының көрсеткіші (бар болған жағдайда)
Ауытқу (бар болған жағдайда)
20_________ жылға мың теңге
Іс-шаралар, барлығы, оның ішінде
Іс-шара көрсеткіші
Мемлекеттік жоспарлау жүйелері құжатының көрсеткіші (бар болған жағдайда)
Ауытқу (бар болған жағдайда)
Бюджеттік бағдарламаның басшысы
__________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескертпе:
Бюджеттік бағдарламаның паспорты осы нысанға қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар паспортын толтыру жөніндегі түсіндірмелерге сәйкес толтырылады.
Бюджеттік бағдарлама
паспортының нысанына
қосымша
Бюджеттік бағдарламалар паспортын толтыру бойынша түсіндірмелер
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламаларының паспорты мынадай талаптарға сәйкес жасалады:

1) в строке "код и наименование администратора бюджетной программы" указываются полное наименование администратора бюджетной программы и его код в соответствии с единой бюджетной классификацией;
плановым периодом являются три финансовых года, следующих за текущим финансовым годом;
2) в строке "код и наименование бюджетной программы" указываются код и наименование бюджетной программы в соответствии с единой бюджетной классификацией;
3) в строке "код и наименование функции (функций) государственного органа (в соответствии с реестром функций государственных органов) указываются код и наименование функции (функций) государственного органа, установленных в соответствии с законами Республики Казахстан, а также на основании реестра функций государственных органов, формируемого в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных процедурах;
4) в строке "код и наименование государственной услуги (в соответствии с реестром государственных услуг)" указываются код и наименование государственной услуги на основании реестра государственных услуг, формируемого в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг;
5) в строке "описание (обоснование), в том числе текущий статус" раскрываются основания планирования бюджетной программы, взаимоувязка планируемых бюджетных средств с целями, целевыми индикаторами либо с функциями, полномочиями и компетенциями, общая информация о проектах, планируемых в рамках бюджетной программы, ожидаемые эффекты от реализации бюджетной программы, объемы и причины отклонения целевых индикаторов от конечных результатов. Описание (обоснование) бюджетной программы может содержать способы и методы достижения цели бюджетной программы и должно быть предельно полным, кратким, четким, конкретным и качественным;
6) в строке "вид бюджетной программы":
по строке "в зависимости от содержания" указывается направление бюджетной программы в соответствии с пунктом 1 статьи 14 Кодекса;
по строке "в зависимости от уровня государственного управления" указывается вид бюджетной программы в зависимости от уровня управления;
по строке "в зависимости от способа реализации" указывается индивидуальная бюджетная программа либо распределяемая;
по строке "текущая/развитие" указывается текущая бюджетная программа либо бюджетная программа развития;
7) в таблице 1 (показатели целевого индикатора):
в строке "целевой индикатор документов Системы государственного планирования, собственных документов, устанавливающих показатели деятельности администратора бюджетных программ" указывается наименование целевого индикатора, фактический показатель целевого индикатора за год, предыдущий отчетному, утвержденный и уточненный (в случае изменения целевого индикатора в течение отчетного года по основаниям, предусмотренным статьей 36 Бюджетного кодекса) показатель целевого индикатора, показатель целевого индикатора на плановый период;
в строке "конечный результат бюджетной программы" указывается качественный результат достижения целевого индикатора документов плана развития государственного органа или плана развития области, города республиканского значения, столицы или реализации функций, полномочий и компетенций, установленных в соответствии с законами Республики Казахстан, направлений деятельности исходя из объема планируемых бюджетных средств, который должен быть достигнут по итогам реализации мероприятий бюджетной программы. Конечный результат бюджетной программы должен быть ясным, четким и конкретным, должен отражать качественный итог реализации цели бюджетной программы путем определения его количественного показателя и конкретной даты (периода) его достижения (за определенный промежуток времени, на конец планового периода, в разбивке по годам планового периода).
Для паспортов бюджетных программ администраторов республиканских бюджетных программ, разрабатывающих планы развития формулировка конечных результатов и их показателей должны характеризовать степень достижения целей и (или) целевых индикаторов утвержденного плана развития государственного органа или проекта плана развития государственного органа.
Конечные результаты взаимоувязываются с целевыми индикаторами, определенными в плане развития государственного органа.
Конечный результат должен определяться таким образом, чтобы показать достижимость/недостижимость целевого индикатора.
Для паспортов бюджетных программ администраторов республиканских бюджетных программ, не разрабатывающих планы развития формулировка конечных результатов и их показателей должны характеризовать степень достижения целевых индикаторов документов государственного органа или степень качественной реализации функций, полномочий и компетенций государственного органа.
Для паспортов бюджетных программ администраторов местных бюджетных программ, не разрабатывающих планы развития государственного органа формулировка конечных результатов и их показателей должны характеризовать степень качественной реализации функций, полномочий и компетенций государственного органа.
Формулировка конечного результата должна соответствовать формулировке целевого индикатора или степени качественной реализации функций, полномочий и компетенций.
Разница (при наличии) между значениями конечного результата и целевым индикатором должна отражаться в количественном показателе конечного результата.
В обратном случае в описании бюджетной программы излагаются причины несоответствия конечного результата целевому индикатору, а также причины возникновения разницы между количественным показателем конечного результата и количественным показателем целевого индикатора.
Конечные результаты выражаются в абсолютных, относительных или процентных величинах и не могут отражаться в денежном выражении.
По бюджетным программам, направленным на обеспечение деятельности государственных учреждений по осуществлению государственных функций, полномочий и оказанию вытекающих из них государственных услуг, имеющих постоянный характер, конечные результаты определяются без указания их количественных показателей.
В конечных результатах бюджетных программ, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов отражается количество проектов завершаемых в финансовом году и количество получателей выгод.
Конечные результаты распределяемой бюджетной программы указываются в паспорте бюджетной программы администратора бюджетных программ, распределяющего распределяемую бюджетную программу, за исключением бюджетных программ, направленных на использование резерва на инициативы Президента Республики Казахстан, резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов.
Конечные результаты распределяемых бюджетных программ, направленных на использование резерва на инициативы Президента Республики Казахстан, резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, указываются в паспорте бюджетной программы администратора бюджетных программ, получающего средства за счет данных распределяемых бюджетных программ.
Администраторы бюджетных программ, распределяющие распределяемые бюджетные программы, направленные на использование резерва на инициативы Президента Республики Казахстан, резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, конечные результаты не указывают;
в строке "отклонение конечного результата бюджетной программы от целевого индикатора" отражается разница между количественными показателями конечного результата бюджетной программы и целевого индикатора;
в строке "потребность в бюджетных средствах согласно документам Системы государственного планирования, собственных документов, устанавливающих показатели деятельности администратора бюджетной программы" указывается потребность бюджетных средств для достижения целевого индикатора согласно документам Системы государственного планирования, собственных документов, устанавливающих показатели деятельности администратора бюджетной программы;
в строке "план" указывается сумма, которая предусмотрена на финансирование;
в строке "отклонение плана от запланированных средств для достижения целевых индикаторов" указывается отклонение плана от запланированных средств для достижения целевого индикатора.
Таблица 1 заполняется в отношении каждого целевого индикатора.

1) "бюджеттік бағдарлама әкімшісінің коды мен атауы" деген жолда бюджеттік бағдарлама әкімшісінің толық атауы және бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес оның коды көрсетіледі;
жоспарлы кезең ағымдағы қаржы жылынан кейінгі үш қаржы жылы болып табылады;
2) "бюджеттік бағдарламаның коды мен атауы" деген жолда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес бюджеттік бағдарламаның коды мен атауы көрсетіледі;
3) "мемлекеттік орган функциясының (функцияларының) коды мен атауы (мемлекеттік органдар функцияларының тізіліміне сәйкес)" деген жолда Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, сондай-ақ әкімшілік рәсімдік туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қалыптастырылатын мемлекеттік органдар функцияларының тізілімінің негізінде бекітілген мемлекеттік орган функциясының (функцияларының) коды және атауы;
4) "мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды мен атауы (мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне сәйкес)" деген жолда Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамасына сәйкес қалыптастырылатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінің негізінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды мен атауы көрсетіледі;
5) "Сипаттама (негіздеме), оның ішінде ағымдағы мәртебе" деген жолда бюджеттік бағдарламаны жоспарлаудың негіздері, жоспарланатын бюджет қаражатының мақсаттармен, нысаналы индикаторлармен не функциялармен, өкілеттіктермен және құзыреттермен өзара байланысы, бюджеттік бағдарлама шеңберінде жоспарланатын жобалар туралы жалпы ақпарат, бюджеттік бағдарламаны іске асырудан күтілетін әсерлер, нысаналы индикаторлардың түпкілікті нәтижелерден ауытқу көлемдері мен себептері ашылады. Бюджеттік бағдарламаның сипаттамасы (негіздемесі) бюджеттік бағдарламаның мақсатына жетудің тәсілдері мен әдістерін қамтуы мүмкін және өте толық, қысқа, түсінікті, нақты және сапалы болуы тиіс;
6) "бюджеттік бағдарламаның түрі" деген жолда:
"мазмұнына қарай" жолы бойынша Кодекстің 14-бабының 1-тармағына сәйкес бюджеттік бағдарламаның бағыты көрсетіледі;
"мемлекеттік басқару деңгейіне байланысты" деген жол бойынша басқару деңгейіне байланысты бюджеттік бағдарламаның түрі көрсетіледі;
"іске асыру тәсіліне байланысты" деген жол бойынша жеке не бөлінетін бюджеттік бағдарлама көрсетіледі;
"ағымдағы/даму" деген жол бойынша ағымдағы бюджеттік бағдарлама не бюджеттік даму бағдарламасы көрсетіледі;
7) 1-кестеде (нысаналы индикатордың көрсеткіштері):
"Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының, бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қызметінің көрсеткіштерін белгілейтін меншікті құжаттардың нысаналы индикаторы" деген жолда нысаналы индикатордың атауы, есепті жыл алдындағы нысаналы индикатордың нақты көрсеткіші, бекітілген және нақтыланған (Бюджет кодексінің 36-бабында көзделген негіздер бойынша есепті жыл ішінде нысаналы индикатор өзгерген жағдайда) нысаналы индикатордың көрсеткіші, жоспарлы кезеңге арналған нысаналы индикатордың көрсеткіші көрсетіледі;
"Бюджеттік бағдарламаның түпкілікті нәтижесі" деген жолда мемлекеттік органның даму жоспары немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспары құжаттарының нысаналы индикаторына сапалы қол жеткізу немесе бюджеттік бағдарламаның іс-шараларын іске асыру қорытындылары бойынша қол жеткізуге тиіс жоспарланған бюджет қаражатының көлемін негізге ала отырып, Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде айқындалған функцияларды, өкілеттіктер мен құзыреттерді іске асыру нәтижесі көрсетіледі. Бюджеттік бағдарламаның түпкілікті нәтижелері айқын, анық және нақты болуы тиіс оның сандық көрсеткішін және оған қол жеткізудің нақты күнін (кезеңін) айқындау арқылы бюджеттік бағдарламаны іске асырудың сапалық қорытындыларын (белгілі бір уақыт аралығы үшін, жоспарлы кезеңнің соңында, жоспарлы кезеңнің жылдары бойынша бөліністе) көрсетуге тиіс.
Даму жоспарларын әзірлейтін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының паспорттары үшін түпкілікті нәтижелер мен олардың көрсеткіштерінің тұжырымдамасы бекітілген мемлекеттік органның даму жоспарлары немесе мемлекеттік органның даму жоспарларының жобасының мақсаттары мен (немесе) нысаналы индикаторларына қол жеткізу дәрежесін сипаттауы тиіс.
Түпкілікті нәтижелер мемлекеттік органның даму жоспарларында айқындалған нысаналы индикаторларымен өзара байланысады.
Түпкілікті нәтиже нысаналы индикаторларға қол жеткізілгенін/жеткізілмегенін көрсетуге мүмкіндік беретіндей айқындалуы тиіс.
Даму жоспарларын әзірлемейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының паспорттары үшін түпкілікті нәтижелер мен олардың көрсеткіштерінің тұжырымдамасы мемлекеттік орган құжаттарының нысаналы индикаторларына қол жеткізу дәрежесін немесе мемлекеттік органның функцияларын, өкілеттіктері мен құзыреттерін сапалы іске асыру деңгейін сипаттауы тиіс.
Мемлекеттік органның даму жоспарларын әзірлемейтін жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының паспорттары үшін түпкілікті нәтижелер мен олардың көрсеткіштерінің тұжырымдамасы мемлекеттік органның функцияларын, өкілеттіктері мен құзыреттерін сапалы іске асыру деңгейін сипаттауы тиіс.
Түпкілікті нәтижелердің тұжырымдамасы нысаналы индикаторлардың тұжырымдамасына немесе функциялардың, өкілеттіктер мен құзыреттерінің сапалы іске асыру деңгейіне сәйкес келуі тиіс.
Түпкілікті нәтиже мен нысаналы индикаторлар мәндерінің арасындағы айырма (бар болған жағдайда) түпкілікті нәтиженің сандық көрсеткішінде көрсетілуі тиіс.
Керісінше жағдайда бюджеттік бағдарламаның сипаттамасында түпкілікті нәтиженің нысаналы индикаторға сәйкес келмеу себептері, сондай-ақ түпкілікті нәтиженің сандық көрсеткіші мен нысаналы индикатордың сандық көрсеткіші арасындағы айырманың туындау себептері баяндалады.
Түпкілікті нәтижелер абсолюттік, салыстырмалы немесе пайыздық мәндермен көрсетіледі және ақшалай түрде көрсетілмейді.
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын тұрақты сипаттағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қызметін қамтамасыз етуге бағытталған бюджеттік бағдарламалар бойынша түпкілікті нәтижелер олардың көрсеткіштері көрсетілмей айқындалады.
Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалардың түпкілікті нәтижелерінде қаржы жылында аяқталатын жобалардың саны және пайда алушылардың саны көрсетіледі.
Бөлінетін бюджеттік бағдарламаның түпкілікті нәтижелері Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервті, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалануға бағытталған бюджеттік бағдарламаларды қоспағанда, бөлінетін бюджеттік бағдарламаны бөлетін бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламасының паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервті, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалануға бағытталған бөлінетін бюджеттік бағдарламалардың түпкілікті нәтижелері осы бөлінетін бюджеттік бағдарламалар есебінен қаражат алатын бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламасының паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервті, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалануға бағытталған бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды бөлетін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері түпкілікті нәтижелерді көрсетпейді.
"Бюджеттік бағдарламаның түпкілікті нәтижесінің нысаналы индикаторлардан ауытқуы" деген жолда бюджеттік бағдарламаның сандық түпкілікті нәтижесі мен нысаналы индикатордың арасындағы айырма көрсетіледі;
"Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына, бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қызметінің көрсеткіштерін белгілейтін меншікті құжаттарға сәйкес бюджет қаражатына қажеттілік" деген жолда Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына сәйкес нысаналы индикаторға қол жеткізу үшін бюджет қаражатына, бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қызметінің көрсеткіштерін белгілейтін меншікті құжаттарға қажеттілік көрсетіледі;
"жоспар" деген жолда қаржыландыру көзделген сома көрсетіледі;
"Нысаналы индикаторларға қол жеткізу үшін жоспардың жоспарланған қаражаттан ауытқуы" деген жолда нысаналы индикаторларға қол жеткізу үшін жоспардың жоспарланған қаражаттан ауытқуы көрсетіледі.
1-кесте әрбір нысаналы индикаторға қатысты толтырылады.

8) в строке "код и наименование бюджетной программы/подпрограммы" указываются код и наименование бюджетной программы/подпрограммы в соответствии с единой бюджетной классификацией;
9) в таблице 2,3,4 (мероприятия по бюджетной программе).
в графе "мероприятия, всего, в том числе" указываются наименования мероприятий, которые необходимо осуществить для достижения конечного результата бюджетной программы, а также отображаются все мероприятия на всю сумму расходов, предусмотренных по бюджетной подпрограмме.
Мероприятия бюджетных подпрограмм, предполагающих планирование государственных инвестиционных проектов, отражаются в разрезе проектов, а при необходимости в разрезе нижестоящих бюджетов.
В случае отсутствия в бюджетной программе подпрограмм мероприятия формируются в отношении бюджетной программы;
в графе "показатель мероприятия" указывается количественный показатель, характеризующий реализацию мероприятия;
в графе "показатель документа Системы государственного планирования" указывается, при наличии, сопоставимый или аналогичный показателю мероприятия бюджетной подпрограммы количественный показатель документа государственного органа;
в графе "отклонение" отражается разница между количественным показателем мероприятия и количественным показателем целевого индикатора;
в графе "расходы" отражается выделенная бюджетная сумма расходов на мероприятия, в разрезе проектов на текущий период, в случае отсутствия проектов, указываются только мероприятия;
10) в строке "руководитель бюджетной программы" указываются фамилия, инициалы и должность руководителя бюджетной программы, ответственный за составление и достоверность информации, обеспечивающий планирование и исполнение бюджетной программы.
На местном уровне государственного управления руководителем бюджетной программы является аким села, поселка, сельского округа, руководитель аппарата акима либо заместитель акима, курирующий соответствующие направления деятельности акимата, первые руководители либо заместители первых руководителей администраторов местных бюджетных программ, курирующие соответствующие направления деятельности государственного органа.
Приложение 5
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Исключен в соответствии с приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 01-111
Расчет расходов на оплату труда административных государственных служащих

8) "бюджеттік бағдарламаның/кіші бағдарламаның коды мен атауы" деген жолда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес бюджеттік бағдарламаның/кіші бағдарламаның коды мен атауы көрсетіледі;
9) 2,3,4-кестеде (бюджеттік бағдарлама бойынша іс-шаралар):
"іс-шаралар, барлығы, оның ішінде" деген бағанда бюджеттік бағдарламаның түпкілікті нәтижесіне қол жеткізу үшін іске асыру керек іс-шаралардың атауы, сондай-ақ бюджеттік кіші бағдарлама бойынша көзделген шығыстардың бар сомасына барлық іс-шаралар көрсетіледі.
Мемлекеттік инвестициялық жобаларды жоспарлауды көздейтін бюджеттік кіші бағдарламалардың іс-шаралары жобалар бөлінісінде, қажет болған жағдайда төмен тұрған бюджеттер бөлінісінде көрсетіледі.
Бюджеттік бағдарламада кіші бағдарлама жоқ болған жағдайда іс-шаралар бюджеттік бағдарлама қатысында қалаптасады;
"іс-шара көрсеткіші" деген бағанда іс-шараның іске асырылуын сипаттайтын сандық көрсеткіш көрсетіледі.
"Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжатының көрсеткіші" деген бағанда бар болған жағдайда, бюджеттік бағдарламаның іс-шарасының көрсеткішіне салыстырмалы немесе ұқсас мемлекеттік органның құжатының сандық көрсеткіші көрсетіледі.
"ауытқу" деген бағанда іс-шараны сандық көрсеткіші мен нысаналы индикатордың көрсеткіші арасындағы айырмасы көрсетіледі;
"шығыстар" деген бағанда іс-шараларға арналған шығыстардың бөлінген бюджеттік сомасы көрсетіледі, ағымдағы кезеңге арналған жобалар бөлінісінде, жобалар болмаған жағдайда іс-шаралар ғана көрсетіледі;
10) "Бюджеттік бағдарламаның басшысы" деген жолда бюджеттік бағдарламаны жоспарлауды және атқаруды қамтамасыз ететін ақпаратты жасауға және оның дұрыстығына жауапты бюджеттік бағдарлама басшысының тегі, аты-жөні және лауазымы көрсетіледі.
Мемлекеттік басқарудың жергілікті деңгейінде бюджеттік бағдарламаның басшысы ауыл, кент, ауылдық округ әкімі, әкім аппаратының басшысы не әкімдік қызметінің тиісті бағыттарына жетекшілік ететін әкімнің орынбасары, мемлекеттік орган қызметінің тиісті бағыттарына жетекшілік ететін жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бірінші басшылары не бірінші басшыларының орынбасарлары болып табылады.
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
5-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламалар паспортына түсіндірме жазбасы
Ескерту. 5-қосымша алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
6-қосымша
01-111-нысан
Әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердiң еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыcтарды есептеу

Сноска. Приложение 6 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Коды
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Уровень должности
Функциональный блок
Категория должностей
Наименования должностей
Стаж государственной службы в годах
Количество штатных единиц
Должностной оклад
Повышающий коэффициент**

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кодтары
Жылы |_________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) |_________________|
Функционалдық топ |_________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |_________________|
Мемлекеттiк мекеме |_________________|
Бағдарлама |_________________|
Ерекшелiк |_________________|
Лауазымның деңгейі
Функционалдық блок
Лауазымдар санаты
Лауазымдар атауы
Жылдармен мемлекеттiк қызмет өтiлi
Штат бірлікiктерiнiң саны
Лауазымдық ақы
Көтерілетін коэффициент фициент*

Надбавки, предусмотренные постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 646 дсп "Об утверждении единой системы оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета"
Всего заработной платы в месяц (графа25 + графа28+32)
Увеличение заработной платы
Всего заработной платы в год (графа33х12 + графа34)
Количество штатных единиц
Зафиксированное денежное довольствие и денежное компенсация на содержание жилище и оплату коммунальных услуг в месяц
Разница в заработной плате в месяц (графа27 – (графа26+графа34/ 12)

"Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылған барлық органдар үшін қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 16 қазандағы № 646 қбп қаулысымен көзделген үстемелер
Айлық жалақының барлығы (баған 25 + баған 28+ баған 32)
Жалақының ұлғаюы
Жылдық жалақының барлығы (баған 33х12+ баган баған 34)
Штаттық бірліктің саны
Айлық коммуналдық қызметке төлемді және тұрғын-үйді ұстауға тіркелген ақшалай үлес және ақшалай өтемақы
Айлық жалақының айырмашылығы (баған 27 - (баған 24 + баған34/12)

Разница в заработной плате в год (графа28 х 12)
Количество работников, которым установлена надбавка
Размер
Сумма (месячный расчетный показатель хграфа30х графа31)/1000
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
единиц
коэффициент
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель государственного учреждения ___________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Примечание:
* – заполняется по каждой категории;
** – заполняется в случае повышения заработной платы;

Жылдық айлық жалақының айырмашылығы (баған 28 х 12)
Үстеме алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Мөлшері
Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х(х30-баған+ х31-баған/1000
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
бірлік
коэффициент
мың теңге
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Ескертпе:
* Әрбiр санат бойынша толтырылады;
** Жалақыны көтерілген жағдайда толтырылады;

*** – графы 26, 27, 28 и 29 заполняются только по лицам, право которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, в случае если заработная плата, начисленная с учетом установленных надбавок и доплат по занимаемой должности административного государственного служащего, оказывается ниже ранее получаемой суммы зафиксированного денежного довольствия и денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг, и требуется выплачивать соответствующую разницу в заработной плате в соответствии с постановлением Правительство Республики Казахстан от 14 декабря 2012 года № 1597 "Об утверждении Правил сохранения социального обеспечения, всех льгот и преимуществ при выходе на пенсию лиц, право которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены".
Приложение 7
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 02-111
Расчет расходов на оплату труда политических государственных служащих, депутатов
Коды
Год                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Уровень должности
Категория должностей
Наименование должностей
Стаж государственной службы в годах
Количество штатных единиц
Должностной оклад
Повышающий коэффициент**
Сумма должностных окладов месяц (графа 5 х графа6 х графа7) /1000
1
2
3
4
5
6
7
8
Единица измерения
единиц
тысяч тенге
до 2 лет
от 2 до 4 лет
от 4 до 6 лет
от 6 до 9 лет
от 9 до 12 лет
от 12 до 15 лет
от 15 до 18 лет
свыше 18 лет
Продолжение таблицы
Доплаты
Дополнительная оплата труда за проживание на территориях радиационного риска
Количество государственных служащих, получающих дополнительную оплату
Сумма (месячный расчетный показатель х(графа10х2+графа11х1,75+графа12 х1,5+графа13х1,25+графа14х1))/1000
Общее количество
в том числе по коэффициенту 2
в том числе по коэффициенту 1,75
в том числе по коэффициенту 1,5
в том числе по коэффициенту 1,25
в том числе по коэффициенту 1
9
10
11
12
13
14
15
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Доплаты
Коэффициент за проживание в зонах экологического бедствия
За классный чин
За специальные звания
Количество государственных служащих, получающих дополнительную оплату
Сумма (должностной оклад х (графа 17 х1,5+графа18х1,3+графа19х1,2 ))/1000
Количество государственных служащих, получающих дополнительную оплату
Сумма
Количество государственных служащих, получающих дополнительную оплату
Сумма
Общее количество

*** 26, 27, 28 және 29-бағандары тек қана арнаулы атақтар мен сыныптық шендері бар тұлғалар бойынша "Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдарға зейнеткерлікке шыққан кезде әлеуметтік қамсыздандыруды, барлық жеңілдіктер мен артықшылықтарды сақтау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 1597 қаулысына сәйкес толтырылады, егер мемлекеттік әкімшілік қызметшінің атқаратын лауазымы бойынша белгіленген үстемеақылар мен қосымша ақыларды ескере отырып, есептелген еңбекақы тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық төлемдерді төлеуге белгіленген ақшалай үлес пен ақшалай өтемақының бұрын алып отырған сомасынан төмен болған жағдайда еңбекақыдағы тиісті айырма төлеу талап етілген жағдайда нысандық киімді кию жойылған.
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
7-қосымша
02-111-нысан
Саяси мемлекеттiк қызметшiлердiң, депутаттардың еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы |__________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) |__________________|
Функционалдық топ |__________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |__________________|
Мемлекеттiк мекеме |__________________|
Бағдарлама |__________________|
Ерекшелiк |__________________|
Лауазымдық денгейі
Лауазымның санаты
Лауазымдар атауы
Жылдармен мемлекеттiк қызмет өтiлi
Штат бірлікiктерiнiң саны
Лауазымдық ақы
Көтерілетін коэффициент **
Бiр айдағы лауазымдық жалақы (5-баған х 6-баған х 7 баған)/ 1000
Қосымша ақылар
Радиациялық қауiп-қатер аумақтарында тұрғаны үшiн қосымша еңбекақы
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х (2х10-баған+ 1,75х11-баған+ х1,5 х12-баған+ 1,25х13-баған+ 1х14 баған)) /1000
жалпы саны
оның iшiнде 2 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,75 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,5 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,25 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1 коэффициент бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Өлшем бірлігi
бірлік.
мың теңге
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
мың теңге
2 жылға дейін
2 жылдан 4 жылға дейін
4 жылдан 6 жылға дейін
6 жылдан 9 жылға дейін
9 жылдан 12 жылға дейін
12 жылдан 15 жылға дейін
15 жылдан 18 жылға дейін
18 жылдан жоғары
кестенiң жалғасы
Қосымша ақыла
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшiн коэффициент
Сыныптық шенi үшiн
Арнайы атақтар үшiн
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы (лауазымдық жалақы х(1,5х17-баған+1,3х18-баған+1,25х19 баған))/1000
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы
жалпы саны

Итого основной заработной платы в месяц графа8+графа15+графа20+графа22+графа24+графа27+ графа29
Итого основной заработной платы в год графа30х 12
Количество работников, которым установлена надбавка
Размер
Сумма (месячный расчетный показатель хграфа25х графа26)/1000
Количество государственных служащих, получающих дополнительный оклад
Сумма
25
26
27
28
29
30
31
единиц
коэффициент
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
______________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
______________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Примечание:
* – заполняется по каждой категории;
** – заполняется в случае повышения заработной платы.
Приложение 8
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 02-111
Расчет расходов на оплату труда судей
Коды
Год                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Наименование должностей
Стаж государственной службы в годах
Количество штатных единиц
Коэффициенты
Повышающий коэффициент**

Бiр айдағы негізгі жалақының жиыны8-баған+ 15-баған+20-баған+22-баған+24-баған+ 27-баған+ 29-баған
Бір жылдағы негізгі жалақының жиыны 30-баған х 12
Үстеме алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Мөлшері
Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х(х25-баған+ х26-баған/1000
Қосымша қызметақы алатын мемлекеттік қызметшілер саны
Сумма
25
26
27
28
29
30
31
бірлік
коэффициент
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Санат бойынша жиыны*
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
__________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
__________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
__________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Ескерту: * әрбiр санат бойынша толтырылады;
** Жалақыны көтерілген жағдайда толтырылады.
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
8-қосымша
02-111-нысан
Судьялардың еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы |__________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) |__________________|
Функционалдық топ |__________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |__________________|
Мемлекеттiк мекеме |__________________|
Бағдарлама |__________________|
Ерекшелiк |__________________|
Лауазымдар атауы
Жылдармен мемлекеттiк қызмет өтiлi
Штат бірлікiктерiнiң саны
Коэффициенттер
Көтерілетін коэффициент **

Сумма должностных окладов месяц (графа 3 х базовый должностной оклад х графа4 х графа5) /1000
Доплаты
Дополнительная оплата труда за проживание на территориях радиационного риска
Количество государственных служащих, получающих дополнительную оплату
Сумма (месячный расчетный показатель х(графа8х2+графа9х1,75+графа10 х1,5+графа11х1,25+графа12х1))/1000
Общее количество
в том числе по коэффициенту
в том числе по коэффициенту 1,75

Бiр айдағы лауазымдық жалақы (3-баған (бұдан әрі – баған) х лауазымдық жалақы х түзету.коэффициентх 4-бағанх баған5)/ 1000
Қосымша ақылар
Радиациялық қауiп-қатер аумақтарында тұрғаны үшiн қосымша еңбекақы
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х (2х8-баған+ 1,75х9-баған+ х1,5 х9-баған+ 1,5х10-баған+ 1,25 х11-баған+ 1х12 баған)) /1000
жалпы саны
оның iшiнде 2 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,75 коэффициент бойынша

Итого основной заработной платы в месяц графа6+графа13+графа18+графа20+графа22+графа25+ графа27
Итого основной заработной платы в год графа28 х 12
Количество работников, которым установлена надбавка
Размер
Сумма (месячный расчетный показатель хграфа23х графа24)/1000
Количество государственных служащих, получающих дополнительный оклад
Сумма
23
24
25
26
27
28
29
единиц
коэффициент
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
_______________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
______________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Примечание:
* – заполняется по каждой категории;
** – заполняется в случае повышения заработной платы.
Приложение 9
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 03-111
Расчет расходов на оплату труда и денежных доплат персонала дипломатической службы
Год
Коды                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Наименование должностей
Количество штатных единиц
Сумма должностных окладов в месяц (графа2 х должностной оклад в тенге)/1000
Денежные доплаты
Итого основной заработной платы в месяц (графа3 + графа4)
Итого основной заработной платы в год графа5 х 12
1
2
3
4
5
6
Единица измерения
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_______________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
______________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 10
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса

Бiр айдағы негізгі жалақының жиыны6-баған+ 13-баған+18-баған+20-баған+22-баған+ 25-баған+ 27-баған
Бір жылдағы негізгі жалақының жиыны 28-баған х 12
Үстеме алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Мөлшері
Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х(х23-баған+ х24-баған/1000
Қосымша қызметақы алатын мемлекеттік қызметшілер саны
Сумма
23
24
25
26
27
28
29
бірлік
коэффициент
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Санат бойынша жиыны*
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/ мемлекеттiк мекеме басшысы
___________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
___________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
___________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Ескерту: * әрбiр санат бойынша толтырылады;
** Жалақыны көтерілген жағдайда толтырылады.
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
9-қосымша
03-111-нысан
Дипломатиялық қызметтің персоналының еңбегіне ақы төлеуге және ақшалай төлемдерге арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы  ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                 ___________________
Мемлекеттiк мекеме      ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Лауазымдар атауы
Штат бірлікiктерiнiң саны
Бiр айдағы лауазымдық жалақылар сомасы (2-баған х теңгемен лауазымдық жалақы)/1000
Ақшалай төлемдер
Бiр айдағы негізгі жалақының жиыны (3-баған+4-баған)
Бiр жылдағы негізгі жалақының жиыны (5-баған х 12)
1
2
3
4
5
6
Өлшем бірлігі
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
__________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
10-қосымша

Форма 04-111
Расчет расходов на оплату труда работников государственных учреждений образования
Год
Коды                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Наименование должностей
Количество штатных единиц
Управленческий персонал

04-111-нысан
Мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақысына арналған шығыстар есебі
Кодтары
Жылы                                 ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                 ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Лауазымдар атауы
Штаттық бірлікiк саны
Басқарушы персонал
Негізгі, әкімшілік және қосалқы персонал

от 0 до 3
от 3 до 6
от 6 до 9
от 9 до 12
от 12 до 16
от 16 до 20
от 20 до 25
свыше 25
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Единица измерения
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
продолжение таблицы
Количество штатных единиц
Сумма должностных окладов в месяц (графа 2 х базовый должностной оклад х коэффициент+…+ графа 20 х базовый должностной оклад х коэффициент)/ 1000
Основной, административный и вспомогательный персонал
Всего графа2+ графа3+…+графа19 +графа20
от 0 до 1
с 1 до 2

0-ден 3-ке дейiн
3-тен 6-ға дейiн
6-дан 9-ға дейiн
9-дан 12-ге дейiн
12-ден 16-ға дейiн
16-дан 20-ға дейiн
20-дан 25-ке дейiн
25 жылдан жоғары
0-ден 1-ге дейiн
1-ден 2-ге дейiн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Өлшем бірлікiгi
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
Кестенiң жалғасы
Штаттық бірлікiк саны
Бiр айдағы лауазымдық жалақының сомасы (2-баған х базалық лауазымдық жалақы х коэффициент +... + 20-баған х базалық лауазымдық жалақы х коэффициент)/1000
Негізгі, әкімшілік және қосалқы персонал
Барлығы 2-баған + 3-баған +…+19-баған +20-баған

с 2 до 3
с 3 до 5
с 5 до 7
с 7 до 10
с 10до 13
с 13 до 16
с 16 до 20
с 20 до 25
свыше 25
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Повышение за работу в сельской местности
Сумма должностного оклада (ставки) с учетом повышения графа 22 + графа 24
Доплаты
Количество работников, которым установлено данное повышение
Сумма
За классное руководство (руководство группой)
За проверку тетрадей и письменных работ
За заведование учебными кабинетами (лабораториями, мастерскими, учебно-консультативными пунктами)
За совмещение должностей (расширение зоны обслуживания)
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Доплаты
За особые условия труда
За углубленное преподавание отдельных предметов профильного направления
Работникам, занятым на тяжелых (особо тяжелых) физических работах и работах с вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда
За квалификационный уровень
За организацию производственного обучения
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Доплаты
За работу в ночное время
За работу в выходные и праздничные дни
За сверхурочную работу
За выполнение обязанностей временно отсутствующего работника
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
44
45
46
47
48
49
50
51
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Доплаты
За работу в зонах экологического бедствия
За ученую степень
За статус "Старший"
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
52
53
54
55
56
57
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Доплаты
За непосредственное обеспечение высококачественного учебно-тренировочного процесса
За работу на территориях радиационного риска
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата

2-ден 3-ке дейiн
3-тен 5-ке дейiн
5-тен 7-ге дейiн
7-ден 10-ға дейiн
10-дан 13-ке дейiн
13-тен 16-ға дейiн
16-дан 20-ға дейiн
20-дан 25-ке дейiн
25 жылдан жоғары
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
мың теңге
Ауылдық жерде жұмыс iстегенi үшiн арттыру
Арттыру есебiмен лауазымдық жалақының (мөлшерлеменің) сомасы 22-баған+24-баған
Қосымша ақы
Осындай арттыру белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Сыныптық жетекшiлiк (топ басшылығы) үшiн
Дәптерлер мен жазба жұмыстарын тексергенi үшiн
Оқу кабинеттерін (зертханаларды, шеберханаларды, оқу-кеңес пункттерін) басқарғаны үшін
Лауазымдарды қоса атқарғаны (қызмет көрсету аймағының кеңейту) үшін
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
бірлік
мың теңге
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
Кестенiң жалғасы
Қосымша ақы
Ерекше еңбек жағдайлары үшін
Бейіндік бағаныттағы жекелеген пәндерді тереңдете оқытқаны үшін
Ауыр (ерекше ауыр) қол еңбегі жұмыстарымен және еңбек жағдайлары зиянды (ерекше зиянды) және қауіпті (ерекше қауіпті) жұмыстармен айналысатын қызметкерлерге
Біліктілік деңгейі үшін
Өндірістік оқытуды ұйымдастырғаны үшін
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
кестенiң жалғасы
Қосымша ақы
Түнгі уақыттағы жұмысы үшін
Мереке және демалыс күндеріндегі жұмысы үшін
Үстеме жұмыс істегені үшін
Уақытша болмаған қызметкердің міндеттерін орындағаны үшін
Экологиялық апат аймақтарында жұмыс істегені үшін
Ғылыми дәрежесі үшін
"Аға" мәртебесі үшін
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
кестенiң жалғасы
Жоғары сапалы оқу-жаттығу процесін тікелей қамтамасыз еткені үшін
Радиациялық қатер аумағында жұмыс істегені үшін
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны

Прочие доплаты, утвержденные Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193
Сумма доплат в месяц (графа27+ графа29+ графа31+ графа33+ графа35+ графа37+ графа39+ графа 41+ графа43+ графа45+ графа47+ графа49+ графа51+ графа53+ графа55+ графа57+ графа59+ графа66+ графа68)
За почетное звание
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлены надбавки
Сумма
67
68
69
70
71
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Надбавки
Итого основной заработной платы в месяц графа25+графа69+ графа76
Итого основной заработной платы в год графа77 х 12
За особые условия труда
Прочие надбавки, утвержденные Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193
Сумма надбавок в месяц (графа71+графа73+графа75)
Количество работников, которым установлены надбавки
Сумма
Количество работников, которым установлены надбавки
Сумма
72
73
74
75
76
77
78
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
_______________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_______________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
_______________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 11
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен бекітілген өзге де қосымша ақы
Бiр айдағы қосымша ақы сомасы (27-баған+ 29-баған+ 31-баған+ 33-баған+ 35-баған+ 37-баған+ 39-баған+ 41-баған+ 43-баған+ 45-баған+ 47-баған+ 49-баған+ 51-баған+ 53-баған+ 55-баған+ 57-баған+ 59-баған+ 66-баған+ 68-баған)
Құрметті атағы үшін
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
67
68
69
70
71
бірлік
мың теңге
мың теңге
бірлік
мың теңге
кестенiң жалғасы
Үстемеақы
Бiр айдағы негізгі жалақының жиыны 25-баған+69-баған+ 76-баған
Бiр жылдағы негізгі жалақының жиыны 77-баған х 12
Ерекше еңбек жағдайлары үшін
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен бекітілген өзге де үстемеақы
Бiр айдағы үстемеақы сомасы (71-баған+73-баған+75-баған)
Үстеме ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Үстеме ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
72
73
74
75
76
77
78
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
_____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы- экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
11-қосымша

Форма 05-111
Расчет расходов на оплату труда работников государственных учреждений высшего образования и науки
Год
Коды                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Наименование должностей
Количество штатных единиц
Управленческий персонал

05-111-нысан
Мемлекеттiк жоғары бiлiм және ғылым мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          __________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Лауазымдар атауы
Штаттық бірлікiк саны
Басқарушы персонал
Негізгі, әкімшілік және қосалқы персонал

Сумма (месячный расчетный показатель х (графа37х2+графа38х1,75+графа39 х1,5+графа40х1,25+графа41х1))/1000
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Общее Количество
в том числе 2 месячных расчетных показателей
в том числе 1,75 месячный расчетный показатель
в том числе 1,5 месячный расчетный показатель
в том числе 1,25 месячный расчетный показатель
в том числе 1 месячный расчетный показатель
36
37
38
39
40
41
42
43
44
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Доплаты
За совмещение должностей (расширение зоны обслуживания)
Работникам занятым на тяжелых (особо тяжелых) физических работах и работах с вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда

Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х (2х37-баған+1,75х38-баған+х1,5 х39-баған+1,25х40-баған+1х41-баған))/1000
жалпы саны
оның iшiнде 2 айлық есептік көрсеткіш
оның iшiнде 1,75 айлық есептік көрсеткіш
оның iшiнде 1,5 айлық есептік көрсеткіш
оның iшiнде 1,25 айлық есептік көрсеткіш
оның iшiнде 1 айлық есептік көрсеткіш
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
36
37
38
39
40
41
42
43
44
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
кестенiң жалғасы
Қосымша ақылар
Үстемеақылар
Қызметтердi қоса атқарғаны үшiн (қызмет көрсету аймағын ұлғайту)
Ауыр (аса ауыр) дене еңбегiмен және зиян (аса зиян) және қауiптi (аса қауiптi) еңбек жағдайлары бар жұмыспен айналысатын қызметкерлерге

Прочие доплаты, утвержденные Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
45
46
47
48
49
50
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Доплаты
Надбавки
Сумма доплат в месяц (графа25+графа27+графа29+графа31+графа33+графа35+графа42+ графа44+графа46+графа48+графа50)
За проведение фундаментальных и прикладных исследований в области права
Количество работников, которым установлена надбавка
Сумма
51
52
53
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Надбавки

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен бекітілген өзге де қосымша ақылар
Бiр айдағы қосымша ақылардың сомасы (25-баған+27-баған+29-баған+31-баған+33-баған+35- баған+42-баған+44-баған+46-баған+48-баған+50-баған)
Құқық саласында іргелі және қолданбалы зерттеулер жүргізгені үшін
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Үстемеақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
45
46
47
48
49
50
51
52
53
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
бірлік
мың теңге
кестенің жалғасы
Үстемеақылар

Итого основной заработной платы в месяц (графа22+ графа51+ графа61)
Итого основной заработной платы в год графа62х 12
За высокое качество научных исследований и отчетных материалов, представляемых руководству страны
За почетное звание
Прочие надбавки, утвержденные Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193
Сумма надбавок в месяц (графа53+ графа55+ графа58+ графа60)
Количество работников, которым установлена надбавка
Сумма
Количество работников, которым установлена надбавка
Размер

Бiр айдағы негізгі жалақының жиыны (22-баған + 51-баған + 61-баған)
Бiр жылдағы жалақының жиыны 62 баған х12
Елiмiздiң басшылығына ұсынылатын ғылыми зерттеулер мен есеп материалдарының жоғары сапасы үшiн
Құрметтi атағы үшiн
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен бекітілген өзгеде үстемеақылар
Бiр айдағы үстеме ақының сомасы (53-баған +55-баған +58-баған +60-баған)
Үстемеақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Үстемеақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Мөлшерi

Прочие доплаты, утвержденные Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193
Сумма доплат в месяц (графа27+графа29+графа31+графа33+ графа35+графа37+графа39+графа46+ графа48+графа50+графа52+графа54+графа56)
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
49
50
51
52
53
54
55
56
57
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
продолжение таблицы
Надбавки
Итого основной заработной платы в месяц (графа25+графа57+графа64)

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен бекітілген өзгеде қосымша ақылар
Бiр айдағы қосымша ақылардың сомасы(27 баған+29 баған+31 баған+33 баған+35 баған+37 баған+39 баған+46 баған+48 баған+50 баған+52 баған+56 баған)
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
49
50
51
52
53
54
55
56
57
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
кестенiң жалғасы
Үстемеақылар
Бiр айдағы негізгі жалақының жиыны (25 баған+57 баған+64баған)

Сумма (месячный расчетный показатель х (графа17х2+графа 18х1,75+графа19 х1,5+графа20х1,25+графа21х1))/1000
К-во работников, которым установлена доплата
Сумма
К-во работников, которым установлена доплата
Сумма
22
23
24
25
26
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Надбавки
Сумма доплат в месяц (графа5+графа7+графа9+графа11+ графа13+ графа15+ графа22+ графа24+ графа26)
За работу на автомобилях с прицепами
За классную квалификацию
За работу в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях, в системе специальных государственных, правоохранительных органов, государственной противопожарной службы
Количество работников, которым установлена надбавка
Сумма
Количество работников, которым установлена надбавка
Сумма
Количество работников, которым установлена надбавка
Сумма
27
28
29
30
31
32
33
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Надбавки
Итого основной заработной платы в месяц (графа3+ графа27+ графа38)
Итого основной заработной платы в год графа39 х 12
За руководство бригадой
Прочие надбавки, утвержденные Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193
Сумма надбавок в месяц (графа29+графа31+графа33+графа35+графа37)
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена надбавка
Сумма
34
35
36
37
38
39
40
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы
_________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
___________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)).
Приложение 18
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 12-111
Расчет расходов на оплату труда сотрудников органов прокуратуры
Сноска. Приложение 18 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Категория должностей
Наименования должностей
Уровень
Стаж специальной службы в годах
Количество штатных единиц
Должностной оклад
Доплата за классный чин
Лейтенант, юрист III класса
Старший лейтенант, юрист II класса
Капитан, капитан-лейтенант, юрист I класса
Количество
Коэффициент

Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х (2х17- баған +1,75х18- баған +х1,5 х19- баған +1,25х20- баған +1х21- баған))/1000
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
22
23
24
25
26
мың теңге
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
кестенiң жалғасы
Үстемақылар
Бiр айдағы қосымша ақылардың сомасы (5- баған +7- баған +9- баған 11- баған + 13- баған + 15- баған + 22- баған + 24- баған + 26- баған)
Тiркемесi бар автомобильдермен жұмыс iстегенi үшiн үстемақы
Сыныптық бiлiктiлiгi үшiн
Қарулы Күштерде, басқа әскерлерде және әскери құралымдарда, арнаулы мемлекеттік, құқық қорғау органдары, мемлекеттік өртке қарсы қызмет жүйесіндегі жұмысы үшінiстегенi үшiн
Үстемақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Үстемақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Үстемақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
27
28
29
30
31
32
33
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
Кестенiң жалғасы
Үстемақылар
Бiр айдағы жалақының жиыны (3- баған + 27- баған + 37- баған)
Бiр жылдағы жалақының жиыны 39- баған х12
Бригадаға басшылық жасағаны үшiн
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен бекітілген өзге де үстемеақылар
Бiр айдағы үстеме ақының сомасы (29- баған + 31- баған + 33- баған +35 баған +37 баған)
Үстемақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Үстемақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
34
35
36
37
38
39
40
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
18-қосымша
12-111-нысан
Прокуратура органдары қызметкерлерiнiң еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Ескерту. 18-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жылы ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Лауазымдар санаты
Лауазымдар атауы
Деңгейі
Жылдар мен арнаулы қызмет өтiлi
Штат бірлікiктерiнiң саны
Лауазымдық ақы
Сыныптық шен үшiн үстемеақы
Лейтенант, III-дәрежелi юрист
Аға лейтенант, II-дәрежелi юрист
Капитан, капитан-лейтенант, I-дәрежелi юрист
Саны
Коэфициент

Сумма доплаты графа7 х базовый должностной оклад х графа8
Количество
Коэффициент
Сумма доплаты графа10 х базовый должностной оклад х графа11
Количество
Коэффициент
Сумма доплаты графа 13 х базовый должностной оклад х графа 14
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Единица измерения
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
до 2 лет
от 2 до 4 лет
от 4 до 6 лет
от 6 до 9 лет
от 9 до 12 лет
от 12 до 15 лет
от 15 до 18 лет
свыше 18 лет
продолжение таблицы
Доплата за классный чин
Майор, капитан III ранга, младший советник юстиции
Подполковник, капитан II ранга, советник юстиции
Подполковник, капитан I ранга, старший советник юстиции
Генерал-майор III ранга, государственный советник юстиции III класса
Количество
Коэффициент
Сумма доплаты графа 16 х базовый должностной оклад х графа 17
Количество
Коэффициент
Сумма доплаты графа 19 х базовый должностной оклад х графа 20
Количество
Коэффициент

Қосымша ақы сомасы 7-бағанх базалық лауазымдық жалақы х 8-баған
Саны
Коэфициент
Қосымша ақы сомасы 10-бағанх базалық лауазымдық жалақы х 11-баған
Саны
Коэфициент
Қосымша ақы сомасы 10-бағанх базалық лауазымдық жалақы х 11-баған
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Өлшем бірлігі
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
2 жылға дейін
2 жылдан 4 жылға дейін
4 жылдан 6 жылға дейін
6 жылдан 9 жылға дейін
9 жылдан 12 жылға дейін
12 жылдан 15 жылға дейін
15 жылдан 18 жылға дейін
18 жылдан жоғары
кестенiң жалғасы
Сыныптық шен үшiн үстемақы
Майор, капитан III дәрежелi, кіші әдiлет кеңесшiсi
Подполковник, II дәрежелi капитан, әдiлет кеңесшiсi
Подполковник, I дәрежелi капитан, аға әдiлет кеңесшiсi
III дәрежелі генерал-майор, III сыныпты мемлекеттiк әдiлет кеңесшiсi
Саны
Коэффициент
Қосымша ақы сомасы 16-бағанх базалық лауазымдық жалақы х 17-баған
Саны
Коэффициент
Қосымша ақы сомасы 19-бағанх базалық лауазымдық жалақы х 20-баған
Саны
Коэффициент

Форма 13-111
Расчет расходов на оплату труда военнослужащих и сотрудников органов внутренних дел, антикоррупционной службы, службы экономических расследований, правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы
Сноска. Приложение 19 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Год
Коды |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Уровень должностей
Категория должностей
Количество штатных единиц
до 2 лет

13-111-нысан
Әскери қызметшiлердің, ішкі істер органдары, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет, экономикалық тергеу қызметі, құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет, қылмыстық-атқару жүйесі органдары қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Ескерту. 19-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кодтары
Жылы ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме __________________ Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Лауазымдар деңгейі
Лауазымдар атауы
Штат бірлікiктерінің саны
2 жылға дейін

от 2 до 4
от 4 до 6
от 6 до 9
от 9 до 12
от 12 до 15
от 15 до 18
свыше 18 лет
Всего графа3+графа4+… +графа9+графа10
Сумма должностных окладов в месяц (графа3 х должностной оклад+…+графа10х должностной оклад)/1000
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Единица измерения
Единица измерения
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Количество сотрудников, получающих доплаты за специальные звания
Рядовой
Ефрейтор
Младший сержант
Сержант
Старший сержант
Старшина
Сержант 3 класса
Сержант 2 класса
Сержант 1 класса
Штаб-сержант
Мастер-сержант
Прапорщик
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
продолжение таблицы
Количество сотрудников, получающих доплаты за специальные звания
Старший прапорщик
Младший лейтенант
Лейтенант, инспектор таможенной службы III ранга
Старший лейтенант, инспектор таможенной службы II ранга
Капитан, инспектор таможенной службы I ранга
Майор, советник таможенной службы III ранга
25
26
27
28
29
30
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
продолжение таблицы
Количество сотрудников, получающих доплаты за специальные звания
Подполковник, советник таможенной службы II ранга
Полковник, советник таможенной службы I ранга
Генерал-майор, государственный советник таможенной службы III ранга
Генерал- лейтенант, государственный советник таможенной службы II ранга
Генерал- полковник государственный советник таможенной службы I ранга
Генерал армии, действительный государственный советник
31
32
33
34
35
36
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
продолжение таблицы
Сумма доплат за специальные звания в месяц (графа13х базовый должностной оклад х коэффициент +… +графа36х базовый должностной оклад х коэффициент) /1000
За особые условия прохождения службы
Доплата за работу на территориях радиационного риска
Количество сотрудников, получающих данную надбавку
Сумма
Количество сотрудников, получающих данную надбавку
Сумма (месячный расчетный показатель х(графа41х2+графа 42х1,75+графа43 х1,5+графа44х1,25+графа45х1)) /1000
Общее количество
в том числе 2 месячных расчетных показателей

2 жылдан 4 жылға дейін
4 жылдан 6 жылға дейін
6 жылдан 9 жылға дейін
9 жылдан 12 жылға дейін
12 жылдан 15 жылға дейін
15 жылдан 18 жылға дейін
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өлшем бірлігi
Өлшем бірлігi
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
кестенiң жалғасы
Штат бірліктерінің саны
18 жылдан жоғары
Барлығы 3 баған + 4 баған +…+9 баған +10баған
Бiр айдағы лауазымдық жалақының сомасы (3-баған х лауазымдық жалақы +... + 10-баған х лауазымдық жалақы)/1000
10
11
12
бірлік
бірлік
мың теңге
кестенiң жалғасы
Арнайы атақтары үшiн қосымша ақы алатын қызметкерлердiң саны
Қатардағы
Ефрейтор
Кiшi сержант
Сержант
Аға сержант
Старшина
3 сыныптағы сержант
2 сыныптағы сержант
1 сыныптағы сержант
Штаб-сержант
Сержант-шебер
Прапорщик
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
кестенiң жалғасы
Арнайы атақтары үшiн қосымша ақы алатын қызметкерлердiң саны
Аға прапорщик
Кiшi лейтенант
Лейтенант, кеден қызметiнiң III-дәрежелi инспекторы
Аға лейтенант, кеден қызметiнiң II-дәрежелi инспекторы
Капитан, кеден қызметiнiң I-дәрежелi инспекторы
Майор, кеден қызметiнiң III-дәрежелi кеңесшiсi
25
26
27
28
29
30
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
кестенiң жалғасы
Арнайы атақтары үшiн қосымша ақы алатын қызметкерлердiң саны
Подполковник, кеден қызметiнiң II-дәрежелi кеңесшiсi
Полковник, кеден қызметiнiң I-дәрежелi кеңесшiсi
Генерал-майор, кеден қызметiнiң III-дәрежелi мемлекеттiк кеңесшiсi
Генерал-лейтенант, кеден қызметiнiң II-дәрежелi мемлекеттiк кеңесшiсi
Генерал-полковник, кеден қызметiнiң I-дәрежелi мемлекеттiк кеңесшiсi
Армия генералы, нағыз мемлекеттiк кеңесшi
31
32
33
34
35
36
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
кестенiң жалғасы
Лауазымдар санаты атақтар үшiн қосымша ақының сомасы (13-бағанх базалық лауазымдық жалақы х коэффициент+...+36-бағанх базалық лауазымдық жалақы х коэффициент)/1000
Қызмет өткерудiң ерекше жағдайлары үшiн
Радиациялық қатер аумағында жұмыс істегені үшін
Осы үстемақыны алатын қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х (2х41-баған+1,75х42-баған+х1,5 х43-баған+1,25х44-баған+1х45-баған))/1000
жалпы саны
оның iшiнде 2 айлық есептік көрсеткіш

Итого основной заработной платы в год графа 51х 12
Количество сотрудников, получающих дополнительную оплату
Сумма
Количество сотрудников, получающих надбавку за классную квалификацию
Сумма
47
48
49
50
51
52
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер/начальник финансово- экономического отдела
___________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 20
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 14-111
Расчет расходов на оплату труда военнослужащих
Сноска. Приложение 20 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Год
Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)             |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                               |______________|
Специфика                               |______________|
Уровень
Категория должностей
Количество штатных единиц
до 2 лет

Бiр жылдағы жалақы қоры (51-баған х 12)
Осы үстемақыны алатын қызметкерлердiң саны
Сомасы
Сыныптық біліктілік үшін үстемақы алатын қызметкерлердiң саны
Сомасы
47
48
49
50
51
52
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме
басшысы ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы __________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы _________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
20-қосымша
14-111-нысан
Әскери қызметшiлердің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Ескерту. 20-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жылы ___________________
Кодтары
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Деңгейі
Лауазымдар атауы
Штат бірлікiктерінің саны
2 жылға дейін

Сноска. Правила дополнены Приложением 21-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Год
Коды |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Категория должностей
Количество штатных единиц
до года

Ескерту. 21-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кодтары
Жылы ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Лауазымдар санаты
Штат бірлікiктерінің саны
Бiр жылға дейiн

в том числе 1,25 месячный расчетный показатель
в том числе 1 месячный расчетный показатель
40
41
42
43
44
45
46
47
48
единиц
тысяч тенге
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
За работу в зоне экологического бедствия
Итого основной заработной платы в месяц (графа14 +графа39 +графа41 +графа48 +графа50)
Итого основной заработной платы в год графа51х12
Количество военнослужащих и сотрудников, получающих дополнительную оплату
Сумма
49
50
51
52
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель государственного учреждения
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 22
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 01-112
Расчет затрат на дополнительные денежные выплаты
Сноска. Приложение 22 - в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Год
Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)             |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                               |______________|
Специфика                               |______________|
Дополнительные денежные выплаты
Категория должностей
Сумма должностных окладов в месяц (графа 7 из формы 01-111)
Увеличение заработной платы (графа 31 из формы 01-111)/12 (по годам)
Сумма двух должностных окладов в год для премирования (графа2+ графа3)х2
Дополнительные денежные выплаты согласно постановления Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 646 дсп "Об утверждении единой системы оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета"
ИТОГО (графа4+ графа5)
1
2
3
4
5
6
Единица измерения
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
___________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово-экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 23
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса

оның iшiнде 1,25 айлық есептік көрсеткіш
оның iшiнде 1 айлық есептік көрсеткіш
40
41
42
43
44
45
46
47
48
бірлік
мың теңге
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
мың теңге
кестенiң жалғасы
Экологиялық апат аймақтарында жұмыс істегені үшін
Бiр айдағы жалақы қоры (14-баған+39-баған+41-баған+48-баған+50-баған)
Бiр жылдағы жалақы қоры (51-баған х 12)
Қосымша ақы алатын әскери қызметшiлер мен қызметкерлердің саны
Сомасы
49
50
51
52
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме
басшысы ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
22-қосымша
01-112-нысан
Қосымша ақшалай төлемдерге арналған шығындарды есептеу
Ескерту. 22-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жылы _______________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) _______________
Функционалдық топ_______________
Бағдарламалардың әкiмшiсi_______________
Мемлекеттiк мекеме_______________
Бағдарлама_______________
Ерекшелiк_______________
Лауазымдар санаты
Айына лауазымдық жалақының сомасы (7 баған 01-111 нысаннан)
Жалақының ұлғаюы (31 баған 01-111 нысаннан)/12 (жыл сайын)
Сыйлықақы үшін жылына екі лауазымдық жалақының сомасы (баған2+ баған3) х2
"Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылатын барлық органдар үшін бірыңғай қызметкерлерге еңбекақы төлеу жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 16 қазандағы № 646 ҚБПҮ қаулысына сәйкес қосымша ақшалай төлемдер
Барлығы (баған 4+баған5)
1
2
3
4
5
6
Өлшем бірлiгi
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме
басшысы ______________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
23-қосымша

Форма 01-113
Расчет расходов на компенсационные выплаты
Сноска. Приложение 23 - в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Год
Коды |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Категория должностей
Сумма должностных. окладов в месяц из соответствующих форм по расчету расходов по оплате труда
Пособие на оздоровление государственных и гражданских служащих
Пособия на оздоровление работникам, проживающим в зонах экологического бедствия

01-113-нысан
Өтемақы төлемдерiне арналған шығыстарды есептеу
Ескерту. 23-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кодтары
Жылы ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Лауазымдар санаты
Еңбекақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу тиiстi нысандар бойынша 1 айдағы лауазымдық еңбек ақы мөлшерi
Мемлекеттiк және азаматтық қызметкерлерге сауықтыруға арналған жәрдемақы
Экологиялық апат аймағында тұратын қызметкерлерге сауықтыруға арналған жәрдемақы

Сумма пособий на оздоравление в год (графа4+ графа 6)
Подъемное пособие при служебном перемещении
Размер
Сумма графа2 х графа3
Количество работников
Сумма
Количество сотрудников
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Единица измерения
тысяч тенге
коэффициент
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Единовременное пособие при увольнении со службы по возрасту, выходное пособие судьям при уходе в отставку и пособие депутату по истечении срока его полномочий, а также единовременное пособие при увольнении с военной службы военнослужащим срочной службы
Компенсация за вредные и опасные условия труда
Компенсация за особые условия труда
Компенсация за работу в пути или разъездного характера, в связи со служебными поездками в пределах обслуживаемых участков, населенных пунктов

Бiр жылға сауықтыруға арналған жәрдемақы сомасы (4-баған+ 6-баған)
Қызмет ауыстыру кезiндегi көтерме жәрдемақы
Мөлшерi
Сомасы 2-бағанх 3-баған
Қызметкерлер саны
Сомасы
Қызметшiлер саны
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өлшем бірлікiгi
мың теңге
коэффициент
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
бірлік
мың теңге
кестенiң жалғасы
Жасы бойынша қызметтен босаған кездегi бiрыңғай жәрдемақы, отставкаға кетер кездегi судьяларға демалыс жәрдемақысы және оның өкiлеттiгiнiң мерзiмi өту жөнiнде депутатқа жәрдемақы, сондай-ақ мерзiмдiк қызмет әскери қызметшiлерiне әскери қызметтен босаған кездегi бiрыңғай
Зиян және қауiптi еңбек жағдайлары үшiн өтемақы
Ерекше еңбек жағдайлары үшiн өтемақы
Жұмысы жолда өтетін немесе жүріп-тұру сипаты бар не қызмет көрсету учаскелері, елді мекендер шегіндегі қызметтік сапарлармен байланысты өтемақы

Сумма социальных отчислений в год (графа1 х графа2)/100
1
2
3
тысяч тенге
%
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 28
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 01-123
Расчет размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств
Год
Коды                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Тип транспортного средства
Размер Коэффициента по типу транспортного средства *
Алматинская область
Туркестанская область
Восточно-Казахстанская область
Костанайская область
Карагандинская область
Северо-Казахстанская область
Акмолинская область
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Единица измерения
коэффициент
единица
единица
единица
единица
единица
единица
единица
Легковые
Легковые автомобили до 7 лет
Легковые автомобили свыше 7 лет
Автобусы до 16 пассажирских мест
включительно
Автобусы до 16 пассажирских мест включительно (до 7 лет)
Автобусы до 16 пассажирских мест включительно (свыше 7 лет)
Автобусы свыше 16 пассажирских мест
Автобусы свыше 16 пассажирских мест (до 7 лет)
Автобусы свыше 16 пассажирских мест (свыше 7 лет)
Грузовые
Грузовые (до 7 лет)
Грузовые (свыше 7 лет)
Троллейбусы, трамваи
Троллейбусы, трамваи (до 7 лет)
Троллейбусы, трамваи (свыше 7 лет)
Мототранспорт
Мототранспорт (до 7 лет)
Мототранспорт (свыше 7 лет)
Прицепы (полуприцепы)
Прицепы (полуприцепы) до 7 лет
Прицепы (полуприцепы) свыше 7 лет
Итого
х
продолжение таблицы
Павлодарская область
Жамбылская область
Актюбинская область
Западно-Казахстанская область
Кызылординская область
Атырауская область
Мангистауская область
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
10
11
12
13
14
15
16
единица
единица
единица
единица
единица
единица
единица
продолжение таблицы
Область Абай
Область Жетісу
Область Ұлытау
Город Алматы
Город Астана
Город Шымкент
Сумма взноса **
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
17
18
19
20
21
22
23
единица
единица
единица
единица
единица
единица
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/начальник финансово- экономического отдела
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
* – данная графа заполняется в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств";

Жыл iшiндегi әлеуметтiк аударымдар сомасы (1-баған х 2-баған)/100
1
2
3
мың теңге
%
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
28-қосымша
01-123-нысан
Көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру кезіндегі сақтандыру сыйлықақысының мөлшерiн есептеу
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Көлiк құралының түрi
Көлiк құралының түрі бойынша коэффициент мөлшерi *
Алматы облысы
Түркістан облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Қостанай облысы
Қарағанды облысы
Солтүстiк облысы
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
Өлшем бірлiгi
коэффициент
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
Жеңіл автомобильдер
7 жылға дейінгі жеңіл автомобильдер
7 жылдан асатын жеңіл автомобильдер
16 жолаушылар орнына дейін қоса алғандағы автобустар
16 жолаушылар орнына дейін қоса алғандағы автобустар (7 жылға дейінгі)
16 жолаушылар орнына дейін қоса алғандағы автобустар (7 жылдан асатын)
жолаушылар орны 16-дан асатын автобустар
жолаушылар орны 16-дан асатын автобустар (7 жылға дейінгі)
жолаушылар орны 16-дан асатын автобустар (7 жылдан асатын)
Жүк көліктері
Жүк көліктері (7 жылға дейінгі)
Жүк көліктері (7 жылдан асатын)
Троллейбустар, трамвайлар
Троллейбустар, трамвайлар (7 жылға дейінгі)
Троллейбустар, трамвайлар (7 жылдан асатын)
Мотокөлік
Мотокөлік (7 жылға дейінгі)
Мотокөлік (7 жылдан асатын)
Тіркемелер (жартылай тіркемелер)
Тіркемелер (жартылай тіркемелер) 7 жылға дейінгі
Тіркемелер (жартылай тіркемелер) 7 жылдан асатын
Жиыны
х
кестенiң жалғасы
Ақмола облысы
Павлодар облысы
Жамбыл облысы
Ақтөбе облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қызылорда облысы
Атырау облысы
Маңғыстау облысы
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
9
10
11
12
13
14
15
16
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
кестенiң жалғасы
Абай облысы
Жетісу облысы
Ұлытау облысы
Алматы қаласы
Астана қаласы
Шымкент қаласы
Жарна сомасы **
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
17
18
19
20
21
22
23
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Ескертпе:
* - бұл баған "Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес толтырылады;

** – данная графа рассчитывается следующим образом: ((1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 3)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации трансп. средств (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 4)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 5)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 6)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 7)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 8)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 9)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 10)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 11)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа12)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 13)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 14)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 15)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 16)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 17)+ (1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 18)+(1,9 х графа.2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 19)+ (1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 20)+ (1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 21)+ (1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 22)) х месячный расчетный показатель/1000.
Приложение 29
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса

** - бұл баған былайша есептеледi: ((1,9 х 2-баған х коэффициент көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (Астана, республикалық маңызы бар қала және облыстық маңызы бар қала үшін) х 3-баған)+(1,9 х 2-баған х коэффициент көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты қаражат х 1,2 х транспортты тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық маңызы бар қала және облыстық маңызы бар қала үшін) х 4-баған)+(1,9 х 2-баған х көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты коэффициент х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық маңызы бар қала және облыстық маңызы бар қала үшін) х 5-баған)+(1,9 х 2-баған х коэффициент көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық маңызы бар қала және облыстық маңызы бар қала үшін) х 6-баған)+(1,9 х 2-баған х коэффициент көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық маңызы бар қала және облыстық маңызы бар қала үшін) х 7-баған)+(1,9 х 2-баған х коэффициент көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық маңызы бар қала және облыстық маңызы бар қала үшін) х 8-баған) + (1,9 х 2-баған х коэффициент көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық маңызы бар қала және облыстық маңызы бар қала үшін) х 9-баған)+(1,9 х 2-баған х коэффициент көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық маңызы бар қала және облыстық маңызы бар қала үшін) х 10-баған)+(1,9 х 2-баған х коэффициент көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық маңызы бар қала және облыстық маңызы бар қала үшін) х 11-баған)+(1,9 х 2-баған х коэффициент көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық маңызы бар қала және облыстық маңызы бар қала үшін) х 12)+(1,9 х 2-баған х коэффициент көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық маңызы бар қала және облыстық маңызы бар қала үшін) х 13-баған)+(1,9 х 2-баған х в коэффициенті көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық маңызы бар қала және облыстық маңызы бар қала үшін) х 14-баған)+(1,9 х 2-баған х коэффициент көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық маңызы бар қала және облыстық маңызы бар қала үшін) х 15-баған)+(1,9 х 2-баған х коэффициент көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық маңызы бар қала және облыстық маңызы бар қала үшін) х 16-баған)+(1,9 х 2-баған х коэффициент көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық маңызы бар қала және облыстық маңызы бар қала үшін) х 17-баған)+ (1,9 х 2-баған х коэффициент көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана үшін, республикалық маңызы бар қалалар мен облыстық маңызы бар қалалар) х 18-баған)+(1,9 х баған.2 х коэффициент көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық маңызы бар қала және облыстық маңызы бар қала үшін) х 19-баған)+ (1,9 х 2-баған х коэффициент көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық маңызы бар қала және облыстық маңызы бар қала үшін) х 20-баған)+ (1,9 х 2-баған х коэффициент көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық маңызы бар қала және облыстық маңызы бар қала үшін) х 21-баған)+ (1,9 х 2-баған х коэффициент көлік құралын пайдалану мерзіміне байланысты х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана үшін, республикалық маңызы бар қала мен облыстық маңызы бар қала үшін) х 22-баған)) х айлық есептік көрсеткіш/1000.
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
29-қосымша

** – данная графа рассчитывается следующим образом: ((графа 2 х графа 3)+( графа 2 х графа 4)+( графа 2 х графа 5)+( графа 2 х графа 6)+( графа 2 х графа 7)+( графа 2 х графа 8)+( графа 2 х графа 9)+( графа 2 х графа 10)+( графа 2 х графа 11)+( графа 2 х графа 12)+( графа 2 х графа 13)+( графа 2 х графа 14)+( графа 2 х графа 15)+( графа 2 х графа 16)+( графа 2 х графа 17)+ (графа 2 х графа 18)+ ( графа 2 х графа 19)+ ( графа 2 х графа 20)+ ( графа 2 х графа 21)+( графа 2 х графа 22)) х месячный расчетный показатель/1000.
Приложение 30
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 01-124
Расчет расходов на уплату отчислений на обязательное социальное медицинское страхование
Год
Коды                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Объект исчисления отчислений
Размер отчислений
Сумма отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в год (графа1 х графа2)/100
1
2
3
тысяч тенге
%
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 31
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 01-134
Расчет выплаты вознаграждений присяжным заседателям
Год
Коды                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Наименование
Базовый должностной оклад
Коэффициент должностного оклада председательствующего по делу судьи (в зависимости от стажа)
Должностной оклад судьи областного и приравненного к нему суда (тенге)

** – бұл баған былайша есептеледi: ((2-баған х 3-баған)+(2-баған х 4-баған)+(2-баған х 5-баған)+(2-баған х 6-баған)+( 2-баған х 7-баған)+(2-баған х 8-баған)+( 2-баған х 9-баған) +( 2-баған х 10-баған)+ (2-баған х 11-баған) + (2-баған х 12-баған)+ (2-баған х 13-баған)+( 2-баған х 14-баған)+(2-баған х 15-баған)+(2-баған х 16-баған)+(2-баған х 17-баған)+(2-баған х 18-баған)+(2-баған х 19-баған) +(2-баған х 20-баған) +(2-баған х 21-баған) +(2-баған х 22-баған)) х айлық есептік көрсеткіш/1000.
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
30-қосымша
01-124-нысан
Міндетті әлеуметтiк медициналық сақтандыруға аударымдарды төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Аударымдарды есептеу объектісі
Аударымдар мөлшері
Бір жылда міндетті әлеуметтiк медициналық сақтандыруға аударымдар сомасы(1-баған х 2-баған)/100
1
2
3
мың теңге
%
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
31-қосымша
01-134-нысан
Алқабилерге сыйақылар төлемдерін есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Атауы
Базалық лауазымдықжалақы
Іс бойынша төрағалық ететін судьяның лауазымдық жалақысының коэффициенті (өтіліне байланысты)
Облыстық судьяның және оған теңестірілген соттың лауазымдық жалақысы (теңгемен)

Форма 01-135
Расчет расходов на взносы работодателей по техническому персоналу и контрактным служащим
Год
Коды                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Социальный налог
Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования
Обязательное социальное медицинское страхование

01-135-нысан
Техникалық персонал және келісімшарттық қызметкерлер бойынша жұмыс берушілердің жарналарына арналған шығыстарды есептеу
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Әлеуметтік салық
Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдар
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру
Барлығы

Сумма затрат (тысяч тенге) (графа3хграфа4х графа 5)/1000
1
2
3
4
5
6
Итого
х
х
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 35
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 02-141
Расчет расходов на приобретение продуктов питания военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы, антикоррупционной службы, службы экономических расследований, спасателей профессиональных аварийно-спасательных формирований, сотрудников органов государственной противопожарной службы, курсантов, слушателей военных и специальных учебных заведений, воспитанников военных школ-интернатов, больных, находящихся на излечении или обследовании в военно-медицинских (медицинских) подразделениях, а также подозреваемых, обвиняемых, подсудимых и осужденных
Год
Коды                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
№ п.п
Наименование получателей
Среднее количество питающихся в день (единиц)
Дни функционирования учреждения (дни)
Норма питания на 1 единицу в день (тенге)
Норма отпуска табачных изделий на 1 военнослужащего срочной службы в месяц (тенге)
Количество месяцев (месяцы)
Сумма затрат (тысяч тенге) (графа3хграфа4 хграфа5+графа3х графа6хграфа7) /1000
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
х
х
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
___________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
___________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 36
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса

Шығыстардың сомасы (мың теңге) (3-баған х 4-баған х5-баған)/1000
1
2
3
4
5
6
Жиыны
х
х
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
35-қосымша
02-141-нысан
Әскери қызметшілердің, арнайы мемлекеттік органдар, ішкі істер органдары, қылмыстық-атқару жүйесі қызметкерлерінің, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің, экономикалық тергеп-тексеру қызметінің, кәсіптік авариялық-құтқару құралымдарының құтқарушыларының, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің, әскери және арнаулы оқу орындарының курсанттарының, тыңдаушыларының, әскери мектеп-интернаттар тәрбиеленушілерінің, әскери-дәрігерлік (медициналық) бөлімшелерде емделіп жатқан немесе тексеріліп жатқан науқастар, сондай-ақ күдіктілер, айыпталушылар, сотталушылар және сотталғандардың тамақ өнiмдерiн сатып алуға арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
р.р.№
Алушылардың атауы
Тамақтанатындардың бiр күндегi орташа саны (бірлік)
Мекемелердiң жұмыс iстеу (күндер)
Бiр күнiне 1 бірлікке тамақтану нормасы (теңге)
Бiр айда мерзiмдi қызметтегi 1 әскери қызметкерлерге темекi бұйымдарын босату нормасы (теңге)
Айлардың саны (айлар)
Шығыстардың сомасы (мың теңге) (3-баған х 4-баған х 5-баған +3-баған х6-баған х7-баған)/1000
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
х
х
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
36-қосымша

Форма 04-141
Расчет расходов на питание в учреждениях здравоохранения
Коды
Год                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Наименование отделений (отдельных организаций)
Количество койко-дней
Норма расходов на питание на 1 койко-день, в тенге

04-141-нысан
Денсаулық сақтау мекемелерiндегi тамақтануға арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы |__________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) |__________________|
Функционалдық топ |__________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |__________________|
Мемлекеттiк мекеме |__________________|
Бағдарлама |__________________|
Ерекшелiк |__________________|
Бөлiмшелердiң (жеке ұйымдардың) атауы
Төсек-күндер саны
1 төсек-күнiне арналған тамақтану шығыстарының нормасы, теңгемен

Всего расходов (графа9+графа10) (тенге)
9
10
11
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Примечание:
* – общее количество не должно превышать норматива положенности служебных автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов;
** – в пределах норм расходов горюче-смазочных материалов и расходов на содержание автотранспорта;
*** – в пределах лимита, определенного нормами положенности служебных автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов;
**** – расчет суммы расходов на поправочные коэффициенты составляется в произвольной форме. При составлении расчета суммы расходов на поправочные коэффициенты необходимо руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 августа 2009 года № 1210 "Об утверждении норм расходов горюче-смазочных материалов для государственных органов Республики Казахстан и расходов на содержание автотранспорта".
Приложение 43
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 02-144
Расчет расходов на приобретение твердого и жидкого топлива для отопления зданий, помещений для государственных учреждений с автономной системой отопления
Год
Коды                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Виды топлива
Фактический расход топлива за прошлый год на 1 квадратный метр площади в месяц (тонна/квадратный метр)
Отапливаемая площадь (в квадратных метрах)
Продолжительность отопительного сезона (месяц)
Необходимый объем топлива (графа2 х графа3 х графа4) (тонн)
Стоимость топлива за единицу (тенге/ тонна)
Общая сумма расходов (графа5 х графа 6)/1000 (тысяч тенге)
1
2
3
4
5
6
7
Твердое (уголь, дрова)
Жидкое (дизтопливо)
.
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 44
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса

(9баған х 10 баған)
9
10
11
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Ескертпе:
* жалпы саны мемлекеттiк органдарға көлiк қызмет көрсету үшін көрсету үшiн қызметтiк автомобильдердің тиесiлiк нормативiнен аспауы тиiс
** жанар-жағармай материалдары шығыстарының және автокөлікті күтіп ұстауға арналған шығыстардың нормалары шегiнде
*** мемлекеттiк органдарға көлiк қызмет көрсету үшiн қызметтiк автомобильдердің тиістілік нормаларымен анықталған лимит шегiнде
**** түзету коэффициенттеріне шығыстар сомасын есептеу еркiн нысанда жасалады. Түзету коэффициенттеріне шығыстар сомасына есептер жасаған кезде "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына арналған жанар-жағармай материалдары шығыстарының және автокөлікті күтіп ұстауға арналған шығыстардың нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 11 тамыздағы № 1210 қаулысын басшылыққа алған жөн.
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
43-қосымша
02-144-нысан
Дербес жылыту жүйесi бар мемлекеттiк мекемелер үшiн ғимараттарды, үй-жайларды жылыту үшін қатты және сұйық отынды сатып алуға шығыстарын есептеу
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Отын түрi
Айына 1 ш.м. алаңға отын шығынының өткен жылы нақты шығындар
Жылытылатын алаң
Жылыту маусымының ұзақтығы
Қажеттi отын көлемi (2-баған х 3-баған х 4-баған)
Бiр бірлікке отын құны
Жалпы шығыстар сомасы (5-баған х 6-баған)/1000
1
2
3
4
5
6
7
Қатты (көмiр, ағаш)
тонна/ш.м.
ш.м.
айы
тонна
теңге/тонна
мың теңге
Сұйық (дизель отыны)
Жиыны
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
44-қосымша

Форма 01-149
Расчет расходов на приобретение мягкого инвентаря в учреждениях здравоохранения
Год
Коды                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Наименование отделений (отдельных организаций)
Число врачебных должностей
Стоимость нормы на 1 врачебную должность в год, тенге
Количество коек
Стоимость нормы на 1 койку в год, в тенге
Сумма расходов на мягкий инвентарь (тысяч тенге) ((графа2хграфа3)+ (графа4хграфа5))/ 1000
1
2
3
4
5
6
амбулаторно-поликлинические организации (подразделения)
х
х
женские консультации (самостоятельно входящих в состав роддомов, больниц)
х
х
терапевтическое
х
х
неврологическое, кардиологическое
х
х
инфекционное, кожно-венерологическое
х
х
хирургическое
х
х
нейрохирургическое
х
х
ожоговое
х
х
офтальмологическое, отоларингологическое
х
х
анестезиологии-реанимации с палатами реанимации и интенсивной терапии
х
х
туберкулезное
х
х
психиатрическое
х
х
гинекологическое
х
х
акушерское, отделение патологии беременности
х
х
- для беременных и рожениц
х
х
- для новорожденных
х
х
Детское отделение
х
х
в том числе:
х
х
до 1 года
х
х
от 1 года до 3х лет
х
х
от 3 до 7 лет
х
х
от 7 до 15 лет
х
х
для матерей
х
х
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 45
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 02-149
Расчет расходов по закупке канцелярских принадлежностей
Сноска. Приложение 45 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Год
Коды |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Количество (численность)

01-149-нысан
Денсаулық сақтау мекемелерiндегi жұмсақ мүкәммал сатып алуға арналған шығыстарды есептеу
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Бөлiмшелердiң (жекелеген ұйымдардың) атауы
Дәрiгерлiк лауазымдардың саны
Жылына 1 дәрiгерлiк лауазымға арналған норма құны,теңге
Төсектер саны
Жылына 1 төсекке норма құны, теңге
Жұмсақ мүкәммалға шығыстар сомасы арналған (мың теңге) (2-баған х 3-баған)+(4-баған х 5-баған))/1000
1
2
3
4
5
6
амбулаторлық-емханалық ұйымдар (бөлiмшелер)
х
х
әйелдер консультациялары (перзентханалардың, ауруханалардың құрамына кiретiн дербес)
х
х
терапевттiк
х
х
неврологиялық, кардиологиялық
х
х
жұқпалы, терi-венерологиялық
х
х
хирургиялық
х
х
нейрохирургиялық
х
х
күйiктi емдеу
х
х
офтальмологиялық, отоларингологиялық
х
х
реанимациялық палаталары бар анестезиологиялық-реанимациялық және жеделдетiлген терапия
х
х
туберкулездiк
х
х
психиатриялық
х
х
гинекологиялық
х
х
акушерлiк, жүктiлiк патологиясының бөлiмшесi
х
х
- жүктi және босанған әйелдер үшiн
х
х
- жаңа туған нәрестелер үшiн
х
х
Балалар бөлiмшесi
х
х
оның iшiнде:
х
х
1 жасқа дейiн
х
х
1 жастан 3 жасқа дейiн
х
х
3 жастан 7 жасқа дейiн
х
х
7 жастан 15 жасқа дейiн
х
х
аналар үшiн
х
х
Жиыны
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
45-қосымша
02-149-нысан
Кеңсе керек-жарақтарын сатып алу бойынша шығыстарды есептеу
Ескерту. 45-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жылы
Кодтары ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Саны

Норма положенности на 1 сотрудника в год (8 месячных расчетных поазателей)
Норма положенности для работников структурных подразделений по защите информации, документационного обеспечения государственных органов и осуществляющих деятельность Республиканской бюджетной комиссии, ведомственной бюджетной комиссии
Общая сумма расходов в год, тысяч тенге (графа1 х графа2 + графа3)/1000
1
2
3
4
Всего
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 45-1
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 04-149
Расчет расходов по закупке расходных материалов
Сноска. Правила дополнены Приложением 45-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Год
Коды |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Наименование
Единица измерения
Количество
Средняя стоимость за единицу, тенге
Общая стоимость, тысяч тенге (графа 3 х графа4)/1000
1
2
3
4
5
Всего
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 46
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 03-149
Расчет расходов по приобретению товаров, необходимых для обслуживания и содержания основных средств, строительных материалов, используемых на ремонт основных средств, запасных частей для оборудования, транспортных средств и других запасов, непосредственно связанных с содержанием, обслуживанием и ремонтом
Год
Коды                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ            |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Наименование
Единица измерения
Количество
Средняя стоимость за единицу, тенге

Жылына 1 (бір) қызметкерге тиістілік нормасы (8 айлық есептік көрсеткіш)
Ақпаратты қорғау, мемлекеттік органдарды құжаттамамен қамтамасыз ету және Республикалық бюджет комиссиясы, ведомстволық бюджет комиссиясы қызметін атқаратын құрылымдық бөлімшелердің қызметкерлері үшін тиістілік нормасы
Жалпы құны, мың теңге (1-баған х 2-баған + 3-баған)/1000
1
2
3
4
Барлығы
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/ мемлекеттiк мекеме
басшысы ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
45-1-қосымша
04-149-нысан
Шығыс материалдарын сатып алу бойынша шығыстарды есептеу
Ескерту. 45-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жылы
Кодтары ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Атауы
Өлшем бірлікiгi
Саны
Бірлік үшін орташа құны, теңге
Жалпы құны, мың теңге (3-баған х 4-баған)/1000
1
2
3
4
5
Барлығы
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/ мемлекеттiк мекеме
басшысы ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
46-қосымша
03-149-нысан
Негізгі құралдарды ұстау және қызмет көрсету үшін қажет тауарларды, негізгі құралдарды жөндеуге пайдаланылатын құрылыс материалдарын, жабдықтар, көлік құралдары үшін қосалқы бөлшектер және ұстаумен, қызмет көрсетумен және жөндеумен тікелей байланысты басқа қорларды сатып алу бойынша шығыстардын есебі
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Бірлікiк құны, теңге

Сноска. Приложение 51 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Год
Коды |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Виды связи
Единица измерения
Количество номеров (точек, каналов) (единиц)
Абонентская плата на 1 единицу в месяц (тенге)
Повременная оплата на 1 единицу в месяц (тенге)
Размер оплаты 1 раз в год за использование канала связи (тенге)
Средние затраты за месяц на 1 единицу (тенге)
Число месяцев
Арендная плата на 1 единицу в месяц
Плата за трафик в месяц

Ескерту. 51-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жылы
Кодтары ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Байланыс түрлерi
Өлшем бірлікiгi
Нөмiрлер (нүктелер, арналар) саны (бірлікiк)
Айына 1 бірлікке арналған абоненттiк ақы (теңге)
Айына 1 бірлікке арналған уақытына қарай ақы (теңге)
Байланыс арнасын пайдаланғаны үшiн жылына 1 рет ақы төлеу мөлшерi (теңге)
Айына 1 бірлікке арналған орташа шығындар (теңге)
Айлар саны
Айына 1 бірлікке арналған жалгерлiк төлем
Айына трафик үшiн төлем

Сумма затрат ((графа4 х графа8+графа5 х графа8+ графа6+графа7 х графа8+ графа9 х графа8+графа 10 х графа8) х графа3)/ 1000 (тысяч тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1.Правительственная связь
х
х
2. Радиотелефоны
х
х
х
х
х
3. Передача данных по модему
х
х
х
х
х
4. Прямые каналы связи
Мб
х
х
5. Коммутируемый канал связи час
час
х
х
6. Телетайп
х
х
х
7. Городские телефонные номера (в том числе факс):
х
х
основные
штук
х
х
х
х
параллельные
штук
х
х
х
х
8. Внутренняя (учрежденческая) связь
х
х
9. Транковая связь (Моторола, Маяк)
х
10. Междугородние переговоры
х
х
х
х
х
11. Почтово-телеграфные расходы
х
х
х
х
х
х
12. Радио
х
х
х
х
х
13. Услуги доступа к сети интернет
Мб
х
маршрутизаторы
штук
порт
Кбит/с
точка доступа к сети интернет
Мб
14. Услуги VPDN
час
поддержка суффикса
месяц
15. Услуги спутниковой связи
канал
оборудования
штук
16. Прочие виды связи
Итого
х
х
х
х
х
х
х
х
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 52
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 01-153
Расчет расходов по оплате транспортных услуг
Год
Коды                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                        |______________|
Специфика                         |______________|
Виды транспорта
Количество (единиц)
Затраты на оплату транспортных услуг в месяц (тенге)
Число месяцев
Всего расходов за год в тысяч тенге (графа2 х графа3 х графа4)/1000
1
2
3
4
5
Легковые автомобили
Автобусы
Спецавтотранспорт
Грузовые автомобили
Мотоциклы
Воздушный транспорт
Железнодорожный транспорт
Водный транспорт
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 53
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса

Шығындар сомасы ((4-бағанх 8-баған + 5-бағанх 8-баған + 6-баған+ 7-баған х 8-баған+ 9-баған х 8-баған+ 10-баған х 8-баған)х 3-баған) /1000 (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1. Үкiметтiк байланыс
х
х
2. Радиотелефондар
х
х
х
х
х
3. Модем бойынша деректер беру
х
х
х
х
х
4. Тiкелей байланыс арналары
Мб
х
х
5. Коммутациялық байланыс арналары, сағат
сағат
х
х
6. Телетайп
х
7. Қалалық телефон нөмiрлерi (о.i. факс):
х
х
х
негiзгi
дана
х
х
х
х
қатар
дана
х
х
х
х
8. Iшкi (мекемелiк) байланыс
х
х
9. Транктiк байланыс (Моторола, Маяк)
х
10. Ұялы байланыс
х
х
х
11. Почта-телеграф шығыстары
х
х
х
12. Радио
х
х
х
х
х
13. Интернет желiсiне кiру қызметтерi
Мб
х
х
х
х
х
х
маршрутизаторлар
дана
х
х
х
х
х
порт
Кбит/с
х
Интернет желісіне қол жеткізу нүктесі
Мб
14. VPDN қызметтерi
сағат
Жұрнақты қолдау
ай
15.Спутниктiк байланыс қызметтерi
арна
жабдықтар
дана
16. Өзге де байланыс түрлерi
Жиыны
х
х
х
х
х
х
х
х
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
52-қосымша
01-153-нысан
Көлiк қызметтерiне ақы төлеу бойынша шығыстарды есептеу
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Көлiк түрлерi
Саны (бірлікiк)
Айына көлiк қызметтерiне ақы төлеуге арналған шығындар (теңге)
Айлар саны
Мың теңгемен жылына барлық шығыстар (2-баған х 3-баған х 4-баған)/1000
1
2
3
4
5
Жеңiл автомобильдер
Автобустар
Арнайы автокөлiк
Жүк автомобильдерi
Мотоциклдер
Әуе көлiгi
Темiр жол көлiгi
Су көлiгi
Жиыны
х
х
х
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
53-қосымша

Форма 01-158
Примечание ИЗПИ!
Приложение 53 предусматривается в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вступают в силу c 12.07.2026).
Примечание ИЗПИ!
Приложение 53 предусматривается в редакции приказа Министра финансов РК от 13.03.2026 № 177 (вступают в силу c 12.07.2026).
Расчет расходов на оплату работ и услуг в сфере информатизации
Год
Коды                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика
Наименование группы товаров
Информационная система/ИК услуги
Наименование продукта
Фактические расходы на _____год, тысяч тенге
Уточненный план на _____ год, тысяч тенге
Количество
Стоимость за единицу, тенге

01-158-нысан
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
53-қосымша жаңа редакцияда көзделген – ҚР Қаржы министрінің 13.03.2026 № 177 (12.07.2026 бастап күшіне енеді); 01.06.2026 № 356 (12.07.2026 бастап күшіне енеді) бұйрықтарымен.
Ақпараттандыру саласындағы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Тауарлар тобының атауы
Ақпараттық жүйе/ИК қызмет
Өнім атауы
____ жылға іс жүзіндегі шығыстар, мың теңге
_____ жылға нақтыланған жоспар, мың теңге
Саны
Бірлік үшін құны, теңге

Форма 01-159
Расчет расходов по содержанию, обслуживанию, текущему ремонту зданий, помещений, оборудования и других основных средств
Год
Коды                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ            |______________|
Государственное учреждение      |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Наименование
Единица измерения
Количество
Средняя стоимость услуг за единицу оборудования в месяц
Занимаемая площадь
Сумма расходов на 1 квадратный метр в месяц

01-159-нысан
Ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды және басқа да құралдарды ұстау, қызмет көрсету, ағымдағы жөндеу бойынша шығыстарды есептеу
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Атауы
Өлшем бірлікiгi
Саны
Жабдық бірлікiгi үшiн айына қызмет құны (штаттан тыс 1 қызметкерге төленетiн еңбекақының айлық сомасы)
Алып отырған алаңы
1 ш.м. айына шығыстар сомасы

Сумма расходов в год (графа3х графа4 + графа5х графа 6) х 12/1000
Сумма расходов год на текущий ремонт
Общая сумма расходов (графа7+ графа8)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тенге
квадратный метр
тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
1. Содержание, обслуживание зданий
х
2. Текущий ремонт зданий и помещений
х
х
х
3. Содержание, техническое обслуживание средств вычислительной техники и других основных средств
штук
х
х
х
4. Текущий ремонт оборудования и других основных средств
штук
х
х
х
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 55
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 02-159
Расчет расходов по оплате работ и услуг, оказанных физическими лицами, государственными предприятиями, акционерными обществами, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществами с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников
Сноска. Приложение 55 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Год
Коды |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Наименование
Единица измерения
Количество
Количество месяцев
Средняя стоимость услуг и работ
Сумма расходов в год, тысяч тенге (графа 3*графа 4*графа 5/1000)
1
2
3
4
5
6
1. Всего затрат
в том числе:
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
___________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 56
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса

Жылына шығыстар сомасы (3-баған х 4-баған+5-баған х 6-баған) х12/1000
Жылына ағымдағы, күрделi жөндеуге шығыстар сомасы
Жалпы шығыстар сомасы(7-баған+8-баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
теңге
кш.м.
теңге
мың теңге
мың теңге
мың теңге
1. Ғимараттарды ұстау, қызмет көрсету
х
2. Ғимараттар мен үй-жайларды ағымдағы жөндеу
х
х
х
3. Есептеу техникасы құралдарын және басқа да құралдарды күтiп ұстау, оларға техникалық қызмет көрсету
дана
х
х
х
4. Жабдықтарды және басқа да құралдарды ағымдағы жөндеу
дана
х
х
х
Жиыны
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
55-қосымша
02-159-нысан
Жеке тұлғалар және акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындар, акционерлік қоғамдар және мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшерлері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер көрсеткен жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу бойынша шығыстарды есептеу
Ескерту. 55-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жылы
Кодтары ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Айлар саны
Қызметтер мен жұмыстардың орташа құны
Жылына шығыстар сомасы, мың теңге (3-баған*4-баған*5-баған/1000)
1
2
3
4
5
6
Барлығы шығындар
оның ішінде:
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
56-қосымша

Сумма тыяч тенге (графа2 х графа3/1000
1
2
3
4
5
1.
выступления кандидатов, кроме кандидатов, баллотирующихся по партийным спискам, в средствах массовой информации в соответствии с пунктом 3 статьи 28  Конституционного закона "О выборах в Республике Казахстан"
2.
проведение публичных предвыборных мероприятий кандидатов и выпуск агитационных материалов кандидатов, кроме кандидатов, баллотирующихся по партийным спискам, производимые в соответствии с пунктами 4 и 5 статьи 28 Конституционного закона
3.
транспортные расходы кандидатов, кроме кандидатов, баллотирующихся по партийным спискам
4.
Всего
х
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
___________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 60
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса

Сомасы, мың теңге (2баған х 3баған)/1000
1
2
3
4
5
1.
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Конституциялық заңның 28-бабының 3-тармағына сәйкес, партиялық тiзiмдер бойынша дауысқа түсетiн кандидаттардан басқа, кандидаттардың бұқаралық ақпарат құралдарындағы сөздерiне
2.
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Конституциялық заңның 28-бабының 4 және 5-тармақтарына сәйкес жүргiзiлетiн кандидаттардың сайлау алдындағы көпшiлiк шараларын өткiзуге, партиялық тiзiмдер бойынша дауысқа түсетiн кандидаттардан басқа, кандидаттардың үгiт материалдарын шығаруға
3.
партиялық тiзiмдер бойынша дауысқа түсетiн кандидаттардан басқа, кандидаттардың Орталық сайлау комиссиясы белгiлеген мөлшерде көлiкке
4.
Барлығы
х
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
_____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
60-қосымша

Форма 01-324
Расчет расходов на выплату стипендии студентам, интернам, магистрантам, докторантам, слушателям, курсантам военно-учебных специальных учебных заведений и кадетов
Год
Коды                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Перечень стипендиатов
Среднегодовая численность, единиц
Сумма должностного оклада (стипендии) в месяц (базовый должностной оклад х коэффициент х графа 2), тенге
Доплата за специальное звание в месяц (базовый должностной оклад х коэффициент), тенге
Должностной оклад (стипендия) в год ((графа 3+графа 4) х 12)/1000, тысяч тенге
1
2
3
4
5
1. Курсанты (слушатели) из числа лиц, не состоявших на действительной срочной военной службе перед зачислением на обучение (строка 1 + строка 2) :
1) в высшие учебные заведения, в том числе (строка а+строка б):
а) на первый и второй курсы;
б) на третий и последующие курсы;
2) в средние военные учебные заведения, в том числе (строка а + строка б):
а) на первый и второй курсы;
б) на третий и последующие курсы
2. Курсанты (слушатели) из числа лиц, зачисленных на обучение непосредственно после призыва на действительную срочную военную службу:
- в школы техников, прапорщиков
3. Курсанты из числа военнослужащих срочной службы (кроме курсантов, указанных в пункте 2)
4. Слушатели высших военных и специальных учебных заведений (потоков подготовки и переподготовки), не содержащиеся на казарменном положении
5. Адъюнкты
6. Кадеты
7. Магистранты
8. Докторанты
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 61
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 02-324
Расчет расходов на выплату стипендии студентам, магистрантам, интернам, слушателям подготовительного отделения и резидентуры, докторантам, обучающимся в организациях образования и здравоохранения, культуры и спорта

01-324-нысан
Әскери-оқу арнайы оқу орындары мен кадеттерiнiң студенттеріне, интерндеріне, магистранттарына, докторанттарына, тыңдаушыларына курсанттарына стипендиялар төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Жылы
Кодтары             ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        __________________
Мемлекеттiк мекеме                              __________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Курсанттардың (тыңдаушылардың) санаттары
Орташа жылдық саны, бірлік
Айлық лауазымдылық жалақы (стипендия) сомасы (базалық лауазымдық жалақы х коэффициент х 2-баған) теңге
Айына арнаулы атақ бойынша қосымша ақы (базалық лауазымдылық жалақы х коэффициент) теңге
Жылына лауазымдық жалақы (стипендия) ((3-баған + 4- баған) х 12)|/1000 мың теңге
1
2
3
4
5
1. Оқуға қабылданар алдында iс жүзiндегi мерзiмдi әскери қызметте тiркеуде тұрмаған тұлғалардың iшiндегi курсанттар (тыңдаушылар) (1 жол+2 жол):
1) жоғары оқу орындарына, оның iшiнде (а жол + б жол):
а) бiрiншi және екiншi курстарға;
б) үшiншi және кейiнгi курстарға;
2) орта әскери оқу орындарына, оның iшiнде (а жол + б жол):
а) бiрiншi және екiншi курстарға;
б) үшiншi және кейiнгi курстарға
2. Iс жүзiндегi мерзiмдi әскери қызметке тiкелей шақырылғаннан кейiн оқуға алынған тұлғалардың iшiндегi курсанттар (тыңдаушылар):
- техниктер, прапорщиктер мектептерiне
3. Мерзiмдi қызмет әскери қызметшiлерiнiң iшiндегi курсанттар (2-тармақта көрсетiлген курсанттардан басқа)
4. Казармалық ережеде ұсталмайтын жоғары әскери және арнаулы оқу орындарының тыңдаушылары (дайындау және қайта дайындау топтарын)
5. Адъюнктер
6. Кадеттер
7. Магистранттар
8. Докторанттар
Жиыны
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
61-қосымша
02-324-нысан
Білім беру және денсаулық сақтау, мәдениет және спорт ұйымдарында оқитын студенттерге, магистранттарға, интерндерге, даярлау бөлімдерінің және резидентураның тыңдаушыларына, докторанттарға стипендия төлеуге арналған шығыстарды есептеу

Сноска. Приложение 61 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Коды
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Перечень стипендиатов
Среднегодовой контингент
Размер государственной стипендии
Расходы на государственные стипендии в месяц (графа2 х графа3)
Повышение государственных стипендий
Студентам, магистрантам, имеющим по результатам экзаменационной сессии (кроме студентов, получающих государственные именные стипендии и стипендии Президента Республики Казахстан) только оценки "отлично"
Среднегодовой контингент
Размер повышения в процентах к установленному размеру государственной стипендии
Сумма в месяц (графа 5 х графа 6)
1
2
3
4
5
6
7
Единица измерения
человек
тенге
тысяч тенге
человек
%
тысяч тенге
1. Техническое и профессиональное, послесреднее образование
1.1. для специалистов среднего звена
1.2. для специалистов рабочей квалификации
2. Высшее и послевузовское образование, в том числе:
2.1.Подготовительное отделение
2.2. Бакалавриат
2.2.1. для педагогических специальностей
2.2.2. для медицинских специальностей

Ескерту. 61-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кодтары
Жылы |__________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) |__________________|
Функционалдық топ |__________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |__________________|
Мемлекеттiк мекеме |__________________|
Бағдарлама |__________________|
Ерекшелiк |__________________|
Стипендиаттардың тізбесі
Жылдық орташа контингент
Мемлекеттік стипендиялардың көлемі
Айына мемлекеттік стипендияға арналған шығыстар (2-баған* 3-баған)
Мемлекеттік стипендияларды ұлғайту
Емтихан сессиясының нәтижелері бойынша тек "өте жақсы" деген бағаналары бар студенттерге, магистранттарға (мемлекеттік атаулы стипендия мен Қазақстан Республикасы Президентінің стипендиясын алатын студенттерден басқа)
Жылдық орташа контингент
Белгіленген мемлекеттік стипендия көлемінен пайызға шаққандағы көтеру мөлшері
Бір айдағы сома (5-баған х 6-баған)
1
2
3
4
5
6
7
Өлшем бірлікiгi
адам
теңге
мың теңге
адам
%
мың теңге
1. Техникалық және кәсіптік орта білімнен кейінгі білім беру
1.1. орта буын мамандары үшін
1.2. жұмысшы біліктіліктері мамандар үшін
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру, оның ішінде:
2.1. Даярлау бөлімшесі
2.2. Бакалавриат
2.2.1. педагогикалық мамандықтар үшін
2.2.2. медициналық мамандықтар үшін

2.2.3. получателей обычного размера стипендии
2.3. Интернатура
2.4. Магистратура в сфере здравоохранения
2.5. Магистратура в сфере образования, культуры и спорта
2.6. Магистратура в автономной организации образования "Назарбаев Университет"
2.7. Докторантура
2.8. Резидентура
Итого
продолжение таблицы
Студентам, магистрантам, докторантам за проживание в зоне экологического бедствия
Студентам, магистрантам и интернам из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей и находящихся под опекой (попечительством) граждан
Обучающимся из числа лиц с инвалидностью по зрению и лиц с инвалидностью по слуху
Среднегодовой контингент
Размер повышения в процентах к установленному размеру государственной стипендии

2.2.3. стипендияның қалыпты мөлшерін алушылары үшін
2.3. Интернатура
2.4. Денсаулық сақтау саласындағы магистратура
2.5. Білім беру, мәдениет және спорт саласындағы магистратура
2.6. "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының магистратурасы
2.7. Докторантура
2.8. Резидентура
Жиыны
кестенің жалғасы
Студенттерге, магистранттарға, докторанттарға экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшін
Жетім балалар мен ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған және азаматтардың қамқорындағы (қорғаншылығындағы) балалар қатарындағы студенттерге, магистранттарға және интерндерге
Көзі нашар көретін және құлағы кеміс мүгедектігі бар адамдар қатарындағы оқушыларға
Жылдық орташа контингент
Белгіленген мемлекеттік стипендия көлемінен пайызға шаққандағы көтеру мөлшері

Общая стоимость, тысяч тенге (графа4*графа5)/1000
1
2
3
4
5
6
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово-экономического отдела
__________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 73 к Правилам
составления, представления,
рассмотрения бюджетного
запроса

Жалпы сомасы, мың теңге (4-баған*5-баған)/1000
1
2
3
4
5
6
Барлығы
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
_________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
______________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау Қағидаларына
73-қосымша

Форма 01-373
Расчет расходов на оплату грантов организациям образования
Сноска. Приложение 73 - в редакции приказа Министра финансов РК от 18.09.2025 № 510 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Год
Коды |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика
Наименование организации
Количество организации
Размер гранта
Общая стоимость, тысяч тенге (графа3*графа4)/1000
1
2
3
4
5
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
__________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 74
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма ГУ
Сводный расчет расходов государственного учреждения по бюджетным программам (подпрограммам)
Коды
Плановый период                   |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Подпрограмма                   |______________|
Наименование
Отчет на ____ год
Уточненный план _____ год
План на плановый период
Кассовые расходы
Фактические расходы
_____год
_____год
_____год
1
2
3
4
5
6
7
1. Всего затрат (тысяч тенге)
в том числе по спецификам экономической классификации расходов
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 75
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма ГУ (свод)
Сводный расчет расходов администратора бюджетных программ по бюджетным программам (подпрограммам)
Коды
Плановый период                   |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Подпрограмма                   |______________|
Наименование
Отчет на ____ год
Уточненный план _____ год
План на плановый период
Кассовые расходы
Фактические расходы
_____год
_____год
_____год
1
2
3
4
5
6
7
1. Всего затрат (тысяч тенге)
в том числе по спецификам экономической классификации расходов
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 76
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Сводный перечень бюджетных программ
Коды
Плановый период             |______________|
Администратор программ       |______________|
Наименование
Отчет на ____ год
Уточненный
План на плановый период
Кассовые расходы
Фактические расходы
план ____ год
_____год
_____год
_____год
Сумма
Описание влияния заявленного финансирования на достижение показателей результатов бюджетных программ
Сумма
Описание влияния заявленного финансирования на достижение показателей результатов бюджетных программ
Сумма
Описание влияния заявленного финансирования на достижение показателей результатов бюджетных программ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего, в том числе
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
___________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 77
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Сводная таблица расходов по текущим бюджетным программам и бюджетным программам развития

01-373-нысан
Білім беру ұйымдарына берілетін гранттарға ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Ескерту. 73-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 18.09.2025 № 510 бұйрығымен.
Жылы
Кодтары                                   ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Ұйымның атауы
Ұйымның саны
Гранттың мөлшері
Жалпы құны, мың теңге (3-баған*4-баған)/1000
1
2
3
4
5
Барлығы
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
_________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
74-қосымша
ММ нысаны
Мемлекеттік мекемелердің бюджеттік бағдарламалары (кiшi бағдарламалары) бойынша шығыстардың жиынтық есебі
Кодтары
Жоспарлы кезең                                    ___________________
Функционалдық топ                                    _________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                              ___________________
Мемлекеттiк мекеме                                    __________________
Бағдарлама                                          ___________________
Кіші бағдарлама                                    ___________________
Атауы
____ жылға арналған есеп
___ ж. жоспарды нақтылау
Жоспарлы кезенге арналған
Кассалық шығыстар
Iс жүзiндегi шығыстар
___жыл
___жыл
___жыл
1
2
3
4
5
6
7
1. Барлығы шығындар (мың теңге)
оның iшiнде,шығыстардың. экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
75-қосымша
ММ (жиынтық) нысаны
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламалары (кiшi бағдарламалары) бойынша шығыстардың жиынтық есебі
Кодтары
Жоспарлы кезең                                    ___________________
Функционалдық топ                                    _________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                              ___________________
Мемлекеттiк мекеме                                    __________________
Бағдарлама                                          ___________________
Кіші бағдарлама                                    ___________________
Атауы
____ жылға арналған есеп
___ ж. нақтыланған жоспар
Жоспарлы кезенге арналған жоспар
Кассалық шығыстар
Iс жүзiндегi шығыстар
___жыл
___ жыл
___ жыл
1
2
3
4
5
6
7
1. Барлығы шығындар (мың теңге)
оның iшiнде, шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
76-қосымша
Бюджеттiк бағдарламалардың жиынтық тiзбесi
Кодтары
Жоспарлы кезең                        ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                  ___________________
Атауы
____ жылға арналған есеп
___ ж. нақтыланған жоспар
Жоспарлы кезеңге арналған жоспар
Кассалық шығыстар
Iс жүзiндегi шығыстар
___жыл
___ жыл
___ жыл
Сомасы
Мәлімделген қаржыландырудың бюджеттік бағдарламалардың нәтижелері көрсеткіштеріне қол жеткізуге ықпалын сипаттау
Сомасы
Мәлімделген қаржыландырудың бюджеттік бағдарламалардың нәтижелері көрсеткіштеріне қол жеткізуге ықпалын сипаттау
Сомасы
Мәлімделген қаржыландырудың бюджеттік бағдарламалардың нәтижелері көрсеткіштеріне қол жеткізуге ықпалын сипаттау
1. Барлығы, оның iшiнде
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
77-қосымша
Ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар мен бюджеттiк даму бағдарламалары бойынша шығыстардың жиынтық кестесi

1) текущие бюджетные программы, всего
из них:
безусловные базовые расходы, всего
в том числе по бюджетным программам/ подпрограммам
расходы на новые инициативы, всего
в том числе по бюджетным программам/подпрограммам
увеличение безусловных базовых расходов
в том числе по бюджетным программам/подпрограммам
2) бюджетные программы развития, всего
в том числе по бюджетным программам/подпрограммам
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 78
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 01-413
Расчет расходов на приобретение транспортных средств

1) ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар, барлығы
олардың iшiнде:
шартсыз базалық шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар/кіші бағдарламалар бойынша
жаңа бастамаларға арналған шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар/кіші бағдарламалар бойынша
шартсыз базалық шығыстарды ұлғайту
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар/кіші бағдарламалар бойынша
2) бюджеттiк даму бағдарламалары, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар/кіші бағдарламалар бойынша
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
_____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
78-қосымша
01-143-нысан
Көлiк құралдарын сатып алуға арналған шығыстарды есептеу

Сноска. Приложение 78 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Коды
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Наименование автомобильного транспортных средств
Количество по утвержденным нормативам (единиц)
Фактическое количество автомобильных транспортных средств, имеющиеся в наличии (единиц)
Год вы пуска
Износ (%)
Сумма, предусмотренная в бюджете текущего года (тысяч тенге)
Количество транспортных средств, планируемые к приобретению (единиц)
Стоимость зa единицу (тенге)

Ескерту. 78-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кодтары
Жылы ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Автомобильдiк көлiк құралының атауы
Бекiтiлген нормативтер бойынша саны (бірлік)
Қолда бар автомобильдiк көлiк құралдарының нақты саны (бірлік)
Шығарылған жылы
Тозу (%)
Ағымдағы жылдың бюджетiнде көзделген сома (мың теңге)
Сатып алу жоспарланатын көлiк құралдарының саны (бірлік)
Бiр бірлікiгi үшiн құны (теңге)

Форма 02-414
Расчет расходов государственных органов на приобретение офисной мебели
Коды
Год                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа            |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Наименование должности
Наименование офисной мебели
Норматив на приобретение офисной мебели
Фактическое количество во офисной мебели имеющиеся в наличии
Год выпуска
Износ в соответствии с нормативами
Количество офисной мебели, планируемое приобрести
Стоимость за единицу

02-414-нысан
Мемлекеттiк органдардың кеңсе жиһазын сатып алуға арналған шығыстарын есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Лауазымның атауы
Кенсе жиһазының атауы
Кеңс жиһазын сатып алу нормативi
Қолда бар кеңсе жиһазының нақты саны
Шығарылған жылы
Нормативтерге сәйкес тозу
Сатып алу жоспарланып отырған кеңсе жиһазының саны
Бiр тауар бірлігiнiң құны

Форма 01-416
Расчет расходов по закупке нематериальных активов
Сноска. Приложение 81 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Коды
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Наименование
Единиц измерения
Количество
Средняя стоимость за единицу, тенге
Общая стоимость, тысяч тенге (графа 3 х графа 4)/1000
1
2
3
4
5
Всего
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 82
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 01-311
Расчет расходов на субсидии государственным предприятиям
Коды
Год                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ            |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Наименование
Сумма затрат (тысяч тенге)
1
2
1. Всего доходов (тысяч тенге)
2. Всего затрат (тысяч тенге)*
В том числе по видам затрат:
Заработная плата
Командировочные расходы
Налоги и другие обязательные платежи в бюджет
в том числе
Налог на добавленную стоимость
Акцизы
Корпоративный подоходный налог
Социальный налог
Cоциальные отчисления в государственный фонд социального страхования
Прочие налоги
Приобретение материалов
Приобретение основных средств
Коммунальные услуги
Электроэнергия
Отопление
Услуги связи
Транспортные услуги
Текущий ремонт основных средств
Капитальный ремонт основных средств
Содержание, обслуживание зданий, помещений
Арендная плата
Прочие расходы
3. Превышение затрат над доходами
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
___________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 83
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 01-311 (свод)
Расчет расходов на субсидии государственным предприятиям
Коды
Год                         |______________|
Функциональная группа       |______________|
Администратор программ       |______________|
Программа                   |______________|
Специфика                   |______________|
Наименование
Отчет на ____ год
Уточненный план _____ год
План на плановый период
Кассовые расходы
Фактические расходы
_____год
_____год
_____год
1
2
3
4
5
6
7

01-416-нысан
Материалдық емес активтерді сатып алу бойынша шығыстарды есептеу
Ескерту. 81-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кодтары
Жылы ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Атауы
Өлшем бірлік
Саны
Бірлік үшiн орташа құн, теңге
Жалпы құны, мың теңге (3бағанх4баған)/1000
1
2
3
4
5
Барлығы
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
__________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
___________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
82-қосымша
01-311-нысан
Мемлекеттік кәсіпорындарға берiлетiн субсидияларға шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Атауы
Шығыстардың сомасы (мың теңге)
1
2
1. Барлығы кiрiстер (мың теңге)
2. Барлығы шығындар (мың теңге)*
Оның iшiнде шығыстардың түрлері бойынша:
Жалақы
Iссапар шығыстары
Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер
Оның ішінде
Қосылған құн салығы
Акциздер
Корпоративтiк табыс салығы
Әлеуметтiк салық
Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдар
Өзге де салықтар
Материалдар сатып алу
Негізгі құралдарды сатып алу
Коммуналдық қызметтер
Электр энергиясы
Жылыту
Байланыс қызметтерi
Көлiк қызметтерi
Негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу
Негізгі құралдарды күрделi жөндеу
Ғимараттарды, үй-жайларды ұстау, қызмет көрсету
Жалдау ақысы
Өзге де шығыстар
3. Шығындардың кiрiстерден асып кетуі
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
83-қосымша
01-311-нысан (жиынтық)
Мемлекеттік кәсіпорындарға берiлетiн субсидияларға жұмсалған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                    ___________________
Функционалдық топ                        ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                  __________________
Бағдарлама                              ___________________
Ерекшелiк                              ___________________
Атауы
____ жылға арналған есеп
___ жыл нақтыланған жоспар
Жоспарлы кезеңге арналған жоспар
Кассалық шығыстар
Iс жүзiндегi шығыстар
___жыл
___жыл
___жыл
1
2
3
4
5
6
7

Остаток после планового периода (графа3-грфаф4-графа5-графа6-графа7)
Перечень предоставляемой документации*
1-й год
2-й год
3-й год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего
Отрасль
Область (регион)
Статус проекта (продолжающиеся/новые проекты)
в том числе по инвестиционным проектам:
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
* согласно порядку, определенному центральным уполномоченным органом по государственному планированию, с указанием реквизитов.
Приложение 85
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Распределение целевых текущих трансфертов
Коды
Год                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Наименование                   |______________|
Программа                         |______________|
Подпрограмма                   |______________|
Специфика                         |______________|
Наименование
Отчет на ____ год
Скорректированный план ___ год
План на плановый период
_____год
_____год
____год
Наименование региона
Наименование направления* 1
наименование направления** 1-1
наименование направления** 1-2
Наименование направления* 2
наименование направления** 2-1
наименование направления** 2-2
Наименование направления* 3
наименование направления** 3-1
наименование направления** 3-2
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель государственного учреждения
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
* заполняется в случае необходимости распределения по направлениям;
** заполняется в случае необходимости распределения направления по видам.

Жоспарлы кезеңнен кейiнгі сома (3-баған-4-баған-5-баған-6-баған-7-баған)
Ұсынылатын құжаттар тiзбесi*
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
Сала
Облыс (өңір)
оның iшiнде инвестициялық жобалар бойынша:
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы __________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
__________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Ескертпе:
* мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындаған тәртібіне сәйкес деректемелерін көрсете отырып
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
85-қосымша
Нысан
Ағымдағы нысаналы трансферттердi бөлу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Атауы
____ жылға есеп
___ ж. түзетiлген жоспар
Жоспарлы кезеңге арналған жоспар
_____ж.
_____ж.
_____ж.
Өңiрдiң атауы
1-Бағыттың атауы*
1-1-бағыттың атауы**
1-2-бағыттың атауы**
2-Бағыттың атауы*
2-1-бағыттың атауы**
2-2-бағыттың атауы**
3-Бағыттың атауы*
3-1-бағыттың атауы**
3-2-бағыттың атауы**
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Ескертпе:
* бағаттар бойынша бөлу қажет болған жағдайда толтырылады;
** түрлері бойынша бағаттарды бөлу қажет болған жағдайда толтырылады.
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына

Приложение 85-1
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Распределение бюджетных кредитов
Сноска. Правила дополнены Приложением 85-1 в соответсивии с приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Год |______________|
Коды
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Наименование |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Наименование региона
Отчет на ____ год
Скорректированный план ___ год
План на плановый период
_____год
_____год
____год
1
2
3
4
5
6
Всего
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 86
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Перечень затрат по бюджетной программе (подпрограмме) в разрезе мероприятий
Коды
Год                               |______________|
Плановый период                   |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ            |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Подпрограмма                   |______________|
Наименование мероприятия, планируемого по бюджетной программе (подпрограмме)
Код и наименование специфики экономической классификации расходов
Наименование вида операции, планируемой по специфике
Планируемый плановый период (тысяч тенге)
1-ый год планируемого планового периода
2-ой год планируемого планового периода
3-ой год планируемого планового периода
1
2
3
4
5
6
Итого по мероприятию:
Итого по мероприятию:
Всего:
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 87
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Перечень полученных и использованных связанных грантов за __год
Республиканский бюджет/местный бюджет__________________
Администратор программ ________________________________
Государственное учреждение _____________________________
Бюджетная программа
№ компонента
Наименование проекта (компонента)
Грантодатель
Бенефициар
Дата заключения соглашения о предоставлении гранта, принятые законодательные и нормативные акты
Период реализации гранта
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
продолжение таблицы
Сумма гранта, в долларах Соединенных Штатах Америки
Сумма софинансирования гранта из республиканского бюджета, в долларах Соединенных Штатах Америки
Цели гранта
Результаты реализации гранта
Всего
в том числе освоено на 01.01. ______ года
Всего
в том числе освоено на 01.01. ______ года
9
10
11
12
13
14
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Исполнитель
фамилия, имя, отчество ___________________________________
должность ______________________________________________
телефон ________________________________________________
Приложение 88
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Сведения о предоставленных несвязанных грантах на поставку товаров, выполнение работ и оказание услуг, за исключением обучения за рубежом за _______ год
Республиканский бюджет/местный бюджет__________________
Администратор программ ________________________________
Государственное учреждение _____________________________
Донор
Бенефициар (государственная организация, получившая (получающая) несвязанный грант)
Основание (соглашения, меморандумы, договора, в рамках которых осуществлялся (осуществляется) проект)
Сумма гранта (в долларах Соединенных Штатах Америки)
Всего
в том числе освоено на 01.01. ___ года
в том числе освоено за текущий _____ финансовый год
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
продолжение таблицы
Наименование проекта
Цель проекта
Компоненты проекта
Место реализации проекта (область (город республиканского значения, столица), район (город областного значения))
Период реализации
Результаты реализации проекта
начало (число, месяц, год)
конец (число, месяц, год)
8
9
10
11
12
13
14
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Исполнитель
фамилия, имя, отчество ___________________________________
должность ______________________________________________
телефон ________________________________________________
Приложение 89
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Сведения о предоставленных несвязанных грантах на обучение за рубежом за _______ год
Республиканский бюджет/местный бюджет__________________
Администратор программ ________________________________
Государственное учреждение _____________________________
Донор
Бенефициар (государственная организация, получившая (получающая) несвязанный грант)
Наименование курса
Количество участников с указанием занимаемой должности
Период обучения
Место обучения (организация, город, страна)
Язык проведения курса
количество (человек)
должность (единица)
начало (число, месяц, год)
конец (число, месяц, год)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого:
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Исполнитель
фамилия, имя, отчество ___________________________________
должность ______________________________________________
телефон ________________________________________________
Приложение 90
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Прогноз поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, остающихся в их распоряжении

85-1-қосымша
Нысан
Бюджеттік кредиттерді бөлу
Ескерту. 85-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жылы ___________________
Кодтары
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Атауы ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Регион атауы
____ жылға есеп
___ жылға түзетілген жоспар
Жоспарлы кезеңге жоспар
_____жыл
_____жыл
____жыл
1
2
3
4
5
6
Барлығы
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме
басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
_____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
86-қосымша
Нысан
Іс-шаралар бөліндісінде бюджеттік бағдарлама (кiшi бағдарламалар) бойынша шығындар тізбесі
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша жоспарланып отырған іс-шаралардың атауы
Шығыстардың экономикалық сыныптама ерекшелігінің коды және атауы
Ерекшелік бойынша жоспарланатын операция түрінің атауы
Жоспарланатын жоспарлы кезең
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 2-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 3-шi жылы
1
2
3
4
5
6
Іс-шара бойынша жиыны
Іс-шара бойынша жиыны:
Барлығы:
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
87-қосымша
Нысан
_______ жылы алынған және пайдаланылған байланысты гранттардың тізбесі
Республикалық бюджет/жергiлiктi бюджет            __________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                              __________________
Мемлекеттік мекеме                                    __________________
Бюджеттік бағдарлама
№ құрауыш
Жобаның (құрауыштың) атауы
Грант беруші
Бенефи-
циар
Грант беру, қабылданған заңнама және нормативтік актілер туралы келісімді жасасу күні
Гранттың іске асырылу кезеңі
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
кестенің жалғасы
Грант сомасы, АҚШ доллары
Республикалық бюджеттен грантты бірлесіп қаржыландыру сомасы, АҚШ долларында
Гранттың мақсаты
Грантты іске асыру нәтижелері
Барлығы
оның ішінде игерілгені ______ ж. 01. қаңтарға
Барлығы
оның ішінде игерілгені ______ ж. 01. қаңтарға
9
10
11
12
13
14
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Орындаушы
тегі, аты, әкесінің аты _________________________
лауазымы______________________
тел.___________________________________
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
88-қосымша
Нысан
Шетелде оқытуды қоспағанда, тауарларды жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтердi көрсетуге берілген байланыссыз гранттар туралы ___ жылғы мәлiметтер
Республикалық бюджет/жергiлiктi бюджет            __________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                              __________________
Мемлекеттік мекеме                                    __________________
Донор
Бенефициар (байланыссыз грантты алған (алатын) мемлекеттiк ұйым)
Негіздеме (оның шеңберінде жоба жүзеге асырылған (жүзеге асырылатын) келісімдер, меморандумдар, шарттар)
Гранттың сомасы (АҚШ долларында)
Барлығы
оның ішінде ___ ж. 1 қаңтарға игерілгені
оның ішінде _____ ағымдағы қаржы жылында игерілгені
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
кестенің жалғасы
Жобаның атауы
Жобаның мақсаты
Жобаның құрауыштары
Жобаның іске асырылған жері (облыс (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан (облыстық маңызы бар қала))
Іске асырылу кезеңі
Жобаның іске асырудың нәтижелері
басы (саны, айы, жылы)
соңы (саны, айы, жылы)
8
9
10
11
12
13
14
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Орындаушы:
тегі, аты, әкесінің аты_______________________________
лауазымы _________________________________
тел._______________________________________
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
89-қосымша
Нысан
Шетелде оқытуға берілген байланыссыз гранттар туралы _______жылғы мәліметтер
Республикалық бюджет/жергiлiктi бюджет            __________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                              __________________
Мемлекеттік мекеме                                    __________________
Донор
Бенефициар (байланыссыз грантты алған (алатын) мемлекеттiк ұйым)
Курстың атауы
Атқаратын лауазымын көрсете отырып, қатысушылар саны
Оқыту кезеңі
Оқитын жері (ұйым, қала, ел)
Курсты жүргізу тіл
саны (адам)
лауазымы (бірлік)
басы (саны,айы, жылы)
соңы (саны,айы, жылы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны:
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Орындаушы:
тегі, аты, әкесінің аты_______________________________
лауазымы _________________________________
тел._______________________________________
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
90-қосымша
Нысан
Мемлекеттік мекемелер олардың иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін ақша түсімдерінің және шығыстарының болжамы

Сноска. Приложение 90 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Коды
Год |______________|
Вид данных (прогноз) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Вид платных услуг
Поступления
Расходы
Обоснования
Остаток фактических расходов
Сумма за истекший год (тысяч тенге)
Сумма за предстоящий финансовый год (тысяч тенге)
Направления использования
Специфика
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель государственного учреждения
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 91
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 01-169
Форма
Расчет расходов по спецификам "Штрафы, неустойка и другие платежи" и "Прочие текущие затраты"
Сноска. Приложение 91 – в редакции приказа Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Год
Коды       |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                   |______________|
Функциональная группа                         |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Наименование
Единица измерения
Количество
Средняя стоимость за единицу (тысяч тенге)
Общая стоимость (тысяч тенге)
Обоснование
1
2
3
4
5
6
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
___________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
___________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 92
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Паспорт на проведение форума, семинара, конференции
1.
Наименование администратора бюджетных программ/ государственного предприятия
2.
Наименование форума/семинара/конференции
3.
Год планового периода, в котором планируется проведение форума/семинара/ конференции
4.
Сумма расходов на проведение форума/семинара/ конференции, в тысячах тенге
Бюджетная программа (наименование и код)
Бюджетная подпрограмма (наименование и код)
5.
Цель плана развития государственного органа, в достижение которой планируется проведение форума/семинара/конференции
6.
Цель форума/семинара/конференции
7.
Показатели результатов, которые будут достигнуты при проведении форума/семинара/конференции
8.
Практическая значимость
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Примечание:
Паспорт составляется отдельно по каждому форуму, семинару, конференции.
Семинар – форма учебно-практических занятий, при которой учащиеся (студенты, стажеры) обсуждают сообщения, доклады и рефераты, выполненные ими по результатам учебных или научных исследований под руководством преподавателя;
Форум – мероприятие, проводимое для обозначения или решения каких-либо в достаточной степени глобальных проблем. Это понятие встречается в политических, экономических, социальных, религиозных, экологических и многих других сферах жизнедеятельности современного общества;
Конференция – собрание, совещание представителей каких-либо государств, партийных, общественных, научных и других организаций для обсуждения и решения каких-либо вопросов. Международная конференция сторонников мира. Партийная конференция.
Приложение 93
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Сводный расчет расходов государственного учреждения по бюджетным программам (подпрограммам)

Ескерту. 90-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кодтары
Жылы ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Ақылы қызметтердің түрі
Түсімдер
Шығыстар
Негіздемелер
Нақты шығыстарының қалдығы
Өткен жыл үшін сома (мың теңге)
Алдағы қаржы жылы үшін сома (мың теңге)
Пайдалану бағаттары
Ерекшелік
Сомасы (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
_____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
91-қосымша
Нысан
"Айыппұлдар, тұрақсыздық айыбы және басқа төлемдер" және "Өзге де ағымдағы шығыстар" ерекшелiктерi бойынша шығыстарды есептеу
Ескерту. 91-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кодтары
Жылы ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Атауы
Өлшем бірлікігі
Саны
Бірлік үшін орташа құны, (мың теңге)
Жалпы құны, (мың теңге)
Негіздеме
1
2
3
4
5
6
Жиыны
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы __________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
92-қосымша
Форум, семинар және конференциялар өткізу паспорты
1.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің/ мемлекеттік кәсіпорынның атауы
2.
Форумның/семинардың/конференцияның атауы
3.
Форум/семинар / конференция өткізу жоспарланған Жоспарлы кезең жылы
4.
Форум/семинар / конференция өткізуге арналған шығыстар сомасы, мың теңгемен
Бюджеттік бағдарлама (атауы және коды)
Бюджеттік кіші бағдарлама (атауы және коды)
5.
Форум/семинар/конференция өткізу жоспарланған мемлекеттік органның даму жоспарының мақсаты
6.
Форумның/семинардың/конференцияның мақсаты
7.
Форум/семинар / конференция өткізу кезінде қол жеткізілетін нәтижелер көрсеткіштері
8.
Практикалық маңыздылығы
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
___________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы - экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Ескертпе:
Паспорт әрбір форумға, семинарға, конференцияға жеке жасалады.
Семинар — оқушылар (студенттер, стажерлар) оқытушының жетекшілігімен оқу немесе ғылыми зерттеулердің нәтежелері бойынша орындаған хабарламаларды, баяндамалар мен рефераттарды талқылайтын практикалық оқу сабақтарының бір түрі;
Форум — жаһандық проблемаларды жеткілікті дәрежеде белгілеу немесе шешу үшін өткізілетін іс-шара. Бұл ұғым саяси, экономикалық, әлеуметтік, діни, экологиялық және қазіргі қоғам өмірінің басқа да көптеген салаларында кездеседі;
Конференция — қандайда бір мәселелерді талқылау және шешу үшін қандайда бір мемлекеттер, партия, қоғамдық, ғылыми және тағы басқа ұйымдар өкілдерінің жиналысы. Әлем жақтастарының халықаралық конференциясы. Партия конференциясы. Мұғалімдер концеренциясы;
Жұмыстың практикалық маңыздылығы іс жүзінде міндеттерді шешу үшін нәтежелерді қолдану мүмкіндігі болып табылады.
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
93-қосымша
Нысан
Мемлекеттік мекемелердің бюджеттік бағдарламалары (кiшi бағдарламалары) бойынша шығыстардың жиынтық есебі)

Сноска. Правила дополнены Приложением 93 в соответсивии с приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Плановый период                                    |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Подпрограмма                                     |______________|
Наименование
Утвержденный бюджет на текущий финансовый год
Скорректированный план финансирования на текущий финансовый год по состоянию на _______*
Предложения на текущий финансовый год
Плюс
Минус
Всего изменений
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Специфика
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель государственного учреждения
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер/начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)).
* Графа "Скорректированный план финансирования на текущий финансовый год по состоянию на _______" заполняется из формы 4-20 и отражает план финансирования с учетом всех изменений на последний день месяца, предшествующего на день отправления бюджетного запроса (если бюджетный запрос отправляется в апреле, значит план финансирования на 31 марта).
Приложение 94
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Сводный расчет расходов администратора бюджетных программ
Сноска. Правила дополнены Приложением 94 в соответсивии с приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Плановый период                                    |______________|
Администратор программ                         |______________|
Наименование
Утвержденный бюджет на текущий финансовый год
из них:
Скорректированный план финансирования на текущий финансовый год по состоянию на _______*
Предложения на текущий финансовый год
Скорректированный план финансирования на текущий финансовый год с учетом предложений администраторов бюджетных программ
безусловные базовые расходы
Плюс
Минус
Описание влияния заявленного финансирования на достижение показателей результатов бюджетных программ
Всего изменений
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Специфика
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель государственного учреждения
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер/начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)).

Ескерту. 93-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жоспарлы кезең |______________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |______________|
Мемлекеттік мекеме |______________|
Бағдарлама |______________|
Кіші бағдарлама |______________|
Атауы
Ағымдағы қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
_______жағдайы бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған қаржыландырудың түзетілген жоспары*
Ағымдағы қаржы жылына арналған ұсыныстар
Қосу
Алу
Барлық өзгерістер
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
* "_______ жағдайы бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған қаржыландырудың түзетілген жоспары*" деген баған 4-20 нысанынан толтырылады және бюджеттік сұраным жіберілген күннің алдындағы айдың соңғы күніндегі барлық өзгерістер ескеріле отырып қаржыландыру жоспарын көрсетеді (егер бюджеттік сұраным сәуір айында жіберілсе, онда қаржыландыру жоспары 31 наурыздағы жағдай бойынша көрсетіледі).
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
94-қосымша
Нысан
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шығыстарының жиынтық есебі
Ескерту. 94-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жоспарлы кезең |______________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |______________|
Атауы
Ағымдағы қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
оның ішінде
_______жағдайы бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған қаржыландырудың түзетілген жоспары*
Ағымдағы қаржы жылына арналған ұсыныстар
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің ұсыныстарын ескере отырып, ағымдағы қаржы жылына арналған қаржыландырудың түзетілген жоспары
шартсыз базалық шығыстар
Қосу
Алу
Мәлімделген қаржыландырудың бюджеттік бағдарламалардың нәтижелік көрсеткіштеріне қол жеткізуге әсерінің сипаттамасы
Барлық өзгерістер
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))

* Графа "Скорректированный план финансирования на текущий финансовый год по состоянию на _______" заполняется из формы 4-20 и отражает план финансирования с учетом всех изменений на последний день месяца, предшествующего на день отправления бюджетного запроса (если бюджетный запрос отправляется в апреле, значит план финансирования на 31 марта).
Приложение 95
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Форма обоснования корректировки суммы бюджета в сторону уменьшения
Сноска. Правила дополнены Приложением 95 в соответсивии с приказом Министра финансов РК от 01.06.2026 №356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Коды
Плановый период |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Подпрограмма |______________|
Специфика |______________|
Обоснование снижения объема бюджетных средств*
Отчет по стостоянию на _____**
План на плановый период
Скорректированный бюджет
Кассовые расходы по платежам
Сумма
1
2
3
4
справочник
автозаполнение 4.20
автозаполнение с 4.20
ручной ввод отрицательного значения
Примечание:
*Перечень возможных причин будет сформирован уполномоченным органом по бюджетному планированию.
**Заполняется на последнее число месяца, предшествующего корректировке.

* "_______ жағдайы бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған қаржыландырудың түзетілген жоспары*" деген баған 4-20-нысанынан толтырылады және бюджеттік сұраным жіберілген күннің алдындағы айдың соңғы күніндегі барлық өзгерістер ескеріле отырып қаржыландыру жоспарын көрсетеді (егер бюджеттік сұраным сәуір айында жіберілсе, онда қаржыландыру жоспары 31 наурыздағы жағдай бойынша көрсетіледі).
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
95-қосымша
Нысан
Бюджет сомасын азайту жағына түзетуді негіздеу нысаны
Ескерту. 95-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 01.06.2026 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кодтары
Жоспарлы кезең |______________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Кіші бағдарлама |______________|
Ерекшелiк ___________________
Бюджет қаражаты көлемін азайтуды негіздеу*
_______жағдайы бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған қаржыландырудың түзетілген жоспары**
Жоспарлы кезеңге арналған жоспар
Түзетілген бюджет
Төлемдер бойынша кассалық шығыстар
Сома
1
2
3
4
анықтама
4.20 автоматты түрде толтыру
4.20 автоматты түрде толтыру
теріс мәнді қолмен енгізу
Ескертпе:
*Мүмкін себептердің тізбесі бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органмен қалыптастырылады;
**Түзетуге дейінгі айдың соңғы күніне толтырылады.