О внесении изменений в решение Кегенского районного маслихата от 9 января 2025 года №30-132 "О бюджетах сельских округов Кегенского района на 2025-2027 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 17 декабря 2025 года № 39-182
Кегенский районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Внести следующие изменения в решение Кегенского районного маслихата от 9 января 2025 года № 30-132 "О бюджетах сельских округов Кегенского района на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в государственном реестре нормативных правовых актов № 206633):
1. Утвердить бюджет Кегенского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 315372 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступлення 159875 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 8671 тенге;
поступлення трансфертов 146826 тысяч тенге, в том числе:
2) затраты 322402 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 7030 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 7030 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 7030 тысяч тенге;
2. Утвердить бюджет Жалагашского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы171690 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 34 525 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлення трансфертов 137765 тысяч тенге, в том числе:
2) затраты 172 800 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетних кредитов 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1110 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1110 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1110 тысяч тенге;

Кеген аудандық мәслихатының 2025 жылғы 9 қаңтардағы "Кеген ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 30-132шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 39-182 шешімі
Кеген аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кеген аудандық мәслихатының "Кеген ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 9 қаңтардағы № 30-132 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 206633 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Кеген ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 315 372 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер159 875 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 8 671 мың теңге;
трансферттер түсімі 146 826 мың теңге;
2) шығындар322 402 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтері мен операцияларбойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 7030 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 7030 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 7030 мың теңге;
2. 2025-2027 жылдарға арналған Жалағаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 171 690мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 34 525 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 137 765 мың теңге;
2) шығындар 172 800 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)(-) 1110 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1110 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1110 мың теңге;

3. Утвердить бюджет Жылысайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 73 808тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 14 261 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 59547тысяч тенге, в том числе:
2) затраты 73 808 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге;
4. Утвердить бюджет Карабулакского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11, 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 107397 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 14 388 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 90 тысяч тенге;
поступления трансфертов 92919 тысячи тенге, в том числе:
2) затраты 107639тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 242 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 242 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 242 тысяч тенге;
5. Утвердить бюджет Каркаринского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14, 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 143721тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 16073 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 814 тысяч тенге;
поступления трансфертов 125834 тысяч тенге, в том числе:
2) затраты 143961 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

3. 2025-2027 жылдарға арналған Жылысай ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 73 808 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 14 261мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 59 547 мың теңге;
2) шығындар73 808 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)(-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге;
4. 2025-2027 жылдарға арналған Қарабұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 107 397 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 14 388 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 90 мың теңге;
трансферттер түсімі 92 919 мың теңге;
2) шығындар107 639 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)-242 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 242 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 242 мың теңге;
5. 2025-2027 жылдарға арналған Қарқара ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14, 15-қосымшаларына сәйкес, оныңішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 143 721мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 16 073 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 814 мың теңге;
трансферттер түсімі 125 834 мың теңге;
2) шығындар143 961 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 240 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 240 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 240 тысяч тенге;
6. Утвердить бюджет Узынбулакского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17, 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 155 722тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 16 435 тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 19 тысяч тенге;
поступления трансфертов 139 268 тысячи тенге, в том числе:
2) затраты 156 131 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 409 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 409 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 409 тысяч тенге;
7. Утвердить бюджет Шырганакского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20, 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 96569тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 13 155тысяч тенге;
неналоговые поступления 504 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 2 063 тысяч тенге;
поступления трансфертов 78 406 тысяч тысяч тенге, в том числе:
2) затраты 98447 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 878 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1878 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 878 тысяч тенге;
8. Утвердить бюджет Тасашинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23, 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 105186 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 8 656 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 403 тысяч тенге;
поступления трансфертов 96127 тысяч тенге, в том числе:

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 240 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 240 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 240 мың теңге;
6. 2025-2027 жылдарға арналған Ұзынбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17, 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 155 722 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 16 435 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 19 мың теңге;
трансферттер түсімі 139 268 мың теңге;
2) шығындар156 131мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 409 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 409 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 409 мың теңге;
7. 2025-2027 жылдарға арналған Шырғанақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20, 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 96 569 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 13 155 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 504 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 2063 мың теңге;
трансферттер түсімі 80 847 мың теңге;
2) шығындар 98 447 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 878 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 878 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 878 мың теңге;
8. 2025-2027 жылдарға арналған Тасашы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23, 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер105 186мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 8 656 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 403 мың теңге;
трансферттер түсімі 96 127 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 253 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 253 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 253 тысяч тенге.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Кегенского района А. Нұғман
Приложение 1 к решению Кегенского районного маслихата от 9 января 2025 года № 30-132

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 253 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 253 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 253 мың теңге;
13. Осы шешім 2025 жылдың1 қаңтарынан баста қолданысқа енгізіледі.
Кеген аудандық мәслихатының төрағасы А. Нұғман
Кеген аудандық мәслихатының 2025 жылғы 9 қаңтардағы № 30-132 шешіміне 1 қосымша