О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 35-128 "О бюджете Талгарского района на 2025-2027 годы"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 24 октября 2025 года № 47-196
Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата "О бюджете Талгарского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 35-128 следующие изменения:
Пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 140 665 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 737 476 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 533 161 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 889 410 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 15 980 618 тысяч тенге;
2) затраты – 28 965 971 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 87 899 тысяч тенге:
бюджетные кредиты –141 552 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 53 653 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

"Талғар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 35-128 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 қазандағы № 47-196 шешімі
Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талғар аудандық мәслихатының "Талғар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 35-128 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27 140 665 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 737 476 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 533 161 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 889 410 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 980 618 мың теңге;
2) шығындар – 28 965 971 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 87 899 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 141 552 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 653 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – (-) 1 913 205 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 913 205 тысяч тенге:
поступление займов – 3 114 643 тысячи тенге;
погашение займов – 3 067 141 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 865 703 тысячи тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Талгарского районного маслихата М. Алибеков

5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-) 1 913 205 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1 913 205 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 114 643 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 067 141 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 865 703 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының төрағасы М. Алибеков

005
Государственная адресная социальная помощь
454 413
2
Социальная помощь
2 054 560
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 054 560
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
67 906
006
Оказание жилищной помощи
1 124
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
273 452
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16 231
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
155 547
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 540 300
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
209 807
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
159 807
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 855
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 707
021
Капитальные расходы государственного органа
3 240
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия программ
51 250
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
33 755
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
50 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
50 000
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 878 553
1
Жилищное хозяйство
6 681 235
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
248 547
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
248 547
467
Отдел строительства (города областного значения)
5 483 860
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
454 413
2
Әлеуметтiк көмек
2 054 560
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 054 560
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
67 906
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 124
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
273 452
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
16 231
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
155 547
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 540 300
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
209 807
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
159 807
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 855
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 707
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 240
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
51 250
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
33 755
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
50 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
50 000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 878 553
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 681 235
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
248 547
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
248 547
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 483 860
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау