О районном бюджете Райымбекского района на 2026-2028 годы
Решение Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 25 декабря 2025 года № 50-266
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахстан и с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 7 818 959 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 224 994 тысячи тенге;
неналоговые поступления 8 360 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 355 тысяч тенге
поступления трансфертов 6 585 250 тысяч тенге;
2) затраты 7 818 959 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 61 472 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 194 625 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 133 153 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 61 472 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 61 472 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 194 625 тысяч тенге;
погашение займов 133 153 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 466 642 тысячи тенге, в том числе:
Жамбылскому сельскому округу 35 007 тысяч тенге;
Кайнарскому сельскому округу 41 679 тысяч тенге;
Какпакскому сельскому округу 30 161 тысячa тенге;
Карасазскому сельскому округу 34 668 тысяч тенге;
Нарынкольскому сельскому округу 123 138 тысяч тенге;
Сарыжазскому сельскому округу 40 055 тысяча тенге;
Сумбинскому сельскому округу 31 851 тысячa тенге;
Текесскому сельскому округу 33 220 тысяч тенге;
Узак батырскому сельскому округу 27 473 тысячи тенге;
Шалкодинскому сельскому округу 28 275 тысяч тенге;
Тегистикскому сельскому округу 41 115 тысяч тенге.

Райымбек ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 50-266 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Райымбек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 818 959 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 224 994 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 8 360 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 355 мың теңге;
трансферттер түсімдері 6 585 250 мың теңге;
2) шығындар 7 818 959 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 61 472 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 194 625 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 133 153 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 61 472 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 61 472 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері 194 625 мың теңге;
қарыздарды өтеу 133 153 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 466 642 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жамбыл ауылдық округіне 35 007 мың теңге;
Қайнар ауылдық округіне 41 679 мың теңге;
Қақпақ ауылдық округіне 30 161 мың теңге;
Қарасаз ауылдық округіне 34 668 мың теңге;
Нарынқол ауылдық округіне 123 138 мың теңге;
Сарыжаз ауылдық округіне 40 055 мың теңге;
Сүмбе ауылдық округіне 31 851 мың теңге;
Текес ауылдық округіне 33 220 мың теңге;
Ұзақ батыр ауылдық округіне 27 473 мың теңге;
Шәлкөде ауылдық округіне 28 275 мың теңге;
Тегістік ауылдық округіне 41 115 мың теңге.

3. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
государственные услуги общего характера;
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата Райымбекского района.
4. Утвердить резерв акимата Райымбекского района на 2026 год в сумме 29 719 тысяч тенге.

3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтерге;
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Райымбек ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. Райымбек ауданы әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 29 719 мың теңге сомасында бекітілсін.

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, бюджету, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму, инновационному развитию, промышленности, строительству, транспорту, связи, энергетике, жилищно-коммунальному хозяйству, сельскому хозяйству и регулированию земельных отношений, охране окружающей среды, эффективному использованию природных ресурсов".

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Райымбек аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм, инновациялық даму, өнеркәсіп, құрылыс, көлік, коммуникация, энергетика, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, ауылшаруашылығы және жер қатынастарын реттеу, қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды тиімді пайдалану жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

4000
9
Прочие государственные услуги общего характера
58 467
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
58 467
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
58 467
02
Оборона
60 246
1
Военные нужды
14 724
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 724
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14 724
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
45 522
122
Аппарат акима района (города областного значения)
45 522
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
45 522
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
4 000
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
489 534
1
Социальное обеспечение
79 305
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
79 305
005
Государственная адресная социальная помощь
79 305
2
Социальная помощь
274 137
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
274 137
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40 006
006
Оказание жилищной помощи
2 082
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
30 416
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся
2 594
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
108 597
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
90 442
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
136 092
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

4000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
58 467
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
58 467
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 467
02
Қорғаныс
60 246
1
Әскери мұқтаждар
14 724
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
14 724
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14 724
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
45 522
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
45 522
007
Аудандық ( қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
45 522
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
4 000
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 000
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
4 000
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
489 534
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
79 305
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
79 305
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
79 305
2
Әлеуметтік көмек
274 137
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
274 137
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40 006
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 082
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
30 416
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 594
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
108 597
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
90 442
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
136 092
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

1 408
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
23 628
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
23 628
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
65 193
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
26 000
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
26 000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
39 193
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
39 193
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
110 615
1
Сельское хозяйство
33 000
462
Сельское хозяйство района (города областного значения)
33 000
001
Услуги по реализации государственной политики в области сельского хозяйства на местном уровне
33 000
6
Земельные отношения
40 421
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
40 421
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25 421
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, поселков, сел, сельских округов
15 000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
37 194
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
37 194
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
37 194
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
47 000
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
47 000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
26 500
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства, архитектуры и градостроительства
26 500
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
20 500
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры и градостроительства
20 500
12
Транспорт и коммуникации
2 228 993
1
Автомобильный транспорт
2 228 993
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 228 993
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог

1 408
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
23 628
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
23 628
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
65 193
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
26 000
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
39 193
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 193
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
110 615
1
Ауыл шаруашылығы
33 000
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы
33 000
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 000
6
Жер қатынастары
40 421
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
40 421
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 421
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
15 000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
37 194
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
37 194
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
37 194
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
47 000
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
47 000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
26 500
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 500
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
20 500
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 500
12
Көлiк және коммуникация
2 228 993
1
Автомобиль көлiгi
2 228 993
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 228 993
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер