О районном бюджете Райымбекского района на 2026-2028 годы
Решение Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 25 декабря 2025 года № 50-266.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахстан и с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 9 635 053 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 369 928 тысяч тенге;
неналоговые поступления 33 862 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 22 587 тысяч тенге
поступления трансфертов 8 208 676 тысяч тенге;
2) затраты 11 033 061 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 61 472 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 194 625 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 133 153 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 459 480 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 459 480 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 1 591 046 тысяч тенге;
погашение займов 234 755 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 103 189 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 20.05.2026 № 58-306 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 466 642 тысячи тенге, в том числе:
Жамбылскому сельскому округу 35 007 тысяч тенге;
Кайнарскому сельскому округу 41 679 тысяч тенге;
Какпакскому сельскому округу 30 161 тысячa тенге;
Карасазскому сельскому округу 34 668 тысяч тенге;
Нарынкольскому сельскому округу 123 138 тысяч тенге;
Сарыжазскому сельскому округу 40 055 тысяча тенге;
Сумбинскому сельскому округу 31 851 тысячa тенге;
Текесскому сельскому округу 33 220 тысяч тенге;
Узак батырскому сельскому округу 27 473 тысячи тенге;
Шалкодинскому сельскому округу 28 275 тысяч тенге;
Тегистикскому сельскому округу 41 115 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
государственные услуги общего характера;
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата Райымбекского района.

Райымбек ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 50-266 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Райымбек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 635 053 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 369 928 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 33 862 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 22 587 мың теңге;
трансферттер түсімдері 8 208 676 мың теңге;
2) шығындар 11 033 061 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 61 472 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 194 625 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 133 153 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 459 480 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 459 480 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері 1 591 046 мың теңге;
қарыздарды өтеу 234 755 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 103 189 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 20.05.2026 № 58-306 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 466 642 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жамбыл ауылдық округіне 35 007 мың теңге;
Қайнар ауылдық округіне 41 679 мың теңге;
Қақпақ ауылдық округіне 30 161 мың теңге;
Қарасаз ауылдық округіне 34 668 мың теңге;
Нарынқол ауылдық округіне 123 138 мың теңге;
Сарыжаз ауылдық округіне 40 055 мың теңге;
Сүмбе ауылдық округіне 31 851 мың теңге;
Текес ауылдық округіне 33 220 мың теңге;
Ұзақ батыр ауылдық округіне 27 473 мың теңге;
Шәлкөде ауылдық округіне 28 275 мың теңге;
Тегістік ауылдық округіне 41 115 мың теңге.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтерге;
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Райымбек ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Утвердить резерв акимата Райымбекского района на 2026 год в сумме 29 719 тысяч тенге.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, бюджету, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму, инновационному развитию, промышленности, строительству, транспорту, связи, энергетике, жилищно-коммунальному хозяйству, сельскому хозяйству и регулированию земельных отношений, охране окружающей среды, эффективному использованию природных ресурсов".

4. Райымбек ауданы әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 29 719 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Райымбек аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм, инновациялық даму, өнеркәсіп, құрылыс, көлік, коммуникация, энергетика, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, ауылшаруашылығы және жер қатынастарын реттеу, қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды тиімді пайдалану жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата С. Мусирбаев
Приложение 1 к решению Райымбекского районного маслихата от 25 декабря 2025 года № 50-266
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 20.05.2026 № 58-306 (вводится в действие с 01.01.2026).
Районный бюджет на 2026 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

6. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Мусирбаев
Райымбек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 50-266 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1- қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 20.05.2026 № 58-306 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

40 006
006
Оказание жилищной помощи
2 082
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
26 316
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся
2 594
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
108 597
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
90 442
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
136 092
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
134 092
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63 328
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 747
028
Услуги лицам из группы риска, столкнувшимся с трудными ситуациями из-за угрозы силы или проявления силы
49 090
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике
19 927
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 000
094
Выдача жилищных сертификатов в качестве социальной помощи
2 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 505 169
1
Жилищное хозяйство
3 452 998
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3 407 531
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
3 407 531
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
45 467
001
По реализации государственной политики на местном уровне в сфере жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
33 501
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
11 966
2
Коммунальное хозяйство
512 557
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
512 557
016
Эксплуатация системы водоснабжения и водоотведения.
242 283
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
270 274
3
Благоустройство населенных пунктов
539 614
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)

40 006
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 082
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
26 316
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 594
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
108 597
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
90 442
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
136 092
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
134 092
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 328
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 747
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
49 090
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19 927
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 505 169
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 452 998
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 407 531
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
3 407 531
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
45 467
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша
33 501
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
11 966
2
Коммуналдық шаруашылық
512 557
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
512 557
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
242 283
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
270 274
3
Елді-мекендерді көркейту
539 614
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі