О внесении изменений в решение Райымбекского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 36-194 "О бюджете Райымбекского района на 2025-2027 годы"
Решение Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 17 декабря 2025 года № 49-262
Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Райымбекского районного маслихата "О бюджете Райымбекского района на 2025-2027 годы" от 30 декабря 2024 года № 36-194 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 206 379) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. доходы 5 630 570 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 687 442 тысячи тенге;
неналоговые поступления 40 228 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 3 022 тысячи тенге;
поступления трансфертов 3 899 878 тысяч тенге;
2) затраты 6 097 439 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 106 294 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 228 056 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 121 762 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)571 945 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 571 945 тысяч тенге, в том числе:

Райымбек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 36-194 "Райымбек ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 49-262 шешімі
Райымбек аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Райымбек аудандық мәслихатының "Райымбек ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 36-194 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 206 379 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. кірістер 5 630 570 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 687 442 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 40 228 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 3 022 мың теңге;
трансферттер түсімдері 3 899 878 мың теңге;
2) шығындар 6 097 439 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 106 294 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 228 056 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 121 762 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 571 945 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 571 945 мың теңге, оның ішінде:

поступление займов 643 206 тысяч тенге;
погашение займов 128 089 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 56 828 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, бюджету, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму, инновационному развитию, промышленности, строительству, транспорту, связи, энергетике, жилищно-коммунальному хозяйству, сельскому хозяйству и регулированию земельных отношений, охране окружающей среды, эффективному использованию природных ресурсов".

қарыздар түсімдері 643 206 мың теңге;
қарыздарды өтеу 128 089 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 56 828 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Райымбек аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм, инновациялық даму, өнеркәсіп, құрылыс, көлік, коммуникация, энергетика, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, ауылшаруашылығы және жер қатынастарын реттеу, қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды тиімді пайдалану жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата С. Мусирбаев
Приложение к решению Райымбекского районного маслихата от 17 декабря 2025 года № 49-262
Приложение 1 к решению Райымбекского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 36-194 "О бюджете Райымбекского района на 2025-2027 годы"
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Мусирбаев
Райымбек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы
№ 49-262 шешіміне қосымша
Райымбек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы "Райымбек ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" № 36-194 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

35 310
006
Оказание жилищной помощи
1 188
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17 490
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся
1 482
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
96 292
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
91 192
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
155 748
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
154 748
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
74 464
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 589
028
Услуги лицам из группы риска, столкнувшимся с трудными ситуациями из-за угрозы силы или проявления силы
69 795
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике
8 900
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 000
094
Выдача жилищных сертификатов в качестве социальной помощи
1 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 740 847
1
Жилищное хозяйство
1 141 286
467
Отдел строительства района (города областного значения)
842 601
003
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
608
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
30 382
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
811 611
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
298 685
001
По реализации государственной политики на местном уровне в сфере жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
33 621
003
Капитальные расходы государственного органа
77 511
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
187 553
2
Коммунальное хозяйство
86 421
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
86 421
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

35 310
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 188
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17 490
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 482
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
96 292
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
91 192
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
155 748
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
154 748
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 464
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 589
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
69 795
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8 900
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 740 847
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 141 286
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
842 601
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
608
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
30 382
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
811 611
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
298 685
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша
33 621
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
77 511
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
187 553
2
Коммуналдық шаруашылық
86 421
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
86 421
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту