О бюджете Карасайского района на 2026-2028 годы
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 25 декабря 2025 года № 48-3
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 79, 88, 91 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решение Алматинского областного маслихата от 15 декабря 2025 года "Об объемах трансфертов общего характера между областными и районными бюджетами, бюджетами городов областного значения на 2026-2028 годы" №44-252 Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 119 989 437 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 95 379 926 тысяч тенге;
неналоговые поступления 288 189 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 2 320 642 тысячи тенге;
поступления трансфертов 22 000 680 тысяч тенге;
2) затраты 119 913 957 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 97 226 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 242 200 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 144 974 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобритение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 21 746 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 21 746 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 242 200 тысяч тенге;
погашение займов 220 454 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Установить объем бюджетных изъятий из бюджетов города районного значения, сельских округов в районный бюджет на 2026-2028 годы в следующих объемах.
1) бюджетные изъятий на 2026 год в сумме 7 770 985 тысяч тенге, в том числе:
Города Каскелен 3 052 468 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа 257 350 тысяч тенге;
Елтайского сельского округа 638 467 тысяч тенге;
Сельский округ Жибек жолы 422 271 тысяча тенге;
Райымбекского сельского округа 946 808 тысяч тенге;
Первомайского сельского округа 17 839 тысяч тенге;
Жандосовского сельского округа 156 161 тысяча тенге;
Умтылского сельского округа 352 228 тысяч тенге;
Шамалганского сельского округа 399 574 тысячи тенге;

Қарасай ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 48-3 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 79, 88, 91-баптарына "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және "Облыстық және аудандық бюджеттер, облыстық маңызы бар қалалар бюджеттері арасындағы 2026-2028 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Алматы облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы №44-252 шешіміне сәйкес, Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 119 589 197 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 95 379 926 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 288 189 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 2 320 642 мың теңге;
трансферттер түсімі 21 600 440 мың теңге;
2) шығындар 120 394 059 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 97 226 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 242 200 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 144 974 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 902 088 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 902 088 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 242 200 мың теңге;
қарыздарды өтеу 222 416 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 882 304 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 17.03.2026 № 51-3 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
2. Аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік алып қоюлардың көлемі 2026-2028 жылдарға мынадай көлемде белгіленсін.
1) 2026 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 7 770 985 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қаскелең қаласынан 3 052 468 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округінен 257 350 мың теңге;
Елтай ауылдық округінен 638 467 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округінен 422 271 мың теңге;
Райымбек ауылдық округінен 946 808 мың теңге;
Бірінші Май ауылдық округінен 17 839 мың теңге;
Жандосов ауылдық округінен 156 161 мың теңге;
Ұмтыл ауылдық округінен 352 228 мың теңге;
Шамалған ауылдық округінен 399 574 мың теңге;

Иргелинского сельского округа 1 408 960 тысяч тенге;
Айтейского сельского округа 118 859 тысяч тенге.
2) бюджетные изъятий на 2027 год в сумме 8 314 954 тысячи тенге, в том числе:
Города Каскелен 3 266 141 тысяча тенге;
Жамбылского сельского округа 275 365 тысяч тенге;
Елтайского сельского округа 683 160 тысяч тенге;
Сельский округ Жибек жолы 451 830 тысяч тенге;
Райымбекского сельского округа 1 013 085 тысяч тенге;
Первомайского сельского округа 19 088 тысяч тенге;
Жандосовского сельского округа 167 092 тысячи тенге;
Умтылского сельского округа 376 884 тысячи тенге;
Шамалганского сельского округа 427 544 тысячи тенге;
Иргелинского сельского округа 1 507 587 тысяч тенге;
Айтейского сельского округа 127 179 тысяч тенге.
3) бюджетные изъятий на 2028 год в сумме 8 897 002 тысячи тенге, в том числе:
Города Каскелен 3 494 771 тысяча тенге;
Жамбылского сельского округа 294 641 тысяча тенге;
Елтайского сельского округа 730 981 тысяча тенге;
Сельский округ Жибек жолы 483 458 тысяч тенге;
Райымбекского сельского округа 1 084 001 тысяча тенге;
Первомайского сельского округа 20 424 тысячи тенге;
Жандосовского сельского округа 178 788 тысяч тенге;
Умтылского сельского округа 403 266 тысяч тенге;
Шамалганского сельского округа 457 472 тысячи тенге;
Иргелинского сельского округа 1 613 118 тысяча тенге;
Айтейского сельского округа 136 082 тысячи тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 302 617 тысяч тенге.
4. Объем расходов, предусматриваемые в бюджетах города районного значения, сельских округов:
Учесть в расходах местных бюджетов объемы целевых трансфертов общего характера согласно приложению 4 к настоящему решению.

Іргелі ауылдық округінен 1 408 960 мың теңге;
Әйтей ауылдық округінен 118 859 мың теңге.
2) 2027 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 8 314 954 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қаскелең қаласынан – 3 266 141 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округінен – 275 365 мың теңге; Елтай ауылдық округінен – 683 160 мың теңге; Жібек жолы ауылдық округінен – 451 830 мың теңге; Райымбек ауылдық округінен – 1 013 085 мың теңге; Бірінші Май ауылдық округінен – 19 088 мың теңге; Жандосов ауылдық округінен – 167 092 мың теңге; Ұмтыл ауылдық округінен – 376 884 мың теңге; Шамалған ауылдық округінен – 427 544 мың теңге; Іргелі ауылдық округінен – 1 507 587 мың теңге; Әйтей ауылдық округінен – 127 179 мың теңге.
3) 2028 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 8 897 002 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қаскелең қаласынан – 3 494 771 мың теңге; Жамбыл ауылдық округінен – 294 641 мың теңге; Елтай ауылдық округінен – 730 981 мың теңге; Жібек жолы ауылдық округінен – 483 458 мың теңге; Райымбек ауылдық округінен – 1 084 001 мың теңге; Бірінші Май ауылдық округінен – 20 424 мың теңге; Жандосов ауылдық округінен – 178 788 мың теңге; Ұмтыл ауылдық округінен – 403 266 мың теңге; Шамалған ауылдық округінен – 457 472 мың теңге; Іргелі ауылдық округінен – 1 613 118 мың теңге; Әйтей ауылдық округінен – 136 082 мың теңге.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 302 617 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттерінде көзделетін шығыстар көлемі:
Жергілікті бюджеттердің шығыстарында осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі ескерілсін.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
материально-техническая база аппарата акима города, сельского округа;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Карасайского района.

5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
қала, ауылдық округ әкмі аппаратының материалдық техникалық базасы;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету;
жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қарасай ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

315 373
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
23 355
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
232 805
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
2 064 127
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
181 331
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
181 331
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62 057
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 500
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
46 458
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
62 316
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 336 628
1
Жилищное хозяйство
3 862 069
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3 072 051
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
303 559
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 768 492
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
790 018
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
41 986
003
Капитальные расходы государственного органа
106 330
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
170 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
471 702
2
Коммунальное хозяйство
4 359 766
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
4 359 766
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
296 230
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
4 063 536
3
Благоустройство населенных пунктов
1 114 793
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 114 793
025
Освещение улиц в населенных пунктах
189 000
030
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
925 793
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
925 057
1
Деятельность в области культуры

315 373
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
23 355
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
232 805
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
2 064 127
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
181 331
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
181 331
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
62 057
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 500
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
46 458
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
62 316
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
8 968 054
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 632 279
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 072 051
004
Инженерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
303 559
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 768 492
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
560 228
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
54 783
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
106 330
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
399 115
2
Коммуналдық шаруашылық
4 128 482
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4 128 482
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
376 577
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
3 751 905
3
Елді-мекендерді көркейту
1 207 293
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 207 293
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
189 000
030
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
1 018 293
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
933 156
1
Мәдениет саласындағы қызмет

509 177
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
509 177
003
Поддержка культурно-досуговой работы
509 177
2
Спорт
157 364
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
157 364
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
143 675
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 771
010
Подготовка членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта и их участие в областных спортивных соревнованиях
10 918
3
Информационное пространство
189 717
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
36 319
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
36 319
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
153 398
006
Функционирование районных (городских) библиотек
152 044
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 354
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
68 799
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
40 777
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
40 777
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
28 022
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
28 022
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
60 570
1
Топливо и энергетика
60 570
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
60 570
009
Развитие теплоэнергетической системы
60 570
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
2 490 273
1
Сельское хозяйство
33 024
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
33 024
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
33 024
6
Земельные отношения
2 378 775
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
2 378 775
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
44 367
004
Организация работ по зонированию земель
27 296
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
2 307 112
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений

509 177
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
509 177
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
509 177
2
Спорт
157 364
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
157 364
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
143 675
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 771
010
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
10 918
3
Ақпараттық кеңiстiк
193 316
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
36 319
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
36 319
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
156 997
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуі
155 643
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
1 354
9
Мәдениет спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
73 299
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
45 277
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 277
006
Мемлекеттiк органның күрделі шығыстары
3 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
28 022
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 022
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
60 570
1
Отын және энергетика
60 570
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
60 570
009
Жылу энергетикалық жүйені дамыту
60 570
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
2 491 914
1
Ауыл шаруашылығы
36 624
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
36 624
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 024
006
Мемлекеттiк органның күрделі шығыстары
3 600
6
Жер қатынастары
2 376 816
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
2 376 816
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 703
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерация-ларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
2 307 113
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы,қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер

71 074
02
Оборона
27 516
1
Военные нужды
20 907
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20 907
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20 907
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6 609
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 609
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6 609
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
81 212
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
81 212
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
81 212
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
81 212
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 510 953
1
Социальное обеспечение
559 124
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
559 124
005
Государственная адресная социальная помощь
559 124
2
Социальная помощь
2 769 098
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 769 098
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
118 937
006
Оказание жилищной помощи
521
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
315 373
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
23 355
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
232 805
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
2 078 107
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
182 731
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
182 731
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62 567
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

71 074
02
Қорғаныс
27 516
1
Әскери мұқтаждар
20 907
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
20 907
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20 907
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
6 609
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
6 609
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6 609
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
81 212
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
81 212
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
81 212
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
81 212
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 510 953
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
559 124
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
559 124
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
559 124
2
Әлеуметтiк көмек
2 769 098
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
2 769 098
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
118 937
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
521
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
315 373
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
23 355
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
232 805
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
2 078 107
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
182 731
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
182 731
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
62 567
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу