О внесении изменений в решение Илийского районного маслихата от от 27 декабря 2024 года № 38-128 "О бюджетах поселка Боралдай и сельских округов Илийского района на 2025-2027 годы"
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 14 августа 2025 года № 48-158
В соответствии со статьей 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Илийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Илийского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 38-128 "О бюджетах поселка Боралдай и сельских округов Илийского района на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205432) следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет поселка Боралдай 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 1 830 547 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 809 447 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 21 100 тысяч тенге;
2) затраты 1 832 518 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 971 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 971 тысяча тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств бюджета 1 971 тысяча тенге.
2. Утвердить бюджет Ащыбулакского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 1 418 730 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 370 626 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 48 104 тысячи тенге;
2) затраты 1 423 033 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 303 тысячи тенге;
6)финансирование дефицита(использование профицита) бюджета 4 303 тысячи тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;

"Іле ауданы Боралдай кенті мен ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" Іле аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы №38-128 шешіміне өзгерістер енгізу туралы.
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2025 жылғы 14 тамыздағы № 48-158 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 96 бабына сәйкес, Іле аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Іле аудандық мәслихатының "Іле ауданының Боралдай кенті және ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 38-128 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205432 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Боралдай кентінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 830 547 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 809 447 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 21 100 мың теңге;
2) шығындар 1 832 518 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 971 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 971 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 971 мың теңге.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Ащыбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 418 730 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 1 370 626 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 48 104 мың теңге;
2) шығындар 1 423 033 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 303 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 303 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств 4 303 тысячи тенге.
3. Утвердить бюджет Байсеркенского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 2 128 255 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 102 755 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 25 500 тенге;
2) затраты 2 140 475 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 12 220 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 12 220 тысяч тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 12 220 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет сельского округа Аскара Токпанова на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 622 662 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 603 345 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 19 317 тысяч тенге;
2) затраты 628 119 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 457 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 457 тысяч тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств бюджета 5 457 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Караойского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 447 239 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 412 717 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 34 522 тысячи тенге;
2) затраты 460 535 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 303 мың теңге.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Байсерке ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 2 128 255 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 2 102 755 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 25 500 теңге;
2) шығындар 2 140 475 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 12 220 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 12 220 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 12 220 мың теңге.
4. 2025-2027 жылдарға арналған Асқар Тоқпанов ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 622 662 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 603 345 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 19 317 мың теңге;
2) шығындар 628 119 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 457 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 457 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 5 457 мың теңге.
5. 2025-2027 жылдарға арналған Қараой ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 447 239 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 412 717 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 34 522 теңге;
2) шығындар 460 535 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 13 296 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 13 296 тысяч тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 13 296 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет Куртинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 94 124 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 63 409 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 30 715 тысяч тенге;
2) затраты 94 838 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 714 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 714 тысяч тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 714 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Аксайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 526 864 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 492 173 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 34 691 тысяча тенге.
2) затраты 527 694 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 830 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 830 тысяч тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 830 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет Байкентского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 232 087 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 226 087 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 6 000 тысяч тенге;
2) затраты 233 942 тысячи тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 13 296 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 13 296 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 13 296 мың теңге.
6. 2025-2027 жылдарға арналған Күрті ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17 және 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 94 124 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 63 409 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 30 715 мың теңге;
2) шығындар 94 838 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 714 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 714 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 714 мың теңге.
7. 2025-2027 жылдарға арналған Ақсай ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20 және 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 526 864 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 492 173 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 34 691 мың теңге;
2) шығындар 527 694 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 830 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 830 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 830 мың теңге.
8. 2025-2027 жылдарға арналған Байкент ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23 және 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 232 087 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 226 087 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 6 000 мың теңге;
2) шығындар 233 942 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 458 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 458 тысяч тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 5 458 тысяч тенге.
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25 к указанному решению соответственно изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Илийского районного маслихата М. Карибаев

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 458 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 458 мың теңге
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 5 458 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25 қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешiм 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Іле аудандық мәслихатының төрағасы М. Карибаев

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
0
054
Возврат, использованных не по целевому назначению кредитов, выданных из районного (города областного значения) бюджета
0

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
054
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен бөлінген нысыналы мақсатқа сай пайдаланылмаған кредиттерді қайтару
0