О бюджетах города Есик и сельских округов Енбекшиказахского района на 2025-2027 годы
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 6 января 2025 года № 36-163.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 28 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аватского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 171 161 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 171 129 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 32 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 0 тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 0 тенге;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства 32 тысячи тенге;
2) затраты 196 787 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 25 626 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 25 626 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решениями Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 17.12.2025 № 51-234 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Асинского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 77 122 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 56 845 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 20 277 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 14 701 тысяча тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 5 544 тысячи тенге;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства 32 тысячи тенге;
2) затраты 84 824 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 7 702 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 7 702 тысячи тенге.

Еңбекшіқазақ ауданының Есік қаласы мен ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 6 қаңтардағы № 36-163 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 28-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Ават ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 171 161 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 171 129 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 32 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 0 теңге;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер 32 мың теңге;
2) шығындар 196 787 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 25 626 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 25 626 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 17.12.2025 № 51-234 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025-2027 жылдарға арналған Асы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 77 122 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 56 845 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 20 277 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 14 701 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 5 544 мың теңге;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер 32 мың теңге;
2) шығындар 84 824 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 7 702 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 7 702 мың теңге.

27. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Енбекшиказахского районного маслихата по вопросам экономики, бюджета и финансов.
28. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Енбекшиказахского районного маслихата Б. Ахметов
Приложение 1 к решению Енбекшиказахского районного маслихата от "6" января 2025 года № VIII-36-163
Сноска. Приложение 1 в редакции решениями Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 17.12.2025 № 51-234 (вводится в действие с 01.01.2025).
Бюджет Аватского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

27. Осы шешімнің орындалуын бақылау Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының экономика, бюджет және қаржы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
28. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының төрағасы Б. Ахметов
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы "6" қаңтардағы №VIII-36-163 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 17.12.2025 № 51-234 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2025 жылға арналған Ават ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
0
056
Погашение долга аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа перед вышестоящим бюджетом
0
Приложение 4 к решению Енбекшиказахского районного маслихата от "6" января 2025 года № VIII-36-163
Сноска. Приложение 4 в редакции решениями Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 17.12.2025 № 51-234 (вводится в действие с 01.01.2025).
Бюджет Асинского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
056
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы "6" қаңтардағы №VIII-36-163 шешіміне 4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 17.12.2025 № 51-234 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2025 жылға арналған Асы ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер