О бюджетах города Есик и сельских округов Енбекшиказахского района на 2025-2027 годы
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 6 января 2025 года № 36-163.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 28 настоящего решения.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 27.02.2026 № 57-255 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет Аватского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 171 161 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 171 129 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 32 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 0 тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 0 тенге;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства 32 тысячи тенге;
2) затраты 196 787 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 25 626 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 25 626 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решениями Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 17.12.2025 № 51-234 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Асинского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 77 122 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 56 845 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 20 277 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 14 701 тысяча тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 5 544 тысячи тенге;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства 32 тысячи тенге;
2) затраты 84 824 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;

Еңбекшіқазақ ауданының Есік қаласы мен ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 6 қаңтардағы № 36-163 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 28-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кірспе жаңа редакцияда - Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 27.02.2026 № 57-255 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025-2027 жылдарға арналған Ават ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 195 026 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 180 860 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 166 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 14 000 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 14 000 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 0 теңге;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған
трансферттер 0 теңге;
2) шығындар 196 484 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 458 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 458
мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 09.04.2026 № 60-274 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025-2027 жылдарға арналған Асы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 160 467 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 80 546 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 82 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 79 839 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 72 539 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 0 теңге;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған
трансферттер 7 300 мың теңге;
2) шығындар 161 268 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 7 702 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 7 702 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решениями Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 17.12.2025 № 51-234 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Акшийского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 161 804 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 148 833 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 12 971 тысяча тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 6 939 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 6 000 тысяч тенге;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства 32 тысячи тенге;
2) затраты 176 965 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 15 161 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 15 161 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решениями Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 17.12.2025 № 51-234 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет сельского округа Байдибек бия на 2025-2027 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 166 312 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 166 288 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 24 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 0 тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 0 тенге;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства 24 тысячи тенге;
2) затраты 186 821 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 20 509 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 20 509 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решениями Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 17.12.2025 № 51-234 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить бюджет Балтабайского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 801 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 801 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 09.04.2026 № 60-274 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2025-2027 жылдарға арналған Ақши ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 131 998 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 101 240 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 93 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 30 665 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 30 665 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 0 мың теңге;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған
трансферттер 0 теңге;
2) шығындар 164 543 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 32 545 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 32 545
мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 09.04.2026 № 60-274 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025-2027 жылдарға арналған Бәйдібек би ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 156 365 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 156 241 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 124 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 0 теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 0 теңге;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған
трансферттер 0 теңге;
2) шығындар 176 312 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 19 947 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 19 947
мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 09.04.2026 № 60-274 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2025-2027 жылдарға арналған Балтабай ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімінің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 50 146 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 50 146 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 26 в редакции решениями Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 17.12.2025 № 51-234 (вводится в действие с 01.01.2025).
27. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Енбекшиказахского районного маслихата по вопросам экономики, бюджета и финансов.

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 946 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 946
мың теңге.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 09.04.2026 № 60-274 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
27. Осы шешімнің орындалуын бақылау Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының экономика, бюджет және қаржы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
0
056
Погашение долга аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа перед вышестоящим бюджетом
0

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
056
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0