О бюджетах сельских округов Жамбылского района 2026-2028 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 30 декабря 2025 года № 44-196
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4 пункта 1 статьи 7 и с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Айдарлинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 45 664 тысяч тенге:
налоговые поступления 32 572 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 13 092 тысячи тенге;
2) затраты 46 053 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 389 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 389 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 389 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 03.04.2026 № 47-208 (вводится в действие с 01.01.2025); от 25.05.2026 № 50-216 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Аккайнарского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5,6 настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 61 563 тысяч тенге:
налоговые поступления 39 765 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 21 798 тысячи тенге;
2) затраты 71 134 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 9 751 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 9 751 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 9 751 тысяча тенге
Сноска. Пункт 2 в редакции решений Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 03.04.2026 № 47-208 (вводится в действие с 01.01.2025); от 25.05.2026 № 50-216 (вводится в действие с 01.01.2026).

Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 44-196 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 7-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына және 91 бабының 3 тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Айдарлы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 45 664 мың теңге:
салықтық түсiмдер 32 572 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 13 092 мың теңге;
2) шығындар 46 053 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 389 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 389 мыңт еңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 389 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 03.04.2026 № 47-208 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледі); 25.05.2026 № 50-216 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледі) шешімдерімен.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Аққайнар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5,6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 61 563 мың теңге:
салықтық түсiмдер 39 765 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 21 798 мың теңге;
2) шығындар 71 134 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 9 751 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 9 751 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 9 751 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 03.04.2026 № 47-208 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледі); 25.05.2026 № 50-216 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледі) шешімдерімен.

2. Приложения 1, 4, 7, 10,13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 4, 7, 10,13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67,70 к настоящему решению соответственно.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жамбылского районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".

2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10,13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1, 4, 7, 10,13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жамбыл аудандық мәслихатының "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Жамбылского районного маслихата М. Амиргалиев
Приложение 1
к решению Жамбылского районного маслихата от 30 декабря 2025 года
№ 44-196
Сноска. Приложение 1 в редакции решений Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 03.04.2026 № 47-208 (вводится в действие с 01.01.2025); от 25.05.2026 № 50-216 (вводится в действие с 01.01.2026).
Бюджет Айдарлинского сельского округа на 2026 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
I.Доходы

4. Осы шешiм 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Жамбыл аудандық мәслихат төрағасы М.Амиргалиев
Жамбыл аудандық мәслихатының
2025 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 44-196 шешіміне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 03.04.2026 № 47-208 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледі); 25.05.2026 № 50-216 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледі) шешімдерімен.
Айдарлы ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
I.Кірістер

5 001
048
Возврат неиспользованн ы х ( недоиспользованных) целевых трансфертов
1
51
"Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
"
5 000
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
5
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
V. Дефицит (профицит) бюджета
-389
VI. Финансирование дефицита (использование профицита)
389
8
Используемые остатки бюджетных средств
389
01
Остатки бюджетных средств
389
1
Свободные остатки бюджетных средств
389
01
Свободные остатки бюджетных средств
389
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
16
Погашение займов
0
Приложение 4 к решению Жамбылского районного маслихата от 30 декабря 2025 года
№ 44-196
Сноска. Приложение 4 в редакции решений Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 03.04.2026 № 47-208 (вводится в действие с 01.01.2025); от 25.05.2026 № 50-216 (вводится в действие с 01.01.2026).
Бюджет Аккайнарского сельского округа на 2026 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
І. Доходы

5 001
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1
51
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
5 000
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
IV. Қаржы активтерінің операциялары бойынша сальдо
0
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-389
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
389
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
389
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
389
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
389
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
389
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
16
Қарыздарды өтеу
0
Жамбыл аудандық мәслихатының
2025 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 44-196 шешіміне
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 03.04.2026 № 47-208 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледі); 25.05.2026 № 50-216 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледі) шешімдерімен.
Аққайнар ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
І. Кірістер