О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 08 января 2025 года № 28-140 "О бюджетах сельских округов Жамбылского районана 2025-2027 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 7 ноября 2025 года № 39-182
Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2025-2027 годы" от 08 января 2025 года № 28-140 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 206774) следующие изменения:
пункты пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет Айдарлинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 41 030 тысяч тенге:
налоговые поступления 21 955 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 19 075 тысячи тенге;
2) затраты 45 077 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 047 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 047 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 4 047 тысяча тенге.
2. Утвердить бюджет Аккайнарского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5,6 настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 57 208 тысяч тенге:
налоговые поступления 33 597 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 23 611 тысячи тенге;
2) затраты 57 999 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 791 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 791 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 791 тысяча тенге
3.Утвердить бюджет Аксенгирского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решениюсоответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 08 қаңтардағы №28-140 "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 7 қарашадағы № 39-182 шешімі
Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жамбыл аудандық мәслихатының "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 08 қаңтардағы № 28-140 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №206774 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Айдарлы ауылдық округінің бюджетітиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 41 030 мың теңге:
салықтық түсiмдер 21 955 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 19 075 мың теңге;
2) шығындар 45 077 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 047 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 4 047 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 047 мың теңге.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Аққайнар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5,6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 57 208 мың теңге:
салықтық түсiмдер 33 597 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 23 611 мың теңге;
2) шығындар 57 999 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 791 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 791 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 791 мың теңге.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Ақсеңгір ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6 335 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 6 335 тысяч тенге
9. Утвердить бюджет Каракастекского сельского округа на
2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26, 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 86 303 тысяч тенге:
налоговые поступления 40 139 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 46 154 тысяч тенге;
2) затраты 86 611 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 308 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 308 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 308 тысяч тенге.
10.Утвердить бюджет Карасусского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 28, 29, 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 237 620 тысяч тенге:
налоговые поступления 151 313 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 86 307 тысяч тенге;
2) затраты 239 457 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 837 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 837 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 837 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет Каргалинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 31, 32, 33к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 685 370 тысяч тенге:
налоговые поступления 685 305 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 65 тысяч тенге;
2) затраты 686 546 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 6 335 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 6 335 мың теңге.
9. 2025-2027 жылдарға арналған Қарақастек ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26, 27-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 86 303 мың теңге:
салықтық түсiмдер 40 139 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 46 164 мың теңге;
2) шығындар 86 611 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 308 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 308 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 308 мың теңге.
10. 2025-2027 жылдарға арналған Қарасу ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29, 30-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 237 620 мың теңге:
салықтық түсiмдер 151 313 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 86 307 теңге;
2) шығындар 239 457 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 837 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 1 837 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 837 мың теңге.
11. 2025-2027 жылдарға арналған Қарғалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32, 33-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 685 370 мың теңге:
салықтық түсiмдер 685 305 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 65 мың теңге;
2) шығындар 686 546 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 627 тысячатенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 627 тысяча тенге.
2. Приложения 1,4, 7, 10,13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 55, 58, 61, 64, 67, 70 к указанному решению изложить в новой редакции согласно 1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24-к настоящему решению соответственно.

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 627 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 627 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1 ,4, 7, 10,13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 55, 58, 61, 64, 67, 70-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жамбылского районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жамбылского районного маслихата М. Амиргалиев
Приложение 1к решению Жамбылского районного маслихата от "07" ноября 2025 года № 39-182 "О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 08 января 2025 года № 28-140 "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2025-2027 годы"

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жамбыл аудандық мәслихатының "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешiм 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Жамбыл аудандық мәслихат төрағасы М.Амиргалиев
Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 07 қарашадағы "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 08 қаңтардағы № 28-140 шешіміне өзгерістер енгізу туралы № 39-182 шешіміне 1-қосымша

6 047
048
Возврат неиспользованн ы х ( недоиспользованных) целевых трансфертов
1
51
"Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
"
6 046
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
5
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
V. Дефицит (профицит) бюджета
- 4 047
VI. Финансирование дефицита (использование профицита)
4 047
8
Используемые остатки бюджетных средств
4 047
01
Остатки бюджетных средств
4 047
1
Свободные остатки бюджетных средств
4 047
01
Свободные остатки бюджетных средств
4 047
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
16
Погашение займов
0
Приложение 2к решению Жамбылского районного маслихата от "07" ноября 2025 года № 39-182 "О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 08 января 2025 года № 28-140 "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2025-2027 годы"
Приложение 4 к решению Жамбылского районного маслихата от января 2025 года № 28-140
Бюджет Аккайнарского сельского округа на 2025 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
І. Доходы

6 047
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1
51
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
6 046
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
IV. Қаржы активтерінің операциялары бойынша сальдо
0
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
- 4 047
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
4 047
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
4 047
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
4 047
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
4 047
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
4 047
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
16
Қарыздарды өтеу
0
Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 07 қарашадағы "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 08 қаңтардағы № 28-140 шешіміне өзгерістер енгізу туралы № 39-182 шешіміне 2-қосымша
Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 08 қаңтардағы № 28-140 шешіміне 4-қосымша
Аққайнар ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
І. Кірістер