Об утверждении ставок платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников по Алматинской области на 2025 год
Решение Алматинского областного маслихата от 22 октября 2025 года № 42-235
В соответствии со статьей 569 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и подпунктом 1) пункта 1 статьи 26 Водного кодекса Республики Казахстан, Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:

Алматы облысының жерүсті су көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін 2025 жылға арналған төлемақы мөлшерлемелерін бекіту туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2025 жылғы 22 қазандағы № 42-235 шешімі
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 569-бабына және Қазақстан Республикасы Су кодексінің 26-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Алматы облыстық маслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:

1. Утвердить ставки платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников по Алматинской области на 2025 год согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата К. Байгоджаев
Приложение к решению Алматинского областного маслихата № 42-235 от 22 октября 2025 года
Ставки платы за пользование водными ресурсами из поверхностных источников Алматинской области на 2025 год
№ п/п
Вид специального водопользования
Единица измерения
Ставка платы на 2025 год, тенге
Бассейн рек и озер Балхаш и Алаколь
1.
Жилищно - эксплуатационные и коммунальные услуги
тенге/1000 кубических метров

1. Алматы облысының жерүсті көздеріндегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін 2025 жылға арналған төлемақы мөлшерлемелері осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Қ. Байғоджаев
Алматы облыстық мәслихатының 2025 жылғы 22 қазандағы № 42-235 шешіміне қосымша
Алматы облысының жер үсті көздеріндегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін 2025 жылға арналған төлемақы мөлшерлемелері
№ п/п
Арнаулы су пайдалану түрі
Өлшем бірлігі
2025 жылға төлемақы мөлшерлемелері, теңге
Балқаш және Алакөл көлдері мен өзендерінің бассейні
1.
Тұрғын-үй пайдалану және коммуналдық қызметтер
теңге/1000 текше метр