Об утверждении бюджета села Никельтау на 2026-2028 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2025 года № 434
В соответствии со статьей 7 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Никельтау на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 44 180 тысяч тенге;
налоговые поступления 7 600 тысяч тенге;
не налоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажы основного капитала 0 тенге;
специальные поступления 0 тенге;
поступления трансфертов 36 580 тысяч тенге;
2) затраты 44 987,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге;
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 807,7 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 807,7 тысяч тенге;
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 807,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 27.04.2026 № 476 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" установлено:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;

2026-2028 жылдарға арналған Никельтау ауылының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 434 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 7 бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Никельтау ауылының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер 44 180 мың теңге;
салықтық түсiмдер 7 600 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
арнаулы түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсiмдері 36 580 мың теңге;
2) шығындар 44 987,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге;
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 807,7 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 807,7 мың теңге;
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 807,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 27.04.2026 № 476 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7-бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;

2) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
3) размер прожиточного минимума – 50 851 тенге.
3. Учесть в бюджете села Никельтау на 2026 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 25 780 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете села Никельтау на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 10 800 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Хромтауского
районного маслихата
Болатов Э.Б.
Приложение 1 к решению
Хромтауского районного
маслихата от 24 декабря
2025 года № 434
Бюджет села Никельтау на 2026 год

2) айлық есептік көрсеткіш – 4 325 теңге;
3) ең төмен күнкөріс деңгейінің мөлшері – 50 851 теңге.
3. 2026 жылға арналған Никельтау ауылының бюджетіне аудандық бюджеттен берілген 25 780 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған Никельтау ауылының бюджетіне аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі 10 800 мың теңге ескерілсін.
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық
мәслихатының төрағасы
Э.Б. Болатов
Хромтау аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 434 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Никельтау ауылының бюджеті