О внесении изменений в решение Хромтауского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 260 "Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2025-2027 годы"
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 31 октября 2025 года № 382
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Хромтауского районного маслихата "Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 260 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 366 625,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 245 900,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 096 625 тысяч тенге;
2) затраты – 27 671 108,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 124 902 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 175 724 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 50 822 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 429 385,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
4 429 385,6 тысяч тенге, в том числе:

Хромтау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 260 "2025-2027 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 31 қазандағы № 382 шешімі
ШЕШТІ:
1. Хромтау аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 260 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 23 366 625 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 245 900,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 096 625 мың теңге;
2) шығындар – 27 671 108,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 124 902 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 175 724 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 50 822 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 429 385,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 429 385,6 мың теңге, оның ішінде:

466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
350 522
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
116 092
015
Капитальные расходы государственного органа
234 330
12
Транспорт и коммуникация
6 005 822
1
Автомобильный транспорт
5 941 022
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 941 022
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1 610 676
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
81 620
045
Капитальный и средний ремонт дорог районного значения и улиц населенных пунктов.
466 478
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
3 782 248
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникации
64 800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
64 800
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
64 800
13
Прочие
2 388 109
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
36 976
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
36 976
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
35 562
003
Поддержка предпринимательской деятельности
1 414
9
Прочие
2 351 133
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
227 696
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
227 696
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 874 224
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре сельских поселений в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
763 171
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
422 083
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
688 970
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
69 265
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
69 265
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
179 948
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
350 522
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
116 092
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
234 330
12
Көлiк және коммуникация
6 005 822
1
Автомобиль көлiгi
5 941 022
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 941 022
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 610 676
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
81 620
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
466 478
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
3 782 248
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
64 800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
64 800
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
64 800
13
Басқалар
2 388 109
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
36 976
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
36 976
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 562
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
1 414
9
Басқалар
2 351 133
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
227 696
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
227 696
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 874 224
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендердің әлеуметтік-инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды жүзеге асыру
763 171
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
422 083
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
688 970
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
69 265
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
69 265
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
179 948
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту"