О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2024 года № 200 "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2025-2027 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 12 декабря 2025 года № 290
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2025-2027 годы" от 23 декабря 2024 года № 200 следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 172 592,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 943 897 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 111 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 60 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 204 524,5 тысяч тенге;
2) затраты – 7 421 223,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 963 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 62 912 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 45 949 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 265 593,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 265 593,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 596 318 тысяч тенге;
погашение займов – 45 949 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 715 224,7 тысяч тенге.".
Пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) 16 746 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2) 1 637 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
3) 26 670 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) 1 091 740,3 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 10 изложить в новой редакции:

Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 200 "2025-2027 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 290 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 200 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 172 592,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 943 897 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 111 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 60 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 204 524,5 мың теңге;
2) шығындар – 7 421 223,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 963 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 62 912 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 45 949 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 265 593,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 265 593,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 596 318 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 45 949 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 715 224,7 мың теңге.".
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 16 746 мың теңге;
2) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 1 637 мың теңге;
3) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 26 670 мың теңге;
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1 091 740,3 мың теңге;
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"10. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 36 112 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) 8 356 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет;
3) 33151 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) 5 794 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
5) 335 026 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" (на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов);
6) 56 771 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" (на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций культуры);
7) 1 000 000 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"10. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 36 112 мың теңге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 8 356 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 33 151 мың теңге;
4) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 5 794 мың теңге;
5) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға (аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге) – 335 026 мың теңге;
6) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға (мәдениеттің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына) – 56 771 мың теңге;
7) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 1 000 000 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

70 788
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
325 488,8
1
Социальное обеспечение
42 908
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42 908
005
Государственная адресная социальная помощь
42 908
2
Социальная помощь
202 063,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
202 063,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 672,5
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
56 960,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
33 496
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
87 934,2
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
80 517,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
80 517,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37 241
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
297,3
021
Капитальные расходы государственного органа
1 820,5
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
20 562,8
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
4 891
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
14 138
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 567
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 069 041,8
1
Жилищное хозяйство
896 904,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
896 904,5
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
297 002,5
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
6 376

70 788
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
325 488,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
42 908
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42 908
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42 908
2
Әлеуметтiк көмек
202 063,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
202 063,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 672,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
56 960,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
33 496
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
87 934,2
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
80 517,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
80 517,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 241
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
297,3
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 820,5
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
20 562,8
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмі сүру сапасын жақсарту
4 891
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
14 138
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 567
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 069 041,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
896 904,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
896 904,5
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
297 002,5
008
Мемлекеттік тұрғын үйқорын сақтауды ұйымдастыру
6 376