О внесении изменений и дополнения в решение Мартукского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 182 "Об утверждении бюджетов сельских округов Мартукского района на 2025-2027 годы"
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 22 сентября 2025 года № 248
Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мартукского районного маслихата "Об утверждении бюджетов сельских округов Мартукского района на 2025-2027 годы" от 30 декабря 2024 года № 182 следующие изменения и дополнение:
подпункт 1) пункта 1 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 71 080 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 650 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 723 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 55 707 тысяч тенге";
подпункт 2) пункта 1 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 72 205,8 тысяч тенге";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в бюджете Аккудукского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 18 643 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 5 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 67 793 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 815 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 63 878 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 5 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 68 605,4 тысяч тенге;";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в бюджете Байнассайского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 29 647 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 9 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 61 559 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 584 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 55 975 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 9 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 62 955,2 тысяч тенге;";
подпункт 1) пункта 13 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 77 363 тысяч тенге:
налоговые поступления – 15 079 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 62 184 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 13 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 91 192 тысяч тенге;";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 17 368 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 17 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 126 217 тысяч тенге:
налоговые поступления – 10 159 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 196 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 115 862 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 17 изложить в новой редакции:

Мәртөк аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 182 "2025-2027 жылдарға арналған Мәртөк ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 қыркүйектегі № 248 шешімі
Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәртөк аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Мәртөк ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 182 шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 71 080 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8 650 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 723 мың теңге;
трансферттер түсімі – 55 707 мың теңге;";
1 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 72 205,8 мың теңге;";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 18 643 мың теңге сомасында ескерілсін.";
5 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 67 793 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 815 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 63 878 мың теңге;";
5 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 68 605,4 мың теңге;";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025 жылға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 29 647 мың теңге сомасында ескерілсін.";
9 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 61 559 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 584 мың теңге;
трансферттер түсімі – 55 975 мың теңге;";
9 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 62 955,2 мың теңге;";
13 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 77 363 мың теңге:
салықтық түсімдер – 15 079 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 62 184 мың теңге;";
13 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 91 192 мың теңге;";
16 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. 2025 жылға арналған Жайсаң ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 17 368 мың теңге сомасында ескерілсін.";
17 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 126 217 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10 159 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 196 мың теңге;
трансферттер түсімі – 115 862 мың теңге;";
17 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:

"2) затраты – 128 922,4 тысяч тенге;";
пункт 20 изложить в новой редакции:
"20. Учесть в бюджете Каратогайского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 71 827 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 21 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 55 995 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 969 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 897 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40 129 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 21 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 62 252,7 тысяч тенге;";
подпункт 1) пункта 25 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 61 395 тысяч тенге:
налоговые поступления – 14 044 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 351 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 25 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 62 483,4 тысяч тенге;";
пункт 28 изложить в новой редакции:
"28. Учесть в бюджете Курмансайского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 20 551 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 29 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 75 189 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 448 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 918 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 65 823 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 29 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 77 015,1 тысяч тенге;";
пункт 32 изложить в новой редакции:
"32. Учесть в бюджете Кызылжарского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 27 690 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 33 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 1 059 729 тысяч тенге:
налоговые поступления – 186 261 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 852 468 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 33 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 1 068 648,8 тысяч тенге;";
пункт 36 изложить в новой редакции:
"36. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из областного бюджета, в сумме – 536 390 тысяч тенге";
пункт 37 изложить в новой редакции:
"37. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 270 776 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 38 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 89 512 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 386 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 70 626 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 38 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 93 264,4 тысяч тенге;";

"2) шығындар – 128 922,4 мың теңге;";
20 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"20. 2025 жылға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 71 827 мың теңге сомасында ескерілсін.";
21 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 55 995 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8 969 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 897 мың теңге;
трансферттер түсімі – 40 129 мың теңге;";
21 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 62 252,7 мың теңге;";
25 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 61 395 мың теңге:
салықтық түсімдер – 14 044 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47 351 мың теңге;";
25 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 62 483,4 мың теңге;";
28 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"28. 2025 жылға арналған Құрмансай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 20 551 мың теңге сомасында ескерілсін.";
29 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 75 189 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 448 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 918 мың теңге;
трансферттер түсімі – 65 823 мың теңге;";
29 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 77 015,1 мың теңге;";
32 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"32. 2025 жылға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 27 690 мың теңге сомасында ескерілсін.";
33 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 1 059 729 мың теңге:
салықтық түсімдер – 186 261 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 852 468 мың теңге;";
33 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 1 068 648,8 мың теңге;";
36 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"36. 2025 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 536 390 мың теңге сомасында ескерілсін.";
37 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"37. 2025 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 270 776 мың теңге сомасында ескерілсін.";
38 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 89 512 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8 386 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 70 626 мың теңге;";
38 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 93 264,4 мың теңге;";

дополнить пунктом 40-1 следующего содержания:
"40-1. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из областного бюджета в сумме – 15 000 тысяч тенге.";
пункт 41 изложить в новой редакции:
"41. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 16 586 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 42 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 288 868 тысяч тенге:
налоговые поступления – 34 860 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 253 008 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 42 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 291 588,1тысяч тенге;";
пункт 45 изложить в новой редакции:
"45. Учесть в бюджете Сарыжарского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 186 562 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 46 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 121 193 тысяч тенге:
налоговые поступления – 16 475 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 612 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 103 106 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 46 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 122 753,7 тысяч тенге;";
пункт 49 изложить в новой редакции:
"49. Учесть в бюджете сельского округа Танирберген на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 72 794 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 50 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 61 631 тысяч тенге:
налоговые поступления – 10 491 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 119 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 51 021 тысяч тенге;";
подпункт 2) пункта 50 изложить в новой редакции:
"2) затраты – 61 804,1 тысяч тенге;";
пункт 53 изложить в новой редакции:
"53. Учесть в бюджете Хазретовского сельского округа на 2025 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 18 599 тысяч тенге.";

келесі мазмұндағы 40-1 тармағымен толықтырылсын:
"40-1. 2025 жылға арналған Родников ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 15 000 мың теңге сомасында ескерілсін.";
41 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"41. 2025 жылға арналған Родников ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 16 586 мың теңге сомасында ескерілсін.";
42 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 288 868 мың теңге:
салықтық түсімдер – 34 860 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 253 008 мың теңге;";
42 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 291 588,1 мың теңге;";
45 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"45. 2025 жылға арналған Сарыжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 186 562 мың теңге сомасында ескерілсін.".
46 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 121 193 мың теңге:
салықтық түсімдер – 16 475 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 612 мың теңге;
трансферттер түсімі – 103 106 мың теңге;";
46 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 122 753,7 мың теңге;";
49 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"49. 2025 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 72 794 мың теңге сомасында ескерілсін.";
50 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 61 631 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10 491 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 119 мың теңге;
трансферттер түсімі – 51 021 мың теңге;";
50 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 61 804,1 мың теңге;";
53 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"53. 2025 жылға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 18 599 мың теңге сомасында ескерілсін.";