Об утверждении бюджета Отекского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 26 декабря 2025 года № 431
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Отекского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 598 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 900 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
специальные поступления - 0 тенге ;
поступления трансфертов – 34 698 тысяч тенге;
2) затраты – 42603,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит ) бюджета -0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5,1 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 15.05.2026 № 478 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026 - 2028 годы" установлено:

2026-2028 жылдарға арналған Өтек ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 431 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Қобда аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026 - 2028 жылдарға арналған Өтек ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 42 598 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 900 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 34 698 мың теңге;
2) шығындар – 42 603,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтердi сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге, оның ішінде:
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5,1 мың.теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 478 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:

с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 4325 тенге;
4. Учесть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 34 698 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Кобдинского
районного маслихата
Ж. Ергалиев
Приложение 1 к решению
Кобдинского районного

2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 4325 теңге.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 34 698 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Ергалиев
Қобда аудандық мәслихатының