Об утверждении бюджета сельского округа им.И.Билтабанова на 2026-2028 годы
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 26 декабря 2025 года № 425
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа имени И.Билтабанова на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 56 575 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 23 991 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
специальные поступления - 0 тенге:
поступления трансфертов - 32 360 тысяч тенге;
2) затраты - 56 575 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге;
6) ненефтяной дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 15.05.2026 № 477 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что в доход сельского бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
другие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступления от продажи земельных участков;
плата за продажу права аренды земельных участков.

2026-2028 жылдарға арналған И.Білтабаноа атындағы ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 425 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Қобда аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған И. Білтабанов атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 56 575 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 23 991 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша - 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 тенге;
трансферттер түсімдері бойынша – 32 360 мың теңге;
2) шығындар – 56 575 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 0 теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті); – 0 теңге:
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану):
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 477 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
көзден салық салынбайтын табыс бойынша жеке табыс салығы;
заңды тұлғалар мен жеке кәсіркерлердің мүлік салығы:
жергілікті бюджетке аударылатын мемлекеттік баждар:
жергілікті бюджетке түсетін басқа да салық емес түсімдер:
жергілікті бюджеттен қаржылындыратын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер:
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер:
жерді жалдау құқығын сату үшін алымдар:

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026 - 2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 4325 тенге;

3. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 4325 теңге.

4. Учесть в сельском бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 32 360 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Кобдинского районного маслихата Ж. Ергалиев
Приложение 1 к решению
Кобдинского районного
маслихата от 26 декабря 2025
года № 425
Бюджет сельского округа им. И.Билтабанова на 2026 год.
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 15.05.2026 № 477 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
І. Доходы

4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 32 360 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Ергалиев
Қобда аудандық мәслихатының
2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 425 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған И.Білтабанов атындағы ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 477 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1
2
3
4
5
І. Кірістер