Об утверждении Кобдинского районного бюджета на 2026-2028 годы
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 19 декабря 2025 года № 415
В соответствии со статьей 79, с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 318 025,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 014 666 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 63 017 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 000 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 4 230 342,8 тысяч тенге;
2) затраты – 5 030 849,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 56 314 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 129 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 73 436 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 230 861,9 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 230861,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 129 750 тысяч тенге;
погашение займов – 531 212 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 170 600,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 15.05.2026 № 467 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты;
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
сбор за право занятия отдельными видами деятельности (сбор за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности);
регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
другие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступления от продажи земельных участков;
плата за продажу права аренды земельных участков.

2026-2028 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 415 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 79, 91 бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Қобда аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 318 025,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 014 666 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 63 017 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 10 000 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 4 230 342,8 мың теңге;
2) шығындар – 5 030 849,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 56 314 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 129 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 73 436 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 230 861,9 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 230 861,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 129 750 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 531 212 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 170 600,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 467 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алым (жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды бергені үшін алым);
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;
жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026 - 2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 4325 тенге;
4. Учесть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2 783 643 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых трансфертов на развития из областного бюджета:
1) на развитие объектов спорта;
2) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства;
3) на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 12.02.2026 № 448 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
2) на реализацию приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
3) на капитальный ремонт объектов культуры;
3) на организацию отлова и уничтожения бродячих собак и кошек.

3. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 4325 теңге.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 2 783 643 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттердің түскені ескерілсін:
1) спорт объектілерін дамытуға;
2) кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
3) Көлік инфрақұрылымын дамытуға.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 12.02.2026 № 448 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
2) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру;
3) мәдениет объектілерін күрделі жөндеу;
4) Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыруға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 12.02.2026 № 448 (вводится в действие с 01.01.2026).
7. Учесть в составе расходов районного бюджета субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2026-2028 годы.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 25 804 тысяч тенге.

Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 12.02.2026 № 448 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында аудандық бюджеттен 2026-2028 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
8. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 25 804 мың теңге сомасында бекітілсін.

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Кобдинского районного маслихата Ж. Ергалиев
Приложение 1 к решению
Кобдинского районного
маслихата от 19 декабря 2025
года № 415
Кобдинский районный бюджет на 2026 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 15.05.2026 № 467 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

9. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Ергалиев
Қобда аудандық мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 415 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Қобда аудандық бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 467 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
І. Кірістер

495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1000
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
396939
1
Социальное обеспечение
25872
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25872
005
Государственная адресная социальная помощь
25872
2
Социальная помощь
273433
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
273433
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28113
006
Оказание жилищной помощи
200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64509
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
56153
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
44431
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
80027
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
97634
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
97634
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37075
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
505
021
Капитальные расходы государственного органа
700
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
29494
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5783
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23577
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
383058
1
Жилищное хозяйство
260736
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1000
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
396939
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
25872
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25872
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25872
2
Әлеуметтiк көмек
273433
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
273433
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28113
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64509
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
56153
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
44431
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
80027
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
97634
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
97634
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37075
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
505
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
29494
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5783
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
23577
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
383058
1
Тұрғын үй шаруашылығы
260736
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

900
5
Планирование и статистическая деятельность
40197
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
40197
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
40197
9
Прочие государственные услуги общего характера
98851
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
98851
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48851
040
Развитие объектов государственных органов
50000
02
Оборона
184927
1
Военные нужды
12579
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12579
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12579
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
172348
122
Аппарат акима района (города областного значения)
172348
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
59459
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
112889
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
418143
1
Социальное обеспечение
23167
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
23167
005
Государственная адресная социальная помощь
23167
2
Социальная помощь
298304
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
298304
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32187
006
Оказание жилищной помощи
400
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
80154
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
56153
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
43781
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

900
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
40197
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
40197
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40197
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
98851
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
98851
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48851
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
50000
02
Қорғаныс
184927
1
Әскери мұқтаждар
12579
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12579
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12579
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
172348
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
172348
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
59459
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
112889
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
418143
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
23167
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
23167
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23167
2
Әлеуметтiк көмек
298304
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
298304
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32187
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
400
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
80154
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
56153
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
43781
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету