Об утверждении бюджета Степного сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2025 года № 418
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Степного сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 110 724,0 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 11 240,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 339,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 99 145,0 тысяч тенге;
2) затраты – 114 063,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 339,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 3 339,4 тысяч тенге,
в том числе:
используемые остатки бюджетных средств – 3 339,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 06.08.2026 № 491 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
поступления за использование природных и других ресурсов;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026 - 2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 4325 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50851 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2026 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 41110,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения акима Степного сельского округа.

2026-2028 жылдарға арналған Степной ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 418 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91 бабының 3 тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Степной ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 110 724,0 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 240,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 339,0мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 99 145,0 мың теңге;
2) шығындар – 114 063,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредит беру – 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 3 339,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 3 339,4 мың теңге,
оның ішінде:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –3 339,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 06.08.2026 № 491 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей түсімдер есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсімдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 4325 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 50851 теңге.
4. 2026 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 41110 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған трансферттердің бөлу Степной ауылдық округінің әкімі шешімі негізінде жүзеге асырылады.