Об утверждении бюджета Каракудыкского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2025 года № 367
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Каракудыкского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 100 506 тысяч тенге:
налоговые поступления – 12 172 тысяч тенге;
неналоговые поступление – 70 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 697 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 87 567 тысяч тенге;
2) затраты – 101 183,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами -0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 677,8 тенге:
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 677,8 тенге:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - - 677,8 тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 19.02.2026 № 393 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства с юридических лиц;
налог на транспортные средства с физических лиц;
единый земельный налог;
плата за пользование земельными участками;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;
поступление от продажи земельных участков;
плата за продажу права аренды земельных участков;
другие неналоговые поступления в местный бюджет.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026 - 2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:

2026-2028 жылдарға арналған Қарақұдық ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 367 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91 бабы 3 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Қарақұдық ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 100 506 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12 172 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 70 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 697 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі - 87 567 мың теңге;
2) шығындар – 101 183,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу- 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 677,8 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 677,8 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 677,8 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 19.02.2026 № 393 шешімімен (01.01. 2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округі бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем;
жергілікті бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені назарға және басшылыққа алынсын:
2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап:

1) минимальный размер заработной платы - 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель - 4 325 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 50 851 тенге.
4. Учесть в сельском бюджете на 2026 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме - 87 567 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Алгинского
районного маслихата
М. Тулеуов
Приложение 1 к решению
Алгинского районного
маслихата от 23 декабря
2025 года № 367
Бюджет Каракудыкского сельского округа на 2026 год

1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) айлық есептік көрсеткіш - 4 325 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 50 851 теңге.
4. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 87567 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Алға аудандық
мәслихатының төрағасы
М. Тулеуов
Алға аудандық мәслихатының
2025 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 367 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Қарақұдық ауылдық округінің бюджеті