О внесении изменений в решение районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 291 "Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2025 - 2027 годы"
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 28 ноября 2025 года № 427
РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 291 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 477 007,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 101 843 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 168 943 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 224 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 178 997,6 тысяч тенге;
2) затраты – 10 374 936 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 6 620 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 88 470 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 95 090 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 891 308,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 891 308,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 983 830 тысяч тенге;
погашение займов – 95 090,3 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 1 002 568,7 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Айтекебийского
районного маслихата:
Б. Д. Сейлханов
приложение к решению
Айтекебийского районного
маслихата от 28 ноября 2025
года № 427
приложение 1 к решению
Айтекебийского районного
маслихата от 26 декабря 2024
года № 291
Айтекебийский районный бюджет на 2025 год
Категория
Уточненный бюджет на 2025 год, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. ДОХОДЫ

Аудандық мәслихаттың 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 291 "2025 – 2027 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 427 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың "2025 − 2027 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 291 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 8 477 007,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 101 843 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 168 943 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 224 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 5 178 997,6 мың теңге;
2) шығындар – 10 374 936 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – - 6 620 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 88 470 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 95 090 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 891 308,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 891 308,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 983 830 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 95 090,3 мың теңге;
7) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 002 568,7 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық
мәслихатының төрағасы:
Б. Д. Сейлханов
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың 2025 жылғы
28 қарашадағы № 427 шешіміне
қосымша
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың 2024 жылғы
26 желтоқсандағы № 291
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Әйтеке би аудандық бюджеті
Санаты
2025 жылға нақтылынған бюджет, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

59619
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
34577
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
25257
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
156347
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
133182,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
133182,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
86438
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
390
021
Капитальные расходы государственного органа
2346,4
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
25460,3
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12353
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6195
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2442944,2
1
Жилищное хозяйство
964166,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
10000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
954166,7
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1198,7
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
458
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
952510
2
Коммунальное хозяйство
1423699,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
817054,6
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
186851,7
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
62284,9
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
567918
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

59619
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
34577
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
25257
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
156347
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
133182,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
133182,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметт
86438
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
390
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2346,4
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
25460,3
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12353
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6195
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2442944,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
964166,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
10000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
954166,7
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1198,7
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
458
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
952510
2
Коммуналдық шаруашылық
1423699,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
817054,6
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
186851,7
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
62284,9
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
567918
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі