О внесении изменений и дополнения в решение Шортандинского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 8С-32/2 "О бюджетах поселков, сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 12 сентября 2025 года № 8С-42/2
Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О бюджетах поселков, сельских округов на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 8С-32/2 следующие изменения и дополнение:
подпункты 1), 2) пункта 1 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 224 000 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 165 600 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 000 тысяч тенге;
2) затраты – 227 850,1 тысяч тенге;";
подпункты 1), 2), 5), 7) пункта 2 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 157 200 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 148 990 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 200 тысяч тенге;
2) затраты – 230 860,3 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-73 660,3) тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 73 660,3 тысяч тенге.";
подпункты 1), 2) пункта 3 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 261 284,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 63 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 83 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 115 284,9 тысяч тенге;
2) затраты – 276 285,5 тысяч тенге;";
подпункты 1), 2) пункта 5 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 119 334,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 055 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 71 279,1 тысяч тенге;
2) затраты – 124 183,6 тысяч тенге;";
подпункты 1), 2), 5), 7) пункта 6 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 40 243 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 125 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23 618 тысяч тенге;
2) затраты – 62 420 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-22 177) тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 22 177 тысяч тенге.";
подпункты 1), 2), 6) пункта 7 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 121 260,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17 800 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 102 260,4 тысяч тенге;

Шортанды аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-32/2 "2025-2027 жылдарға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2025 жылғы 12 қыркүйектегі № 8С-42/2 шешімі
Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-32/2 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 224 000 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 165 600 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 400 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47 000 мың теңге;
2) шығындар – 227 850,1 мың теңге;";
2 тармақтың 1), 2), 5), 7) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 157 200 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 148 990 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 200 мың теңге;
2) шығындар – 230 860,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-73 660,3) мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 73 660,3 мың теңге.";
3 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 261 284,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 63 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 83 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 115 284,9 мың теңге;
2) шығындар – 276 285,5 мың теңге;";
5 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 119 334,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 055 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 71 279,1 мың теңге;
2) шығындар – 124 183,6 мың теңге;";
6 тармақтың 1), 2), 5), 7) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 40 243 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 125 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 23 618 мың теңге;
2) шығындар – 62 420 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-22 177) мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 22 177 мың теңге.";
7 тармақтың 1), 2), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 121 260,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 17 800 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 102 260,4 мың теңге;

482895,2
в том числе:
на освещение улиц в населенных пунктах Новокубанского сельского округа
11000
на освещение улиц в населенных пунктах Пригородного сельского округа
7015,2
на освещение улиц в населенных пунктах сельского округа Бозайгыр
14000
на освещение улиц в населенных пунктах Новоселовского сельского округа
4800
на освещение улиц в населенных пунктах Дамсинского сельского округа
6000
на благоустройство поселка Шортанды
35000
на благоустройство Андреевского сельского округа
2000
на благоустройство Новоселовского сельского округа
1000
на благоустройство Дамсинского сельского округа
7000
на благоустройство Пригородного сельского округа
850
на обеспечение санитарии поселка Шортанды
9000
на обеспечение санитарии Новоселовского сельского округа
1000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Пригородного сельского округа
13624
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Андреевского сельского округа
2000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Раевского сельского округа
16000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Петровского сельского округа
8000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бозайгыр
23968,1
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новоселовского сельского округа
7300
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бектау
2000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Шортанды
3000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Дамсинского сельского округа
3000
на содержание аппарата акима Пригородного сельского округа
10912,6
на содержание аппарата акима сельского округа Бектау
2574
на содержание аппарата акима Раевского сельского округа
11630
на содержание аппарата акима Петровского сельского округа
9001
на содержание аппарата акима сельского округа Бозайгыр
28811
на содержание аппарата акима Новокубанского сельского округа
4791
на содержание аппарата акима Новоселовского сельского округа
2282
на содержание аппарата акима Андреевского сельского округа
6592
на содержание аппарата акима Дамсинского сельского округа
8000
на средний ремонт дорог Дамсинского сельского округа
91284,9
на средний ремонт дорог Петровского сельского округа
75259,4
на средний ремонт дорог Раевского сельского округа
30000
на средний ремонт дорог Новоселовского сельского округа
17000
на организацию водоснабжения поселка Жолымбет
7200

482895,2
оның ішінде:
Новокубанка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
11000
Пригородный ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
7015,2
Бозайғыр ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
14000
Новоселовка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
4800
Дамса ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
6000
Шортанды кентін абаттандыруға
35000
Андреевка ауылдық округін абаттандыруға
2000
Новоселовка ауылдық округін абаттандыруға
1000
Дамса ауылдық округін абаттандыруға
7000
Пригородный ауылдық округін абаттандыруға
850
Шортанды кентін санитарияны қамтамасыз етуге
9000
Новоселовка ауылдық округін санитарияны қамтамасыз етуге
1000
Пригородный ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
13624
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000
Раевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
16000
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
8000
Бозайғыр ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
23968,1
Новоселовка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
7300
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000
Шортанды кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
3000
Дамса ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
3000
Пригородный ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
10912,6
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
2574
Раевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
11630
Петровка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
9001
Бозайғыр ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
28811
Новокубанка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
4791
Новоселовка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
2282
Андреевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
6592
Дамса ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8000
Дамса ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
91284,9
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
75259,4
Раевка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
30000
Новоселовка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
17000
Жолымбет кентінің сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
7200