О бюджетах сельских округов и села Мадениет Сандыктауского района на 2026-2028 годы
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 19 декабря 2025 года № 27/2.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 29 настоящего решения.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Балкашинского сельского округа на 2026-2028годы, согласно приложениям 1, 1-1 и 1-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 193 196,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 155 121,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 1 129,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 35 946,0 тысяч тенге;
2) затраты – 199 533,5 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 6 337,5 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 337,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 29.04.2026 № 31/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Баракпайского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 2, 2-1 и 2-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 368,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 145,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16 223,0 тысячи тенге;
2) затраты – 24 868,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -2 500,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 500,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 29.04.2026 № 31/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Учесть, что в бюджете Баракпайского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 15 053,0тысячи тенге.
4. Утвердить бюджет Белгородского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 3, 3-1 и 3-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 968,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 617,0 тысяч тенге;

2026-2028 жылдарға арналған Сандықтау ауданы ауылдық округтерінің және Мәдениет ауылының бюджеттері туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 27/2 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 29-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91 бабының, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес, Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026–2028 жылдарға арналған Балкашин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 1-1 және 1-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 193 196,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 155 121,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 129,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35 946,0 мың теңге;
2) шығындар – 199 533,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 337,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 337,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 29.04.2026 № 31/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026–2028 жылдарға арналған Барақпай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 2, 2-1 және 2-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 368,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 145,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 16 223,0 мың теңге;
2) шығындар – 24 868,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 500,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 500,0 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 29.04.2026 № 31/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2026 жылға арналған Барақпай ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен берілген субвенция көлемі 15 053,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2026–2028 жылдарға арналған Белгород ауылдық округінің бюджеті тиісінше 3, 3-1 және 3-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 968,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 617,0 мың теңге;

неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 351,0 тысяча тенге;
2) затраты – 34 373,0 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 405,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 405,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 29.04.2026 № 31/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Учесть, что в бюджете Белгородского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 23 057,0 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет Берликского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 4-1 и 4-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 343,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 211,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 100,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 032,0 тысячи тенге;
2) затраты – 30 343,0 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 29.04.2026 № 31/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
7. Учесть, что в бюджете Берликского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 18 499,0 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет Васильевского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 5, 5-1 и 5-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 558,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 511,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16 047,0 тысяч тенге;
2) затраты – 33 058,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 3 500,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 500,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 29.04.2026 № 31/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
9. Учесть, что в бюджете Васильевского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 13 939,0 тысяч тенге.

салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 25 351,0 мың теңге;
2) шығындар – 34 373,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 405,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 405,0 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 29.04.2026 № 31/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2026 жылға арналған Белгород ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен берілген субвенция көлемі 23 057,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2026–2028 жылдарға арналған Бірлік ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 4-1 және 4-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30 343,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 211,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 100,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 20 032,0 мың теңге;
2) шығындар – 30 343,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 29.04.2026 № 31/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2026 жылға арналған Бірлік ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен берілген субвенция көлемі 18 499,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2026–2028 жылдарға арналған Васильев ауылдық округінің бюджеті тиісінше 5, 5-1 және 5-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29 558,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 511,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 16 047,0 мың теңге;
2) шығындар – 33 058,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 500,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 500,0 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 29.04.2026 № 31/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2026 жылға арналған Васильев ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен берілген субвенция көлемі 13 939,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.

10. Утвердить бюджет Веселовского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 6, 6-1 и 6-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 779,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 029,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 370,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 379,1 тысяч тенге;
2) затраты – 33 569,1 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 2 790,1 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 790,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 29.04.2026 № 31/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
11. Учесть, что в бюджете Веселовского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 17 275,0тысяч тенге.
12. Утвердить бюджет Жамбыльского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 7-1 и 7-2 соответственно, в том числе на 2026год в следующих объемах:
1) доходы – 31 059,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 18 631,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 132,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 296,0 тысяч тенге;
2) затраты – 34 290,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 3 231,0 тысяча тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 231,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2026 № 29/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
13. Учесть, что в бюджете Жамбыльского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 3 295,0 тысяч тенге.
14. Утвердить бюджет Каменского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 8, 8-1 и 8-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 911,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 610,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 214,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 087,0 тысяч тенге;
2) затраты – 33 911,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.

10. 2026–2028 жылдарға арналған Веселов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 6, 6-1 және 6-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30 779,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 029,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 370,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 19 379,1 мың теңге;
2) шығындар – 33 569,1 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 790,1 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 790,1 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 29.04.2026 № 31/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2026 жылға арналған Веселов ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен берілген субвенция көлемі 17 275,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
12. 2026–2028 жылдарға арналған Жамбыл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 7-1 және 7-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31 059,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 18 631,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 132,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 296,0 мың теңге;
2) шығындар – 34 290,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 231,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 231,0 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 25.02.2026 № 29/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2026 жылға арналған Жамбыл ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен берілген субвенция көлемі 3 295,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
14. 2026–2028 жылдарға арналған Каменск ауылдық округінің бюджеті тиісінше 8, 8-1 және 8-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 911,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 610,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 214,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 19 087,0 мың теңге;
2) шығындар – 33 911,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.

Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2026 № 29/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
15. Учесть, что в бюджете Каменского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 17 743,0 тысячи тенге.
16. Утвердить бюджет Лесного сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 9, 9-1 и 9-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 371,0 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 164,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 207,0 тысяч тенге;
2) затраты – 35 371,0 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2026 № 29/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
17. Учесть, что в бюджете Лесного сельского округа на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 22 748,0 тысяч тенге.
18. Утвердить бюджет села Мадениет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 10, 10-1 и 10-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 31 591,0 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 709,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 882,0 тысячи тенге;
2) затраты – 31 657,3 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -66,3 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 66,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 29.04.2026 № 31/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
19. Учесть, что в бюджете села Мадениет на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 23 833,0 тысячи тенге.
20. Утвердить бюджет Максимовского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 11, 11-1 и 11-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 536,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 563,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 25.02.2026 № 29/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2026 жылға арналған Каменск ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен берілген субвенция көлемі 17 743,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
16. 2026–2028 жылдарға арналған Лесной ауылдық округінің бюджеті тиісінше 9, 9-1 және 9-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 371,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 164,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 25 207,0 мың теңге;
2) шығындар – 35 371,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 25.02.2026 № 29/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17. 2026 жылға арналған Лесной ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен берілген субвенция көлемі 22 748,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
18. 2026–2028 жылдарға арналған Мәдениет ауылының бюджеті тиісінше 10, 10-1 және 10-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31 591,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 709,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 25 882,0 мың теңге;
2) шығындар – 31 657,3 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 66,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 66,3 мың теңге.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 29.04.2026 № 31/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
19. 2026 жылға арналған Мәдениет ауылының бюджетінде аудан бюджетінен берілген субвенция көлемі 23 833,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
20. 2026–2028 жылдарға арналған Максимов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 11, 11-1 және 11-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 536,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 563,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;

поступления трансфертов – 26 973,0 тысячи тенге;
2) затраты – 40 643,1 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -1 107,1 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 107,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 20 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 29.04.2026 № 31/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
21. Учесть, что в бюджете Максимовского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 24 522,0 тысячи тенге.
22. Утвердить бюджет сельского округаАқсораң на 2026-2028годы, согласно приложениям 12, 12-1 и 12-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 597,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 872,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 725,0 тысяч тенге;
2) затраты – 35 017,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 420,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 420,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2026 № 29/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
23. Учесть, что в бюджете сельского округа Ақсораң на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 21 142,0 тысячи тенге.
24. Утвердить бюджет Сандыктауского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 13, 13-1 и 13-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 483,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 107,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 118,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 258,0 тысяч тенге;
2) затраты – 43 483,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 24 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2026 № 29/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
25. Учесть, что в бюджете Сандыктауского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 20 825,0тысяч тенге.
26. Утвердить бюджет Широковского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 14, 14-1 и 14-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

трансферттер түсімі – 26 973,0 мың теңге;
2) шығындар – 40 643,1 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 107,1 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 107,1 мың теңге.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 29.04.2026 № 31/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
21. 2026 жылға арналған Максимов ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен берілген субвенция көлемі 24 552,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
22. 2026–2028 жылдарға арналған Ақсораң ауылдық округінің бюджеті тиісінше 12, 12-1 және 12-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 597,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 872,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 725,0 мың теңге;
2) шығындар – 35 017,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 420,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 420,0 мың теңге.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 25.02.2026 № 29/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
23. 2026 жылға арналған Ақсораң ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен берілген субвенция көлемі 21 142,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
24. 2026–2028 жылдарға арналған Сандықтау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 13-1 және 13-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 483,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 107,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 118,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28 258,0 мың теңге;
2) шығындар – 43 483,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 25.02.2026 № 29/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
25. 2026 жылға арналған Сандықтау ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен берілген субвенция көлемі 20 825,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
26. 2026–2028 жылдарға арналған Широков ауылдық округінің бюджеті тиісінше 14, 14-1 және 14-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:

Сноска. Пункт 26 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2026 № 29/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
27. Учесть, что в бюджете Широковского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 26 712,0 тысяч тенге.
28. Учесть, что в бюджете сельских округов и села Мадениет на 2026 год предусмотрены целевые трансферты, согласно приложения 15 к настоящему решению.

Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 25.02.2026 № 29/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
27. 2026 жылға арналған Широков ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен берілген субвенция көлемі 26 712,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
28. 2026 жылға арналған ауылдық округтер мен Мәдениет ауылының бюджетінде осы шешімнің 15-қосымшасына сәйкес нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.