О внесении изменений в решение Сандыктауского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 17/2 " О бюджетах сельских округов и села Мадениет Сандыктауского района на 2025-2027 годы"
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 5 июня 2025 года № 22/3
Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сандыктауского районного маслихата "О бюджетах сельских округов и села Мадениет Сандыктауского района на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 17/2, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет Балкашинского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 1-1 и 1-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 130 375,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 103 036,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 055,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 278,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21 006,6 тысяч тенге;
2) затраты – 132 689,5 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -2 313,9 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 313,9 тысяч тенге.
пункт 6 изложить в новой редакции:
6. Утвердить бюджет Берликского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 4-1 и 4-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 079,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 048,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 531,0 тысяча тенге;
2) затраты – 26 777,9 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -698,9 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 698,9 тысяч тенге.
пункт 14 изложить в новой редакции:
14. Утвердить бюджет Каменского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 8, 8-1 и 8-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 31 495,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 964,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 166,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 000,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 18 365,0 тысяч тенге;
2) затраты – 32 085,1 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 590,1 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 590,1 тысяч тенге.
пункт 20 изложить в новой редакции:

Сандықтау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 17/2 "2025-2027 жылдарға арналған Сандықтау ауданының ауылдық округтер мен Мәдениет ауылының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 5 маусымдағы № 22/3 шешімі
Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сандықтау аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Сандықтау ауданының ауылдық округтерінің және Мәдениет ауылының бюджеттері туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 17/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
1. 2025–2027 жылдарға арналған Балкашин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 1-1 және 1-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 130 375,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 103 036,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 055,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 278,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 21 006,6 мың теңге;
2) шығындар – 132 689,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 313,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 313,9 мың теңге.
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
6. 2025–2027 жылдарға арналған Бірлік ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 4-1 және 4-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26 079,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 048,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 14 531,0 мың теңге;
2) шығындар – 26 777,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -698,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 698,9 мың теңге.
14 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
14. 2025–2027 жылдарға арналған Каменск ауылдық округінің бюджеті тиісінше 8, 8-1 және 8-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31 495,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 964,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 166,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 18 365,0 мың теңге;
2) шығындар – 32 085,1 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -590,1 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 590,1 мың теңге.
20 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:

20. Утвердить бюджет Максимовского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 11, 11-1 и 11-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 572,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 007,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 565,0 тысяч тенге;
2) затраты – 37 224,4 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 1 652,4 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 652,4 тысячи тенге.
пункт 22 изложить в новой редакции:
22. Утвердить бюджет сельского округа Ақсораң на 2025-2027 годы, согласно приложениям 12, 12-1 и 12-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 587,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 757,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 830,0 тысяч тенге;
2) затраты – 27 464,8 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;

20. 2025–2027 жылдарға арналған Максимов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 11, 11-1 және 11-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 572,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 007,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 565,0 мың теңге;
2) шығындар – 37 224,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 652,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 652,4 мың теңге.
22 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
22. 2025–2027 жылдарға арналған Ақсораң ауылдық округінің бюджеті тиісінше 12, 12-1 және 12-2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26 587,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 757,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 19 830,0 мың теңге;
2) шығындар – 27 464,8 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;

4) дефицит (профицит) бюджета – -877,8 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 877,8 тысяч тенге.
приложения 1, 4, 8, 11, 12, 13, 15 к вышеуказанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Сандыктауского районного маслихата Г.Мустафина
Приложение 1 к решению
Сандыктауского районного маслихата

4) бюджет тапшылығы (профициті) – -877,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 877,8 мың теңге.
жоғарыда аталған шешімнің 1, 4, 8, 11, 12, 13, 15 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының төрайымы Г.Мустафина
Сандықтау аудандық мәслихатының

47 981,2
в том числе:
Балкашинский сельский округ, в том числе:
20 997,6
на текущее содержание аппарата
817,3
на работы по изготовлению объемных световых букв "Бақытты өлкем Балкашино"
1,0
на обустройство транспортно-пешеходного светофорного объекта в районе спорткомплекса Болашак;
1,0
на 1 единицу внештатного работника по благоустройству (специалист по благоустройству);
1 301,8
на отсыпку дресвой дорог с неусовершенствованным покрытием в сҰлах Балкашинского сельского округа;
15 728,0
на работы по нанесению дорожной разметки;
1 000,0
на приобретение дорожных знаков и установку искусственных неровностей;
2 148,5
Баракпайский сельский округ, в том числе:
1 438,0
на текущее содержание аппарата
1 438,0
Белгородский сельский округ, в том числе:
1 998,0
на текущее содержание аппарата
1 998,0
Берликский сельский округ, в том числе:
1 720,0
на текущее содержание аппарата
1 720,0
Васильевский сельский округ, в том числе:
3 809,4
на текущее содержание аппарата
3 809,4
Веселовский сельский округ, в том числе:
1 677,0
на текущее содержание аппарата
1 677,0
Жамбыльский сельский округ , в том числе
1 989,0
на текущее содержание аппарата
1 989,0
Каменский сельский округ , в том числе
1 864,0
на текущее содержание аппарата
1 864,0
Лесной сельский округ , в том числе
2 026,6
на текущее содержание аппарата
2 026,6
село Мадениет, в том числе:
2 041,0
на текущее содержание аппарата
2 041,0
Максимовский сельский округ , в том числе
2 497,0
на текущее содержание аппарата
2 497,0
Новоникольский сельский округ, в том числе
1 758,0
на текущее содержание аппарата
1 758,0
Сандыктауский сельский округ, в том числе
2 182,6
на текущее содержание аппарата
2 182,6
Широковский сельский округ
1 983,0
на текущее содержание аппарата
1 983,0
За счет средств республиканского бюджета, всего
815,0
в том числе:
Балкашинский сельский округ , в том числе:
9,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
9,0
Баракпайский сельский округ, в том числе:
72,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
72,0
Белгородский сельский округ, в том числе:
90,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
90,0
Берликский сельский округ, в том числе:
31,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
31,0
Васильевский сельский округ, в том числе:
72,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
72,0
Веселовский сельский округ , в том числе
80,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
80,0
Жамбыльский сельский округ , в том числе
69,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
69,0
Каменский сельский округ , в том числе
63,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
63,0
Лесной сельский округ , в том числе
10,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
10,0
село Мадениет, в том числе:
60,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
60,0
Максимовский сельский округ , в том числе
70,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
70,0
Новоникольский сельский округ, в том числе
62,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
62,0
Сандыктауский сельский округ, в том числе
58,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
58,0
Широковский сельский округ
69,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
69,0

47 981,2
оның ішінде:
Балкашин ауылдық округі, оның ішінде:
20 997,6
аппаратты ағымдағы ұстауға
817,3
"Бақытты өлкем Балкашино" көлемді жарық әріптерін дайындау бойынша жұмыстарға
1,0
Болашақ спорт кешені ауданында көлік-жаяу жүргіншілер бағдаршам объектісін жайластыруға;
1,0
штаттан тыс қызметкердің 1 бірлігі абаттандыру бойынша (абаттандыру жөніндегі маман);
1 301,8
Балкашин ауылдық округінің ауылдарында жетілдірілмеген жабыны бар жолдарды ұсақ тас төгуге;
15 728,0
жол таңбасын салу жөніндегі жұмыстарға;
1 000,0
жол белгілерін сатып алуға және жасанды соққыларорнатуға;
2 148,5
Барақпай ауылдық округі, оның ішінде:
1 438,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 438,0
Белгород ауылдық округі, оның ішінде:
1 998,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 998,0
Бірлік ауылдық округі, оның ішінде:
1 720,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 720,0
Васильев ауылдық округі, оның ішінде:
3 809,4
аппаратты ағымдағы ұстауға
3 809,4
Веселов ауылдық округі, оның ішінде:
1 677,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 677,0
Жамбыл ауылдық округі, оның ішінде
1 989,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 989,0
Камен ауылдық округі, оның ішінде
1 864,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 864,0
Лесной ауылдық округі, оның ішінде
2 026,6
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 026,6
Мәдениет ауылы, оның ішінде:
2 041,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 041,0
Максимов ауылдық округі, оның ішінде
2 497,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 497,0
Новониколь ауылдық округі, оның ішінде
1 758,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 758,0
Сандықтау ауылдық округі, оның ішінде
2 182,6
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 182,6
Широков ауылдық округі
1 983,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 983,0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен, барлығы
815,0
оның ішінде:
Балқаш ауылдық округі, оның ішінде:
9,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
9,0
Барақпай ауылдық округі, оның ішінде:
72,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
72,0
Белгород ауылдық округі, оның ішінде:
90,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
90,0
Бірлік ауылдық округі, оның ішінде:
31,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
31,0
Васильев ауылдық округі, оның ішінде:
72,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
72,0
Веселов ауылдық округі, оның ішінде
80,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
80,0
Жамбыл ауылдық округі, оның ішінде
69,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
69,0
Камен ауылдық округі, оның ішінде
63,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
63,0
Лесной ауылдық округі, оның ішінде
10,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
10,0
Маденит ауылы, оның ішінде:
60,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
60,0
Максимов ауылдық округі, оның ішінде
70,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
70,0
Новониколь ауылдық округі, оның ішінде
62,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
62,0
Сандықтау ауылдық округі, оның ішінде
58,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
58,0
Широков ауылдық округі
69,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
69,0