О бюджетах города Державинск, сельских округов и сел Жаркаинского района на 2026-2028 годы
Решение Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2025 года № 8С-63/2.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 18 настоящего решения.
Жаркаинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Державинск на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 176 812,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 147 661,6 тысяча тенге;
неналоговые поступления - 214,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 23 841,7 тысяча тенге;
поступления трансфертов -5 095,0 тысяч тенге;
2) затраты - 207 401,4 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-30 589,1) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 30 589,1 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете города Державинск на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 5 095,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 15.05.2026 № 8С-68/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Валихановского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 53 903,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления - 18 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 35 903,0 тысячи тенге;
2) затраты - 56 585,4 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-2 682,4) тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 682,4 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете Валихановского сельского округа предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета на 2026 год в сумме 3 240,0 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете Валихановского сельского округа на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 32 663,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 15.05.2026 № 8С-68/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Утвердить бюджет Костычевского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 50 219,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 13 200,0 тысяч тенге;

2026-2028 жылдарға арналған Жарқайың ауданының Державин қаласы, ауылдық округтері мен ауылдарының бюджеттері туралы
Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С-63/2 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 18-тармағымен.
Жарқайың аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Державин қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 176 812,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 147 661,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -214 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 23 841,7 мың теңге;
трансферттер түсімі - 5 095,0 мың теңге;
2) шығындар - 207 401,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 30 589,1 ) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 30 589,1 мың теңге.
2026 жылға арналған Державин қаласының бюджетінде аудандық аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 5 095,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 8С-68/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Уәлихан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 53 903,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 18 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 35 903,0 мың теңге;
2) шығындар - 56 585,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 2 682,4) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 682,4 мың теңге.
2026 жылға арналған Уәлихан ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 3 240,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Уәлихан ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 32 663,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 8С-68/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Костычево ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 50 219,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 13 200,0 мың теңге;

поступления трансфертов - 37 019,0 тысяч тенге;
2) затраты - 52 955,7 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (- 2 736,7) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 736,7 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете Костычевского сельского округа на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 194,0 тысяча тенге.
Учесть, что в бюджете Костычевского сельского округа на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 34 825,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 15.05.2026 № 8С-68/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Утвердить бюджет Нахимовского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 32 889,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 6 627,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 26 262,5 тысячи тенге;
2) затраты - 32 895,5 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (- 6,0) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 6,0 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете Нахимовского сельского округа на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 561,0 тысяча тенге.
Учесть, что в бюджете Нахимовского сельского округа на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 23 701,5 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 15.05.2026 № 8С-68/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Утвердить бюджет Отрадного сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 39 370,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 7 900,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 31 470,0 тысяч тенге;
2) затраты - 42 861,6 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-3 491,6) тысяча тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 491,6 тысяча тенге.
Учесть, что в бюджете Отрадного сельского округа на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 3 184,0 тысячи тенге;
Учесть, что в бюджете Отрадного сельского округа на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 28 286,0 тысячи тенге.

трансферттер түсімі - 37 019,0 мың теңге;
2) шығындар - 52 955,7 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 2 736,7) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 736,7 мың теңге.
2026 жылға арналған Костычево ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 194,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Костычево ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 34 825,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 8С-68/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
4. 2026-2028 жылдарға арналған Нахимов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 32 889,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 6 627,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 26 262,5 мың теңге;
2) шығындар - 32 895,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 6,0) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 6,0 мың теңге.
2026 жылға арналған Нахимов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 561,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Нахимов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 23 701,5 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 8С-68/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
5. 2026-2028 жылдарға арналған Отрадный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 39 370,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 7 900,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 31 470,0 мың теңге;
2) шығындар - 42 861,6 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 3 491,6) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 491,6 мың теңге.
2026 жылға арналған Отрадный ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 3 184,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Отрадный ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 28 286,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 15.05.2026 № 8С-68/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Утвердить бюджет Жанадалинского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 68 485,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 15 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 52 985,9 тысяч тенге;
2) затраты - 68 965,6 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами- 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-479,7) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 479,7 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете Жанадалинского сельского округа на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 3 361,0 тысяча тенге.
Учесть, что в бюджете Жанадалинского сельского округа на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 49 624,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 15.05.2026 № 8С-68/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
7. Утвердить бюджет села Бирсуат на 2026-2028 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 34 017,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 8 900,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 25 117,2 тысяч тенге;
2) затраты - 36 536,2 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-2 519,0)тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 519,0 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Бирсуат на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 1 942,0 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете Бирсуат сельского округа на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 23 175,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 15.05.2026 № 8С-68/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Утвердить бюджет села Гастелло на 2026-2028 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 38 660,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 10 100,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 28 560,4 тысяч тенге;
2) затраты - 39 722,0 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 8С-68/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
6. 2026-2028 жылдарға арналған Жаңадала ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 68 485,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 15 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 52 985,9 мың теңге;
2) шығындар - 68 965,6 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (-479,7) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 479,7 мың теңге.
2026 жылға арналған Жаңадала ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 3 361,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026жылға арналған Жаңадала ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 49624,9 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 8С-68/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
7. 2026-2028 жылдарға арналған Бірсуат ауылының бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 34 017,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 8 900,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 25 117,2 мың теңге;
2) шығындар - 36 536,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 2 519,0) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 519,0 мың теңге.
2026 жылға арналған Бірсуат ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 1 942,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Бірсуат ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 23 175,2 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 8С-68/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
8. 2026-2028 жылдарға арналған Гастелло ауылының бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 38 660,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 10 100,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 28 560,4 мың теңге;
2) шығындар - 39 722,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;

4) дефицит (профицит) бюджета - (-1 061,6) тысяча тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 061,6 тысяча тенге.
Учесть, что в бюджете села Гастелло на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 623,0 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете села Гастелло на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 25 937,4 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 15.05.2026 № 8С-68/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
9. Утвердить бюджет села Далабай на 2026-2028 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 31 504,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления - 3 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 28 004,0 тысячи тенге;
2) затраты - 34 722,6 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-3 268,6) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 268,6 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Далабай на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 740,0 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Далабай на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 25 264,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 15.05.2026 № 8С-68/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
10. Утвердить бюджет села Кумсуат на 2026-2028 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 29 426,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 4 800,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 24 626,0 тысяч тенге;
2) затраты - 30 447,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-1 021,0) тысяча тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 021,0 тысяча тенге.
Учесть, что в бюджете села Кумсуат на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 498,0 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Кумсуат на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 22 128,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 15.05.2026 № 8С-68/2 (вводится в действие с 01.01.2026).

4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 1 061,6) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 061,6 мың теңге.
2026 жылға арналған Гастелло ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 623,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Гастелло ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 25 937,4 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 8С-68/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
9. 2026-2028 жылдарға арналған Далабай ауылының бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 31 504,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 3 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 28 004,0 мың теңге;
2) шығындар - 34 722,6 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 3 268,6) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 268,6 мың теңге.
2026 жылға арналған Далабай ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 740,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Далабай ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 25 264,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 8С-68/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
10. 2026-2028 жылдарға арналған Құмсуат ауылының бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 29 426,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 4 800,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 24 626,0 мың теңге;
2) шығындар - 30 447,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - ( - 1 021,0) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 021,0 мың теңге.
2026 жылға арналған Құмсуат ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 498,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Құмсуат ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 22 128,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 8С-68/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.

11. Утвердить бюджет села Львовское на 2026-2028 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 32 666,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 7 900,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 24 766,0 тысяч тенге;
2) затраты - 37 238,3 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-4 572,3) тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 4 572,3 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете села Львовское на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 074,0 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете села Львовское на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 22 692,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 15.05.2026 № 8С-68/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
12. Утвердить бюджет села Пригородное на 2026-2028 годы, согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 40 272,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления - 10 100,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1 900,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 28 272,0 тысячи тенге;
2) затраты - 44 879,5 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-4 607,5) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 4 607,5 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Пригородное на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 904,0 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете села Пригородное на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 25 368,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 15.05.2026 № 8С-68/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
13. Утвердить бюджет села Пятигорское на 2026-2028 годы, согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 34 774,1 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления - 6 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 28 274,1 тысячи тенге;
2) затраты - 37 582,5 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (- 2 808,4) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 808,4 тысяч тенге.

11. 2026-2028 ылдарға арналған Львов ауылының бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 32 666,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 7 900,0 мың теңге;
трансферттер - 24 766,0 мың теңге;
2) шығындар - 37 238,3 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 4 572,3) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4 572,3 мың теңге.
2026 жылға арналған Львов ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 074,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Львов ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 22 692,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 8С-68/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
12. 2026-2028 жылдарға арналған Пригород ауылының бюджеті тиісінше 34, 35 және 36 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 40 272,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 10 100,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1 900,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 28 272,0 мың теңге;
2) шығындар - 44 879,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 4 607,5) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4 607,5 мың теңге.
2026 жылға арналған Пригород ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 904,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Пригород ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 25 368,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 8С-68/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
13. 2026-2028 жылдарға арналған Пятигор ауылының бюджеті тиісінше 37, 38 және 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 34 774,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 6 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 28 274,1 мың теңге;
2) шығындар - 37 582,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 2 808,4) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 808,4 мың теңге.

Учесть, что в бюджете села Пятигорское на 2026год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 456,0 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете села Пятигорское на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 25 818,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 15.05.2026 № 8С-68/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
14. Утвердить бюджет села Тасоткель на 2026-2028 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 26 990,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 2 551,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления- 49,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 24 390,9 тысяч тенге;
2) затраты - 27 439,9 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (- 449,0) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 449,0 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Тасоткель на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 1 849,0 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Тасоткель на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 22 541,9 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 15.05.2026 № 8С-68/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
15. Утвердить бюджет села Тассуат на 2026-2028 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 30 948,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 3 725,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 27 223,0 тысячи тенге;
2) затраты - 30 061,5 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (- 13,5) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 13,5 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Тассуат на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 640,0 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете села Тассуат на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 24 583,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 15.05.2026 № 8С-68/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
16. Утвердить бюджет села Ушкарасу на 2026-2028 годы, согласно приложениям 46, 47 и 48 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

2026 жылға арналған Пятигор ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 456,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Пятигор ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 25 818,1 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 8С-68/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
14. 2026-2028 жылдарға арналған Тасөткел ауылының бюджеті тиісінше 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 26 990,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 2 551,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 49,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 24 390,9 мың теңге;
2) шығындар - 27 439,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 449,0) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 449,0 мың теңге.
2026 жылға арналған Тасөткел ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 1 849,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Тасөткел ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 22 541,9 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 8С-68/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
15. 2026-2028 жылдарға арналған Тассуат ауылының бюджеті тиісінше 43, 44 және 45 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 30 948,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 3 725,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 27 223,0 мың теңге;
2) шығындар - 30 061,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 13,5) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 13,5 мың теңге.
2026 жылға арналған Тассуат ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 640,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Тассуат ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 24 583,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 8С-68/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
16. 2026-2028 жылдарға арналған Үшқарасу ауылының бюджеті тиісінше 46, 47 және 48 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы - 26 594,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления - 2 740,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 60,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 23 794,0 тысячи тенге;
2) затраты - 27 574,4 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (- 980,4) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 980,4 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Ушкарасу на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 193,0 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете села Ушкарасу на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 21 601,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 16 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 15.05.2026 № 8С-68/2 (вводится в действие с 01.01.2026).
17. Утвердить бюджет села Шойындыколь на 2026-2028 годы, согласно приложениям 49, 50 и 51 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 39 324,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления - 15 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 24 324,0 тысячи тенге;
2) затраты - 47 754,7 тысячи тенге;

1) кірістер - 26 594,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 2 740,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 60,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 23 794,0 мың теңге;
2) шығындар - 27 574,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 980,4) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 980,4 мың теңге.
2026 жылға арналған Үшқарасу ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 193,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Үшқарасу ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 21 601,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 8С-68/2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
17. 2026-2028 жылдарға арналған Шойындыкөл ауылының бюджеті тиісінше 49, 50 және 51 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 39 324,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 15 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 24 324,0 мың теңге;
2) шығындар - 47 754,7 мың теңге;

3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (- 8 430,7) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 8 430,7 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Шойындыколь на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 054,0 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете села Шойындыколь на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 22 270,0 тысяч тенге.

3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 8 430,7) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 8 430,7 мың теңге.
2026 жылға арналған Шойындыкөл ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 054,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Шойындыкөл ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 22 270,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.