Об утверждении коэффициентов зонирования, учитывающих месторасположение объекта налогообложения в населенных пунктах Буландынского района
Постановление акимата Буландынского района Акмолинской области от 27 ноября 2025 года № А-11/289
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 4 настоящего постановления.
В соответствии с пунктом 6 статьи 529 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", акимат Буландынского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

Бұланды ауданының елді мекендеріндегі салық салу объектісінің орналасуын ескеретін аймаққа бөлу коэффициенттерін бекіту туралы
Ақмола облысы Бұланды ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 27 қарашадағы № А-11/289 қаулысы
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы қаулының 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінің 529-бабының 6-тармағына сәйкес, Бұланды ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Утвердить коэффициенты зонирования, учитывающие месторасположение объекта налогообложения в населенных пунктах Буландынского района, согласно приложениям 1, 2 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Буландынского района "Об утверждении коэффициентов зонирования, учитывающих месторасположение объекта налогообложения в населенных пунктах Буландынского района" от 30 ноября 2020 года № А-11/358 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8222).

1. Осы қаулының 1,2-қосымшаларына сәйкес, Бұланды ауданының елді мекендеріндегі салық салу объектісінің орналасуын ескеретін аймаққа бөлу коэффициенттері бекітілсін.
2. Бұланды ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 30 қарашадағы № А-11/358 "Бұланды ауданының елді мекендеріндегі салық салу объектісінің орналасуын ескеретін аймаққа бөлу коэффициенттерін бекіту туралы" қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8222 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Буландынского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2026 года.
Аким Буландынского района А. Смаилов
Приложение 1
к постановлению акимата
Буландынского района
от "___" _______2025 года
№ ____________
Коэффициенты зонирования, учитывающие месторасположение объекта налогообложения в городе Макинск Буландынского района
№ п/п
Месторасположение объекта налогообложения в городе Макинск Буландынского района
Коэффициенты зонирования
1
улицы Карьерная, Гранитная, Каменная, Бауыржана Момышулы, Новостройки, Полевая, Достык, Проектная.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Бұланды ауданы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Бұланды ауданының әкімі А.Смайылов
Бұланды ауданы әкімдігінің
2025 жылғы 27 қарашадағы
№ А-11/289 қаулысына
1 – қосымша
Бұланды ауданының Макинск қаласында салық салу объектісінің орналасуын ескеретін аймаққа бөлу коэффициенттері
№ р/н
Бұланды ауданының Макинск қаласында салық салу объектісінің орналасуы
Аймаққа бөлу коэффициенттері
1
Карьерная, Гранитная, Каменная, Бауыржан Момышұлы, Новостройки, Полевая, Достық, Проектная көшелері.

2,05
2
улицы Геологическая, Дзержинского, Клубная, Лесная, Парковая, Мира, Московская, Новая, Спортивная, Ивана Остроконя. Микрорайон Болашак.
2,1
3
улицы Амангельды Иманова, Мухтара Ауэзова, Богенбай батыра, Шокана Уалиханова, Малика Габдуллина, Интернациональная, Мирона Кима, Кенесары, Луговая, Маншук Маметовой, Мичурина, Матросова, Алии Молдагуловой, Некрасова, Орджоникидзе, Попова, Правды, Станционная, 2-ая Станционная, Урицкого, Сакена Сейфуллина, Фрунзе, Чапаева, Чехова, Шевченко, Михаила Яглинского, имени Балуан Шолака, 1, 2, 3 переулки улицы имени Балуан Шолака, 1, 2, 3, 4, 5 переулки улицы Малика Габдуллина, 1 переулок улицы Кенесары, 1, 2 переулки улицы Некрасова, 1, 2 переулки улицы Станционной, 1 переулок улицы Урицкого, 1, 2 переулки улицы Шевченко.
2,0
4
улицы Автомобильная, Айыма Серикбаева, Гастелло, Панфилова, Жамбыла Жабаева, Заводская, Алтын Абишевой, Зои Космодемьянской, Островского, Тельмана, Транспортная, Ивана Омигова, Чкалова, 1, 2, 3 переулки улицы Дорстроя, 1 переулок улицы Айыма Серикбаева. Северо-восточная промышленная зона.
2,0
5
улицы Абая Кунанбаева, Олега Кошевого, Лихачева, Павлова, Кайыржана Ескендирова, Степная, Каныша Сатпаева, Суворова, Фурманова, Электростанция, имени Шамши Калдаякова, 1, 3 переулки улицы Шокана Уалиханова, микрорайон, районные электрические сети, 1, 2 переулки улицы Суворова, 1 переулок улицы имени Шамши Калдаякова.
2,0
6
улицы Громовой, Горького, Гоголя, Герцена, Гагарина, Достоевского, Калинина, Кирова, Куйбышева, Кооперативная, Ломоносова, Лермонтова, 9 Мая, 1 Мая, Маяковского, Новоселов, Целинная, Пушкина, Пугачева, Пархоменко, Ивана Скуридина, Садовая, 2-ая Садовая, Свердлова, Школьная, Элеваторная, Молодежная, Николая Сергиенко, Энгельса, Райавтодор, Елены Мейтиной, Пристанционная. 1, 2 переулки улицы Новоселов, 1 переулок улицы Ивана Скуридина, 1, 2, 3, 4, 5 переулки улицы Садовой. Чернореченские дачи.
2,0
Приложение 2
к постановлению акимата
Буландынского района
от "___" ______ 2025 года
№ __________
Коэффициенты зонирования, учитывающие месторасположение объекта налогообложения в сельских населенных пунктах Буландынского района
№ п/п
Месторасположение объекта налогообложения в сельских населенных пунктах Буландынского района
Коэффициенты зонирования
1
Айнакольский сельский округ
Айнаколь
1,65
Острогорское
1,15
2
Вознесенский сельский округ
Аккайын
1,8
Вознесенка
1,8
Тастыозек
1,7
3
Алтындынский сельский округ
Алтынды
1,75
Алаколь
1,8
Жанаталап
1,5
Боярка
1,4
Ельтай
1,65
4
Ергольский сельский округ
Токтамыс
1,75
Новокиевка
1,5
Иванковка
2,2
Гордеевка
1,75
5
Журавлевский сельский округ
Журавлевка
1,75
Новодонецк
1,75
Ярославка
1,5
Воробьевка

2,05
2
Геологическая, Дзержинский, Клубная, Лесная, Парковая, Мир, Московская, Новая, Спортивная, Иван Остроконь көшелері. Болашақ ықшам ауданы.
2,1
3
Амангелді Иманов, Мұхтар Әуезов, Бөгенбай батыр, Шоқан Уәлиханов, Мәлік Ғабдуллин, Интернациональная, Мирон Ким, Кенесары, Луговая, Мәншук Мәметова, Мичурин, Матросов, Әлия Молдағұлова, Некрасов, Орджоникидзе, Попов, Правда, Станционная, 2-ші Станционная, Урицкий, Сәкен Сейфуллин, Фрунзе, Чапаев, Чехов, Шевченко, Михаил Яглинский, Балуан Шолақ атындағы көшелері, Балуан Шолақ атындағы көшенің 1, 2, 3 тұйықтары, Мәлік Ғабдуллин көшесінің 1, 2, 3, 4, 5 тұйықтары, Кенесары көшесінің 1 тұйығы, Некрасов көшесінің 1, 2 тұйықтары, Станционная көшесінің 1, 2 тұйықтары, Урицкий көшесінің 1 тұйығы, Шевченко көшесінің 1, 2 тұйықтары.
2,0
4
Автомобильная, Айым Серікбаев, Гастелло, Панфилов, Жамбыл Жабаев, Заводская, Алтын Әбішева, Зоя Космодемьянская, Островский, Тельман, Транспортная, Иван Омигов, Чкалов көшелері, Дорстроя көшесінің 1, 2, 3 тұйықтары, Айым Серікбаев көшесінің 1 тұйығы. Солтүстік-шығыс өндірістік аймағы.
2,0
5
Абай Құнанбаев, Олег Кошевой, Лихачев, Павлов, Қайыржан Ескендіров, Степная, Қаныш Сәтбаев, Суворов, Фурманов, Электростанция, Шәмші Қалдаяқов атындағы көшелері. Шоқан Уәлиханов көшесінің 1, 3 тұйықтары, ықшам ауданы, аудандық электр желілері, Суворов көшесінің 1, 2 тұйықтары, Шәмші Қалдаяқов атындағы көшенің 1 тұйығы.
2,0
6
Громова, Горький, Гоголь, Герцен, Гагарин, Достоевский, Калинин, Киров, Куйбышев, Кооперативная, Ломоносов, Лермонтов, 9 Май, 1 Май, Маяковский, Новоселов, Целинная, Пушкин, Пугачев, Пархоменко, Иван Скуридин, Садовая, 2-ші Садовая, Свердлов, Школьная, Элеваторная, Молодежная, Николай Сергиенко, Энгельс, Райавтодор, Елена Мейтина, Пристанционная көшелері, Новоселов көшесінің 1, 2 тұйықтары, Иван Скуридин көшесінің 1 тұйығы, Садовая көшесінің 1, 2, 3, 4, 5 тұйықтары. Чернореченск саяжайлары.
2,0
Бұланды ауданы әкімдігінің
2025 жылғы 27 қарашадағы
№ А-11/289 қаулысына
2 – қосымша
Бұланды ауданының ауылдық елді мекендерінде салық салу объектісінің орналасуын ескеретін аймаққа бөлу коэффициенттері
№ р/н
Бұланды ауданының ауылдық елді мекендерінде салық салу объектісінің орналасуы
Аймаққа бөлу коэффициенттері
1
Айнакөл ауылдық округі
Айнакөл
1,65
Острогорка
1,15
2
Вознесенка ауылдық округі
Аққайың
1,8
Вознесенка
1,8
Тастыөзек
1,7
3
Алтынды ауылдық округі
Алтынды
1,75
Алакөл
1,8
Жаңаталап
1,5
Боярка
1,4
Елтай
1,65
4
Ерголка ауылдық округі
Тоқтамыс
1,75
Новокиевка
1,5
Иванковка
2,2
Гордеевка
1,75
5
Журавлевка ауылдық округі
Журавлевка
1,75
Новодонецк
1,75
Ярославка
1,5
Воробьевка