Об утверждении коэффициентов зонирования, учитывающих месторасположение объекта налогообложения в населенных пунктах Аршалынского района
Постановление акимата Аршалынского района Акмолинской области от 3 ноября 2025 года № А-11/227
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 4 настоящего постановления.
В соответствии с пунктом 6 статьи 529 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", акимат Аршалынского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

Аршалы ауданының елді мекендерінде салық салу объектісінің орналасуын ескеретін аймаққа бөлу коэффициенттерін бекіту туралы
Ақмола облысы Аршалы ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 3 қарашадағы № А-11/227 қаулысы
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы қаулының 4-тармағымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 529-бабының 6-тармағына сәйкес, Аршалы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Утвердить коэффициенты зонирования, учитывающие месторасположение объекта налогообложения в населенных пунктах Аршалынского района, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Аршалынского района "Об утверждении коэффициентов зонирования, учитывающих месторасположение объекта налогообложения в населенных пунктах Аршалынского района" от 29 ноября 2024 года № А-2/243 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8860-03).

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Аршалы ауданының елді мекендерінде салық салу объектісінің орналасуын ескеретін аймаққа бөлу коэффициенттері бекітілсін.
2. "Аршалы ауданының елді мекендерінде салық салу объектісінің орналасуын ескеретін аймаққа бөлу коэффициенттерін бекіту туралы" Аршалы ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 29 қарашадағы № А-2/243 қаулының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8860-03 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района, курирующего данный вопрос.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2026 года.
Аким района Д. Есжанов
Приложение
к постановлению акимата
Аршалынского района
от 03 ноября 2025 года
№ А-11/227
Коэффициенты зонирования, учитывающие месторасположение объекта налогообложения в населенных пунктах Аршалынского района
№ п/п
Месторасположение объекта налогообложения
Коэффициенты зонирования
1

3. Осы қаулының орындалуын бақылау осы мәселеге жетекшілік ететін аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Д.Есжанов
Аршалы ауданы
әкімдігінің қаулысына
қосымша
Аршалы ауданының елді мекендерінде салық салу объектісінің орналасуын ескеретін аймаққа бөлу коэффициенттері
№ р/н
Салық салу объектісінің орналасуы
Аймаққа бөлу
коэффициенттері
1

поселок Жибек жолы улицы Бейбитшилик (за исключением домов 28а-1, 28а-3, 28а-5, 28а-6, 28а-11, 28а-12, 93), Казыбек би (за исключением домов 19/2, 82/2), Сары Арка (за исключением домов 4, 4а), С. Бейбарыс, Достык, Н.Тлендиев, Акан Курманов, Желтоксан, Абая, Мойылды, А. Молдағулова, А. Сери, К. Сатпаев, Кажымукана, Т. Рыскулова, М. Маметова, А. Сейдимбеков, Б. Момышулы, А. Ермеков, М. Макатаев, А. Байтурсынова, Чайка В.Г. (за исключением домов 12/1, 12/2, 13), Затаевич, улица Гумилев, С. Сейфуллина, Ал Фараби, Абылайхан, имени Динмухамета Кунаева, имени Шакена Айманова, Ш. Калдаяков, Карасу, А. Бокейханова, Жамбыл, Енбек, имени Мухтара Ауэзова, Панфилова, Алматылық, Кенесары, Шокан Уалиханов, Конституции (за исключением дома 14/2), Сыганақ, Дулати
2,0
34
поселок Жибек жолы микрорайон (за исключением домов 2, 3, 3/1, 3/2, 5, 6, 6б, 7, 8)
2,0
35
поселок Жибек жолы микрорайон № 1 улицы: Нура, Тайказан, Колсай, Тастобе, Самурык, Шарын, Алакол, Керуен, Жетиген, Болашак, Ак отау, Хан шатыр, Коксарай
1,9
36
поселок Жибек жолы микрорайон № 2
2,0
37
поселок Жибек жолы микрорайон № 3 улицы 10, 4, 6, 9
2,0
38
поселок Жибек жолы микрорайон № 4 улицы Мангилик ел, Жеруйык, Сулыбулак, Балтакара, Береке (за исключением дома 23), Елток, Тулпар, Атакент, Актасты, Шалкар, Зангар, Танакол, Шынгыстау, Карагайлы, Асар, Бериктал, Улы дала, А. Иманова, Парасат, 5, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 24, 25 , Туран, Егемен, М. Шоқай, Р. Кошкарбаев, Ч. Айтматова, Қорқыт Баба, переулок 5, Сырымбет, Акжол, Айнакол
1,9
39
поселок Жибек жолы микрорайон № 5 улицы 2, 4
2,0
40
поселок Жибек жолы микрорайон № 6 улицы Байтерек, Байрақты, Жасыл ел, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 22, 23, 24, 25, 28
1,9
41
поселок Жибек жолы микрорайон № 7 улицы Мерей, Астана, Нурлы тан, Найзакара, Республики
1,9
42
поселок Жибек жолы микрорайон № 8 улицы Байконыр, Алтынемел, Салкынбел, Арнасай, Аюлы
1,9
43
поселок Жибек жолы микрорайон № 9
2,0
44
поселок Жибек жолы микрорайон № 10 улицы 2,3,6,8
1,9
45
поселок Жибек жолы микрорайон Саяжай
2,0
46
поселок Жибек жолы 3 массив улицы Алтын орда (за исключением дома 41), Жасыбай, Байдалы, Байбесик, имени Толе би (за исключением дома 1/1), имени Бухара Жырау, имени Ибрая Алтынсарина, имени Дины Нурпеисовой, имени Нуркена Абдирова, Ақжайық (за исключением дома 5/6), Женіс, Бірлік (за исключением дома 9/6), Кенес (за исключением дома 10), Жетису, Игилик, Улытау (за исключением дома 6)
2,0
47
поселок Жибек жолы микрорайон Юбилейный
2,0
48
поселок Жибек жолы микрорайон Жана Аул 2030
2,0
49
поселок Жибек жолы микрорайон "Набережный" (за исключением домов 13, 15)
2,0
50

Жібек жолы кенті Бейбітшілік (28а-1, 28а-3, 28а-5, 28а-6, 28а-11, 28а-12, 93 үйлерді қоспағанда), Қазыбек би (19/2, 82/2 үйлерді қоспағанда), Сары Арқа (4, 4а үйлерді қоспағанда), С. Бейбарыс, Достық, Н.Тілендиев, Ақан Құрманов, Желтоқсан, Абай, Мойылды, Ә. Молдағұлова, А. Сері, Қ. Сәтпаев, Қажымұқан, Т. Рыскұлова, М. Мәметова, А. Сейдімбеков, Б. Момышұлы, Ә. Ермеков, М. Мақатаев, А. Байтұрсынов, В.Г. Чайка (12/1, 12/2, 13 үйлерді қоспағанда), Затаевич көшелері, улица Гумилев, С. Сейфуллин, Әл Фараби, Абылайхан, Дінмұхамет Қонаев, Шәкен Айманов атындағы, Ш. Қалдаяқов, Қарасу, Ә. Бөкейханов, Жамбыл, Еңбек, Мұхтар Әуэзов атындағы, Панфилов, Алматылық, Кенесары, Шокан Уәлиханов, Конституции (14/2 үйді қоспағанда), Сығанақ, Дулати көшелері
2,0
34
Жібек жолы ауылы ықшам аудандар (2, 3, 3/1, 3/2, 5, 6, 6б, 7, 8 үйлерді қоспағанда)
2,0
35
Жібек жолы ауылы № 1 ықшам ауданы: Нұра, Тайқазан, Көлсай, Тастобе, Самұрық, Шарын, Алакөь, Керуен, Жетіген, Болашақ, Ақ отау, Хан шатыр, Көксарай көшелері
1,9
36
Жібек жолы кенті № 2 ықшам ауданы
2,0
37
Жібек жолы кенті № 3 ықшам ауданы 10, 4, 6, 9 көшелер
2,0
38
Жібек жолы ауылы № 4 ықшам ауданы Мәңгілік ел, Жерұйық, Сұлыбұлақ, Балтақар, Береке (23 үйді қоспағанда), Елтоқ, Тұлпар, Атакент, Ақтасты, Шалқар, Заңғар, Танакөл, Шыңғыстау, Қарағайлы, Асар, Беріктал, Ұлы дала, А. Иманов көшелері, Парасат, 5, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 24, 25 , Тұран, Егемен, М. Шоқай, Р. Қошқарбаев, Ш. Айтматов, Қорқыт Баба көшелері, 5 тұйық, Сырымбет, Акжол, Айнакол көшелері
1,9
39
Жібек жолы кенті № 5 ықшам ауданы 2, 4 көшелер
2,0
40
Жібек жолы кенті № 6 ықшам ауданы Бәйтерек, Байрақты, Жасыл ел, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 22, 23, 24, 25, 28 көшелері
1,9
41
Жібек жолы кенті № 7 ықшам ауданы Мерей, Астана, Нурлы тан, Найзакара, Республика көшелері
1,9
42
Жібек жолы кенті № 8 ықшам ауданы Байконыр, Алтынемел, Салкынбел, Арнасай, Аюлы көшелері
1,9
43
Жібек жолы кенті № 9 ықшам ауданы
2,0
44
Жібек жолы кенті № 10 ықшам ауданы 2,3,6,8 көшелері
1,9
45
Жібек жолы кенті Саяжай ықшам ауданы
2,0
46
Жібек жолы кенті 3 массив Алтын орда (41 үйді қоспағанда), Жасыбай, Байдалы, Байбесік, Төле би атындағы (1/1 үйді қоспағанда), Бұхар Жырау атындағы, Ыбырай Алтынсарин атындағы, Дина Нүрпеисова атындағы, Нұркен Әбдіров атындағы, Ақжайық (5/6 үйді қоспағанда), Женіс, Бірлік (9/6 үйді қоспағанда), Кеңес (10 үйді қоспағанда), Жетісу, Игілік, Улытау (6 үйді қоспағанда) көшелері
2,0
47
Жібек жолы кенті Юбилейный ықшам ауданы
2,0
48
Жібек жолы кенті Жаңа Ауыл 2030 ықшам ауданы
2,0
49
Жібек жолы кенті "Набережный" ықшам ауданы (13, 15 үйлерді қоспағанда) көшесі
2,0
50