О внесении изменений и дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 25 ноября 2022 года № 1123 "Об утверждении Правил учета личного состава Вооруженных Сил Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 1 июля 2025 года № 769
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 25 ноября 2022 года № 1123 "Об утверждении Правил учета личного состава Вооруженных Сил Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30766) (далее – Правила) следующие изменения и дополнения:
в Правилах учета личного состава Вооруженных Сил Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
в пункте 3:
подпункт 1) дополнить абзацем двенадцатым следующего содержания:
"учет военнослужащих, проходящих воинскую службу в резерве;";
подпункт 4) дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"оформление документов военнослужащих, проходящих воинскую службу в резерве при перемещении и назначении, увольнении и заключении контракта;";
подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) в отношении военнослужащих по контракту рядового, сержантского и офицерского составов, а также лиц гражданского персонала (работников) – структурным подразделением Министерства обороны Республики Казахстан (далее – МО РК), осуществляющим подбор и расстановку военнослужащих, проходящих воинскую службу по контракту (далее – военнослужащие по контракту) на должностях рядового, сержантского и офицерского составов, а также лиц гражданского персонала (работников) (далее – кадровый орган МО РК);";
в пункте 27:
часть первую изложить в следующей редакции:
"27. В структурных подразделениях МО РК и ГШ ВС РК учет личного состава ведется в сведениях о расходе личного состава по форме, согласно приложению 23 к настоящим Правилам. Личные дела, а также документы по учету личного состава на военнослужащих по контракту рядового, сержантского и офицерского составов, а также лиц гражданского персонала (работников) ведутся в органе кадровой работы МО РК.";
подпункт 1) части пятой изложить в следующей редакции:
"1) для военнослужащих – предписание, выписка из приказа (по личному составу) о назначении на должность, рапорт о приеме дел и должности (рапорт о прибытии);";
дополнить пунктом 78-1 следующего содержания:
"78-1. Ведение учета военнослужащих, проходящих воинскую службу в резерве, организуется на основании штатов, приказов по органам военного управления, воинским частям (учреждениям), приказов по личному составу, в порядке согласно учета личного состава в воинской части (учреждений), предусмотренных в настоящих Правилах.
Основаниями для издания приказа о зачислении личного состава в списки воинской части (учреждения) для военнослужащих, проходящих воинскую службу в резерве, являются – график проведения занятий или сборов по боевой подготовке, сборов при кризисных ситуациях и выписка из приказа командира (начальника) воинской части (учреждения) о прибытии на занятия или сборы по боевой подготовке, сборы при кризисных ситуациях.
Военнослужащие, проходящие воинскую службу в резерве исключаются из списков личного состава воинской части (учреждения) со дня издания приказа командира (начальника) воинской части (учреждения) об окончании занятий или сборов по боевой подготовке, сборов при кризисных ситуациях либо со дня исключения из списков воинской части (учреждения) в связи с увольнением с воинской службы в резерве.";

"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жеке құрамын есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 25 қарашадағы № 1123 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2025 жылғы 1 шiлдедегi № 769 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жеке құрамын есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 25 қарашадағы № 1123 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30766 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жеке құрамын есепке алу қағидаларында:
3-тармақта:
1) тармақша мынадай мазмұндағы он екінші абзацпен толықтырылсын:
"резервтегі әскери қызметті өткеріп жүрген әскери қызметшілерді есепке алу;";
4) тармақша мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
"резервтегі әскери қызметті өткеріп жүрген әскери қызметшілерді ауыстыру және тағайындау, қызметтен шығару және келісімшарт жасау кезінде құжаттарын ресімдеу;";
8-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қатардағы жауынгер, сержант пен офицер құрамының келісімшарт бойынша әскери қызметшілеріне, сондай-ақ азаматтық персонал адамдарына (жұмыскерлерге) қатысты – қатардағы жауынгер, сержант пен офицер құрамындағы лауазымда келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеретін әскери қызметшілерді (бұдан әрі – келісімшарт бойынша әскери қызметшілер), сондай-ақ азаматтық персонал адамдарын (жұмыскерлерді) іріктеуді және орналастыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің (бұдан әрі – ҚР ҚМ) құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – ҚР ҚМ кадр органы);";
27-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"27. ҚР ҚМ және ҚР ҚК БШ құрылымдық бөлімшелерінде жеке құрамды есепке алу осы Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке құрамның шығысы туралы мәліметтерде жүргізіледі. Қатардағы жауынгер, сержант пен офицер құрамы келісімшарт бойынша әскери қызметшілерінің, сондай-ақ азаматтық персонал адамдарының (жұмыскерлердің) жеке ісі, сондай-ақ жеке құрамды есепке алу құжаттары ҚР ҚМ кадр жұмысы органында жүргізіледі.";
бесінші бөліктің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) әскери қызметшілер үшін – нұсқама, лауазымға тағайындалғаны туралы (жеке құрам бойынша) бұйрықтан үзінді, іс пен лауазымды қабылдау туралы баянат (келуі туралы баянат);";
мынадай мазмұндағы 78-1-тармақпен толықтырылсын:
"78-1. Резервтегі әскери қызметті өткеріп жүрген әскери қызметшілерді есепке алуды жүргізу штат, әскери басқару органы, әскери бөлім (мекеме) бойынша бұйрық, жеке құрам бойынша бұйрық негізінде, осы Қағидаларда көзделген әскери бөлімде (мекемеде) жеке құрамды есепке алу тәртібіне сәйкес ұйымдастырылады.
Резервтегі әскери қызметті өткеріп жүрген әскери қызметшілер үшін әскери бөлімнің (мекеменің) тізіміне жеке құрамды қабылдау туралы бұйрық шығару үшін жауынгерлік даярлық бойынша сабақтар немесе жиындар, дағдарыстық ахуалдар кезіндегі жиындар өткізу кестесі және жауынгерлік даярлық бойынша сабақтарға немесе жиындарға, дағдарыстық ахуалдар кезіндегі жиындарға келуі туралы әскери бөлім (мекеме) командирінің (бастығының) бұйрығынан үзінді негіз болып табылады.
Резервтегі әскери қызметті өткеріп жүрген әскери қызметшілер әскери бөлім (мекеме) командирінің (бастығының) жауынгерлік даярлық бойынша сабақтарды немесе жиындарды, дағдарыстық ахуалдар кезіндегі жиындарды аяқтау туралы бұйрығы шыққан күннен бастап не резервтегі әскери қызметтен шығарылуына байланысты әскери бөлім (мекеме) тізімінен алып тасталған күннен бастап әскери бөлім (мекеме) жеке құрамының тізімінен алып тасталады.";

в подпункте 10) пункта 95:
часть восьмую изложить в следующей редакции:
"При откомандировании военнослужащих по контракту на должностях рядового, сержантского и офицерского составов, выслуживших установленные сроки службы за границей Республики Казахстан, указывается, что они откомандированы по замене.";
абзац второй части десятой изложить в следующей редакции:
"назначения на новое место службы военнослужащих по контракту на должностях рядового, сержантского и офицерского составов за пределы органа военного управления и отдельных воинских частей;";
подпункт 6) пункта 98 изложить в следующей редакции:
"6) копии документов, удостоверяющих личность, свидетельств о заключении (расторжении) брака, рождении детей (документов, подтверждающих усыновление (удочерение), об окончании средних и высших военных и гражданских учебных заведений с приложениями, а также копии дипломов и аттестатов о присвоении ученых степеней и званий с приложениями, копии документов о прохождении курсов повышения квалификации, трудовой книжки (при наличии);";
пункт 113 изложить в следующей редакции:
"113. Вновь призванным на воинскую службу по контракту сержантского и рядового составов, а также военнослужащим, у которых военные билеты утрачены или пришли в негодность, военные билеты выдаются органами по работе с персоналом (подразделениями комплектования) воинских частей (учреждений).
Воинские части (учреждения) для получения бланков военных билетов, направляют заявку в МОВУ по месту своей дислокации с приложением следующих документов:
ходатайства командира (начальника) воинской части (учреждения);
заверенных копий учетно-послужных карточек, выписок из приказов командира (начальника) воинской части (учреждения) и документа, удостоверяющего личность;
фотографии размером 30х40 миллиметров, которые должны соответствовать возрасту военнослужащего и выполнены строго в анфас на светлом фоне, лицо должно занимать около семидесяти процентов общей площади фотографии.
МОВУ по получению заявки проверяют законность (обоснованность) выдачи военного билета, вклеивают в него фотографию, заполняют фамилию, имя, отчество (при наличии) и направляют в воинскую часть (учреждение).
В случае, если утраченные военные билеты будут обнаружены до выдачи новых документов, то они возвращаются военнослужащим. При этом, новые военные билеты им не выдаются, а пересылаются в МОВУ, выписавшего военный билет для уничтожения. Если утраченные документы поступают в воинские части (учреждения) после выдачи новых военных билетов, то найденные документы уничтожаются.
Военные билеты лиц, осужденных к лишению свободы, после вступления приговора в законную силу пересылаются в МОВУ по месту призыва.";
пункт 209 изложить в следующей редакции:

95-тармақтың 10) тармақшасында:
сегізінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Белгіленген қызмет мерзімін өткерген қатардағы жауынгер, сержант пен офицер құрамының лауазымындағы әскери қызметшілерді Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге іссапарға жіберген кезде олардың ауыстыру бойынша іссапарға жіберілгені көрсетіледі.";
оныншы бөліктің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"қатардағы жауынгер, сержант пен офицер құрамы лауазымындағы келісімшарт бойынша әскери қызметшілерді әскери басқару органы мен жеке әскери бөлімдерден тыс жерге жаңа қызмет орнына тағайындау;";
98-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) жеке басты куәландыратын құжаттардың, некеге тұру (оны бұзу) туралы куәлігінің, балаларының тууы туралы куәлігінің (асырап алғанын растайтын құжаттардың), қосымшасымен бірге орта және жоғары әскери және азаматтық оқу орындарын бітіргені туралы, сондай-ақ қосымшасымен бірге ғылыми атақ пен дәреже беру туралы диплом мен аттестатының, біліктілікті арттыру курсынан өткені туралы құжаттардың, еңбек кітапшасының (бар болғанда) көшірмесі;";
113-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"113. Келісімшарт бойынша әскери қызметке жаңадан шақырылған сержант пен қатардағы жауынгер құрамына, сондай-ақ әскери билеті жоғалған немесе жарамсыз болған әскери қызметшілерге әскери билетті әскери бөлімнің (мекеменің) персоналмен жұмыс органы (жасақтау бөлімшесі) береді.
Әскери бөлім (мекеме) әскери билет бланкілерін алу үшін өзі орналасқан жері бойынша ЖӘБО-ға:
әскери бөлім (мекеме) командирінің (бастығының) қолдаухатын;
есептік-қызметтік карточканың, әскери бөлім (мекеме) командирінің (бастығының) бұйрығынан үзіндінің және жеке басын куәландыратын құжаттың расталған көшірмесін;
әскери қызметшінің жасына сәйкес келетін және ашық негізде міндетті түрде алдынан түсірілген, бет-бейнесі фотосуреттің жалпы көлемінің шамамен жетпіс пайызын қамтуға тиіс, өлшемі 30х40 миллиметр фотосуретті қоса беріп, өтінім жібереді.
ЖӘБО өтінімді алғаннан кейін әскери билет берудің заңдылығын (негізділігін) тексереді, оған фотосуретті жапсырып, тегін, атын, әкесінің атын (бар болғанда) толтырады және әскери бөлімге (мекемеге) жібереді.
Егер жоғалған әскери билет жаңа құжат берілгенге дейін табылған жағдайда, онда олар әскери қызметшіге қайтарылады. Бұл ретте оған жаңа әскери билет берілмейді, толтырылған әскери билет жою үшін ЖӘБО-ға қайтарылады. Егер жоғалған құжат әскери бөлімге (мекемеге) жаңа әскери билет берілгеннен кейін түссе, онда табылған құжат жойылады.
Бас бостандығынан айыруға сотталған адамның әскери билеті үкім заңды күшіне енгеннен кейін әскерге шақырылған орны бойынша ЖӘБО-ға жіберіледі.";
209-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"209. Досрочное увольнение в запас военнослужащих срочной воинской службы по семейным обстоятельствам проводится приказами командира (начальника) воинской части (учреждения) на основании актов обследования семейно-имущественного положения семьи военнослужащего, проведенного МОВУ.";
подпункт 2) пункта 213 изложить в следующей редакции:
"2) назначение на штатные должности (в том числе при изменении наименований должностей, военно-учетных специальностей, штатно-должностных категорий), перемещение по службе, а также зачисление в распоряжение, временное назначение (освобождение) военнослужащих, проходящих воинскую службу по контракту рядового и сержантского составов, лиц гражданского персонала (работников) на должности офицерского состава;";
пункт 222 изложить в следующей редакции:
"222. Рассылка выписок из приказов по личному составу производится не позднее трех рабочих дней после подписания приказа. Расчет рассылки выписок из приказов по личному составу делается только на первых экземплярах.";
приложение 75 к Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту организационно-мобилизационной работы Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление реквизитов настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в электронном виде в течение пяти рабочих дней со дня его подписания на государственном и русском языках в соответствии с требованиями пункта 7 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 472 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33059);
2) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпункта 1) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня подписания.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр обороны
Республики Казахстан генерал-лейтенант авиации
Д. Косанов
Приложение
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 1 июля 2025 года № 769
Приложение 75
к Правилам учета личного
состава Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Образец
Об освобождении и назначении на должности по организационно-штатным мероприятиям нескольких военнослужащих

"209. Мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшіні отбасы жағдайы бойынша запасқа мерзімінен бұрын шығару ЖӘБО жүргізген әскери қызметші отбасының отбасылық-мүліктік жағдайын тексеру актісі негізінде әскери бөлім (мекеме) командирінің (бастығының) бұйрығымен жүргізіледі.";
213-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) штаттық лауазымға тағайындау (оның ішінде лауазым атауының әскери-есептік мамандығының, штаттық-лауазымдық санатының өзгеруі), қызметі бойынша ауысу, сондай-ақ өкімге қабылдау, офицер құрамының лауазымына қатардағы жауынгер мен сержант құрамында келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеретін әскери қызметшілерді, азаматтық персонал адамдарын (жұмыскерлерді) уақытша тағайындау (босату);";
222-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"222. Жеке құрам бойынша бұйрықтан үзіндіні тарату бұйрыққа қол қойылғаннан кейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі. Жеке құрам бойынша бұйрықтан үзіндіні тарату есебі тек бірінші данада жасалады.";
Қағидаларға 75-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Ұйымдастыру-жұмылдыру жұмыстары департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың деректемелерін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 472 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiн, Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiн жүргiзу қағидалары 7-тармағының талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33059 болып тіркелген) қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) қол қойылған күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) тармақшасының орындалуы туралы мәліметті Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі авиация генерал-лейтенанты
Д. Қосанов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2025 жылғы 1 шілдедегі
№ 769 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің жеке
құрамын есепке алу
қағидаларына
75-қосымша
Үлгі
Ұйымдық-штаттық іс-шаралар бойынша бірнеше әскери қызметшілерді лауазымнан босату және тағайындау туралы

Нижепоименованных офицеров Кадетского корпуса Министерства обороны Республики Казахстан, в соответствии с приказом Министра обороны Республики Казахстан от 10 августа 2021 года № 0/00/0/000 "О проведении организационно-штатных мероприятий и переименовании республиканского государственного учреждения Министерства обороны Республики Казахстан", ОСВОБОДИТЬ от занимаемых должностей и НАЗНАЧИТЬ в ВОЕННЫЙ КОЛЛЕДЖ МИНИСТЕРСТВА ОБОРОНЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН:
1. Подполковника АШИМОВА Аслана Жармухамбетовича, заместителя начальника Кадетского корпуса (по материально-техническому обеспечению) – начальника отдела материально-технического обеспечения, – ЗАМЕСТИТЕЛЕМ НАЧАЛЬНИКА ВОЕННОГО КОЛЛЕДЖА (ПО МАТЕРИАЛЬНО-ТЕХНИЧЕСКОМУ ОБЕСПЕЧЕНИЮ) – НАЧАЛЬНИКОМ ОТДЕЛА МАТЕРИАЛЬНО-ТЕХНИЧЕСКОГО ОБЕСПЕЧЕНИЯ, ВУС-0000000, 0000000
А-000000;
назначается на равную должность;
вх. 0000 от 08.09.2021 г.
2. Подполковника ГОРШКОВА Андрея Борисовича, заместителя начальника Кадетского корпуса – начальника учебного центра, – ЗАМЕСТИТЕЛЕМ НАЧАЛЬНИКА (НАЧАЛЬНИКОМ УЧЕБНОГО ЦЕНТРА), ВУС-000000
У-000000;
назначается на равную должность;
вх. 0000 от 08.09.2021 г.
Об освобождении и назначении на должность по организационно-штатным мероприятиям одного военнослужащего
1. Подполковника ШУАТАЕВА Наримана Толегеновича, начальника рода войск – начальника артиллерии 0 механизированной бригады, в соответствии с приказом Министра обороны Республики Казахстан от 5 апреля 2021 года № 0/0/0/00 "О проведении организационно-штатных мероприятий в Вооруженных Силах Республики Казахстан", ОСВОБОДИТЬ от занимаемой должности и НАЗНАЧИТЬ ЗАМЕСТИТЕЛЕМ КОМАНДИРА БРИГАДЫ (ПО ОГНЕВОМУ ПОРАЖЕНИЮ) – НАЧАЛЬНИКОМ ОТДЕЛА АРТИЛЛЕРИИ 0 МЕХАНИЗИРОВАННОЙ БРИГАДЫ, ВУС-0000000
А-000000;
назначается на высшую должность;
вх. 0000 от 22.07.2021 г.
Об освобождении и назначении на должности нескольких военнослужащих
Нижепоименованных офицеров ОСВОБОДИТЬ от занимаемых должностей и НАЗНАЧИТЬ:
1. Подполковника АЙТЕНОВА Сержана Жарылкасыновича, начальника рода войск – начальника противовоздушной обороны 0 механизированной бригады, – НАЧАЛЬНИКОМ ШТАБА – ЗАМЕСТИТЕЛЕМ НАЧАЛЬНИКА ВОЙСК ОТДЕЛА ПРОТИВОВОЗДУШНОЙ ОБОРОНЫ УПРАВЛЕНИЯ КОМАНДУЮЩЕГО ВОЙСКАМИ РЕГИОНАЛЬНОГО КОМАНДОВАНИЯ "ВОСТОК", ВУС-0000000
07.12.1980 г.р., казах;
НУО в 2018 г.;
в ВС с 19.09.1998 г.;
контракт заключен на 5 лет до 09.06.2023 г.;
А-000000;
назначается на высшую должность в порядке
продвижения по службе;
вх. 0000 от 09.09.2021 г.
2. Подполковника КАРАСАЕВА Игилика Кабидуллаевича, заместителя начальника учебного авиационного центра (по боевой подготовке) – начальника отдела боевой и физической подготовки 000 учебного центра по подготовке летного состава, – НАЧАЛЬНИКОМ ШТАБА УЧЕБНОГО АВИАЦИОННОГО ЦЕНТРА – ЗАМЕСТИТЕЛЕМ НАЧАЛЬНИКА ТОГО ЖЕ УЧЕБНОГО ЦЕНТРА, ВУС-0000000, 0000000

"Ұйымдық-штаттық іс-шаралар жүргізу және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің республикалық мемлекеттік мекемесін қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2021 жылғы 10 тамыздағы № 0/00/0/000 бұйрығына сәйкес төменде аттары аталған Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Кадет корпусының офицерлері атқаратын лауазымынан БОСАТЫЛСЫН және ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚОРҒАНЫС МИНИСТРЛІГІНІҢ ӘСКЕРИ КОЛЛЕДЖІНЕ ТАҒАЙЫНДАЛСЫН:
1. Подполковник Аслан Жармұхамбетұлы ӘШІМОВ, Кадет корпусы бастығының орынбасары (материалдық-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі) – материалдық-техникалық қамтамасыз ету бөлімінің бастығы – ӘСКЕРИ КОЛЛЕДЖ БАСТЫҒЫНЫҢ ОРЫНБАСАРЫ (МАТЕРИАЛДЫҚ-ТЕХНИКАЛЫҚ ҚАМТАМАСЫЗ ЕТУ ЖӨНІНДЕГІ) – МАТЕРИАЛДЫҚ-ТЕХНИКАЛЫҚ ҚАМТАМАСЫЗ ЕТУ БӨЛІМІНІҢ БАСТЫҒЫ БОЛЫП, ӘЕМ-0000000, 0000000
А-000000;
тең лауазымға тағайындалады;
2021 ж. 08.09. кір. 0000.
2. Подполковник Андрей Борисович ГОРШКОВ, Кадет корпусы бастығының орынбасары – оқу-жаттығу орталығының бастығы – БАСТЫҚТЫҢ ОРЫНБАСАРЫ (ОҚУ-ЖАТТЫҒУ ОРТАЛЫҒЫНЫҢ БАСТЫҒЫ) БОЛЫП, ӘЕМ-0000000
У-000000;
тең лауазымға тағайындалады;
2021 ж. 08.09. кір. 0000.
Ұйымдық-штаттық іс-шара бойынша бір әскери қызметшіні лауазымнан босату және тағайындау туралы
1. Әскер тегінің бастығы – 0-ші механикаландырылған бригаданың артиллерия бастығы подполковник Нариман Төлегенұлы ШУАТАЕВ "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде ұйымдық-штаттық іс-шаралар жүргізу туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2021 жылғы 5 сәуірдегі № 0/00/0/00 бұйрығына сәйкес атқаратын лауазымынан БОСАТЫЛСЫН және БРИГАДА КОМАНДИРІНІҢ ОРЫНБАСАРЫ (ОҚ АТУМЕН ЗАҚЫМДАУ ЖӨНІНДЕГІ) – 0-ШІ МЕХАНИКАЛАНДЫРЫЛҒАН БРИГАДАНЫҢ АРТИЛЛЕРИЯ БӨЛІМІ БАСТЫҒЫ БОЛЫП ТАҒАЙЫНДАЛСЫН, ӘЕМ-0000000
А-000000;
жоғарғы лауазымға тағайындалады;
2021 ж. 22.07. кір. 0000.
Бірнеше әскери қызметшіні лауазымнан босату және тағайындау туралы
Төменде аттары аталған офицерлер атқаратын лауазымынан БОСАТЫЛСЫН және ТАҒАЙЫНДАЛСЫН:
1. Подполковник Сержан Жарылқасынұлы ӘЙТЕНОВ, әскер тегінің бастығы – 0-ші механикаландырылған бригаданың әуе шабуылына қарсы қорғаныс бастығы, – ШТАБ БАСТЫҒЫ – "ШЫҒЫС" ӨҢІРЛІК ҚОЛБАСШЫЛЫҒЫ ӘСКЕРЛЕРІ ҚОЛБАСШЫСЫНЫҢ БАСҚАРМАСЫ ӘУЕ ШАБУЫЛЫНА ҚАРСЫ ҚОРҒАНЫС БӨЛІМІ ӘСКЕР БАСТЫҒЫНЫҢ ОРЫНБАСАРЫ БОЛЫП, ӘЕМ-0000000
1980 ж. 07.12. туған, қазақ;
2018 ж. ҰҚУ;
ҚК-де1998 ж. 19.09. бастап;
келісімшарт 5 жылға 2023 ж. 09.06. дейін жасалған;
А-000000;
қызметі бойынша жоғарылату тәртібінде жоғары лауазымға тағайындалады;
2021 ж. 09.09. кір. 0000.
2. Подполковник Игілік Қабидоллаұлы ҚАРАСАЕВ, авиациялық оқу-жаттығу орталығы бастығының орынбасары (жауынгерлік даярлық жөніндегі) – 000-ші ұшқыш құрамын даярлау оқу-жаттығу орталығы жауынгерлік және дене шынықтыру дайындығы бөлімінің бастығы, – ОСЫ АВИАЦИЯЛЫҚ ОҚУ-ЖАТТЫҒУ ОРТАЛЫҒЫНЫҢ ШТАБ БАСТЫҒЫ – ОҚУ-ЖАТТЫҒУ ОРТАЛЫҒЫ БАСТЫҒЫНЫҢ ОРЫНБАСАРЫ БОЛЫП, ӘЕМ-0000000, 0000000

05.12.1983 г.р., казах;
НУО в 2018 г.;
в ВС с 24.07.2000 г.;
контракт заключен на 5 лет до 09.06.2023 г.;
А-000000;
назначается на высшую должность в порядке
продвижения по службе;
вх. 0000 от 02.06.2021 г.
Об освобождении и назначении на должность одного военнослужащего
1. Подполковника ОМАРОВА Зангара Танатовича, заместителя начальника главного управления тыла Управления начальника Тыла Вооруженных Сил Республики Казахстан, ОСВОБОДИТЬ от занимаемой должности и НАЗНАЧИТЬ ЗАМЕСТИТЕЛЕМ КОМАНДУЮЩЕГО – НАЧАЛЬНИКОМ УПРАВЛЕНИЯ ТЫЛОВОГО ОБЕСПЕЧЕНИЯ УПРАВЛЕНИЯ КОМАНДУЮЩЕГО ВОЙСКАМИ РЕГИОНАЛЬНОГО КОМАНДОВАНИЯ "ЮГ", ВУС-0000000
16.05.1985 г.р., казах;
ВА МТО в 2018 г.;
в ВС с 25.07.2002 г.;
контракт заключен на 5 лет до 30.06.2023 г.;
А-000000;
назначается на высшую должность в порядке
продвижения по службе;
вх. 00000 от 06.10.2021 г.
О заключении контракта на один срок несколькими военнослужащими
С нижепоименованными офицерами в соответствии со статьями 37, 40 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ЗАКЛЮЧИТЬ КОНТРАКТ о прохождении воинской службы до достижения предельного возраста состояния на воинской службе:
1. С полковником ЖАНСЕИТОВЫМ Русланом Куанышевичем, заместителем начальника департамента – начальником управления инженерно-технического обеспечения Департамента инженерных войск Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан
05.07.1976 г.р., казах;
Ц-000000;
вх. 0000 от 04.05.2021 г.
2. С полковником КАЖИБАЕВЫМ Айбаром Сабыртаевичем, старшим офицером направления (дополнительного образования) управления высшего и послевузовского образования Департамента военного образования и науки Министерства обороны Республики Казахстан
08.08.1972 г.р., казах;
У-000000;
вх. 0000 от 03.06.2021 г.
О заключении контракта на разные сроки несколькими военнослужащими
С нижепоименованными офицерами в соответствии со статьями 37, 40 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ЗАКЛЮЧИТЬ КОНТРАКТ о прохождении воинской службы:
НА ПЯТЬ КАЛЕНДАРНЫХ ЛЕТ
1. С полковником ЖАНСЕИТОВЫМ Русланом Куанышевичем, заместителем начальника департамента – начальником управления инженерно-технического обеспечения Департамента инженерных войск Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан
05.07.1976 г.р., казах;
Ц-000000;
вх. 0000 от 04.05.2021 г.
ДО ДОСТИЖЕНИЯ ПРЕДЕЛЬНОГО ВОЗРАСТА
СОСТОЯНИЯ НА ВОИНСКОЙ СЛУЖБЕ
2. С полковником КАЖИБАЕВЫМ Айбаром Сабыртаевичем, старшим офицером направления (дополнительного образования) управления высшего и послевузовского образования Департамента военного образования и науки Министерства обороны Республики Казахстан
08.08.1972 г.р., казах;
У-000000;
вх. 0000 от 03.06.2021 г.
О заключении контракта одним военнослужащим

1983 ж. 05.12. туған, қазақ;
2018 ж. ҰҚУ;
ҚК-де 2000 ж. 24.07. бастап;
келісімшарт 5 жылға 2023 ж. 09.06. дейін жасалған;
А-000000;
қызметі бойынша жоғарылату тәртібінде жоғары лауазымға тағайындалады;
2021 ж. 02.06. кір. 0000.
Бір әскери қызметшіні лауазымынан босату және тағайындау туралы
1. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Тыл бастығының басқармасы тыл бас басқармасы бастығының орынбасары подполковник Заңғар Таңатұлы ОМАРОВ атқаратын лауазымынан БОСАТЫЛСЫН және ҚОЛБАСШЫНЫҢ ОРЫНБАСАРЫ – "ОҢТҮСТІК" ӨҢІРЛІК ҚОЛБАСШЫЛЫҒЫ ӘСКЕРЛЕРІ ҚОЛБАСШЫСЫНЫҢ БАСҚАРМАСЫ ТЫЛДЫҚ ҚАМТАМАСЫЗ ЕТУ БАСҚАРМАСЫНЫҢ БАСТЫҒЫ БОЛЫП ТАҒАЙЫНДАЛСЫН, ӘЕМ-0000000
1985 ж. 16.05. туған, қазақ;
2018 ж. МТҚ ӘА;
ҚК-де 2002 ж. 25.07. бастап;
келісімшарт 5 жылға 2023 ж. 30.06. дейін жасалған;
А-000000;
қызметі бойынша жоғарылату тәртібінде жоғары лауазымға тағайындалады;
2021 ж. 06.10. кір. 0000.
Бірнеше әскери қызметшімен бір мерзімге келісімшарт жасау туралы
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37, 40-баптарына сәйкес төменде аттары аталған офицерлермен әскери қызметте болудың шекті жасына толғанға дейін әскери қызмет өткеру туралы КЕЛІСІМШАРТ ЖАСАЛСЫН:
1. Полковник Руслан Қуанышұлы ЖАНСЕЙІТОВПЕН, департамент бастығының орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабы Инженерлік әскерлер департаменті инженерлік-техникалық қамтамасыз ету басқармасының бастығы
1976 ж. 05.07. туған, қазақ;
Ц-000000;
2021 ж. 04.05. кір. 0000.
2. Полковник Айбар Сабыртайұлы ҚАЖЫБАЕВПЕН, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Әскери білім және ғылым департаменті жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім басқармасының бағыт аға офицері (қосымша білім)
1972 ж. 08.08. туған, қазақ;
У-000000;
2021 ж. 03.06. кір. 0000.
Бірнеше әскери қызметшімен әртүрлі мерзімге келісімшарт жасау туралы
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37, 40-баптарына сәйкес төменде аттары аталған офицерлермен әскери қызмет өткеру туралы КЕЛІСІМШАРТ ЖАСАЛСЫН:
КҮНТІЗБЕЛІК БЕС ЖЫЛҒА
1. Полковник Руслан Қуанышұлы ЖАНСЕЙІТОВПЕН, департамент бастығының орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабы Инженерлік әскерлер департаменті инженерлік-техникалық қамтамасыз ету басқармасының бастығы
1976 ж. 05.07. туған, қазақ;
Ц-000000;
2021 ж. 04.05. кір. 0000.
ӘСКЕРИ ҚЫЗМЕТТЕ БОЛУДЫҢ ШЕКТІ ЖАСЫНА ТОЛҒАНҒА ДЕЙІН
2. Полковник Айбар Сабыртайұлы ҚАЖЫБАЕВПЕН, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Әскери білім және ғылым департаменті жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім басқармасының бағыт аға офицері (қосымша білім)
1972 ж. 08.08. туған, қазақ;
У-000000;
2021 ж. 03.06. кір. 0000.
Бір әскери қызметшімен келісімшарт жасау туралы

1. С подполковником УСМАНОВЫМ Русланом Газизовичем, офицером (стратегического анализа) управления стратегического анализа и проектного администрирования Департамента стратегического развития Министерства обороны Республики Казахстан, в соответствии со статьями 37, 40 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ЗАКЛЮЧИТЬ КОНТРАКТ о прохождении воинской службы до достижения предельного возраста состояния на воинской службе
03.10.1982 г.р., татарин;
А-000000;
вх. 0000 от 31.05.2021 г.
О заключении контракта с одним офицером, проходящим воинскую службу по призыву
1. Со старшим лейтенантом ҚАЙЫРБЕКОВЫМ Азаматом Айқанұлы, офицером (по программному обеспечению и автоматизированной системе учета мобилизационных ресурсов) отдела учета и предназначения мобилизационных ресурсов мобилизационного управления Департамента по делам обороны Туркестанской области, призванным на воинскую службу в 2022 году на двадцать четыре месяца, в соответствии со статьями 37, 40 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ЗАКЛЮЧИТЬ КОНТРАКТ о прохождении воинской службы на три календарных года
30.04.1996 г.р., казах;
З-000000;
вх. 0000от 24.08.2021 г.
О заключении контракта и переназначении одного военнослужащего
1. С полковником ЕСЕНАМАНОВЫМ Айдаром Асылхановичем, освобожденным от должности командующего Десантно-штурмовыми войсками Вооруженных Сил Республики Казахстан, в соответствии со статьями 37, 40 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", ЗАКЛЮЧИТЬ КОНТРАКТ о прохождении воинской службы до достижения предельного возраста состояния на воинской службе и НАЗНАЧИТЬ НАЧАЛЬНИКОМ ГЛАВНОГО ШТАБА – ПЕРВЫМ ЗАМЕСТИТЕЛЕМ ГЛАВНОКОМАНДУЮЩЕГО СУХОПУТНЫМИ ВОЙСКАМИ ВООРУЖЕННЫХ СИЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН, ВУС-0000000
12.02.1977 г.р., казах;
Факультет "Академия ГШ ВС" НУО в 2015 г.;
в ВС с 01.08.1995 г.;
Ц-000000;
Основание: Распоряжение Президента РК
№ 000 от 22.06.2021 г., вх. 000 от 23.06.2021 г.
Об откомандировании в другие войска и воинские формирования нескольких военнослужащих
Нижепоименованных офицеров в соответствии со статьями 21, 37 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", ОСВОБОДИТЬ от занимаемых должностей и НАПРАВИТЬ в порядке перевода В РАСПОРЯЖЕНИЕ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан:
1. Лейтенанта ҒАБИТОВА Нұрболата Қайрбекұлы, старшего авиационного техника инженерно-авиационной службы истребительной авиационной эскадрильи 000 авиационной базы
23.01.2000 г.р., казах;
ВИ СВО в 2021 г.;
А-000000;
основание: ходатайство Председателя КНБ РК
от 29.09.2021 г. исх. 0000,
вх. 0000 от 29.09.2021 г.

1. "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37, 40-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Стратегиялық дамыту департаменті стратегиялық талдау және жобалық әкімшілендіру басқармасының офицері (стратегиялық талдау) подполковник Руслан Газизович УСМАНОВПЕН әскери қызметте болудың шекті жасына толғанға дейін әскери қызмет өткеру туралы КЕЛІСІМШАРТ ЖАСАЛСЫН
1982 ж. 03.10. туған, татар;
А-000000;
2021 ж. 31.05. кір. 0000.
Әскерге шақыру бойынша әскери қызмет өткеретін бір офицермен келісімшарт жасау туралы
1. "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37, 40-баптарына сәйкес 2022 жылы жиырма төрт айға әскери қызметке шақырылған Түркістан облысы қорғаныс істері департаменті жұмылдыру басқармасы жұмылдыру ресурсын есепке алу және тағайындау бөлімінің офицері (бағдарламалық қамтамасыз ету және жұмылдыру ресурсын автоматтандырылған есепке алу жүйесі жөніндегі) аға лейтенант Азамат Айқанұлы ҚАЙЫРБЕКОВПЕН күнтізбелік үш жылға әскери қызмет өткеру туралы КЕЛІСІМШАРТ ЖАСАЛСЫН
1996ж. 30.04. туған, қазақ;
З-000000;
2021 ж. 24.08. кір. 0000.
Бір әскери қызметшімен келісімшарт жасау және оны қайта тағайындау туралы
1. "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37, 40-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Десанттық-шабуылдау әскерлерінің қолбасшысы лауазымынан босатылған полковник Айдар Асылханұлы ЕСЕНАМАНОВПЕН әскери қызметте болудың шекті жасына толғанға дейін әскери қызмет өткеру туралы КЕЛІСІМШАРТ ЖАСАЛСЫН және ол БАС ШТАБ БАСТЫҒЫ – ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚАРУЛЫ КҮШТЕРІ ҚҰРЛЫҚ ӘСКЕРЛЕРІ БАС ҚОЛБАСШЫСЫНЫҢ БІРІНШІ ОРЫНБАСАРЫ БОЛЫП ТАҒАЙЫНДАЛСЫН, ӘЕМ-0000000
1977 ж. 12.02. туған, қазақ;
2015 ж. ҰҚУ "ҚК БШ академиясы" факультеті;
ҚК-де 1995 ж. 01.08. бастап;
Ц-000000;
негіз: ҚР Президентінің 2021 ж. 22.06. № 000 өкімі, 2021 ж. 23.06. кір. № 0000.
Бірнеше әскери қызметшіні басқа да әскерлер мен әскери құралымдарға іссапарға жіберу туралы
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21, 37-баптарына сәйкес төменде аттары аталған офицерлер атқаратын лауазымынан БОСАТЫЛСЫН және ауыстыру тәртібінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының ӨКІМІНЕ ЖІБЕРІЛСІН:
1. Лейтенант Нұрболат Қайырбекұлы ҒАБИТОВ, 000-ші авиациялық база жойғыш авиациялық эскадрильясы инженерлік-авиациялық қызметінің аға авиациялық технигі
2000 ж. 23.01. туған, қазақ;
2021 ж. ӘҚК ӘИ;
А-000000;
негіз: ҚР ҰҚК Төрағасының 2021 ж. 29.09. шығ. 0000 қолдаухаты;
2021 ж. 29.09. кір. 0000.

2. Лейтенанта САҒЫНҒАЛИ Жансері Серікұлы, начальника дежурной смены 000 центра управления воздушным движением (вспомогательного) (г. Жезказган) 000 главного центра управления воздушным движением
18.09.1994 г.р., казах;
ВИ СВО в 2021 г.;
А-000000;
основание: ходатайство Председателя КНБ РК
от 29.09.2021 г. исх. 0000,
вх. 0000 от 29.09.2021 г.
Об откомандировании в другие войска и воинские формирования одного военнослужащего
1. Лейтенанта БЕРДЕНОВА Алдияра Нұрланұлы, офицера (по боевому управлению) – помощника оперативного дежурного командного пункта штаба 000 авиационной базы, в соответствии со статьями 21, 37 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", ОСВОБОДИТЬ от занимаемой должности и НАПРАВИТЬ в порядке перевода В РАСПОРЯЖЕНИЕ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
20.09.1996 г.р., казах;
ВВУ ВС Турции в 2019 г.;
А-000000;
основание: ходатайство Председателя КНБ РК
от 26.07.2021 г.;
вх. 0000 от 11.08.2021 г.
О прикомандировании в другие государственные органы одного военнослужащего
1. Лейтенанта КАМЗЕ Адлета Габдулманатовича, начальника отдела хранения продовольственных и технических средств Базы материально-технического обеспечения, ОСВОБОДИТЬ от занимаемой должности, ЗАЧИСЛИТЬ В РАСПОРЯЖЕНИЕ Министра обороны Республики Казахстан и в соответствии с пунктами 72, 73 Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан ПРИКОМАНДИРОВАТЬ к Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, с оставлением в списках личного состава Вооруженных Сил Республики Казахстан
27.07.1990 г.р., казах;
Карагандинский ГТУ в 2012 г.;
в ВС с 04.11.2016 г. по 15.12.2016 г. и с 29.03.2017 г.;
контракт заключен на 5 лет до 21.01.2024 г.;
А-000000;
основание: ходатайство МИИР РК
исх. № 0000 от 27.08.2020 г.,
вх. 0000 от 11.09.2020 г.
О зачислении в распоряжение одного военнослужащего
1. Подполковника БАЙМАГАМБЕТОВА Руслана Булатовича, заместителя командира бригады (по боевой подготовке) – начальника отдела боевой и физической подготовки 00 десантно-штурмовой бригады, в соответствии подпунктом 1) пункта 5 статьи 21 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ОСВОБОДИТЬ от занимаемой должности и ЗАЧИСЛИТЬ В РАСПОРЯЖЕНИЕ главнокомандующего Сухопутными войсками Вооруженных Сил Республики Казахстан, в связи с назначением на другую должность
28.04.1982 г.р., казах;
НУО в 2018 г.;
в ВС с 24.07.2000 г.;
контракт заключен на 5 лет до 09.06.2023 г.;
А-000000;

2. Лейтенант Жансері Серікұлы САҒЫНҒАЛИ, 000-ші әуе қозғалысын басқару бас орталығы 000-ші әуе қозғалысын басқару орталығының (қосалқы) (Жезқазған қ.) кезекші ауысым бастығы
1994 ж. 18.09. туған, қазақ;
2021 ж. ӘҚК ӘИ;
А-000000;
негіз: ҚР ҰҚК Төрағасының 2021 ж. 29.09. шығ. 0000 қолдаухаты;
2021 ж. 29.09. кір. 0000.
Бір әскери қызметшіні басқа да әскерлер мен әскери құралымдарға іссапарға жіберу туралы
1. Офицер (жауынгерлік басқару жөніндегі) – 000-ші авиациялық базасының штабы командалық пункті жедел кезекшісінің көмекшісі лейтенант Алдияр Нұрланұлы БЕРДЕНОВ "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21, 37-баптарына сәйкес атқаратын лауазымынан БОСАТЫЛСЫН және ауыстыру тәртібінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының ӨКІМІНЕ ЖІБЕРІЛСІН
1996 ж. 20.09. туған, қазақ;
2019 ж. Түркия ҚК ӘӘУ;
А-000000;
негіз: ҚР ҰҚК Төрағасының 2021 ж. 26.07. қолдаухаты;
2021 ж. 11.08. кір. 0000.
Бір әскери қызметшіні басқа мемлекеттік органға іссапарға жіберу туралы
1. Материалдық-техникалық қамтамасыз ету базасы азық-түлік және техникалық құралды сақтау бөлімінің бастығы лейтенант Әділет Ғабдолманатұлы КӘМЗЕ атқаратын лауазымынан БОСАТЫЛСЫН, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің ӨКІМІНЕ ҚАБЫЛДАНСЫН және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiнде, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидаларының 72, 73-тармақтарына сәйкес Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері жеке құрамының тізімінде қалдырып, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне ІССАПАРҒА ЖІБЕРІЛСІН
1990 ж. 27.07. туған, қазақ;
2012 ж. Қарағанды МТУ;
ҚК-де 2016 ж. 04.11. бастап 2016 ж. 15.12. дейін және 2017 ж. 29.03. бастап;
келісімшарт 5 жылға 2024 ж. 21.01. дейін жасалған;
А-000000;
негіз: ИИДМ-ның 2020 ж. 27.08. шығ. № 0000 қолдаухаты;
2020 ж. 11.09. кір. 0000.0.
Бір әскери қызметшіні өкімге қабылдау туралы
1. "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабы 5-тармағының 1) тармақшасына сәйкес бригада командирінің орынбасары (жауынгерлік даярлық жөніндегі) – 00-ші десанттық-шабуылдау бригадасы жауынгерлік және дене шынықтыру дайындығы бөлімінің бастығы подполковник Руслан Болатұлы БАЙМАҒАМБЕТОВ атқаратын лауазымынан БОСАТЫЛСЫН және басқа лауазымға тағайындалуына байланысты Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Құрлық әскерлері бас қолбасшысының ӨКІМІНЕ ҚАБЫЛДАНСЫН
1982 ж. 28.04. туған, қазақ;
2018 ж. ҰҚУ;
ҚК-де 2000 ж. 24.07. бастап;
келісімшарт 5 жылға 2023 ж. 09.06. дейін жасалған;
А-000000;

вх. 0000 от 21.08.2021 г.
О зачислении в распоряжение одного военнослужащего с содержанием за штатом воинской части (учреждения)
1. Подполковника АЗМУХАМЕТОВА Биржана Толеубековича, заместителя командира бригады (по воспитательной и идеологической работе) – начальника отдела воспитательной и идеологической работы 00 гвардейской артиллерийской бригады, в соответствии подпунктом 1) пункта 5 статьи 21 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ОСВОБОДИТЬ от занимаемой должности и ЗАЧИСЛИТЬ В РАСПОРЯЖЕНИЕ главнокомандующего Сухопутными войсками Вооруженных Сил Республики Казахстан, в связи с назначением на другую должность, с содержанием за штатом 00 гвардейской артиллерийской бригады
29.07.1983 г.р., казах;
НУО в 2018 г.;
в ВС с 10.09.2007 г.;
контракт заключен на 5 лет до 28.07.2023 г.;
А-000000;
вх. 0000 от 13.08.2021 г.
О зачислении в распоряжение нескольких военнослужащего
Нижепоименованных офицеров ОСВОБОДИТЬ от занимаемых должностей и ЗАЧИСЛИТЬ В РАСПОРЯЖЕНИЕ первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан, с содержанием за штатом Объединенного отдела по делам обороны Илийского района и города Алатау Алматинской области:
1. Подполковика ГАППАРОВА Султанмурата Султановича, начальника Объединенного отдела по делам обороны Илийского района и города Алатау Алматинской области, в соответствии с ПОДПУНКТОМ 1) ПУНКТА 5 СТАТЬИ 21 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" в связи с назначением на другую должность
26.3.1980 г.р., татарин;
ВП при Алматинском ГУ в 2002 г.;
в ВС с 24.5.2011 г.;
контракт заключен до достижения предельного возраста;
Ц-859242;
вх. 14-4-55796 от 12.11.2024 г.
2. Майора ЕЛЕМЕСОВА Сырмана Дауреновича, начальника отделения призыва и вневойсковой работы Объединенного отдела по делам обороны Илийского района и города Алатау Алматинской области, в соответствии с ПОДПУНКТОМ 3) ПУНКТА 5 СТАТЬИ 21 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" – в связи с вынесением в отношении военнослужащего постановления о квалификации деяния подозреваемого либо применения меры пресечения по уголовному делу о преступлении
17.10.1989 г.р., казах;
ВИИРЭС в 2012 г.;
в ВС с 01.8.2007 г.;
контракт заключен до достижения предельного возраста;
А-066191;
основание: постановление Специализированного
межрайонного следственного суда города Алматы
от 11.11.2024 г. № 7595-24-00-2-3м/10962;
вх. 14-4-55796 от 12.11.2024 г.
О назначении одного военнослужащего состоящего в распоряжении

2021 ж. 21.08. кір. 0000.
Бір әскери қызметшіні әскери бөлім (мекеме) штатынан тыс ұстап, өкімге қабылдау туралы
1. "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабы 5-тармағының 1) тармақшасына сәйкес бригада командирінің орынбасары (тәрбие және идеологиялық жұмыс жөніндегі) – 00-ші гвардиялық артиллериялық бригада тәрбие және идеологиялық жұмыс бөлімінің бастығы подполковник Біржан Төлеубекұлы АЗМҰХАМЕТОВ атқаратын лауазымынан БОСАТЫЛСЫН және басқа лауазымға тағайындалуына байланысты 00-ші гвардиялық артиллериялық бригаданың штатынан тыс ұсталып, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Құрлық әскерлері бас қолбасшысының ӨКІМІНЕ ҚАБЫЛДАНСЫН
1983 ж. 29.07. туған, қазақ;
2018 ж. ҰҚУ;
ҚК-де 2007 ж. 10.09. бастап;
келісімшарт 5 жылға 2023 ж. 28.07. дейін жасалған;
А-000000;
2021 ж. 13.08. кір. 0000.
Бірнеше әскери қызметшіні өкімге қабылдау туралы
Төменде аттары аталған офицерлер атқаратын лауазымынан БОСАТЫЛСЫН және Алматы облысы Іле ауданы және Алатау қаласы біріктірілген қорғаныс істері бөлімінің штатынан тыс ұстап, Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабы бастығының ӨКІМІНЕ ҚАБЫЛДАНСЫН:
1. "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабы 5-тармағының 1) тармақшасына сәйкес басқа лауазымға тағайындалуына байланысты Алматы облысы Іле ауданы және Алатау қаласы біріктірілген қорғаныс істері бөлімінің бастығы подполковник Сұлтанмұрат Сұлтанұлы ҒАППАРОВ
1980 ж. 26.03. туған, татар;
2002 ж. Алматы МУ жанындағы ӘД;
ҚК-де 2011 ж. 25.05. бастап;
келісімшарт шекті жасқа толғанға дейін жасалған;
Ц-859242;
2024 ж. 12.11. кір. 14-4-55796.
2. "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабы 5-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әскери қызметшіге қатысты күдіктінің іс-әрекетін саралау туралы қаулының шығарылуына не қылмыс туралы қылмыстық іс бойынша бұлтартпау шарасының қолданылуына байланысты Алматы облысы Іле ауданы және Алатау қаласы біріктірілген қорғаныс істері бөлімі әскерге шақыру және әскерден тыс жұмыс бөлімшесінің бастығы майор Сырман Дәуренұлы ЕЛЕМЕСОВ
1989 ж. 17.10. туған, қазақ;
2012 ж. РЭБӘИИ;
ҚК-де 2007 ж. 01.08. бастап;
келісімшарт шекті жасқа толғанға дейін жасалған;
А-066191;
негіз: Алматы қаласы мамандандырылған ауданаралық тергеу сотының 2024 ж. 11.11.
№ 7595-24-00-2-3м/10962 қаулысы;
2024 ж. 12.11. кір. 14-4-55796.
Өкімде тұрған бір әскери қызметшіні тағайындау туралы

1. Майора КАПАШЕВА Самата Жакипбековича, состоящего в распоряжении главнокомандующего Сухопутными войсками Вооруженных Сил Республики Казахстан, НАЗНАЧИТЬ ЗАМЕСТИТЕЛЕМ КОМАНДИРА БРИГАДЫ (ПО БОЕВОЙ ПОДГОТОВКЕ) – НАЧАЛЬНИКОМ ОТДЕЛА БОЕВОЙ И ФИЗИЧЕСКОЙ ПОДГОТОВКИ 0 МЕХАНИЗИРОВАННОЙ БРИГАДЫ, ВУС-0000000
17.05.1987 г.р., казах;
НУО в 2021 г.;
в ВС с 01.08.2004 г.;
контракт заключен на 5 лет до 12.06.2026 г.;
А-000000;
вх. 0000 от 17.08.2021 г.
О назначении нескольких военнослужащих состоящих в распоряжении
Нижепоименованных офицеров, состоящих в распоряжении главнокомандующего Сухопутными войсками Вооруженных Сил Республики Казахстан, НАЗНАЧИТЬ:
1. Подполковника АНСАБАЕВА Еркина Турсынбековича, – ЗАМЕСТИТЕЛЕМ НАЧАЛЬНИКА ШТАБА – НАЧАЛЬНИКОМ ОТДЕЛА ПО РАБОТЕ С ПЕРСОНАЛОМ ШТАБА ВОЕННОГО ИНСТИТУТА СУХОПУТНЫХ ВОЙСК, ВУС-0000000, 0000000
18.02.1980 г.р., казах;
ВА ВС РК по программе ВВУ в 2002 г.;
в ВС с 01.08.1998 г.;
контракт заключен до достижения предельного возраста;
Ц-000000;
вх. 0000 от 22.07.2021 г.
2. Майора СЕКЕНОВА Даулета Мадениетовича, – НАЧАЛЬНИКОМ ШТАБА – ЗАМЕСТИТЕЛЕМ КОМАНДИРА 00 ШТУРМОВОЙ БРИГАДЫ, ВУС-0000000
17.06.1986 г.р., казах;
НУО в 2021 г.;
в ВС с 01.08.2003 г.;
контракт заключен на 5 лет до 12.06.2026 г.;
А-000000;
вх. 0000 от 15.07.2021 г.
О принятии на воинскую службу по контракту нескольких офицеров запаса и заключении контракта на разные сроки
Нижепоименованных офицеров запаса в соответствии со статьями 37, 40 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ПРИНЯТЬ на воинскую службу по контракту, ЗАКЛЮЧИТЬ КОНТРАКТ о прохождении воинской службы и НАЗНАЧИТЬ:
НА ТРИ КАЛЕНДАРНЫХ ГОДА:
1. Лейтенанта АЙТБЕКОВА Алмаса Сырымұлы, – НАЧАЛЬНИКОМ ГРУППЫ КОМПЛЕКТОВАНИЯ ОБЪЕДИНЕННОГО ОТДЕЛА ПО ДЕЛАМ ОБОРОНЫ АУЛИЕКОЛЬСКОГО И НАУРЗУМСКОГО РАЙОНОВ КОСТАНАЙСКОЙ ОБЛАСТИ, ВУС-0000000
20.08.1996 г.р., казах;
ВП при Казахском ГЮИУ в 2017 г.;
в ВС не служил;
А-000000;
на учете в УДО города Семей области Абай;
вх. 00 от 00.00.0000 г.
ДО ДОСТИЖЕНИЯ ПРЕДЕЛЬНОГО ВОЗРАСТА
СОСТОЯНИЯ НА ВОИНСКОЙ СЛУЖБЕ:
2. Старшего лейтенанта ИСАЕВА Айдоса Сериккалиевича, – ПОМОЩНИКОМ НАЧАЛЬНИКА УЧЕБНОГО ЦЕНТРА (ПО ФИНАНСОВОЙ РАБОТЕ) – НАЧАЛЬНИКОМ ФИНАНСОВОЙ СЛУЖБЫ УЧЕБНОГО ЦЕНТРА БОЕВОЙ ПОДГОТОВКИ И БОЕВОГО ПРИМЕНЕНИЯ БЕСПИЛОТНЫХ ЛЕТАТЕЛЬНЫХ АППАРАТОВ, ВУС-0000000
23.06.1986 г.р., казах;
Жетысуский ГУ в 2007 г.;
в ВС с 26.06.2007 г. по 16.06.2008 г. и с 18.09.2009 г. по 13.01.2020 г.;
А-000000;
на учете в УДО города Талдыкорган области Жетісу;

1. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Құрлық әскерлері бас қолбасшысының өкімінде тұрған майор Самат Жақыпбекұлы ҚАПАШЕВ, БРИГАДА КОМАНДИРІНІҢ ОРЫНБАСАРЫ (ЖАУЫНГЕРЛІК ДАЯРЛЫҚ ЖӨНІНДЕГІ) – 0-ші МЕХАНИКАЛАНДЫРЫЛҒАН БРИГАДА ЖАУЫНГЕРЛІК ЖӘНЕ ДЕНЕ ШЫНЫҚТЫРУ ДАЙЫНДЫҒЫ БӨЛІМІНІҢ БАСТЫҒЫ БОЛЫП, ӘЕМ-0000000
1987 ж. 17.05. туған, қазақ;
2021 ж. ҰҚУ;
ҚК-де 2004 ж. 01.08. бастап;
келісімшарт 5 жылға 2026 ж. 12.06. дейін жасалған;
А-000000;
2021 ж. 17.08. кір. 0000.
Өкімде тұрған бірнеше әскери қызметшіні тағайындау туралы
Төменде аттары аталған Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Құрлық әскерлері бас қолбасшысының өкімінде тұрған офицерлер ТАҒАЙЫНДАЛСЫН:
1. Подполковник Еркін Тұрсынбекұлы АҢСАБАЕВ, – ШТАБ БАСТЫҒЫНЫҢ ОРЫНБАСАРЫ – ҚҰРЛЫҚ ӘСКЕРЛЕРІНІҢ ӘСКЕРИ ИНСТИТУТЫ ШТАБЫ ПЕРСОНАЛМЕН ЖҰМЫС БӨЛІМІНІҢ БАСТЫҒЫ БОЛЫП, ӘЕМ-0000000, 0000000
1980 ж. 18.02. туған, қазақ;
2002 ж. ЖӘУ бағдарламасы бойынша ҚР ҚК ӘА;
ҚК-де 1998 ж. 01.08. бастап;
келісімшарт жекті жасқа толғанға дейін жасалған;
Ц-000000;
2021 ж. 22.07. кір. 0000.
2. Майор Дәулет Мәдениетұлы СЕКЕНОВ, – ШТАБ БАСТЫҒЫ – 0-ші ШАБУЫЛДАУ БРИГАДАСЫ КОМАНДИРІНІҢ ОРЫНБАСАРЫ БОЛЫП, ӘЕМ-0000000
1986 ж. 17.06. туған, қазақ;
2021 ж. ҰҚУ;
ҚК-де 2001 ж. 01.08. бастап;
келісімшарт 5 жылға 2026 ж. 12.06. дейін жасалған;
А-000000;
2021 ж. 15.07. кір. 0000.
Запастағы бірнеше офицерді келісімшарт бойынша әскери қызметке қабылдау және әртүрлі мерзімге келісімшарт жасау туралы
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37, 40-баптарына сәйкес төменде аттары аталған запастағы офицерлер келісімшарт бойынша әскери қызметке ҚАБЫЛДАНСЫН, әскери қызмет өткеру туралы КЕЛІСІМШАРТ ЖАСАЛСЫН және ТАҒАЙЫНДАЛСЫН:
КҮНТІЗБЕЛІК ҮШ ЖЫЛҒА:
1. Лейтенант Алмас Сырымұлы АЙТБЕКОВ, – ҚОСТАНАЙ ОБЛЫСЫ ӘУЛИЕКӨЛ ЖӘНЕ НАУРЫЗЫМ АУДАНДАРЫНЫҢ ҚОРҒАНЫС ІСТЕРІ ЖӨНІНДЕГІ БІРІКТІРІЛГЕН БӨЛІМІ ЖАСАҚТАУ ТОБЫНЫҢ БАСТЫҒЫ БОЛЫП, ӘЕМ-000000
1996 ж. 20.08. туған, қазақ;
2017 ж. Қазақ МЗИУ жанындағы ӘД;
ҚК-де қызмет өткермеген;
А-000000;
Абай облысы Семей қаласының ҚІБ-да есепте тұр;
0000 ж. 00.00. кір. 00.
ӘСКЕРИ ҚЫЗМЕТТЕ БОЛУДЫҢ ШЕКТІ ЖАСЫНА ТОЛҒАНҒА ДЕЙІН:
2. Аға лейтенант Айдос Серікқалиұлы ИСАЕВ, – ОҚУ-ЖАТТЫҒУ ОРТАЛЫҒЫ БАСТЫҒЫНЫҢ КӨМЕКШІСІ (ҚАРЖЫ ЖҰМЫСЫ ЖӨНІНДЕГІ) – ЖАУЫНГЕРЛІК ДАЯРЛЫҚ ЖӘНЕ ҰШҚЫШСЫЗ ҰШУ АППАРАТТАРЫН ЖАУЫНГЕРЛІК ҚОЛДАНУ ОҚУ-ЖАТТЫҒУ ОРТАЛЫҒЫ ҚАРЖЫ ҚЫЗМЕТІНІҢ БАСТЫҒЫ БОЛЫП, ӘЕМ-0000000
1986 ж. 23.06. туған, қазақ;
2007 ж. Жетісу МУ;
ҚК-де 2007 ж. 26.06. бастап 2008 ж. 16.06. дейін және 2009 ж. 18.09. бастап 2020 ж. 13.01. дейін;
А-000000;
Жетісу облысы Талдықорған қаласының ҚІБ-да есепте тұр;

вх. 00 от 00.00.0000 г.
О принятии на воинскую службу по контракту нескольких офицеров запаса и заключении контракта на один срок
Нижепоименованных офицеров запаса в соответствии со статьями 37, 40 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ПРИНЯТЬ на воинскую службу по контракту, ЗАКЛЮЧИТЬ КОНТРАКТ о прохождении воинской службы сроком на три календарных года и НАЗНАЧИТЬ:
1. Лейтенанта ИСАЕВА Нурланбека Абуалиулы, – ОФИЦЕРОМ УПОЛНОМОЧЕННЫМ ОТДЕЛЕНИЯ ВОЕННОЙ ПОЛИЦИИ АТЫРАУСКОГО ГАРНИЗОНА, ВУС-000000
09.11.1995 г.р., казах;
ВП при Южно-Казахстанской МА в 2018 г.;
в ВС не служил;
З-106951;
на учете в ОУДО Енбекшинского и Каратауского районов города Шымкент;
вх. 0000 от 14.09.2021 г.
2. Лейтенанта МҰҚАШ Ұлана Серікұлы, – НАЧАЛЬНИКОМ АВТОМОБИЛЬНОЙ СЛУЖБЫ ОТДЕЛА МАТЕРИАЛЬНО-ТЕХНИЧЕСКОГО ОБЕСПЕЧЕНИЯ 00 МЕХАНИЗИРОВАННОЙ БРИГАДЫ РЕЗЕРВА, ВУС-0000000
11.09.1996 г.р., казах;
ВП при Казахском НАУ в 2019 г.;
в ВС не служил;
З-000000;
на учете в ООДО города Аягоз области Абай;
вх. 0000 от 29.09.2021 г.
О принятии на воинскую службу по контракту одного офицера запаса
1. Лейтенанта ИМАТАЕВА Ержана Кубейұлы, в соответствии со статьями 37, 40 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ПРИНЯТЬ на воинскую службу по контракту, ЗАКЛЮЧИТЬ КОНТРАКТ о прохождении воинской службы сроком на три календарных года и НАЗНАЧИТЬ КОМАНДИРОМ ВЗВОДА ПО РЕМОНТУ РАДИОЛОКАЦИОННЫХ СТАНЦИЙ, ПРИБОРОВ И ОПТИКИ РЕМОНТНОЙ РОТЫ ВООРУЖЕНИЯ РЕМОНТНО-ВОССТАНОВИТЕЛЬНОГО БАТАЛЬОНА ЦЕНТРАЛЬНОЙ РЕМОНТНО-ВОССТАНОВИТЕЛЬНОЙ БАЗЫ, ВУС-0000000
24.05.1999 г.р., казах;
ВП при Казахском НИТУ в 2019 г.;
в ВС не служил;
А-000000;
на учете в УДО Ауэзовского района города Алматы;
вх. 0000 от 01.10.2021 г.
О переаттестации в воинском звании и принятии на воинскую службу по контракту одного офицера запаса
1. Подполковнику национальной безопасности ЖАСУЗАКОВУ Рустаму Сакеновичу, прибывшему из Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, в соответствии со статьями 20, 37, 40 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ПРИСВОИТЬ воинское звание "ПОДПОЛКОВНИК" в порядке переаттестации с исчислением срока выслуги с 27 июня 2017 года, ПРИНЯТЬ на воинскую службу по контракту, ЗАКЛЮЧИТЬ КОНТРАКТ о прохождении воинской службы на должностях офицерского состава до достижения предельного возраста состояния на воинской службе и НАЗНАЧИТЬ ПРЕПОДАВАТЕЛЕМ КАФЕДРЫ СПЕЦИАЛЬНЫХ ДИСЦИПЛИН ФАКУЛЬТЕТА СПЕЦИАЛЬНОЙ ПОДГОТОВКИ НАЦИОНАЛЬНОГО УНИВЕРСИТЕТА ОБОРОНЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН, ВУС-0000000, 0000000

0000 ж. 00.00. кір. 00.
Запастағы бірнеше офицерді келісімшарт бойынша әскери қызметке қабылдау және бір мерзімге келісімшарт жасау туралы
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37, 40-баптарына сәйкес төменде аттары аталған запастағы офицерлер келісімшарт бойынша әскери қызметке ҚАБЫЛДАНСЫН, күнтізбелік үш жылға әскери қызмет өткеру туралы КЕЛІСІМШАРТ ЖАСАЛСЫН және ТАҒАЙЫНДАЛСЫН:
1. Лейтенант Нұрланбек Әбуәліұлы ИСАЕВ, – АТЫРАУ ГАРНИЗОНЫ ӘСКЕРИ ПОЛИЦИЯ БӨЛІМШЕСІНІҢ УӘКІЛЕТТІ ОФИЦЕРІ БОЛЫП, ӘЕМ-0000000
1995 ж. 09.11. туған, қазақ;
2018 ж. Оңтүстік Қазақстан МА жанындағы ӘД;
ҚК-де қызмет өткермеген;
З-000000;
Шымкент қаласы Еңбекші және Қаратау аудандарының ҚІББ-да есепте тұр;
2021 ж. 14.09. кір. 0000.
2. Лейтенант Ұлан Серікұлы МҰҚАШ, – РЕЗЕРВТЕГІ 00-ші МЕХАНИКАЛАНДЫРЫЛҒАН БРИГАДА МАТЕРИАЛДЫҚ-ТЕХНИКАЛЫҚ ҚАМТАМАСЫЗ ЕТУ БӨЛІМІНІҢ АВТОМОБИЛЬ ҚЫЗМЕТІ БАСТЫҒЫ БОЛЫП, ӘЕМ-0000000
1996 ж. 11.09. туған, қазақ;
2019 ж. Қазақ ҰАУ жанындағы ӘД;
ҚК-де қызмет өткермеген;
З-000000;
Абай облысы Аягөз қаласының ҚІББ-да есепте тұр;
2021 ж. 29.09. кір. 0000.
Запастағы бір офицерді келісімшарт бойынша әскери қызметке қабылдау туралы
1. "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37, 40-баптарына сәйкес лейтенант Ержан Көбейұлы ИМАТАЕВ келісімшарт бойынша әскери қызметке ҚАБЫЛДАНСЫН, күнтізбелік үш жыл мерзімге әскери қызмет өткеру туралы КЕЛІСІМШАРТ ЖАСАЛСЫН және ОРТАЛЫҚ ЖӨНДЕУ-ҚАЛПЫНА КЕЛТІРУ БАЗАСЫ ЖӨНДЕУ-ҚАЛПЫНА КЕЛТІРУ БАТАЛЬОНЫ ҚАРУ-ЖАРАҚТЫ ЖӨНДЕУ РОТАСЫ РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ СТАНЦИЯЛАРДЫ, ҚҰРАЛДАР МЕН ОПТИКАНЫ ЖӨНДЕУ ВЗВОДЫНЫҢ КОМАНДИРІ БОЛЫП ТАҒАЙЫНДАЛСЫН, ӘЕМ-0000000
1999 ж. 24.05. туған, қазақ;
2019 ж. Қазақ ҰТЗУ жанындағы ӘД;
ҚК-де қызмет өткермеген;
А-000000;
Алматы қаласы Әуезов ауданының ҚІБ-да есепте тұр;
2021 ж. 01.10. кір. 0000.
Запастағы бір офицерді әскери атағында қайта аттестаттау және келісімшарт бойынша әскери қызметке қабылдау туралы
1. "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20, 37, 40-баптарына сәйкес Ұлттық қауіпсіздік комитетінен келген ұлттық қауіпсіздік подполковнигі Рүстем Сәкенұлы ЖАСҰЗАҚОВҚА еңбек сіңірген жылдарын 2017 жылғы 27 маусымнан бастап есептеп, қайта аттестаттау тәртібінде "ПОДПОЛКОВНИК" әскери атағы БЕРІЛСІН, келісімшарт бойынша әскери қызметке ҚАБЫЛДАНСЫН, офицер құрамының лауазымында шекті жасқа толғанға дейін әскери қызмет өткеру туралы КЕЛІСІМШАРТ ЖАСАЛСЫН және ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҰЛТТЫҚ ҚОРҒАНЫС УНИВЕРСИТЕТІ АРНАЙЫ ДАЯРЛЫҚ ФАКУЛЬТЕТІ АРНАЙЫ ПӘНДЕР КАФЕДРАСЫНЫҢ ОҚЫТУШЫСЫ БОЛЫП ТАҒАЙЫНДАЛСЫН, ӘЕМ-0000000, 0000000

14.02.1983 г.р., казах;
ВА МО РФ в 2010 г.;
А-000000;
вх. 000 от 13.08.2021 г.
О призыве нескольких офицеров запаса и их назначении
Нижепоименованных офицеров запаса в соответствии со статьей 32 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ПРИЗВАТЬ на воинскую службу сроком на двадцать четыре месяца и НАЗНАЧИТЬ:
1. Лейтенанта АХМЕТОВА Ертаса Жанатұлы – ОФИЦЕРОМ (ПСИХОЛОГОМ) ТАНКОВОГО БАТАЛЬОНА 000 ГВАРДЕЙСКОЙ БРИГАДЫ МОРСКОЙ ПЕХОТЫ, ВУС-0000000
28.01.1997 г.р., казах;
ВП при НАО "Медицинский университет Караганда" в 2019 г.;
в ВС не служил;
А-000000;
на учете в ОДО района Әлихан Бөкейхан города Караганды;
вх. 0000 от 15.09.2021 г.
2. Лейтенанта ИСҚАЛИЕВА Мерея Мәдениетұлы – СТАРШИМ АВИАЦИОННЫМ ТЕХНИКОМ ИНЖЕНЕРНО-АВИАЦИОННОЙ СЛУЖБЫ АВИАЦИОННОЙ ЭСКАДРИЛЬИ (УЧЕБНОЙ) 000 УЧЕБНОГО АВИАЦИОННОГО ЦЕНТРА ПО ПОДГОТОВКЕ ЛЕТНОГО СОСТАВА, ВУС-0000000
24.11.1998 г.р., казах;
ВП при Академии ГА в 2019 г.;
в ВС не служил;
А-000000;
на учете в ОДО Акжаикского района Западно-Казахстанской области;
вх. 000 от 21.09.2021 г.
О призыве одного офицера запаса и его назначении
1. Лейтенанта АХМЕТОВА Ертаса Жанатұлы, в соответствии со статьей 32 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ПРИЗВАТЬ на воинскую службу сроком на двадцать четыре месяца и НАЗНАЧИТЬ ОФИЦЕРОМ (ПСИХОЛОГОМ) ТАНКОВОГО БАТАЛЬОНА 000 ГВАРДЕЙСКОЙ БРИГАДЫ МОРСКОЙ ПЕХОТЫ, ВУС-0000000
28.01.1997 г.р., казах;
ВП при НАО "Медицинский университет Караганда" в 2019 г.;
в ВС не служил;
А-000000;
на учете в ОДО города Сарани Карагандинской области;
вх. 0000 от 15.09.2021 г.
О выпускниках военных учебных заведений
§ 1
Нижепоименованным курсантам, окончившим Военный институт Сил воздушной обороны, в соответствии с подпунктом 1) пункта 89 "Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан" ПРИСВОИТЬ первое воинское звание офицерского состава "ЛЕЙТЕНАНТ", в соответствии со статьями 37, 40 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ЗАКЛЮЧИТЬ КОНТРАКТ о прохождении воинской службы на пятнадцать календарных лет и ЗАЧИСЛИТЬ В РАСПОРЯЖЕНИЕ:
ЗАМЕСТИТЕЛЯ МИНИСТРА ОБОРОНЫ – ГЛАВНОКОМАНДУЮЩЕГО СИЛАМИ ВОЗДУШНОЙ ОБОРОНЫ ВООРУЖЕННЫХ СИЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН:
ПО СПЕЦИАЛЬНОСТИ "ЭКСПЛУАТАЦИЯ ВОЗДУШНЫХ СУДОВ В ГОСУДАРСТВЕННОЙ АВИАЦИИ", КВАЛИФИКАЦИЯ "ЭКСПЛУАТАЦИЯ ВОЗДУШНЫХ СУДОВ (ВЕРТОЛЕТОВ)":
1. ТЕМІРХАНОВА Нұрсұлтана Едігеұлы
А-000000;

1983 ж. 14.02. туған, қазақ,
2010 ж. РФ ҚМ ӘА;
А-000000;
2021 ж. 13.08. кір. 000.
Запастағы бірнеше офицерді әскерге шақыру және оларды тағайындау
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 32-бабына сәйкес төменде аттары аталған запастағы офицерлер жиырма төрт ай мерзімге әскери қызметке ШАҚЫРЫЛСЫН және ТАҒАЙЫНДАЛСЫН:
1. Лейтенант Ертас Жанатұлы АХМЕТОВ – 000-ші ГВАРДИЯЛЫҚ ТЕҢІЗ ЖАЯУ ӘСКЕРІ БРИГАДАСЫ ТАНК БАТАЛЬОНЫНЫҢ ОФИЦЕРІ (ПСИХОЛОГ) БОЛЫП, ӘЕМ-0000000.
1997 ж. 28.01. туған, қазақ;
2019 ж. "Қарағанды медицина университеті" КАҚ жанындағы ӘД;
ҚК-де қызмет өткермеген;
А-000000;
Қарағанды қаласы Әлихан Бөкейхан ауданының ҚІБ-да есепте тұр;
2021 ж. 15.09. кір. 0000.
2. Лейтенант Мерей Мәдениетұлы ЕСҚАЛИЕВ – 000-ші ҰШҚЫШ ҚҰРАМЫН ДАЯРЛАУ АВИАЦИЯЛЫҚ ОҚУ-ЖАТТЫҒУ ОРТАЛЫҒЫ АВИАЦИЯЛЫҚ ЭСКАДРИЛЬЯСЫ (ОҚУ-ЖАТТЫҒУ) ИНЖЕНЕРЛІК-АВИАЦИЯЛЫҚ ҚЫЗМЕТІНІҢ АҒА АВИАЦИЯ ТЕХНИГІ БОЛЫП, ӘЕМ-0000000.
1998 ж. 24.11. туған, қазақ;
2019 ж. АА академиясы жанындағы ӘД;
ҚК-де қызмет өткермеген;
А-000000;
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық ауданының ҚІБ-да есепте тұр;
2021 ж. 21.09. кір. 0000.
Запастағы бір офицерді әскерге шақыру және оны тағайындау
1. "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 32-бабына сәйкес лейтенант Ертас Жанатұлы АХМЕТОВ жиырма төрт ай мерзімге әскери қызметке ШАҚЫРЫЛСЫН және 000-ші ГВАРДИЯЛЫҚ ТЕҢІЗ ЖАЯУ ӘСКЕРІ БРИГАДАСЫ ТАНК БАТАЛЬОНЫНЫҢ ОФИЦЕРІ (ПСИХОЛОГІ) БОЛЫП ТАҒАЙЫНДАЛСЫН, ӘЕМ-0000000
1997 ж. 28.01. туған, қазақ;
2019 ж. "Қарағанды медицина университеті" КеАҚ жанындағы ӘД;
ҚК-де қызмет өткермеген;
А-000000;
Қарағанды облысы Саран қаласының ҚІБ-да есепте тұр;
2021 ж. 15.09. кір. 0000.
Әскери оқу орындарын бітірушілер туралы
§ 1
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидалары 89-тармағының 1) тармақшасына сәйкес төменде аттары аталған Әуе қорғанысы күштерінің әскери институтын бітірген курсанттарға офицер құрамының "ЛЕЙТЕНАНТ" алғашқы әскери атағы БЕРІЛСІН, "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37, 40-баптарына сәйкес күнтізбелік он бес жылға әскери қызмет өткеру туралы КЕЛІСІМШАРТ ЖАСАЛСЫН және мыналардың ӨКІМІНЕ ҚАБЫЛДАНСЫН:
ҚОРҒАНЫС МИНИСТРІНІҢ ОРЫНБАСАРЫ – ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚАРУЛЫ КҮШТЕРІ ӘУЕ ҚОРҒАНЫСЫ КҮШТЕРІ БАС ҚОЛБАСШЫСЫНЫҢ: "МЕМЛЕКЕТТІК АВИАЦИЯДА ӘУЕ КЕМЕСІН ПАЙДАЛАНУ" МАМАНДЫҒЫ БОЙЫНША, "ӘУЕ КЕМЕСІН (ТІКҰШАҚТЫ) ПАЙДАЛАНУ" БІЛІКТІЛІГІ:
1. Нұрсұлтан Едігеұлы ТЕМІРХАНОВ
А-000000;

вх. 0000 от 08.06.2021 г.
§ 2
Нижепоименованным курсантам, окончившим Военно-космическую академию имени А.Ф. Можайского (г. Санкт-Петербург), в соответствии с подпунктом 1) пункта 89 "Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан" ПРИСВОИТЬ первое воинское звание офицерского состава "ЛЕЙТЕНАНТ", в соответствии со статьями 37, 40 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ЗАКЛЮЧИТЬ КОНТРАКТ о прохождении воинской службы на десять календарных лет службы и ЗАЧИСЛИТЬ В РАСПОРЯЖЕНИЕ:
ПЕРВОГО ЗАМЕСТИТЕЛЯ МИНИСТРА ОБОРОНЫ – НАЧАЛЬНИКА ГЕНЕРАЛЬНОГО ШТАБА ВООРУЖЕННЫХ СИЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН:
ПО СПЕЦИАЛЬНОСТИ "ВОЕННАЯ КАРТОГРАФИЯ":
2. ТЕМІРХАНОВА Нұрсұлтана Едігеұлы
А-000000;
вх. 0000 от 08.06.2021 г.
КОМАНДУЮЩЕГО ВОЙСКАМИ РЕГИОНАЛЬНОГО КОМАНДОВАНИЯ "ЮГ":
ПО СПЕЦИАЛЬНОСТИ "ВОЕННАЯ КАРТОГРАФИЯ":
3. СИКУМБАЕВА Касыма Кенжегалиевича
А-000000;
вх. 0000 от 08.06.2021 г.
О выпускниках военных учебных заведений
§ 1
1. Курсанту ЖУМАГУЛОВУ Ахату Каламкасовичу, окончившему Университет медицинских наук Гульхане Турецкой Республики по специальности "Врач-терапевт", в соответствии с подпунктом 1) пункта 89 "Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан" ПРИСВОИТЬ первое воинское звание офицерского состава "ЛЕЙТЕНАНТ МЕДИЦИНСКОЙ СЛУЖБЫ", в соответствии со статьями 37, 40 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ЗАКЛЮЧИТЬ КОНТРАКТ о прохождении воинской службы на десять календарных лет и НАЗНАЧИТЬ ВРАЧЕМ – ТЕРАПЕВТОМ МЕДИЦИНСКОЙ РОТЫ 00 ДЕСАНТНО-ШТУРМОВОЙ БРИГАДЫ, ВУС-0000000
10.02.1986 г.р., казах;
А-000000;
вх. 0000 от 08.04.2021 г.
§ 2
2. Курсанту ЖАҚЫПБЕК Қасымхану Қанатұлы, окончившему Военный университет Министерства обороны Российской Федерации (г. Москва) по специальности "Перевод и переводоведение", в соответствии с подпунктом 1) пункта 89 "Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан" ПРИСВОИТЬ первое воинское звание офицерского состава "ЛЕЙТЕНАНТ" и НАПРАВИТЬ в порядке перевода В РАСПОРЯЖЕНИЕ Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан
А-000000;
вх. 0000 от 08.06.2021 г.
О зачислении в академии
§ 1
С нижепоименованными офицерами, поступившими в Национальный университет обороны Республики Казахстан, в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 40 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ЗАКЛЮЧИТЬ КОНТРАКТ на срок обучения и до достижения предельного возраста состояния на воинской службе после окончания военного учебного заведения, ОСВОБОДИТЬ от занимаемых должностей и ЗАЧИСЛИТЬ магистрантами Национального университета обороны Республики Казахстан:
ПО СПЕЦИАЛЬНОСТИ "СТРАТЕГИЧЕСКИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В ВОЕННОМ ДЕЛЕ":
КВАЛИФИКАЦИЯ "УПРАВЛЕНИЕ ОПЕРАТИВНО-СТРАТЕГИЧЕСКОГО (СТРАТЕГИЧЕСКОГО) УРОВНЯ":

2021 ж. 08.06. кір. 0000.
§ 2
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидалары 89-тармағының 1) тармақшасына сәйкес төменде аттары аталған А.Ф. Можайский атындағы Әскери-ғарыштық академияны (Санкт-Петербург қ.) бітірген курсанттарға офицер құрамының "ЛЕЙТЕНАНТ" алғашқы әскери атағы БЕРІЛСІН, "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37, 40-баптарына сәйкес офицер құрамының лауазымында күнтізбелік он жылға әскери қызмет өткеру туралы КЕЛІСІМШАРТ ЖАСАЛСЫН және мыналардың ӨКІМІНЕ ҚАБЫЛДАНСЫН:
ҚОРҒАНЫС МИНИСТРІНІҢ БІРІНШІ ОРЫНБАСАРЫ – ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚАРУЛЫ КҮШТЕРІ БАС ШТАБЫ БАСТЫҒЫНЫҢ: "ӘСКЕРИ КАРТОГРАФИЯ" МАМАНДЫҒЫ БОЙЫНША:
2. Нұрсұлтан Едігеұлы ТЕМІРХАНОВ
А-000000;
2021 ж. 08.06. кір. 0000.
"ОҢТҮСТІК" ӨҢІРЛІК ҚОЛБАСШЫЛЫҒЫ ӘСКЕРЛЕРІ ҚОЛБАСШЫСЫНЫҢ: "ӘСКЕРИ КАРТОГРАФИЯ" МАМАНДЫҒЫ БОЙЫНША:
3. Қасым Кенжеғалиұлы СИҚЫМБАЕВ
А-000000;
2021 ж. 08.06. кір. 0000.
Әскери оқу орындарын бітірушілер туралы
§ 1
1. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидалары 89-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Түркия Республикасының Гульхане медициналық ғылымдар университетін "Дәрігер-терапевт" мамандығы бойынша бітірген курсант Ахат Қаламқасұлы ЖҰМАҒҰЛОВҚА офицер құрамының "МЕДИЦИНА ҚЫЗМЕТІНІҢ ЛЕЙТЕНАНТЫ" алғашқы әскери атағы БЕРІЛСІН, "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37, 40-баптарына сәйкес күнтізбелік он жылға әскери қызмет өткеру туралы КЕЛІСІМШАРТ ЖАСАЛСЫН және 00-ші ДЕСАНТТЫҚ-ШАБУЫЛДАУ БРИГАДАСЫ МЕДИЦИНАЛЫҚ РОТАСЫНЫҢ ДӘРІГЕР-ТЕРАПЕВТ БОЛЫП ТАҒАЙЫНДАЛСЫН, ӘЕМ-0000000
1986 ж. 10.02. туған, қазақ;
А-000000;
2021 ж. 08.04. кір. 0000.
§ 2
2. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидалары 89-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлігінің Әскери университетін (Мәскеу қ.) "Аударма және аударма ісі" мамандығы бойынша бітірген курсант Қасымхан Қанатұлы ЖАҚЫПБЕККЕ офицер құрамының "ЛЕЙТЕНАНТ" алғашқы әскери атағы БЕРІЛСІН және ауыстыру тәртібінде Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының ӨКІМІНЕ ЖІБЕРІЛСІН
А-000000;
2021 ж. 08.06. кір. 0000.
Академияға қабылдау туралы
§ 1
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес төменде аттары аталған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорғаныс университетіне оқуға қабылданған офицерлермен əскери оқу орнындағы оқу мерзіміне жəне оны бітіргеннен кейін əскери қызметте болудың шекті жасына толғанға дейін КЕЛІСІМШАРТ ЖАСАЛСЫН, атқаратын лауазымынан БОСАТЫЛСЫН және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорғаныс университетінің магистранттары болып ҚАБЫЛДАНСЫН:
"ӘСКЕРИ ІСТЕГІ СТРАТЕГИЯЛЫҚ МЕНЕДЖМЕНТ" МАМАНДЫҒЫ БОЙЫНША: "ЖЕДЕЛ-СТРАТЕГИЯЛЫҚ (СТРАТЕГИЯЛЫҚ) ДЕҢГЕЙДІ БАСҚАРУ" БІЛІКТІЛІГІ:

1. Полковника ЖУМАШЕВА Жанибека Мирашевича, старшего инспектора – летчика управления боевой подготовки Управления командующего Военно-воздушными силами Сил воздушной обороны Вооруженных Сил Республики Казахстан
29.08.1977 г.р., казах;
Ц-000000;
Протокол № 00 от 07.08.2021 г.
ПО СПЕЦИАЛЬНОСТИ "МЕНЕДЖМЕНТ В ВОЕННОМ ДЕЛЕ":
КВАЛИФИКАЦИЯ "УПРАВЛЕНИЕ ОПЕРАТИВНО-ТАКТИЧЕСКОЕ СОЕДИНЕНИЯМИ И ЧАСТЯМИ МОТОСТРЕЛКОВЫХ (ТАНКОВЫХ) И ДЕСАНТНО-ШТУРМОВЫХ ВОЙСК":
2. Капитана АБДАЛИЕВА Бакитжана Абдугалиевича, начальника штаба – заместителя начальника Центра подготовки специалистов военной полиции
10.02.1986 г.р., казах;
А-000000;
Протокол № 00 от 06.08.2021 г.
§ 2
С нижепоименованными офицерами, поступившими в организации образования Российской Федерации, реализующие образовательные программы послевузовского образования, в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 40, подпунктом 9) пункта 5 статьи 21 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ЗАКЛЮЧИТЬ КОНТРАКТ на срок обучения и до достижения предельного возраста состояния на воинской службе после окончания военного учебного заведения, ОСВОБОДИТЬ от занимаемых должностей, ЗАЧИСЛИТЬ В РАСПОРЯЖЕНИЕ начальника Национального университета обороны Республики Казахстан на время обучения и НАПРАВИТЬ:
В ВОЕННЫЙ УЧЕБНЫЙ НАУЧНЫЙ ЦЕНТР СУХОПУТНЫХ ВОЙСК "ОБЩЕВОЙСКОВАЯ ОРДЕНА ЖУКОВА АКАДЕМИЯ ВООРУЖЕННЫХ СИЛ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ" (г. МОСКВА):
ПО СПЕЦИАЛЬНОСТИ "УПРАВЛЕНИЕ ИНЖЕНЕРНЫМ ОБЕСПЕЧЕНИЕМ ВОЙСК":
3. Майора АХМЕТОВА Шокана Муратовича, преподавателя кафедры инженерных войск и радиационно-химической и биологической защиты Военного института Сухопутных войск
01.05.1984 г.р., казах;
А-000000;
Протокол № 00 от 05.08.2021 г.
Об увольнении нескольких военнослужащих
Нижепоименованных офицеров в соответствии с Законом Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ОСВОБОДИТЬ от занимаемых должностей и УВОЛИТЬ с воинской службы В ЗАПАС:
1. Полковника БАЙМУКАНОВА Амангельды Кельмановича, заместителя начальника института – начальника управления исследования военного искусства научно-исследовательского института военного искусства военного научно-исследовательского центра Национального университета обороны Республики Казахстан, ПО ПОДПУНКТУ 4) ПУНКТА 1 СТАТЬИ 26 – по состоянию здоровья в связи с заключением военно-врачебной комиссии о признании ограниченно годным к воинской службе, с правом ношения военной формы одежды
25.02.1966 г.р., казах;
ВА ГШ ВС РФ в 2018 г.;
на воинской службе с 05.08.1983 г.;
выслуга лет на пенсию: календарный срок службы – 37 лет 6 мес., в льготном исчислении – 4 года 5 мес., общая выслуга – 41 год 11 мес.;
С-000000;
подлежит направлению на воинский учет в УДО района Байқоңыр города Астаны;

1. Полковник Жәнібек Мирасұлы ЖҰМАШЕВ, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Әуе қорғанысы күштері Әскери-әуе күштері қолбасшысының басқармасы жауынгерлік даярлық басқармасының аға инспектор-ұшқышы
1977 ж. 29.08. туған, қазақ;
Ц-000000;
2021 ж. 07.08. № 00 хаттама.
"ӘСКЕРИ ІСТЕГІ МЕНЕДЖМЕНТ" МАМАНДЫҒЫ БОЙЫНША: "МОТОАТҚЫШТАР (ТАНК) ЖӘНЕ ДЕСАНТТЫҚ-ШАБУЫЛДАУ ӘСКЕРЛЕРІНІҢ ҚҰРАМАЛАРЫ МЕН БӨЛІМДЕРІН ЖЕДЕЛ-ТАКТИКАЛЫҚ БАСҚАРУ" БІЛІКТІЛІГІ:
2. Капитан Бақытжан Әбдіғалиұлы ӘБДӘЛИЕВ, штаб бастығы – әскери полиция мамандарын даярлау орталығы бастығының орынбасары
1986 ж. 10.02. туған, қазақ;
А-000000;
2021 ж. 06.08. № 00 хаттама.
§ 2
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабы 5-тармағының 9) тармақшасына, 40-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес төменде аттары аталған Ресей Федерациясының жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылданған офицерлермен əскери оқу орнындағы оқу мерзіміне жəне оны бітіргеннен кейін əскери қызметте болудың шекті жасына толғанға дейін КЕЛІСІМШАРТ ЖАСАЛСЫН, атқаратын лауазымынан БОСАТЫЛСЫН және оқу уақытына Қазақстан Республикасы Ұлттық қорғаныс университеті бастығының ӨКІМІНЕ ҚАБЫЛДАНСЫН және ЖІБЕРІЛСІН:
"РЕСЕЙ ФЕДЕРАЦИЯСЫ ҚАРУЛЫ КҮШТЕРІНІҢ ЖУКОВ ОРДЕНДІ ЖАЛПЫ ӘСКЕРИ АКАДЕМИЯСЫ" ҚҰРЛЫҚ ӘСКЕРЛЕРІНІҢ ӘСКЕРИ ҒЫЛЫМИ ОҚУ-ЖАТТЫҒУ ОРТАЛЫҒЫНА (МӘСКЕУ Қ.): "ӘСКЕРДІ ИНЖЕНЕРЛІК ҚАМТАМАСЫЗ ЕТУДІ БАСҚАРУ" МАМАНДЫҒЫ БОЙЫНША:
3. Майор Шоқан Мұратұлы АХМЕТОВ, Құрлық әскерлерінің Әскери институты инженерлік әскерлер және радиациялық-химиялық және биологиялық қорғау кафедрасының оқытушысы
1984 ж. 01.05. туған, қазақ;
А-000000;
2021 ж. 05.08. № 00 хаттама.
Бірнеше әскери қызметшіні қызметтен шығару туралы
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төменде аттары аталған офицерлер атқаратын лауазымынан БОСАТЫЛСЫН және әскери қызметтен ЗАПАСҚА ШЫҒАРЫЛСЫН:
1. Полковник Амангелді Келманұлы БАЙМҰҚАНОВ, институт бастығының орынбасары – Қазақстан Республикасы Ұлттық қорғаныс университеті әскери ғылыми-зерттеу орталығы әскери өнердің ғылыми-зерттеу институты әскери өнерді зерттеу басқармасының бастығы, 26-БАПТЫҢ 1-ТАРМАҒЫНЫҢ 4) ТАРМАҚШАСЫ БОЙЫНША – әскери-дәрiгерлiк комиссияның әскери қызметке шектеулі жарамды деп танығаны туралы қорытындысына байланысты денсаулық жағдайы бойынша, әскери киім нысанын киіп жүру құқығымен
1966 ж. 25.02. туған, қазақ;
2018 ж. РФ ҚК БШ ӘА;
әскери қызметте 1983 ж. 05.08. бастап;
зейнетақыға еңбек сіңірген жылдары: қызметтің күнтізбелік мерзімі – 37 жыл 6 ай, женілдік есебімен – 4 жыл 5 ай, жалпы еңбек сіңірген жылдары – 41 жыл 11 ай;
С-000000;
Астана қаласы Байқоңыр ауданының ҚІБ-ға әскери есепке тұру үшін жіберіледі;

вх. 0000 от 08.02.2021 г.
За безупречную службу НАГРАДИТЬ БЛАГОДАРСТВЕННОЙ ГРАМОТОЙ
2. Подполковника ЕСПЕРДИНОВА Даурена Болатовича, начальника штаба – заместителя командира 00 штурмовой бригады, ПО ПОДПУНКТУ 4) ПУНКТА 1 СТАТЬИ 26 – по состоянию здоровья в связи с заключением военно-врачебной комиссии о признании негодным к воинской службе в мирное время, ограниченно годным в военное время
30.11.1983 г.р., казах;
НУО в 2019 г.;
на воинской службе 01.08.2000 г.;
выслуга лет на пенсию: календарный срок службы – 20 лет 11 мес., на льготных условиях – 4 года 1 мес., общая выслуга – 25 лет;
А-000000;
подлежит направлению на воинский учет в УДО города Усть-Каменогорск Восточно-Казахстанской области;
вх. 0000 от 27.07.2021 г.
3. Подполковника КАЛЫШЕВА Азамата Ерсаиновича, командира 00 гвардейской артиллерийской бригады, ПО ПОДПУНКТУ 11) ПУНКТА 1 и ПОДПУНКТУ 4) ПУНКТА 2 СТАТЬИ 26 – по отрицательным мотивам, в связи установлением факта немедицинского употребления наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов во внеслужебное время, подтвержденного результатами медицинского освидетельствования, проведенного в медицинской организации
26.05.1980 г.р., казах;
НУО в 2017 г.;
на воинской службе с 01.08.1997 г.;
Ц-000000;
подлежит направлению на воинский учет в УДО Есильского района города Астаны;
вх. 0000 от 08.09.2021 г.
Об увольнении одного военнослужащего
1. Полковника АСКАРОВА Юрия Минувалиевича, заместителя командующего – начальника отдела боевой подготовки Управления командующего войсками регионального командования "Астана", в соответствии с Законом Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ОСВОБОДИТЬ от занимаемой должности и УВОЛИТЬ с воинской службы В ОТСТАВКУ ПО ПОДПУНКТУ 4) ПУНКТА 1 СТАТЬИ 26 – по состоянию здоровья в связи с заключением военно-врачебной комиссии о признании негодным к воинской службе с исключением с воинского учета, с правом ношения военной формы одежды
25.04.1970 г.р., казах;
НУО в 2007 г.;
на воинской службе с 01.08.1988 г.;
выслуга лет на пенсию: календарный срок службы – 32 года 9 мес., на льготных условиях – 7 лет 1 мес., общая выслуга – 39 лет 10 мес.;
У-000000;
подлежит направлению на воинский учет в ОДО Илийского района Алматинской области;
вх. 0000 от 23.04.2021 г.
За безупречную службу НАГРАДИТЬ БЛАГОДАРСТВЕННОЙ ГРАМОТОЙ
Об исключении из списков офицерского, сержантского и рядового составов в связи со смертью
1. Майора АЛИМБЕКОВА Саята Жанатовича, заместителя командира части (по материально-техническому обеспечению) – начальника отдела материально-технического обеспечения войсковой части 00000 ИСКЛЮЧИТЬ из списков офицерского состава Вооруженных Сил Республики Казахстан в связи со смертью

2021 ж. 08.02. кір. 0000.
Мінсіз қызметі үшін АЛҒЫС ГРАМОТАСЫМЕН НАГРАДТАЛСЫН
2. Подполковник Дәурен Болатұлы ЕСПЕРДИНОВ, 00-ші шабуылдау бригадасы штабының бастығы – командирдің орынбасары, 26-БАБЫ 1-ТАРМАҒЫНЫҢ 4) ТАРМАҚШАСЫ БОЙЫНША – әскери-дәрiгерлiк комиссияның әскери қызметке бейбіт уақытта жарамсыз, соғыс уақытында шектеулі жарамды деп танылғаны туралы қорытындысына байланысты денсаулық жағдайы бойынша
1983 ж. 30.11. туған, қазақ;
2019 ж. ҰҚУ;
әскери қызметте 2000 ж. 01.08. бастап;
зейнетақыға еңбек сіңірген жылдары: қызметтің күнтізбелік мерзімі – 20 жыл 11 ай, женілдік есебімен – 4 жыл 1 ай, жалпы еңбек сіңірген жылдары – 25 жыл;
А-000000;
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласының ҚІБ-ға әскери есепке тұру үшін жіберіледі;
2021 ж. 27.07. кір. 0000.
3. Подполковник Азамат Ерсайынұлы ҚАЛЫШЕВ, 00-ші гвардиялық артиллериялық бригаданың командирі, 26-БАБЫ 1-ТАРМАҒЫНЫҢ 11) ТАРМАҚШАСЫ ЖӘНЕ 2-ТАРМАҒЫНЫҢ 4) ТАРМАҚШАСЫ БОЙЫНША – медициналық ұйымда жүргізілген медициналық куәландыру нәтижесімен расталған қызметтен тыс уақытта есірткілік құралдарды, психотроптық заттарды, олардың баламасын медициналық емес тұтыну фактісінің анықталуына байланысты теріс себептер бойынша
1980 ж. 26.05. туған, қазақ;
2017 ж. ҰҚУ;
әскери қызметте 1997 ж. 01.08. бастап;
Ц-000000;
Астана қаласы Есіл ауданының ҚІБ-ға әскери есепке тұру үшін жіберіледі;
2021 ж. 08.09. кір. 0000.
Бір әскери қызметшіні қызметтен шығару туралы
1. "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес полковник Юрий Мінуәлиұлы АСҚАРОВ, қолбасшының орынбасары – "Астана" өңірлік қолбасшылығы әскерлері қолбасшысы басқармасы жауынгерлік даярлық бөлімінің бастығы, атқаратын лауазымынын БОСАТЫЛСЫН және 26-БАПТЫҢ 1-ТАРМАҒЫНЫҢ 4) ТАРМАҚШАСЫ БОЙЫНША – әскери-дәрігерлік комиссияның әскери есептен шығарумен әскери қызметке жарамсыз деп танылғаны туралы қорытындысына байланысты денсаулық жағдайы бойынша әскери киім нысанын киіп жүру құқығымен әскери қызметтен ОТСТАВКАҒА ШЫҒАРЫЛСЫН
1970 ж. 25.04. туған, қазақ;
2007 ж. ҰҚУ;
әскери қызметте 1988 ж. 01.08. бастап;
зейнетақыға еңбек сіңірген жылдары: қызметтің күнтізбелік мерзімі – 32 жыл 9 ай, жеңілдік жағдайында – 7 жыл 1 ай, жалпы еңбек сіңірген жылдары – 39 жыл 10 ай;
У-000000;
Алматы облысы Іле ауданының ҚІБ-не әскери есепке тұру үшін жіберіледі;
2021 ж. 23.04. кір. 0000.
Мінсіз қызметі үшін АЛҒЫС ГРАМОТАСЫМЕН НАГРАДТАЛСЫН
Қайтыс болуына байланысты офицерлер, сержанттар мен қатардағы жауынгерлер құрамы тізімінен шығару туралы
1. Майор Саят Жанатұлы ӘЛІМБЕКОВ, 00000 әскери бөлімі командирінің орынбасары (материалдық-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі) – материалдық-техникалық қамтамасыз ету бөлімінің бастығы, қайтыс болуына байланысты Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері офицер құрамының тізімінен ШЫҒАРЫЛСЫН

10.01.1985 г.р., казах;
ВИ СВ в 2006 г.;
на воинской службе с 25.07.2002 г.;
А-035209;
Умер 26.08.2021 г. в результате пожара и взрывов на технической территории склада;
Смерть связана с исполнением обязанностей воинской службы;
Свидетельство о смерти № 0000 от 06.09.2021г.;
Похоронен 29.08.2021 г. на кладбище с.Шенгельды Капчагайского района Алматинской области;
Состав семьи: жена – Айткужина Ж.К. 1983 г.р., дочь – Аяла 2009 г.р., дочь – Самира 2011 г.р.,
сын – Тугырлан 2014 г.р., проживают по адресу: Жамбылская область г. Тараз, переулок Капал, д.2В кв.12;
вх. 0000 от 02.10.2021 г.
Об изменении учетных сведений (фамилии, имени, отчества)
1. Полковника ДЖУНИСБЕКОВА Болата Джамбылулы, заместителя командующего войсками противовоздушной обороны (по воспитательной и идеологической работе) – начальника отдела воспитательной и идеологической работы Управления командующего войсками противовоздушной обороны Сил воздушной обороны Вооруженных Сил Республики Казахстан, ВПРЕДЬ СЧИТАТЬ ЖУНИСБЕКОВЫМ Болатом Жамбылулы
У-000000;
основание: удостоверение личности гражданина Республики Казахстан № 00000000 от 28.03.2017 г., выданное МВД РК;
вх. 0000 от 04.09.2021 г.
Об отмене пункта приказа
1. Пункт 2 приказа Министра обороны Республики Казахстан по личному составу от 2 марта 2018 года № 000 о ЛИШЕНИИ в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" и на основании приговора суда майора юстиции МОЛДАБАЕВА Дауытбека Оразбековича, состоящего в распоряжении начальника Главного управления военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан, бывшего старшего офицера – дознавателя отделения дознания и розыска Отдела военной полиции Гвардейского гарнизона воинского звания "МАЙОР ЮСТИЦИИ", УВОЛЬНЕНИИ его с воинской службы в ЗАПАС в соответствии с ПОДПУНКТОМ 13 ПУНКТА 1 СТАТЬИ 26 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" – по отрицательным мотивам, в связи с вступлением в законную силу обвинительного приговора суда за совершение преступления, в том числе условно ОТМЕНИТЬ
Ц-000000
основание: постановление судебной коллегии по уголовным делам Верховного Суда Республики Казахстан от 17.08.2021 г. № 00000;
вх. 0000 от 15.09.2021 г.
О присвоении очередных воинских званий нескольким военнослужащим
Нижепоименованным офицерам в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ПРИСВОИТЬ очередные воинские звания:
ПОДПОЛКОВНИК
1. Майору БУХОВУ Алексею Владимировичу, начальнику Отдела по делам обороны Бухар-Жырауского района Карагандинской области

1985 ж. 10.01. туған, қазақ;
2006 ж. – ҚӘ ӘИ;
әскери қызметте 2002 ж. 25.07. бастап;
А-000000;
2021 ж. 26.08. қойманың техникалық аумағында өрт және жарылыс салдарынан қайтыс болды;
Қайтыс болуы әскери қызмет міндеттерін орындауымен байланысты болды;
2021 ж. 06.09. № 0000 қайтыс болу туралы куәлік;
2021 ж. 29.08. Алматы облысы Қапшағай ауданы Шеңгелді ауылы зиратында жерленді;
Отбасы құрамы: әйелі – Ж.К. Айтқожина, 1983 ж.т., қызы – Аяла, 2009 ж.т., қызы – Самира, 2011 ж.т., ұлы – Тұғырлан, 2014 ж.т., мынадай мекенжайда тұрады: Жамбыл облысы Тараз қ., Қапал қиылысы, 2В үй, 12-пәтер;
2021 ж. 02.10. кір. № 0000.
Есепке алу мәліметтерін (тегін, атын, әкесінің атын) өзгерту туралы
1. Полковник Болат Джамбылулы ДЖУНИСБЕКОВ, Әуе шабуылына қарсы қорғаныс әскерлері қолбасшысының орынбасары (тәрбие және идеологиялық жұмыс жөніндегі) – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Әуе қорғанысы күштері әуе шабуылына қарсы қорғаныс әскерлері қолбасшысының басқармасы тәрбие және идеологиялық жұмыс бөлімінің бастығы, БҰДАН ӘРІ Болат Жамбылұлы ЖҮНІСБЕКОВ БОЛЫП ТАНЫЛСЫН
У-046136;
негіз: Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі 2017 ж. 28.03. № 0000000 ҚР ІІМ берілген;
2021 ж. 04.09. кір. № 0000.
Бұйрық тармағын жою туралы
1. "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына сәйкес және сот үкімі негізінде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Әскери полициясы бас басқармасы бастығының өкімінде тұрған Гвардейск гарнизоны әскери полиция бөлімі анықтау және іздестіру бөлімшесінің бұрынғы аға офицері – анықтаушы әділет майоры Дәуітбек Оразбекұлы МОЛДАБАЕВТЫ "ӘДІЛЕТ МАЙОРЫ" әскери атағынан АЙЫРУ, оны "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 26-БАБЫ 1-ТАРМАҒЫНЫҢ 13-ТАРМАҚШАСЫНА сәйкес қылмыс жасағаны үшін соттың айыптау, оның ішінде шартты түрде айыптау үкімінің заңды күшіне енуіне байланысты теріс себептер бойынша әскери қызметтен ЗАПАСҚА ШЫҒАРУ туралы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2018 жылғы 2 наурыздағы № 000 жеке құрам бойынша бұйрығының 2-тармағы ЖОЙЫЛСЫН
Ц-000000;
негіз: Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының қылмыстық іс жөніндегі сот алқасының 2021 ж. 17.08. № 00000 қаулысы;
2021 ж. 15.09. кір. № 0000.
Бірнеше әскери қызметшіге кезекті әскери атақ беру туралы
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына сәйкес төменде аттары аталған офицерлерге кезекті әскери атақ БЕРІЛСІН:
ПОДПОЛКОВНИК
1. Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің бастығы майор Алексей Владимирович БУХОВҚА

13.06.1976 г.р., болгарин;
Российский СГУ в 2000 г.;
выслуга в звании – 5 лет 1 мес.;
А-000000
вх. 0000 от 22.09.2021 г.
МАЙОР
2. Капитану ИХСАНОВОЙ Айгуль Молдашовне, начальнику службы по военно-патриотической работе и работе с ветеранами Вооруженных Сил управления воспитательной, идеологической и военно-патриотической работы Департамента по делам обороны Туркестанской области
24.09.1976 г.р., казашка;
Таразский ГУ в 1999 г.;
выслуга в звании – 6 лет 4 мес.;
А-000000
вх. 0000от 21.09.2021 г.
СТАРШИЙ ЛЕЙТЕНАНТ
3. Лейтенанту АМАНБАЕВУ Айдосу Нурлыбековичу, начальнику группы комплектования Отдела по делам обороны города Риддер Восточно-Казахстанской области
07.10.1996 г.р., казах;
ВП при Казахском ГЮИУ в 2018 г.;
выслуга в звании – 3 года;
А-000000;
вх. 0000 от 20.09.2021 г.
О присвоении очередного воинского звания нескольким военнослужащим
Нижепоименованным офицерам в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ПРИСВОИТЬ очередное воинское звание "МАЙОР":
1. Капитану НОВОЖЕЕВУ Денису Евгеньевичу, начальнику мобилизационного отделения – заместителю начальника Отдела по делам обороны города Сатпаев области Ұлытау
29.11.1979 г.р., русский;
Костанайский СТУ в 2006 г.;
выслуга в звании – 4 года;
А-000000;
вх. 0000 от 31.07.2021 г.
2. Капитану ЧУРБАНОВУ Антону Владимировичу, начальнику отделения кадров и строевого штаба Департамента по делам обороны города Астаны
12.10.1984 г.р., русский;
Западно-Казахстанский АТУ в 2007 г.;
выслуга в звании – 4 года;
А-000000;
вх. 0000 от 26.08.2021 г.
О присвоении очередного воинского звания одному военнослужащему
1. Лейтенанту ИВАНОВУ Сергею Владимировичу, начальнику группы комплектования Отдела по делам обороны Баянаульского района Павлодарской области, в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ПРИСВОИТЬ очередное воинское звание "СТАРШИЙ ЛЕЙТЕНАНТ"
08.05.1998 г.р., русский;
ВП при Кокшетауском университете в 2018 г.;
выслуга в звании – 2 года;
А-000000;
вх. 0000 от 05.10.2021 г.
О присвоении очередных воинских званий досрочно нескольким военнослужащим
Нижепоименованным офицерам, в соответствии с пунктом 99 Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, за образцовое выполнение воинского долга ПРИСВОИТЬ очередные воинские звания ДОСРОЧНО:
ПОДПОЛКОВНИК
1. Майору ДАСТАНОВУ Саяту Маратовичу, заместителю командира военно-морской базы (по материально-техническому обеспечению) – начальнику отдела материально-технического обеспечения 00 военно-морской базы

1976 ж.13.06. туған, болгар;
2000 ж. Ресей ҚГУ;
атақта еңбек сіңірген мерзімі – 5 жыл 1 ай;
А-000000;
2021 ж. 22.09. кір. 0000.
МАЙОР
2. Түркістан облысының қорғаныс істері жөніндегі департаменті тәрбие, идеологиялық және әскери-патриоттық жұмыс басқармасы әскери-патриоттық жұмыс және Қарулы Күштер ардагерлерімен жұмыс қызметінің бастығы капитан Айгүл Молдашқызы ИХСАНОВАҒА
1976 ж. 24.09. туған, қазақ;
1999 ж. Тараз МУ;
атақта еңбек сіңірген мерзімі – 6 жыл 4 ай;
А-000000;
2021 ж. 21.09. кір. 0000.
АҒА ЛЕЙТЕНАНТ
3. Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі жасақтау тобының бастығы лейтенант Айдос Нұрлыбекұлы АМАНБАЕВҚА
1996 ж. 07.10. туған, қазақ;
2018 ж. Қазақ ГЗИУ жанындағы ӘД
атақта еңбек сіңірген мерзімі – 3 жыл;
А-000000;
2021 ж. 20.09. кір. 0000.
Бірнеше әскери қызметшіге кезекті әскери атақ беру туралы
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына сәйкес төменде аттары аталған офицерлерге кезекті "МАЙОР" әскери атағы БЕРІЛСІН:
1. Жұмылдыру бөлімшесінің бастығы – Ұлытау облысы Сәтбаев қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі бастығының орынбасары капитан Денис Евгеньевич НОВОЖЕЕВКЕ
1979 ж. 29.11. туған, орыс;
2006 ж. Қостанай ӘТУ;
атақта еңбек сіңірген мерзімі – 4 жыл;
А-000000;
2021 ж. 31.07. кір. 0000.
2. Астана қаласының қорғаныс істері департаменті штабы кадрлар және саптық бөлімшесінің бастығы капитан Антон Владимирович ЧУРБАНОВҚА
1984 ж. 12.10. туған, орыс;
2007 ж. Батыс Қазақстан АТУ;
атақта еңбек сіңірген мерзімі – 4 жыл;
А-000000;
2021 ж. 26.08. кір. 0000.
Бір әскери қызметшіге кезекті әскери атақ беру туралы
1. "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына сәйкес Павлодар облысы Баянауыл ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі жасақтау тобының бастығы лейтенант Сергей Владимирович ИВАНОВҚА кезекті "АҒА ЛЕЙТЕНАНТ" әскери атағы БЕРІЛСІН
1998 ж. 08.05. туған, орыс;
2018 ж. Көкшетау университеті жанындағы ӘД;
атақта еңбек сіңірген мерзімі – 2 жыл;
А-000000;
2021 ж. 05.10. кір. 0000.
Бірнеше әскери қызметшіге кезекті әскери атақты мерзімнен бұрын беру туралы
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидаларының 99-тармағына сәйкес төменде аттары аталған офицерлерге әскери борышын үлгілі орындағаны үшін кезекті әскери атақ МЕРЗІМІНЕН БҰРЫН БЕРІЛСІН:
ПОДПОЛКОВНИК
1. Әскери-теңіз базасы командирінің орынбасары (материалдық-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі) – 00-ші әскери-теңіз базасы материалдық-техникалық қамтамасыз ету бөлімінің бастығы майор Саят Маратұлы ДАСТАНОВҚА

04.03.1986 г.р., казах;
ВА ВМС ВС Турецкой Республики в 2015 г.;
досрочно на 1 год 3 мес.;
А-000000;
вх. 0000 от 07.10.2021 г.
МАЙОР
2. Капитану БОЛАТОВУ Руслану Капаровичу, командиру авиационного звена авиационной эскадрильи (фронтовой авиации) 000 авиационной базы
18.12.1990 г.р., казах;
Краснодарское ВВАУЛ в 2013 г.;
досрочно на 1 год 1 мес.;
А-000000;
вх. 0000 от 07.10.2021 г.
О присвоении воинского звания офицерского состава военнослужащему по контракту
1. Сержанту ТЛЕУБЕРДИНОВОЙ Жанар Женисбековне, проходящей воинскую службу по контракту, временно назначенной на должность офицерского состава начальника финансовой службы – помощника начальника Учебного центра регионального командования "Астана" (по финансовой работе), в соответствии с подпунктом 5) пункта 89 Правил прохождения воинской службы в ВооружҰнных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 25 мая 2006 года № 124, ПРИСВОИТЬ первое воинское звание офицерского состава "ЛЕЙТЕНАНТ". В соответствии со статьями 37, 40 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ЗАКЛЮЧИТЬ с ней КОНТРАКТ о прохождении воинской службы на должностях офицерского состава до достижения предельного возраста состояния на воинской службе и НАЗНАЧИТЬ НАЧАЛЬНИКОМ ФИНАНСОВОЙ СЛУЖБЫ – ПОМОЩНИКОМ НАЧАЛЬНИКА УЧЕБНОГО ЦЕНТРА РЕГИОНАЛЬНОГО КОМАНДОВАНИЯ "АСТАНА" (ПО ФИНАНСОВОЙ РАБОТЕ), ВУС-0000000
22.12.1977 г.р., казашка;
Карагандинский ЭУ в 2008 г.;
в ВС с 24.01.2008 г.;
А-000000;
вх. 0000 от 18.08.2021 г.
О присвоении воинского звания офицерского состава военнослужащему по контракту, временно назначенному на должность офицерского состава и его переназначении
Нижепоименованным военнослужащим, проходящим воинскую службу по контракту, временно назначенным на должности офицерского состава, в соответствии с подпунктом 5) пункта 89 Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 25 мая 2006 года № 124, ПРИСВОИТЬ первое воинское звание офицерского состава "ЛЕЙТЕНАНТ". В соответствии со статьями 37, 40 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ЗАКЛЮЧИТЬ с ними КОНТРАКТ о прохождении воинской службы на должностях офицерского состава сроком на 5 (пять) календарных лет и НАЗНАЧИТЬ:
1. Ефрейтора АБЕНБАЕВА Ермека Токтаргалиевича, – ОФИЦЕРОМ-ВРАЧОМ (ВЕТЕРИНАРНО-САНИТАРНОЙ ЭКСПЕРТИЗЫ) ЛАБОРАТОРИИ (ВЕТЕРИНАРНАЯ ЛАБОРАТОРИЯ Г.АСТАНА) ФИЛИАЛА 00 БАЗЫ МАТЕРИАЛЬНО-ТЕХНИЧЕСКОГО ОБЕСПЕЧЕНИЯ, ВУС-0000000

1986 ж. 04.03. туған, қазақ;
2015 ж. Түркия Республикасының ҚК ӘТК ӘА;
мерзімінен бұрын – 1 жыл 3 ай;
А-000000;
2021 ж. 07.10. кір. 0000.
МАЙОР
2. 000-ші авиациялық база авиациялық эскадрильясы (майдан авиациясы) авиациялық буынының командирі капитан Руслан Қапарұлы БОЛАТОВҚА
1990 ж. 18.12. туған, қазақ;
2013 ж. Краснодар ЖӘАҰУ;
мерзімінен бұрын – 1 жыл 1 ай;
А-000000;
2021 ж. 07.10. кір. 0000.
Келісімшарт бойынша әскери қызметшіге офицер құрамының әскери атағын беру туралы
1. Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 мамырдағы № 124 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидалары 89-тармағының 5) тармақшасына сәйкес қаржы қызметінің бастығы – "Астана" өңірлік қолбасшылығы оқу-жаттығу орталығы бастығының көмекшісі (қаржы жұмысы жөніндегі) офицер құрамының лауазымына уақытша тағайындалған келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеретін сержант Жанар Жеңісбекқызы ТІЛЕУБЕРДИНОВАҒА офицер құрамының "ЛЕЙТЕНАНТ" алғашқы әскери атағы БЕРІЛСІН. "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37, 40-баптарына сәйкес онымен офицер құрамының лауазымында әскери қызметте болудың шекті жасына толғанға дейін әскери қызмет өткеру туралы КЕЛІСІМШАРТ ЖАСАЛСЫН және ҚАРЖЫ ҚЫЗМЕТІНІҢ БАСТЫҒЫ – "АСТАНА" ӨҢІРЛІК ҚОЛБАСШЫЛЫҒЫ ОҚУ-ЖАТТЫҒУ ОРТАЛЫҒЫ БАСТЫҒЫНЫҢ КӨМЕКШІСІ (ҚАРЖЫ ЖҰМЫСЫ ЖӨНІНДЕГІ) БОЛЫП ТАҒАЙЫНДАЛСЫН, ӘЕМ-0000000
1977 ж. 22.12. туған, қазақ;
2008 ж. Қарағанды ЭУ;
ҚК-да 2008 ж. 24.01. бастап;
А-000000;
2021 ж. 18.08. кір. 0000.
Офицер құрамының лауазымына уақытша тағайындалған келісімшарт бойынша әскери қызметшіге офицер құрамының әскери атағын беру және оны қайта тағайындау туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 мамырдағы № 124 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидалары 89-тармағының 5) тармақшасына сәйкес офицер құрамының лауазымына уақытша тағайындалған келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеретін төменде аттары аталған әскери қызметшілерге офицер құрамының "ЛЕЙТЕНАНТ" алғашқы әскери атағы БЕРІЛСІН. "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37, 40-баптарына сәйкес олармен офицер құрамының лауазымында күнтізбелік 5 (бес) жыл мерзімге әскери қызмет өткеру туралы КЕЛІСІМШАРТ ЖАСАЛСЫН және ТАҒАЙЫНДАЛСЫН:
1. Ефрейтор Ермек Тоқтарғалиұлы ӘБЕНБАЕВ, – 00-ші МАТЕРИАЛДЫҚ-ТЕХНИКАЛЫҚ ҚАМТАМАСЫЗ ЕТУ БАЗАСЫНЫҢ ФИЛИАЛЫ (АСТАНА Қ. ВЕТЕРИНАРИЯЛЫҚ ЗЕРТХАНАСЫ) ЗЕРТХАНАСЫНЫҢ ОФИЦЕР-ДӘРІГЕРІ (ВЕТЕРИНАРИЯЛЫҚ-САНИТАРИЯЛЫҚ САРАПТАМА) БОЛЫП, ӘЕМ-0000000

29.03.1992 г.р., казах;
Казахский АТУ в 2015 г.;
в ВС с 30.10.2015 г.;
А-000000;
вх. 0000 от 15.09.2021 г.
2. Младшего сержанта БЕСЕТАЕВА Арлана Токтаргалиұлы, – ОФИЦЕРОМ ВЕТЕРИНАРНОЙ ЛАБОРАТОРИИ 00 БАЗЫ МАТЕРИАЛЬНО-ТЕХНИЧЕСКОГО ОБЕСПЕЧЕНИЯ, ВУС-0000000
29.08.1996 г.р., казах;
Казахский АТУ в 2015 г.;
в ВС с 10.10.2015 г.;
А-000000;
вх. 0000 от 15.09.2021 г.
О лишении воинского звания
1. Старшего лейтенанта АСКАРОВА Руслана Сабитовича, состоящего в распоряжении командующего войсками регионального командования "Астана", бывшего командира штабной роты войсковой части 00000, в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" и на основании приговора суда ЛИШИТЬ воинского звания "СТАРШИЙ ЛЕЙТЕНАНТ", ПЕРЕВЕСТИ на воинский учет состава солдат с воинским званием "рядовой", на основании подпункта 11) пункта 1 и подпункта 1) пункта 2 статьи 26 этого же Закона УВОЛИТЬ его с воинской службы в запас – по отрицательным мотивам, в связи с вступлением в законную силу обвинительного приговора суда за совершение преступления
23.07.1993 г.р., казах;
ВИИРЭС в 2016 г.;
в ВС с 30.07.2011 г.;
07.09.2021 г. осужден Военным судом Акмолинского гарнизона за совершение уголовных правонарушений по части 3 статьи 24, пункту 2 части 3 статьи 190, части 4 статьи 28, части 1 статьи 367 УК РК, назначено наказание в виде штрафа на сумму 00000 (прописью) тенге, приговор вступил в законную силу 23.09.2021 г.;
подлежит направлению на воинский учет
в УДО города Актау;
А-000000;
вх. 0000 от 18.08.2021 г.
О снижении в воинском звании
1. Старшего лейтенанта АСКАРОВА Руслана Сабитовича, командира штабной роты 0 танковой бригады, в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" СНИЗИТЬ в воинском звании на одну ступень до "ЛЕЙТЕНАНТА"
23.07.1993 г.р., казах;
ВИИРЭС в 2016 г.;
ходатайство главнокомандующего Сухопутными войсками ВС РК на снижение в воинском звании на одну ступень при неоднократном совершении проступка, дискредитирующего Вооруженные Силы;
А-000000;
вх. 0000 от 18.08.2021 г.
О восстановлении в воинском звании
1. Лейтенанта АСКАРОВА Руслана Сабитовича, командира штабной роты войсковой части 00000, в соответствии с пунктом 106 Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 25 мая 2006 года № 124 ВОССТАНОВИТЬ в прежнем воинском звании "СТАРШИЙ ЛЕЙТЕНАНТ"
23.07.1993 г.р., казах;
ВИИРЭС в 2016 г.;
ходатайство главнокомандующего Сухопутными войсками ВС РК о восстановлении в прежнем воинском звании;
А-000000;

1992 ж. 29.03. туған, қазақ;
2015 ж. Қазақ АТУ;
ҚК-де 2015 ж. 30.10. бастап;
А-000000;
2021 ж. 15.09. кір. 0000.
2. Кіші сержант Арлан Тоқтарғалиұлы БЕСЕТАЕВ, – 00-ші МАТЕРИАЛДЫҚ-ТЕХНИКАЛЫҚ ҚАМТАМАСЫЗ ЕТУ БАЗАСЫ ВЕТЕРИНАРИЯЛЫҚ ЗЕРТХАНАСЫНЫҢ ОФИЦЕРІ БОЛЫП, ӘЕМ-0000000
1996 ж. 29.08. туған, қазақ;
2015 ж. Қазақ АТУ;
ҚК-де 2015 ж. 10.10. бастап;
А-400081;
2021 ж. 15.09. кір. 0000.
Әскери атақтан айыру туралы
1. "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына сәйкес және сот үкімі негізінде "Астана" өңірлік қолбасшылығы әскерлері қолбасшысының өкімінде тұрған, 00000 әскери бөлімі штабтық ротасының бұрынғы командирі аға лейтенант Руслан Сәбитұлы АСҚАРОВ "АҒА ЛЕЙТЕНАНТ" әскери атағынан АЙЫРЫЛСЫН, "қатардағы жауынгер" әскери атағымен сарбаз құрамының әскери есебіне АУЫСТЫРЫЛСЫН, ол осы Заңның 26-бабы 1-тармағының 11) тармақшасы және 2-тармағының 1) тармақшасы негізінде – қылмыс жасағаны үшін соттың айыптау үкімінің заңды күшіне енуіне байланысты теріс себеп бойынша әскери қызметтен ЗАПАСҚА ШЫҒАРЫЛСЫН
1993 ж. 23.07. туған, қазақ;
2016 ж. РЭБӘИИ;
ҚК-де 2011 ж. 30.07. бастап;
2021 ж. 07.09. Ақмола гарнизонының әскери соты ҚР ҚК 24-бабының 3-бөлігі, 190-бабы 3-бөлігінің 2-тармағы, 28-бабының 4-бөлігі, 367-бабының 1-бөлігі бойынша қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін соттады, 000000 (жазбаша) теңге сомасында айыппұл түрінде жаза тағайындалды, үкім 2021 ж. 23.09. заңды күшіне енді;
Шымкент қаласының ҚІБ-ға әскери есепке тұру үшін жіберіледі;
А-000000;
2021 ж. 15.09. кір. 0000.
Әскери атағын төмендету туралы
1. "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына сәйкес 0-ші танк бригадасы штабтық ротасының командирі аға лейтенант Руслан Сәбитұлы АСҚАРОВТЫҢ әскери атағы "ЛЕЙТЕНАНТҚА" дейін бір сатыға ТӨМЕНДЕТІЛСІН
1993 ж. 23.07. туған, қазақ;
2016 ж. РЭБӘИИ;
Қарулы Күштерге кір келтіретін бірнеше теріс қылық жасағаны үшін әскери атағында бір сатыға төмендету жөніндегі ҚР ҚК Құрлық әскерлері бас қолбасшысының қолдаухаты;
А-000000;
2021 ж. 18.08. кір. 0000.
Әскери атағын қалпына келтіру туралы
1. Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 мамырдағы № 124 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидаларының 106-тармағына сәйкес 00000 әскери бөлімі штабтық ротасының командирі лейтенант Руслан Сәбитұлы АСҚАРОВТЫҢ бұрынғы "АҒА ЛЕЙТЕНАНТ" әскери атағы ҚАЛПЫНА КЕЛТІРІЛСІН
1993 ж. 23.07. туған, қазақ;
2016 ж. РЭБӘИИ;
Әскери атағын қалпына келтіру жөніндегі ҚР ҚК Құрлық әскерлері бас қолбасшысының қолдаухаты;
А-000000;

вх. 0000 от 18.08.2021 г.
О присвоении воинского звания выпускникам военных кафедр
Нижепоименованным выпускникам, окончившим полный курс военной подготовки по программе офицеров запаса при АО "Финансовая академия" и сдавшим установленные экзамены, в соответствии с пунктом 2 статьи 13 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", подпунктом 3) пункта 89 Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан ПРИСВОИТЬ воинское звание "ЛЕЙТЕНАНТ ЗАПАСА":
1.АБДУБАИТОВУ Бағдату Серікбайұлы
А-000000
2.АБЕУКАНОВУ Алишеру Нурзатовичу
А-000000
3. АРЫСТАНБЕКУ Мағжану Нұрланұлы
А-000000

2021 ж. 18.08. кір. 0000.
Әскери кафедраны бітірушілерге әскери атақ беру туралы
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидалары 89-тармағының 3) тармақшасына сәйкес "Қаржы академиясы" АҚ жанындағы запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша әскери даярлықтың толық курсын аяқтаған және белгіленген емтихандарды тапсырған төменде аттары аталған оқу бітірушілерге "ЗАПАСТАҒЫ ЛЕЙТЕНАНТ" әскери атағы БЕРІЛСІН
1. Бағдат Серікбайұлы ӘБДІБАЙЫТОВҚА
А-000000
2. Әлішер Нұрзатұлы ӘБЕУҚАНОВҚА
А-000000
3. Мағжан Нұрланұлы АРЫСТАНБЕККЕ
А-000000