Об утверждении норматива регистрации по месту жительства и месту временного пребывания (проживания) на территории города Астаны
Решение маслихата города Астаны от 26 декабря 2025 года № 368/48-VIII. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 14 августа 2026 года № 452/58-VII
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 14.08.2026 № 452/58-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О статусе столицы Республики Казахстан", статьями 10-3, 75 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", пунктом 6 Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к административным и жилым зданиям", утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 июня 2022 года № ҚР ДСМ-52 маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Опеределить норматив регистрации по месту жительства и месту временного пребывания (проживания) на территории города Астаны в размере не менее площадью 15 (пятнадцать) квадратных метров полезной площади на человека.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Астаны Т. Зейнұлқабден

Астана қаласының аумағында тұрғылықты жері және уақытша болу (тұру) орны бойынша тіркеу нормативін бекіту туралы
Астана қаласы мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 368/48-VIII шешімі. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2026 жылғы 14 тамыздағы № 452/58-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 14.08.2026 № 452/58-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 8-бабының 3) тармақшасына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-3, 75-баптарына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 маусымдағы № ҚР ДСМ-52 бұйрығымен бекітілген "Әкімшілік және тұрғын ғимараттарға қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитарлық қағидалардың 6-тармағына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласының аумағында тұрақты және уақытша тұру (болу) орны бойынша тіркеу нормативі бір адамға кемінде 15 (оң бес) шаршы метр мөлшерінде пайдалы тұрғын алаңы тиесілі болып белгіленсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы
мәслихатының төрағасы
Т. Зейнұлқабден