О бюджете города Астаны на 2026-2028 годы
Решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2025 года № 352/47.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 292 292 472 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 163 982 319 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 7 682 966 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 13 971 912 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 3 734 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 102 921 275 тысяч тенге;
2) затраты – 1 182 389 554,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 274 715 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 6 100 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 825 285 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 129 338 444 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 129 338 444 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-21 710 241,1) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21 710 241,1 тысяч тенге;
7) поступление займов – 22 473 562 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-45 478 539) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 44 715 218,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Астаны от 27.02.2026 № 385/50-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Предусмотреть на 2026 год бюджетные изъятия в республиканский бюджет в сумме 125 655 286 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" с 1 января 2026 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 35 596 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 69 049 тенге;
4) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
5) размер прожиточного минимума – 50 851 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.

Астана қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Астана қаласы мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 352/47 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 14-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер – 1 292 292 472 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 1 163 982 319 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 7 682 966 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 13 971 912 мың теңге;
арнаулы түсімдер бойынша – 3 734 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 102 921 275 мың теңге;
2) шығындар – 1 179 915 992,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 10 945 225 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 14 770 510 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 825 285 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 129 338 444 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 129 338 444 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-27 907 189,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27 907 189,1 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 28 670 510 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-45 478 539) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 44 715 218,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 19.03.2026 № 395/51-VIII (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға республикалық бюджетке бюджеттiк алу 125 655 286 мың теңге сомасында қарастырылсын.
3. "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 35 596 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 69 049 теңге;
4) айлық есептiк көрсеткiш – 4 325 теңге;
5) ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң мөлшері – 50 851 теңге;
6) әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік органдар мен құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында болып белгіленгендігі мәліметке алынсын.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2026 год в сумме 14 063 559 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата города Астаны от 27.02.2026 № 385/50-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2026 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.

4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 12 038 559 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 19.03.2026 № 395/51-VIII (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен Астана қаласының 2026 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.

6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2026 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 6, 7, 8.
8. Утвердить перечень бюджетных программ района "Байқоңыр" города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 9, 10, 11.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Есіл" города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 12, 13, 14.

6. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының 2026 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. 6, 7, 8 - қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Алматы" ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. 9, 10, 11 - қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Байқоңыр" ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 12, 13, 14 - қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Есіл" ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.

10. Утвердить перечень бюджетных программ района "Нұра" города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 15, 16, 17.
11. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарқа" города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 18, 19, 20.
12. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарайшық" города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 21, 22, 23.
13. Утвердить перечень целевых индикаторов и конечных результатов паспортов бюджетных программ в разрезе администраторов бюджетных программ на 2026-2028 годы согласно приложению 24.

10. 15, 16, 17 - қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Нұра" ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
11. 18, 19, 20 - қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Сарыарқа" ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
12. 21, 22, 23 - қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Сарайшық" ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
13. 24 - қосымшаға сәйкес 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бөлінісінде бюджеттік бағдарламалар паспорттарының нысаналы индикаторлары мен түпкілікті нәтижелерінің тізбесі бекітілсін.

14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата города Астаны Т. Зейнұлқабден
Приложение 1 к решению
маслихата города Астаны
от 12 декабря 2025 года
№ 352/47-VIII
Бюджет города Астаны на 2026 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата города Астаны от 27.02.2026 № 385/50-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
I. Доходы
1 292 292 472
1
Налоговые поступления

14. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Т. Зейнұлқабден
Астана қаласы мәслихатының
2025 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 352/47-VIII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласының 2026 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 19.03.2026 № 395/51-VIII (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Кірістер
1 292 292 472
1
Салықтық түсімдер

641,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
1 023 986,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
14 847 366,0
061
Развитие объектов государственных органов
14 847 366,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
653 493,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
650 783,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 710,0
521
Управление государственного архитектурно-строительного контроля города республиканского значения, столицы
575 417,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере государственного архитектурно-строительного контроля на местном уровне
572 619,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 798,0
02
Оборона
6 889 683,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
709 382,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
709 382,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
2 084 824,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
2 084 824,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
4 095 477,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
120 983,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
800 295,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
420 089,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
1 073 050,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
1 680 000,0
011
Капитальные расходы государственного органа
1 060,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
42 417 058,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
2 452 755,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 452 755,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
38 545 252,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы

641,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
1 023 986,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
14 847 366,0
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
14 847 366,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
653 493,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
650 783,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 710,0
521
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы
575 417,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
572 619,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 798,0
02
Қорғаныс
6 889 683,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
709 382,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
709 382,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
2 084 824,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
2 084 824,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
4 095 477,0
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
120 983,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
800 295,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
420 089,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
1 073 050,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
1 680 000,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 060,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
42 417 058,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
2 452 755,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 452 755,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
38 545 252,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету

34 359 083,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
28 121,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Астане
59 201,0
007
Капитальные расходы государственного органа
4 098 847,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
940 783,0
004
Развитие объектов органов внутренних дел
940 783,0
522
Исполнительный орган уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
478 268,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения исполнения уголовных наказаний без изоляции от общества
415 068,0
006
Капитальные расходы государственного органа
63 200,0
04
Образование
352 306 233,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
27 480,0
019
Обучение участников избирательного процесса
27 480,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 040 087,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
212 599,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
560 597,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
266 891,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
313 041 759,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
3 151 952,0
003
Общеобразовательное обучение
45 426 939,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
4 483 059,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
3 103 054,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 000 000,0
008
Дополнительное образование для детей
15 676 822,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
531 797,0
011
Капитальные расходы государственного органа
3 032,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
659 122,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
2 398 193,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

34 359 083,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
28 121,0
004
Астана қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
59 201,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 098 847,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
940 783,0
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
940 783,0
522
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің атқарушы органы
478 268,0
001
Қылмыстық жазалардың қоғамнан оқшауламай орындалуын қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
415 068,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
63 200,0
04
Бiлiм беру
351 613 338,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
27 480,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
27 480,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 040 087,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
212 599,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
560 597,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
266 891,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
314 041 759,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 151 952,0
003
Жалпы білім беру
45 426 939,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
4 483 059,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
3 103 054,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 000 000,0
008
Балаларға қосымша білім беру
15 676 822,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
531 797,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 032,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
659 122,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
2 398 193,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

233 511,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
31 382 185,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 699,0
029
Методическая работа
1 345 450,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
58 954 368,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
97 037 964,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
4 085 153,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 734 345,0
069
Проведение мероприятий в области защиты прав детей
192 869,0
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
34 602 909,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
29 685 812,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
19 259 493,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
35 821,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
10 390 498,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
8 511 095,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
8 511 095,0
05
Здравоохранение
26 011 724,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
2 404 100,0
034
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
2 404 100,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
21 839 396,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
501 853,0
006
Услуги по охране материнства и детства
993 556,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
159 000,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
185 717,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
427,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
743 468,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
214 904,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения

233 511,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
31 382 185,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
11 699,0
029
Әдістемелік жұмыс
1 345 450,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
58 954 368,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
97 037 964,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
4 085 153,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8 734 345,0
069
Балалар құқығын қорғау саласында іс шаралар өткізу
192 869,0
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
34 602 909,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
27 992 917,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
17 566 598,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
35 821,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
10 390 498,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
8 511 095,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
8 511 095,0
05
Денсаулық сақтау
26 011 724,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
2 404 100,0
034
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
2 404 100,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
21 839 396,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
501 853,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
993 556,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
159 000,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
185 717,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
427,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
743 468,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
214 904,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау

3 628 142,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
327 782,0
030
Капитальные расходы государственного органа
2 041,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
9 058 153,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
607 254,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
5 417 099,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 768 228,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 768 228,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
50 053 421,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
48 094 802,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
743 129,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 356 735,0
003
Программа занятости
4 300 107,0
004
Государственная адресная социальная помощь
1 813 194,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
1 962 470,0
007
Оказание жилищной помощи
21 200,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
10 695 272,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
5 188 657,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
26 182,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
4 389 449,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
524 658,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
1 177 832,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 547 932,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

3 628 142,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
327 782,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 041,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
9 058 153,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
607 254,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
5 417 099,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 768 228,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 768 228,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
50 053 421,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
48 094 802,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
743 129,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 356 735,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
4 300 107,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 813 194,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 962 470,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
21 200,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
10 695 272,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
5 188 657,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
26 182,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
4 389 449,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
524 658,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 177 832,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 547 932,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

2 956 278,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 284 668,0
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 186,0
026
Капитальные расходы государственного органа
4 023,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
236 541,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
934 958,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
923 001,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 377 834,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
465 750,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
134 746,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
29 000,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 045 000,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 031 000,0
017
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения
14 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
149 787,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
149 787,0
376
Управление по защите прав детей города республиканского значения, столицы
263 832,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области защиты прав детей на местном уровне
263 832,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
500 000,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
241 998 453,0
123
Аппарат акима района в городе
100 030 741,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
5 870 040,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
53 812 419,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
182 201,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
40 166 081,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы

2 956 278,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 284 668,0
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 186,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 023,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
236 541,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
934 958,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
923 001,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
3 377 834,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
465 750,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
134 746,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
29 000,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 045 000,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
1 031 000,0
017
Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қолдау
14 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
149 787,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
149 787,0
376
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың балалардың құқықтарын қорғау басқармасы
263 832,0
001
Жергілікті деңгейде балалардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
263 832,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
500 000,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
241 217 786,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
100 030 741,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
5 870 040,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
53 812 419,0
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
182 201,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
40 166 081,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы

357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
345 000,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
345 000,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
9 490 339,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
9 490 339,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
347 594,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
347 594,0
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
8 496,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
8 496,0
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
300 000,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
300 000,0
14
Обслуживание долга
4 358 777,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 358 777,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
4 327 812,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
30 965,0
15
Трансферты
127 927 828,1
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
127 927 828,1
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
14 174,1
007
Бюджетные изъятия
125 655 286,0
016
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
85,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 256 736,0
058
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 547,0
III. Чистое бюджетное кредитование
2 274 715,0
Бюджетные кредиты
6 100 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 800 000,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
3 800 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов

357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
345 000,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
345 000,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
9 490 339,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
9 490 339,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
347 594,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
347 594,0
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 496,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
8 496,0
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
300 000,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
300 000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
4 358 777,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 358 777,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
4 327 812,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
30 965,0
15
Трансферттер
127 927 828,1
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
127 927 828,1
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
14 174,1
007
Бюджеттік алып коюлар
125 655 286,0
016
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
85,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
2 256 736,0
058
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
1 547,0
III. Таза бюджеттік кредиттеу
10 945 225,0
Бюджеттік кредиттер
14 770 510,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12 470 510,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
3 800 000,0
012
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру

№ 352/47-VIII
Перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2026 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Сноска. Приложение 4 – в редакции решения маслихата города Астаны от 27.02.2026 № 385/50-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера

№ 352/47-VIII шешіміне
4-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен, Астана қаласының 2026 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 19.03.2026 № 395/51-VIII (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер

336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
025
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы

336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
025
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы

065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
Приложение 5 к решению
маслихата города Астаны
от 12 декабря 2025 года
№ 352/47-VIII
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2026 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Председатель маслихата города Астаны Т. Зейнұлқабден
Приложение 6 к решению
маслихата города Астаны
от 12 декабря 2025 года
№ 352/47-VIII
Перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2026 год

065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
Астана қаласы мәслихатының
2025 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 352/47-VII шешіміне
5-қосымша
Астана қаласының 2026 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Астана қаласы мәслихатының
2025 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 352/47-VIII шешіміне
6-қосымша
2026 жылға арналған Астана қаласының "Алматы" ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі

310
Управление цифровизации и государственных услуг
005
Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности
Целевой индикатор:
Обеспечение доступа к сети интернет (жилые массивы), %
100
100
100
Позиция столицы в региональном рейтинге по реализации "умного" города
не ниже 3-го места.
не ниже 3-го места.
не ниже 3-го места.
Конечные результаты:
Обеспечение закупа камер общего видеонаблюдения с установкой, для повышения общественной безопасности
1200
800
Количество установленных камер видеонаблюдения в государственных школах г. Астаны
1940
1940
Количество установленных камер видеонаблюдения на объектах здравоохранения г. Астаны
626
626
Мониторинг и обеспечение работоспособности систем видеонаблюдения
2996
2996
2996
Обеспечение бесперебойной работоспособности центра обработки данных и проведение испытания на информационную безопасность
1
1
1
Оказание консультационных услуг физическим и/или юридическим лицам, прием заявлений (заявок) и выдача документов по принципу "одного окна"
230 000
230 000
230 000
Количество проведенных мероприятий среди школьников для выявления талантливых детей в области науки, технологий, инженерии и математики
2
2
2
Предоставление доступа к информационным системам
3
3
3
Консультации пользователей по автоматизированным процессам
50 000
50 000
50 000
Услуги "Консультационно-методологическая, информационно-аналитическая и организационная поддержка по применению методов и инструментов проектного управления в деятельность акимата города Астаны"
1
1
1
Обеспечение закупа камер общего видеонаблюдения с установкой, для повышения общественной безопасности
1200
800
007
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
Целевой индикатор:
Обеспечение приема и обработки обращений физических и юридических лиц по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения, %
100
100
100
Конечные результаты:
Услуги по принятию и мониторингу исполнения обращений
2 100 000
2 000 000
2 000 000
Отработка запросов по видеоматериалам, от правоохранительных органов, судов, адвокатов, а также юридических лиц, уполномоченных законодательством Республики Казахстан
1600
1600
1600
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
Целевой индикатор:
Обеспечение исполнения принятых государственных обязательств проекта государственно-частного партнерства по созданию системы фотовидеофиксации, видеонаблюдения для содействия в развитии глобальной конкурентоспособности города Астаны и создание наиболее благоприятных условий для развития и внедрения инноваций и новых технологий, содействие развитию высокотехнологичных и наукоемких производств, в том числе посредством механизма государственно-частного партнерства. 100 %
100
100
100
Конечный результат:
Сопровождение камер видеонаблюдения, ед.
Сопровождение интегрированных сторонних камер, ед.
14 000
8000
14 000
8000
14 000
8000

310
Цифрландыру және мемлекеттік қызмет басқармасы
005
Инновациялық қызметті дамытуға арналған қызметтер
Нысаналы индикатор:
Интернет желісіне қолжетімділікті қамтамасыз ету (тұрғын массивтер), %
100
100
100
"Ақылды қала" бағдарламасын жүзеге асыру бойынша астананың аймақтық рейтингтегі орны
3-орыннан төмен емес
3-орыннан төмен емес
3-орыннан төмен емес
Түпкілікті нәтижелер:
Қоғамдық қауіпсіздікті арттыру үшін жалпы бейнебақылау камераларын сатып алу және орнату
1200
800
Астана қаласындағы мемлекеттік мектептерде орнатылған бейнебақылау камераларының саны
1940
1940
Астана қаласындағы денсаулық сақтау нысандарында орнатылған бейнебақылау камераларының саны
626
626
Бейнебақылау жүйелерінің жұмысын мониторингілеу және олардың жұмыс қабілеттілігін қамтамасыз ету
2 996
2 996
2 996
Деректерді өңдеу орталығының үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету және ақпараттық қауіпсіздік бойынша сынақтарды жүргізу
1
1
1
Физикалық және/немесе заңды тұлғаларға консультациялық қызметтер көрсету, өтініштерді қабылдау және "бір терезе" қағидаты бойынша құжаттар беру
230 000
230 000
230 000
Ғылым, технология, инженерия және математика саласында талантты балаларды анықтау үшін мектеп оқушылары арасында өткізілген іс-шаралардың саны
2
2
2
Ақпараттық жүйелерге қолжетімділікті қамтамасыз ету
3
3
3
Автоматтандырылған процестер бойынша пайдаланушыларға консультациялар беру
50 000
50 000
50 000
"Астана қаласы әкімдігінің қызметіне жобалық басқару әдістері мен құралдарын қолдануға арналған консультациялық-әдістемелік, ақпараттық-аналитикалық және ұйымдастырушылық қолдау" қызметтері
1
1
1
Қоғамдық қауіпсіздікті арттыру үшін жалпы бейнебақылау камераларын сатып алу және орнату
1200
800
007
Халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара әрекеттесуін ұйымдастыру қызметтері, халықтың өмір сүруін және қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелері бойынша
Тікелей нәтижелер:
Халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара әрекеттесуін ұйымдастыру мәселелері бойынша физикалық және заңды тұлғалардың өтініштерін қабылдау және өңдеуді қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер:
Өтініштерді қабылдау және олардың орындалуын мониторингілеу қызметтері
2 100 000
2 000 000
2 000 000
Бейнежазбалар бойынша, құқық қорғау органдарынан, соттардан, адвокаттардан және Қазақстан Республикасының заңнамасы бойынша уәкілетті заңды тұлғалардан келіп түскен сұрауларды өңдеу
1600
1600
1600
096
Мемлекеттік-жеке әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
Нысаналы индикатор:
Астана қаласының жаһандық бәсекеге қабілеттілігін арттыруға ықпал ету, инновациялар мен жаңа технологияларды дамыту және енгізу үшін ең қолайлы жағдайларды жасау, сондай-ақ жоғары технологиялық және ғылымға негізделген өндірістерді дамытуға жәрдемдесу мақсатында фотожазба және бейнебақылау жүйесін құруға арналған мемлекеттік-жеке әріптестік жобасы бойынша қабылданған мемлекеттік міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету – 100 %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Бейнебақылау камераларын қызмет көрсету, бірлік
Біріктірілген сыртқы камераларды қызмет көрсету, бірлік
14 000
8000
14 000
8000
14 000
8000

004
Государственная адресная социальная помощь
Целевой индикатор:
Доля населения, имеющего доходы ниже величины прожиточного минимума/ниже черты бедности, %
2,2
2,0
2,0
1) Среднегодовая численность получателей адресной социальной помощи, чел.
22 500
22 500
22 500
2) Среднегодовая численность получателей государственного социального пакета, чел.
5 335
5 335
5 335
Конечные результаты:
удельный вес трудоспособных получателей адресной социальной помощи (обусловленной денежной помощи), занятых и вовлеченных в активные меры содействия занятости (в общем числе трудоспособных получателей ОДП), %
66,3
66,3
66,3
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
Целевой индикатор:
1) Содержание аппарата КГУ "Центр поддержки института семьи "Жануя" акимата города Астаны с целью возложенных функций
92
92
92
2) Содержание аппарата КГУ "Центр активного долголетия" акимата города Астаны с целью возложенных функций
125
125
125
Конечные результаты:
1) доля граждан, охваченных консультационными услугами на базе КГУ Центр поддержки института семьи "Жануя" из числа обратившихся,%
100
100
100
2) доля граждан из целевых групп населения, охваченных услугами досуга на базе КГУ "Центр активного долголетия", %
100
100
100
007
Оказание жилищной помощи
Целевой индикатор:
1) Количество малообеспеченных семей, получивших пособия, тыс. семей
0,5
0,5
0,5
2) Количество получателей жилищной помощи и компенсаций на повышение тарифа абонентской платы за телефон гражданам, являющимся абонентами сетей коммуникаций, тыс. чел.
0,9
0,9
0,9
Конечные результаты:
обеспечение ежегодного 100% охвата обратившихся нуждающихся выплатами жилищной помощи, %
100
100
100
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Целевой индикатор:
Оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан, чел.
220 000
220 000
220 000
Конечные результаты:
обеспечение ежегодного 100% охвата обратившихся мерами социальной поддержки целевых групп населения в рамках предусмотренных средств, %
100
100
100
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
Целевой индикатор:

004
Мемлекеттік адрестік әлеуметтік көмек
Нысаналы индикатор:
Тұрғындардың табысы күнкөріс минимумынан/кедейлік шегінен төмен адамдардың үлесі, %
2,2
2,0
2,0
1) Атаулы әлеуметтік көмек алушылардың орташа жылдық саны, адам.
16 945
16 098
15 293
2) Мемлекеттік әлеуметтік пакет алушылардың орташа жылдық саны, адам.
5 084
4 829
4 588
Түпкілікті нәтижелер:
Атаулы әлеуметтік көмек (шартты ақшалай көмек) алатын еңбекке қабілетті алушылардың жұмыспен қамтылған және жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына тартылған үлесі (шартты ақшалай көмек алатын еңбекке қабілетті алушылардың жалпы санында), %.
66,1
66,3
66,3
006
Халықты әлеуметтік қорғау шараларын жүзеге асыру
Нысаналы индикатор:
1)Астана қаласы әкімдігінің "Жанұя" отбасы институтын қолдау орталығы" КММ-не консультациялық қызметтер алу үшін жүгінген адамдардың саны (адам).
43 275
44 812
45 515
2)Жүктелген функцияларды орындау мақсатында Астана қаласы әкімдігінің "Жанұя" отбасы институтын қолдау орталығы" КММ аппаратының қамтамасыз етілуі (штаттық бірлік).
92
92
92
3)Астана қаласы әкімдігінің "Белсенді ұзақ өмір сүру орталығы" КММ әлеуметтік қызметтерімен қамтылған зейнет жасындағы азаматтардың саны (адам).
6 000
6 000
6 000
4)Жүктелген функцияларды орындау мақсатында Астана қаласы әкімдігінің "Белсенді ұзақ өмір сүру орталығы" КММ аппаратының қамтамасыз етілуі (штаттық бірлік).
125
125
125
Түпкілікті нәтижелер:
1)Жүгінгендердің ішінен Астана қаласы әкімдігінің "Жанұя" отбасы институтын қолдау орталығы" КММ базасында консультациялық қызметтермен қамтылған азаматтардың үлесі, %.
100
100
100
2)Астана қаласы әкімдігінің "Белсенді ұзақ өмір сүру орталығы" КММ әлеуметтік қызметтерімен қамтылған халықтың мақсатты топтарындағы азаматтардың үлесі, %.
100
100
100
007
Тұрғын үй көмегін көрсету
Нысаналы индикатор:
Тұрғын үй көмегін және байланыс желілерінің абоненттері болып табылатын азаматтарға телефон абоненттік төлем тарифінің өсуіне байланысты өтемақы алушылардың саны (адам)
914
914
914
Түпкілікті нәтижелер:
Тұрғын үй көмегіне мұқтаж болып жүгінгендерді жыл сайын 100% төлемдермен қамтуды қамтамасыз ету, %.
100
100
100
008
Жергілікті өкілді органдар шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың белгілі санаттарына әлеуметтік көмек көрсету
Нысаналы индикатор:
Мұқтаж азаматтардың белгілі санаттарына әлеуметтік көмек көрсету, адам саны
111 097
111 097
111 097
Түпкілікті нәтижелер:
Көзделген қаражат шеңберінде халықтың мақсатты топтарына әлеуметтік қолдау шараларымен жүгінгендерді жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %.
100
100
100
009
Мүгедектігі бар тұлғаларды әлеуметтік қолдау
Нысаналы индикатор:

1) Количество человек охваченных социальными услугами за счет предусмотренных средств в условиях ухода на дому и полустационара, чел.
640
640
640
2) Содержание КГУ "Центр социального обслуживания "Жансая" акимата города Астаны
206,5
206,5
206,5
Конечные результаты:
ежегодное обеспечение 100% охвата обратившихся нуждающимся оказанием социальных услуг, %
100
100
100
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
Целевой индикатор:
1) Количество человек охваченных социальными услугами за счет предусмотренных средств неправительственными организациями, чел.
3300
3300
3300
2) Количество жертв торговли людьми, охваченных специальными социальными услугами в неправительственных организациях, чел.
10
10
10
3) Количество жертв бытового насилия, охваченных специальными социальными услугами в неправительственных организациях, чел.
60
60
60
Конечные результаты:
доля лиц, охваченных специальными социальными услугами, предоставленными субъектами частного сектора от общей численности лиц, нуждающихся в специальных социальных услугах, %
40
40
40
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой индикатор:
1) Количество человек, ежегодно охваченных социальными услугами за счет предусмотренных средств по КГУ "Центр социального обслуживания "Камкор" акимата города Астаны, чел.
350
350
350
2) Содержание КГУ "Центр социального обслуживания "Камкор" акимата города Астаны, ед.
304,5
304,5
304,5
3) Содержание КГУ "Центр социального обслуживания "Жәрдем" акимата города Астаны, ед.
135
135
135
Конечные результаты:
Ежегодное обеспечение 100% охвата обратившихся нуждающимся оказанием социальных услуг, %
100
100
100
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой индикатор:
1) Содержание КГУ "Центр социального обслуживания "Нурлы Журек" акимата города Астаны, ед.
437,25
437,25
437,25
2) Количество человек, ежегодно охваченных социальными услугами за счет предусмотренных средств, чел.
290
290
290
Конечные результаты:
Ежегодное обеспечение 100% охвата обратившихся нуждающимся оказанием социальных услуг, %
100
100
100
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
Целевой индикатор:
Создание работодателем специальных рабочих мест для лиц с инвалидностью, чел.
1
1
1
Конечные результаты:
трудоустройство лиц с инвалидностью на специальные рабочие места, %
100
100
100
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
Целевой индикатор:
1) Содержание коммунального государственного учреждения "Кризисный центр "Үміт" акимата города Астаны, ед.
42
42
42
2) Количество человек, ежегодно охваченных социальными услугами за счет предусмотренных средств, чел.
70
70
70
Конечные результаты:
ежегодное обеспечение 100% охвата обратившихся нуждающимся оказанием социальных услуг, %
100
100
100
030
Обеспечение деятельности Центров занятости населения
Целевой индикатор:
Уровень безработицы, %
4,6
4,6
4,6
Конечные результаты:
Содержание коммунального государственного учреждения "Центра трудовой мобильности" акимата города Астаны", ед.
133
133
133
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевой индикатор:
Количество объектов, охваченных капитальным ремонтом, ед.
1
Конечные результаты:
Степень завершенности работ по капитальному ремонту объектов, %
100
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
Целевой индикатор:
1) Количество инвалидов, нуждающихся в обеспечении обязательными гигиеническими средствами, чел.
3200
3200
3200
2) Количество получателей получающие катетеры одноразового использования с диагнозом “Spina bifida, чел.
26
26
26
3) Количество лиц с инвалидностью, получивших санаторно-курортное лечение, чел.
1100
1100
1100
Конечные результаты:
1) обеспечение 100% охвата услугами Инватакси согласно выписанных ВКК (врачебно-консультационная комиссия) от числа обратившихся нуждающихся лиц с инвалидностью, %
100
100
100
2) доля лиц с инвалидностью, охваченных специальными социальными услугами из числа нуждающихся, %
99,7
99,7
99,7
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
Целевой индикатор:
1) Количество детей инвалидов с кохлераными имплантами, которым оказаны услуги по приобретению, замене и настройке речевого процессора к кохлераному импланту, чел.
50
50
50
2) Количество инвалидов старше 18 лет после кохлераной имплантации, которым оказаны услуги по приобретению, замене и настройке речевого процессора к кохлераному импланту, чел.
15
15
15

1)Қарастырылған қаражат есебінен үйде және жартылай стационарлық жағдайда әлеуметтік қызметтермен қамтылған адамдар саны, адам
640
640
640
2)Астана қаласы әкімдігінің "Жансая" әлеуметтік қызмет көрсету орталығы КМК-ын күтіп ұстау
206,5
206,5
206,5
Түпкілікті нәтижелер:
Әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж жүгінген барлық адамдарды жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %
100
100
100
019
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты үкіметтік емес ұйымдарға орналастыру
Нысаналы индикатор:
1)Көзделген қаражат есебінен үкіметтік емес ұйымдар арқылы әлеуметтік қызметтермен қамтылған адамдардың саны, оның ішінде:
- жартылай стационар жағдайында (адам);
- үйде күтім жасау жағдайында (адам).
3 155
1500
1575
3 155
1500
1575
3 155
1500
1575
2)Әлеуметтік жобалардың саны (бірлік).
6
6
6
3) Үкіметтік емес ұйымдарда арнайы әлеуметтік қызметтермен қамтылған адам саудасының құрбандарының саны (адам).
20
20
20
3)Үкіметтік емес ұйымдарда арнайы әлеуметтік қызметтермен қамтылған тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарының саны (адам).
60
60
60
Түпкілікті нәтижелер:
Арнайы әлеуметтік қызметтерге мұқтаж адамдардың жалпы санына қатысты жеке сектор субъектілері арқылы көрсетілген арнайы әлеуметтік қызметтермен қамтылған тұлғалардың үлесі, %
40
40
40
020
Психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар адамдарға психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнайы әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында және әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету.
Нысаналы индикатор:
1)Қарастырылған қаражат есебінен жыл сайын Астана қаласы әкімдігінің "Камқор" әлеуметтік қызмет көрсету орталығы КМК арқылы әлеуметтік қызметтермен қамтылған адамдар саны, адам
370
370
370
2)Астана қаласы әкімдігінің "Камқор" әлеуметтік қызмет көрсету орталығы КМК-ын күтіп ұстау, бірлік
304,5
304,5
304,5
3)Көзделген қаражат шеңберінде Астана қаласы әкімдігінің "Жәрдем" әлеуметтік қызмет көрсету орталығы" КММ бойынша арнайы әлеуметтік қызметтермен қамтылған адамдардың саны (адам).
100
100
100
4)Астана қаласы әкімдігінің "Жәрдем" әлеуметтік қызмет көрсету орталығы" КММ-ні ұстау (штаттық бірлік).
135
135
135
Түпкілікті нәтижелер:
1) Астана қаласы әкімдігінің "Қамқор" әлеуметтік қызмет көрсету орталығы" КММ бойынша әлеуметтік қызметтер көрсетуге мұқтаж болып жүгінгендерді жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %.
100
100
100
3)Астана қаласы әкімдігінің "Жәрдем" әлеуметтік қызмет көрсету орталығы" КММ бойынша әлеуметтік қызметтер көрсетуге мұқтаж болып жүгінгендерді жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %.
100
100
100
022
Психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балаларға балаларға арналған психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнайы әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында және әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету.
Нысаналы индикатор:
1)Астана қаласы әкімдігінің "Нұрлы Жүрек" әлеуметтік қызмет көрсету орталығы КМК-ын күтіп ұстау, бірлік
437,25
437,25
437,25
2)Қарастырылған қаражат есебінен жыл сайын әлеуметтік қызметтермен қамтылған адамдар саны, адам
290
290
290
Түпкілікті нәтижелер:
Әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж жүгінген барлық адамдарды жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %
100
100
100
023
Мүгедектігі бар тұлғаларды жұмыспен қамту үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
Нысаналы индикатор:
Жұмыссыздық деңгейі, %
4,6
4,6
4,6
Жұмыс беруші тарапынан мүгедектігі бар тұлғаларға арналған арнайы жұмыс орындарын құру, адам саны
1
1
1
Түпкілікті нәтижелер:
Мүгедектігі бар тұлғаларды арнайы жұмыс орындарына орналастыру, %
100
100
100
028
Қауіп тобына кіретін, зорлық-зомбылыққа немесе зорлық-зомбылық қаупіне ұшыраған тұлғаларға көрсетілетін қызметтер
Нысаналы индикатор:
1) Астана қаласы әкімдігінің "Үміт" дағдарыс орталығы коммуналдық мемлекеттік мекемесін күтіп ұстау, бірлік
42
42
42
2) Қарастырылған қаражат есебінен жыл сайын әлеуметтік қызметтермен қамтылған адамдар саны, адам
70
70
70
Түпкілікті нәтижелер:
Әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж жүгінген барлық адамдарды жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %
100
100
100
030
Халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Жұмыссыздық деңгейі, %
4,6
4,6
4,6
Астана қаласы әкімдігінің "Еңбек мобильдігі орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін ұстау (штаттық бірлік).
133
133
133
Түпкілікті нәтижелер:
Жұмыс іздеушілердің кемінде 85%-ын жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларымен қамтуды қамтамасыз ету, %
85
85
85
032
Қатысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың негізгі капиталына шығындар
Нысаналы индикатор:
Негізгі құралдарды сатып алу, оның ішінде:
757
-
-
Активтерді сатып алу (бірлік).
757
-
-
Ғимаратқа күрделі жөндеу жүргізу (бірлік).
1
-
-
Түпкілікті нәтижелер:
Жыл ішінде 3 ведомстволық бағынысты мекемені қажетті активтермен 100% қамтамасыз ету
100
100
100
034
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру бойынша мемлекеттің жарналарына арналған Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына трансферттер.
Нысаналы индикатор:
1)"D" және "E" санатындағы адамдар үшін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру бойынша мемлекеттің жарналарын төлеу (адам).
23 459
21 113
19 001
2)Жұмыссыздар санаты үшін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру бойынша мемлекеттің жарналарын төлеу (адам).
0
14 171
14 171
Түпкілікті нәтижелер:
Көзделген қаражат шеңберінде "D", "E" санатындағы адамдар және жұмыссыздар үшін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру бойынша мемлекеттің жарналарын төлеумен жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %.
100
100
100
045
Қазақстан Республикасындағы мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
Нысаналы индикатор:
1)Міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге мұқтаж мүгедектігі бар адамдардың саны, оның ішінде:
2 827
1 081
1 081
жөргек (подгузник) алатын мүгедектігі бар адамдардың саны (адам);
2 545
799
799
зәр қабылдағыш (мочеприемник) алатын мүгедектігі бар адамдардың саны (адам);
113
113
113
нәжіс қабылдағыш (калоприемник) алатын мүгедектігі бар адамдардың саны (адам).
169
169
169
2)Ымдау тілі маманының қызметін алатын мүгедектігі бар адамдардың саны (адам).
240
240
240

039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Целевой индикатор:
1) Количество обслуживаемых районов призывной-приписной медицинской комиссией, а также контрольной медицинской комиссией
6
6
6
2) Количество медицинских организаций, оказывающих медицинскую помощь лицам, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
2
2
2
3) Количество медицинских услуг (обследование) для детей из ГКУ "Специализированный дом ребенка" акимата города Астаны
3100
3100
3100
Конечные результаты:
1) Охват медицинским осмотром лиц призывного и приписного возраста, %
18 400
18 400
18 400
2) Обеспечение обследований детей, проживающих в Доме ребенка, %
100
100
100
3) Обеспечить оказание медицинской и физиопульмонологической помощи осужденным, %
100
100
100
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
Целевой индикатор:
1) Количество получателей лекарственной помощи на амбулаторном уровне, чел.
366
366
366
2) Количество оказанных услуг по медицинскому освидетельствованию на факт употребления алкоголя и состояния опьянения, ед.
27000
27000
27000
Конечные результаты:
Полное и своевременное обеспечение качественными лекарственными препаратами и специализированными лечебными продуктами не входящих в перечень ГОБМП, %
100
100
100
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, после среднего образования
Целевой индикатор:
Общий контингент учащихся, чел.
837
837
837
Конечные результаты:
укомплектованность медицинских организаций специалистов со средним медицинскими и фармацевтическими образованием, %
100
100
100
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, после среднего образования
Целевой индикатор:
1) Прием учащихся, чел.
250
250
250
2) Количество выпускников, чел.
215
215
215
3) Среднегодовой контингент стипендиатов, чел.
538
538
538
4) Среднегодовой контингент учащихся, чел.
723
723
723
Конечные результаты:
обеспечение выплаты стипендий обучающимся по государственному образовательному заказу, %
100
100
100
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
Целевой индикатор:
Обеспечить выполнение плана охвата проектами застройки и проектами детальной планировки территории города, разработку и корректировку градостроительных проектов, схем и концепций, разработка схем развития пригородной зоны, выполнение схем и проектных решений по урбанистическому развитию общественных пространств и озеленения города, разработка градостроительных регламентов, ведение базы данных проектирования и строительства инженерных сетей и коммуникаций, мониторинг застройки территории города Астаны, наполнение базы данных информационной системы "Адресный регистр", подготовка исходных разрешительных документов по предоставлению земельных участков и выдача исходных данных для проектирования и строительства, площадь застройки жилья, проведение и участие в республиканских и международных конкурсах, семинарах, выставках.
68 855
68 855
68 855
Конечные результаты:
Удельный вес территории, охваченной разработкой ПДП с новыми подходами за год от общей территории города
3,1
3,1
3,1
Общая площадь введенных в эксплуатацию жилых зданий, тыс. кв. м.

039
Денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті, Call-орталықтардың қызметтерін және өзге де шығыстарды қамтитын қосымша көлемдегі медициналық көмекті көрсету
Нысаналы индикатор:
1) Әскерге шақыру және тіркеу медициналық комиссиясы, сондай-ақ бақылау медициналық комиссиясы қызмет көрсететін аудандар саны
5
5
5
2) Тергеу изоляторларында және қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйе мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдар саны
1
1
1
3) Астана қаласы әкімдігінің "Мамандандырылған сәбилер үйі" МКМ тәрбиеленуші балаларға көрсетілген медициналық қызметтер (тексерулер) саны
3 247
3 247
3 247
Түпкілікті нәтижелер:
1) Әскерге шақыру және тіркеу жасындағы адамдарды медициналық тексерумен қамту деңгейі, %
14 063
14 063
14 063
2) Сәбилер үйінде тұратын балаларды медициналық тексерулермен қамтамасыз ету деңгейі, %
100
100
100
3) Сотталған адамдарға медициналық және физиопульмонологиялық көмек көрсетуді қамтамасыз ету, %
100
100
100
041
Республикалық маңызы бар қала – астананың жергілікті өкілді органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
1)Дәрілік заттар, арнайы емдік тағам өнімдері және медициналық бұйымдар алған алушылардың саны (адам).
2 934
2 934
2 934
2)Алкоголь қолдану фактісін және мас күйін анықтау бойынша медициналық куәландыру қызметтерінің саны (бірлік).
29 000
29 000
29 000
Түпкілікті нәтижелер:
1)Әрілік заттармен, арнайы емдік тағам өнімдерімен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету, %.
100
100
100
2)Уақытша бейімдеу және уақытша детоксикация орталығында алкоголь қолдану фактісін және мас күйін анықтау бойынша медициналық куәландыру қызметтерін көрсетуді қамтамасыз ету, %.
100
100
100
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
Нысаналы индикатор:
1 164
1 200
1 223
Білім алушылардың жалпы контингенті, адам
Түпкілікті нәтижелер:
Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша білім алушыларға стипендия төлеуді қамтамасыз ету, %
100
100
100
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
Нысаналы индикатор:
Стипендия алушылардың орташа жылдық саны (адам)
600
600
600
Түпкілікті нәтижелер:
Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша білім алушыларға стипендия төлеуді қамтамасыз ету, %
100
100
100
344
Қаланың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
002
Елді мекендерді салудың бас жоспарларын әзірлеу
Нысаналы индикатор:
Қаланың аумағын егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс жобаларымен қамту жоспарының орындалуын қамтамасыз ету, қала құрылысы жобаларын, сызбаларын және тұжырымдамаларын әзірлеу және түзету, қала маңындағы аймақты дамыту схемаларын әзірлеу, қоғамдық кеңістіктерді урбанистік дамыту және қаланы көгалдандыру бойынша схемалар мен жобалық шешімдерді іске асыру, қала құрылысы регламенттерін әзірлеу, инженерлік желілер мен коммуникацияларды жобалау және салу бойынша деректер базасын жүргізу, Астана қаласы аумағының құрылысына мониторинг жүргізу, "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінің деректер базасын толықтыру, жер учаскелерін беру бойынша бастапқы рұқсат құжаттарын дайындау және жобалау мен құрылысқа арналған бастапқы деректерді беру, тұрғын үй құрылысының алаңын анықтау, сондай-ақ республикалық және халықаралық конкурстарға, семинарлар мен көрмелерге қатысу және оларды өткізу.
68 855
68 855
68 855
Түпкілікті нәтижелер:
Жыл ішінде жаңа тәсілдермен егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларын (ЕЖЖ) әзірлеумен қамтылған аумақтың қаланың жалпы аумағындағы үлесі
3,1
3,1
3,1
Пайдалануға берілген тұрғын үйлердің жалпы ауданы, млн шаршы метр

005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Целевой индикатор:
Количество завоеванных призовых мест на республиканском и международном уровне, единиц
140
140
140
Конечные результаты:
Количество обучающихся в специальных организациях образования для одаренных детей, единиц
4300
4500
4500
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
Целевой индикатор:
Доля школ, обеспеченных учебниками и учебно-методическими комплексами, в %
100
100
100
Конечные результаты:
Приобретенных учебников, учебно-методических комплексов, количество
2 400 000
2 700 000
2 700 000
008
Дополнительное образование для детей
Целевой индикатор:
Доля учащихся общеобразовательных школ, охваченных дополнительным образованием, в %
15
15
15
Конечные результаты:
Количество детей, охваченных дополнительным образованиям, единиц
32 200
33 150
33 150
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
Целевой индикатор:
Доля школьников, учащих в олимпиадах и внешкольных мероприятиях от общего количества учащихся школ, в %
13,3
13,3
13,3
Конечные результаты:
Количество школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов в масштабе города, единиц
210
220
220
Количество детей участвующих школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов в масштабе города, единиц
32 000
33 000
33 000
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
Целевой индикатор:
Доля детей от общего количества обследовавшихся направленных в специальные коррекционные и других организаций для получения медицинских, специальных образовательных и социальных услуг, в %
100
100
100
Конечные результаты:
Количество детей, охваченных обследованием психического здоровье, единиц
13 000
14 000
14 000
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
Целевой индикатор:
Оказание комплексной психилого-педагогической помощи в виде психолого-педагогической коррекции и реабилитации детям и подросткам с нарушениями речи, зрения, слуха, опорно-двигательного аппарата, с трудностями с обучении, общении, поведении , в %
100
100
100
Конечные результаты:
Количество детей с ограниченными возможностями, охваченные обеспечением условий для преодоления и компенсации ограничения жизнедеятельности, направленных на создание им равных с другими гражданами возможностей участия в жизни общества, единиц
4200
4500
4500

005
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларды жалпы білім беру
Нысаналы индикатор:
Дарынды балаларға арналған арнайы білім беру ұйымдарында білім алатын оқушылар саны, бірлік
3 035
3 200
3 200
Түпкілікті нәтижелер:
Республикалық және халықаралық деңгейде иеленген жүлделі орындар саны, бірлік
90
90
90
007
Республикалық маңызы бар қала – астананың мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
Нысаналы индикатор:
Сатып алынған оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендердің саны
543 224
543 224
543 224
Түпкілікті нәтижелер:
Оқулықтармен және оқу-әдістемелік кешендермен қамтамасыз етілген мектептердің үлесі, %
100
100
100
008
Балаларға арналған қосымша білім беру
Нысаналы индикатор:
Қосымша білім берумен қамтылған балалар саны, бірлік
70 000
72 000
72 000
Түпкілікті нәтижелер:
Қосымша білім берумен қамтылған жалпы білім беретін мектеп оқушыларының үлесі, %
27
27
27
009
Республикалық маңызы бар қала – астана ауқымында мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шаралар мен конкурстарды өткізу
Нысаналы индикатор:
Қала ауқымында өткізілген мектеп олимпиадаларының, мектептен тыс іс-шаралар мен конкурстардың саны, бірлік
200
210
220
Қала ауқымында мектеп олимпиадаларына, мектептен тыс іс-шаралар мен конкурстарға қатысқан балалар саны, бірлік
183 000
193 000
204 000
Түпкілікті нәтижелер:
Жалпы білім беретін мектеп оқушыларының жалпы санынан олимпиадалар мен мектептен тыс іс-шараларға қатысатын оқушылардың үлесі, %
13,3
13,3
13,3
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеру және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультативтік көмек көрсету
Нысаналы индикатор:
Психикалық денсаулықты тексерумен қамтылған балалар саны, бірлік
12 432
13 000
13 000
Түпкілікті нәтижелер:
Тексеруден өткен балалардың жалпы санынан медициналық, арнайы білім беру және әлеуметтік қызметтер алу үшін арнайы түзету және өзге де ұйымдарға жіберілген балалардың үлесі, %
100
100
100
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалту және әлеуметтік бейімдеу
Нысаналы индикатор:
Өмір сүру шектеулерін еңсеру және олардың орнын толтыру үшін жағдайлармен қамтылған, қоғам өміріне басқа азаматтармен тең қатысу мүмкіндігін жасауға бағытталған мүмкіндігі шектеулі балалар саны, бірлік
4 560
4 600
4 600
Түпкілікті нәтижелер:
Сөйлеу, көру, есту, тірек-қимыл аппараты бұзылыстары бар, сондай-ақ оқуда, қарым-қатынаста және мінез-құлқында қиындықтары бар балалар мен жасөспірімдерге психологиялық-педагогикалық түзету және оңалту түріндегі кешенді психологиялық-педагогикалық көмек көрсету, %
100
100
100

400
450
500
Количество педагогических работников государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта, которым увеличена оплата труда, шт. единиц
43,5
43,5
43,5
Количество медицинских работников государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта, которым увеличена оплата труда, шт. единиц
60
60
60
Количество гражданских служащих, работников организаций содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, которым увеличена оплата труда, шт. единиц
446,5
446,5
446,5
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
Целевой индикатор:
Увеличение охвата детей и подростков, занимающихся физической культурой и спортом, в %
33
33
33
Конечные результаты:
Количество детей, обучающихся в ДЮСШ и СДЮСШОР, единиц
8 800
8 850
8 900
Государственный спортивный заказ в спортивных секциях для детей и юношества, единиц
26 000
26 000
26 000
Количество педагогических работников государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта, которым увеличена оплата труда, шт. единиц
805
805
805
Количество медицинских работников государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта, которым увеличена оплата труда, шт. единиц
16
16
16
Количество гражданских служащих, работников организаций содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, которым увеличена оплата труда, шт. единиц
382,5
382,5
382,5
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
Целевой индикатор:
Обеспечение выполнение обязательств гаправленное на осуществление имущественного найма(аренды) спортвных объектов с целью обеспечения развития спорта среди людей с ограниченными возможностями, двух спортивных объектов: Паралимпийского тренировочного центра и Ледовой арены "Тарлан", в %
100
100
100
Конечный результат:
Создание условий для занятий физической культурой и спортом людей с ограниченными физическими возможностями города Астаны – функционирование 2-х специализированных спортивных объектов
2
2
2
383
Управление жилья и жилищной инспекции
006
"Организация сохранения государственного жилищного фонда"
Целевой индикатор:
Содержание аппарата КГУ "Жилищный фонд" акимата города Астаны с целью возложенных функций в пределах штатной численности
94,1
94,1
94,1
Содержание аппарата КГУ "Жилищный фонд" акимата города Астаны с целью возложенных функций в пределах штатной численности
65
65
65
Конечные результаты:
Мониторинг договоров аренды (найма) жилища на предмет фактического проживания граждан, в единиц
3 500
3 500
3 500
Мониторинг договоров аренды (найма) жилища по внесению гражданами арендной платы за жилище, в единиц
3 000
3 000
3 000
Охват жилых домов, построенных в рамках Государственных программ, в %
100
100
100
012
"Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления жилищных займов
Целевой индикатор:
Приобретение жилья в городе Астане в рамках льготного кредитования молодых специалистов,%
100
100
100
Конечные результаты:

400
450
500
Түпкілікті нәтижелер:
Спорттық атақтарды орындау және растау:
"Спорт шебері"
245
125
130
"Халықаралық дәрежедегі спорт шебері"
85
24
30
006
Балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт саласындағы қосымша білім беру
Нысаналы индикатор:
Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын балалар мен жасөспірімдерді қамту деңгейін арттыру, %
33
35
37
Түпкілікті нәтижелер:
БЖСМ және БЖСМОР-да оқитын балалар саны
8 800
8 850
8 900
032
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындардың материалдық-техникалық базасын нығайту және жөндеу
7
Түпкілікті нәтижелер:
Сатып алынған спорттық мүкәммалдың, көлік құралдарының және жабдықтардың саны
215
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
Нысаналы индикатор:
Мүмкіндігі шектеулі адамдар арасында спортты дамытуды қамтамасыз ету мақсатында мүліктік жалдауды (жалға алуды) жүзеге асыруға бағытталған міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету, оның ішінде екі спорт объектісі: Паралимпиадалық дайындық орталығы және "Тарлан" мұз айдыны, %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер:
Астана қаласындағы мүмкіндігі шектеулі адамдардың дене шынықтырумен және спортпен шұғылдануына жағдай жасау – 2 мамандандырылған спорт объектісінің жұмыс істеуі
2
2
2
383
Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
006
"Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру"
Нысаналы индикатор:
Жүктелген функцияларды орындау мақсатында штаттық сан шегінде Астана қаласы әкімдігінің "Тұрғын үй қоры" КММ аппаратының қызметін қамтамасыз ету
94,1
94,1
94,1
Жүктелген функцияларды орындау мақсатында штаттық сан шегінде Астана қаласы әкімдігінің "Тұрғын үй қоры" КММ аппаратының қызметін қамтамасыз ету
65
65
65
Түпкілікті нәтижелер:
Азаматтардың нақты тұруын анықтау мақсатында тұрғын үйді жалға алу (жалдау) шарттарына мониторинг жүргізу (бірлік)
3 500
3 500
3 500
Азаматтардың тұрғын үй үшін жалдау ақысын төлеуіне қатысты тұрғын үйді жалға алу (жалдау) шарттарына мониторинг жүргізу (бірлік)
3 000
3 000
3 000
Мемлекеттік бағдарламалар шеңберінде салынған тұрғын үйлерді қамту деңгейі, %
100
100
100
012
"Тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ны бюджеттік кредиттеу"
Нысаналы индикатор:
Жас мамандарды жеңілдетілген кредиттеу шеңберінде Астана қаласында тұрғын үй сатып алу
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер: