О бюджете города Астаны на 2026-2028 годы
Решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2025 года № 352/47.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 397 910 865 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 250 218 797 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 18 381 417 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 21 755 215 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 4 634 161 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 102 921 275 тысяч тенге;
2) затраты – 1 286 453 410,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 185 726 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17 770 510 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 584 784 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 132 338 444 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 132 338 444 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-29 066 715,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29 066 715,8 тысяч тенге;
7) поступление займов – 28 670 510 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-45 390 216) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 45 786 421,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Астаны от 05.06.2026 № 416/54 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Предусмотреть на 2026 год бюджетные изъятия в республиканский бюджет в сумме 125 655 286 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" с 1 января 2026 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 35 596 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 69 049 тенге;
4) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
5) размер прожиточного минимума – 50 851 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.

Астана қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Астана қаласы мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 352/47 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 14-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер – 1 397 910 865 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 1 250 218 797 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 18 381 417 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 21 755 215 мың теңге;
арнаулы түсімдер бойынша – 4 634 161 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 102 921 275 мың теңге;
2) шығындар – 1 286 453 410,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 8 185 726 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 17 770 510 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 584 784 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 132 338 444 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 132 338 444 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-29 066 715,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29 066 715,8 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 28 670 510 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-45 390 216) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 45 786 421,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 05.06.2026 № 416/54 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға республикалық бюджетке бюджеттiк алу 125 655 286 мың теңге сомасында қарастырылсын.
3. "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 35 596 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 69 049 теңге;
4) айлық есептiк көрсеткiш – 4 325 теңге;
5) ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң мөлшері – 50 851 теңге;
6) әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік органдар мен құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында болып белгіленгендігі мәліметке алынсын.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2026 год в сумме 4 905 498 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата города Астаны от 05.06.2026 № 416/54 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2026 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2026 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 6, 7, 8.
8. Утвердить перечень бюджетных программ района "Байқоңыр" города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 9, 10, 11.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Есіл" города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 12, 13, 14.

4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 4 905 498 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 05.06.2026 № 416/54 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен Астана қаласының 2026 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
6. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының 2026 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. 6, 7, 8 - қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Алматы" ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. 9, 10, 11 - қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Байқоңыр" ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 12, 13, 14 - қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Есіл" ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.

10. Утвердить перечень бюджетных программ района "Нұра" города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 15, 16, 17.
11. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарқа" города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 18, 19, 20.
12. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарайшық" города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 21, 22, 23.
13. Утвердить перечень целевых индикаторов и конечных результатов паспортов бюджетных программ в разрезе администраторов бюджетных программ на 2026-2028 годы согласно приложению 24.

10. 15, 16, 17 - қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Нұра" ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
11. 18, 19, 20 - қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Сарыарқа" ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
12. 21, 22, 23 - қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Сарайшық" ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
13. 24 - қосымшаға сәйкес 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бөлінісінде бюджеттік бағдарламалар паспорттарының нысаналы индикаторлары мен түпкілікті нәтижелерінің тізбесі бекітілсін.

14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата города Астаны Т. Зейнұлқабден
Приложение 1
к решению маслихата города Астаны
от 12 декабря 2025 года № 352/47-VIII
Бюджет города Астаны на 2026 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата города Астаны от 05.06.2026 № 416/54 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

14. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының төрағасы Т. Зейнұлқабден
Астана қаласы мәслихатының
2025 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 352/47 -VIII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласының 2026 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 05.06.2026 № 416/54 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы мың тенге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1. Кірістер

3 370 458,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 000 000,0
008
Дополнительное образование для детей
16 691 125,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
531 797,0
011
Капитальные расходы государственного органа
3 032,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
659 122,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
2 398 193,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
396 780,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
28 882 185,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 699,0
029
Методическая работа
1 545 450,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
63 154 368,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
105 037 964,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
4 085 153,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10 033 707,0
069
Проведение мероприятий в области защиты прав детей
68 783,0
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
34 602 909,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
28 108 313,0
Функциональная группа
Сумма тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
17 052 401,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
35 821,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
11 020 091,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
8 829 521,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
8 829 521,0
05
Здравоохранение
27 195 885,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы

3 370 458,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 000 000,0
008
Балаларға қосымша білім беру
16 691 125,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
531 797,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 032,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
659 122,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
2 398 193,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай
сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
396 780,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
28 882 185,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
11 699,0
029
Әдістемелік жұмыс
1 545 450,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
63 154 368,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
105 037 964,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
4 085 153,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10 033 707,0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
069
Балалар құқығын қорғау саласында іс шаралар өткізу
68 783,0
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
34 602 909,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
28 108 313,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
17 052 401,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
35 821,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
11 020 091,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
8 829 521,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
8 829 521,0
05
Денсаулық сақтау
27 195 885,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы

2 404 100,0
034
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
2 404 100,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
22 983 157,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
827 140,0
006
Услуги по охране материнства и детства
993 556,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
159 000,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
185 717,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
427,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 698 336,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
214 904,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 628 142,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
398 620,0
030
Капитальные расходы государственного органа
14 303,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
8 605 580,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
607 254,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
5 650 178,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 808 628,0
Функциональная группа
Сумма тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 808 628,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
56 689 472,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
54 435 233,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
834 950,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

2 404 100,0
034
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
2 404 100,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
22 983 157,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
827 140,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
993 556,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
159 000,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
185 717,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
427,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 698 336,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
214 904,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 628 142,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
398 620,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 303,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
8 605 580,0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
607 254,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
5 650 178,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 808 628,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 808 628,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
56 689 472,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
54 435 233,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
834 950,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

2 356 735,0
003
Программа занятости
4 962 490,0
004
Государственная адресная социальная помощь
1 813 194,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
1 985 233,0
007
Оказание жилищной помощи
21 200,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13 041 862,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
5 550 059,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
61 969,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
5 038 683,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
527 283,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
1 177 832,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 068 500,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 864 457,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 284 668,0
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 186,0
026
Капитальные расходы государственного органа
4 023,0
Функциональная группа
Сумма тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
267 325,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
934 958,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 029 263,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 977 930,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
465 750,0
062
Развитие системы квалификаций
1 937,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости

2 356 735,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
4 962 490,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 813 194,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 985 233,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
21 200,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
13 041 862,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
5 550 059,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
61 969,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
5 038 683,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
527 283,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 177 832,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 068 500,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 864 457,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 284 668,0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 186,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 023,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
267 325,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
934 958,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 029 263,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
3 977 930,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
465 750,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
1 937,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету

345 000,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
345 000,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
9 490 339,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
9 490 339,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
347 594,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
347 594,0
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
8 496,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
8 496,0
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
300 000,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
300 000,0
14
Обслуживание долга
4 538 091,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 538 091,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
4 505 445,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате
вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
32 646,0
15
Трансферты
128 672 200,6
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
128 672 200,6
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
14 287,1
007
Бюджетные изъятия
125 655 286,0
016
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
213,0
Функциональная группа
Сумма тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 999 756,5
058
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 658,0
III. Чистое бюджетное кредитование
8 185 726,0
Бюджетные кредиты
17 770 510,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12 470 510,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
3 800 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов

345 000,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
345 000,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
9 490 339,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
9 490 339,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
347 594,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
347 594,0
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 496,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
8 496,0
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
300 000,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
300 000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
4 538 091,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 538 091,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
4 505 445,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
32 646,0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
15
Трансферттер
128 672 200,6
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
128 672 200,6
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
14 287,1
007
Бюджеттік алып коюлар
125 655 286,0
016
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
213,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
2 999 756,5
058
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
2 658,0
III. Таза бюджеттік кредиттеу
8 185 726,0
Бюджеттік кредиттер
17 770 510,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12 470 510,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
3 800 000,0
012
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру

39 929 469,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
2 165 755,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 165 755,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
37 386 723,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
33 956 422,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
29 808,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Астане
62 753,0
007
Капитальные расходы государственного органа
3 337 740,0
522
Исполнительный орган уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
376 991,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения исполнения уголовных наказаний без изоляции от общества
376 991,0
04
Образование
341 198 270,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
3 496,0
019
Обучение участников избирательного процесса
3 496,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 090 200,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
223 229,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
588 979,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
277 992,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
322 441 370,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
965 614,0
003
Общеобразовательное обучение
44 304 192,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
4 491 767,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
3 115 841,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 000 000,0
008
Дополнительное образование для детей
15 902 260,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
331 797,0
011
Капитальные расходы государственного органа
3 214,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
659 527,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии

39 929 469,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
2 165 755,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 165 755,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
37 386 723,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
33 956 422,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
29 808,0
004
Астана қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
62 753,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 337 740,0
522
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің атқарушы органы
376 991,0
001
Қылмыстық жазалардың қоғамнан оқшауламай орындалуын қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
376 991,0
04
Бiлiм беру
341 198 270,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
3 496,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
3 496,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 090 200,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
223 229,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
588 979,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
277 992,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
322 441 370,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
965 614,0
003
Жалпы білім беру
44 304 192,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
4 491 767,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
3 115 841,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 000 000,0
008
Балаларға қосымша білім беру
15 902 260,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
331 797,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 214,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
659 527,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу

3 248 427,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 308 733,0
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 245,0
026
Капитальные расходы государственного органа
4 264,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
240 912,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
837 824,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
4 634 898,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
489 037,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
135 865,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
46 391,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 045 571,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 031 571,0
017
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения
14 000,0
376
Управление по защите прав детей города республиканского значения, столицы
128 349,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области защиты прав детей на местном уровне
128 349,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
500 000,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
205 132 561,0
123
Аппарат акима района в городе
93 989 168,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
6 163 542,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
55 642 041,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
191 312,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
31 992 273,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
13 639 691,0
007
Благоустройство и озеленение города
134 100,0
017
Развитие благоустройства города
12 415 412,0
041
Проведение профилактической дезинсекции и дератизации
1 090 179,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы

3 248 427,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 308 733,0
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 245,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 264,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
240 912,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
837 824,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
4 634 898,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
489 037,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
135 865,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
46 391,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 045 571,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
1 031 571,0
017
Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қолдау
14 000,0
376
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың балалардың құқықтарын қорғау басқармасы
128 349,0
001
Жергілікті деңгейде балалардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
128 349,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
500 000,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
205 132 561,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
93 989 168,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
6 163 542,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
55 642 041,0
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
191 312,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
31 992 273,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
13 639 691,0
007
Қаланы абаттандыру және көгалдандыру
134 100,0
017
Қаланы абаттандыруды дамыту
12 415 412,0
041
Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізу
1 090 179,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы

30 130 095,0
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 900 000,0
013
Развитие благоустройства города
1 334 825,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 178 079,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
15 717 191,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
15 195 061,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне
777 916,0
006
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 142 931,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 915,0
013
Техническое обследование общего имущества и изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
22 299,0
014
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
13 000 000,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
250 000,0
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
52 178 546,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства
262 657,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 297,0
006
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
4 000 000,0
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
36 680 369,0
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
8 150 000,0
010
Развитие ливневой канализации
3 084 223,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
31 672 922,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
2 710 771,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области цифровизации и государственных услуг
721 749,0
004
Капитальные расходы государственного органа
928,0
007
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
1 988 094,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
900 000,0
021
Регулирование туристской деятельности
900 000,0
346
Управление по развитию языков и архивного дела города республиканского значения, столицы
1 195 108,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и архивного дела

30 130 095,0
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 900 000,0
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
1 334 825,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 178 079,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
15 717 191,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
15 195 061,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласында тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
777 916,0
006
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 142 931,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 915,0
013
Ортақ мүлікті техникалық тексеру және кондоминиумдар объектілеріне техникалық паспорттарды әзірлеу
22 299,0
014
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
13 000 000,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
250 000,0
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
52 178 546,0
001
Жергiлiктi деңгейде коммуналдық шаруашылық салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
262 657,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 297,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
4 000 000,0
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
36 680 369,0
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
8 150 000,0
010
Нөсер кәрізін дамыту
3 084 223,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
31 672 922,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
2 710 771,0
001
Жергiлiктi деңгейде цифрландыру және мемлекеттік қызметтер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
721 749,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
928,0
007
Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
1 988 094,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
900 000,0
021
Туристік қызметті реттеу
900 000,0
346
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тілдерді дамыту және мұрағат ісі басқармасы
1 195 108,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту және мұрағат істері саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

121 938,0
003
Капитальные расходы государственного органа
720,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
858 810,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
3 794 266,0
061
Развитие объектов государственных органов
3 794 266,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
589 438,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
587 286,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 152,0
521
Управление государственного архитектурно-строительного контроля города республиканского значения, столицы
610 635,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере государственного архитектурно-строительного контроля на местном уровне
607 491,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 144,0
02
Оборона
7 577 727,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 400 000,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
1 400 000,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
3 687 724,0
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
2 441 635,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
1 246 089,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
2 490 003,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
127 859,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
899 211,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
463 953,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
997 789,0
011
Капитальные расходы государственного органа
1 191,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
41 166 049,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
2 274 755,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 274 755,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
38 514 303,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы

121 938,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
720,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
858 810,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
3 794 266,0
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
3 794 266,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
589 438,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
587 286,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 152,0
521
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы
610 635,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
607 491,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 144,0
02
Қорғаныс
7 577 727,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 400 000,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
1 400 000,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
3 687 724,0
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
2 441 635,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
1 246 089,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
2 490 003,0
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
127 859,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
899 211,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
463 953,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
997 789,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 191,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
41 166 049,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
2 274 755,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 274 755,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
38 514 303,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету

014
Развитие объектов культуры
015
Развитие объектов спорта
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
019
Строительство Национального пантеона
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
012
Развитие теплоэнергетической системы
029
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
025
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы

014
Мәдениет объектілерін дамыту
015
Cпорт объектілерін дамыту
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
019
Ұлттық пантеон салу
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
025
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы

065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
Приложение 5 к решению
маслихата города Астаны
от 12 декабря 2025 года
№ 352/47-VIII
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2026 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Председатель маслихата города Астаны Т. Зейнұлқабден
Приложение 6 к решению маслихата города Астаны
от 12 декабря 2025 года № 352/47-VIII
Перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2026 год

065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
Астана қаласы мәслихатының
2025 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 352/47-VII шешіміне
5-қосымша
Астана қаласының 2026 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Астана қаласы мәслихатының
2025 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 352/47-VIII шешіміне
6-қосымша
2026 жылға арналған Астана қаласының "Алматы" ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі

310
Управление цифровизации и государственных услуг
005
Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности
Целевой индикатор:
Обеспечение доступа к сети интернет (жилые массивы), %
100
100
100
Позиция столицы в региональном рейтинге по реализации "умного" города
не ниже 3-го места.
не ниже 3-го места.
не ниже 3-го места.
Конечные результаты:
Обеспечение закупа камер общего видеонаблюдения с установкой, для повышения общественной безопасности
1200
800
Обеспечение сопровождение камер общего видеонаблюдения
2 000
Количество установленных камер видеонаблюдения в государственных школах г. Астаны
1 940
1 940
Сопровождение комплексной системы безопасности в государственных школах г. Астаны
1940
Количество установленных камер видеонаблюдения на объектах здравоохранения г. Астаны
720
720
Количество внедренных и масштабированных проектов искусственного интеллекта, направленных на улучшение городских услуг и управления мегаполисом
1
Внедрение комплексной системы безопасности в государственных детских садах г. Астаны
1 700
Мониторинг и обеспечение работоспособности систем видеонаблюдения
2 996
2 996
2 996
Обеспечение бесперебойной работоспособности центра обработки данных и проведение испытания на информационную безопасность
1
1
1
Оказание консультационных услуг физическим и/или юридическим лицам, прием заявлений (заявок) и выдача документов по принципу "одного окна"
230 000
230 000
230 000
Количество проведенных мероприятий среди школьников для выявления талантливых детей в области науки, технологий, инженерии и математики
3
2
2
Предоставление доступа к информационным системам
5
3
3
Консультации пользователей по автоматизированным процессам
50 000
50 000
50 000
Услуги "Консультационно-методологическая, информационно-аналитическая и организационная поддержка по применению методов и инструментов проектного управления в деятельность акимата города Астаны"
1
1
1
Обеспечение формирования и сопровождения Единого цифрового портала с применением искусственного интеллекта
300 000
Обеспечение разработки комплексной региональной модели оценки и прогнозирования экономического развития столицы для формирования Плана развития города Астаны
1
Предоставление заключений о соответствии технических и эксплуатационных характеристик объекта ГЧП
12
Обеспечение контроля, составление заключений по установке систем безопасности и видеонаблюдения в общественных местах и объектах социальной сферы
3
Количество доработанных ИТ-решений
15
Обеспечение цифровой трансформации государственных школ города Астаны
6
Обеспечение функционирования Ситуационного центра города Астаны
1

310
Цифрландыру және мемлекеттік қызмет басқармасы
005
Инновациялық қызметті дамытуға арналған қызметтер
Нысаналы индикатор:
Интернет желісіне қолжетімділікті қамтамасыз ету (тұрғын массивтер), %
100
100
100
"Ақылды қала" бағдарламасын жүзеге асыру бойынша астананың аймақтық рейтингтегі орны
3-орыннан төмен емес
3-орыннан төмен емес
3-орыннан төмен емес
Түпкілікті нәтижелер:
Қоғамдық қауіпсіздікті арттыру үшін жалпы бейнебақылау камераларын сатып алу және орнату
1 200
800
Жалпы бейнебақылау камераларына қызмет көрсетуді қамтамасыз ету
2 000
Астана қаласындағы мемлекеттік мектептерде орнатылған бейнебақылау камераларының саны
1 940
1 940
Астана қаласының мемлекеттік мектептеріндегі кешенді қауіпсіздік жүйесіне қызмет көрсету
1940
Астана қаласының денсаулық сақтау нысандарында кешенді қауіпсіздік жүйесін енгізу
720
720
Қалалық қызметтер мен мегаполисті басқаруды жетілдіруге бағытталған жасанды интеллект жобаларын енгізу және ауқымдау саны
1
Астана қаласының мемлекеттік балабақшаларында кешенді қауіпсіздік жүйесін енгізу
1 700
Бейнебақылау жүйелерінің жұмысын мониторингілеу және олардың жұмыс қабілеттілігін қамтамасыз ету
2 996
2 996
2 996
Деректерді өңдеу орталығының үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету және ақпараттық қауіпсіздік бойынша сынақтарды жүргізу
1
1
1
Физикалық және/немесе заңды тұлғаларға консультациялық қызметтер көрсету, өтініштерді қабылдау және "бір терезе" қағидаты бойынша құжаттар беру
230 000
230 000
230 000
Ғылым, технология, инженерия және математика саласында талантты балаларды анықтау үшін мектеп оқушылары арасында өткізілген іс-шаралардың саны
3
2
2
Ақпараттық жүйелерге қолжетімділікті қамтамасыз ету
5
3
3
Автоматтандырылған процестер бойынша пайдаланушыларға консультациялар беру
50 000
50 000
50 000
"Астана қаласы әкімдігінің қызметіне жобалық басқару әдістері мен құралдарын қолдануға арналған консультациялық-әдістемелік, ақпараттық-аналитикалық және ұйымдастырушылық қолдау" қызметтері
1
1
1
Жасанды интеллектті қолдана отырып Бірыңғай цифрлық порталдың қалыптастырылуын және сүйемелденуін қамтамасыз ету
300 000
Астана қаласының даму жоспарын қалыптастыру үшін астананың экономикалық дамуын бағалау және болжаудың кешенді өңірлік моделін әзірлеуді қамтамасыз ету
1
МЖӘ объектісінің техникалық және пайдалану сипаттамаларының сәйкестігі туралы қорытындылар ұсыну
12
Қоғамдық орындарда және әлеуметтік сала объектілерінде қауіпсіздік және бейнебақылау жүйелерін орнату бойынша бақылауды қамтамасыз ету және қорытындылар жасау
3
Жетілдірілген IT-шешімдер саны
15
Астана қаласының мемлекеттік мектептерін цифрлық трансформациялауды қамтамасыз ету
6
Астана қаласының Жағдаяттық орталығының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1

007
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
Целевой индикатор:
Обеспечение приема и обработки обращений физических и юридических лиц по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения, %
100
100
100
Конечные результаты:
Услуги по принятию и мониторингу исполнения обращений
2 100 000
2 000 000
2 000 000
Отработка запросов по видеоматериалам, от правоохранительных органов, судов, адвокатов, а также юридических лиц, уполномоченных законодательством Республики Казахстан
1 600
1 600
1 600
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
Целевой индикатор:
Обеспечение исполнения принятых государственных обязательств проекта государственно-частного партнерства по созданию системы фотовидеофиксации, видеонаблюдения для содействия в развитии глобальной конкурентоспособности города Астаны и создание наиболее благоприятных условий для развития и внедрения инноваций и новых технологий, содействие развитию высокотехнологичных и наукоемких производств, в том числе посредством механизма государственно-частного партнерства. 100 %
100
100
100
Конечный результат:
Сопровождение камер видеонаблюдения, ед.
Сопровождение интегрированных сторонних камер, ед.
14 000
8 000
14 000
8 000
14 000
8 000
332
Управление активов и государственных закупок
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, пост приватизационная деятельность и регулирование вопросов, связанных с этим
Целевой индикатор
Обеспечение приватизации имущества коммунальной собственности, обеспечение содержания объектов коммунальной собственности в рамках заключенных договоров доверительного управления.
1
1
1
Конечные результаты:
Количество объектов охваченных оценкой
101
101
101
Количество объектов в доверительном управлении, которому возмещаются расходы
5
5
5
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
Целевой индикатор
Объекты, принятые в коммунальную собственность города в общем количестве
30 единиц
1
1
1
Конечные результаты:
Изготовление технических паспортов
25
25
25
Землеустроительные и земельно-кадастровые работы
7
7
7
Государственная регистрация прав на недвижимое имущество
40
40
40
Охрана объектов коммунального имущества
6
6
6
333
Управление занятости и социальной защиты населения
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой индикатор:

007
Халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара әрекеттесуін ұйымдастыру қызметтері, халықтың өмір сүруін және қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелері бойынша
Тікелей нәтижелер:
Халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара әрекеттесуін ұйымдастыру мәселелері бойынша физикалық және заңды тұлғалардың өтініштерін қабылдау және өңдеуді қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер:
Өтініштерді қабылдау және олардың орындалуын мониторингілеу қызметтері
2 100 000
2 000 000
2 000 000
Бейнежазбалар бойынша, құқық қорғау органдарынан, соттардан, адвокаттардан және Қазақстан Республикасының заңнамасы бойынша уәкілетті заңды тұлғалардан келіп түскен сұрауларды өңдеу
1600
1600
1600
096
Мемлекеттік-жеке әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
Нысаналы индикатор:
Астана қаласының жаһандық бәсекеге қабілеттілігін арттыруға ықпал ету, инновациялар мен жаңа технологияларды дамыту және енгізу үшін ең қолайлы жағдайларды жасау, сондай-ақ жоғары технологиялық және ғылымға негізделген өндірістерді дамытуға жәрдемдесу мақсатында фотожазба және бейнебақылау жүйесін құруға арналған мемлекеттік-жеке әріптестік жобасы бойынша қабылданған мемлекеттік міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету – 100 %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Бейнебақылау камераларын қызмет көрсету, бірлік
Біріктірілген сыртқы камераларды қызмет көрсету, бірлік
14 000
8000
14 000
8000
14 000
8000
332
Активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
010
Жекешелендіру, коммуналдық мүлікті басқару, постжекешелендірулік қызмет және осыған байланысты мәселелерді реттеу
Нысаналы индикатор:
Коммуналдық мүлікті жекешелендіруді қамтамасыз ету, сенімгерлік басқару шарттары аясында коммуналдық мүлікті күтіп ұстауды қамтамасыз ету
1
1
1
Түпкілікті нәтижелер:
Бағалауға қамтылған нысандар саны
101
101
101
Шығындары өтелетін сенімгерлік басқарудағы нысандар саны
5
5
5
011
Коммуналдық меншікте болған мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
Нысаналы индикатор:
Қалаға коммуналдық меншікте қабылданған нысандар жалпы саны – 30 бірлік
1
1
1
Түпкілікті нәтижелер:
Техникалық паспорттарды жасау
25
25
25
Жер қатынастары және жер кадастрлық жұмыстар
7
7
7
Көпқабатты жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу
40
40
40
Коммуналдық мүлікті қорғау
6
6
6
333
Жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
002
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнайы әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында және әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы индикатор:

1) доля граждан, охваченных консультационными услугами на базе КГУ Центр поддержки института семьи "Жануя" из числа обратившихся,%
100
100
100
2) доля граждан из целевых групп населения, охваченных социальными услугами КГУ "Центр активного долголетия" акимата города Астаны, %
100
100
100
007
Оказание жилищной помощи
Целевой индикатор:
Количество получателей жилищной помощи и компенсаций на повышение тарифа абонентской платы за телефон гражданам, являющимся абонентами сетей коммуникаций (чел.)
914
914
914
Конечные результаты:
обеспечение ежегодного 100% охвата обратившихся нуждающихся выплатами жилищной помощи, %
100
100
100
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Целевой индикатор:
Оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан, чел.
208 066
111 097
111 097
Конечные результаты:
обеспечение ежегодного 100% охвата обратившихся мерами социальной поддержки целевых групп населения в рамках предусмотренных средств, %
100
100
100
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
Целевой индикатор:
1) Количество лиц с инвалидностью, получивших санаторно-курортное лечение (чел.)
9 178
9 178
9 178
2) Количество лиц с инвалидностью, получивших специальные средства передвижения (чел.)
1 048
698
698
3) Количество лиц с инвалидностью, получивших сурдотехнические средства (чел.)
1 339
1 334
1 334
4) Количество лиц с инвалидностью, получивших тифлотехнические средства, (чел.)
1 592
1 592
1 592
5) Количество технических вспомогательных (компенсаторных) средств, предоставляемых лицам с инвалидностью в рамках расширения Перечня технических средств реабилитации (чел.)
12 497
12 497
12 497
6) Социальная помощь детям с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому (чел.)
618
618
618
7) Количество лиц с инвалидностью, получивших протезно-ортопедические средства (чел.)
6 968
1 633
1 633
Конечные результаты:
Обеспечение ежегодного 80% охвата лиц с инвалидностью, обратившихся за государственной услугой, по социальной поддержке в пределах предусмотренных средств, %
80
80
80
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
Целевой индикатор:
Количество получателей пособий и социальных выплат, человек
234 016
122 956
122 956
Конечные результаты:
обеспечение ежегодной 100 % оплаты банковских услуг
100
100
100
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
Целевой индикатор:

1)Жүгінгендердің ішінен Астана қаласы әкімдігінің "Жанұя" отбасы институтын қолдау орталығы" КММ базасында консультациялық қызметтермен қамтылған азаматтардың үлесі, %.
100
100
100
2)Астана қаласы әкімдігінің "Белсенді ұзақ өмір сүру орталығы" КММ әлеуметтік қызметтерімен қамтылған халықтың мақсатты топтарындағы азаматтардың үлесі, %.
100
100
100
007
Тұрғын үй көмегін көрсету
Нысаналы индикатор:
Тұрғын үй көмегін және байланыс желілерінің абоненттері болып табылатын азаматтарға телефон абоненттік төлем тарифінің өсуіне байланысты өтемақы алушылардың саны (адам)
914
914
914
Түпкілікті нәтижелер:
Тұрғын үй көмегіне мұқтаж болып жүгінгендерді жыл сайын 100% төлемдермен қамтуды қамтамасыз ету, %.
100
100
100
008
Жергілікті өкілді органдар шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың белгілі санаттарына әлеуметтік көмек көрсету
Нысаналы индикатор:
Мұқтаж азаматтардың белгілі санаттарына әлеуметтік көмек көрсету, адам саны
208 066
111 097
111 097
Түпкілікті нәтижелер:
Көзделген қаражат шеңберінде халықтың мақсатты топтарына әлеуметтік қолдау шараларымен жүгінгендерді жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %.
100
100
100
009
Мүгедектігі бар тұлғаларды әлеуметтік қолдау
Нысаналы индикатор:
1)Санаторий-курорттық ем алған мүгедектігі бар адамдардың саны (адам).
9 178
9 178
9 178
2)Арнайы қозғалу құралдарын алған мүгедектігі бар адамдардың саны (адам).
1 048
698
698
3)Сурдотехникалық құралдар алған мүгедектігі бар адамдардың саны (адам).
1 339
1 334
1 334
4)Тифлотехникалық құралдар алған мүгедектігі бар адамдардың саны (адам).
1 592
1 592
1 592
1Оңалтудың техникалық құралдарының тізбесін кеңейту шеңберінде мүгедектігі бар адамдарға берілген техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдардың саны (адам).
12 497
12 497
12 497
2Үйде тәрбиеленіп, білім алып жатқан мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік көмек (адам).
618
618
618
3Протездік-ортопедиялық құралдар алған мүгедектігі бар адамдардың саны (адам).
6 968
1 633
1 633
Түпкілікті нәтижелер:
Көзделген қаражат шеңберінде әлеуметтік қолдау бойынша мемлекеттік қызметке жүгінген мүгедектігі бар адамдарды жыл сайын кемінде 80% қамтуды қамтамасыз ету, %.
80
80
80
013
Жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есепке алу, төлеу және жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
Нысаналы индикатор:
Жәрдемақылар мен әлеуметтік төлем алушылар саны, адам
234 016
122 956
122 956
Түпкілікті нәтижелер:
Банктік қызметтерді жыл сайын 100% төлеуді қамтамасыз ету
100
100
100
015
Мүгедектігі бар адамдардың жеке оңалту бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекші қызметін және есту қабілеті бұзылған мүгедектігі бар адамдарға ымдау тілі маманының қызметін ұсыну
Нысаналы индикатор:

1) Количество лиц с инвалидностью, нуждающихся в обеспечении обязательными гигиеническими средствами, чел.
2 648
2 648
2648
2) Количество предоставленных индивидуальных помощников, чел.
2 668
1 798
1 798
3) Количество лиц с инвалидностью получающих услуг специалиста жестового языка (чел.)
339
339
339
Конечные результаты:
Обеспечение социальной помощью ежегодного 80% охвата лиц с инвалидностью, %
80
80
80
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
Целевой индикатор:
1) Количество человек, ежегодно охваченных социальными услугами за счет предусмотренных средств (чел.)
230
230
230
2) Содержание коммунального государственного учреждения "Центр ресоциализации "Демеу" акимата города Астаны (шт. ед.)
80
80
80
Конечные результаты:
ежегодное обеспечение 100% охвата обратившихся нуждающимся оказанием социальных услуг, %
100
100
100
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
Целевой индикатор:
1) Количество человек охваченных специальными социальными услугами за счет предусмотренных средств в условиях ухода на дому и полустационара (чел.)
640
640
640
2) Содержание КГУ "Центр социального обслуживания "Жансая" акимата города Астаны
206,5
206,5
206,5
Конечные результаты:
ежегодное обеспечение 100% охвата обратившихся нуждающимся оказанием социальных услуг, %
100
100
100
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
Целевой индикатор:
1) Количество человек охваченных социальными услугами за счет предусмотренных средств неправительственными организациями, в том числе:
-в условиях полустационара (чел.):
-с условиях ухода на дому (чел.):
3 290
1 605
1 685
3 155
1 500
1 575
3 155
1 500
1 575
2) Количество социальных проектов (ед.)
6
6
6
3) Количество жертв торговли людьми, охваченных специальными социальными услугами в неправительственных организациях (чел.)
20
20
20
4) Количество жертв бытового насилия, охваченных специальными социальными услугами в неправительственных организациях (чел.)
50
60
60
Конечные результаты:
Доля лиц, охваченных специальными социальными услугами, предоставленными субъектами частного сектора от общей численности лиц, нуждающихся в специальных социальных услугах, %
40
40
40
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой индикатор:
1) Количество человек, ежегодно охваченных социальными услугами за счет предусмотренных средств по КГУ "Центр социального обслуживания "Қамқор" акимата города Астаны (чел.)
370
370
370

1)Мүгедектігі бар тұлғалар арасында міндетті гигиеналық заттармен қамтамасыз етуге мұқтаж адамдар саны, адам
2 648
2 648
2648
2)Берілген жеке көмекшілер саны, адам
2 668
1 798
1 798
3)Қимыл тілінің маманы қызметін алатын мүгедектігі бар тұлғалар саны, адам
339
339
339
Түпкілікті нәтижелер:
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік көмекпен жыл сайын кемінде 80% қамтуды қамтамасыз ету
80
80
80
016
Тұрақты мекенжайы жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
Нысаналы индикатор:
1)Көзделген қаражат есебінен жыл сайын әлеуметтік қызметтермен қамтылған адамдардың саны (адам).
230
230
230
2)Астана қаласы әкімдігінің "Демеу" ресоциализация орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін ұстау (штаттық бірлік).
80
80
80
Түпкілікті нәтижелер:
Әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж жүгінген барлық адамдарды жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %
100
100
100
018
Қарт адамдарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында және үйде арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы индикатор:
1)Қарастырылған қаражат есебінен үйде және жартылай стационарлық жағдайда әлеуметтік қызметтермен қамтылған адамдар саны, адам
640
640
640
2)Астана қаласы әкімдігінің "Жансая" әлеуметтік қызмет көрсету орталығы КМК-ын күтіп ұстау
206,5
206,5
206,5
Түпкілікті нәтижелер:
Әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж жүгінген барлық адамдарды жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %
100
100
100
019
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты үкіметтік емес ұйымдарға орналастыру
Нысаналы индикатор:
1)Көзделген қаражат есебінен үкіметтік емес ұйымдар арқылы әлеуметтік қызметтермен қамтылған адамдардың саны, оның ішінде:
- жартылай стационар жағдайында (адам);
- үйде күтім жасау жағдайында (адам).
3 290
1 605
1 685
3 155
1 500
1 575
3 155
1 500
1 575
2)Әлеуметтік жобалардың саны (бірлік).
6
6
6
3) Үкіметтік емес ұйымдарда арнайы әлеуметтік қызметтермен қамтылған адам саудасының құрбандарының саны (адам).
20
20
20
3)Үкіметтік емес ұйымдарда арнайы әлеуметтік қызметтермен қамтылған тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарының саны (адам).
50
60
60
Түпкілікті нәтижелер:
Арнайы әлеуметтік қызметтерге мұқтаж адамдардың жалпы санына қатысты жеке сектор субъектілері арқылы көрсетілген арнайы әлеуметтік қызметтермен қамтылған тұлғалардың үлесі, %
40
40
40
020
Психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар адамдарға психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнайы әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында және әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету.
Нысаналы индикатор:
1)Қарастырылған қаражат есебінен жыл сайын Астана қаласы әкімдігінің "Камқор" әлеуметтік қызмет көрсету орталығы КМК арқылы әлеуметтік қызметтермен қамтылған адамдар саны, адам
370
370
370

2) Содержание КГУ "Центр социального обслуживания "Қамқор" акимата города Астаны (шт.ед.)
304,5
304,5
304,5
3) Количество человек, охваченных специальными социальными услугами в пределах предусмотренных средств по КГУ "Центр социального обслуживания "Жәрдем" акимата города Астаны (чел.)
100
100
100
3) Содержание КГУ "Центр социального обслуживания "Жәрдем" акимата города Астаны (шт.ед.)
135
135
135
Конечные результаты:
1) Ежегодное обеспечение 100% охвата обратившихся, нуждающихся в оказании социальных услуг по КГУ "Центр социального обслуживания "Қамқор" акимата города Астаны", %
100
100
100
2) Ежегодное обеспечение 100% охвата обратившихся нуждающимся оказанием социальных услуг по КГУ "Центр социального обслуживания "Жәрдем"" акимата города Астаны, %
100
100
100
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой индикатор:
1) Содержание КГУ "Центр социального обслуживания "Нурлы Журек" акимата города Астаны, ед.
437,25
437,25
437,25
2) Количество человек, ежегодно охваченных социальными услугами за счет предусмотренных средств, чел.
290
290
290
Конечные результаты:
Ежегодное обеспечение 100% охвата обратившихся нуждающимся оказанием социальных услуг, %
100
100
100
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
Целевой индикатор:
Уровень безработицы, %
4,6
4,6
4,6
Создание работодателем специальных рабочих мест для лиц с инвалидностью, чел.
1
1
1
Конечные результаты:
100% трудоустройство лиц с инвалидностью на специальные рабочие места, %
100
100
100
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
Целевой индикатор:
1) Содержание коммунального государственного учреждения "Кризисный центр "Үміт" акимата города Астаны, ед.
42
42
42
2) Количество человек, ежегодно охваченных социальными услугами за счет предусмотренных средств, чел.
70
70
70
Конечные результаты:
ежегодное обеспечение 100% охвата обратившихся нуждающимся оказанием социальных услуг, %
100
100
100
030
Обеспечение деятельности Центров занятости населения
Целевой индикатор:
Уровень безработицы, %
4,6
4,6
4,6
Содержание коммунального государственного учреждения "Центр трудовой мобильности" акимата города Астаны" (шт.ед.)
133
133
133
Конечные результаты:
Обеспечение охвата участников активными мерами содействия занятости не менее 85% соискателей, %
85
85
85

2)Астана қаласы әкімдігінің "Камқор" әлеуметтік қызмет көрсету орталығы КМК-ын күтіп ұстау, бірлік
304,5
304,5
304,5
3)Көзделген қаражат шеңберінде Астана қаласы әкімдігінің "Жәрдем" әлеуметтік қызмет көрсету орталығы" КММ бойынша арнайы әлеуметтік қызметтермен қамтылған адамдардың саны (адам).
100
100
100
4)Астана қаласы әкімдігінің "Жәрдем" әлеуметтік қызмет көрсету орталығы" КММ-ні ұстау (штаттық бірлік).
135
135
135
Түпкілікті нәтижелер:
1) Астана қаласы әкімдігінің "Қамқор" әлеуметтік қызмет көрсету орталығы" КММ бойынша әлеуметтік қызметтер көрсетуге мұқтаж болып жүгінгендерді жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %.
100
100
100
3)Астана қаласы әкімдігінің "Жәрдем" әлеуметтік қызмет көрсету орталығы" КММ бойынша әлеуметтік қызметтер көрсетуге мұқтаж болып жүгінгендерді жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %.
100
100
100
022
Психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балаларға балаларға арналған психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнайы әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында және әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету.
Нысаналы индикатор:
1)Астана қаласы әкімдігінің "Нұрлы Жүрек" әлеуметтік қызмет көрсету орталығы КМК-ын күтіп ұстау, бірлік
437,25
437,25
437,25
2)Қарастырылған қаражат есебінен жыл сайын әлеуметтік қызметтермен қамтылған адамдар саны, адам
290
290
290
Түпкілікті нәтижелер:
Әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж жүгінген барлық адамдарды жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %
100
100
100
023
Мүгедектігі бар тұлғаларды жұмыспен қамту үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
Нысаналы индикатор:
Жұмыссыздық деңгейі, %
4,6
4,6
4,6
Жұмыс беруші тарапынан мүгедектігі бар тұлғаларға арналған арнайы жұмыс орындарын құру, адам саны
1
1
1
Түпкілікті нәтижелер:
Мүгедектігі бар тұлғаларды арнайы жұмыс орындарына орналастыру, %
100
100
100
028
Қауіп тобына кіретін, зорлық-зомбылыққа немесе зорлық-зомбылық қаупіне ұшыраған тұлғаларға көрсетілетін қызметтер
Нысаналы индикатор:
1) Астана қаласы әкімдігінің "Үміт" дағдарыс орталығы коммуналдық мемлекеттік мекемесін күтіп ұстау, бірлік
42
42
42
2) Қарастырылған қаражат есебінен жыл сайын әлеуметтік қызметтермен қамтылған адамдар саны, адам
70
70
70
Түпкілікті нәтижелер:
Әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж жүгінген барлық адамдарды жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %
100
100
100
030
Халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Жұмыссыздық деңгейі, %
4,6
4,6
4,6
Астана қаласы әкімдігінің "Еңбек мобильдігі орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін ұстау (штаттық бірлік).
133
133
133
Түпкілікті нәтижелер:
Жұмыс іздеушілердің кемінде 85%-ын жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларымен қамтуды қамтамасыз ету, %
85
85
85

016
Создание "Зеленого пояса"
Целевой индикатор::
Ежегодное проведение уходных и охранных работ на территории 11,5 тыс. га
11,5 тыс.га
11,5 тыс.га
11,5 тыс.га
Конечные результаты:
Текущее содержание "Зеленого пояса" г. Астаны
количество деревьев лиственных пород, диаметром до 350 мм, подлежащих вырезке сухих ветвей. Количество до 15-20 шт. срезанных ветвей
130 744 шт.
130 744 шт.
130 744 шт.
площадь химической обработки (сплошная) против вредителей навесным опрыскивателем VP-1
640 га
640 га
640 га
Защита лесов от порубок, повреждений и возгораний
83 500
Чел-час
83 500
Чел-час
83 500
Чел-час
Культивация почвы в междурядьях
15 483 км
15 483 км
15 483 км
Выкашивание сорной травы моторной косилкой с обеих сторон конной тропы
32 635м3
118 800м2
32 635м3
118 800м2
32 635м3
118 800м2
объем работ по механизированной уборке-подметание дорожного покрытия (летний период)
336 маш-час
336 маш-час
336 маш-час
Содержание птиц отряда курообразных в условиях "зеленого пояса" города Астаны
1
1
1
- предоставление услуги
1
1
1
Услуги по научным исследованиям в области охраны, защиты, восстановления зеленых насаждений санитарно-защитной зеленой зоны ( летний период)
1 услуга
1 услуга
1 услуга
- предоставление услуги
1
1
1
Услуги по установке систем раннего обнаружения пожаров для зеленого пояса г.Астаны
1 услуга
1 услуга
1 услуга

016
"Жасыл белдеу" құру
Нысаналы индикатор::
11,5 мың га аумақта жыл сайын күтім және қорғау жұмыстарын жүргізу
11,5 мың.га
11,5 мың.га
11,5 мың.га
Түпкілікті нәтижелер:
"Жасыл белдеудің" ағымдағы күтіп ұстауы, Астана қаласы
Диаметрі 350 мм дейінгі жапырақты ағаштардың құрғақ бұтақтарын кесуге жататын ағаштар саны. 15 бұтаққа дейін кесілген бұтақтар саны
130 744 дана
130 744 дана
130 744 дана
Зиянкестерге қарсы VP-1 тіркемелі бүріккішпен химиялық өңдеу ауданы (толық)
640 га
640 га
640 га
Ормандарды кесуден, зақымданудан және өрттен қорғау
83 500
Адам-сағат
83 500
Адам-сағат
83 500
Адам-сағат
Қатар аралықтарындағы топырақты қопсыту
15 483 км
15 483 км
15 483 км
Ат соқпағының екі жағындағы арамшөпті моторлы шалғымен шабу
32 635м3
118 800м2
32 635м3
118 800м2
32 635м3
118 800м2
Жол жабындысын механикаландырылған тазалау-құм себу көлемі (жазғы кезең)
336 машина-сағат
336 машина-сағат
336 машина-сағат
Астана қаласының "жасыл белдеуі" жағдайында тауықтәрізділер отрядының құстарын ұстау
1
1
1
- қызмет көрсету
1
1
1
Санитарлық-қорғаныс жасыл аймағының жасыл екпелерін күзету, қорғау, қалпына келтіру саласындағы ғылыми-зерттеу жұмыстары бойынша қызметтер (жазғы кезең)
1 қызмет
1 қызмет
1 қызмет
- қызмет көрсету
1
1
1

2) Снижение уровня износа зданий медицинских организаций, %
67,52
67,4
66,23
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Целевой индикатор:
1) Количество обслуживаемых районов призывной-приписной медицинской комиссией, а также контрольной медицинской комиссией
5
5
5
2) Количество медицинских организаций, оказывающих медицинскую помощь лицам, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
1
1
1
3) Количество медицинских услуг (обследование) для детей из ГКУ "Специализированный дом ребенка" акимата города Астаны
3 247
3 247
3 247
Конечные результаты:
1) Охват медицинским осмотром лиц призывного и приписного возраста, (чел.)
14 063
14 063
14 063
2) Обеспечение обследований детей, проживающих в Доме ребенка, %
100
100
100
3) Обеспечение оказания медицинской и физиопульмонологической помощи осужденным, %
100
100
100
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
Целевой индикатор:
1) Количество получателей лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий (чел.)
3 017
2 934
2 934
2) Количество оказанных услуг по медицинскому освидетельствованию на факт употребления алкоголя и состояния опьянения ( ед.)
29 000
29 000
29 000
Конечные результаты:
Обеспечение лекарственными средствами, специализированными лечебными продуктами и медицинскими изделиями, %
100
100
100
Обеспечение оказания услуг по медицинскому освидетельствованию на факт употребления алкоголя и состояния опьянения в Центре временной адаптации и временной детоксикации, %
100
100
100
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, после среднего образования
Целевой индикатор:
Общий контингент учащихся, чел.
1 164
1 200
1 223
Конечные результаты:
Обеспечение выплаты стипендий обучающимся по государственному образовательному заказу, %
100
100
100
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
Целевой индикатор:
Среднегодовое количество стипендиатов (чел.)
600
600
600
Конечные результаты:
Обеспечение выплаты стипендий обучающимся по государственному образовательному заказу, %
100
100
100
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
Целевой индикатор:
Обеспечить выполнение плана охвата проектами застройки и проектами детальной планировки территории города, разработку и корректировку градостроительных проектов, схем и концепций, разработка схем развития пригородной зоны, выполнение схем и проектных решений по урбанистическому развитию общественных пространств и озеленения города, разработка градостроительных регламентов, ведение базы данных проектирования и строительства инженерных сетей и коммуникаций, мониторинг застройки территории города Астаны, наполнение базы данных информационной системы "Адресный регистр", подготовка исходных разрешительных документов по предоставлению земельных участков и выдача исходных данных для проектирования и строительства, площадь застройки жилья, проведение и участие в республиканских и международных конкурсах, семинарах, выставках.
73 655
73 655
73 655
Конечные результаты:
Удельный вес территории, охваченной разработкой ПДП с новыми подходами за год от общей территории города
3,1
3,1
3,1
Общая площадь введенных в эксплуатацию жилых зданий, тыс. кв. м.

2)Медициналық ұйымдар ғимараттарының тозу деңгейін төмендету, %
67,52
67,4
66,23
039
Денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті, Call-орталықтардың қызметтерін және өзге де шығыстарды қамтитын қосымша көлемдегі медициналық көмекті көрсету
Нысаналы индикатор:
1) Әскерге шақыру және тіркеу медициналық комиссиясы, сондай-ақ бақылау медициналық комиссиясы қызмет көрсететін аудандар саны
5
5
5
2) Тергеу изоляторларында және қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйе мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдар саны
1
1
1
3) Астана қаласы әкімдігінің "Мамандандырылған сәбилер үйі" МКМ тәрбиеленуші балаларға көрсетілген медициналық қызметтер (тексерулер) саны
3 247
3 247
3 247
Түпкілікті нәтижелер:
1) Әскерге шақыру және тіркеу жасындағы адамдарды медициналық тексерумен қамту деңгейі, %
14 063
14 063
14 063
2) Сәбилер үйінде тұратын балаларды медициналық тексерулермен қамтамасыз ету деңгейі, %
100
100
100
3) Сотталған адамдарға медициналық және физиопульмонологиялық көмек көрсетуді қамтамасыз ету, %
100
100
100
041
Республикалық маңызы бар қала – астананың жергілікті өкілді органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
1)Дәрілік заттар, арнайы емдік тағам өнімдері және медициналық бұйымдар алған алушылардың саны (адам).
3 017
2 934
2 934
2)Алкоголь қолдану фактісін және мас күйін анықтау бойынша медициналық куәландыру қызметтерінің саны (бірлік).
29 000
29 000
29 000
Түпкілікті нәтижелер:
1)Әрілік заттармен, арнайы емдік тағам өнімдерімен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету, %.
100
100
100
2)Уақытша бейімдеу және уақытша детоксикация орталығында алкоголь қолдану фактісін және мас күйін анықтау бойынша медициналық куәландыру қызметтерін көрсетуді қамтамасыз ету, %.
100
100
100
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
Нысаналы индикатор:
1 164
1 200
1 223
Білім алушылардың жалпы контингенті, адам
Түпкілікті нәтижелер:
Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша білім алушыларға стипендия төлеуді қамтамасыз ету, %
100
100
100
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
Нысаналы индикатор:
Стипендия алушылардың орташа жылдық саны (адам)
600
600
600
Түпкілікті нәтижелер:
Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша білім алушыларға стипендия төлеуді қамтамасыз ету, %
100
100
100
344
Қаланың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
002
Елді мекендерді салудың бас жоспарларын әзірлеу
Нысаналы индикатор:
Қаланың аумағын егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс жобаларымен қамту жоспарының орындалуын қамтамасыз ету, қала құрылысы жобаларын, сызбаларын және тұжырымдамаларын әзірлеу және түзету, қала маңындағы аймақты дамыту схемаларын әзірлеу, қоғамдық кеңістіктерді урбанистік дамыту және қаланы көгалдандыру бойынша схемалар мен жобалық шешімдерді іске асыру, қала құрылысы регламенттерін әзірлеу, инженерлік желілер мен коммуникацияларды жобалау және салу бойынша деректер базасын жүргізу, Астана қаласы аумағының құрылысына мониторинг жүргізу, "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінің деректер базасын толықтыру, жер учаскелерін беру бойынша бастапқы рұқсат құжаттарын дайындау және жобалау мен құрылысқа арналған бастапқы деректерді беру, тұрғын үй құрылысының алаңын анықтау, сондай-ақ республикалық және халықаралық конкурстарға, семинарлар мен көрмелерге қатысу және оларды өткізу.
73 655
73 655
73 655
Түпкілікті нәтижелер:
Жыл ішінде жаңа тәсілдермен егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларын (ЕЖЖ) әзірлеумен қамтылған аумақтың қаланың жалпы аумағындағы үлесі
3,1
3,1
3,1
Пайдалануға берілген тұрғын үйлердің жалпы ауданы, млн шаршы метр

3 035
3 200
3 200
Конечные результаты:
Количество завоеванных призовых мест на республиканском и международном уровне.
90
90
90
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
Целевой индикатор:
Количество приобретҰнных учебников и учебно-методических комплексов.
543 224
543 224
543 224
Конечные результаты:
Доля школ, обеспеченных учебниками и учебно-методическими комплексами, %.
100
100
100
008
Дополнительное образование для детей
Целевой индикатор:
Количество детей, охваченных дополнительным образованиям.
65 121
72 000
72 000
Конечные результаты:
Доля учащихся общеобразовательных школ, охваченных дополнительным образованием, %.
27
27
27
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
Целевой индикатор:
Количество школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов в масштабе города.
200
210
220
Количество детей участвующих школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов в масштабе города.
183 000
193 000
204 000
Конечные результаты:
Доля школьников, учащихся в олимпиадах и внешкольных мероприятиях от общего количества учащихся школ, %.
13,3
13,3
13,3
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
Целевой индикатор:
Количество детей, охваченных обследованием психического здоровья.
12 432
13 000
13 000
Конечные результаты:
Доля детей от общего количества обследовавшихся направленных в специальные коррекционные и других организаций для получения медицинских, специальных образовательных и социальных услуг, %.
100
100
100
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
Целевой индикатор:
Количество детей с ограниченными возможностями, охваченные обеспечением условий для преодоления и компенсации ограничения жизнедеятельности, направленных на создание им равных с другими гражданами возможностей участия в жизни общества.
4 560
4 600
4 600
Конечные результаты:
Оказание комплексной психилого-педагогической помощи в виде психолого-педагогической коррекции и реабилитации детям и подросткам с нарушениями речи, зрения, слуха, опорно-двигательного аппарата, с трудностями с обучении, общении, поведении, %.
100
100
100
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
Целевой индикатор:
Количество воспитанников учреждений для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей (постоянные).
172
172
172

3 035
3 200
3 200
Түпкілікті нәтижелер:
Республикалық және халықаралық деңгейде иеленген жүлделі орындар саны, бірлік
90
90
90
007
Республикалық маңызы бар қала – астананың мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
Нысаналы индикатор:
Сатып алынған оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендердің саны
543 224
543 224
543 224
Түпкілікті нәтижелер:
Оқулықтармен және оқу-әдістемелік кешендермен қамтамасыз етілген мектептердің үлесі, %
100
100
100
008
Балаларға арналған қосымша білім беру
Нысаналы индикатор:
Қосымша білім берумен қамтылған балалар саны, бірлік
65 121
72 000
72 000
Түпкілікті нәтижелер:
Қосымша білім берумен қамтылған жалпы білім беретін мектеп оқушыларының үлесі, %
27
27
27
009
Республикалық маңызы бар қала – астана ауқымында мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шаралар мен конкурстарды өткізу
Нысаналы индикатор:
Қала ауқымында өткізілген мектеп олимпиадаларының, мектептен тыс іс-шаралар мен конкурстардың саны, бірлік
200
210
220
Қала ауқымында мектеп олимпиадаларына, мектептен тыс іс-шаралар мен конкурстарға қатысқан балалар саны, бірлік
183 000
193 000
204 000
Түпкілікті нәтижелер:
Жалпы білім беретін мектеп оқушыларының жалпы санынан олимпиадалар мен мектептен тыс іс-шараларға қатысатын оқушылардың үлесі, %
13,3
13,3
13,3
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеру және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультативтік көмек көрсету
Нысаналы индикатор:
Психикалық денсаулықты тексерумен қамтылған балалар саны, бірлік
12 432
13 000
13 000
Түпкілікті нәтижелер:
Тексеруден өткен балалардың жалпы санынан медициналық, арнайы білім беру және әлеуметтік қызметтер алу үшін арнайы түзету және өзге де ұйымдарға жіберілген балалардың үлесі, %
100
100
100
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалту және әлеуметтік бейімдеу
Нысаналы индикатор:
Өмір сүру шектеулерін еңсеру және олардың орнын толтыру үшін жағдайлармен қамтылған, қоғам өміріне басқа азаматтармен тең қатысу мүмкіндігін жасауға бағытталған мүмкіндігі шектеулі балалар саны, бірлік
4 560
4 600
4 600
Түпкілікті нәтижелер:
Сөйлеу, көру, есту, тірек-қимыл аппараты бұзылыстары бар, сондай-ақ оқуда, қарым-қатынаста және мінез-құлқында қиындықтары бар балалар мен жасөспірімдерге психологиялық-педагогикалық түзету және оңалту түріндегі кешенді психологиялық-педагогикалық көмек көрсету, %
100
100
100
016
Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мекемелердегі тәрбиеленушілер саны (тұрақты), бірлік
172
172
172

Количество детей, поступивших в Центр поддержки детей, находившихся в трудной жизненной ситуации (временные, от 1 до 6 месяцев).
68
68
68
Количество детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, воспитывающихся в "SOS – Детской деревне Астана".
69
69
69
Количество детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, переданных под патронатное воспитание.
68
68
68
Конечные результаты:
Доля детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, переданных в семьи казахстанских граждан, %.
18,3
18,3
18,3
017
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения
Целевой индикатор:
Охват целевых групп населения (дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, дети из малообеспеченных семей, дети из многодетных семей) социальной поддержкой в виде льготного проезда в государственных высших и средних профессиональных учебных заведениях города Астаны (единиц):
1 867
1 867
1 867
В государственных высших профессиональных учебных заведениях города Астаны (единиц).
1 208
1 208
1 208
В государственных средних профессиональных учебных заведениях города Астаны (единиц).
659
659
659
Конечные результаты:
Доля детей обеспеченных льготным проездом от заявленной потребности, %.
100
100
100
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
Целевой индикатор:
Количество государственных учреждений образования которым присужден грант "Лучшая организация среднего образования" и "Лучшая организация технического и профессионального, +послесреднего образования" (единиц).
2
2
2
Конечный результат:
Охват учреждений образования конкурсами по эффективности деятельности, в %
100
100
100
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Целевой индикатор:
Количество детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, переданных под опеку (попечительство).
755
771
771
Конечный результат:
Доля детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, переданных под опеку (попечительство), %.
100
100
100
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
Целевой индикатор:
Количество обучающихся в организациях ТиПО по государственному образовательному заказу
26 000
27 000
28 000
Среднегодовой контингент получателей стипендий
20 000
21 000
22 000
Конечный результат:
Доля трудоустроенных выпускников в первый год после окончания учебных заведений технического и профессионального образования обучающихся по государственному заказу, %.

Қиын өмірлік жағдайға тап болған балаларды қолдау орталығына қабылданған балалар саны (уақытша болу мерзімі 1 айдан 6 айға дейін), бірлік
68
68
68
"SOS – Астана балалар ауылы" мекемесінде тәрбиеленіп жатқан жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар саны, бірлік
69
69
69
Патронаттық тәрбиелеуге берілген жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар саны, бірлік
68
68
68
Түпкілікті нәтижелер:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар ұйымдарының тәрбиеленушілерін қазақстандық азаматтардың отбасыларына орналастыру үлесі, %
18,3
18,3
18,3
017
Күндізгі оқу нысанындағы білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне әлеуметтік қолдау көрсету
Нысаналы индикатор:
Халықтың нысаналы топтарын (жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар, аз қамтылған отбасылардың балалары, көпбалалы отбасылардың балалары) Астана қаласының мемлекеттік жоғары және орта кәсіптік оқу орындарында жеңілдетілген жол жүру түріндегі әлеуметтік қолдаумен қамту (бірлік):
1 867
1 867
1 867
Астана қаласының мемлекеттік жоғары кәсіптік оқу орындарында (бірлік).
1 208
1 208
1 208
Астана қаласының мемлекеттік орта кәсіптік оқу орындарында (бірлік).
659
659
659
Түпкілікті нәтижелер:
Өтінім бойынша қажеттіліктен жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз етілген балалардың үлесі, %
100
100
100
019
Республикалық маңызы бар қала – астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарына жоғары жұмыс көрсеткіштері үшін гранттар беру
Нысаналы индикатор:
"Үздік орта білім беру ұйымы" және "Үздік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымы" гранттары берілген мемлекеттік білім беру ұйымдарының саны (бірлік).
2
2
2
Түпкілікті нәтижелер:
Қызмет тиімділігі бойынша конкурстармен қамтылған білім беру ұйымдарының үлесі, %
100
100
100
021
Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырау үшін қорғаншыларға (қамқоршыларға) ай сайын ақшалай төлемдер төлеу
Нысаналы индикатор:
Қорғаншылардың (қамқоршылардың) қамқорлығына берілген жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар саны
755
771
771
Түпкілікті нәтижелер:
Қорғаншылардың (қамқоршылардың) қамқорлығына берілген жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың үлесі, %
100
100
100
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
Нысаналы индикатор:
Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылар саны
26 000
27 000
28 000
Стипендия алушылардың орташа жылдық контингенті
20 000
21 000
22 000
Түпкілікті нәтижелер:
Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқыған техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдары түлектерінің оқу орнын бітіргеннен кейінгі бірінші жылы жұмысқа орналастырылғандарының үлесі, %

362
Управление внутренней политики
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
Целевой индикатор:
1) Объем материалов отечественных печатных СМИ, опубликованных в рамках государственного заказа (газеты) (кв.см)
811 676
773 676
773 676
2) Объем размещенных материалов на Интернет-ресурсах в рамках государственного информационного заказа (символы)
3 840 944
2 400 000
2 400 000
3) Количество социальных, информационно-аналитических материалов по реализации государственной политики и освещению хода исполнения отраслевых республиканских и региональных программ на территории города Астаны (минуты)
1 189
500
500
4) Количество информационных и социальных видеороликов, короткометражных и документальных фильмов о жизнедеятельности столицы (ед.)
148
103
103
5) Объем материалов отечественных СМИ, опубликованных в рамках государственного заказа (журналы) (кв. см)
38 111
38 111
38 111
6) Содержание аппарата подведомственной организации КГУ "Служба коммуникаций города Астаны" с целью выполнения возложенных функций в пределах штатной численности (шт.ед.)
36
36
36
Конечные результаты:
1) Доля ежегодного охвата не менее 60 % населения столицы государственной информационной политикой
60
60
60
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
Целевой индикатор:
1) Штатная численность (шт. ед.)
60
60
60
2) Количество проводимых мероприятий (ед.)
23
22
22
3) Количество проводимых социологических исследований (ед.)
1
1
1
Конечные результаты:
Доля респондентов положительно оценивающих ситуацию в сфере межэтнических отношений в столице не менее 80%.
82,5
80
80
369
Управление по делам религий
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
Целевой индикатор:
1) Информационно-разъяснительная деятельность среди населения по профилактике религиозного экстремизма (услуга);
1 025
914
914
2) Проведение адресно- профилактической работы среди приверженцев деструктивного религиозного течения(ДРТ) и их близкого окружения (услуга);
2 577
2423
2423
3) Проведение профилактической, контрпропагандистской, реабилитационной работы среди осужденных (в т.ч. лиц ДРТ), отбывающих наказание в учреждениях ДУИС(услуга);
554
554
554
4) Выявление материалов экстремистской и деструктивной направленности в социальных сетях, оценка актуальной религиозной ситуации в регионе посредством Интернета и СМИ (услуга);
649
649
649
5) Ведение информационно-разъяснительной работы/контрпропаганды в социальных сетях и СМИ (услуга);
337
285
300
6) Проведение полевого мониторинга в религиозных объединениях (услуга);
360
300
300
7) Проведение социологических исследований (услуга)
1
1
1
Конечные результаты:
Доля ежегодного охвата не менее 100% представителей референтных групп информационно-разъяснительной работы, а также оказание социальной поддержки лицам пострадавших от деструктивно-религиозных течений, %
100
100
100

362
Ішкі саясат басқармасы
005
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша қызметтер
Нысаналы индикатор:
1.Мемлекеттік тапсырыс аясында жарияланған отандық баспа бұқаралық ақпарат құралдарындағы материалдардың көлемі (газеттер) (шаршы см)
811 676
773 676
773 676
2.Мемлекеттік ақпараттық тапсырыс аясында интернет-ресурстарда орналастырылған материалдардың көлемі (таңбалар)
3 840 944
2 400 000
2 400 000
3.Мемлекеттік саясатты іске асыру және салалық республикалық және өңірлік бағдарламалардың орындалу барысын Астана қаласы аумағында жариялау жөніндегі әлеуметтік, ақпараттық-талдамалық материалдардың саны (минут)
1 189
500
500
4.Елорданың тыныс-тіршілігі туралы ақпараттық және әлеуметтік бейнероликтердің, қысқаметражды және деректі фильмдердің саны (бірлік)
148
103
103
5.Мемлекеттік тапсырыс аясында жарияланған отандық бұқаралық ақпарат құралдарындағы материалдардың көлемі (журналдар) (шаршы см)
38 111
38 111
38 111
6.Жүктелген функцияларды штаттық сан шегінде орындау мақсатында Астана қаласы Коммуникациялар қызметі КММ-нің ведомстволық бағынысты ұйымы аппаратының қызметін қамтамасыз ету
36
36
36
Түпкілікті нәтижелер:
1. Елорда халқының кемінде 60 %-ын жыл сайын мемлекеттік ақпараттық саясатпен қамту үлесі
60
60
60
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
1. Штаттық бірліктер саны (бірлік)
60
60
60
2. Өткізілетін іс-шаралар саны (бірлік)
23
22
22
3.Өткізілетін социологиялық зерттеулер саны (бірлік)
1
1
1
Түпкілікті нәтижелер:
Елордағы этносаралық қатынастар саласындағы жағдайды оң бағалайтын респонденттердің үлесі кемінде 80 %
82,5
80
80
369
Дін істері жөніндегі басқарма
005
Өңірдегі діни ахуалды зерделеу және талдау
Нысаналы индикатор:
1)Халық арасында діни экстремизмнің алдын алу бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізу (қызмет);
1 025
914
914
2)Деструктивті діни ағымдардың (ДДА) жақтаушылары және олардың жақын ортасы арасында мекенжайлық профилактикалық жұмыстар жүргізу (қызмет);
2 577
2423
2423
3)ҚАЖ мекемелерінде жазасын өтеп жатқан сотталғандар (оның ішінде ДДА өкілдері) арасында профилактикалық, қарсы насихаттық және оңалту жұмыстарын жүргізу (қызмет);
554
554
554
4)Әлеуметтік желілерде экстремистік және деструктивті бағыттағы материалдарды анықтау, сондай-ақ интернет пен БАҚ арқылы өңірдегі діни ахуалға талдау және бағалау жүргізу (қызмет);
649
649
649
5)Әлеуметтік желілер мен БАҚ-та ақпараттық-түсіндіру және қарсы насихат жұмыстарын жүргізу (қызмет);
337
285
300
6)Діни бірлестіктерде далалық мониторинг жүргізу (қызмет);
360
300
300
7)Әлеуметтанулық зерттеулер жүргізу (қызмет).
1
1
1
Түпкілікті нәтижелер:
Ақпараттық-түсіндіру жұмыстары шеңберінде референттік топтар өкілдерінің жыл сайын кемінде 100 %-ын қамту үлесі, сондай-ақ деструктивті діни ағымдардан зардап шеккен адамдарға әлеуметтік қолдау көрсету, %
100
100
100

037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
Целевой индикатор:
Количество проектов, по которым ведутся проектно-изыскательские работы
1
Количество проектов, по которым ведутся строительно-монтажные работы
Конечный результаты:
Количество проектов, по которым планируется ввод в эксплуатацию
Количество проектов, по которым планируется получение положительного заключения
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
Целевой индикатор:
Количество проектов, по которым ведутся проектно-изыскательские работы
6
Количество проектов, по которым ведутся строительно-монтажные работы
2
Конечный результат:
Количество проектов, по которым планируется получение положительного заключения госэкспертизы
6
Количество проектов, по которым планируется ввод в эксплуатацию
1
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
Целевой индикатор:
Количество проектов, по которым ведутся проектно-изыскательские работы
1
Конечный результат:
Количество проектов, по которым планируется получение положительного заключения госэкспертизы
1
061
Развитие объектов государственных органов
Целевой индикатор:
Количество проектов, по которым ведутся проектно-изыскательские работы
9
Количество проектов, по которым ведутся строительно-монтажные работы
5
1
1
Конечный результат:
Количество проектов, по которым планируется получение положительного заключения госэкспертизы
3
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
Целевой индикатор:
Количество проектов, по которым ведутся проектно-изыскательские работы
1
Количество проектов по которым ведутся СМР
2
Конечный результат:
Количество проектов, по которым планируется получение положительного заключения госэкспертизы
1
098
"Приобретение жилья коммунального жилищного фонда"
Целевой индикатор:
Количество квартир переданных для социально-уязвимых слоев населения, в %.
100
100
100
Конечные результаты:
Приобретение квартир для социально-уязвимых слоев населения.
218
241
228
376
Управление по защите прав детей
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевой индикатор:
Количество приобретенных единиц материально-технического оснащения для организаций по защите прав детей, единиц
381
Конечные результаты:
Доля организаций по защите прав детей, обеспеченных необходимым материально-техническим оснащением, %.
100
069
Проведение мероприятий в области защиты прав детей
Целевой индикатор:
Количество детей из категорий, определенных законодательством в области защиты прав детей, единиц
1 700
Конечные результаты:
Доля детей из категорий, определенных законодательством, охваченных мерами индивидуальной профилактики в области защиты прав детей, %.
95

037
Денсаулық сақтау нысандарын салу және реконструкциялау.
Нысаналы индикатор:
Жобалау-іздестіру жұмыстары жүргізіліп жатқан жобалардың саны
1
Түпкілікті нәтижелер:
Мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысын алу жоспарланған жобалардың саны
Пайдалануға беру жоспарланған жобалардың саны
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және қайта жаңғырту
Нысаналы индикатор:
Жобалау-іздестіру жұмыстары жүргізіліп жатқан жобалардың саны
6
Құрылыс-монтаж жұмыстары жүргізіліп жатқан жобалардың саны
2
Түпкілікті нәтижелер:
Мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысын алу жоспарланған жобалардың саны
6
Пайдалануға беру жоспарланған жобалардың саны
1
039
Әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін салу және қайта жаңғырту
Нысаналы индикатор:
Жобалау-іздестіру жұмыстары жүргізіліп жатқан жобалардың саны
1
Түпкілікті нәтижелер:
Мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысын алу жоспарланған жобалардың саны
1
061
Мемлекеттік органдар объектілерін дамыту
Нысаналы индикатор:
Жобалау-іздестіру жұмыстары жүргізіліп жатқан жобалардың саны
9
Құрылыс-монтаж жұмыстары жүргізіліп жатқан жобалардың саны
5
1
1
Түпкілікті нәтижелер:
Мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысын алу жоспарланған жобалардың саны
3
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
Нысаналы индикатор:
Жобалау-іздестіру жұмыстары жүргізіліп жатқан жобалар саны
1
ҚМЖ жүргізіліп жатқан жобалар саны
2
Түпкілікті нәтижелер:
Мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысын алу жоспарланған жобалар саны
1
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
Нысаналы индикатор:
Әлеуметтік осал топтарға берілген пәтерлердің үлесі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер:
Әлеуметтік осал топтар үшін пәтерлер сатып алу
218
241
228
376
Балалардың құқықтарын қорғау басқармасы
067
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
Балалардың құқықтарын қорғау жөніндегі ұйымдар үшін сатып алынған материалдық-техникалық жарақтандыру бірліктерінің саны, бірлік
381
Түпкілікті нәтижелер:
Қажетті материалдық-техникалық жарақтандырумен қамтамасыз етілген балалардың құқықтарын қорғау жөніндегі ұйымдардың үлесі, %
100
069
Балалардың құқықтарын қорғау саласындағы іс-шараларды өткізу
Нысаналы индикатор:
Балалардың құқықтарын қорғау саласындағы заңнамада айқындалған санаттардағы балалардың саны, бірлік
1 700
Түпкілікті нәтижелер:
Балалардың құқықтарын қорғау саласындағы заңнамада айқындалған санаттардағы, жеке профилактика шараларымен қамтылған балалардың үлесі, %
95