О бюджете города Астаны на 2026-2028 годы
Решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2025 года № 352/47
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 212 871 742 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 091 333 874 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 252 681 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 12 629 912 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 3 734 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 102 921 275 тысяч тенге;
2) затраты – 1 043 058 971 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –1 574 715 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 400 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 825 285 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 122 759 517 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 122 759 517 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 45 478 539 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – (-45 478 539) тысяч тенге;
7) погашение займов – (-45 478 539) тысяч тенге.
2. Предусмотреть на 2026 год бюджетные изъятия в республиканский бюджет в сумме 125 655 286 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" с 1 января 2026 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 35 596 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 69 049 тенге;
4) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
5) размер прожиточного минимума – 50 851 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2026 год в сумме 20 764 035 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2026 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.

Астана қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Астана қаласы мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 352/47 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 14-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 212 871 742 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 1 091 333 874 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 2 252 681 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 12 629 912 мың теңге;
арнаулы түсімдер бойынша – 3 734 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 102 921 275 мың теңге;
2) шығындар – 1 043 058 971 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 1 574 715 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 5 400 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 825 285 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 122 759 517 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 122 759 517 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 45 478 539 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – (-45 478 539) мың теңге;
7) қарыздарды өтеу – (-45 478 539) мың теңге.
2. 2026 жылға республикалық бюджетке бюджеттiк алу 125 655 286 мың теңге сомасында қарастырылсын.
3. "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 35 596 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 69 049 теңге;
4) айлық есептiк көрсеткiш – 4 325 теңге;
5) ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң мөлшері – 50 851 теңге;
6) әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік органдар мен құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында болып белгіленгендігі мәліметке алынсын.
4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 20 764 035 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен Астана қаласының 2026 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.

6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2026 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 6, 7, 8.
8. Утвердить перечень бюджетных программ района "Байқоңыр" города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 9, 10, 11.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Есіл" города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 12, 13, 14.

6. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының 2026 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. 6, 7, 8 - қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Алматы" ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. 9, 10, 11 - қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Байқоңыр" ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 12, 13, 14 - қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Есіл" ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.

10. Утвердить перечень бюджетных программ района "Нұра" города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 15, 16, 17.
11. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарқа" города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 18, 19, 20.
12. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарайшық" города Астаны на 2026-2028 годы согласно приложениям 21, 22, 23.
13. Утвердить перечень целевых индикаторов и конечных результатов паспортов бюджетных программ в разрезе администраторов бюджетных программ на 2026-2028 годы согласно приложению 24.

10. 15, 16, 17 - қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Нұра" ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
11. 18, 19, 20 - қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Сарыарқа" ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
12. 21, 22, 23 - қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Сарайшық" ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
13. 24 - қосымшаға сәйкес 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бөлінісінде бюджеттік бағдарламалар паспорттарының нысаналы индикаторлары мен түпкілікті нәтижелерінің тізбесі бекітілсін.

1 915,0
521
Управление государственного архитектурно-строительного контроля города республиканского значения, столицы
575 417,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере государственного архитектурно-строительного контроля на местном уровне
572 619,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 798,0
02
Оборона
6 442 688,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
485 382,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
485 382,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
1 935 850,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
1 935 850,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
4 021 456,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
120 983,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
800 295,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
420 089,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
999 029,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
1 680 000,0
011
Капитальные расходы государственного органа
1 060,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
39 674 717,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
2 282 755,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 282 755,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
36 038 988,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
33 055 348,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
28 121,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Астане
59 201,0
007
Капитальные расходы государственного органа
2 896 318,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
912 783,0
004
Развитие объектов органов внутренних дел
912 783,0
522
Исполнительный орган уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы

1 915,0
521
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы
575 417,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
572 619,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 798,0
02
Қорғаныс
6 442 688,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
485 382,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
485 382,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
1 935 850,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
1 935 850,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
4 021 456,0
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
120 983,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
800 295,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
420 089,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
999 029,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
1 680 000,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 060,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
39 674 717,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
2 282 755,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 282 755,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
36 038 988,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
33 055 348,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
28 121,0
004
Астана қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
59 201,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 896 318,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
912 783,0
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
912 783,0
522
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің атқарушы органы

440 191,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения исполнения уголовных наказаний без изоляции от общества
376 991,0
006
Капитальные расходы государственного органа
63 200,0
04
Образование
336 183 950,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
3 298,0
019
Обучение участников избирательного процесса
3 298,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 040 087,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
212 599,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
560 597,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
266 891,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
308 165 024,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
3 151 952,0
003
Общеобразовательное обучение
44 247 911,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
4 483 059,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
3 103 054,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 000 000,0
008
Дополнительное образование для детей
15 676 822,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
331 797,0
011
Капитальные расходы государственного органа
3 032,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
659 122,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
2 398 193,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
233 511,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
31 382 185,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 699,0
029
Методическая работа
1 538 319,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
58 908 882,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования

440 191,0
001
Қылмыстық жазалардың қоғамнан оқшауламай орындалуын қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
376 991,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
63 200,0
04
Бiлiм беру
336 183 950,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
3 298,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
3 298,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 040 087,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
212 599,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
560 597,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
266 891,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
308 165 024,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 151 952,0
003
Жалпы білім беру
44 247 911,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
4 483 059,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
3 103 054,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 000 000,0
008
Балаларға қосымша білім беру
15 676 822,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
331 797,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 032,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
659 122,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
2 398 193,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
233 511,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
31 382 185,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
11 699,0
029
Әдістемелік жұмыс
1 538 319,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
58 908 882,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға

95 778 143,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
4 085 153,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 541 945,0
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
34 602 909,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
18 407 350,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
8 124 512,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
10 000,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
10 272 838,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
8 568 191,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
8 568 191,0
05
Здравоохранение
20 631 354,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
2 404 100,0
034
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
2 404 100,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
16 679 026,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
420 737,0
006
Услуги по охране материнства и детства
1 018 191,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
159 000,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
185 717,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
427,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
743 468,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
214 904,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 628 142,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
310 795,0
030
Капитальные расходы государственного органа
2 041,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 767 961,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
607 254,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы

95 778 143,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
4 085 153,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 541 945,0
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
34 602 909,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
18 407 350,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
8 124 512,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
10 000,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
10 272 838,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
8 568 191,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
8 568 191,0
05
Денсаулық сақтау
20 631 354,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
2 404 100,0
034
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
2 404 100,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
16 679 026,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
420 737,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1 018 191,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
159 000,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
185 717,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
427,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
743 468,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
214 904,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 628 142,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
310 795,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 041,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 767 961,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
607 254,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету

3 620 389,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 548 228,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 548 228,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
48 915 528,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
47 095 996,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
743 129,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 356 735,0
003
Программа занятости
4 300 107,0
004
Государственная адресная социальная помощь
1 813 194,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
1 962 470,0
007
Оказание жилищной помощи
21 200,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
10 695 272,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
4 385 438,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
26 182,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
4 389 449,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
520 313,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
1 186 531,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 547 932,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 161 563,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 257 950,0
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью

3 620 389,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 548 228,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 548 228,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
48 915 528,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
47 095 996,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
743 129,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 356 735,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
4 300 107,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 813 194,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 962 470,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
21 200,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
10 695 272,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
4 385 438,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
26 182,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
4 389 449,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
520 313,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 186 531,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 547 932,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 161 563,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 257 950,0
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау

1 330 826,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 537 907,0
029
Приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
9 787 330,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
13 627 061,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне
757 769,0
006
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 642 931,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 807,0
008
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
467 255,0
013
Техническое обследование общего имущества и изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
22 299,0
014
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
10 000 000,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
250 000,0
055
Капитальный и/или текущий ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика
485 000,0
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
21 346 167,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства
255 007,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 224,0
005
Развитие коммунального хозяйства
200 000,0
006
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
4 680 000,0
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
9 367 943,0
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 087 831,0
010
Развитие ливневой канализации
2 754 162,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
36 942 522,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
2 809 796,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области цифровизации и государственных услуг
933 361,0
004
Капитальные расходы государственного органа
875,0
007
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
1 875 560,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
1 385 000,0
021
Регулирование туристской деятельности
1 385 000,0
346
Управление по развитию языков и архивного дела города республиканского значения, столицы

1 330 826,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 537 907,0
029
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды сатып алу
1 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
9 787 330,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
13 627 061,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласында тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
757 769,0
006
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 642 931,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 807,0
008
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
467 255,0
013
Ортақ мүлікті техникалық тексеру және кондоминиумдар объектілеріне техникалық паспорттарды әзірлеу
22 299,0
014
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
10 000 000,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
250 000,0
055
Бірыңғай сәулеттік келбетін беруге бағытталған көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын күрделі және/немесе ағымдағы жөндеу
485 000,0
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
21 346 167,0
001
Жергiлiктi деңгейде коммуналдық шаруашылық салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
255 007,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 224,0
005
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
200 000,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
4 680 000,0
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
9 367 943,0
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 087 831,0
010
Нөсер кәрізін дамыту
2 754 162,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
36 942 522,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
2 809 796,0
001
Жергiлiктi деңгейде цифрландыру және мемлекеттік қызметтер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
933 361,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
875,0
007
Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
1 875 560,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
1 385 000,0
021
Туристік қызметті реттеу
1 385 000,0
346
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тілдерді дамыту және мұрағат ісі басқармасы

10 350 000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
2 157,0
010
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
62 340 000,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
2 290 621,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
7 158 864,0
025
Развитие транспортной инфраструктуры
7 158 864,0
13
Прочие
67 487 617,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
28 878 833,0
005
Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности
8 621 209,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
20 257 624,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
7 361 816,0
001
Услуги по реализации государственной политики по обеспечению устойчивого роста конкурентоспособности и повышению имиджа города республиканского значения, столицы и в области развития предпринимательства и промышленности
546 620,0
004
Капитальные расходы государственного органа
2 332,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
1 998 788,0
015
Поддержка субъектов предпринимательства
500 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
3 000 000,0
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
500 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
814 076,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
20 764 035,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
20 764 035,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
345 000,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
345 000,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
9 490 339,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
9 490 339,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
347 594,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства

10 350 000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 157,0
010
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
62 340 000,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
2 290 621,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
7 158 864,0
025
Көлік инфрақұрылымын дамыту
7 158 864,0
13
Басқалар
67 487 617,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
28 878 833,0
005
Инновациялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8 621 209,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
20 257 624,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
7 361 816,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бәсекеге қабілеттілігінің тұрақты өсуін қамтамасыз ету және имиджін арттыру бойынша және кәсіпкерлік және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
546 620,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 332,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 998 788,0
015
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
500 000,0
017
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
3 000 000,0
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
500 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
814 076,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
20 764 035,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
20 764 035,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
345 000,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
345 000,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
9 490 339,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
9 490 339,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
347 594,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау

№ 352/47-VIII
Перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2026 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы

№ 352/47-VIII шешіміне
4-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен, Астана қаласының 2026 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы

003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
025
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц

003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
025
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту

336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
Председатель маслихата города Астаны Т. Зейнұлқабден
Приложение 5 к решению
маслихата города Астаны
от 12 декабря 2025 года
№ 352/47-VIII
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2026 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Председатель маслихата города Астаны Т. Зейнұлқабден
Приложение 6 к решению
маслихата города Астаны
от 12 декабря 2025 года
№ 352/47-VIII
Перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2026 год
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера

336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
Астана қаласы мәслихатының
2025 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 352/47-VII шешіміне
5-қосымша
Астана қаласының 2026 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Астана қаласы мәслихатының
2025 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 352/47-VIII шешіміне
6-қосымша
2026 жылға арналған Астана қаласының "Алматы" ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер

310
Управление цифровизации и государственных услуг
005
Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности
Целевой индикатор:
Обеспечение доступа к сети интернет (жилые массивы), %
100
100
100
Позиция столицы в региональном рейтинге по реализации "умного" города
не ниже 3-го места.
не ниже 3-го места.
не ниже 3-го места.
Конечные результаты:
Обеспечение закупа камер общего видеонаблюдения с установкой, для повышения общественной безопасности
1200
800
Количество установленных камер видеонаблюдения в государственных школах г. Астаны
1940
1940
Количество установленных камер видеонаблюдения на объектах здравоохранения г. Астаны
626
626
Мониторинг и обеспечение работоспособности систем видеонаблюдения
2996
2996
2996
Обеспечение бесперебойной работоспособности центра обработки данных и проведение испытания на информационную безопасность
1
1
1
Оказание консультационных услуг физическим и/или юридическим лицам, прием заявлений (заявок) и выдача документов по принципу "одного окна"
230 000
230 000
230 000
Количество проведенных мероприятий среди школьников для выявления талантливых детей в области науки, технологий, инженерии и математики
2
2
2
Предоставление доступа к информационным системам
3
3
3
Консультации пользователей по автоматизированным процессам
50 000
50 000
50 000
Услуги "Консультационно-методологическая, информационно-аналитическая и организационная поддержка по применению методов и инструментов проектного управления в деятельность акимата города Астаны"
1
1
1
Обеспечение закупа камер общего видеонаблюдения с установкой, для повышения общественной безопасности
1200
800
007
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
Целевой индикатор:
Обеспечение приема и обработки обращений физических и юридических лиц по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения, %
100
100
100
Конечные результаты:
Услуги по принятию и мониторингу исполнения обращений
2 100 000
2 000 000
2 000 000
Отработка запросов по видеоматериалам, от правоохранительных органов, судов, адвокатов, а также юридических лиц, уполномоченных законодательством Республики Казахстан
1600
1600
1600
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
Целевой индикатор:
Обеспечение исполнения принятых государственных обязательств проекта государственно-частного партнерства по созданию системы фотовидеофиксации, видеонаблюдения для содействия в развитии глобальной конкурентоспособности города Астаны и создание наиболее благоприятных условий для развития и внедрения инноваций и новых технологий, содействие развитию высокотехнологичных и наукоемких производств, в том числе посредством механизма государственно-частного партнерства. 100 %
100
100
100
Конечный результат:
Сопровождение камер видеонаблюдения, ед.
Сопровождение интегрированных сторонних камер, ед.
14 000
8000
14 000
8000
14 000
8000

310
Цифрландыру және мемлекеттік қызмет басқармасы
005
Инновациялық қызметті дамытуға арналған қызметтер
Нысаналы индикатор:
Интернет желісіне қолжетімділікті қамтамасыз ету (тұрғын массивтер), %
100
100
100
"Ақылды қала" бағдарламасын жүзеге асыру бойынша астананың аймақтық рейтингтегі орны
3-орыннан төмен емес
3-орыннан төмен емес
3-орыннан төмен емес
Түпкілікті нәтижелер:
Қоғамдық қауіпсіздікті арттыру үшін жалпы бейнебақылау камераларын сатып алу және орнату
1200
800
Астана қаласындағы мемлекеттік мектептерде орнатылған бейнебақылау камераларының саны
1940
1940
Астана қаласындағы денсаулық сақтау нысандарында орнатылған бейнебақылау камераларының саны
626
626
Бейнебақылау жүйелерінің жұмысын мониторингілеу және олардың жұмыс қабілеттілігін қамтамасыз ету
2996
2996
2996
Деректерді өңдеу орталығының үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету және ақпараттық қауіпсіздік бойынша сынақтарды жүргізу
1
1
1
Физикалық және/немесе заңды тұлғаларға консультациялық қызметтер көрсету, өтініштерді қабылдау және "бір терезе" қағидаты бойынша құжаттар беру
230 000
230 000
230 000
Ғылым, технология, инженерия және математика саласында талантты балаларды анықтау үшін мектеп оқушылары арасында өткізілген іс-шаралардың саны
2
2
2
Ақпараттық жүйелерге қолжетімділікті қамтамасыз ету
3
3
3
Автоматтандырылған процестер бойынша пайдаланушыларға консультациялар беру
50 000
50 000
50 000
"Астана қаласы әкімдігінің қызметіне жобалық басқару әдістері мен құралдарын қолдануға арналған консультациялық-әдістемелік, ақпараттық-аналитикалық және ұйымдастырушылық қолдау" қызметтері
1
1
1
Қоғамдық қауіпсіздікті арттыру үшін жалпы бейнебақылау камераларын сатып алу және орнату
1200
800
007
Халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара әрекеттесуін ұйымдастыру қызметтері, халықтың өмір сүруін және қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелері бойынша
Тікелей нәтижелер:
Халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара әрекеттесуін ұйымдастыру мәселелері бойынша физикалық және заңды тұлғалардың өтініштерін қабылдау және өңдеуді қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер:
Өтініштерді қабылдау және олардың орындалуын мониторингілеу қызметтері
2 100 000
2 000 000
2 000 000
Бейнежазбалар бойынша, құқық қорғау органдарынан, соттардан, адвокаттардан және Қазақстан Республикасының заңнамасы бойынша уәкілетті заңды тұлғалардан келіп түскен сұрауларды өңдеу
1600
1600
1600
096
Мемлекеттік-жеке әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
Нысаналы индикатор:
Астана қаласының жаһандық бәсекеге қабілеттілігін арттыруға ықпал ету, инновациялар мен жаңа технологияларды дамыту және енгізу үшін ең қолайлы жағдайларды жасау, сондай-ақ жоғары технологиялық және ғылымға негізделген өндірістерді дамытуға жәрдемдесу мақсатында фотожазба және бейнебақылау жүйесін құруға арналған мемлекеттік-жеке әріптестік жобасы бойынша қабылданған мемлекеттік міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету – 100 %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Бейнебақылау камераларын қызмет көрсету, бірлік
Біріктірілген сыртқы камераларды қызмет көрсету, бірлік
14 000
8000
14 000
8000
14 000
8000

1) Содержание аппарата КГУ "Центр поддержки института семьи "Жануя" акимата города Астаны с целью возложенных функций
92
92
92
2) Содержание аппарата КГУ "Центр активного долголетия" акимата города Астаны с целью возложенных функций
125
125
125
Конечные результаты:
1) доля граждан, охваченных консультационными услугами на базе КГУ Центр поддержки института семьи "Жануя" из числа обратившихся,%
100
100
100
2) доля граждан из целевых групп населения, охваченных услугами досуга на базе КГУ "Центр активного долголетия", %
100
100
100
007
Оказание жилищной помощи
Целевой индикатор:
1) Количество малообеспеченных семей, получивших пособия, тыс. семей
0,5
0,5
0,5
2) Количество получателей жилищной помощи и компенсаций на повышение тарифа абонентской платы за телефон гражданам, являющимся абонентами сетей коммуникаций, тыс. чел.
0,9
0,9
0,9
Конечные результаты:
обеспечение ежегодного 100% охвата обратившихся нуждающихся выплатами жилищной помощи, %
100
100
100
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Целевой индикатор:
Оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан, чел.
220 000
220 000
220 000
Конечные результаты:
обеспечение ежегодного 100% охвата обратившихся мерами социальной поддержки целевых групп населения в рамках предусмотренных средств, %
100
100
100
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
Целевой индикатор:
1) Количество лиц с инвалидностью, получивших специальные средства передвижения, чел.
821
821
821
2) Количество лиц с инвалидностью, получивших сурдотехнические средства, чел.
526
526
526
3) Количество лиц с инвалидностью, получивших тифлотехнические средства, чел.
633
633
633
4) Количество технических вспомогательных (компенсаторных) средств, предоставляемых лицам с инвалидностью в рамках расширения Перечня, чел.
8 604
8 604
8 604
Конечные результаты:
обеспечение ежегодного 100% охвата лиц с инвалидностью обратившихся за государственной услугой, по социальной поддержке в пределах предусмотренных средств, %
100
100
100
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
Целевой индикатор:
Количество получателей пособий и социальных выплат, человек
220 000
220 000
220 000
Конечные результаты:
обеспечение ежегодной 100 % оплаты банковских услуг
100
100
100
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
Целевой индикатор:

1)Астана қаласы әкімдігінің "Жанұя" отбасы институтын қолдау орталығының аппаратын тағайындалған функцияларды орындау мақсатында күтіп ұстау
92
92
92
2)Астана қаласы әкімдігінің "Белсенді ұзақ өмір орталығы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының аппаратын тағайындалған функцияларды орындау мақсатында күтіп ұстау
125
125
125
Түпкілікті нәтижелер:
1)"Жанұя" отбасы институтын қолдау орталығы базасында консультациялық қызметтермен қамтылған азаматтардың, жүгінгендер ішінен, үлесі, %
100
100
100
2)"Белсенді ұзақ өмір орталығы" базасында бос уақыт қызметтерімен қамтылған мақсатты топтағы азаматтардың үлесі, %
100
100
100
007
Тұрғын үй көмегін көрсету
Нысаналы индикатор:
1)Көмек алған төмен кірісті отбасылардың саны, мың отбасы
0,5
0,5
0,5
2)Телефон абоненттік төлем мөлшерін көтеруге арналған тұрғын үй көмегі мен өтемақы алған азаматтардың саны, мың адам
0,9
0,9
0,9
Түпкілікті нәтижелер:
Тұрғын үй көмегіне мұқтаж жүгінген барлық азаматтарды жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %
100
100
100
008
Жергілікті өкілді органдар шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың белгілі санаттарына әлеуметтік көмек көрсету
Нысаналы индикатор:
Мұқтаж азаматтардың белгілі санаттарына әлеуметтік көмек көрсету, адам саны
220 000
220 000
220 000
Түпкілікті нәтижелер:
Мақсатты халық топтарын қарастырылған қаражат аясында әлеуметтік қолдау шараларымен жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %
100
100
100
009
Мүгедектігі бар тұлғаларды әлеуметтік қолдау
Нысаналы индикатор:
Арнайы көлік құралдарын алған мүгедектігі бар тұлғалар саны, адам
821
821
821
Сурдотехникалық құралдарды алған мүгедектігі бар тұлғалар саны, адам
526
526
526
Тифлотехникалық құралдарды алған мүгедектігі бар тұлғалар саны, адам
633
633
633
Мүгедектігі бар тұлғаларға Перечень кеңейту аясында берілетін техникалық қосалқы (компенсаторлық) құралдардың саны, адам
8 604
8 604
8 604
Түпкілікті нәтижелер:
Мүгедектігі бар тұлғаларды қарастырылған қаражат аясында әлеуметтік қолдау бойынша мемлекеттік қызметке жүгінген барлық азаматтарды жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %
100
100
100
013
Жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есепке алу, төлеу және жеткізу қызметтері үшін төлем
Нысаналы индикатор:
Жәрдемақылар мен әлеуметтік төлем алушылар саны, адам
220 000
220 000
220 000
Түпкілікті нәтижелер:
Банктік қызметтерді жыл сайын 100% төлеуді қамтамасыз ету
100
100
100
015
Мүгедектігі бар тұлғаларға қажетті гигиеналық заттарды қамтамасыз ету, бірінші топтағы мүгедектігі бар және қозғалыста қиындықтары бар тұлғаларға жеке көмекші арқылы әлеуметтік қызмет көрсету, сондай-ақ есту мүмкіндігі шектеулі мүгедектігі бар тұлғаларға қимыл тілін меңгерген маман арқылы әлеуметтік қызмет көрсету, мүгедектің жеке оңалту бағдарламасына сәйкес
Нысаналы индикатор:

1) Количество лиц с инвалидностью, нуждающихся в обеспечении обязательными гигиеническими средствами, чел.
2 697
2 697
2 697
2) Количество предоставленных индивидуальных помощников, чел.
3 100
3 100
3 100
3) Количество лиц с инвалидностью получающих услуг специалиста жестового языка, чел.
530
530
530
Конечные результаты:
обеспечение социальной помощью ежегодного 100% охвата лиц с инвалидностью, %
100
100
100
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного места жительства
Целевой индикатор:
1) Содержание коммунального государственного учреждения "Центр ресоциализации "Демеу" акимата города Астаны, ед.
80
80
80
2) Количество человек, ежегодно охваченных социальными услугами за счет предусмотренных средств
230
230
230
Конечные результаты:
ежегодное обеспечение 100% охвата обратившихся нуждающимся оказанием социальных услуг, %
100
100
100
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
Целевой индикатор:
1) Количество человек охваченных социальными услугами за счет предусмотренных средств в условиях ухода на дому и полустационара, чел.
640
640
640
2) Содержание КГУ "Центр социального обслуживания "Жансая" акимата города Астаны
206,5
206,5
206,5
Конечные результаты:
ежегодное обеспечение 100% охвата обратившихся нуждающимся оказанием социальных услуг, %
100
100
100
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
Целевой индикатор:
1) Количество человек охваченных социальными услугами за счет предусмотренных средств неправительственными организациями, чел.
3300
3300
3300
2) Количество жертв торговли людьми, охваченных специальными социальными услугами в неправительственных организациях, чел.
10
10
10
3) Количество жертв бытового насилия, охваченных специальными социальными услугами в неправительственных организациях, чел.
60
60
60
Конечные результаты:
доля лиц, охваченных специальными социальными услугами, предоставленными субъектами частного сектора от общей численности лиц, нуждающихся в специальных социальных услугах, %
40
40
40
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой индикатор:
1) Количество человек, ежегодно охваченных социальными услугами за счет предусмотренных средств по КГУ "Центр социального обслуживания "Камкор" акимата города Астаны, чел.
350
350
350

1)Мүгедектігі бар тұлғалар арасында міндетті гигиеналық заттармен қамтамасыз етуге мұқтаж адамдар саны, адам
2 697
2 697
2 697
2)Берілген жеке көмекшілер саны, адам
3 100
3 100
3 100
3)Қимыл тілінің маманы қызметін алатын мүгедектігі бар тұлғалар саны, адам
530
530
530
Түпкілікті нәтижелер:
Мүгедектігі бар тұлғаларды әлеуметтік көмекпен жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %
100
100
100
016
Тұрақты мекенжайы жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
Нысаналы индикатор:
1)Астана қаласы әкімдігінің "Демеу" ресоциализация орталығы коммуналдық мемлекеттік мекемесін күтіп ұстау, бірлік
80
80
80
2)Қарастырылған қаражат есебінен әлеуметтік қызметтермен жыл сайын қамтылатын адамдар саны, адам
230
230
230
Түпкілікті нәтижелер:
Әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж жүгінген барлық адамдарды жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %
100
100
100
018
Әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында және үйде қарттарға, мүгедектігі бар тұлғаларға және мүгедек балаларға арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы индикатор:
1)Қарастырылған қаражат есебінен үйде және жартылай стационарлық жағдайда әлеуметтік қызметтермен қамтылған адамдар саны, адам
640
640
640
2)Астана қаласы әкімдігінің "Жансая" әлеуметтік қызмет көрсету орталығы КМК-ын күтіп ұстау
206,5
206,5
206,5
Түпкілікті нәтижелер:
Әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж жүгінген барлық адамдарды жыл сайын 100% қамтуды қамтамасыз ету, %
100
100
100
019
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты үкіметтік емес ұйымдарға орналастыру
Нысаналы индикатор:
1)Қарастырылған қаражат есебінен үкіметтік емес ұйымдар арқылы әлеуметтік қызметтермен қамтылған адамдар саны, адам
3300
3300
3300
2)Адам саудасының құрбандарына үкіметтік емес ұйымдарда арнайы әлеуметтік қызметтер көрсетілген адамдар саны, адам
10
10
10
3)Отбасылық зорлық-зомбылық құрбандарына үкіметтік емес ұйымдарда арнайы әлеуметтік қызметтер көрсетілген адамдар саны, адам
60
60
60
Түпкілікті нәтижелер:
Арнайы әлеуметтік қызметтерге мұқтаж адамдардың жалпы санына қатысты жеке сектор субъектілері арқылы көрсетілген арнайы әлеуметтік қызметтермен қамтылған тұлғалардың үлесі, %
40
40
40
020
Психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар тұлғаларға психоневрологиялық медико-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнайы әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында және әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы индикатор:
1)Қарастырылған қаражат есебінен жыл сайын Астана қаласы әкімдігінің "Камқор" әлеуметтік қызмет көрсету орталығы КМК арқылы әлеуметтік қызметтермен қамтылған адамдар саны, адам
350
350
350

3) Количество лиц с инвалидностью, получивших санаторно-курортное лечение, чел.
1100
1100
1100
Конечные результаты:
1) обеспечение 100% охвата услугами Инватакси согласно выписанных ВКК (врачебно-консультационная комиссия) от числа обратившихся нуждающихся лиц с инвалидностью, %
100
100
100
2) доля лиц с инвалидностью, охваченных специальными социальными услугами из числа нуждающихся, %
99,7
99,7
99,7
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
Целевой индикатор:
1) Количество детей инвалидов с кохлераными имплантами, которым оказаны услуги по приобретению, замене и настройке речевого процессора к кохлераному импланту, чел.
50
50
50
2) Количество инвалидов старше 18 лет после кохлераной имплантации, которым оказаны услуги по приобретению, замене и настройке речевого процессора к кохлераному импланту, чел.
15
15
15
3) Количество лиц с инвалидностью, которым оказаны услуги по приобретению, замене и настройке речевого процессора к кохлераному импланту, чел.
5
5
5
Конечные результаты:
удельный вес лиц с инвалидностью, детей с инвалидностью с кохлеарными имплантами, которым оказаны услуги по приобретению, замене и настройке речевого процессора к кохлераному импланту, %
100
100
100
062
Развитие системы квалификаций
Целевой индикатор:
Выдача единоразовых ваучеров для зарегистрированных безработных для прохождения признания профессиональных квалификаций, ед.
50
50
50
Конечные результаты:
100 % обеспечение по выдаче единоразовых ваучеров, прошедших процедуру признания профессиональных квалификаций
100
100
100
064
Обеспечение деятельности Центров трудовой мобильности и Карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
Целевой индикатор:
Уровень безработицы, %
4,6
4,6
4,6
Конечные результаты:
Содержание административно-управленческого персонала коммунального государственного учреждения "Центра трудовой мобильности" акимата города Астаны", ед.
31
31
31
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
Целевой индикатор:
Количество выданных кредитов, охваченных услугами поверенного (агента) по обслуживанию кредитов, ед.
451
451
451
Конечные результаты:
обеспечение ежегодной 100% вознаграждения поверенного агента
100
100
100
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
Целевой индикатор:
Экспорт продукции обрабатывающей промышленности, млн. долл .США
Инвестиции в основной капитал (ИОК), % от ВВП
Доля внешних инвестиций в общем объеме ИОК, %

3)Санаторлық-курорттық емделуден өткен мүгедектігі бар тұлғалар саны, адам
1100
1100
1100
Түпкілікті нәтижелер:
1) Мүгедектігі бар жүгінген тұлғалардың ВКК (дәрігерлік-консультациялық комиссия) ұсынған көрсеткіштерге сәйкес Инватакси қызметімен 100% қамтылуын қамтамасыз ету, %
100
100
100
2) Мүгедектігі бар тұлғалардың арнайы әлеуметтік қызметтермен қамтылған үлесі, мұқтаждар санынан, %
99,7
99,7
99,7
053
Кохлеарлық импланттарға арналған сөйлеу процессорларын ауыстыру және баптау қызметтері
Нысаналы индикатор:
1) Кохлеарлық импланттары бар мүгедек балаларға кохлеарлық имплантқа арналған сөйлеу процессорын сатып алу, ауыстыру және баптау қызметтері көрсетілген балалар саны, адам
50
50
50
2) 18 жастан асқан мүгедектерге кохлеарлық имплантациядан кейін кохлеарлық имплантқа арналған сөйлеу процессорын сатып алу, ауыстыру және баптау қызметтері көрсетілген адамдар саны, адам
15
15
15
3) Мүгедектігі бар тұлғаларға кохлеарлық имплантқа арналған сөйлеу процессорын сатып алу, ауыстыру және баптау қызметтері көрсетілген адамдар саны, адам
5
5
5
Түпкілікті нәтижелер:
Кохлеарлық имплантпен жабдықталған мүгедектігі бар адамдар мен балаларға сөйлеу процессорын сатып алу, ауыстыру және баптау бойынша қызмет көрсетілгендердің үлесі, %
100
100
100
062
Біліктілік жүйесін дамыту
Нысаналы индикатор:
Тіркелген жұмыссыздарға кәсіби біліктіліктерін мойындаудан өту үшін бір реттік ваучерлерді беру, бірлік
50
50
50
Түпкілікті нәтижелер:
Кәсіби біліктіліктерін мойындау рәсімінен өткендерге бір реттік ваучерлерді беру бойынша 100% қамтамасыз ету
100
100
100
064
Азаматтарды жұмыспен қамту мәселелері бойынша әлеуметтік қолдау көрсетуде Еңбек мобильдігі орталықтары мен Карьера орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Жұмыссыздық деңгейі, %
4,6
4,6
4,6
Түпкілікті нәтижелер:
Астана қаласы әкімдігінің "Еңбек мобильдігі орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің әкімшілік-басқарушы персоналын қамтамасыз ету, бірлік
31
31
31
066
Жастардың кәсіпкерлік бастамаларын қолдауға арналған бюджеттік кредиттерді беру бойынша сенімді агентке қызмет көрсету ақысы
Нысаналы индикатор:
Кредиттерге қызмет көрсету бойынша сенімді (агент) қызметтерін алған берілген кредиттер саны, бірлік
451
451
451
Түпкілікті нәтижелер:
Сенімді агенттің жыл сайынғы 100% сыйақысын қамтамасыз ету
100
100
100
334
Инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
005
Республикалық маңызы бар қала – астананың инвестициялық қызметін дамытуға арналған қызметтер
Нысаналы индикатор:
Өңдеу өнеркәсібі өнімін экспорттау, млн. АҚШ долл.
Негізгі капиталға инвестициялар (НКИ), ЖІӨ-ге % қатысы
Негізгі капиталға инвестиция көлеміндегі сыртқы инвестициялардың үлесі, %

039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Целевой индикатор:
1) Количество обслуживаемых районов призывной-приписной медицинской комиссией, а также контрольной медицинской комиссией
6
6
6
2) Количество медицинских организаций, оказывающих медицинскую помощь лицам, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
2
2
2
3) Количество медицинских услуг (обследование) для детей из ГКУ "Специализированный дом ребенка" акимата города Астаны
3100
3100
3100
Конечные результаты:
1) Охват медицинским осмотром лиц призывного и приписного возраста, %
18 400
18 400
18 400
2) Обеспечение обследований детей, проживающих в Доме ребенка, %
100
100
100
3) Обеспечить оказание медицинской и физиопульмонологической помощи осужденным, %
100
100
100
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
Целевой индикатор:
1) Количество получателей лекарственной помощи на амбулаторном уровне, чел.
366
366
366
2) Количество оказанных услуг по медицинскому освидетельствованию на факт употребления алкоголя и состояния опьянения, ед.
27000
27000
27000
Конечные результаты:
Полное и своевременное обеспечение качественными лекарственными препаратами и специализированными лечебными продуктами не входящих в перечень ГОБМП, %
100
100
100
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, после среднего образования
Целевой индикатор:
Общий контингент учащихся, чел.
837
837
837
Конечные результаты:
укомплектованность медицинских организаций специалистов со средним медицинскими и фармацевтическими образованием, %
100
100
100
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, после среднего образования
Целевой индикатор:
1) Прием учащихся, чел.
250
250
250
2) Количество выпускников, чел.
215
215
215
3) Среднегодовой контингент стипендиатов, чел.
538
538
538
4) Среднегодовой контингент учащихся, чел.
723
723
723
Конечные результаты:
обеспечение выплаты стипендий обучающимся по государственному образовательному заказу, %
100
100
100
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
Целевой индикатор:
Обеспечить выполнение плана охвата проектами застройки и проектами детальной планировки территории города, разработку и корректировку градостроительных проектов, схем и концепций, разработка схем развития пригородной зоны, выполнение схем и проектных решений по урбанистическому развитию общественных пространств и озеленения города, разработка градостроительных регламентов, ведение базы данных проектирования и строительства инженерных сетей и коммуникаций, мониторинг застройки территории города Астаны, наполнение базы данных информационной системы "Адресный регистр", подготовка исходных разрешительных документов по предоставлению земельных участков и выдача исходных данных для проектирования и строительства, площадь застройки жилья, проведение и участие в республиканских и международных конкурсах, семинарах, выставках.
68 855
68 855
68 855
Конечные результаты:
Удельный вес территории, охваченной разработкой ПДП с новыми подходами за год от общей территории города
3,1
3,1
3,1
Общая площадь введенных в эксплуатацию жилых зданий, тыс. кв. м.

039
Денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті, Call-орталықтардың қызметтерін және өзге де шығыстарды қамтитын қосымша көлемдегі медициналық көмекті көрсету
Нысаналы индикатор:
1) Әскерге шақыру және тіркеу медициналық комиссиясы, сондай-ақ бақылау медициналық комиссиясы қызмет көрсететін аудандар саны
6
6
6
2) Тергеу изоляторларында және қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйе мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдар саны
2
2
2
3) Астана қаласы әкімдігінің "Мамандандырылған сәбилер үйі" МКМ тәрбиеленуші балаларға көрсетілген медициналық қызметтер (тексерулер) саны
3100
3100
3100
Түпкілікті нәтижелер:
1) Әскерге шақыру және тіркеу жасындағы адамдарды медициналық тексерумен қамту деңгейі, %
18 400
18 400
18 400
2) Сәбилер үйінде тұратын балаларды медициналық тексерулермен қамтамасыз ету деңгейі, %
100
100
100
3) Сотталған адамдарға медициналық және физиопульмонологиялық көмек көрсетуді қамтамасыз ету, %
100
100
100
041
Республикалық маңызы бар қала – астананың жергілікті өкілді органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
1) Амбулаториялық деңгейде дәрілік көмек алған алушылар саны, адам
366
366
366
2) Алкоголь тұтыну фактісін және мас күйін анықтау бойынша жүргізілген медициналық куәландыру қызметтерінің саны, бірлік
27000
27000
27000
Түпкілікті нәтижелер:
ТМККК-нің тізбесіне кірмейтін сапалы дәрілік препараттармен және мамандандырылған емдік өнімдермен толық әрі уақтылы қамтамасыз ету, %
100
100
100
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
Нысаналы индикатор:
Білім алушылардың жалпы контингенті, адам
837
837
837
Түпкілікті нәтижелер:
Орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандармен медициналық ұйымдардың жасақталу деңгейі, %
100
100
100
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
Нысаналы индикатор:
1) Қабылданған білім алушылар саны, адам
250
250
250
2) Түлектер саны, адам
215
215
215
3) Стипендия алушылардың орташа жылдық контингенті, адам
538
538
538
4) Білім алушылардың орташа жылдық контингенті, адам
723
723
723
Түпкілікті нәтижелер:
Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша білім алушыларға стипендия төлеуді қамтамасыз ету, %
100
100
100
344
Қаланың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
002
Елді мекендерді салудың бас жоспарларын әзірлеу
Нысаналы индикатор:
Қаланың аумағын егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс жобаларымен қамту жоспарының орындалуын қамтамасыз ету, қала құрылысы жобаларын, сызбаларын және тұжырымдамаларын әзірлеу және түзету, қала маңындағы аймақты дамыту схемаларын әзірлеу, қоғамдық кеңістіктерді урбанистік дамыту және қаланы көгалдандыру бойынша схемалар мен жобалық шешімдерді іске асыру, қала құрылысы регламенттерін әзірлеу, инженерлік желілер мен коммуникацияларды жобалау және салу бойынша деректер базасын жүргізу, Астана қаласы аумағының құрылысына мониторинг жүргізу, "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінің деректер базасын толықтыру, жер учаскелерін беру бойынша бастапқы рұқсат құжаттарын дайындау және жобалау мен құрылысқа арналған бастапқы деректерді беру, тұрғын үй құрылысының алаңын анықтау, сондай-ақ республикалық және халықаралық конкурстарға, семинарлар мен көрмелерге қатысу және оларды өткізу.
68 855
68 855
68 855
Түпкілікті нәтижелер:
Жыл ішінде жаңа тәсілдермен егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларын (ЕЖЖ) әзірлеумен қамтылған аумақтың қаланың жалпы аумағындағы үлесі
3,1
3,1
3,1
Пайдалануға берілген тұрғын үйлердің жалпы ауданы, млн шаршы метр

240 000
250 000
260 000
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Целевой индикатор:
Охват детей инклюзивным образованием от общего количества детей с ограниченными возможностями, в %
21
21
21
Конечные результаты:
Количество детей обучающихся в специальных учебных заведениях
1460
1580
1580
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Целевой индикатор:
Количество завоеванных призовых мест на республиканском и международном уровне, единиц
140
140
140
Конечные результаты:
Количество обучающихся в специальных организациях образования для одаренных детей, единиц
4300
4500
4500
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
Целевой индикатор:
Доля школ, обеспеченных учебниками и учебно-методическими комплексами, в %
100
100
100
Конечные результаты:
Приобретенных учебников, учебно-методических комплексов, количество
2 400 000
2 700 000
2 700 000
008
Дополнительное образование для детей
Целевой индикатор:
Доля учащихся общеобразовательных школ, охваченных дополнительным образованием, в %
15
15
15
Конечные результаты:
Количество детей, охваченных дополнительным образованиям, единиц
32 200
33 150
33 150
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
Целевой индикатор:
Доля школьников, учащих в олимпиадах и внешкольных мероприятиях от общего количества учащихся школ, в %
13,3
13,3
13,3
Конечные результаты:
Количество школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов в масштабе города, единиц
210
220
220
Количество детей участвующих школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов в масштабе города, единиц
32 000
33 000
33 000
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
Целевой индикатор:
Доля детей от общего количества обследовавшихся направленных в специальные коррекционные и других организаций для получения медицинских, специальных образовательных и социальных услуг, в %
100
100
100
Конечные результаты:
Количество детей, охваченных обследованием психического здоровье, единиц
13 000
14 000
14 000
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
Целевой индикатор:
Оказание комплексной психилого-педагогической помощи в виде психолого-педагогической коррекции и реабилитации детям и подросткам с нарушениями речи, зрения, слуха, опорно-двигательного аппарата, с трудностями с обучении, общении, поведении , в %
100
100
100
Конечные результаты:
Количество детей с ограниченными возможностями, охваченные обеспечением условий для преодоления и компенсации ограничения жизнедеятельности, направленных на создание им равных с другими гражданами возможностей участия в жизни общества, единиц

240 000
250 000
260 000
004
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Нысаналы индикатор:
Мүмкіндігі шектеулі балалардың жалпы санынан инклюзивті білім берумен қамтылған балалардың үлесі, %
21
21
21
Түпкілікті нәтижелер:
Арнайы оқу орындарында білім алатын балалар саны
1460
1580
1580
005
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларды жалпы білім беру
Нысаналы индикатор:
Республикалық және халықаралық деңгейде иеленген жүлделі орындар саны, бірлік
140
140
140
Түпкілікті нәтижелер:
Дарынды балаларға арналған арнайы білім беру ұйымдарында білім алатын оқушылар саны, бірлік
4300
4500
4500
007
Республикалық маңызы бар қала – астананың мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
Нысаналы индикатор:
Оқулықтармен және оқу-әдістемелік кешендермен қамтамасыз етілген мектептердің үлесі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер:
Сатып алынған оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендердің саны
2 400 000
2 700 000
2 700 000
008
Балаларға арналған қосымша білім беру
Нысаналы индикатор:
Қосымша білім берумен қамтылған жалпы білім беретін мектеп оқушыларының үлесі, %
15
15
15
Түпкілікті нәтижелер:
Қосымша білім берумен қамтылған балалар саны, бірлік
32 200
33 150
33 150
009
Республикалық маңызы бар қала – астана ауқымында мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шаралар мен конкурстарды өткізу
Нысаналы индикатор:
Жалпы білім беретін мектеп оқушыларының жалпы санынан олимпиадалар мен мектептен тыс іс-шараларға қатысатын оқушылардың үлесі, %
13,3
13,3
13,3
Түпкілікті нәтижелер:
Қала ауқымында өткізілген мектеп олимпиадаларының, мектептен тыс іс-шаралар мен конкурстардың саны, бірлік
210
220
220
Қала ауқымында мектеп олимпиадаларына, мектептен тыс іс-шаралар мен конкурстарға қатысқан балалар саны, бірлік
32 000
33 000
33 000
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеру және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультативтік көмек көрсету
Нысаналы индикатор:
Тексеруден өткен балалардың жалпы санынан медициналық, арнайы білім беру және әлеуметтік қызметтер алу үшін арнайы түзету және өзге де ұйымдарға жіберілген балалардың үлесі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер:
Психикалық денсаулықты тексерумен қамтылған балалар саны, бірлік
13 000
14 000
14 000
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалту және әлеуметтік бейімдеу
Нысаналы индикатор:
Сөйлеу, көру, есту, тірек-қимыл аппараты бұзылыстары бар, сондай-ақ оқуда, қарым-қатынаста және мінез-құлқында қиындықтары бар балалар мен жасөспірімдерге психологиялық-педагогикалық түзету және оңалту түріндегі кешенді психологиялық-педагогикалық көмек көрсету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер:
Өмір сүру шектеулерін еңсеру және олардың орнын толтыру үшін жағдайлармен қамтылған, қоғам өміріне басқа азаматтармен тең қатысу мүмкіндігін жасауға бағытталған мүмкіндігі шектеулі балалар саны, бірлік

4200
4500
4500
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
Целевой индикатор:
Доля воспитанников для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, переданных в семьи казахстанских граждан, в %
18,3
18,3
18,3
Конечные результаты:
Количество воспитанников учреждений для детей-сирот и детей оставш, единицихся без попечения родителей (постоянные), единиц
180
185
185
Количество детей поступивших в Центр поддержки детей находившихся в трудной жизненной ситуации (временные находятся (от 1 до 6 месяцев), единиц
45
50
50
Количество детей-сирот, и детей ОБПР, воспитывающихся в "SOS – Детской деревне Астана", единиц
75
70
70
Количество детей-сирот, и ОБПР, переданных на патронатное воспитание, единиц
85
90
90
017
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения
Целевой индикатор:
Доля детей обеспеченных льготным проездом от заявленной потребности, в %
100
100
100
Конечные результаты:
Охват целевых групп населения (дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, дети из малообеспеченных семей, дети из многодетных семей) социальной поддержкой в виде льготного проезда в организациях технического и профессионально образования города Астаны, единиц
3165
3165
3165
В государственных высших профессиональных учебных заведениях города Астаны, единиц
1165
1165
1165
В государственных средних профессиональных учебных заведениях города Астаны, единиц
2000
2000
2000
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
Целевой индикатор:
Охват учреждений образования конкурсами по эффективности деятельности, в %
100
100
100
Конечный результат:
Количество государственных учреждении образования которым присужден грант "Лучшая организация города" от имени Акима, единиц
2
2
2
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Целевой индикатор:
Доля воспитанников дети-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, переданных на попечения опекунов, в %
100
100
100
Конечный результат:
Количество детей-сирот и детей, остававшихся без попечения родителей, переданных на попечение опекунов

4200
4500
4500
016
Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар ұйымдарының тәрбиеленушілерін қазақстандық азаматтардың отбасыларына орналастыру үлесі, %
18,3
18,3
18,3
Түпкілікті нәтижелер:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мекемелердегі тәрбиеленушілер саны (тұрақты), бірлік
180
185
185
Қиын өмірлік жағдайға тап болған балаларды қолдау орталығына қабылданған балалар саны (уақытша болу мерзімі 1 айдан 6 айға дейін), бірлік
45
50
50
"SOS – Астана балалар ауылы" мекемесінде тәрбиеленіп жатқан жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар саны, бірлік
75
70
70
Патронаттық тәрбиелеуге берілген жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар саны, бірлік
85
90
90
017
Күндізгі оқу нысанындағы білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне әлеуметтік қолдау көрсету
Нысаналы индикатор:
Өтінім бойынша қажеттіліктен жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз етілген балалардың үлесі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер:
Астана қаласының техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында жеңілдетілген жол жүру түріндегі әлеуметтік қолдаумен қамтылған нысаналы халық топтарының (жетім балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар, аз қамтылған отбасылардан шыққан балалар, көпбалалы отбасылардан шыққан балалар) саны, бірлік
3165
3165
3165
Астана қаласының мемлекеттік жоғары кәсіптік оқу орындарында жеңілдетілген жол жүру түріндегі әлеуметтік қолдаумен қамтылған балалар саны, бірлік
1165
1165
1165
Астана қаласының мемлекеттік орта кәсіптік оқу орындарында жеңілдетілген жол жүру түріндегі әлеуметтік қолдаумен қамтылған балалар саны, бірлік
2000
2000
2000
019
Республикалық маңызы бар қала – астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарына жоғары жұмыс көрсеткіштері үшін гранттар беру
Нысаналы индикатор:
Қызмет тиімділігі бойынша конкурстармен қамтылған білім беру ұйымдарының үлесі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер:
Астана қаласы әкімінің атынан "Қаланың үздік ұйымы" гранты берілген мемлекеттік білім беру ұйымдарының саны, бірлік
2
2
2
021
Жетім балаларды және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырау үшін қорғаншыларға (қамқоршыларға) ай сайын ақшалай төлемдер төлеу
Нысаналы индикатор:
Қорғаншылардың (қамқоршылардың) қамқорлығына берілген жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың үлесі, %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер:
Қорғаншылардың (қамқоршылардың) қамқорлығына берілген жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар саны

006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
Целевой индикатор:
Увеличение охвата детей и подростков, занимающихся физической культурой и спортом, в %
33
33
33
Конечные результаты:
Количество детей, обучающихся в ДЮСШ и СДЮСШОР, единиц
8 800
8 850
8 900
Государственный спортивный заказ в спортивных секциях для детей и юношества, единиц
26 000
26 000
26 000
Количество педагогических работников государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта, которым увеличена оплата труда, шт. единиц
805
805
805
Количество медицинских работников государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта, которым увеличена оплата труда, шт. единиц
16
16
16
Количество гражданских служащих, работников организаций содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, которым увеличена оплата труда, шт. единиц
382,5
382,5
382,5
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
Целевой индикатор:
Обеспечение выполнение обязательств гаправленное на осуществление имущественного найма(аренды) спортвных объектов с целью обеспечения развития спорта среди людей с ограниченными возможностями, двух спортивных объектов: Паралимпийского тренировочного центра и Ледовой арены "Тарлан", в %
100
100
100
Конечный результат:
Создание условий для занятий физической культурой и спортом людей с ограниченными физическими возможностями города Астаны – функционирование 2-х специализированных спортивных объектов
2
2
2
383
Управление жилья и жилищной инспекции
006
"Организация сохранения государственного жилищного фонда"
Целевой индикатор:
Содержание аппарата КГУ "Жилищный фонд" акимата города Астаны с целью возложенных функций в пределах штатной численности
94,1
94,1
94,1
Содержание аппарата КГУ "Жилищный фонд" акимата города Астаны с целью возложенных функций в пределах штатной численности
65
65
65
Конечные результаты:
Мониторинг договоров аренды (найма) жилища на предмет фактического проживания граждан, в единиц
3 500
3 500
3 500
Мониторинг договоров аренды (найма) жилища по внесению гражданами арендной платы за жилище, в единиц
3 000
3 000
3 000
Охват жилых домов, построенных в рамках Государственных программ, в %
100
100
100
012
"Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления жилищных займов
Целевой индикатор:
Приобретение жилья в городе Астане в рамках льготного кредитования молодых специалистов,%
100
100
100
Конечные результаты:

006
Балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт саласындағы қосымша білім беру
Нысаналы индикатор:
Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын балалар мен жасөспірімдерді қамту деңгейін арттыру, %
33
33
33
Түпкілікті нәтижелер:
Балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерінде және олимпиадалық резервтің мамандандырылған балалар-жасөспірімдер спорт мектептерінде білім алатын балалар саны (бірлік)
8 800
8 850
8 900
Балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларындағы мемлекеттік спорттық тапсырыс (бірлік)
26 000
26 000
26 000
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдарының еңбекақысы арттырылған педагог қызметкерлерінің саны (штаттық бірлік)
805
805
805
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдарының еңбекақысы арттырылған медициналық қызметкерлерінің саны (штаттық бірлік)
16
16
16
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың азаматтық қызметшілері мен қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің, еңбекақысы арттырылған қызметкерлер саны (штаттық бірлік)
382,5
382,5
382,5
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
Нысаналы индикатор:
Мүмкіндігі шектеулі адамдар арасында спортты дамытуды қамтамасыз ету мақсатында мүліктік жалдауды (жалға алуды) жүзеге асыруға бағытталған міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету, оның ішінде екі спорт объектісі: Паралимпиадалық дайындық орталығы және "Тарлан" мұз айдыны, %
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер:
Астана қаласындағы мүмкіндігі шектеулі адамдардың дене шынықтырумен және спортпен шұғылдануына жағдай жасау – 2 мамандандырылған спорт объектісінің жұмыс істеуі
2
2
2
383
Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
006
"Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру"
Нысаналы индикатор:
Жүктелген функцияларды орындау мақсатында штаттық сан шегінде Астана қаласы әкімдігінің "Тұрғын үй қоры" КММ аппаратының қызметін қамтамасыз ету
94,1
94,1
94,1
Жүктелген функцияларды орындау мақсатында штаттық сан шегінде Астана қаласы әкімдігінің "Тұрғын үй қоры" КММ аппаратының қызметін қамтамасыз ету
65
65
65
Түпкілікті нәтижелер:
Азаматтардың нақты тұруын анықтау мақсатында тұрғын үйді жалға алу (жалдау) шарттарына мониторинг жүргізу (бірлік)
3 500
3 500
3 500
Азаматтардың тұрғын үй үшін жалдау ақысын төлеуіне қатысты тұрғын үйді жалға алу (жалдау) шарттарына мониторинг жүргізу (бірлік)
3 000
3 000
3 000
Мемлекеттік бағдарламалар шеңберінде салынған тұрғын үйлерді қамту деңгейі, %
100
100
100
012
"Тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ны бюджеттік кредиттеу"
Нысаналы индикатор:
Жас мамандарды жеңілдетілген кредиттеу шеңберінде Астана қаласында тұрғын үй сатып алу
100
100
100
Түпкілікті нәтижелер: